Money, money, money :: על הפייר פליי הפיננסי

(Paul Heyman) #353

[RIGHT]אז הרכישה המסתמנת של דה ברוינה למאנ’ סיטי… איפה בדיוק חוקי הפיירפליי של אופ"א בעניין הזה? הרי על פ.ס.ז’ ריחף עונש בהקשר להעברות שכאלו- ומאנ’ סיטי יורה כסף לכל כיוון בקיץ הזה…

עריכה: הכוונה כמובן לפיירפליי הפיננסי כי מאנ’ סיטי כבר החתימה הקיץ את סטרלינג,דלף, אוטאמנדי ושחקן נוסף בשם פטריק רוברטס ועכשיו בנוסף גם דה ברוינה.הסכומים שעפו שם על סטרלינג, אוטמנדי וכעת דה ברוינה, בטח לכמות הכסף שנכנסה בחזרה ממכירות: באיזור 37 מיליון פאונד- לעומט איזור ה-155 מיליון פאונד שבוזבזו. זה חתיכת הבדל ולפי זכרוני יש עונשים מחמירים על מאזנים כאלו מאופ"א.[/RIGHT]

(lolothe2nd) #354

[RIGHT]Tronas
ברצלונה במקום השלישי, לה יש 34 ולריאל 30

[QUOTE=Bliss;1630175]

ג’ון אוליבר כרגיל מרתק. אמנם מדובר על אמריקה ואני לא חושב שהתופעה המדוברת נפוצה בכדורגל העולמי (הרי ריאל לעולם לא תאיים על עיריית מדריד שהיא תעזוב אם הברנבאו לא ישופץ), אבל זה ג’ון אוליבר, אז מה אכפת לכם שזה לא כ"כ קשור?! תגידו תודה ותצחקו.[/QUOTE]

וואו, אקווריומים ובריכות שחיה באצטדיונים, זה גורם לי אפילו יותר לזלזל בתרבות הספורט האמריקאית…

אם אני לא טועה מכבי ת"א תשפץ את הברפלד ותעבור לראשון לציון
זה מזכיר לי באיזשהו מקום בדיחה של סיינפלד

//youtu.be/jIN_bGE52SU

אני חושב שזה שטויות מה שאמרו על זה שאצטדיונים לא יוצרים מקומות עבודה. בין אם זמניים רק בבניית האצטדיון ובנוסף, אצטדיון גדול יותר עם יותר קהל דורש עוד יותר עובדים במזנונים, אבטחה, נקיון וכו’…[/RIGHT]

(Dovi) #355

דובר שמכבי תבנה איצטדיון מ0 באזור ראשון לציון (בשטחים האינסופיים שליד הסופרלנד), ולא שתשחק בהברפלד.

בלי קשר דובר שראשון תהיה קבוצת בת בגלל חוק המושאלים.

(האחיין של קרלס) #356

[QUOTE=Ender;1640156](לא בטוח שזה המקום המתאים, כי זה לא בדיוק “חוק כדורגל”)

רציתי לשאול על חוזים ללא סעיף שחרור - איך זה חוקי (במדינות מסוימות)?
בסופו של דבר, להבנתי, חוזה בין שחקן למועדון הוא הסכם עובד-מעביד. ובהסכם כזה, העובד יכול להחליט להשתחרר מהעבודה אצל המעביד (אחרת מדובר בעבדות), ולשלם קנס מסוים (להלן - סעיף השחרור).
אז מה הכוונה “אין סעיף שחרור”? אני יכול לדמיין פתרונות יצירתיים (כמו - החוזה כולל הסכם אי-תחרות למאה שנים), אבל מעניין אותי מה קורה בפועל, אם מישהו במקרה יודע להסביר את זה.[/QUOTE]

למיטב ידיעתי יותר מתאים לפה.

יש מדינות מסוימות (כמו אנגליה למשל), בהם סעיף השחרור הוא לא בגדר [B]חובה[/B]. זה אומר שלשחקן אין דרך להשתחרר עם החוזה דרך סכום שהמועדון המציע משלם עליו, אלא רק עם אישור של המועדון בו הוא משחק וסכום שנקבע על-ידיהם. עם זאת, הרבה סוכנים דורשים ממועדונים גדולים את הסעיף הזה למקרה שהשחקן ירצה לעזוב וזה יהיה לו יותר קל (כשיש סעיף שחרור כמובן תמיד יש מקסימום שאם המועדון משלם אותו, כולל רצונו של השחקן - הוא שלהם) כי זה כן אפשרי אם רוצים.

(Ender) #357

[QUOTE=האחיין של קרלס;1640287]למיטב ידיעתי יותר מתאים לפה.

יש מדינות מסוימות (כמו אנגליה למשל), בהם סעיף השחרור הוא לא בגדר [B]חובה[/B]. זה אומר שלשחקן אין דרך להשתחרר עם החוזה דרך סכום שהמועדון המציע משלם עליו, אלא רק עם אישור של המועדון בו הוא משחק וסכום שנקבע על-ידיהם. עם זאת, הרבה סוכנים דורשים ממועדונים גדולים את הסעיף הזה למקרה שהשחקן ירצה לעזוב וזה יהיה לו יותר קל (כשיש סעיף שחרור כמובן תמיד יש מקסימום שאם המועדון משלם אותו, כולל רצונו של השחקן - הוא שלהם) כי זה כן אפשרי אם רוצים.[/QUOTE]
את הפרקטיקה אני יודע. אני פשוט שואל, מבחינת “דיני חוזים” - איך זה חוקי?
חוזה עבודה שבו העובד לא יכול לבטל את החוזה בעד שום פיצוי סביר כלכלית (גם, אפשר להתווכח כמה הסעיפי שחרור של 200 מיליון יורו הם סבירים כלכלית, אבל בסדר) - רק לי זה נשמע כמו עבדות וכמו משהו שהחוק אמור למנוע?

(האחיין של קרלס) #358

זה החוקה, אני הסברתי אותה. כשמוציאים חוק לא אומרים למה ואני כמובן לא יכול לדעת מה קורה בחדרי-חדרים.

(האחיין של קרלס) #359

חלון ההעברות של הקיץ: הכי למעלה - השחקנים ששולמו עליהם הכי הרבה, אחת למטה - המועדונים ששילמו הכי הרבה, למטה - הקבוצות שקיבלו הכי הרבה כסף ממכירות, הכי למטה - באיזו ליגות הוציאו הכי הרבה כסף:

(Orel43) #360

ההסכם החדש של זכויות השידור באנגליה הפך את הקבוצות שם לאפילו עוד יותר עשירות.
חוץ מזה מדהים לראות כל פעם מחדש כמה שפורטו זו קבוצה רווחית. ממש עסק לכל דבר.

(האחיין של קרלס) #361

מי שהכי הרשימה אותי מהקבוצות היא אתלטיקו. מונאקו למשל רק מכרה אבל לא התחזקה ביחס לסכומים שקיבלה, בניגוד לקולצ’ונרוס. מקום 3 בקבוצות המרוויחות ורביעי בבזבזניות. ההתפתחות הכלכלית שהיא עשתה מעוררת השראה. למרות שהתחזקה עם רכישות פנומנליות ועכשיו מחזיקה בסגל עמוק ואיכותי, מבחינת רכישות-מכירות נטו היא הוציאה רק 13 מיליון יורו הקיץ.

עוד נקודה היא שהקיץ ריאל ובארסה מחוץ לרשימה. הפעם לקחו הפסקה קצת עם פצצות רכש (כמו של סיטי הקיץ), לפחות עד לפעם הבאה…

לגבי הפרמיירליג, זה כבר לא מפתיע. החלוקה שם והסכומים שהקבוצות מקבלות פשוט מדהימים. ק.פ.ר למשל שמוקמה אחרונה בזכויות השידור הרוויחה יותר מסביליה מזכויות השידור למשל, כאשר יש אפילו קבוצות בצ’מפיונשיפ שמרוויחות יותר ממס’ קבוצות בספרד.

(Orel43) #362

מסכים איתך מאוד לגבי אתלטיקו, עשו קפיצת מדרגה סופר רצינית בשנים האחרונות, וזה מרשים בעיקר בגלל העובדה שזה לא בגלל איזשהו שיח סעודי או קטארי או וואטאבר בניגוד לסיטי או פסז’ לדוגמא, אלא בגלל ניהול טוב ודייגו סימאונה אחד.

(דניאל.) #363

[QUOTE=Orel43;1640777]ההסכם החדש של זכויות השידור באנגליה הפך את הקבוצות שם לאפילו עוד יותר עשירות.
חוץ מזה מדהים לראות כל פעם מחדש כמה שפורטו זו קבוצה רווחית. ממש עסק לכל דבר.[/QUOTE]

הנקודה שהפתיעה אותי מכל בנוגע לפורטו, שדווח שהיא בחובות כלכלים מאוד גדולים. זה ממש מוזר.

(רוברטו באג'יו 31) #364

איך אתלטיקו עשו כל כך הרבה כסף הקיץ כל מכירת שחקנים ?? זכור לי שהם מכרו את טוראן ב 30 מליון יורו , מיראנדה ב 15 מיליון יורו , וראול גרסייה ב 9 מיליון .
את מי שכחתי ??

(האחיין של קרלס) #365

מנדזוקיץ’, ארדה (גם טעית בסכום - בארסה שילמה מיידית 34 מיליון יורו ויש 7 בבונוסים), ראול חימנז, מיראנדה, מריו סוארס, ראול גארסיה, אלדרווילד, אנסאלדי, כריסטיאן רודריגס, קאני, בפטיסטאו, מאנקיו, פרס, בורחה, קאדר, בונו, סילביו, ברנארדמנסה - הכל ביחד.

(xavi131) #366

[QUOTE=דניאל.;1640835]הנקודה שהפתיעה אותי מכל בנוגע לפורטו, שדווח שהיא בחובות כלכלים מאוד גדולים. זה ממש מוזר.[/QUOTE]
תזכור שהשחקנים שפורטו מכרה בהמון כסף כמו פאלקו, חלק נכבד מהסוכמים מגיעים לגורמים אחרים כמו סוכנים, חברות צד שלישי ומעודונים קודמים.
חלק מאוד מצומצם מגיע לפורטו עצמה.

(borntorun) #367

כתבה מהגארדיאן בנושא השאלה, איך סיטי יכלה להוציא כל כך הרבה כסף עם הFFP.

(hmmm) #368

14 מתוך 25 מהקבוצות שהוציאו הכי הרבה בחלון ההעברות האחרון (רכישות פחות מכירות) הן מאנגליה. (תסדרו את זה לפי סדר יותר ב-BALANCE, רכישות פחות מכירות). שנה שעברה היו 11 אנגליות, בשנה לפני כן גם כן 11. יש חריגים ברשימה הזאת (בארסה לא פה, סוסיאדד כן), אבל זאת המגמה שאפשר לצפות לה. מעניין כמה יהיו בשנה הבאה.

(Lopo) #369

להסתכל על המאזן הכספי בתור מספר בלבד הוא דבר לא יעיל במיוחד. כשסוקרים את חלון ההעברות בראי מועדון מסוים, לצד הבדיקה של המאזן הכספי רצוי לבדוק אילו שחקנים נרכשו ונמכרו במסגרת הזו. ווטפורד שילמה 9 מיליון יורו על אטיין קאפו, 8.5 מיליון יורו על חוסה מנואל חוראדו, 6.5 מיליון יורו על סטיבן ברחהויס ; ווסטהאם שילמה 11 מיליון יורו על אנג’לו אוגבונה ו-10 מיליון יורו על מיקייל אנטוניו ; סנדרלנד שילמה 11 מיליון יורו על פאביו בוריני ; סאות’האמפטון שילמה 7 מיליון יורו על אוריול רומאו ; ווסט ברומיץ’ שילמה 11.5 מיליון יורו על ג’יימס צ’סטר ; בורנמות’ שילמה 5.5 מיליון יורו על גלן מוראיי.

לצורך העניין, להלן השוואת נתונים מהעונה שעברה בין מספר בלמים בעלי מוניטין דומה לזה של אנג’לו אוגבונה וג’יימס צ’סטר, שנרכשו הקיץ בסכומים דומים - סיימון קיאר (7 מיליון יורו), עדיל ראמי (3.5 מיליון יורו) ופאפי ג’ילובוג’י (3.5 מיליון יורו) ; ג’ו גומז (5 מיליון יורו), קיריאקוס פאפאדופולוס (4.5 מיליון יורו) ויאנגה מ’ביווה (5.5 מיליון יורו). וכאלו שהיו שמועות רבות סביב עזיבתם - קמיל גליק, מתאו מוסאצ’יו ולויק פרין.

(hmmm) #370

לא הבנתי מה אתה מנסה להראות עם כל המספרים שהבאת כאן.

(Lopo) #372

העובדה שהקבוצות האלו מוציאות סכומי כסף גדולים לא מעידות על הצלחה מקצועית - בין אם היא קבוצתית (הצלחה במפעלים מקומיים, מפעלי גביע ומפעלים אירופאיים) ובין אם היא אישית (יכולת טובה של שחקן מסוים) ; קבוצות הפרמיירליג, הן קבוצות הצמרת והן קבוצות התחתית, מוציאות סכומי כסף ללא הכרה. כשאתה כותב שזו חריגות שמועדון כמו ריאל סוסידאד נמצא על חשבון ברצלונה ברשימת המועדונים בעלי ההפסדים הכספיים הגדולים בחלון ההעברות האחרון (לדוגמה), במילים אחרות אתה מתכוון לכך שיש קשר מובהק בין הוצאה כספית שכרוכה בהפסד לבין הצלחה מקצועית, וזו לא המציאות, במיוחד לא בפרמיירליג - לראייה ראה את הישגיהן של הקבוצות האנגליות בשנים האחרונות במפעלים האירופאיים, שם נמדדים המועדונים הטובים באמת.

(Albert II) #373

לא ממש מבין את הקישור שעשית להצלחה מקצועית - סוסיאדד חריגה במיקומה ברשימה הזו משום שהיסטורית זה מועדון צנוע בהרבה במדיניות הרכש שלו (באופן מוחלט ובאופן יחסי למועדונים אחרים). את הקישור הנ"ל רק אתה עשית, hmmmm דיבר על המגמה בתחום ההוצאות ותו לו, ולא על הצלחה מקצועית.