Supercoppa italiana 2017/2018

יובנטוס

(humusman) #1

רוצים להתחיל את העונה עם תואר ראשון!

אז הנה זה מגיע, אחרי פגרה מתישה ולקראת סיום המרקאטו(המתיש לא פחות), יובנטוס ולאציו נפגשות
למשחק שיתן את האות לפתיחת עונת 2017/2018 בקרב על התואר הראשון העונה - הסופר קאפ האטילקי!
יובנטוס מגיעה למשחק הזה אחרי כמה פרשיות שהסעירו את כולם וקיץ עם לא מעט שמועות, כשהבולטות בינהן
הן פרשיית המחצית בקארדיף, וכמובן, סיבת עזיבתם של דני אלבס לפ.ס.ז’, ובעיקר עזיבתו של לאונרדו בונוצ’י למילאן,
שחקן שהיה אהוד מאוד על האוהדים במשך 7 עונות במדי יובה.
מעבר לכך, יובנטוס עדיין לא סיימה את המרקאטו, כאשר החתמה של קשר אמצע, מגן ימני והחזרתו של לאונרדו ספינצולה מהשאלה על הפרק.
רכישות משמעותיות עד עתה במרקאטו: מתייה דה שיליו, רודריגו בנטאנקור, פדריקו ברנרדסקי, דגלאס קוסטה, וויצ’ך שצ’נסני.
עזיבות במרקאטו: דני אלבס, לאונרדו בונוצ’י, מריו למינה, תומאס רינקון, נורברטו נטו.
עזיבות אפשריות:אסמואה, ששמועות אומרות שיש לו כבר סיכום עקרוני עם גלטאסראיי, ובמידה וספינצולה אכן יחזור ליובה העונה, אסמואה ישחק בטורקיה בעונה הבאה.
עוד עזיבה אפשרית היא של סטפן ליכשטיינר, שאם יובה תצליח להחתים את קאנסלו או מגן ימני אחר, כנראה יעזוב לליגה הצרפתית.
עוד שם מעניין במיוחד שהעיניים יהיו עליו במשחק הוא קייטה בלאדה שמקושר חזק מאוד ליובנטוס, השחקן שלל מעבר לכל קבוצה אחרת פרט ליובנטוס, ולפי השמועות,
אם לא יהיה סיכום לגביו בקיץ הזה, הוא יעבור ליובנטוס בהעברה חופשית בעונה הבאה.
פרט מעניין ומרענן נוסף, יהיה המספר החדש על החולצה של היהלום שלנו פאולו דיבאלה,
השבוע פורסם שדיבאלה ילבש העונה את החולצה מספר 10, נקווה שילבש אותה יותר מפול פוגבה ויכבד את החולצה הזאת לראשונה מאז שהנסיך הניצחי תלה אותה.
הרכב משוער(4-2-3-1):
בופון,ברצאלי, בנעטיה, קייליני, סנדרו, פיאניץ, חדירה, קוואדראדו, דיבאלה, מנדז’וקיץ’, היגוואין.

פורצה יובה!

(קאלצ'יוהוליק) #2

תואר ראשון העונה. חייבים לקחת.

(קאלצ'יוהוליק) #3

ההרכב הרשמי:

https://scontent.ftlv2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/20770461_712805105578322_35804459570281828_n.jpg?oh=e9fa4e2e15c181a5aba4fcd854bf917a&oe=5A2EF3CE

ברצאלי מגן ימני במקום ליכשטיינר. כנראה שאלגרי מתכנן מעבר לשלישייה אחורית.

(קאלצ'יוהוליק) #4

https://scontent.ftlv2-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/s720x720/20746199_1925274664166420_4725324176358667595_o.jpg?oh=75f7a375df761643ab440e83814d3e66&oe=5A374656

כשלא מגיע - לא מגיע

יובנטוס מאבדת תואר ראשון לעונת 2017\2018 כשהיא מפסידה 3:2 ללאציו במשחק דרמטי במיוחד.
הפתיחה היתה שייכת לביאנקונרי כשרק הצלות של שוער לאציו, עם הרבה מזל, מונעות שער מוקדם. למרות זאת, יובנטוס הפסיקה לשחק ולאציו השתלטה על המשחק כשהיא משתקת את משחק ההתקפה של יובנטוס. בדקה ה-34 לאציו באה על שכרה. איבוד כדור בהתקפת יובנטוס הוביל למתפרצת וכדור ארוך שהשאיר את אימובילה מול בופון. ג’יג’י יצא אל החלוץ והכשילו. פנדל וצהוב לבופון. אימובילה דייק מהנקודה וקבע את תוצאת המחצית. 1-0 לתכולים.
המחצית השנייה נפתחה באותה מגמה. לאציו שולטת ויובנטוס לא מצליחה לייצר מצבי הבקעה. בדקה ה55 אימובילה משלים צמד בנגיחה לשער של בופון. אלגרי הגיב בחילוף כפול והכניס את דה שיליו וקוסטה במקום קוואגראדו ובנעטייה. בהמשך ברנדסקי החליף את מנדג’וקיץ’.
נראה שהחילופים הזיזו קצת משהו ויובנטוס תקפה יותר כשהיא מנצלת את המהירות של קוסטה.
בדקה ה-85 כדור חופשי מושלם של דיבאלה מצמק ל2-1. דקה לסיום יובנטוס מקבלת פנדל שמתורגם לשוויון דרמטי. צמד ליהלום.
כשנדמה היה שהולכים להארכה, בדקה ה-93 מבצע של לאציו מסתיים בכדור רוחב ושער דרמטי. הגביע הולך ללאציו.

ליובנטוס יש הרבה שיעורי בית. הצורך ברכש איכותי זועק לשמיים. קשר איכותי ומגן ימני (יש שיאמרו גם בלם). דה שיליו לא מתאים כרגע להיות המגן הראשון. ברצאלי בוודאי שלא.
קוואדראדו ביכולת מזעזעת עם קבלת ההחלטות הגרועה שלו, מינוס הדריבל שמדי פעם מצליח. חושך.
מריו במשחק פחות טוב מהרגיל והיגוואין כמעט ולא הורגש.
עושה רושם שיובנטוס משחקת “ראש בקיר”. נקווה שזה ישתפר בהמשך.

ועוד משפט לסיום: בונו אתה חסר, חבר. בהרגשה שלי, בלעדיו זה נראה כמו חבורה של שחקנים שגילו שהם באותה קבוצה. חסרה מנהיגות עם נוכחות.

(humusman) #5

איזה משחק מזעזע, חוץ מדיבאלה שבאמת היה מעולה וקוסטה שעשה שינוי כלשהו מהרגע שנכנס, אין משהו טוב לקחת מהמשחק הזה.
כמו שזה נראה עכשיו, אנחנו צריכים מגן ימני לא פחות מאשר קשר באמצע, דה שיליו כרגע ממש חלש, בלי קשר אליו, ההגנה שלנו נראית ממש רע, נכון לעכשיו מרגישים את החיסרון של בונוצ’י, מצד שני, אני לא חושב שזה קנה מידה לטווח הרחוק, בנעטיה ממש לא מתואם עם קייליני וברצאלי בגילו רחוק מלהיות מגן ימני, אני מאמין שכשרוגאני יכנס לעניינים זה יראה יותר טוב, מאוד מקווה שקאנסלו יגיע בסופו של דבר.

(moshe34) #6

קאנסלו של ולנסיה??? (אם זה אותו שחקן) הוא שחקן לא מספיק טוב בשביל ולנסיה (מונטויה האקס שלנו סיפסל אותו שם) אז הוא היה מספיק טוב עבורכם? אתה צפית בו בולנסיה?

(Ofer g) #7

אני בספק אם מישהו מאוהדי יובנטוס צפה בקאנסלו ובאמת עקב אחריו. זה שם שעלה שיובה מאוד מעוניינת בו מה שגורם לנו להאמין שהוא איכותי, אבל אני לא יודע, עמדת המגן הימני של יובה, שנשענה על ליכשטיינר כל כך הרבה שנים, כעת בצרות גדולות.

הגמר הזה מרגיז אותי כל כך. אלגרי ממשיך עם פתיחות העונה המטומטמות שלו ושוב מפסיד תואר, גם אם הוא הכי פחות חשוב. לא הייתה שום סיבה להעלות עם ההרכב המזעזע שעלה אתמול. 3-5-2, 4-2-3-1 עם ברצאלי בימין, תקראו לזה איך שתרצו, זה לא עובד ולא יכול לעבוד. ברצאלי הנהדר הוא כבר לא אותו שחקן שהיה ואם קשה לו לשחק כבלם, ברור שאינו יכול לשחק כמגן ימני, אין לי מושג מה אלגרי חושב לעצמו. בנעטיה עלה עם קייליני כשרוגאני הוא כרגע שחקן ההגנה שצריך לצבור דקות כדי להחליף את בונוצ’י, מאיזו סיבה? במה בנעטיה טוב מרוגאני?
אין לי ספק שרביעיית הגנה שתכלול את ליכשטיינר, רוגאני, קייליני וסנדרו הייתה הרבה יותר מתואמת והרבה פחות חדירה.

הקישור היה מזעזע. מרקיזיו הוא הקשר הטוב ביותר במשחקי ההכנה בקיץ, לא רק הקשר, מרקיזיו הוא השחקן הטוב ביותר במשחקי ההכנה בקיץ. חדירה לעומתו הוא השחקן החלש ביותר במשחקי ההכנה בקיץ, למה לעזאזל לא לעלות עם מרקיזיו ולייצב את הקישור?
יובנטוס שיחקה אתמול בלי קישור בכלל! פיאניץ’ נגע בכדור מידי פעם ועשה בעיקר טעויות אבל הוא לעולם לא יוכל לעשות משהו טוב אם לא יהיה לידו קשרים חזקים שיחפו עליו.
או שנעבור למערך של 3 קשרים או שישחקו 2 קשרים איכותיים, אי אפשר להמשיך עם הצוות הרך והמרגיז בזה של חדירה ופיאניץ’.

גם ההתקפה הייתה מיותרת לחלוטין. קוודראדו היה מזעזע ונרצח פעם אחר פעם ע"י שחקני לאציו. אין לו ערך מוסף וגם לאלגרי אין ספק שהוא יהיה שחקן ספסל העונה, אז למה לפתוח איתו במשחק כזה? כשברור שקוסטה הרבה יותר איכותי. למה לא לעלות מההתחלה עם קוסטה וברנרדסקי בצדדים כדי לתת ללאציו מכה של לחץ ולסיים את המשחק במחצית הראשונה?

אין לי בעיה שאלגרי יכניס את השחקנים לאט לאט כמו שהוא תמיד עושה, אין לי בעיה להפסיד 3 מחזורים ראשונים ואת מחזור 8. אבל מדובר פה במשחק גמר!! נכון, הוא הכי פחות חשוב מכל הגמרים שאנחנו חולמים להתמודד בהם העונה, אבל זה גמר! תשחק עם כל הכלים שיש לך, תטריף את השחקנים מהרגע הראשון ותשתולל עד שיובנטוס בהפרש של 3 שערים מהיריבה!
השחקנים היחידים שתפקדו אתמול היו בופון, סנדרו, דיבאלה וקוסטה, הם לא יכולים לבד מול 11 מאוחדים של לאציו(למרות שדיבאלה היה קרוב מאוד לעשות את זה לבד).
המשחק הזה, כמו שאמר אלעד, החזיר אותי לחצי הגמר הנוראי נגד לאציו בתקופת קונטה, מזעזע.

יובה צריכה מגן ימני בדחיפות אבל לפני זה היא חייבת 2 קשרים שיורידו את חדירה וסטורארו לסוף הרוטציה. אי אפשר לוותר, אי אפשר לחכות, יובנטוס לא יכולה לפתוח את העונה עם הסגל הזה.

(SantiagoBernabeu) #8

קאנסלו חור בהגנה אבל סביר בהתקפה. הוא שום דבר שקשור לרמות הגבוהות ביותר. הוא מהיר ויכול לרוץ עם הכדור אבל זהו פחות או יותר. אל תצפו ממנו ליותר מדיי במידה ויגיע.

(humusman) #9

אני בקושי יודע איך הוא נראה, כמו שעופר אמר, הוא יעד מרכזי מאוד של פאטריצי ומארוטה, ואנחנו מסיקים מזה שהוא מגן ראוי, או לפחות פוטנציאל.
בסופו של דבר, מה כבר יכול להיות יותר גרוע מהמצב הקיים? אבל אם קאנסלו חלש כמו שאתם אומרים, אז אנחנו בבעיה קשה בעמדה הזאת.
מפתיע אותי לשמוע את זה, בדרך כלל פאטריצי יודע מה הוא עושה.

(moshe34) #10

מספיק לבדוק מי שיחק מגן ימיני רוב שנה שעברה בולנסיה. וזה היה מונטויה, שהעודף שם ע"י שלושה מאמנים שונים שאימנו שם.

יש לו איכויות התקפיות ולפעמים המאמנים שם שיבצו אותו כקיצוני. אבל בתור מגן הוא לא מספיק טוב.
בטח לא לקבוצה בסד"ג של יובנטוס. רכישה כזו מתאימה למנהל הספורטיבי האידיוט שלנו לא לקבוצה כמו יובה.

(SantiagoBernabeu) #11

האמת שאם יורשה לי לומר מילה על המרקטו שלכם, בניגוד לשנה שעברה בהם הבאתם שחקנים מוכחים כמו אלבס, היגוואין ופיאניץ’, העונה שוב פעם סרתם לדרככם ואתם מביאים כל מיני שחקנים “שצריך לחפש עליהם בגוגל”, כמו שדני רוז אומר. למעט קוסטה אגב, אבל מה שאני זוכר ממנו זה שהוא היה אכזבה בבאיירן.

במקרה אני מכיר את קאנסלו כי אני מהעכברים של הליגה הספרדית, אחרת הוא לא שחקן שאתה מחכה לראות אותו.

הוא עוד צעיר ואולי יתפתח למשהו, נתונים בסיסיים כמו מהירות וטכניקה יש לו. אם הוא שחקן שהייתי רוצה שיחתימו בקבוצה שלי? לא. אם הייתי אוהד יובה הייתי רוצה שיחתימו אותו? לא ולא. אחרי הגעה פעמיים לגמר ליגת האלופות, הייתי רוצה גם לזכות בה. קאנסלו לא האיש שיביא איתו את הבשורה.

(humusman) #12

המרקאטו שלנו העונה לא נראה טוב כרגע, אבל לא הייתי מקצין, דגלאס קוסטה כישרון גדול ובא ממועדון גדול, דה שיליו לא שם גדול אבל בא ממילאן ונבחרת איטליה, וברנרדסקי שנחשב הכישרון העולה של נבחרת איטליה ועלה 40 מיליון יורו, הם ממש לא שחקנים אלמוניים.
בנטאנקור אכן אלמוני אבל הוא גם לא בא על תקן כוכב גדול, למרות שדווקא הוא הכי הרשים אותי מהשחקנים החדשים במשחקי ההכנה.
בכל מקרה המרקאטו שלנו כרגע רחוק מלהיות טוב, מצד שני, במידה ואחד מהקשרים הבאים:מטווידי, אנזונזי, אמרה צ’אן יחתמו ובנוסף יוחתם מגן ימני טוב וספינצולה אכן יחזור מההשאלה לאטלאנטה, אז המרקאטו בסופו של דבר כן יהיה טוב יחסית.
אלגרי אמר בתחילת המרקאטו שהתקציב למרקאטו הוא 128 מיליון יורו, ואם המכירות שהתבצעו זה משאיר הרבה כסף פנוי לרכישות, לדעתי המרקאטו הזה מתוכנן לא טוב מהיסוד שלו, לדעתי קשר טופ, בעיקר אחרי המחדל של עונה שעברה, היה צריך להגיע לכאן ראשון, גם אם זה אומר לשלם את ה40 מיליון על אנזונזי, לי אישית יש המון ביקורת על מארוטה, אבל אני רק יכול לקוות בתור אוהד שיגיע קשר טוב ומגן ימני נורמלי.

(SantiagoBernabeu) #13

שכחתי ממנו, זכור לי שהוא שחקן טוב, אם כי לא ראיתי אותו שנים, למעט פה ושם במשחקים של איטליה אאלט. אם יש לכם אותו למה אתם צריכים את ז’ואאו קאנסלו?

אנזונזי קשר שיכול לשדרג כל קבוצה. אם אתם יכולים להביא אותו ב40 מיליון זו אופציה מאוד מעניינת. הוא לא קשר טופ, הוא לא פוגבה, אבל הוא שחקן מצויין.

(AlexDP) #14

מגן שמגן, הבעיה של יובה אתמול הייתה הקישור. זאת הבעיה של יובה כבר מאז מעזיבה של פוגבה. ח’דירה באמת שאין לו מקום ביובה אפילו בימים הטובים שלו. פיאניץ’ מנסה וניסה המון אתמול אבל לבד מול קבוצה כל כך מסודרת שהצליחה להשטלת לגמרי על אמצע המגרש אין לו יותר מדי מה לעשות. קוואדרו ומנז’וקיץ’ כבר לא יהיו שחקני הרכב העונה; למרות שעם הקורואטי אין לדעת, אבל דגלאס “המאכזב-בבאיירן-מה-שאומר-שהוא-שחקן-חרא זהו-הקריירה-שלנו-הסתיימה-אני-לא-מבין-למה-הוא-עדיין-משחק-כדורגל” קוסטה היה מעולה בדקות שהוא קיבל והיה עדיף פי כמה וכמה על קוואדרדו שהייתי מוכר אותו לאינטר או רומא או כל מי שמבקש. ברנארדסקי גם היה טוב מאוד ואותו אני מכיר מהעונה שעברה והוא לדעתי ההחתמה הכי טובה של יובה השנה ואולי יש לו פוטציאל להיות אחד ההחתמול הכי טובות של יובה בשנים האחורונות (ביחד עם דיבאלה, פיאניץ’, אלכס סנדרו). דיבאלה היה נקודות האור היחידה ונראה שמס’ 10 עושה את שלו בטח אחרי שהוא נזף בשחקנים אחרי המשחק ואמר שזו “מנטאליות של קבוצה קטנה”. אם מישהו רוצה להיות מנהיג ביובה אז אני באמת מצפה מננו לא לחסוך בביקרות כלפי הקבוצה שצריך.

משחק ראשון העונה ואני לא רוצה לקפוץ למסכונות. מה שכן, לאציו רצתה רבה יותר, כמו שמילאן רצתה הרבה יותר את הסופרקאפ ההוא בקטאר. לי נדמה שיובה כבר לא רעבה מספיק לתארים באיטליה, והיא עולה לכל המשחקים האלה כאילו זה עוד משחק, כמנגד סימונה אינזאגי (שללא קשר מגיע לו הרבה מחמאות על התקופה שלו בלאציו עד עכשיו) הכין את הקבוצה למשחק חייהם והם נטרלו את יובה לחלוטין. וצריך גם לדעת לפרגן להם על זה.

מה שכן, הייתי מציע לאלגרי לבחון מערכים עם שלישיית קישור (פיאניץ’ מרקיזיו ו… אנזוזי?). כי מול קובצות גדולות (ע"ע קרדיף) קישור של שני שחקנים לא מספיק. ואתמו לדעתי היה יותר חכם לכניס את מארקיזיו במקום קוואדרדו ולעבור ל433. הקישור אתמול לא בא לידי ביטוי בשום צורהו זה נורה אדומה לכל קבוצה - הקישור הוא המקום הכי קריטי במשחק כדורגל, ונחמד שיש לנו עכשיו מליון חלוצים, אבל קשר הוא מאוד חיוני, במיוחד כאשר בונוצ’י כבר לא אתנו (רק אני הרגשתי את החיסרון שלו אתמול?), אנחנו צריכים מישהו שינהל את המשחק מאחור.

(BannedT) #15

אהמ אהמ, שני המרקאטו הקודמים מישהו? יובה החדשה אלופה במחדלי מרקאטו והשארת חורים ברורים בעמדות. מארוטה הוא פשוט ג’נרל מנג’ר לא טוב מהסיבה הפשוטה שרוב הג’נרל מנג’רים אם היו ביובנטוס היו יכולים לעשות את מה שהוא עושה, לשחרר המון שחקנים, להתקמצן על מחירים מצד אחד אבל לשחרר במחיר נמוך מצד שני, הוא הראשון שנמאס לי ממנו, הייתי מעיף אותו הרבה לפני אלגרי.
ביובנטוס עשו בדיחה מהקישור, אפילו אמא שלי תגיד לכם שלשים את פיאניץ’ רק עם עוד קשר אחד באמצע ועוד חדירה זה רך יותר מהמרגרינה של הג’חנון. פיאניץ’ כמו פירלו (סליחה על ההשוואה) צריך קשר או שניים שישמרו עליו ויעבדו מסביבו בשביל שיצליח לתפקד, אם היית מביא עכשיו את קרוס/מודריץ’/אינייסטה בשיאם והיית נותן לאחד מהם לשחק לבד עם חדירה היית מקבל את אותן תוצאות עלובות, לא סתם וידאל וניינגולאן הם הכלבויניקים הם ברגים מרכזיים וגורמים לכל קשר להיראות יותר טוב, ריאל אפילו לקחה ליגת אלופות ב-2015 בעיקר על קאסמירו המוגבל טכנית אבל פשוט מושלם במערך של הקבוצה. לא צריך להביא בלם ולא נעליים, שאלגרי במקום לעשות שטויות ישים באמצע את קייליני ורוגאני/ברצאלי ויעזוב את כולנו בשקט. אותו דבר לגבי מגן, לא כזה דחוף. יובה בעיניי צריכה להביא קשר אחד מעולה ועוד קשר טוב, לצערי במקרה הכי אידיאלי אנחנו נסתפק בקשר טוב בלבד.

אתם יודעים הרי מה יקרה, ברנרדסקי יהפוך לשם גדול העונה, יובה תקבל הצעה של 140 מיליון על דיבאלה ותמכור אותו כי למי אכפת כבר מסמלים או מהצהרות כוח או מהישגים באופן כללי ואז כביכול נשארנו עם שחקן התקפה מהטופ העולמי ולא צריך את דיבאלה, איזה יופי. עונה אחר כך בנטאקור יפרוץ וברנרדסקי יימכר וכך הלאה, או שמישהו בהנהלה יתחיל לעשות חושבים.

(Ofer g) #16

אין לי בעיה שיובנטוס מביאה שחקנים שצריך לחפש עליהם בגוגל, זה מה שהיא עשתה עם ליכשטיינר, וידאל, פוגבה, דיבאלה, אלכס סנדרו והרשימה עוד ארוכה. כולם היו שחקנים אלמוניים, חלק יותר וחלק פחות וכולם הפכו לטופ בעמדה שלהם.

יובנטוס רכשה את דגלאס קוסטה שהוא שחקן פשוט פנטסטי והעונה שלו עם פפ גווארדיולה היא ההוכחה לזה, קורה ששחקן לא מסתדר עם מאמן וקוסטה ואנצ’לוטי פשוט לא התאימו אחד לשני.
אחריו יובנטוס רכשה את ברנרדסקי, אחד הכישרונות האיטלקיים הגדולים ושחקן מעולה כבר עכשיו ובכך השלימה התקפה של 7 שחקנים מעולים, קוודראדו, פיאצה(שיחזור מפציעה בתחילת אוקטובר ויהווה תוספת כוח נוספת), קוסטה, ברנרדסקי, דיבאלה, מנדזוקיץ’ והיגוואין. כעת יובה מחפשת חלוץ צעיר נוסף שיהיה רוטציה להיגוואין אך גם במידה ולא תביא, מדובר בהתקפה יוצאת מן הכלל ואולי הטובה ביותר שהייתה ליובנטוס מאז ימי נדבד, קמוראנסי, דל פיירו וטרזגה.

בהגנה יובנטוס רכשה את בנעטיה שהיה מושאל ואת דה שיליו. אחלה החתמות לסגל הרחב. בנעטיה מספיק טוב כדי להיות מחליף ביובנטוס וכמוהו גם דה שיליו. חוליית ההגנה של יובנטוס תכלול את רוגאני, קייליני, ברצאלי ובנעטיה וזה מספיק לדעתי במידה וה2 הראשונים יהיו הפותחים במשחקים החשובים. בצד שמאל סנדרו ואסאמואה, בצד ימין דה שיליו וליכשטיינר, הבעיה היא שיובה לא סומכת על אסאמואה וליכשטיינר ולכן רוצה להביא מגן ימני נוסף לרוטציה עם דה שיליו במידה והאיטלקי הצעיר לא יהיה טוב כמו שמקווים שהוא יהיה ומגן שמאלי כדי למכור את אסאמואה שאין בו צורך כבר. השם קונסאלו עלה אבל ככל הנראה יעלם מהר מאוד מהעיתונים וספינאצולה שמושאל לאטלנטה(והוא שחקן מעולה) עלה כמועמד לחזור לאגף שמאל.

נשארנו בקישור שכמו שהרבה אמרו פה, יובה חייבת לבצע רכש מטורף בכדי לחזק אותו כשלדעתי קשר אחד לא יספיק.
רינקון ולמינה עזבו שזה מעולה, במקומם הגיע בנטקור, ילד צעיר מבוקה ג’וניורס שעשה הרבה רעש במועדונים באירופה לפני שיובה שמה את הידיים עליו בעסקת טבז. בנטקור הרשים מאוד במשחקי ההכנה ולדעתי ליד מרקיזיו הוא יהיה ענק. נשארנו עם פיאניץ’, חדירה וסטורארו, רק אחד מתוך ה3 ראוי להיות ביובנטוס ולאחרונה גם זה מרגיש לי בספק.
יובנטוס חייבת 2 קשרים חזקים, עוצמתיים ושעובדים קשה בכדי לייצב את הקישור של הקבוצה כמה שיותר מהר. אלגרי צריך לשקול מעברים ממערכים של 2 קשרים למערכים של 3 קשרים כדי להתמודד עם קבוצות כמו לאציו שקרעו את יובנטוס במרכז המגרש אתמול עם מילינקוביץ’ סאביץ’ המעולה.

אם יובנטוס תרכוש 2 קשרים, מגן ימני ומגן שמאלי, זה מארקטו שיוכל להתחרות על האלופות שוב. במידה ויובנטוס לא תעשה את הרכישות הללו, המארקטו הזה יזכר כבינוני למרות המכירות הנחוצות והרכישות הטובות שהיו עד עכשיו.

(SantiagoBernabeu) #17

העניין הוא שעם שחקני הגוגל (ככה נקרא להם?, יותר קצר) צריך לרוב להשקיע בהם ולתת להם עונה או שתיים להתאקלם. יש סיבה שהם רק כישרונות ולא שחקנים מוכחים, be it מגבלה טכנית או אחרת.

לגבי קוסטה אני באמת לא יודע עליו יותר מדיי. אני זוכר אותו משחק נגדנו לפני איזה 5-6 שנים במדי שחטאר דונייצק, ועושה לנו צרות, או שבעצם אמרו בשידור שהוא עלול לעשות לנו צרות, ואז שהוא עבר לבאיירן לפני איזה שנתיים. יותר מזה? ראיתי אותו אולי פעמיים משחק בבאיירן ולא זוכר איך הוא שיחק.
ככה שאני לא מתיימר לספר לאף אחד כמה טוב או לא טוב הוא, אני פשוט לא מכיר, וסייגתי את זה גם בהודעה המקורית.
מה שכן, באיירן ויתרה עליו, לפי מה שקראתי באתרי הספורט פה ושם כי הוא לא היה לרמה ולא סיפק את הסחורה, והגיוני שאם הוא היה שחקן וורלד קלאס באיירן לא היתה מוותרת עליו. אתה אומר שזה רק כי הוא לא הסתדר עם קרלו? אולי, באמת שאני לא מכיר ולא יודע.

יכול מאוד להיות שההחתמות של שחקני הגוגל הללו טובות, אבל אלו ההחתמות שיביאו לכם את ליגת האלופות בעונה הקרובה? שוב, אני לא באמת מכיר ויכול להיות שמתחבא שם איזה דיבאלה או אמבפה שלא רק אני לא מכיר, אבל בשביל לזכות בליגת האלופות אתה צריך שחקני וורלד קלאס מוכחים ומנוסים

בהודעה המקורית אגב ברח לי לגמרי מהראש דה שיליו. בנעטיה לא היה כבר בקבוצה?

אני מסכים שאתם חייבים חיזוק בקישור אבל השאלה היא מי בדיוק על הכוונת. הרעיון של אנזונזי טוב, היתה לו עונה נהדרת (אם נחשוב שהעונה מסתיימת בפברואר מרץ) במדי סביליה. אחרי מטווידי אאלט אתם רודפים מתחילת הקיץ ולא הצלחתם להתקדם בנושא, לגבי אמרה צ’אן שחומוס אמר, פעם ראשונה שאני שומע את השם ואני לא בטוח בכלל שהוא מספיק טוב. בכל מקרה השוק מאוד מצומצם ולא יודע כמה יש שחקני וורלד קלאס שאפשר לקנות, אם בכלל. יש שם אחד מריאל מדריד שהוא יכול להיות אפשרי אבל אל תגלו אותו לאף אחד, מתאו קובאצ’יץ’ שמתבזבז אצלינו בספסל. אבל בינינו - בלי שאף אחד ישמע.

(קאלצ'יוהוליק) #18

לכותב שמעליי - אני לא מסכים עם הטענה הבסיסית שלך שכדי לזכות באלופות אתה חייב שחקני וורלד קלאס מוכחים ומנוסים. בוודאי שצריך כאלו בכל קבוצת טופ (שהרי אם הם לא היו בקבוצות טופ הם לא היו וורלד קלאס) אבל זכורה לי קבוצה שזכתה לאחרונה בליגת האלופות עם שחקנים מעולים שעדיין לא מוכחים ומנוסים. קאסמירו, אסנסיו… כאלה מין.
קבוצה מעולה צריכה שחקנים מעולים. מטבע הדברים יהיו כמה שחקנים שהם הטובים בעולם בתפקידם (בופון, קייליני, בונוצ’י, דיבאלה, היגוואין) לצד כשרונות עולים או שחקנים טובים ומנוסים (סנדרו, פיאניץ’, מרקיזיו, חדירה).
כמו כן, אתה מציע ליובנטוס את את קובאצ’ביץ’ שמתייבש על הספסל במדריד ובאותה נשימה טוען שקוסטה לא מספיק טוב כי קבוצה כמו באיירן מינכן שחררה אותו.
רק אני שם לב לסתירה פה?

(SantiagoBernabeu) #19

מקבל את זה שאתה לא מסכים עם זה, זו לא עובדה מוכחת. עם זאת, כשאני מסתכל אחורה על קבוצות צעירות ומוכשרות בלי שחקנים מנוסים שיודעים להרגיע את המשחק כשצריך, ללחוץ כשצריך, לדעת איך להשיג יתרון בכל רגע נתון כדי למנוע שער מהיריבה או לעשות שער כשיש אופציה, זה ניסיון שרק מי ששיחק ברמות הכי גבוהות נגד שחקנים מהרמה הגבוהה ביותר יכולים לעשות.
הדוגמה האחרונה ביותר אם לא נכנס לזה לעומק זוהי מונאקו, שאמנם עלתה נגד סיטי ודורטמונד, אבל במשחק שלה לא היה סדר, וכל התקפה מצד היריבה הפכה לשער.
משום משחק בשלב הנוקאאוט הם לא השיגו שליטה בכדור במרכז המגרש, והכל היה יאללה רק ללחוץ קדימה. ברגע שהיא פגשה קבוצה שאמנם קצת פחות מוכשרת אבל מסודרת באופן מופתי על הדשא, הם עפו מהמפעל בחצי הגמר.
קסמירו רכש הרבה ניסיון עד שפתח אצלינו. הוא הושאל, הצטיין בפורטו (או איזה שקר פורטוגלי אחר), התייבש עוד קצת על הספסל עד שפרץ אצלינו. הוא עדיין צעיר יחסית, אבל כבר הספיק לעבור דרך.
לגבי אסנסיו? אני לא אובייקטיבי בשיט, אבל הילד הזה לא שחקן, הוא תופעה. לא זכור לי שחקן התקפה כל כך חכם שלובש את המדים שלנו למעט ראול וזיזו. כל נגיעה שלו בכדור זה קלאסה, כל החלטה שלו היא הטובה ביותר שהתאפשרה לו. ועם כל זאת הוא עדיין צעיר ולא יפתח במשחקים כמו הקלאסיקו או בשלבי הנוקאאוט של ליגת האלופות.

קובא אולי מתייבש על הספסל בריאל מדריד אבל הוא לא אכזבה. הוא מתייבש על הספסל במדריד כי יש לו בקבוצה את מודריץ’ וקרוס. בכל פעם שהוא עלה הוא עשה עבודה מדהימה, אוהדי ריאל אוהבים אותו. זידאן אוהב אותו. בעונה שעברה התייבשו על הספסל שלנו פפה מוראטה חאמס ואיסקו. זה אומר שהם לא שחקנים מספיק טובים? זה בסך הכל אומר שיש לנו סגל עמוק.
ריאל מדריד לא תוותר עליו גם אם הוא שחקן ספסל, אלא אם כן הוא יבקש לעזוב, ואז זו כבר המדיניות של המועדון, לא להחזיק שחקן בניגוד לרצונו. בניגוד אליו, באיירן ויתרה על קוסטה. אתה מבין למה זו לא סתירה?

(humusman) #20

סתם הבהרה קטנה לגבי קוסטה, באיירן לא היו מוכנים להתפשר לגביו במחיר וממש לא מיהרו למכור אותו, כשקוסטה דחף בעצמו למעבר אז העניינים התחילו להתקדם.
מעבר לכך, פפ מאוד רצה להביא אותו לסיטי, מה שאומר משהו, אצל פפ הוא שיחק והיה מעולה ואצל אנצ’לוטי הוא לא הסתדר.
גם פירלו האגדי, שוחרר ממילאן כי לא הסתדר עם אלגרי וביובה הוא פרח מחדש.
קוסטה אחד השחקנים הכי מוכשרים בעולם, שנה שעברה בארסה מאוד רצתה אותו ובימים שהיה בשחטיור, הוא היה המלפפון הכי חם בקיץ,
אבל קוסטה לא בנוי לכל מערך וצריך לדעת להשתמש בו נכון, את הכדורגל שיש לו ברגליים אי אפשר לקחת ממנו ובגיל 26 או 27 עוד מעט ועם הניסיון שהוא רכש בבאיירן, הוא בשל להיות דומיננטי בקבוצה גדולה, ואם הוא יתחבר טוב אצלנו אנחנו מרוויחים שחקן שיכול לשנות משחקים ולהיות תוספת כוח משמעותית מאוד.