NBA :: ננעל ונשלח לארכיון.

(Paul Heyman) #1322

יש איזשהו דיווח למה התכוונו בניו אורלינס כשהם אומרים שהיה להם טרייד יותר גדול ביד מאשר כפסי וקאזינס.

קאזינס הוא לא מהכשרונות הצעירים הגדולים ביותר שיש כרגע בליגה?

(Colombian Cowboy) #1323

הטעות אצלך.

ולאדה דיבאץ’ זה הgm האידיוט יש לציין של סקרמנטו שהסביר שהיה להם ביד לקבל על קאזינס הרבה יותר מאשר אוואנס, הילד וצמד בחירות דראפט לא הכי גבוהות.

אך מכיוון שכאמור האיש אידיוט, וכל השנים שהיה לו יהלום כקאזינס הוא לא הצליח ליצור לו קבוצה איכותית אז אין שום שאלה. טוב שכספי ברח מהחלטורה שם.

מפה לשם, טרייד מדובר שעוד לא יצא כמובן הוא גריפין לבוסטון תמורת אחד הגארדים מהחמישייה ובחירת דראפט של ברוקלין שיש לסלטיקס ביד. זה יכול להיות האקס פאקטור במאבק על המזרח. נחיה ונראה.

(Paul Heyman) #1324

אה עכשיו הבנתי - כי זה באמת נשמע לי לא הגיוני להחריד…

(Colombian Cowboy) #1325

אם יש לכם מחר עבודה - דלגו על הפוסט.

אם לא, 3:00 בלילה היום הפליקונס עם הצמד דיוויס את קאזינס יארחו את הרוקטס שמצדם יציגו את הספסל המעניין עם ווליאמס שעבר מהלייקרס במקום קורי ברואר ובחירת דראפט - והוא יצטרף אל אריק גורדון אלוף השלשות הטרי שדופק עונה מצויינת.

אהה… כספי חוזר מפציעה לקבוצה שיש לו יותר מקום. נראה איך זה יעבוד לו. הלוואי.

ואם תחזיקו מעמד עד 5:30 יש לכם את המנה העיקרית עם גולדן סטייט שתארח את הקליפרס.

אש.

(Colombian Cowboy) #1326

כמה חוסר מזל… הרבה מקום היה לכספי בהיררכיה ובסגנון של ג’נטרי בניו אורלינס אבל המזל המחורבן ממשיך להכות בו ללא רחם.

במשחק הלילה הגיע ל12 נקודות באחוזים מצוינים אך שבר את האגודל וייעדר עד לפוסטסיזן. כלומר, לא יצליח להרשים ולא ברור מה יהיה בעתיד. באסה.

(sh4rky) #1327

ממש נאחס לכספי. יכול לשמש כאחד מהאיומים העיקריים של הפליקנס מחוץ לקשת, וגם השדרים דיברו על כך במהלך המשחק. נתן הופעה דיי טובה, למרות שבהגנה לו וויליאמס דיי תפר אותו.
אגב, משחק גדול לוויליאמס ונראה שהרוקטס פגעו בול עם הטרייד הזה. הם נראים כמו גולדן סטייט מחוץ לקשת.

OKC מביאה שחקן פנים משמעותי, טאג’ גיבסון, ואת דאג מקדרמוט משיקגו תמורה למורו, פיין ולאוברן. על פי המשחק האחרון נראה שווסטברוק מבסוט מהעסק, עם 17 נקודות בלבד, אבל 17 אסיסטים. הוא אפילו לא סיים כקלע המוביל, כשרוברסון ואברינס קולעים 19.
הבעיה בנתון הזה היא שראס זרק הכי הרבה במשחק, 18 פעמים, וקלע רק 4, ב-22 אחוזים עלובים מהשדה.

(Colombian Cowboy) #1328

אני מוכרח לציין שהקליפרס קצרים מאוד מהספסל ונשחטו אצל הווריוורס בלילה הקודם. מפגש אפשרי בין שתי הקבוצות יהיה מאתגר יותר וכנראה לא מספיק עם כזה משחק רע של ראסל ווסטברוק.

בלי כל קשר הלכתי לישון במחצית של קליפרס נגד ווריוורס והימרתי עם חבר שלי מי מנצח. במחצית היה רק 12 הפרש לקליפרס אחרי שכל שחקני הספסל שיחקו ברבע שני נוראי של גולדן סטייט. אבל כשמישהו מחמם אותם הם מתפוצצים. פאקינג 50 נקודות ברבע השלישי גרם לקליפרס להבין שגם להוביל 12 נקודות במחצית לא מספיק מול המכונה מהחור השחור… ענקיים!

(LIOROM12) #1329

רחמים על כספי. אחרי עונה מעולה אשתקד - הוא נתקל העונה בחוסר מזל מטורף. כל פעם שנכנס לקצב ומקבל הזדמנות - פציעה/מחלה מגבילה אותו וגורמת לו לאבד את הקרדיט שהשיג. ועכשיו הגיע לסיטואציה מצוינת ושבר את האצבע. פשוט נאחס. לא הבנתי למה ניו אורלינס משחררת אותו כל כך מהר ומוותרת על הזכויות עליו בקיץ כשיסיים חוזה(ועזבו את זה שהוא החבר הכי טוב של קאזינס והיחיד שמצליח לאזן אותו קצת). נראה אם יחתום בקבוצת פלייאוף העונה, או שכבר יעבוד על למצוא קבוצה בקיץ.

קצת בקשר לטריידים - טורונטו התחזקה מאוד עם איבקה ופי ג’יי טאקר(מיודענו). וושינגטון גם כן עם בוגדנוביץ’ תמורת כלום. OKC השיגה את טאג’ גיבסון ומקדרמוט תמורת לא הרבה(מה שיקגו ניסתה להשיג בטרייד הנוראי הזה? אלוהים יודע). דאלאס הביאה את נואל כסנטר העתיד שלה - החלטה טובה בעיניי. נקווה שיישאר כשיר. קורי ברואר שחקן מצוין שלא הייתי מוותר עליו, אבל לו וויליאמס נותן משהו אחר מהספסל. לא סגור אם הייתי מבצע את הטרייד הזה במקום הרוקטס.

בקשר לשחקנים החופשיים המעניינים - גם דרון וויליאמס וגם בוגוט כבר לא בדאלאס, הזדמנות אמיתית לדרון לזכות באליפות אם יילך לקאבס כצפוי. בוגוט יכול לעזור לכל כך הרבה קבוצות.

הקליפרס צריכים לפרק את החבילה של CP3-רדיק-גריפין-דיאנדרה. זה לא יקרה כבר.

(Colombian Cowboy) #1332

(cruzurry) #1333

איך שהזמן טס ואיך שהליגה הזאת הישתנתה והפכה להיות ללא מעניינת,
אתמול בדטרויט העלו את הגופייה של ריצ’ארד ‘ריפ’ המילטון, האיש והמסיכה,אחד מהג’אמפ שוטרים שהיה יותר כיף ליראות בליגה הזאת.
מעבר ליכולת בהגנה,הקליעה והכידרור הוא תמיד היה עושה תנועה במיגרש והתיאום שלו עם בילאפס היה מושלם.

מדברים היום על המיספרים המטורפים והיכולת האישית הנדירה של גארדים כמו קליי תומפסון או ראסל ווסטברוק,זה פחות מרשים אותי כשרואים את הקבוצה שמסביבם ואת הרמה הכללית של ההגנות בליגה בשנים האחרונות.
השחקנים היום מחפשים לישבור את השיאים האלו וכשזה בא בקיצוניות על חשבון הצלחת הקבוצה כמו במיקרה של ווסטברוק אז זה גם לא ניראה טוב בעיניי.

(Sir Ryan) #1334

אני חושב שה"שינוי" הזה שאתה מדבר עליו בNBA של העולם נובע ממשחק מהתנועה המעגלית שחלה בין בעלי העניין (אלה שמתסכלים על הNBA והשחקנים שלו כמקור הכנסה ולא כספורט) לבין הקהל.
איך כסף מגיע לבעלי העניין? מהכיס של הקהל - זכויות שידור, מרצדנייז, אירועים לשם השואו בלבד כמו האולסטר, אתרים שמספקים את כול הסטט’ שבהם יש פרסומות כמובן לעוד הכנסות.
הקהל מצביע ברגליים, הקהל אוהב את כול ההתעסקות בשבירת שיאים ובהפיכת הNBA לשואו מאשר ספורט תחרותי והקהל בשורה התחתונה הוא הארנק של בעלי העניין בNBA לכן המשחק תמיד ישתנה בהתאם לרצונות של הקהל.
עכשיו אנחנו חיים בתקופה ששחקנים כמו ווסטברוק הם הפנים של הליגה לפני עשור שחקנים כמו צ’ונסי בילפס וריפ הימלטון היו הפנים של הליגה.

(Paul Heyman) #1335

אבל ה-NBA הוא עסק לכל דבר כבר יותר מעשרים - שלושים שנה. האם לדעתך זה פשוט תהליך שפשוט הגיע לשיאו השנה?

כי אני לא זוכר את השיחה הזאת לפני שנה, או לפני שנתיים…

ואגב השיח הזה לא מתקיים רק אצלנו בקירות האיכותיים של הפורום שלנו, אלא אני שומע שהוא גם התנהל ומתנהל בארה"ב. אז אולי זה נכון שמבחינת כמות מכירת כרטיסים המצב טוב מאוד שם - אבל מעניין לראות האם השיח הזה יגרום לשינוי תודעה ומגמה ב-NBA.

אולי לא משהו דרסטי, כי השואו והמופע שבא עם משחק NBA הוא לא דבר רע בהכרח. אבל בהחלט אפשר גם לחזור טיפה לשורשים היותר “ספורטיבים”.

(Colombian Cowboy) #1336

אגב הדיון הזה אני משחיל נתון קטנטן. קליי תומפסון מביא הכי הרבה נקודות בcatch & shoot.

אפשר לסובב את זה ולהגיד שהוא לוקח יותר זריקות כאלה, אפשר להגיד שהוא לא מוביל באחוזים מבין השחקנים ששיחקו 25+ דקות (על אף שהאחוז שלו מצוין 46+ אחוזים מקאטצ’ אן שוט), בתכלס הבחור הזה עושה המון תנועה ולכן הוא מצליח להתנער מהשומר שלו.

זה באגב לתגובה של @cruzurry שהזכיר יחדיו שני שחקנים, ובניגוד לקליי תומפסון אדון ווסטברוק מחזיק באחוזים זוועתיים רק מפעיל לבדו קבוצה.

זהו. תמשיכו מאיפה שהפרעתי…

(cruzurry) #1337

אין ספק שבמשך השנים הביזנס עצמו גדל והיתפתח כמו הטכנולוגיה שגם השפיעה על כל מה שקורה בעולם, השינוי הזה בסופו של דבר הגיע גם למיגרש ושינה את סיגנון המישחק והאופי של השחקנים עצמם.

יצא לי ליראות 5 דק’ אחרונות מהאולסטאר האחרון וזה היה ממש ניראה כמו בדיחה גרועה שצריך לבטל,
גם ליפניי 20 שנה האולסטאר היה נחשב ‘‘קירקס’’ שלא משחקים בו הגנה אבל עדיין היו בו הרבה רגעים ששיחקו כדורסל כדי לנצח, הייתה פעם יריבות בין המיזרח למערב ובין הכוכבים עצמם.
התוצאה של המישחק האחרון הייתה הכי גבוה בכל הזמנים ואם אמרו פעם שבאולסטאר לא משחקים הגנה אז היום ההגנה עוזרת להתקפה בהצגה הזאת.
לברון ג’יימס הכוכב הכי גדול בליגה שיחק במישחק הזה רק 19 דק’ וזה אומר הכל, המישחק הזה לא מעניין אותו מכל סיבה שהיא.

חוסר העיניין הכללי המוחלט שנוצר נובע ביגלל הדומיננטיות של הווריורס והקאבס ביחד עם החולשה הגדולה של שאר הקבוצות בליגה. הווריורס שברו גם השנה שיא מאזן כשהם הבטיחו את המקום בפלייאוף במועד הכי מוקדם,חוץ מהמאזן המרשים ההרגשה היא ששתיי הקבוצות לא צריכות להיתאמץ כדי לנצח את היריבות שלהן.
אין פה עוררין לגביי הכישרון האישי של גארדים כמו הארדן,ת’ומפסון ווסטברוק אבל זה לא מרשים אותי כשרואים את הרמה ההגנתית הכללית בכל הליגה ואת הצורה הקלה והמכוונת שהם מגיעים למיספרים האישיים שלהם. יותר מזה אני אגיד שמבחינת כישרון אישי ואתלטיות אני לא חושב שהיו בליגה כלכך הרבה גארדים איכותיים כמו שיש היום.

סיגנון המישחק הישתנה לא רק ביגלל היכולות האישיות של השחקנים, אם פעם היו קבוצות שלוקחות אליפות בזכות מישחק ההגנה אז היום המצב הפוך,
השיפוט עצמו הוא נושא שקשור להכל וגם הוא הישתנה עם השנים בעובדה שהוא נותן יתרון משמעותי לשחקניי התקפה.
עוד גורם שהשפיע על סיגנון המישחק הוא האבולוציה של הגבוהים,
מצד אחד רוב הגבוהים האיכותיים של הליגה היום יכולים ליזרוק מהשלוש אבל מצד שני אין פה גבוה אחד שיכול להגיע לדומיננטיות שגבוה כמו שאקיל או דאנקן הגיעו בפוסט מבחינה התקפתית והגנתית.
שתיי הקבוצות הכי חזקות בליגה היום בעצם בנויות בלי שום שחקן גבוה דומיננטי עם כל הכבוד ליכולת הקליעה של קווין לאב.

הנושא של חוסר היריבות גם עלה פה בעבר והוא תוצאה סופית של כל השינוי הכללי.
יריבות בין הווריורס לקאבס? האמת היא שזה עדיין לא ניראה כמו יריבות ספורטיבית רצינית ומרגיש כמו משהו שה-נבא רוצה למיכור לנו כצופים.

מישהו מוכן להמר על גמר שלא יהיה בין הקאבס לווריורס?
זאת הולכת להיות הפעם הראשונה בהיסטוריה ששתיי קבוצות משחקות 3 פעמים ברצף בגמר.

(Sir Ryan) #1338

זה מצב מאוד מסובך כי בסה"כ גם אם המון צופים הדוקים חושבים כמונו זה עדיין בעיה שקשה לפתור אפילו אם רוב הצופים יביעו את מורת רוחם מהתנהלות הזאת.
הNBA בסופו של דבר הוא לא מוצר כמו טלפון, טלוויזיה, שירות, וכו’ שאפשר להחליף באחד אחר כי יש בערך עוד מיליון מתחרים בשוק, כי בסופו של דבר כיף לנו לראות כדורסל גם אם הוא מלא בכול השיט והדרמה שאמריקאים אוהבים ואי אפשר נניח להצביע ברגליים של הצופה הקטן ופשוט להפסיק לצפות.
זה נמצא באחריות של מי שמנהל את כול העסק הזה לנסות לבצע כמה שינויים לטובת הצופה (כמו הניסיון עם הפייר פלי בכדורגל מהסיבה שלאנשים נמאס לראות שנה אחר שנה את ברצלונה/באיירן/ריאל בשלבים של הליגת האלופות, אומנם היישום כושל לחלוטין כי שוב כסף אפשר לנצח רק בעזרת כסף וקשה להתחרות בכסף ובקהל שהקבוצות העשירות צברו במהלך השנים אבל העקרון שעמד מאחורי הפייר פליי הוא באמת נכון).

לקבוצות יש בדר"כ מטרה אחרת בדיוק כמו בעלי העניין - ליצור הצלחה בפרנצייז’ שלך כי ההצלחה של הפרנצייז = כסף וגדילה, בסופו של דבר רוב האנשים שמנהלים את הקבוצות בNBA הם אנשי עסקים שכנראה ראו בקבוצה הזאת עוד דרך להשאיר חותם בעולם הזה לכן הם תמיד יסתכלו על השורה התחתונה, ובשורה התחתונה יש רווחים, גדילה, ואוהדים שמצביעים ברגליים ובכיס.
אז כן כנראה בעלים יעדיף לראות שחקן כמו ווסטברוק שיכול לסיים עם מדד +/- מחפיר אבל עדיין מעמיד מספרים נוצצים של טריפל דאבל לערב, OKC היא במקרה הטוב תגיע לסיבוב הראשון בפלייאוף של המערב ועדיין מעניינת את רוב הצופים הממוצעים יותר מאשר בוסטון או ווישגנטון או יוטה שהן בוודאות קבוצות טובות יותר וכנראה יגיעו רחוק יותר בפלייאוף כרגע כי פשוט יש להם כרגע את הפרצוף של משהצופה אוהב, מפלצת שואו ומספרים.
אז כן שווה לו לספוג את החרא של ראסל כי שחקנים רואים את הטירוף שלו ובנוסף לאופנה שנוצרה ליצור קבוצת סטארים שהופכת את כול הקונרפס לשואו בעצמו, השחקנים והבעלים בעצמם הפכו את הNBA לשואו.

שוב אני יכול לחשוב על מיליון סיבות שזה נובע אבל בשורה התחתונה לדעתי הNBA הגיע לסוג של נקודת אל חזור ולנו נותר או לקבל את זה או לוותר על זה.

לגבי קליי תומפסון אגב לדעתי הוא בערך השחקן שהכי לא מייצג את הדברים שאנחנו סולדים מהם, הוא מקצוען לחלוטין, סטאר לא פחות חשוב לקבוצה שלו מאשר כול אחד מהרביעייה ועדיין הוא פחות מוחצן, שומר על צניעות, שומר גם בהגנה לעומת הרבה סטארים אחרים, מקבל את החלטות המאמן שלו בהבנה מוחלטת (אני חושב שהחלטה של קר לתת לו לשחק 29 בלבד בערב של ה60 נק’ היה בהחלט משפיל, הבן אדם להט יכל לשבור את השיא של קובי בקלות ובכל זאת קיבל בהבנה מלאה את ההורדה של קר לספסל), והשקט התעשייתי בנוגע לדיבורים על טרייד עליו בתחילת העונה?

קליי אחד השחקנים הכי מקצועניים בעיני בליגה.

(Colombian Cowboy) #1339

ראשית - זו בעיה כללית, חבר’ה כמו דניס רודמן או רון ארטסט (מטה וורלד פיס) בכדורסל, קרלס פויול בכדורגל או ריי לואיס בפוטבול הם זן נדיר שהולך ונכחד. היום אין נשמה -משחקים בשביל כסף במקום להילחם בשביל הסמל.

שנית, אם באמת רוצים להילחם בתופעת ה’שואו’ הדבר הראשון זו תקרת שכר קשיחה כמו בפוטבול והוקי אם איני טועה. הדבר השני זה לשחרר קצת תקנות לטובת ההגנה. (לדוגמה, החוק ביורוליג שגורם לעבירה במתפרצת להפוך לבלתי ספורטיבית… יש עוד הרבה אך אין זה המקום)

(Paul Heyman) #1340

בטח שזה המקום!

לך על זה :slight_smile:
J’accuse…!

מאת קולומביאן :slight_smile:

(Colombian Cowboy) #1341

כשיתפנה זמן נעשה איזה רשימת תיקונים לחוקת הNBA.

:imp:

(Sir Ryan) #1342

את האמת מה שהכי חסר לי זה נוכחות של הלייקרס ובוסטון
כן זה מאוד פופלסטי אבל אין מה לעשות ששחקנים טובים משחקים במדים הירוקים והצהובים יש איזשהי הילה אחרת במשחקים שלהם.

ובכללי קבוצות שלא מקבלות בהבנה את השליטה האבסלוטית של קליבלנד וגולדן בליגה.
במערב זה הרבה יותר סבוך כיוון שיש ‘עודף’ של איכות אבל במזרח לעומת זאת הגיע הזמן שלהם להתעורר.
לברון כבר לא ילד הוא יוכל להמשיך להיות הרודן של הקונפרס עוד יותר משנתיים-שלוש ועם הבריאות הרעועה של קווין לאב האופטימיות אפילו יותר גדולה.

במערב בעתיד הקרוב נראה שגולדן עתידה לשלוט בקלות או במאבק זה תאמת שוב עניין שתלוי רק בהם.
הספרס לא נראים שיכולים לתת להם פייט רציני בעונה הסדירה אבל בפלייאוף הכול יכול לקרות עם הרוח של הקבוצה הזאת אבל לכול שאר הקבוצות אני לא צופה שיקשו על גולדן לא בפלייאוף ולא בעונה הרגילה
יוסטון עם כול המספרים הנחמדים היא מעיין גולדן של השנים הקודמות עם מינוס גדול מאוד - אין להם ולא יהיה להם שחקן כמו גרין.
והקליפרס הם קליפרס אין מה להגיד הם והניקס מוכחים שהNBA זה המקום שניפוץ מיתוסים כמעט ולא אפשרי.

אבל בעתיד הרחוק הכישרון שקיים בוולבס ובפליקנס יהיה חייב להראות ניצנים מתישהו.
הפליקנס רחוקים שחקן-שניים איכותיים בקו האחורי כדי לקרוא תיגר אמיתי על הלוחמים.

(Colombian Cowboy) #1343

ובכן, לוס אנג’לס או בוסטון קצת יותר פעילות ותירותיות מאשר קליבלנד או אוקלנד - החלק המשעמם של סן פרנסיסקו יחסית…

זה מה יש.

אגב, הווריוורס לא כל כך מהר ישמרו על החוזקה שלהם, בסוף העונה צריך לחדש חוזה לסטף קרי לחוזה מקסימום ככל הנראה, אז מה, יקצצו עוד מספסל הזקנים והרוקיז??