NBA :: ננעל ונשלח לארכיון.

(Sir Ryan) #1344

האמת שקרי התבטא מספר לא מבוטל של פעמים וציין כי כסף לא הדבר הכי חשוב בעיניו ונחשב בין השחקנים הטובים בליגה כבר כמה שנים טובות והייתה לו אפשרות לנסות להשיג חוזה מופרז והוא לא עשה זאת, אז אני מאמין שאם הרביעייה הזאת תיקח אליפות השנה ינסו לעשות שם התפשרות סגנון המודל של הטריו במיאמי.
אני משער שגם האחראים שם בגולדן סטייט עשו בירורים מקיפים עם קרי בטרם ההחתמה של דוראנט וחידוש החוזה של גרין וקליי אני לא חושב שהם רצו להרכיב רביעייה כזאת לעונה-שניים בלבד.

(Colombian Cowboy) #1345

לא בונה על זה. סטף בחידוש חוזה האחרון שלו היה בקטגוריית “שחקן כשרוני אך פציע”. כיום הוא ניער מעליו את סטיגמת הפציע והוא פשוט סופרסטאר…

זו הטבלה של השנה, מאמין ששנה הבאה לסטף יהיה לפחות כפול כנראה על חשבון איגודאלה.

(sh4rky) #1346

יש גבול לכמה אפשר להצליח בלי ספסל. החמישייה תוכל להמשיך להגיע ל-30 הפרש ברבע השני בעונה הסדירה וללכת לנוח, אבל בפלייאוף יהיה להם קשה מאוד בלי אף שחקן משמעותי מהספסל. הם לא יצליחו להשיג שחקן איכותי כמו איגואדלה במשכורת מינימום, שזה מה שיישאר אם יכפילו לסטף את השכר. אולי איגי יהיה מוכן לקצץ ולהישאר לאור גילו ה’מופלג’, אבל בעידן של היום הוא יקבל בקלות יותר כסף אפילו מהחוזה הנוכחי בקבוצה אחרת.

(Sir Ryan) #1347

ולחשוב שגם תומפסון וגרין יכלו לקבל חוזים יותר דרקוניים מאלה…
מעניין לראות אם דוראנט יסכים לפתוח את החוזה ולהתפשר אחרת כנראה יצטרכו לוותר על תומפסון/ספסל ראוי.
אני חושב שגם זכייה באליפות תשפר את המצב הרוח שם ותיתן לכול אחד מהרביעייה סיבה להתפשר כדי שיוכלו לשמור על התלכיד שהם יצרו.

(cruzurry) #1348

הלייקרס הם הדוגמה הכי טובה לקבוצה שנבנית מחדש בצורה גרועה וקיצונית, יש קבוצות שעושות את זה כבר יותר מ-10 שנים בלי שום הצלחה מינימלית. אני יכול להבין את האוהדים של אותן הקבוצות שפשוט לא יכולים ליראות מישחק שלם של הקבוצה שלהם כשהבנייה מחדש מיתנהלת גרוע אצל רוב הקבוצות בליגה.

הסלטיקס לעומת זאת במצב הרבה יותר מנצח וגם מסבירים יותר טוב את החולשה של הליגה.
אחריי הפציעה של קייל לאורי הסלטיקס הם כניראה המועמדים המובילים לסגנות במיזרח ,למרות זאת אני טוען שהם קבוצה שבעבר הלא רחוק לא הייתה אפילו ניכנסת למעמד של פלייאוף.
מה אתם חושבים על הכוכב שלהם? איזייאה תומאס שמעמיד מיספרים מדהימים וגם ניבחר לאולסטאר,
אני מודה שלא יצא לי ליראות אותו בפעולה יותר מידי אבל עדיין חושב שהשם עושה לו עוול וזה רחוק מלהיות ‘כוכב’ כמו פול פירס למשל.

(Colombian Cowboy) #1349

איזייאה תומאס שחקן נהדר והסלטיקס בהחלט סופסוף מתחברים, אבל להשוות אותם לבוסטון הגדולה עם פירס, אלן, רונדו וגארנט (ראשד וואלס, פרקינס, דיויס ועוד) זה מצחיק.

איזייאה תומאס רוכב על טרנד ה"סטף קרי". הוא קטן, הוא קלע, והוא מלהטט בצבע. מכאן ועד לקרוא לו סופרסטאר רחוקה הדרך.

והאמת, גם סטף הוא לא שחקן nba לגיטימי. הוא חור בהגנה ברמה מביכה המתאימה לסוג ההגנה שמתפתחת בליגה - כלומר - אין הגנה. אבל סטף קרי את הדברים שהוא עושה, הוא עושה ברמת גימור שלא נראו מעולם, כדרור אבסולוטי חולני, קליעה טהורה מטווחים מטורפים, עלייה לזריקה ושחרור כדור הכי מהירים בהיסטוריה - אלו הדברים שמייחדים אותו לכזה סופרסטאר. אייזיאה תומאס זה חיקוי סיני לסטף קרי וזה בהחלט לא הופך אותו ל’כוכב’ של הקבוצה.

אם הייתי צריך לבחור בכוכב של הקבוצה הייתי אומר בראד סטיבנס. יותר קבוצה של מאמן, משמעת, ביצוע תרגילים מתואמים ולא הירו-בול, וכך גם ההגנה שלהם עובדת. סן אנטוניו בזעיר אנפין…

(Colombian Cowboy) #1351

גולדן סטייט חוטפת מכה רצינית.

לחזור לפלייאוף בכושר זה קשה בטח מכזו פציעה. בינתיים הם מצרפים את מאט בארנס שיעזור בהגנה לגרין.

ובוגוט עובר מדאלאס לקליבלנד. מעניין בהתחשב בזה שסנטר נוסף עשה את הדרך ההפוכה מהסגנית לאלופה בשנה שעברה - אנדרסון ורז’או כמובן.

(LIOROM12) #1352

המעבר של בוגוט לקליבלנד הוא הוכחה נוספת לאובדן הזהות המשותפת של שחקנים ומועדונים. האוהדים הם היחידים שעוד אכפת להם מהדברים האלה. וזה חבל מאוד בעיניי.

בנוגע לקליבלנד ספציפית - אלופה שמחזקת את עצמה בשחקנים כמו דרון וויליאמס, קייל קורבר, אנדרו בוגוט ואפילו דרק וויליאמס באיזשהו אופן - היא קבוצה שלא נוהגת בשאננות ונחה על זרי הדפנה אחרי האליפות, וזה צריך להפחיד כל קבוצה עם שאיפות לקחת ממנה את התואר.

הקרב על המקום השמיני במערב הוא אחד המעניינים בשנים האחרונות. כן, זה עלול להסתיים בסוויפ כואב ולמנוע מהקבוצה שתסיים בו לקבל בחירת דראפט גבוהה יותר - אבל זה חלק חשוב לדעתי בהתפתחות של קבוצה. אתה לא מגיע פעם ראשונה לפלייאוף וזוכה ישר באליפות. יש תהליך שצריך לעבור בדרך, ומקום בפלייאוף יעזור לכל אחת מהקבוצות הצעירות והמבטיחות שנאבקות עליו. ההימור שלי, נכון לעכשיו, הוא שדנבר תזכה בו השנה. קבוצה נהדרת.

(Colombian Cowboy) #1353

@LIOROM12 רק בתגובה מעלי הסביר כמה עומק וחשיבה קדימה יש לאלופה עם החתמות מעולות של בוגוט וויליאמס (דרון כמובן. דריק זה סתם שחקן), ובוגוט יוצא אחרי פחות מדקה עם שבר שמסיים לו את העונה חסרת המזל הזו. ולא שדרון ווליאמס נראה טוב, תוסיפו לזה את ג’י אר סמית שכבר כמה חודשים לא משחק (יותר הולך מכות על הספסל…), קווין לאב שדווקא רשם עונה יותר טובה מצמד הקודמות אך נפצע ויחזור לפלייאוף ומי יודע באיזה כושר - והנה לנו קונטנדרית שפתאום נראית יותר אנושית. אז לא שאני חושב שהיא לא תפאר את הגמר אבל יש סיכויים סבירים יותר שהיא תצטרך להזיע יותר השנה עד לשם.

ובמערב הכל הרבה יותר מעניין. גולדן סטייט אחרי הפציעה של דוראנט משחקת על כל הספסל כדי להשיג איכשהו נצחונות (וגם הפסדים הרבה בגלל תקופה מגומגמת של הספלאש בראדרס). סן אנטוניו רק מעלה הילוך ומזנבת בגולדן סטייט כדי לחטוף לה את המקום הראשון (2.5 משחקים). משחק פשוט ענק של הספרס שפיגרו ברבע הראשון ב16 וחזרו לנצח את מכונת הירייה מיוסטון בדרבי קסום. קוואי לאנרד השנה שיפר את המספרים ההתקפיים שלו ובעיניי, כרגע, זהו השחקן הכי שלם בליגה התקפית והגנתית. מפלצת!

יוסטון גם נראית נהדר. מחוברת יותר, כל מטאטא שם יורה מהשלוש בלי הכרה ורק ההגנה עדיין יכולה להשתפר. מדד מעניין שחייבים לבדוק (בעוד כמה ימים יהיה לי יותר זמן) מה קורה ליוסטון רוקטס שפוגשת בשלושת קבוצות ההגנה הטובות בליגה, קרי - יוטה, סן אנטוניו וממפיס. רמז; אחוזי הניצחונות של הרוקטס לא משהו ובפלייאוף שרמת ההגנה עולה ומאידך הידיים רועדות בהתקפה זה יכול להיות קריטי. (אני מעיר על זה כי כנראה יוסטון מהמקום השלישי תשחק מול ממפיס מהמקום השישי כבר בסדרה הראשונה)

ואם מישהו הפסיד את הצגת ההגנה של הספרס יש אפשרות לפיצוי ביום רביעי בלילה (בין רביעי לחמישי) יוטה תתארח למשחק קשוח אצל היוסטון רוקטס (3:00). אה… גם בוסטון הנפלאה (שקצת הלכה לאיבוד בשבועיים האחרונים) תתארח באוקלנד אצל הווריוורס (5:30). תהיו מוכנים!

(Sir Ryan) #1354

אז הסדרות ממש בפתח וג"ס וקליבלנד נראים על הפנים
הלוחמים נראים עדיין קצת בשוק מהפציעה של דוראנט וכשסטף וגרין חורקים פתאום לנצח כול משחק ב30 ו40 הפרש זה לא כזה פשוט ועוד לחשוב שלא יודעים בדיוק איך KD יחזור לפלייאוף יש מקום לדאגה שם.

בקליבלנד לעומת זאת אני בטוח שזה זמני, לברון נראה חד ודרוך במשחקים האחרונים הוא פשוט מדהים, קיירי הוא קיירי ושהפצועים שלהם יחזרו לדעתי זה יראה כמו טיול בפארק היחידים שיעשו להם בעיות בעיניי הם בוסטון אם ו…
לעומת זאת ללווריירוס מחכות יוסטון קליפרס וספרס שמריחות דם.

(Paul Heyman) #1355

ז הסיפור של ליגת ה-NBA בשנים האחרונות לצערי.

צד אחד תחרותי וצד שני שכמעט מבטיח טיול לגמר…

(Madridista522) #1356

דווקא השנה המזרח נראה טוב יותר משנים קודמות וכן יש שם איזשהי מגמת שיפור.
ארבעת הראשונות במערב חזקות, וושינגטון שפתחה את העונה רע מאוד נראית נהדר וגם השתלטה על המקום השני הלילה כשבוסטון יורדת למקום השלישי.
טורונטו גם כן התחזקה מאוד באיבקה וטאקר, הבעיה שלהם היא הפציעה של לאורי בפרק כף היד. עבור שחקן עם יד כל כך רכה זה יכול לקחת זמן לקבל את הרגש בזריקה בחזרה.

לגבי קליבלנד, לפי הדיווחים קליבלנד עומדת להחתים את לארי סנדרס בתור המחליף של בוגוט. סנדרס אתלט עצום, עם סייז מצוין שיודע לזוז וגם הוא רים פרוטקטור טוב מאוד. אם הם יצליחו לקבל ממנו 70% מהיכולת שלו לפני הפרישה אני מאמין שהם הרוויחו בגדול. הוא שחקן שיוכל להתאים להם מאוד למאצ’אפ מול גולדן, הוא דינאמי ויכול להגן מעולה על הפיק אנד רול והוא יתן לקליבלנד הרבה סייז שחסר לה.

לפי דעתי, קליבלנד לא הולכת לטייל במזרח. כרגע במקום השמיני מחכה לה מילווקי שהיא קבוצה שיש לה מאצ’אפ נהדר מול קליבלנד בזכות הסייז ההזוי שלהם. עם ג’יאניס, מידלטון, מונרו ושות’ לא הולך להיות לה טיול בהתחשב בזה שהסנטרים של קליבלנד הם תומפסון ופריי שהם לגמרי אנדרסייז לעמדה הזו.
כמובן שקליבלנד צפויה לעבור את הסדרה הזאת בגלל פערי איכות עצומים אבל טיול זה לא הולך להיות, אישית אני מאוד אשמח לראות סדרה כזאת.

אגב, היום ב10 בערב יש אוקלהומה-יוטה, שתי קבוצות נהדרות בשעה מצוינת לנו הישראלים !

(Colombian Cowboy) #1357

באסה, מעצבן, עצוב.

סן אנטוניו הודיעה שלמרכוס אולדריג’ מושבת מפעילות ספורטיבית עקב בעיות בלב.

סעמאק.

(Colombian Cowboy) #1358

הקבוצה הזו - פילדלפיה סיקסרס - מסקרנת ביותר.

הרכז טי ג’י מקנול מקבל את המפתחות ומנהל משחק בצורה נהדרת, אממה, עקב אכילס שלו זו הקליעה שטעונה שיפור מיידי ומשמעותי. רכז בחיים לא יכול לקלוע ב25% לשלוש, ו60%+ מהקו. אבל ראיית המשחק שלו והמהירות של התנועות שלו עם פוטנציאל עצום.

אוקפור הסנטר תופס בינתיים שליטה תחת הסלים כשנואל חתך לדאלאס בחלון העברות ואמביד פצוע עד סוף העונה. העמדה הזו מאוד רגישה, מצד אחד אוקפור סופר יעיל ויחסית פחות פציע מאמביד, מצד שני אמביד כשהוא משחק זה אולסטאר לכל דבר ועניין, מכונת ירייה מהדגם הטוב ביותר. בעיה לקראת הקיץ של הGM.

בעמדה ארבע ניצב דריו שאריץ’ שלאחרונה נראה עוד חלק בפאזל הנבנה של הסיקסרס. בחודשיים האחרונים הוא נכנס לזון, קולע, מוסר מתחת הסלים, לוקח ריבאונד - הכל!!

שנה הבאה ‘הפרוספקט’ של השנים האחרונות בן סימונס מצטרף לעמדה 3. עוד שוטינג גארד קלע שלשות והקבוצה הזו תדבר חזק בעונה הבאה.

(Colombian Cowboy) #1359

סן אנטוניו מודיעה שלמרכוס אולדריג’ בריא וכשיר למשחק.

אנחת רווחה גדולה בשבילי.

(sh4rky) #1360

אני מת לראות סדרת פלייאוף בין גולדן סטייט לאוקלהומה. האווירה בין שתי הקבוצות האלו נעשתה כל כך מתוחה, שגם אם הווריורס יעברו בסוויפ כצפוי, כל משחק יהיה מלחמת עולם.
מדהים איך בגלל המעבר של דוראנט, כל הפרנצ’ייז של הת’אנדר, אוהדים ושחקנים, רואים בחבר’ה מאוקלנד ארכי-נבלים שפלים. השנאה שלהם לא מתמקדת בKD אלא ממש בכולם, כאילו קרי וגרין ערקו גם הם מOKC.

יש סיכוי שמפגש כזה יקרה בפלייאוף, אם הת’אנדר יעברו את הסיבוב הראשון. לדעתי זה יהיה יותר חם מהגמר.

(Colombian Cowboy) #1361

אם יש דבר אחד שאני חם עליו, זה שokc יפלו בסוף למקום השביעי (מאזן זהה כרגע עם ממפיס שבמקום השביעי) ואזכה לראות את הספרס טוחנים את הצורה לת’אנדר הקפיצים. נקמה על העלבון מהמשחק השישי שנה שעברה, פאקינג 30 הפרש במחצית!!

חוצמזה, אני לא תומך במאצ’-אפ התקפה מול התקפה. לראות יוסטון נגד גולדן סטייט זה מעייף עד לא מעניין. אני בעד התקפה נגד הגנה.

מדמיין את אוקלהומה מקבלת את הספרס, את ממפיס מול יוסטון ואת יוטה מול קליפרס. שלושת קבוצות ההגנה הטובות בליגה (יוטה וסן אנטוניו. ממפיס ירדה למקום הרביעי לאחרונה אך היא עדיין טובה הגנתית מדאלאס גם אם המיקום שונה) מול שלוש קבוצות התקפיות מאוד שמשחקות על המון פוזשנס וזריקות.

זה הכי אידאלי מבחינתי.

(LIOROM12) #1362

דווין בוקר שחקן מוכשר מאוד, ויכול להיות שיתפתח לסופרסטאר ברמות הגבוהות ביותר, אבל העובדה שהוא קלע הלילה 70 נקודות היא תעודת עניות ל-NBA.

(Colombian Cowboy) #1363

וכי למה?

הליגה הזו (וזו של הפוטבול) התחילו לפתח בשנים האחרונות כללים למען ההתקפה. בוסטון שלקחה אליפות מול הלייקרס נתנה בממוצע למשחק 100.5 נקודות וחטפה 90.3 פר משחק!! היום רק שתי קבוצות בליגה סופגות מתחת ל100 נקודות פר משחק.

היום העונה הסדירה משוחקת כמו אולסטאר של פעם, והאולסטאר נהיה בית זונות של שואו חסר טעם.

באווירה כזו, אין שום בעיה לתת לכוכב הקבוצה שלך שבאה עם סגל חסר ופצוע ביטחון. הבישול של השחקן הזה חשוב מאוד לסאנס שמעוניינים לבנות סביבו קבוצה.

הכי מצחיק שאייזאה תומאס - שחקן שפעם לא היה מקבל דקה עקב זה שאין לו מושג איך לעשות הגנה (אם הוא בכלל יכול…) יוצא נגד שיאים התקפיים. בחייאת רבאק, כל ליגות השלשות המחורבנת שאנחנו רואים נותנת לו מקום והוא צועק חמס על מישהו שלקח את זה קצת יותר.

אבסורד של ממש.

(LIOROM12) #1364

בדיוק כמו שאמרת - כנראה שפשוט מפריעה לי העובדה שככה נראית הליגה בעונה הסדירה. אבל נצטרך לקבל את זה, כי זה כנראה לא ישתנה בקרוב. בטוח שלא לטובה.