NBA :: ננעל ונשלח לארכיון.

(Igorthecrazy) #1488

דיברתי על זה במקום אחר, הסיבה שאנשים שמחים לאיד לגבי לברון יותר מכל שחקן אחר זה בגלל איך שהוא בנוי ונראה. הוא לא אנושי, נראה שבעת חלוקת הגנים אלוהים פירגן לו הרבה יותר מדי בצורה לא פיירית כלפי כל שאר העולם ואתה לא יכול להתקרב להזדהות עם משהו כזה. מבחינת רוב האנשים כשהם מסתכלים על לברון, אם הוא לא הכי טוב בכל הזמנים\שובר כל שיא אפשר\לוקח מיליון אליפויות רצוף אז הוא כשלון. זה לא נכון ולא פייר כלפיו וגם מאזן הגמרים שלו משקר קצת. בקדנציה הראשונה שלו בקליבלנד הוא שיחק עם קבוצה שלא בטוח שלשחקנים שלה יש מקום ביורוליג ועדיין לקח אותה לגמר פעמיים, במיאמי למעט הפאשלה מול דאלאס הוא לקח שני אליפויות ובקדנציה השנייה בקליבלנד הוא נתקל שנה אחרי שנה בקבוצה הכי טובה בכל הזמנים אולי כששנה אחת הוא כמעט ניצח את הגמר עם קבוצה פצועה וגמורה (הסגל שעמד לרשותו בגמר באמת שלא היה שווה יורוליג), שנה שנייה ניצח בקאמבק היסטורי את הקבוצה שניצחה 73 משחקים בעונה אחת והעונה עם צירוף דוראנט זה כבר פשוט לא פייר.

(Jimmy McGill) #1489

אני בעיקר קורא פסיבי באשכול הנהדר הזה, כי אין לי דעה מי יודע מה מעניינת על הNBA, אבל רציתי להוות קצת קונטרה לכל אהדת סטף קרי השופעת שיש כאן. לא שיש לי משהו נגד זה, כל אחד אוהב משהו אחר בכדורסל וספורט בכללי וזה כל היופי, אבל האמירות כאן ש"כולם" אוהבים את קרי צרמו לי כי אני ממש לא סובל את הבחור, והאמת שאני מכיר לא מעט אנשים שחושבים כמוני. מרגע הזכייה באליפות הראשונה של ג"ס הוא מתנהג בכזו שחצנות על המגרש שגרמה לי לשמוח מאוד בקאמבק של קליבלנד שנה שעברה (בלי לאהוד אותם בצורה מיוחדת).

האמת שבעקבות פוסט של אוריאל דסקל נחשפתי קצת לעובדה שבארה"ב קרי לא אהוב כמו לברון, לפחות לא בקרב השחקנים (אני חושב שבזה התמקד הטקסט שהוא כתב), וזה הרבה בגלל היחס של לברון אליו. שימו לב גם איך בסיום משחק 5 KD ולברון חלקו כבוד וחיבוקים (KD חיפש את לברון ממש). אם הייתה מחווה דומה עם קרי היא חמקה מעיני המצלמות.

בנוגע לעוצמות של ג"ס שדיברו פה עליהן, ועל הרדיפה של KD… אחד הדברים שאני אישית הכי אוהב בספורט זה יריבויות ספורט טובות, וכשKD הצטרף לג"ס עברה בי חלחלה, אבל מצד שני אמרתי לעצמי, זה יהיה חתיכת קרב. אני כבר מחכה למערכה הבאה.

לברון , בניגוד גמור לשחקנים הגדולים ביותר , לא יודע ולא מסוגל ( ובעיקר לא רוצה )לשפר את השחקנים שמסביבו . תסתכלו על קווין לאב : הגיע כאחד הגבוהים הכי טובים בליגה לקליבלנד לפני 3 עונות . האם מישהו זוכר שיתוף פעולה בינו לבין לברון על הפרקט ? הרי נראה שלאב לא מחובר בכלל לקבוצה הזאת , והוא שחקן עם יכולות גבוהות מאוד .
אותו כנ"ל לגבי כריס בוש במיאמי .
אחת הסיבות שבכל הקבוצות של לברון לאורך הקריירה , תמיד אמרו שזה לברון לבד ואין לו עם מי לשחק , זה בגלל שלברון מדכא את השחקנים שלידו .

לגבי גולדן סטייט : הם נתנו עונה גדולה עם דוראנט בעיקר בגלל שזו הייתה הראשונה , וכל הכוכבים היו נעולים על נקמה בקיליבנד ואליפות בכל תנאי ומחיר . ולכן לא הייתה בעיה לכוכבים לזוז הצידה ולתת לדוראנט להשתלב בקלות .
כעת , לאחר האליפות , יתחילו מאבקי הכוחות והאגו , בדיוק בכל הקבוצות הגדולות מהעבר ( לדוגמא הלייקרס של תחילת שנות ה 2000 ) . בעונה הבאה המרקם הקבוצתי של הווריורס יהיה הרבה פחות טוב ואנחנו כבר נתחיל לראות כל מיני חיכוכים בין הכוכבים על המגרש , ומחוצה לו .
לטעמי לאחר העונה הבאה , יעזוב לפחות כוכב אחד גדול ( כנראה תומפסון ) וגולדן סטייט יחלשו משמעותית .
שאר השחקנים יידרשו שכר גבוה בהרבה ממה שמרוויחים כיום , והסגל המטורף של היום לא יחזיק מעמד יותר מעונה אחת .

בהיסטוריה של הליגה , תמיד היו שינויים ומהפכים , ושחקנים גדולים תמיד קיבלו החלטות ששינו את פני הליגה .
אי אפשר לדעת מה הולך לקרות בעונה הבאה , בטח שלא בעונות הבאות .

קליבלנד צריכה בסך הכול טרייד אחד וצירוף סופרסטאר אחד בשביל להשתוות לגולדן סטייט .

בשורה התחתונה : התחרותיות בליגה הטובה בעולם תישמר , סמכו על הקומישינר .

(BannedT) #1491

רוצה לחזק מה שכבר אמרו לפני, קרי הוא דמות מאוד שנויה במחלוקת בכדורסל האמריקאי ומתקבל בהמון תחושות מעורבות, במיוחד בקרב שחקני הכדורסל. הוא היה מאמי בינלאומי כשהוא רק פרץ אבל היום הוא דמות שהרבה אנשים בתקשורת הספורט האמריקאית מעדיפים להתעלם ממנה כדי לא לפאר ולא ללכלך.

(titi camara) #1492

ומייקל ג’ורדן או קובי בראיינט היו שונים ? אפשר לכתוב את אותו הדבר כמעט על כל כוכב מאז מג’יק ובירד.

(Sir Ryan) #1493

טוב אז כמה עדכונים:

1. סדקים ראשונים בדרים טים מאורקל? ביממה האחרונה יש שמועות שאיגי אולי יעדיף לא להאריך את החוזה באוקלנד כדי לקבל 20 מ’ בקבוצה אחרת… KD הסכים לוותר על החוזה ההמשך שלו שאמור להפוך ל28 מ’ ולהישאר על 24 על מנת לפנות מקום לחידוש שאר החוזים אבל גם זה כנראה לא יספיק כדי לתת לג"ס להשוות את ההצעות האחרות לאיגי.
    לדעתי זאת פגיעה די חזקה בסגל של הלוחמים מצד שני איגי כבר בן 33 אי אפשר לתת לו חוזה מפלצתי כזה שיש להם עוד 4 סטארים יותר גדולים ממנו להחזיק בסגל… יהיה מעניין מה הוא יבחר בכסף או באפשרות לזכות בעוד טבעת אחת או שניים. בלי להזכיר שקרי יקבל כנראה חוזה מקס’ כ"פיצוי" על כול השנים האחרונות שישב על חוזה של 12 מ’ בלבד.

2. פול גורג’ מודיע שהוא לא יאריך את החוזה באינדינה בשנה הבאה וגורם להם להתחיל לחפש טרייד בעל ערך עליו כבר השנה.

3. ג’ימי באטלר גם הוא על השולחן וקליבלנד מחפשת טרייד משולש שהוא וקווין לאב יהיו מעורבים בו.

4. בוסטון מוותרת על פולץ’ במקום ה1 בדראפט תמורת הבחירה השלישית של פילי ועוד בחירת סיבוב ראשון בשנה הבאה… נראה שדני איינג’ מעוניין לבנות קבוצה לאליפות כאן ועכשיו לכן מחפש נכסים לטרדיים שיוכלו לשמש אותו כאן ועכשיו. לא צעד חכם לדעתי… אייזה סקורר נהדר אבל לא אחד שמסוגל להוביל קבוצה לגמר NBA ובמיוחד מול קליבלנד הנוכחית הייתי משתמש בו כנכס לטרייד ושם את המושכות בידיים של פולץ’.

בכל מקרה יהיה קיץ רותח כולם מנסים להבין איך לנסות להעמיד אתגר לג"ס.

(Paul Heyman) #1494

אני מסכים - הקיץ הזה, וגם הדראפט שבו הולך להיות מרתק ב-NBA.

(Sir Ryan) #1495

קראתי כתבה השבוע שלדעתי הגדירה נכון את המהפך שהלוחמים הביאו לכדורסל:
כפי שברצלונה של יוהאן קרויף הביא את ה"טוטאל פוטבול" לכדורגל, ג"ס הביאו את ה"טוטאל בסקטבוול" - 5 אתלטים שכולם יודעים לעשות הכל בשני צידי המגרש.
הסמול בול שקר החל ב2015 הופך לנחלת הכלל… מרבית הקבוצות יסכימו לוותר על “סנטר קלאסי” כמו דוויט וגאסול לטובת עוד גבוה נייד עם ידית מחוץ לקשת כמו דריימונד לאב וכמובן המודלי ה"על" דוראנט ואנתוני דיווס.
אפילו דמרקוס קאזניס נכנס כבר להגדרה של “סנטר של זמננו” מפלצת פיזית אולם מצד שני יכולת כדרור וקליעה לא מובנת מאליו בכלל בגבהים האלה.

ופילדלפיה יכולה למצוא את עצמה עם שלד של פולץ, סימונס ואמביד. כולם על חוזי רוקי.

(sh4rky) #1497

העזיבה של איגוואדלה עשויה להיות משמעותית יותר משנדמה. ההרכב הטוב ביותר של הווריורס, במיוחד בסדרת הגמר, היה הסמול בול עם גרין ודוראנט בפנים וקרי-תומפסון-איגי בקו האחורי.
אם מוציאים את איגוואדלה ולא מביאים תחליף הולם, ומאוד קשה למצוא שחקן כל כך יעיל בשני צידי המגרש במחיר כזה, גולדן סטייט נשארת עם 4 סופרסטארים ופאצ’וליה. זה מספיק לעונה הסדירה ולרוב הפלייאוף, אבל בכלל לא בטוח שיספיק בסדרת גמר נוספת. איגי הוא האקס פאקטור של הקבוצה הזו, ובהחלט ההבדל בין נצחון להפסד לפחות במשחק אחד בסדרת הגמר.

(Sir Ryan) #1498

מצד שני זה או שאתה מוותר עליו או על חלק הTOP 4 שלהם…
אין עוררין על החשיבות של איגי בשלד הקבוצה אבל גם הוא ילך יתפנה המון מקום בתקרת שכר ויהיה אפשר להשיג שחקן אחד או אפילו שניים לספסל שיוכלו לחפות על היעדרו.
סתם לשם השוואה גם גורדן היוורד וגם ג’ימי באטלר שיהיו זמינים הקיץ יושבים על חוזים של 16 מיליון שזה בערך מה שגולדן סטייט רוצה להציע לו.
מעריך את איגי אבל באטלר יכול לתת מה שהוא נותן ואפילו יותר.

(sh4rky) #1499

איגי יפנה רק 11 מיליון. את ה-4 שדוראנט יוותר עליהם לכאורה, הם חייבים לפזר בין שאר הכוכבים.
אחרי העונה שהייתה לו, היוורד ממש לא צריך להסתפק בחוזה של 16 מיליון.
באטלר בכלל יכול להשיג חוזה מקסימום כמעט בכל קבוצה ב NBA.
מייק קונלי קיבל חוזה מקסימום בממפיס, ועוד את החוזה היקר בהיסטוריה. הימים האלו ב NBA לא מאפשרים הרבה מציאות כמו איגי - שחקן משנה משחק ב11 מיליון לעונה בלבד.

(Sir Ryan) #1500

הלייקרס בעיקר בונים על שנה הבאה שבה לברון יהיה שחקן חופשי ויוכלו לפתות אותו בעזרת מקס’.
דבר ראשון הם נפתרו מהחוזה הנוראי של מוזגוב שיפנה להם המון מקום בתקרת שכר בנוסף לכך השמועות אומרות שמג’יק לא מאמין בראסל ועם הבחירה הקרובה של לונזו בול הוא בהחלט מצא תחליף יותר מראוי לעמדה שלו.
בנוסף הוא קיבל סנטר יותר מסביר (לופז) ששנה הבאה החוזה שלו נגמר וככה מתפנה לו מקום נוסף בתקרת השכר.
לא בטוח בכלל שPG13 יעבור הקיץ הזה כיוון שאין קבוצה חוץ מקליבלנד שיש לה אשכרה משהו לתת תמורתו.
המשימה הבאה של מג’יק היא להבין עכשיו איך הוא נפתר מהחוזה הנורא של לואל דנג.
ואל תשכח שלייקרס יש עוד כישרון ענק בסגל כמו אינגרם שהוא היחידי שמג’יק לא מוכן לשמוע הצעות עליו.

מג’יק בסה"כ מביא ללייקרס התנהלות קלאסית של לייקרס הוא מוותר על העתיד הרחוק כדי לנסות לבנות קבוצה אלופה כאן ועכשיו.

דרך אגב התבטאות מעניינית מצידו של סיג’י מקלום שהיה חשוב שתאמר על ידי שחקן מזמן כבר:

טרייד נוסף הלילה שהשורה התחתונה שלו היא שהאוורד עובר לשארלוט:

(sh4rky) #1501

אם זה לא טאנקינג אני לא יודע מה כן - דיאנג’לו ראסל וטימופיי מוזגוב מהלייקרס עבור ברוק לופז ובחירה 27 מהנטס. עם מי פול ג’ורג’ אמור לשחק אם באמת יהיה דביל ויחתום בלייקרס?

(LIOROM12) #1502

הבשורה המשמעותית ביותר שקיבלנו בדראפט הזה היא הגעתו של ג’ימי באטלר למינסוטה. האיחוד הזה עם תיבודו נראה כמו צעד טוב לשתי הקבוצות.

מינסוטה אמנם וויתרה על זאק לאבין(נקווה שיחזור טוב מהפציעה, שחקן מצוין) ועל מי שהיה אמור להיות רכז העתיד שלה, כריס דאן - אבל ג’ימי באטלר הוא סופרסטאר. היכולת שלו לשחק ברמה גבוהה מאוד בשני הצדדים, היא נכס שבא לידי ביטוי בשלבים החשובים באמת של העונה, ועם השלד הנוכחי של הוולבס+החיזוקים הנוספים - הם עשו צעד רציני בדרך לשם.

שיקגו וויתרה על שחקן אדיר, אבל כזה שלא רצה להישאר אצלה יותר(ובצדק). החבילה שהיא קיבלה(בהנחה וזאק לאבין יתאושש כמו שצריך מהפציעה) היא מהטובות שיכלה לבקש. ווייד יוביל את הצעירים האלה העונה, ובעונה הבאה אני מניח שהוא יחפש אתגר חדש במקום אחר.

ב-1/7 מתחילים להחתים שחקנים חופשיים. יהיה קיץ מעניין.

(Sir Ryan) #1503

טרייד מעולה של הוולבס נתנו שני שחקנים שלא ברור מה יהיה עתידם תמורת אחד הסוויגמנים הכי טובים בליגה.
יש להם כבר 3 שחקני על בקבוצה כמו KAT,וויגניס,ובאטלר כשאתה מוסיף להם את רוביו שהוא רכז טהור שאשכרה חושב על המסירה לפני הזריקה ובסה"כ יש לך כבר חמישייה שבכיף יכולה לסיים 5-6 בקונפרס קשוח כמו המערב השאלה שנשאלת היא האם עד שטאונס וויגניס יהפכו לסופר סטארים של ממש באטלר והדעיכה של הלוחמים מאורקל תתחיל באטלר עדיין יעמוד בסטנדרטים שלו היום?

בסה"כ דראפט נחמד נראה שרוב הקבוצות רוקדות את מחול השדים שג"ס התחילו כולם אבל כולם מנסים להעמיד חוליית כוכבים שתהיה מסוגלת לשבור את ההגמוניה של הלוחמים וזה מאוד מעניין.

יוסטון וספרס לוטשים את העיניים אל CP3… למרות שהוא צריך לוותר על סכומים אדירים כדי להצטרף לקבוצות האלה ועדיין הסיכוי שלהם לנצח את גולדן לא מהגבוהים בליגה ככה שאני לא יודע אם הוא באמת יעשה את המהלך הזה.
בלייק גריפין הוא בלוף בדיוק כמו האוורד שכול קבוצה שתיתן לו חוזה מעל 18-17 מיליון וליותר משנתיים תתצטער על זה.

ובכללי שילוב של CP3 והארדן לא נראה לי אידאלי.

בימים האחרונים דיבור על טרייד משולש שבו קווין לאב ימצא את עצמו בדנבר- פול גורג’ וקנת פאריד בקאבס ואינדי תתספק בכול השחקני ספסל הבינוניים של השאר.

PG13 ופאריד על לאב זה טרייד מעולה לקאבס שבהחלט מצמצם קצת פערים מול הלוחמים.

2 עידכונים טריים :
1 - פיל ג’קסון פוטר מהניקס לאחר 3 שנים מאכזבות מאוד .
ג’קסון מונה ל GM לפני 3 שנים ולא הצליח להביא את הקבוצה אפילו לפליייאוף, או לעשות טרייד על כרמלו אנתוני האנוכי .
באופן אישי אני לא מבין למה מינו אותו לתפקיד הזה ולא בתור מאמן . מן הסתם ג’קסון לא רצה לחזור לפרקט אבל מדובר באיש בן 72 שמעולם לא עשה את התפקיד הזה, והגיע כבר שבע לקבוצה ובלי איזשהוא אתגר מקצועי .
הדבר היחיד הטוב שהוא עשה זאת בחירת הדראפט של הגבוה הלטבי .

2 - צפוי להיות טרייד בין הקליפרס לבין יוסטון : כריס פול יצטרף לטקסנים ולהארד, תמורת בברלי, לו וויליאמס ועוד בחירת דראפט בעונה הבאה .
לטעמי טרייד גרוע לשתי הקבוצות .
איך בדיוק כריס פול והארדן יצליחו לשחק ביחד ? זה שילוב שמועד לכישלון ידוע מראש .
יוסטון הייתה חייבת להתחזק בעמדות אחרות כמו סנטר ו PF, ובמקום זה הביאו שחקן על העמדה של הארדן, שכבר בן 32 ועבר לא מעט פציעות בשנים האחרונות .

הקלפירס כנראה הולכים לבנייה מחדש . אין להם מה למכור בצמרת המערב , וכנראה שגם בלייק גריפין יעזוב בקרוב . לטעמי הם לא יגיעו לפלייאוף בעונה הבאה .

(sh4rky) #1505

לא רק שלא ברור איך הארדן ופול ישחקו יחד - הרוקטס פירקו את הדבר החשוב ביותר שהיה להם להציע העונה. הם מעבירים שניים מקלעי השלשות הטובים ביותר שלהם, מזיזים את הארדן מעמדת הפוינט גארד, ומביאים את פול שהוא לא ממש קלע שלשות דגול. לא רונדו, אבל גם לא וויליאמס או בברלי.
אם בעונה שעברה יוסטון ממש התחרו בגולדן סטייט מבחינת שלשות, ואפילו הציגו יכולת טובה יותר מעבר לקשת בחלקים מסויימים, הם עכשיו סתם עוד קבוצה עם כוכב צעיר וכוכב מזדקן.
טרייד מוזר לחלוטין. רק נשאר לתהות למה פול לא הלך לספרס.

(Sir Ryan) #1506

אני גם בתחושות בטן מוזרות לגבי הטרייד הזה אבל אתה לא יכול לערער על היכולות המדהימות של דריל מורי…
בשורה התחתונה ה"נכסים" הרצינים שהוא איבד כאן הם לו וברבלי כול השאר שהוא שלח אפילו באו לטובתו כדי לפנות מקום בתקרה ובתמורה קיבל וטרן שהוא במקרה גם אחד הסופרסטארים הכי גדולים בעשור האחרון בNBA ואיך לא שתסכל על זה תמיד נמצא בין הTOP3 של הרכזים בליגה… אני אישית לא יודע איך זה יעבוד בשיטה של דאנתוני ובמיוחד אחרי ההסבה שהארדן עבר העונה אבל בכל מקרה מדובר בכוח אש מדהים. CP3 מאפשר ורסטליות גם בחמישייה השנייה, האפשרות להעלות שני חמישיות כאשר בגם בחמישייה השנייה נמצא מוסר בחסד עליון.
צריך להתסכל על הטרייד הזה גם בעיניים של מצב הליגה העכשיוי, הרי שום קבוצה “רגילה” לא תצליח להדיח את הלוחמים מהכס ככה שאתה יכול להיות חלק ממירוץ החימוש שלברון החל אי שם ב2010 או שאתה מחוץ למשחק.
יוסטון לא יודעת מתי הפעם הבאה שיפול בחלקם שחקן פרנצייז’ כמו גיימס הארדן והם מעדיפים לנסות להוציא ממנו את כול מה שאפשר מאשר גם אם זה אומר לקחת את הסיכון שבעוד שנתיים-שלוש הם ישלמו משכורות עתק לכוכבים שעבר זמנם כמו מלו וCP3.

מנקודת המבט של פול הדבר לא ברור לי בכלל, בקליפרס הוא לא היה צריך להישאר אני מסכים לגמרי, הפרויקט הזה מיצה את עצמו כבר ב2015 אחרי הבושות שהם עשו מול אותו הארדן אבל אם היית מחכה עוד כמה ימים היית אשכרה אדון לעצמך ויכולת לבחור את עתידך (אומנם במחיר של אובדן של הרבה כסף) אבל כריס פול חזיר הוא גם רצה להרוויח כמו חזיר וגם לשמור על סיכוי קלוש לאליפות.
זה ברור שהספרס הם זיווג הרבה יותר מתאים לו, פופביץ, קבוצה שמשחקת בדיוק בסגנון של SHARE THE BALL, ובכללי לשחק עם ווינר כמו קוואי ולא שחקן שבעיניי מאוד חד גוני כמו הארדן אבל שוב אני לא ממש מתמצא בפרטים אבל בגלל שמדובר בSIGN&TRADE פול איכשהו הרוויח את הBIRD RIGHTS שלו ככה שבמעבר ליוסטון הוא “מפסיד” פחות מבחינה כלכלית.
לפי השמועות פול הוא רק תחנה ראשונה בקיץ עמוס מבחינת הרוקטס שחושקת גם בPG13 או במלו או בסנריו מיוחד גם שניהם ביחד.

רוצים לדעת מה מצחיק? אותם פול וגריפין שעשו שמיניות באוויר כדי לגרום לג’ורדן להישאר בקבוצה והגיעו אליו הביתה ולא הסכימו לצאת עד שהוא חותם על חוזה חדש כעת נוטשים את הספינה הטובעת בלי להסתכל אחורה.

יש דבר אחד קטן וחשוב שכול הקבוצות במירוץ החימוש שכחו… 3 מתוך ה4 הסטארים של גולדן ישבו על משכורת של פחות מ20M השנה בזמן שהקבוצות האחרות חונקות את התקרה שלהן, מהלך שאולי יכול להוביל לחמישייה מעולה אבל מצד שני לספסל עלוב ותלות גדולה בכשירות של החמישייה שלהם (בהצלחה ליוסטון עם פול בזה). בזמן שיוסטון משלמת לאוברטייד כמו אנדרסן 19M גולדן מחזיקה את הסטרץ פורווד הטוב בליגה ואחד משחקני ההגנה הטובים בהיסטוריה על 16M בזמן שיוסטון משלמת לנטל הגנתי כמו גיימס הארדן מקס’ אותה גולדן מחזיקה בקלעי מהצנועים בליגה עם מוסר הגנה של מבייש את דניס רודמן על 16M.
קראתי איפשהו השוואה שכעת הקו האחורי של יוסטון עולה על זה של ג"ס, מדהים שלא משנה מה קליי תומפסון יעשה הוא עדיין לא יקבל את הכבוד הראוי בליגה הזאת!
לא מתבייש להגיד את זה במכלול התכונות תומפסון הוא שחקן יותר טוב מהארדן! כן כן שחקן שיודע לבוא בכוננות מלאה לפלייאוף ואשכרה לנטרל את שחקן ההתקפה הכי טוב בליגה כמו קיירי הוא מבחינתי מביא אקסטרה שהארדן לא יהיה מסוגל בחיים להביא, חלק גדול בשליטה בסדרה של ג"ס היה טמון בשמירה המבריקה שקליי העניק לקיריי.
לגבי קרי-פול… נעזוב רגע את הפער הגילאים… כאילו באמת? CP3 כבודו במקומו מונח אבל הוא לא מתקרב לאקסטרה שקארי מביא למשחק, ההגדרה המחודשת של קו ה-3, היכולת לזרוק את השומר שלך כאילו הוא אוויר, קרי הגדיר מחדש את היכולת של רכז להשפיע על המשחק משהו שעם פול עם הקילמוטרז’ שעשה בליגה לא הצליח לעשות.
בקיצור גולדן גורמת לכול הליגה לרקוד לפי החליל שלהם בלי אפילו לזוז מהכיסא רק ממחיש את גודל השינוי שהם הביאו לליגה.

אגב השקט התעשייתי בגזרת לברון מעניין אותי מאוד… ברור לו ולנו שהקבוצה שלו לא מספיק טובה כי לתת פייט לגולדן בשנה הבאה וכול הקבוצות חוטפות לו את הסטארים החופשיים שיכלו לשדרג את הקבוצה שלו והוא יושב בשקט ואפילו מפרגן להם בטוויטר (פירגן בענק לCP3 על המעבר) ובוא לא נשכח שבוסטון בוחשת בגדרה לגבי כמה מהלכים גדולים שעשוים לאיים אפילו על השליטה שלו במזרח.

צריך לזכור דבר אחד חשוב לגבי כריס פול : הוא מעולם לא הגיע לגמר אזורי, וזאת למרות סגל נהדר שהיה לו בקליפרס . אפשר לסכם במילה אחת את התקופה שלו בקליפרס : אכזבה .
מישהו זוכר עם איזה סגל הקליפרס פתחו את העונה לפני שנתיים ?
כריס פול, רדיק, פול פירס, בלייק קריפין, לאנס סטיבנסון, קרופורד, דיאנדרה ג’ורדן, ג’וש סמית והבן של ריברס . זה סגל של אליפות חד משמעית ! . וזה היה עוד לפני ההצטרפות של דוראנט לגולדן סטייט…
איך העונה נגמרה ? עם הדחה בסיבוב הראשון של הפלייאוף…כלומר,כישלון אדיר, וכריס פול מהאשמים הראשיים לכישלון הזה .

אז עכשיו הוא מגיע בגיל 32 ולאחר כמה פציעות בשנים האחרונת וכישלונות מקצועיים . כמה הוא כבר יכול לשדרג את יוסטון ? לטעמי הוא יהיה כישלון גדול .

לגבי קליבלנד : אני לא מסכים שהיא לא מספיק טובה לתת פייט לגולדן סטייט…בואו נזכור שאיגואדלה כנראה יעזוב את גולדן סטייט, וקליבלנד עוד יכולה לעשות טרייד על לאב.