NBA :: ננעל ונשלח לארכיון.

(Sir Ryan) #1428

אפשר לקבל כבר את הקרב האמיתי היחידי בפלייאוף הזה?
עד הפציעה של קוואי עוד פינטזתי על סדרה מותחת במערב אבל עכשיו באמת שאני לא רואה עניין בשתי סדרות הגמר האזוריות.
בוסטון מגיעה מותשת אחרי סדרה של 6 משחקים וסדרה של 7 משחקים שעלתה לאוהדים שלה בכמה שנים מהחיים.
בוסטון מאוד סימפיטיים אבל לא רואה אותם נותנים פייט ללברון שנח כבר יותר משבוע וגם ככה נמצא בכושר מפחיד בפלייאוף הנוכחי.

לעומת זאת לג"ס לדעתי יש סיבות הרבה יותר גדולות לדאוג,
קליי וגרין נראו זוועה במשחק הראשון והספרס הראו שהשד לא כול כך גדול כמו שחושבים כול עוד עושים הגנה ללא פשרות במשך משחק שלם אם לא יום אדיר של קארי בשילוב הפציעה של קוואי ג"ס היו מושפלים בגיים 1 ועוד בבית.

דרך אגב קוואי השחקן הכי טוב בליגה אחרי לברון מה שהוא עשה בשני רבעים וחצי לג"ס במשחק 1 לא ראיתי אף שחקן בליגה מצליח לעשות, פשוט בחור צנוע שבא לעבוד קשה כול משחק ולא משנה מי עומדת מולו, איזה POP GUY קלאסי!

(סארי) #1429

זה בדיוק הקטע, שניים מהשחקנים הכי טובים של ג"ס לא הופיעו למשחק הזה ומצד שני הספרס היה ביום בו הכל הלך ונתנו משחק שיא, לכמה זמן אתה מצפה שזה יימשך? גם אם הם היו מפסידים את המשחק הזה הם היו מנצחים משחק בטקסס ללא שום בעיות.

(sh4rky) #1430

הבעיה שזה קורה לווריורס יותר מדי במעמדים האלו, ששניים מהשחקנים הכי טובים שלהם לא מופיעים. עכשיו כשיש להם את דוראנט, שבדרך כלל נותן עבודה, קל יותר לחפות על כך, אבל קליי וקרי אוהבים להיעלם, וגרין אוהב לאבד את הראש או לקבל הרחקה.

(סארי) #1431

מה הדעה פה לגבי העבירה של של זאזה? האם הכי מכוונת? או לא?

(Sir Ryan) #1432

נראה לי יותר סיבה למסיבה מבחינתו של פופביץ לתרץ את התפרקות של הקבוצה שלו.
אפשר לחשוב שסטף קרי ותומפסון לא אוכלים כאלה חסימות על ימין ועל שמאל.

דרך אגב המשחק הראשון בגמר המזרח היה פשוט מזעזע, בוסטון חביבה ולוחמת ככל שתהיה פשוט לא קבוצה מספיק מוכשרת בשביל להתמודד עם קליבלנד ולברון.
ברגע שמנטרלים את אייזה הם נראים כמו קבוצת סיבוב ראשון שעשתה הבלחה, אני באמת מאמין שוול וביל היו עושים חיים הרבה יותר קשים לקאבס.
טריסטן תומפסון שווה כול פרוטה שלברון התעקש שישלמו לו, משאבת ריבואנד.

מאמין ששתי הסדרות יגמרו ב4-1 מקס’ וסוף סוף נקבל את סדרת הגמר המיוחלת שתגמר ב7 משחקים לדעתי.

(LIOROM12) #1433

סדרת גמר המזרח, אל אף ההבדל המשמעותי במאמץ שעברו שתי הקבוצות בדרך - מראה כמה הפלייאוף הוא סיפור שונה לגמרי מהעונה הסדירה, וכדי לקחת אליפות אתה חייב שיהיה לך בקבוצה עומק ואיכות שיש רק לשלוש קבוצות בליגה הזאת - גולדן סטייט וקליבלנד כמובן, וסן אנטוניו בהרכב מלא. בוסטון, וושינגטון ויוסטון(ואולי יוטה במידה מסוימת) הן הקבוצות היחידות שרחוקות מספר מהלכים מלהתקרב לרמה של של שלוש המובילות.

כל מה שנותר העונה זה לחכות לגמר ולקוות שנקבל סדרה צמודה.

(Sir Ryan) #1434

עם כמה שזה כואב אני שמח שהבלוף של בוסטון התפוצץ בכזה בום ככה האחראים שם יבינו את גודל האשליה של מקום 1.
יש חבורה לוחמת נחמדה אבל מאוד לא כישרונית… ממש קשה לי להצביע על שחקן אחד מהרוסטר שלהם ולהגיד שהוא היה משנה מנטליות של קבוצה אחרת במידה והוא היה עובר בטרייד כולל איזייה תואמס.

לגבי ג"ס והספרס זאת סדרה שהייתה באמת יכולה להיות מעניינת אלמלא הפציעות אבל כמו שאמרתי כבר מספר ימים התסריט הנוראי של הפלייאוף הזה חזק מכולם.

עוד שבוע וחצי ל7 משחקים שכולם מחכים להם מאוקטובר כבר.
לברון נמצא בGOD MODE ועם קיירי ולאב שהצליחו להגיע בדיוק לרגעי האמת בצורה הכי טובה שיש יהיה מעניין מאוד.
מאוד מעניין אותי אישית כמה הקאבס הם באמת קבוצה חזקה כמו שהם נראים או אם זה המזרח שגורם להם להראות ככה.
לגבי גולדן נכון הפלייאוף זה היה בהחלט די טיול בשבילם אבל בדיוק כמו הקאבס אי אפשר להתעלם מכמות הכישרון בסגל הזה שגרם לפלייאוף הזה להיראות כמו טיול בפארק.

הימור שלי אם קרי ודוראנט מגיעים בפוקוס מלא לסדרת הגמר וגרין לא יאבד את הראש ג"ס מסוגלים לגמור את זה ב6 משחקים, לבוא לפתוח חזק בשני משחקי הבית לגנוב אחד בחוץ וזה שלהם…

שחקן לשים עליו עין: קליי תומפסון עוד לא הגיע 100% לפלייאוף, מפספס הרבה זריקות שלא מתאימות לו שלא נדבר שהוא מפספס גם המון מבטים פנויים ודי התחיל לוותר לעצמו במקום שהוא היה מצטיין בהגנה.

אין התייחסות למשחק מספר 1?

דוראנט במשחק מדהים, לא הייתי אומר שהוא אנדרייטד, אבל בעולם ללא לברון הוא היה מקבל יחס אחר לגמרי. הוא קצת חי בצל של לברון לטעמי.

קליי תומפסון נתן הגנה מעולה למרות הערב ההתקפי החלש שעבר עליו.

(סארי) #1436

גולדן סטייט פשוט מעל לליגה, יש להם כל כך הרבה כלים שפשוט אין דרך לעצור אותם. דוראנט פשוט שחקן ענק, ללא ספק הוא השחן הכי טוב בלידה אחרי לברון, הוא מגיע לכל משחק ודופק מספרים אדירים, כם הכושר שלו ושל סטפן קרי בפלייאוף הזה אין באמת לקליבלנד סיכוי לעצור אותם.

(LIOROM12) #1438

יש סיכוי ריאלי שגולדן סטייט מסיימת את הפלייאוף הזה בלי הפסדים. קבוצה מפחידה, ועוד ביום חלש של דריימונד וקליי(פלייאוף נורא).

ברור שלא כל משחק גולדן סטייט תאבד כל כך מעט כדורים(20 אסיסטים על איבוד אחד במחצית הראשונה. פסיכי), אבל לא נראה שקליבלנד מסוגלת לעצור אותם. הם פשוט טובים מדי. מזה בדיוק חששנו שדוראנט עבר בתחילת העונה.

אני חייב להודות - כעסתי והתאכזבתי מההחלטה של KD בקיץ, אבל עם הזמן אני מבין שהוא פשוט לא מנהיג, ומה שחשוב לו זאת ההצלחה הקבוצתית וההנאה מהמשחק שהוא כל כך מוכשר בו. וזה בסדר גמור מבחינתי.

(Paul Heyman) #1439

בואו נזכור, סה"כ ניצחון ראשון.

אחרי המשחק הראשון שיהיה בקליבלנד, אז יהיה אפשר לדבר.

(Sir Ryan) #1440

פעם ראשונה בפלייאוף שטיירון לו לא יכול להסתמך על יכולת אישית של לברון וקיירי בהתקפה ואשכרה לבוא עם תוכנית סדורה והוא נכשל בגדול, דוראנט הגיע מוכן לגמר והוא רוצה טבעת הוא היה בלתי עציר בשני צידי המגרש בצד אחד הוא ואיגודלה עשו עבודה מטורפת על לברון וגרמו לו לאבד את השלווה ומצד השני כשהוא וקרי בזון כזה מדובר בשני המוציאים לפועל הטובים בליגה.

קצת חורה לי ההתעלמות מקרי מצד הפרשנים, כמובן שמזכירים את השורה התחתונה הוא קלע 28 והוסיף עוד 10 אס’ אבל לעומת העונה הסדירה שבה היה נראה שהגעה של דוראנט גרמה לו ללכת קצת לפינה ופחות לקחת על עצמו, בפלייאוף זו סימפוניה אחרת, פתאום הוא לא ה"סטאר" הכי גדול בקבוצה והמשקולות האלה ירדו מכתפיו הוא נראה יותר משוחרר, השכיח את כול ההשמצות שהוא נחנק בפלייאוף ובמדד ה+/- הוא השחקן הכי טוב של גולדן.

קליי ממשיך בתקופה השחורה שלו בתחום הקליעה אבל מי שראה את העבודה ההגנתית המדהימה שלו על קיירי ולברון פשוט מבין שאין לו תחליף.

חייבים לציין שמצד אחד היה משחק שיא של גולדן למרות שזה כבר בשגרה ובצד השני ראינו קאבס ביכולת ירודה ממש.
לברון עם שורה סטט’ נאה לצד 8 (!) איבודי כדור מאוד לא אופייני לו, קיירי נזכר להתעורר רק בגארבג’ ולאב מלבד הריב’ היה בערב מחריד.

אני חושב שמעל הכל המשחק הזה מוכיח שאליפות לוקחים דרך ההגנה, אם ניקח את שני הסגלים ונפרק לגורם גורם נבין שמבחינה התקפית לא קיים הבדל כול כך גדול בין שני הקבוצות מצד שני בהגנה בזמן שלג"ס יש שלושה שומרים כמו איגדולה, גרין, ותומפסון אצל הקאבס אי אפשר להתגבר על הנכות ההגנתית של קיירי ולאב, איך שהם אכלו את הפיק אנד רול של קרי וגרין היה פשוט מביך.

(סארי) #1441

המשחק עדיין לא הסתיים, אבל תובנה אחת כבר לקחתי מהערב הזה, אי אפשר פשוט לעצור את הקבוצה הזו, יש לה פתרון לכל דבר, פשוט מדהים.

(LIOROM12) #1442

היה טיפה יותר צמוד, אבל כשגם קליי בעניינים - באמת שאין לקליבלנד סיכוי.

טוב לראות את סטיב קר שוב על הקווים.

גולדן סטייט הביסה את קליבלנד 113:132

הווריירס , קיבלו בחזרה את מאמנם סטיב קר שעמד על הקווים לראשונה מאז אמצע הסיבוב הראשון.
אך עם כל הכבוד לסטיב קר, ההצגה שייכת לחבורה שעל הפרקט. סגנית האלופה המשיכה לשכתב את ספרי ההיסטוריה.
סטף קרי עם טריפל דאבל וקווין דוראנט, שוב היה ענק עם סטטיסטיקה משוגעת של 33 נקודות, 13 ריבאונדים, 6 אסיסטים, 5 חסימות ו-3 חטיפות. זה אמיתי ? איך אפשר להתמודד עם נתונים כאלו ?

מהצד השני - לברון היה נהדר, בעיקר במחצית הראשונה, ורשם טריפל דאבל גם כן עם 29 נקודות, 14 אסיסטים ו-11 ריבאונדים. ולמרות כל הרצון הטוב של לברון, האלופה שוב נראתה חסרת אונים מול המכונה המשומנת של קר.

אם מישהו פה פיספס, או סתם בא לו להתענג שוב, תיהנו !

(Sir Ryan) #1444

טוב האמת עד עכשיו הייתי בטוח שהקלות שהם מנצחים נובעת מהחולשה של היריבות שלהם, לא שס"א לא יכולים לתת להם פייט אבל בחצי רוסטר ברור שאין להם מה למכור.
והנה הגיעה קליבלנד קבוצה שידעתי שעל הנייר פחות טובה מג"ס אבל עם ספסל מוכשר בהרבה ועם לברון אחד אבל כרגע הם גדולים עליהם בכמה מידות… לעומת המשחק הקודם לברון הגיע מפוקס וגם לאב היה חד אבל הם לא יכולים לבד כשקיירי לא פוגע בהתקפה (עבודה מופלאה של קליי תומפסון פשוט מוכיח מחדש את הערך שלו בקבוצה הזאת) והשאר פשוט לא ברמה.

קרי, שחקן שאתה יכול לתעב מחצית אחת, כול כך הרבה איבודי כדורים מעצבנים שפשוט לא מתאימים למעמד ורשלנות הגנתית ברמה הכי גבוה שיש אבל במחצית השנייה עלה בטירוף רקד על המגרש… המהלך שלו על לברון פשוט גרם לי לצרוח כמו חולה נפש ב5 בבוקר בבית.
קליי וKD פשוט היו מושלמים בשני צידי המגרש.
גרין נקלע לבעיית עבירות קלה ולא סיפק את הרמה בהגנה שהתרגלנו ממנו אבל כשיש לך כול כך הרבה כישרון בקבוצה אחת תמיד אחד מהכוכבים יכול להרשות לעצמו לא להיות במיטבו.

יהיה מעניין לראות באיזה גישה קר יבוא לשני המשחקים הבאים, אני מאמין שבראש הוא יודע שלנצח אחד מתוך השניים די יבטיח את האליפות ולשם הוא מכוון אבל מצד שני הם בלי שום הפסד עד ככה וידוע כמה הקבוצה הזאת אוהבת לשכתב את ההיסטוריה.

(סארי) #1445

זה היה אחד ממשחקי הכדורסל הכי טובים שראיתי, פשוט תענוג צרוף.
קליבלנד פתחה טוב, היא הייתה אגריסבית מאוד וקלעה באחוזים נהדרים בהתקפה, עם כל זה גולדן סטייט פתחה עם רבע ראשון של 40 נקודות. ברבע השני הווריורס ברחו ליתרון 12 אבל קליבלנד שוב הצליחה לחזור וירדה למחצית בפיגור מינמלי.
סטפו קרי סיים את המחצית הראשונה עם 6 איבודים, 1 מ 6 לשלוש 25% מהשדה, במחצית השנייה קיבלנו קרי אחר שקלע פשוט מכל מקום, הוא קלע 2 שלשות כמעט מהחצי, פשוט מדהים.
ברבע השלישי הגיעה הבריחה של הווריורס ולקליבנד יש חלק מאוד גדול בכך, הם פשוט נתנו להם לרוץ ונכנעו לסוג המשחק המהיר של הווריורס במקום להרגיע את המשחק, 2 דקות לסיום הרבע השלישי לברון ירד לספסל כשהוא בקושי תופס את הנשימה שלו, וזה הגדולה של גולדן סטייט.

(Sir Ryan) #1446

או תעודת עניות לחברים שלו לקבוצה…

(סארי) #1447

תשמע, אנחנו יכולים לדבר עד שנה הבאה על קליבלנד ועל החברים שלו לקבוצה, אבל בסוף כולנו יודעים שזה לא תלוי בהם, אנחנו מדברים על קבוצה עם 4 אולסטארים בחמישייה הראשונה, וזה בלי להזכיר את הצוות המסייע כגון אידוגלה ושון ליבנגסטון, יש להם פשוט כלים בכל מקום במגרש, קשה עד בלתי אפשרי להתמודד עם זה.