משחקי מחשב, קונסולות ומה שביניהם :: מפיפ"א ו-pes עד כל משחק שעולה בדעתכם

(Shusaku) #342

בלינק הבא, יש מיד על כמה מהמודים שקיימים בPES השנה, ועל הדרכים הגאוניות לעקוף את עניין הרשיונות:

הם פתחו השנה בצורה אגרסיבית את נושא העריכה, והפכו את זה לנגיש מאי פעם. אני ממש מקווה שהמהלך הזה יצליח, כי אולי ככה הם יצלחו להשאיר את פיפ"א מאחור.

ד"א, כשאנשים אומרים לכם שPES משחק פח, והם לא אוהבים אותו - אם תלחצו עליהם ממש חזק, 95% יודו שהם לא שיחקו בו כבר שנים. 5 האחוזים האחרים ימשיכו לשקר :grin:.

(Santiago_Munez) #343

[QUOTE=Shusaku;1693401]לפני כמה שעות ישבתי עם חברים ועשינו טורניר פיפ"א. אני כל כך שונא את המשחק הזה.

הבעיה היא שהם לא קונים PES (בצדק) כי אין קבוצות. לעשות קלאסיקו מול MD White או דרבי של Man Blue נגד Man Red, כשאין אפילו תלבושות - זה לא כיף.

אבל יודעים מה? גם כשהשוער מוסר מתוך 4 שחקנים, כשאתה מחזיק את הגלגלת ימינה, לשחקן של היריב - גם זה לא כיף.[B] המסירות מצוינות.[/B]
גם כשאתה יוצא למתפרצת, ואף שחקן לא עושה עושה תנועה כדי לקבל כדור - גם זה לא כיף. [B]אם תיתן לשחקנים הוראה לעשות תנועה הם יעשו.[/B]
כשאתה לוחץ על הכפתור של השליחה עד הסוף, ובסוף השחקן מוסר חלש ומאבד - גם זה לא כיף. [B]בדר"כ זה שולח מצוין.[/B]
כשאתה חוטף כדור, ואז ישר השחקן היריב חוטף אותו - גם זה לא כיף. [B]זה קורה הרבה גם במציאות…[/B]
כשמישהו בועט מ40 מטר, ובגלל שהוא התאמן על בעיטות הוא גונב ניצחון - גם זה לא כיף. [B]זה הדבר היחיד שאני שונא בFIFA.[/B]

לשחק במשחק שבור, שאין קשר בינו לבין כדורגל זה ממש לא כיף.

EA יצרו משחק עלוב ושבור. אחד המשחקים הנחותים ביותר באחד הז’אנרים הנחותים ביותר (משחקי ספורט) בעולם המשחקים הממוחשבים. ואנשים ממשיכים לקנות אותו, רק בגלל שיש להם רשיונות.[/QUOTE]
באמת שאני לא יודע על מה אתה מדבר…

לא יודע מתי אתה שיחקת בפעם האחרונה בFIFA בPS4 אבל אתה מדבר על משחק אחר לגמרי.
בכל אופן היום אני אנסה את הדמו של הPES.

(Shusaku) #344

[QUOTE=lioz80;1693425]לא יודע מתי אתה שיחקת בפעם האחרונה בFIFA בPS4 אבל אתה מדבר על משחק אחר לגמרי.[/QUOTE]לפני 8 שעות בעוד טורניר מתסכל עם חברים. משחק כל כך שבור, אני באמת סובל כשאני משחק בזה. אבל האופציה השנייה היא לשבת בצד כשאני גם ככה יושב עם כל החברים. אני סובל גם כשאני מנצח, ואני סובל גם כשאחרים משחקים. משחק שבור, והבעיה שלאנשים יש סטנדרטים נמוכים.

(Santiago_Munez) #345

המשחק כדורגל הראשון ששיחקתי בו היה FIFA 2005 במחשב, כאשר מאז שיחקתי בכל שנה בFIFA עד FIFA 12, וב13-14 עברתי לPES במחשב.
שהיה לי PS2 הייתי משחק בו כל שנה בPES, אבל שקניתי את הPS4 שלי לפני שנתיים חזרתי לשחק FIFA וגיליתי משחק שונה לחלוטין, בדקתי את הדמו של הPES 14 ו15 והוא היה פשוט גרוע, הזכיר לי את הPS2.
ובכל שנה הFIFA הופך להרבה יותר ראליסטי.

(bixente) #346

[QUOTE=lioz80;1693305]לא שיחקתי בPES מ2013 אבל FIFA בPS4 מאוד ראליסטי (מלבד הבעיטות מרחוק).
אם פעם היה אפשר לעבור שחקנים על הקו רק בעזרת מהירות, או לסובב כדורים לחיבור, היום צריך לשחק יותר חכם בשביל להבקיע ולנצח.
לי באופן אישי עוד לא יצא כמעט להפסיד למישהו שלא מבין בכדורגל…[/QUOTE]
פיפא? ריאליסטי ? ממש לא ! אני משחק בו ב PS4 והוא הדבר הכי לא קשור לכדורגל שיש.
מה ריאליסטי שם ? שיש נקודות במגרש שאם תבעט מהם יהיה שער? שלרונאלדו מסי, ניימאר וחבריהם אין יכולת בסיסית להשתלט כמו שצריך על הכדור? אולי שהמחשב עוזר למי שמרחיק כדורים בכך שהוא פשוט יחטוף את הכדור לבלם שלא מצליח להשתלט אם אין לו 3 שניות ו30 מטר פנויים?
ואני עדיין לא מדבר על החוק יתרון הכי דפוק שראיתי אי פעם במשחקי כדורגל, וגם לא על בדיקת הנבדל הגרועה ביותר שקיימת.

(Shusaku) #347

[QUOTE=bixente;1693436]שלרונאלדו מסי, ניימאר וחבריהם אין יכולת בסיסית להשתלט כמו שצריך על הכדור?[/QUOTE]וואו איך אני שונא את זה. שחקנים ברמה של אינייסטה, מקבלים כדור ארוך ולא מסוגלים להשתלט על כדור מבלי שהוא יעוף להם 10-20 מטר. שחקנים כמו בוסקטס או מסי מוסרים ויוצאת להם מסירה הכי גרועה בעולם. שחקנים כמו ניימאר לא יכולים לעבור מגן על מהירות, ושחקנים כמו סוארז בקושי מנצחים בקרבות פיזיים.

(Santiago_Munez) #348

אתמול שיחקתי בPES ואני לא מצליח להבין על מה כל ההתלהבות.
גרפיקה של PS2 (חוץ מהפרצופים), המשחק לא זורם יש בו יותר מדי עצירות בין מהלכים.
הדריבל של השחקנים פשוט גרוע, כל השחקנים מתקלים כמו פפה, קיבלתי ארבעה אדומים בשלושה משחקים כשבפיפא אני בחיים לא מקבל אדום.
הבעיטות מסובבת יותר קלות מהפיפא, יותר קשה להבקיע מרחוק (שזה טוב), והרבה יותר קל להגביה ולנגוח מאשר בפיפא.
הדבר היחידי שהיה בסדר זה המסירות.

(BannedT) #349

ה-cutscenes מרשים ממש ואז אתה מגיע למשחק והשחקנים נראים פשוט רע תוך כדי המשחק, דווקא הגוון עור טיפה יותר טוב מפיפא לטעמי ועדיין משהו בפרצופים לא מסתדר לי. הדריבלינג רחוק שנות אור מפיפא בעיניי, אני לא משחק פרו ועדיין אני חותך הגנות ומבקיע בקלות יתרה ברמה הממוצעת של המשחק. אני חושב שאם הייתה לי איזו התעמקות במשחק המסירות יכול להיות שזה היה ממש מעניין. תיקולים בעמידה טובים מידי וחוזרים על עצמם, הגליצ’ים פחות טובים אבל לא משהו שבאמת ברמה נמוכה. מישהו פה כתב שבפיפא אין לך שליטה על הבעיטה לעומת הפרו, האמת שבפיפא אני יודע לכוון בעיטות ובפרו הבקעתי יחסית הרבה בלי לדעת בכלל אני בועט. נגיחות במשחק הזה הן OP כמו בפיפא 14 (הגרוע מאוד). בסך הכל לא מובן לי השיגעון הזה, יצא לי לשחק פרו פה ושם אבל המשחק מרגיש לי בעיקר מבחינת תנועה פחות טוב מפיפא. השוערים אמנם לא מוסרים ליריב שזה משהו שקורה יותר מידי בפיפא אבל בכמה משחקים בדמו יצא שפעם אחת שוער ושחקן התנגשו כזה והבקיעו עצמי ופעם אחרת עזרו ליריב להבקיע ככה. Shusaku[RIGHT] [/RIGHT], האמת שגרמת לי לחשוב שאולי זה איזשהו משחק חף מטעויות, ואני יכול לפעמים להשתגע מהפאקים בפיפא, אבל האמת היא שמאוד קל לראות דברים מתסכלים גם בפרו, לא עפתי, בטח שלא אחרי פיפא 16 שהוא מעולה מבחינת הובלת הכדור של השחקנים.

(LOS BLANCO) #350

מי ששיחק בדמו של פרו
שינו את הבעיטות והקרנות?
הנקודות המעצבנות האלה שמכוונות כביכול?

(Shusaku) #351

במקרה הספציפי של פיפא ופרו אבולושן 2016, אני מדבר מניסיון של מאות שעות משחק. ההבדלים תהומיים, כשמרגישים בכל פרמטר את הנחיתות של פיפא. אני לא אומר שפאס משחק מושלם, אבל אחרי כמה וכמה משחקים בו, מבינים את העליונות הברורה שיש למשחק הזה על פיפא. באמת קשה לי להבין איך אתם נהנים יותר מפיפא, זה כאילו אנחנו לא משחקים באותם משחקים.

(BannedT) #352

[QUOTE=Shusaku;1693649]במקרה הספציפי של פיפא ופרו אבולושן 2016, אני מדבר מניסיון של מאות שעות משחק. ההבדלים תהומיים, כשמרגישים בכל פרמטר את הנחיתות של פיפא. אני לא אומר שפאס משחק מושלם, אבל אחרי כמה וכמה משחקים בו, מבינים את העליונות הברורה שיש למשחק הזה על פיפא. באמת קשה לי להבין איך אתם נהנים יותר מפיפא, זה כאילו אנחנו לא משחקים באותם משחקים.[/QUOTE]

ואני אומר לך שלשחק ברמה הממוצעת של פרו בלי ניסיון ולחתוך את המגרש בדריבל בקלות לא הגיונית, דבר שבפיפא אני לא מצליח לעשות באותה צורה, לא גרם לי לחוש בעליונות המשחק. בנוסף, כששוער חוטף שער הוא לא שולח את היד עד הסוף, שוערים לפעמים עוצרים את הזינוק באמצע כי הם מבינים שיש שער. לא שזו לא אנימציה מציאותית, זה קורה במציאות, אבל היא היחידה שראיתי במשחקים שאותם שיחקתי.

(bixente) #353

אני מצטער אבל הדבר שהכי מחזיק את פיפא זה הרשיונות. (שלא תטעו - זו נטו אשמת קונאמי, אין מצב שאין להם כסף לרשיונות, זה כנראה קמצנות או חשיבה בקטן וכאלו)
מבחינת גרפיקה - זו של פיפא טובה יותר עד שמגיעים לאנימציות ששם הפרו מרשים מאוד.
משחקיות ודמיון למציאות ? הפרו מעל פיפא ב3-4 רמות.
אחרי אינספור מקרים הזויים שקרו לי בפיפא אתמול כבר פשוט הנחתי את השלט באמצע משחק אחרי שעוד דבר הזוי קרה שרק מסביר כמה אין בפיפא “נשמה” של כדורגל :
אני עושה פריצה מהאגף מבטל 3 שחקנים ומוסר לשחקן שלי שעומד מול שער ריק ממטר והשחקן שלי מחליט שזה הזמן הנכון לפתוח רגליים. ככה סתם על דעת עצמו.
פשוט מביך שזו חברה שמתיימרת להבין בכדורגל ומחזיקה בשם הזה.

(Shusaku) #354

אתמול היה הקש ששבר את גב הגמל. וגם כמעט את הג’ויסטיק של חבר שלי. אמרתי להם דבר כזה: “פעם הבאה כשיושבים, אם מדליקים פיפ"א, אני מתניע את האוטו והולך הביתה”. המקרה שbixente רשם זה לא איזה משהו נדיר. כל פעם שתוציא כדור רוחב בזווית אלכסונית אחורה, השחקן יחליט לפתוח רגליים ולהשאיר את הכדור ליריב. אתה יכול לפעמים לשלוח שחקן על שטח, ובמקום שהוא ירוץ ויהיה לבד מול שוער - הוא בורח מהכדור. יש אין ספור מקרים כאלה, שבאמת גורמים לי לרצות לשבור את השלט, את הטלוויזיה, את הסוני ואת הדיסק של המשחק.

חזרתי אתמול הביתה, והתקנתי מחדש את pes 2016. איזה הבדל של שמיים וארץ. פתאום הפסדתי מלא משחקים, כי השיטה של פיפ"א של לשחק עם שחקן אחד כבר לא עובדת. פתאום שחקנים עושים תנועה שאני במתפרצת, ואני מצליח לכבוש ממתפרצות אמיתיות, ולא רק בלנסות לעבור שחקן. פתאום הרגשתי שאני משחק כדורגל.

האמת היא שלא שיחקתי pes הרבה זמן, כי המחשב שאני נמצא עליו כרגע לא כל כך טוב, ואני חייב להריץ את זה על גרפיקה ורזולוציה נמוכות מאוד. אני באמת לא מבין למה עשיתי את זה לעצמי ושיחקתי בזמן האחרון מאות שעות של פיפ"א עם חברים. פשוט מזוכיזם.

(Raul Gonzalez Blanco) #355

דוגמא טרייה שלי:

אני וחבר שיחקנו מול שני חברים והובלנו 0-1, ובערך בסיבות הדקה ה-90 שמו לנו גול בצורה הכי מצחיקה שיש - נגיחת דרדלה אמיתית מלפחות 12 מטר, שהתגלגלה והתגלגלה ואז עברה לדה חאה בין הידיים ואז הרגליים. פשוט קמתי והלכתי באותו הרגע.

(bixente) #356

כן יש המון דוגמאות לפאקים של המשחק הזה . אחד הדברים שהכי מחרפנים אותי בפיפא (ובינתיים בשבוע של דמו בפרו 17 לא קרה לי אפילו פעם אחת) זה ששחקנים שלי במקום לעשות תנועה ולרווח את המשחק באים לכיוון שאני רץ כאילו הם בכלל מנסים לסגור לי אפשרויות מסירה.

אגב לשחקני המחשב שביניכם - באיזה ג’ויסטיק אתם משחקים ? מה טוב ומומלץ לחיבור למחשב?
תודה

(Shusaku) #357

מקלדת, מקדלת ועוד פעם מקלדת. נותן לך שליט מלאה על 100% ממה שקורה במשחק.

(bixente) #358

מקלדת זה כבר WAY TOO MUCH עבורי. אני לא תמנון…

(JRM) #359

[QUOTE=Shusaku;1693830]מקלדת, מקדלת ועוד פעם מקלדת. נותן לך שליט מלאה על 100% ממה שקורה במשחק.[/QUOTE]

אבל קשה לנוע ב-360 מעלות במקלדת. הכי נוח לדעתי הג’ויסטיק של אקסבוקס 360/one , אפשר לקנות reciever למחשב מאיביי ב-30 שקלים (כאן עולה יותר)

(bixente) #360

דיברתי על התנועה הגרועה של שחקנים ללא כדור בפיפא והנה לכם דוגמא ממש מעכשיו שקרתה לי בקריירה
אני עם ולנסיה פורץ מהצד עם פיאטי ואתם יכולים לראות את התנועה הגאונית שהשחקנים עושים :
אחד מתחבא בצד הרחוק מאחורי מגן , השני בא לקו השער כך שאם אמסור לו (עזבו שזה יהיה חסר תועלת גם ככה למסור לשחקן הזה אחרי שעשה תנועה גרועה) יהיה נבדל. בסופו של דבר נאלצתי למסור לאמצע ולהתפלל שמשהו יקרה .
גבירותי ורבותיי - פיפא ! כך בדיוק זה נראה כשאין למפתחי המשחק שום משוג בכדורגל

(Mendieta) #361

אני מסכים עם טל לגבי המקלדת, אבל לשחק בסוני עם מקלדת זה נשמע לי הזוי. זה החבילה-במחשב משחקים עם מקלדת, בסוני משחקים עם ג’ויסטיק.

אבל אני מסכים ומזדהה עם התסכול לגבי התנועה של השחקנים. אינספור גולים הלכו לי בגלל שלבנדובסקי החליט לחסום את רובן או סוארז את ניימאר או בנזמה את בייל. מחרפן! יותר מעצבן לפעמים שהם מחליטים למסור לך אחורה כשאתה מתכוון למסור לשחקן שסוף סוף עושה תנועה קדימה בין שתי שחקנים.