אופניים :: עונת 2017 :: פרום זוכה גם בוואלטה ומשלים דאבל היסטורי! קונטאדור פורש

(אמיר1) #81

מי רוצה להיות בסיום הטור דה פראנס בשאנז אליזה בפריז ב-24 ליולי?

אנחנו מחפשים שני שותפים נוספים לנסיעה (זוג או בודד), לסוף השבוע של סיום התחרות בפריז. החבילה כוללת שלשה לילות כולל טיסות ואירוח (BB) והמחיר הוא מדהים (פחות או יותר כמו סוף שבוע באילת) - 2 כרטיסים בלבד!, יציאה ב-22 ביולי.
כל הקודם זוכה. (אפשרות להפגש לפני הנסיעה).

0526858145 (אמיר)

(oded) #82

סוג של הקפצה.

בימים אלה נערך טורניר דופינה ליברה, הנחשב לטורניר הכנה חשוב לקראת הטור דה פרנס הבא עלינו לטובה, ובו ינסה ארמסטרונג לזכות בפעם האחרונה.

כרגע ארמסטרונג מדורג במקום השלישי, בהפרש של שלושים שניות מלוי ליפהיימר, שפעם רכב אתו ביחד ביו.אס.פוסטל (לדעתי, מדובר באותה קבוצה בשינוי אדרת, אבל כמו כולם, גם אני לא ממש בטוח. האם דבר דומה קרה לבריוש לה בולנז’ר? איפה אמנוניה כשצריך אותו? :slight_smile:

שתי הערכות מעניינות של הפרשן של הארץ לאור המתרחש בטורניר:
א. יכול להיות שלהינקפי, נושא כליו הנאמן של ארמסטרונג, יש סיכוי ממשי להיות הרוכב המוביל של דיסקברי (הערכה מלפני כמה ימים, שנראית לי פחות רלבנטית היום, אבל שווה להביא אותה לידיעת כולם)
ב. סילבן שבנל, התקווה הגדולה של הצרפתים, מיועד אולי לתפקיד רוכב שני בקבוצה שלו (קופידיס - אולי היא היורשת של בריוש?) - ובכך עשויות להתנפץ התקוות של הצרפתים לרוכב צרפתי שידבר חזק בטור.

(בר ביטון) #83

יו אס פוסטל זאת לא רשות הדואר של אמריקה?
ודיסקברי זה לא ערוץ מדע מוזר?

(oded) #84

חברים, הטור נפתח אתמול בצורה מרעישה - כבר בשלב הראשון, של מרוץ קצרצר (19 קמ) נגד השעון, ארמסטרונג הצליח לפתוח פער של דקה מאולריך והוא נמצא שני בדירוג (מאחורי רוכב שלא אמור לאיים על הרוכבים המובילים). זה פשוט משהו מדהים וזו הצהרת כוונות נדירה בישירותה. אני ממליץ לכולם לעקוב, לפחות אחרי התוצאות וסיומי השלבים.

(King_Alex) #85

מעניין מאוד לראות האם אמסטרונג יעשה זאת שוב,אך אני חייב להודות לצפות בשידור של הטור זה - פשוט משעמם.
מה יש לראות אנשים רוכבים על אופניים שעות?
אני מעדיף לראות היילייטס וכמו שאמרת עודד,להתעדכן בתוצאות.

(ניצן10) #86

ארמסטרונג הודח מהמקום הראשון, אחרי קטע קשה אתמול בהרים.
הוא עצמו אמר שהחולצה הצהובה לא חשובה לו באלפים, אלא רק בצרפת.
אז האם תתחולל הפתעה או שלא?

(שי) #87

הכל מתנקז מחר לקטע הראשון באלפים (מימין). בכל הטורים האחרונים, פה ארמסטרונג ברח לפער בלתי סגיר.

(ניצן10) #88

לא הבנתי בדיוק איפה הם נמצאים עכשיו ואיפה האליפם וגם החצים לא מסודרים יותר מדי.

(Totti 10) #89

הקטע ה-10 שנערך היה בטור, היה המהנה ביותר מכל התשעה שהיו עד כה לטעמי. ארמסטרונג הציג כצפוי יכולת מצויינת לאורך כל הקטע הקשה וההררי, ואפילו ביצע עיקוף ענק כשחתך מהצד את 3 המתמודדים הראשונים במרחק של קילומטר לסיום (פחות או יותר).

בקיצור, ארמסטרונג סיים במקום השני, לאחר שבחצי הקילומטר האחרון אלחנדרו ואלורדההצליח לנצח את הקטע לאחר מאבק בזמן הספרינטים מול ארמסטרונג לקראת הסיום.

עבור ארמסטרונג מדובר בניצחון לכל הדעות; כעת נמצא לאנס במקום ה-1 בדירוג הכללי, כאשר הוא מקדים ב38 שניות את רסמוסן.
יריבו העיקרי של ארמסטרונג - יאן אולריך, רחוק כעת 4:02 דקות מהמקום הראשון בו נמצא ארמסטרונג, וככל הנראה הגרמני איבד את הסיכויים לזכות בטור דה פראנס השנה.

מחר ייערך הקטע ה-11 לאורך 173 קילומטרים בין קורשבל לבריאנקון.

לאנס ארמסטרונג. מי יכול עליו?

(Dimgold) #90

הכל מתנקז מחר לקטע הראשון באלפים (מימין). בכל הטורים האחרונים, פה ארמסטרונג ברח לפער בלתי סגיר.

שי זה המפה של השנה הזו?
כי משהו נראה בה מוזר

ועוד משהו
מישהו יכול להסביר לי איך אוספים נקודות לחולצה הירוקה ופולקה דוט. את המשמעות של כל חולצה אני מבין אבל מה הלאה אין לי מושג

(Guy1) #91

שי זה המפה של השנה הזו?
כי משהו נראה בה מוזר

ועוד משהו
מישהו יכול להסביר לי איך אוספים נקודות לחולצה הירוקה ופולקה דוט. את המשמעות של כל חולצה אני מבין אבל מה הלאה אין לי מושג

מה נראה מוזר? ::slight_smile:
נקודה כחולה זה התחלת קטע, אדומה זה סוף קטע.

המאיץ הטוב ביותר הוא בטח זה שעושה הכי מהר כל פעם את ה X קמ הראשונים. ???
המטפס הטוב ביותר הוא זה שעושה את קטע הטיפוס הכי מהר. ???

(Hristo Stoixkov) #92

המפה הזו באמת לא של השנה, כפי שאפשר לשים לב, הקטע הגרמני שנוסף השנה לא מופיע בה.

אגב, שי, אמרת שבכל הטורים האחרונים, לאנס תפס פער בלתי אפשרי להדבקה באלפים. אז לא רק שזה לא קרה השנה, אלא שגם בשנתיים הקודמות, לאנס נכנס לפירנאים כשהכל פתוח. בשנה שעברה הוא אפילו לא לבש את החולצה הצהובה בשלב הזה.

דימגולד, לשאלותיך:

את החולצה הירוקה מקבל הספרינטר הטוב ביותר. איך בודקים את זה? בכל שלב של המירוץ, נקבעים קטעים מסויימים שנקבעים קטעי ספרינט. כל קטע כזה מזכה את מי שזוכה בו לניקוד שמשתקלל בסוף הטורניר, ומי שזכה בהכי הרבה נקודות, זוכה בתואר הספרינטר הטוב ביותר.

את חולצת הפולקה דוט מקבל המטפס הטוב ביותר. בדיוק כמו אצל הספרינטים, גם כאן נקבעים קטעים מיוחדים שמעניקים נק’ בדירוג המטפסים. כאן יש גם דירוג קושי פנימי של הקטעים עצמם (שאני לא בטוח שיש בחולצה הירוקה), שמגדיל את ערך הנקודות שמקבלים הזוכים בקטעי הטיפוס. היום, למשל, יהיה קטע הטיפוס הקשה ביותר בטור, ומי שיזכה בו יזכה למספר נק’ ייחודי רק לקטע הזה - שווה ביותר.

אני מקווה שזה מובן עכשיו.

(Dimgold) #93

דימגולד, לשאלותיך:

את החולצה הירוקה מקבל הספרינטר הטוב ביותר. איך בודקים את זה? בכל שלב של המירוץ, נקבעים קטעים מסויימים שנקבעים קטעי ספרינט. כל קטע כזה מזכה את מי שזוכה בו לניקוד שמשתקלל בסוף הטורניר, ומי שזכה בהכי הרבה נקודות, זוכה בתואר הספרינטר הטוב ביותר.

את חולצת הפולקה דוט מקבל המטפס הטוב ביותר. בדיוק כמו אצל הספרינטים, גם כאן נקבעים קטעים מיוחדים שמעניקים נק’ בדירוג המטפסים. כאן יש גם דירוג קושי פנימי של הקטעים עצמם (שאני לא בטוח שיש בחולצה הירוקה), שמגדיל את ערך הנקודות שמקבלים הזוכים בקטעי הטיפוס. היום, למשל, יהיה קטע הטיפוס הקשה ביותר בטור, ומי שיזכה בו יזכה למספר נק’ ייחודי רק לקטע הזה - שווה ביותר.

אני מקווה שזה מובן עכשיו.

יש קטע קטן שלא הבנתי-
מי שעובר את הקטע הכי מהר זה זה שמגיע לסיומו ראשון (כלומר מוביל את המירוץ באותו רגע) או מי שעובר אותו הכי מהר (ההפרש בין זמן התחלה לסיום הקטע הכי קצר)

(Hristo Stoixkov) #94

מי שעובר בקו הסיום של אותו קטע ראשון.

אגב, יש חולצה נוספת, חולצה לבנה, שניתנת לרוכב הצעיר המצטיין של הטור.

(Dimgold) #95

מי שעובר בקו הסיום של אותו קטע ראשון.

אגב, יש חולצה נוספת, חולצה לבנה, שניתנת לרוכב הצעיר המצטיין של הטור.

זה לא השאלה
הכוונה שלי היא לקטעי ניקוד (כמו למשל בחולצה ירוקה ומנוקדת)- איך ניתנות נקודות לפי הפרש זמנים הקצר באותו הקטע הפנימי או שמי שמוביל את מירוץ היומי באותו היום.

(Hristo Stoixkov) #96

הניקוד נקבע לפי כל קטע בנפרד, על ניצחון בקטע היומי מקבלים בונוס לחולצה הצהובה בלבד.

(Dimgold) #97

חברה אני רוצה לשמוע הימורים לקטעים שנשארו

קטע רגיל
קטע נגד השעון
קטע סיום

יש סיכוי להפתעה?
משהו ישתבש…

קדימה…

(Guy1) #98

למה הוסהובד יזכה בירוקה ולא תום בונן שהחזיק בה משך לא מעט מהמרוץ? ::slight_smile:

(alon b) #99

למה הוסהובד יזכה בירוקה ולא תום בונן שהחזיק בה משך לא מעט מהמרוץ? ::slight_smile:

אולי כי בונן נפצע וכבר מזמן פרש מהטור ::slight_smile:

בכול מקרה אמסטרונג זכה בטור שביעי, באסו שני ואורליך שלישי.
אסמסטרונג זכה בקטע נגד השעון אורליך היה שני ווינקורוב שלישי.

הסיפור של היום הוא מייקל ראזמוסן המסכן,הוא התחיל את היום במקום השלישי, אולם שלוש החלפות אופניים ושתי נפילות דירדרו אותו למקום השביעי. :o

(Dimgold) #100

אולי כי בונן נפצע וכבר מזמן פרש מהטור ::slight_smile:

בכול מקרה אמסטרונג זכה בטור שביעי, באסו שני ואורליך שלישי.
אסמסטרונג זכה בקטע נגד השעון אורליך היה שני ווינקורוב שלישי.

הסיפור של היום הוא מייקל ראזמוסן המסכן,הוא התחיל את היום במקום השלישי, אולם שלוש החלפות אופניים ושתי נפילות דירדרו אותו למקום השביעי. :o

קודם כל ארמסטרונג עוד לא זכה כמו שכל הפרשנים אומרים.
כולם ירכבו היום הכי טוב כי אי אפשר לתקן ומקומות 2-7 ינסו לפרוץ קדימה. פריצות כאלו יפרקו את דיסקברו ואולי יעברו גם את ארמסטרונג.

בקשר לראסמוסן, בכל מקרה היה ברור שלא יסיים שלישי והמטרה העיקרית שלו זה הפולקה דוט, מה שכבר לא ייקחו לו.