חוקה ומשפט ב NBA

(Colombian Cowboy) #1

כאן המקום לדבר על חוקים, על שופטים, על הנהלת הליגה ועוד.

שינויים מהעונה הקרובה בפסקי הזמן.

במקום תשעה פסקי זמן, לכל קבוצה יהיו שבעה פסקי זמן למשחק, כשאין הגבלהמתי לנצל אותם. צעד מעולה שנועד לקצץ קצת ממשך המשחק הכולל.

עוד שינוי הוא בזמן הטיים-אאוט שיקוצר ל75 שניות. כמו כן בשלושת הדקות האחרונות אפשר לקחת רק שני טיים-אאוטס בלי קשר לכמה נשאר לקבוצה.

שינוי נוסף, במקום שלושה פסקי זמן בהארכה, רק שניים.

שינויים מעולים.

(ItamarLA) #2

שינויים טובים, המשחק ירוץ יותר ויזרום

(sh4rky) #3

בעונה שעברה ראיתי לראשונה כמה משחקי NBA מלאים וזו הייתה חוויה פשוט בלתי נסבלת. משחק של 48 דקות נטו אורך 3 שעות. טרומאטי במיוחד עבור מי שרגיל למשחקי כדורגל שמשוחקים סביבות 60 דקות נטו ואורכים שעתיים ברוטו במקסימום.

הדבר הכי מוזר בסיפור הוא שהאמריקאים בקהל נראים מבסוטים. המעודדות והתחרויות השטותיות בהפסקות ממש עושים להם את זה. אבל, אין לי מושג איך מביאים ילד לאירוע של כ-4 שעות בערב (מגיעים הרי לפני הפתיחה) בלי שהוא יאבד עניין וירדם באמצע.

(ItamarLA) #4

מסכים איתך…ועוד תחשוב משחקים כמו הווריוורס נגד הנטס לדוגמה…אבוי לצופים. מקווה שהשינויים בחוקה יכניסו זרימה ודרייב. יקל על כולנו

(Colombian Cowboy) #5

אז מה? הליגה מודה בטעויות שנעשו במשחק של אוקלהומה מול מינסוטה. כן כן, השופטים טעו! טעויות שעלו לת’אנדר בהפסד.

ואני שואל, למה זה טוב? מה זה מעניין אותי אם הייתה טעות או לא אם תוצאת המשחק תשאר על כנה? וגם אם אני מסכים שאי אפשר לשנות תוצאת משחק ימים אחרי שהוא נגמר, אולי איזה קנס או משהו לשופטים? למה משלמים להם כסף?

אבל עזבו, העיקר שהליגה “הודתה” שהייתה טעות. נוחמתי…

(sh4rky) #6

בארץ משעים שופטי כדורגל לתקופה קצרה על משחקים מבזים. אולי זה קורה גם ב-NBA?

אגב, אני חושב שבאופן מגמתי שניות הסיום של משחקים צמודים הרבה פחות ממושטרות משאר המשחק. נראה שהשופטים, ולא רק בNBA, מעדיפים שהמשחק יוכרע בזריקה ולא בשריקה, גם כשמתרחשת לא מעט עבירות מול העיניים שלהם. זו פשוט שריקה לא פופולרית כי כולם אוהבים את המתח ולא רוצים שהשיפוט יפגע בו. כולם, חוץ מאלו שמפסידים כשהכדור נכנס.