משחקי מחשב, קונסולות ומה שביניהם :: מפיפ"א ו-pes עד כל משחק שעולה בדעתכם

(SantiagoBernabeu) #362

פעם ראשונה שאני רואה הסכמה כל כך גורפת שPES טוב יותר מפיפא.
אני כבר לא משחק אבל כל הזמן שיחקתי PES. תמיד ששיחקתי פיפא לא הבנתי ממה אנשים מתלהבים.

אני חושב שזה נטו יחסי ציבור. הם פועלים בכל דרך אפשרית. הם מגייסים יוטיוברים, שחקנים מוכרים, ועושים עבודת שטח טובה מאוד בכל הקשור לפרסום של המוצר. רק בשישי האחרון הם מימנו משחק שבו השתתפו יוטיוברים ושחקני עבר (קלאיברט, רובי פאולר, ג’יי ג’יי אוקוצ’ה, רובן פירס, ג’יימי קראגר). היוטיוברים האלו מפרסמים את המשחק בכל דרך אפשרית והם מפרסמים את היוטיוברים האלו. ילדים מושפעים מהם, והילדים האלו הם אלו שרצים וקונים פיפא, וככל הנראה גם ימשיכו לקנות פיפא כשהם יגדלו כי הם בצד של פיפא.

//youtu.be/L6Tyn0uH-ZM

פיפא זה נטו פרסום אגרסיבי לדעתי, ולאנשים שלא מסוגלים לבחור לעצמם. מי שמעריך גיימינג או/ו כדורגל לא באמת ישחק בפיפא…

(Shusaku) #363

האמת שאני משחק רוב הזמן במחשב, השליטה של התזוזה במקלדת לעומת ג’ויסטיקים למינהם היא אלוהית. יש לי שליטה בכל תנועה של השחקן, כיוונים של מסירות ובעיטות וזה פשוט נוח. אני גם רגיל מאין ספור משחקים אחרים למשחק עם מקלדת, ככה שמבחינתי על הנוחות שהיא מספקת לי אף ג’ויסטיק לא יצליח להערים.

אכן מסכים גם עם העניין של המסירות, לפעמים זה מוסר לך לכיוון הלא נכון בכלל וספגתי על זה כבר עשרות גולים, כי שחקנים ברמה של אינייסטה מחליטים למסור באמצע מתפרצת לשחקן יריב.

סנטיאגו, יש מעין “קונצנזוס” לגבי פיפא, כשבפועל הרוב פשוט לא מתנסים בPES, ומחזיקים דעה שלילית לגביו בגלל אפקט העדר. אנשים אוהבים להיות חלק מקבוצה גדולה יותר, ואנשים אוהבים ללכלך, גם על דברים שאין להם ניסיון בהם. תשלב בין השניים, ותקבל קבוצה ענקית של משועבדים לפיפא.

(Oleguer 23) #364

יש במשחק מערכת של עזרה של המחשב, manual זה שאתה צריך לכוון ממש טוב והכיוון שתכוון זה לאן שהכדור יילך. יש חצי, שזה כנראה מה שאתם מוגדרים עליו, ויש אסיסטד שזה הרבה חשיבה של המחשב. תנסו לשחק עם זה או לבדוק מה זה מראה על איזה סעיף, אולי זה ישנה את החוויה. אולי.

אני כששיחקתי עם ג’וייסטיק בפיפא נהניתי, אבל גם השלט התקלקל וגם האונליין בכלל לא עובד לי. לא הורדתי או קניתי את פיפא 16 בכלל, בעיקר בגלל שאני לא רוצה להתאכזב שהאונליין לא עובד לי. מניח ששום דבר לא ישתנה וגם השנה אני לא אשחק בכלל בכדורגל. אולי יפתיעו אותי.

(Ender) #365

שאלה לגבי עניין הרישיונות - למה בעצם קונאמי לא רוכשת אותם? “מתקמצנת” עלינו, או שהחוזה של הקבוצות/ליגות עם EA כולל בלעדיות?

(LOS BLANCO) #366

[QUOTE=Ender;1693950]שאלה לגבי עניין הרישיונות - למה בעצם קונאמי לא רוכשת אותם? “מתקמצנת” עלינו, או שהחוזה של הקבוצות/ליגות עם EA כולל בלעדיות?[/QUOTE]
לא חושב,היה תמיד שנים שהיה גם לפרו וגם לפיפא רשיון לאותן קבוצות.
[B]אם[/B] אני לא טועה זה עניין של הסדר מול הקבוצה.

(EricTonyTrunks) #367

אהלן חבר’ה פתחתי לא מזמן ערוץ יוטיוב חדש שמתרכז בעיקר בגיימינג

בקרוב אני מתכנן גם לעלות תכנים על כדורגל אבל בנתיים בעיקר גיימפליי של נבא 2K16, רוקט ליג, דסטני, דה לאסט אוף אס ואנצ’רטד

(Shusaku) #368

אכן יש קבוצות עם חוזה בלעדיות לEA. בנוסף, הרשיונות כנראה מאוד יקרים, והם לא מחזירים את ההשקעה בהם (רש"י: המכירות לא משתנים עם או בלי הרשיונות).

(t-rix) #369

מה האובראוול ב PES …? מסי רונאלדו ושחקנים מובילים שעולים לכם בשלוף…
והאם יש עדכון שוטף לשחקנים כמו בפיפא?

(Merengue) #370

[QUOTE=EricTonyTrunks;1693986]אהלן חבר’ה פתחתי לא מזמן ערוץ יוטיוב חדש שמתרכז בעיקר בגיימינג

בקרוב אני מתכנן גם לעלות תכנים על כדורגל אבל בנתיים בעיקר גיימפליי של נבא 2K16, רוקט ליג, דסטני, דה לאסט אוף אס ואנצ’רטד[/QUOTE]

מגניב אחי כל הכבוד, שיהיה בהצלחה, ואם יש לך מיקרופון או אפשרות להקליט את עצמך תוך כדי המשחק תעשה את זה, זה מוסיף המון לערוצים האלה

(Shusaku) #371

אתמול שיחקתי לראשונה בדמו של pes 2017. משחק הכדורגל, עם דגש על משחק כדורגל, הכי טוב שיצא לי לשחק בו עד היום. קל.

(LOS BLANCO) #372

תגידו זה אמיתי שאין שדרנים בדמו של פרו(סוני 4)או שפיספסתי משהו בהגדרות?

(Merengue) #373

[QUOTE=LOS BLANCO;1694214]תגידו זה אמיתי שאין שדרנים בדמו של פרו(סוני 4)או שפיספסתי משהו בהגדרות?[/QUOTE]
אמיתי אמיתי.

טוב כמה דברים:

• דובר על זה שבקונאמי עובדים על עניין הרשיונות, אז דווקא לקבוצה כמו [B]ריאל מדריד[/B], אלופת אירופה להזכירכם אין רישיון השנה מסתבר. אוי אוי אוי מה יהיה הסוף.
  • בדף הפייסבוק של PES17 פרסמו נתונים מעניינים על השחקנים כמו דירוג שוערים או השחקנים הכי מהירים, וגם כמה פרצופים שאולי גם מישהו נותן לזה חשיבות רבה (כמוני) :

[B]שוערים:
[/B]

[B]בועטי חופשיות:
[/B]

[B]השחקנים המהירים במשחק:
[/B]

[B]פרצופים:
[/B]

(Shusaku) #374

זה לא רק אתם, אלא הרשיונות של כל הליגה הספרדית פרט לברצלונה ואתלטיקו. לא ברור המהלך הזה, אבל צריך לחכות לראות איך ילך עניין הפאצ’ים בקונסולות.

(Merengue) #377

ואני אומר… למה מלכתחילה ?

(bixente) #379

לצערי כי קונאמי “קצת” חוסכים על הקהל שלהם. הם כ"כ מפגרים שהם אפילו לא מבינים את הפוטנציאל הריווחי שיש להם אם רק ישקיעו קצת וירשו לעצמם להתמודד ראש בראש מול פיפא מבלי להתבייש.
לא הגיוני שלחברה שכבר 15-6 שנים (תקנו אם טעיתי ) מוציאים משחק כדורגל אין תקציב לקנות רשיונות בסיסיים של 4 ליגות גדולות לפחות.
הגישה של קונאמי פוגעת בה הרבה יותר מהמוצר עצמו.

(bixente) #380

טוב אני לא יודע אם זה עובד או לא (אני בעבודה ואוכל לבדוק מחר) אבל כמו ש SHUSAKU אמר - יש השנה פאצ’ לPS4 לרשיונות כנראה.
אם מישהו (כמוני) רכש את PES 17 הוא מוזמן לנסות ו(אולי) ליהנות.

נ.ב
ביומיים האחרונים שיחקתי ב PES2017 המלא שרכשתי והוא פשוט משחק [B]כדורגל [/B]מצויין ! אני פשוט נהנה מכל רגע…
מומלץ בחום.

עריכה:
שכחתי מקודם לשים את הלינק :
http://www.pes-patch.com/category/pes-2017-ps4-patches.

(MichaelB) #381

השלטים של הפלייסטיישן 3 שלי הפסיקו לעבוד בצורה אלחוטית. אני לא יכול להדליק אותם או את הפלייסטיישן עצמו מלחיצה על כפתור הסוני בשלט אלא אם כן הוא מחובר לפלייסטיישן בכבל.

אם אני מדליק את השלט כשהוא מחובר ואז מנתק אותו הוא נכבה שוב.

קרה למישהו?

(Shusaku) #382

אני חייב לציין שאני די מופתע מהמהירות שבה יצאו הפאצ’ים. בד"כ ביום הראשון הפאצ’ים מסדרים רק שמות, ואולי גם סמלים, אבל התלבושות מגיעות רק אחרי כמה ימים. קונאמי עשו פה הפוך על הפוך, וזה ממש השתלם. גם לא שילמו הון על רשיונות, וגם זה הפאץ’ ה"מלא" הכי מהיר אי פעם לPES כלשהו.

זה די השתמע מהדברים שקונאמי פרסמו, אבל הם החליטו לוותר על עניין הרשיונות. עשו כמה חוזי בלעדיות עם מועדונים גדולים, והפכו את העריכה לכל כך חופשית, שזה היה ברור שגם הPS4 יקבל השנה פאץ’ שכולל שמות אמיתיים לכל הקבוצות, ליגות ומפעלים וסמלים ותלבושות לכל הקבוצות. שימו לב שבפאץ’ של הPS4 יש אפילו ליגה גרמנית.

זה קצת מצחיק להגיד, אבל סוף סוף יצא הדמו למחשב. אפשר אפשר לשחק סוף סוף, עד שאקנה את המשחק.

ד"א, גם למחשב יצא פאץ’, אך הוא עדיין הרבה יותר בסיסי. הפאץ’ למחשב מסדר כרגע רק את הפרמייר ליג ואת מדריד בצורה מושלמת. כל שאר הקבוצות קיבלו בינתיים רק שמות ולוגואים, כפי שציינתי מקודם שקורה בד"כ, והתלבושות המלאות לכל הקבוצות יצאו בטח רק בעוד כמה ימים.

(Oleguer 23) #383

חוקית, איך קונאמי מאפשרים ככה פאץ’ לרשיונות שאין להם?

(Shusaku) #384

לכל משחק יוצאים פאצ’ים, מודים וכל מיני. החברות מחבקות את המפתחים העצמאיים, כי זה משפר את המשחק שלהם. קח לדוגמה את סקיירים, המשחק הפך למפלצתי בכלל כל המודים שהוציאו לו.

לקונאמי עצמה אין קשר לפאצ’ים. היא פתחה את האפשרויות עריכה לכל הקבוצות ללא רשיונות, כי הן לא קבוצות אמיתיות ואנשים יכולים לרשום מה שבא להם, אם זה מנצ’סטר יונייטד או השדים של מוריניו.

בגלל שהפאצ’ים נערכים ע"י כל מיני משתמשים באינטרנט בצורה לא רשמית, זה פשוט תחום אפור. קונאמי שיחקה על זה השנה, הרבה יותר מאי פעם.