אופניים :: עונת 2017 :: פרום זוכה גם בוואלטה ומשלים דאבל היסטורי! קונטאדור פורש

(Passing game) #210

טינקוף אכן מבולבלים. האמת לא יודע מה אני הייתי עושה במצב שלהם. יש לך מועמד לניצחון שסובל מפציעה, יש לך ספרינטר מצוין עם סיכוי טוב לסיים את הטור בחולצה הירוקה, ויש לך חבר’ה כמו מייקה וקרויזיגר שבמקור היו אמורים לעזור לקונטאדור, אבל אם הספרדי הבכיר יפסיד את הטור ויתמקד גם הוא בניצחון בקטעים בודדים, אחד מהם יצטרך להתמקד בחולצת מלך ההרים - אחרת הם רוכבים בלי מטרה. לדעתי הם זרקו את החכה אתמול עם מייקה, לקח כמה נקודות ויוכל להשתמש בזה אם וכאשר קונטאדור ייצא מתמונת הניצחון. אל תשכח את הבוס הסופר אמוציונלי שלהם אולג טינקוף. לך תדע איך הוא מקבל את ההחלטות.

אגב, לגבי ניבאלי אני חושב שזה אותו סיפור. מי שחושב שניבאלי לא יכל לעמוד בקצב, והדרדר ככה כבר בתחילת העלייה כי הוא הגיע לגבול היכולת שלו, טועה בגדול. אחרי הג’ירו שהוא עבר אין לו סיכוי ל-GC, אבל הוא בוודאי יכל לשרוד עוד הרבה זמן בדבוקה. הסיבה שהוא הלך אחורה היא בכדי להפסיק להוות איום ולבנות תשתית שתאפשר לו להיכנס לקבוצות בריחה בהמשך. הוא יצטרך להמשיך להפסיד זמן כדי שזה יקרה אבל הוא בדרך לשם. לא אופתע לראות קטע שניבאלי בבריחה ואז ארו תוקף ומשתמש בניבאלי בהמשך. אסטנה עשו את זה מצוין בג’ירו עבור ניבאלי. גם ניצחון בקטע מסוים בא בחשבון.

קאמבק ענק של פדרר, מה הסיכוי שלו מול ראוניץ’?

(Colombian Cowboy) #211

אז קוואנדיש שוב מנצח קטע וחולף על פני [RIGHT]ברנאר הינו האגדי (חמש זכיות בטור). 29 קטעים שני רק לאדי מרקס המופלא. כמובן שהחולצה הירוקה עוברת אליו.
[/RIGHT]
מחר קטע חובה. 17 ק"מ לסיום עליה קשה - בוא נראה מי בכושר. אפשר להצטרף לראות כ50 דק’ לסיום הסטייג’.

[QUOTE=Passing game;1686776]
קאמבק ענק של פדרר, מה הסיכוי שלו מול ראוניץ’?[/QUOTE]

אני לא מהמר נגדו אחרי שיצאתי טמבל בקבוצה (וואצאפ) של החבר’ה אצלנו. מחזיק לו אצבעות לסגור את ה18 שלו, ואולי, אולי פשוט לפרוש וזהו. אין לי כוח להתאכזב מחדש שוב ושוב.

(Paul Heyman) #212

[QUOTE=Passing game;1686776]קאמבק ענק של פדרר, מה הסיכוי שלו מול ראוניץ’?[/QUOTE]

אני לא רוצה להגיד שיש אחלה אשכול של טניס שאפשר לדבר בו על פדרר, אבל יש אחלה אשכול של טניס שאפשר לדבר בו על פדרר, ואנחנו אפילו לא נושכים שם!
:slight_smile:

(Colombian Cowboy) #213

[QUOTE=Cerv;1686909]אני לא רוצה להגיד שיש אחלה אשכול של טניס שאפשר לדבר בו על פדרר, אבל יש אחלה אשכול של טניס שאפשר לדבר בו על פדרר, ואנחנו אפילו לא נושכים שם!
:)[/QUOTE]

הייתה אנלוגיה לאופניים. נו… אל תהרוס… :grin:

(Colombian Cowboy) #214

יום שישי קטע שהתחיל מעניין נגמר יבש מאוד כשכולם שומרים את הכוח לשבת-ראשון. ואן אוורמט מגדיל את הפער עם החולצה הצהובה עד 6:30 דק’. ניבאלי ניסה ללכת על הקטע, סאגאן וקוואנדיש תקפו קבוצת בריחה מוקדם מדי, והקטע הסתיים בלי יותר מדי תנודות.

כיוון שאני שומר שבת, אני הולך לצפות עכשיו בקטע 8 שאני מוריד ממש עכשיו. אם מישהו צפה ויוכל לתת סיקורון על מה שראה אשמח. רק אעדכן שכריס פרום לוקח את הצהובה מידיו של ואן אוורמט כשהוא תוקף בירידה האחרונה (כך זה נראה מהתקציר…), מסתבר שסקיי שוב ניהלה קצב רצחני בפרופיל כזה, כשרק לה יש מספיק דומיסיטיקים שיכולים לדפוק קצב רצחני כזה בעליות כאלו. (מייקל ניאבה, גראיינט תומאס, מייקל לנדה, סרג’יו הנאו ועוד…)

רק להוסיף מילה, ואוו! פרום דהר בירידה הזאת כמו מטורף אמיתי. הוא יודע טוב מאוד שפער של 2 דק הפעם עם קלימרים משובחים שיעבדו יחד נגדו באלפים לא יספיק לו. אז הוא עט על כל שנייה ושנייה שהוא יכול להגדיל את הפער. זה גרסת פרום לא שמרן וזה חתיכת רענון.

(Colombian Cowboy) #216

[QUOTE=Passing game;1687159]

יש הרבה שאלות לגבי מחר, והמעניינת מכולן היא מה קינטאנה יעשה כשיתחילו ההתקפות של סקיי(לדעתי אסור לו להגיב אם לא מדובר בפרום) וחבר’ה כמו ארו, פורט ובארדה. אם אני המנהל הספורטיבי שלו אני אומר תן לפרום לשבור את הראש, הוא עם הצהובה, הכסף הגדול מושקע בו וסקיי יתאבדו בכדי שהוא ינצח. קינטאנה צריך להיות פחות לחוץ ויותר אמיץ להמר שפרום לא יכול להרשות לעצמו להפסיד. כי כרגע קינטאנה מתנהג כאילו הוא הפייבוריט וזה מתכון להפסד.[/QUOTE]

אני חושב שהנאו תקף להוציא עוקץ מקניטאנה. התרגיל הכי קלאסי באופניים, הדומיסטיק הראשי תוקף ראשון (במקרה זה הנאו), אם הפייבוריט של הקבוצה השניה (קינטאנה) מגיב ומנסה לגשר, הפייבוריט של הקבוצה היוזמת (פרום) יושב לו על הגלגל. אם הוא לא תוקף אז הפייבוריט של הקבוצה היוזמת תוקף אח"כ ומתחבר לדומסטיק שלו שפתח פער. רק השערה.

באשר למחר, ניכר שטיבו פינו לא בכושר מספיק, וגם נראה שטינקוף מתחילים לרדת מאופציית הקונטאדור מה שמשחרר את ראפא מייקה לחולצה המנוקדת יחד עם טיבו פינו.

דווקא הופתעתי לראות את סקיי תוקפת בפורופיל לא ‘פרומי’, מחר הוא ירצה להשיג הרבה יותר כשהוא בשיאו. כל מה שצריך קינטאנה זה לא להפסיד יותר מדי זמן. פרום עייף בשבוע השלישי, ושם קינטאנה יצטרך לקזז את הפער שאם יהיה על פחות מדקה יש לו סיכוי טוב לסגור. רק שלא יתבלבל מחר (ובקטע 12 - חמישי) כמו שנה שעברה.

(Passing game) #217

כן זה תרגיל מוכר, בגלל זה אני חושב שקינטאנה היה לחוץ כי לא הייתה לו סיבה להגיב. הייתה אפילו התקפה אחת שקינטאנה הגיב יותר מדי חזק(כשמרטין תקף ופרום הצטרף) ונאלץ להאט כדי לא להיכנס בפרום. שב על הגלגל של פרום, ותן לו להגיב להתקפות. קינטאנה חושב שהוא חזק לפחות כמו פרום בעליות(אחרת אין לו מה לחפש בטור) אז גם אם הנאו תוקף ופרום יצטרף בהמשך, שב על הגלגל של פרום ולך אחריו. פרום יבזבז יותר אנרגיה ואתה תרוויח.

כן קונטאדור איבד עוד זמן יקר, לא שזה מפתיע מישהו. מחר כנראה יאבד לפחות 2 דקות ויגיד שלום לתקווה האחרונה. בטינקוף כבר מדברים על ניצחונות בקטעים בודדים באלפים, עם קונטאדור.

אגב אם מוביסטאר היו צריכים הדגמה עד כמה הפערים גדולים הם קיבלו אותה היום. פשוט לא כוחות. איזה יום של ספורט מחר. קטע רצחני בטור, גמר ווימבלדון וגמר היורו.

(Passing game) #218

אני חושב שקיבלנו היום תשובות לכמה מהשאלות המרכזיות; קודם כל זה בין פרום וקינטאנה, פער עצום ביניהם לשאר הרוכבים. ריצ’י פורט נראה כרוכב ה-3 הכי חזק אבל הפער שהוא צבר מהתקלה המכנית בקטע ה-2 משחק לרעתו. קינטאנה רכב כמו ילד גדול היום, או כמו מחשב על. הנאו תוקף? אחרים יסגרו את זה. מרטין/פורט תוקפים? פרום יסגור את זה ואני אשב לו על הגלגל. זה מה שהוא צריך לראות מול העיניים, רק את פרום. הוא בעצם רכב היום כמו שהיה צריך לרכב אתמול. לפחות הלקחים הופקו.

פאביו ארו נראה לא בכושר. יכול להיות שהוא תכנן את הפורמה שלו לשבוע השלישי אבל כרגע זה נראה רע. אף אחד לא הלך היום 100% וארו פשוט לא יכל לעמוד בקצב. גם טי ג’יי התקשה. נראה מה יהיה המצב ב BMC אחרי הוונטו.

קונטאדור פרש בעקבות חום ויתרכז בוואלטה. אני חושב שזה טוב לכולם.

(Colombian Cowboy) #219

[QUOTE=Passing game;1687237]
פאביו ארו נראה לא בכושר. יכול להיות שהוא תכנן את הפורמה שלו לשבוע השלישי אבל כרגע זה נראה רע. [U][B]אף אחד לא הלך היום 100%[/B][/U] וארו פשוט לא יכל לעמוד בקצב. גם טי ג’יי התקשה. נראה מה יהיה המצב ב BMC אחרי הוונטו.

קונטאדור פרש בעקבות חום ויתרכז בוואלטה. אני חושב שזה טוב לכולם.[/QUOTE]

המבול והברד שירד בסוף הקטע גרם לפחות התקפות וליותר ‘מציצת גלגלים’. קינטאנה אכן התנהל היום מצוין. פאביו ארו לא יכול להתפרק ככה, גם ככה הוא לא איזה שען מדהים וסביר להניח שיאבד עוד שניות לפרום בנג"ש.

כואב הלב על קונטאדור אבל המזל משחק תפקיד חשוב במירוץ, וגם הפעם כמו 2014 לא זרם אתו המזל. וואלטה יהיה פיצוי. לנו הצופים ולו.

(Colombian Cowboy) #220

זה היה אכזרי בשביל פיטר סאגאן, אבל מתיוס מנצח בספרינט את הקטע העשירי. פיטר סאגאן חייב (חייב!! חייב!!) ללמוד לצאת לספרינט נכון. התזמון שלו פשוט מחורבן. מה שכן, הוא חלף על פני קוואנדיש במירוץ לחולצה הירוקה.

טוב, שטינקוף בהתפרקות. מגיע לסאגן הרבה יותר משיכור רוסי ששולח תשעה רוכבים עם תשעה מטרות שונות.

מלבד זאת קטע מעבר קלאסי. הפלוטון, בושה! עם כל כך הרבה קטרים - קבוצות הספרינטרים לא ניסו בכלל להדביק את הבריחה. נכון, בריחה חזקה עם מתיוס סאגאן ובוסן-האגן, אבל בחייאת, שמונה דקות הפרש?? WTF…

(Passing game) #221

הפלוטון בהחלט התבטלו בסוף, רכבו כאילו הם בפארק. כנראה סבלו מהנגאובר של ה- rest day.

לגבי סגאן, אני חושב שראינו דוגמא לעבודה קבוצתית נפלאה של אוריקה. פשוט ריככו אותו פעם אחרי פעם וראינו כיצד זה מחליש את הרוכב שמגיב לכל התקפה. אני לא מומחה לספרינטים ויכול להיות שהוא עשה טעות חמורה, אבל לדעתי העבודה שעשו עליו פשוט גמרה אותו, ואולי גם החמצן כבר לא הגיע למוח.

אומנם זה רק ביום חמישי אבל אפשר כבר להביט לעבר הונטו. יש הערכות לגבי מה הולך להיות?

(Colombian Cowboy) #222

[QUOTE=Passing game;1687600]
לגבי סגאן, אני חושב שראינו דוגמא לעבודה קבוצתית נפלאה של אוריקה. פשוט ריככו אותו פעם אחרי פעם וראינו כיצד זה מחליש את הרוכב שמגיב לכל התקפה. אני לא מומחה לספרינטים ויכול להיות שהוא עשה טעות חמורה, אבל לדעתי העבודה שעשו עליו פשוט גמרה אותו, ואולי גם החמצן כבר לא הגיע למוח.[/QUOTE]

בהחלט נכון. עדיין, כשואן אוורמט התחיל את הספרינט סאגאן קפץ אחריו וסתם בזבז אנרגיה. לואן אוורמט לא היה סיכוי. בטח לא מול תותחים כמו בוסן האגן או מתיאוס. מתוך השלושה שהזכרתי סאגאן פתח מבערים ראשון.

[QUOTE=Passing game;1687600]
אומנם זה רק ביום חמישי אבל אפשר כבר להביט לעבר הונטו. יש הערכות לגבי מה הולך להיות?[/QUOTE]

ב2013 כולם התפרקו תחת עולו של פרום למעט קינטאנה שעבד יפה אתו עד לקילומטר וחצי האחרונים שם התפרק ואיבד עוד חצי דקה. אבל אז ב2013 הוא פיגר ב5+ דקות קודם לקטע כך שכל מטרתו כרוכב צעיר הייתה לנצח את הקטע. היום הסיפור שונה. קינטאנה בחיים לא יזרום על עסקה עם פרום לנער את כל השאר ולעלות לזירה ראש בראש, מה שאומר שהפעם יש ניגוד אינטרסים רציני - פרום בעד ראש בראש, קינטאנה צריך עזרה מהחבר’ה.

השיפוע במון ונטו הוא רצחני, וגם ב2013 ריצ’י פורט דפק חתיכת הופעה עד שנשארו רק פרום וקינטאנה. עד הנייר הנאו נראה בכושר כדי לעשות את אותה עבודה.

נחיה ונראה.

(Passing game) #223

צריך לזכור שב-2013 קינטאנה תקף 12 ק"מ מהסוף, ובונטו זה התאבדות. הוא התחרה על החולצה הלבנה ורק פרום בעזרת ריצ’י פורט הצליח לסגור ולנצח אותו. היתרון של קינטאנה זה שפרום צריך לדאוג מהרבה יריבים(לא באמת, אבל זה יכריח אותו לשמור על כמה שיותר חברי קבוצה איתו). קינטאנה בכיף יכול לשגר 2-3 רוכבים לקבוצת הבריחה(אסור לשכוח שזה ה-14 ביולי, וצרפתים כמו פינו, רולאן ואחרים ינסו להיכנס לבריחה).
המטרה צריכה להיות לגרום כמה שיותר כאב לפרום. גם בגלל שיש אפשרות לברוח לו אבל לא פחות חשוב הנג"ש למחרת. ואלוורדה יכול לשחק תפקיד מפתח ולנוח בנג"ש. השיפוע בונטו לא אחיד ויש חלק בין 8-6 ק"מ מהסוף שהוא פחות תלול ומתאים לפרום. אבל לפני זה יש שיפוע רצחני כמו שאמרת ששם צריכה להתבצע העבודה של מוביסטאר.

אני מבין את קינטאנה, הוא בונה על הקטע ה-17 שמאד מתאים לו, אבל אם הוא לא יעשה משהו וימשיך לשבת על הגלגל של פרום, יש סיכוי שיקבל בראש בנג"ש. אפילו אם יסיימו ביחד אבל הפעילו לחץ בשיפועים התלולים יותר(ששם היתרון של קינטאנה) זו תהיה הצלחה בעיני.

(Colombian Cowboy) #224

יפה!! שכחתי את יום הבסטיליה כמובן. הצרפתיים יתנו את הנשמה.

זה רומנטי ויפה לקחת את הטור מהידיים של פרום בדקה ה90, אבל זה סיכון גבוה מדי לפגר אחרי פרום בשתי דקות ולקוות שהאלפים יושיעו. פרום התראיין אתמול ואמר שהשנה הוא יצטרך לתת יותר בשבוע השלישי, אני מאמין לו, הוא לא טיפש ולא הג’נרל מנג’ר של סקיי. הם מכינים משהו להתקפה של קינטאנה. השאלה כמה אפשר לעשות הפוך על הפוך… או יותר נכון מי יפתיע את מי??

(Passing game) #225

אין סוף להפוך על הפוך וזה מה שכל-כך יפה בספורט הזה. מגוון האפשרויות הוא אינסופי.

סקיי מפעילים מלחמה פסיכולוגית מתחילת הטור על חוסר היוזמה של מוביסטאר. אתמול במסיבת עיתונאים של מוביסטאר התקשורת התעסקה במיוחד בזה(כלומר, הטקטיקה של סקיי עובדת) אבל נראה שמוביסטאר לא נכנעים לזה וממשיכים בשלהם. מצד שני קינטאנה מדבר שהטור הוא עוד ארוך והוא לא רוצה לשרוף את הקבוצה ביום אחד(אולי בלוף לקראת התקפה קטלנית בונטו?).

אין סוף למלחמה הזו ואני מצפה לראות גם את הניסיונות של סקיי להתמודד עם הטקטיקה של קינטאנה. אולי לשם שינוי לנסות לבלף ולתת לאחד כמו מרטין לברוח לפער של 15-20 שניות ולראות איך קינטאנה מגיב.

(Colombian Cowboy) #226

קטע 11 היה אמור להיות משעמם. שטוח, מיאוץ המוני, מזג אויר קלאסי… אבל, הקטע היה מרתק. תאונות, קבוצת בריחה שמתפצלות מהפלוטון וחוזרות אליו, פלוטון הרוכב בחמש חתיכות ומהלך מבריק של סאגאן את פרום.

12 קילומטרים מהסיום פטר סאגן ועוד רוכב מטינקוף תוקפים את הפלוטון. פרום מזהה את ההתקפה ופותח מבערים כשאחריו גראיינט תומאס. הרביעייה הזו עובדת כיחידה אחת והפלוטון לא מצליח להדביק פער של 20 שניות. נראה היה בתחילת המהלך שפרום נתן לסאגאן את הניצחון בתמורה לקצב רצחני. סאגאן אכן מנצח, פרום שני ובכך משיג נקודות בונוס מעבר לפער שש השניות בקטע.

המון ונטו מחר. שמועות מצד מארגני הטור שששת הקילומטרים האחרונים בסיום העלייה יבוטלו, מאחר וההר בקילומטרים האחרונים חשוף כולו ייתכן והרוחות יגיעו ל100 קמ"ש דבר המסוכן לרוכבים.

החלטה בשעות הליל. גם 10 קילומטרים מההר זה טוב, אבל אין ספק שהורדת קילומטרים מהעלייה תטיב עם שאר הרוכבים שלא נקראים קינטאנה או פרום.

יהיה מעניין.

(Passing game) #227

איזה כיף לראות את הרוכב הטוב בעולם משתף פעולה עם אלוף העולם ובעזרת שני פועלים הם מפרקים את הפלוטון. כבר כשזה קרה היה ברור שרביעייה כזו יהיה קשה לתפוס. פרום מוכיח שוב שהוא רמה אחרת, אין רוכב יותר ורסטילי ממנו, ואני מאמין שגם בספרינט הוא יכל להתמודד אם היה רוצה.

אומנם קיצרו את הונטו אבל נקווה שזה יגרום לאקשן כבר בתחילת הטיפוס וקצב רצחני. היום מוביסטאר חייבים לנסות משהו אחרת הם ייכנסו לבור שלא יהיה פשוט לצאת ממנו. יש להם את ואלוורדה שלא רחוק ב-GC וזה קלף מעולה לשחק עליו.

בנוסף זהו יום חג לצרפתים אז צפויה הרבה פעילות מהצד שלהם. פינו ניצח שנה שעברה באלפ דואז, והוא בוודאי ישמח להוסיף לרשימה את הונטו.

(Paul Heyman) #228

אם זה אכן אוהד שפרץ למסלול שגרם לדבר הזה…
לא יכול להיות שהתערבות חיצונית כזאתי תקבע מנצח אירוע השנה של ספורט האופניים.

אני מקווה למען ניקיון הספורט שהשופטים שם יקבלו את ההחלטה הנכונה מבחינת הגינות הספורט, בלהתחשב בנסיבות האירוע.

(Colombian Cowboy) #229

ובינתיים פרום מאבד את החולצה… הוא היה הפייבוריט, הוא עבד הכי נכון, והוא צריך לרדוף אחרי כולם. גועל נפש… אבל אין דבר יותר אטרקטיבי למארגנים מפרום מפגר אחרי חבר’ה פחות טובים. בטח שהפער מהמקום השני היה אמור להיות דקה לו היה מסתיים כרגיל וזה עוד לפני הנג"ש של מחר.

אף אחד לא יפסול את התוצאה. אין למה לצפות. יחי הרייטינג!!

(Colombian Cowboy) #230

אני די אידיוט לנבא, אני די מתוסכל מלשבת שעתיים וכשהאקשן מתחיל הכל מתפרק, אבל כנראה השופטים כן יתחשבו בעניין. שמועות רצות שפרום יישאר עם החולצה הצהובה… נחכה להתפתחויות…