La Selección de España :: אלופת אירופה כבר לא!.. מודחת בשמינית ע"י האיטלקים

(Lukaku) #71

מי שאשם שראמוס בעט את הפנדל זה לא ראמוס, אלא מי שאישר לו את זה. מזל שדה חאה לא ביקש לבעוט. שכונה.

(Raulito-7) #72

לא הגיע לספרד פנדל בכלל ועצוב אם הנבחרת מסתכלת על הפנדל כנקודת המוצא. ספרד הייתה צריכה לשחק טוב יותר עוד קודם לכן וכמובן שלא לספוג את השער השני המרושל. לא אהפוך את דה-חאה לשעיר לעזאזל וגם ראמוס צריך לספוג ביקורת אבל מתונה יותר. [B]אני לא סותם את הגולל על הנבחרת, היא בהחלט יכולה לחזור עם גביע אבל אותן נקודות תורפה מגיעות שוב ושוב.[/B] דל-בוסקה די מקובע, היה מקום אתמול לשלב את לוקאס. הנבחרת יצאה מופסדת פעמיים - גם ההרכב הראשון הותש וגם לא השגנו אפילו לא תיקו. גם כשלספרד יש שטחים לרוץ יש לה רק שני שחקנים מהירים - ג’ורדי אלבה המגן השמאלי והחלוץ מוראטה. מעבר לכך רק מוראטה בועט לשער בזמן - כל השער מתמזמזים. סילבה יכדרר עוד, יחכה, יחליף רגל. בחיים לא יתן גול בטורניר חשוב.

אגב פדרו שרוף מבחינתי אחרי מה שאמר. באיזו זכות? במקום מי הוא רוצה לשחק אחרי עונת הבלהות שלו בצ’לסי?

בנצחונות הקודמים של ספרד בפנדלים היה לה את איקר הגדול שהדף פנדל גם בשלב הבתים במונדיאל 2010.

• בחצי הגמר נגד פורטוגל ב-2012 צ’אבי אלונסו החמיץ. אינייסטה, פיקה, ראמוס וססק כבשו.
  • ברבע גמר יורו 2008 נגד איטליה(המשחק שהביא אותנו מחושך לאור) גויזה החמיץ. ויאה, קאסורלה, סנה ופברגאס כבשו.
    הנתונים שהבאתי מתייחסים לסיום יורו 2008 כמיטב הידוע לי.

(Mendieta) #73

[RIGHT]אגב פדרו שרוף מבחינתי אחרי מה שאמר. באיזו זכות? במקום מי הוא רוצה לשחק אחרי עונת הבלהות שלו בצ’לסי?[/RIGHT]

אתה יודע שמבחינתי פדרו מזמן לא אותו שחקן וכבר דיברנו שלא הייתי מזמן אותו לנבחרת-אבל בוא נעמיד דברים על דיוקם, הוא שרוף מבחינתך רק כי הוא שחקן ברסה. הרי לוקאס שאתה חושב שהיה מציל את המולדת נתן עונה עם מספרים פחות טובים ממנו.

ספרד ב2010 הפסידה לשוויץ במשחק הפתיחה, ולקחה מונדיאל. תרגעו, אם היא באמת הכי טובה באירופה היא תעבור את ההגרלות הקשות האלה. אני לא מתרשם בכלל לא מצרפת ולא מגרמניה, ואני חושב שמול יריבה כמו ספרד ששוב תניע את הכדור למוות ותוציא להם את החשק לחיות, הם יכולות לקבל כאפה רצינית.

ועוד דבר כזה-שמחתי שראמוס החטיא את הפנדל. לא, לא כי זה ראמוס. שמחתי קודם כל כי לא היה פנדל, ומעל הכל, ההתנהגות של חואנפראן אחרי השריקה פשוט הגעילה אותי. שחקני קרואטיה מוחים בצדק לשופט, והאידיוט הזה פשוט מגיע משום מקום בשביל למחוא כפיים לשופט מול הפנים שלהם. מה אתה ילד בן 5? לא מפתיע בהתחשב מאיזה קבוצה הוא מגיע, ואיפה הוא גדל. פשוט שחקן ובנאדם קטן.

(Raulito-7) #75

יומיים אחרי ההפסד המפתיע לקרואטיה וההבנה שיפגשו כבר בשמינית הגמר את איטליה, כשבדרך צפויות להן עוד יריבות קשות עד לגמר אם בכלל - בספרד מתאוששים. הקפטן סרחיו ראמוס שהגיע ל-10 מיליון עוקבים באינסטגרם, אמר [B]בשער המארקה[/B]:

[B]“ננתח, נבדוק, נתקן את הטעויות, נלמד ונשתפר”.[/B]

השחקנים שוחחו ארוכות במחנה הספרדי בלי קשר למאמן דל-בוסקה והסכימו - הדרך הסתבכה כהוגן אבל בשום פנים ואופן לא מרימים ידיים. [B]“זהירות, אנחנו ספרד”[/B]. בנבחרת משדרים אופטימיות. אנדרס אינייסטה אמר - “ההפסד היה מפתיע אבל אנשים שכחו שכן העפלנו לשלב הבא. ברור שאיטליה נבחרת חזקה אבל ביורו כל משחק הוא מסובך ואי-אפשר באמת לדעת את יחסי הכוחות. אנחנו נשארים בטוחים בעצמינו”. בתקשורת הוסיפו שבמשחקים הרישמיים האחרונים נגד איטליה, גרמניה וצרפת - הנבחרת תמיד יצאה עם ידה על העליונה. את איטליה פגשה הנבחרת בגמר החד-צדדי של יורו 2012, היא סיימה נגדה בתיקו 1:1 בשלב הבתים וכן התגברה עליה ברבע גמר יורו 2008; את צרפת הנבחרת הדיחה ביורו 2012 ובשני משחקים במוקדמות המונדיאל השיגה תיקו בספרד וניצחון 1:0 בפריז; ומול גרמניה? ספרד ניצחה אותה בגמר יורו 2008 משער של טורס וכן הדיחה אותה בחצי גמר מונדיאל 2010 תודות לשער של קרלס פויול. נוליטו סיכם - “ההפסד ממש מעצבן, לא ציפינו לזה, אבל אנחנו שוכחים ממה שהיה ויודעים שנצטרך להציג משחק מושלם נגד איטליה”.

• אגב, זיכרון שלי: ביורו 2000 צרפת הפסידה במשחק השלישי שלה להולנד כששיחקה עם המחליפים וסיימה רק במקום השני בשלב הבתים. היא פגשה ברבע הגמר את ספרד שרשמה ניצחון מותק על יוגוסלביה(4:3) והדיחה אותה.

(BUSQUETS16) #76

[QUOTE=Raulito-7;1684860]יומיים אחרי ההפסד המפתיע לקרואטיה וההבנה שיפגשו כבר בשמינית הגמר את איטליה, כשבדרך צפויות להן עוד יריבות קשות עד לגמר אם בכלל - בספרד מתאוששים. הקפטן סרחיו ראמוס שהגיע ל-10 מיליון עוקבים באינסטגרם, אמר [B]בשער המארקה[/B]:
[B]“ננתח, נבדוק, נתקן את הטעויות, נלמד ונשתפר”.[/B]

השחקנים שוחחו ארוכות במחנה הספרדי בלי קשר למאמן דל-בוסקה והסכימו - הדרך הסתבכה כהוגן אבל בשום פנים ואופן לא מרימים ידיים. [B]“זהירות, אנחנו ספרד”[/B]. בנבחרת משדרים אופטימיות. אנדרס אינייסטה אמר - “ההפסד היה מפתיע אבל אנשים שכחו שכן העפלנו לשלב הבא. ברור שאיטליה נבחרת חזקה אבל ביורו כל משחק הוא מסובך ואי-אפשר באמת לדעת את יחסי הכוחות. אנחנו נשארים בטוחים בעצמינו”. בתקשורת הוסיפו שבמשחקים הרישמיים האחרונים נגד איטליה, גרמניה וצרפת - הנבחרת תמיד יצאה עם ידה על העליונה. את איטליה פגשה הנבחרת בגמר החד-צדדי של יורו 2012, היא סיימה נגדה בתיקו 1:1 בשלב הבתים וכן התגברה עליה ברבע גמר יורו 2008; את צרפת הנבחרת הדיחה ביורו 2012 ובשני משחקים במוקדמות המונדיאל השיגה תיקו בספרד וניצחון 1:0 בפריז; ומול גרמניה? ספרד ניצחה אותה בגמר יורו 2008 משער של טורס וכן הדיחה אותה בחצי גמר מונדיאל 2010 תודות לשער של קרלס פויול. נוליטו סיכם - “ההפסד ממש מעצבן, לא ציפינו לזה, אבל אנחנו שוכחים ממה שהיה ויודעים שנצטרך להציג משחק מושלם נגד איטליה”.

[/QUOTE]

אפס מאופס סרחיו ראמוס, קפטן בכאילו.
כשתהילת עולם מונחת על המאזניים הוא רץ לקחת את הבעיטה למרות שהוא לא ידוע כבועט מדופלם.
איפה ההתנצלות? לקיחת אחריות? הסבר למה הוא הלך לבעוט? כנ"ל דל בוסקה, איש בלי עמוד שדרה, לא מסוגל להגיד לבלם שלו עוף אחורה ותתרכז בלעשות הגנה.
ד"א את מי מעניין שהבנאדם הגיע ל10 מליון עוקבים באינסטגרם? קודם שיגיע ל10 משחקים בלי איזה טעות מטופשת ואז נעבור לרשתות החברתיות.
לא יאמן שאם פעם היו מציעים לי שחקן לקחת מריאל הייתי לוקח את ראמוס ראשון, היום הוא לא בין ה5 הראשונים, בלם חלש שלמזלו נכנס בדיוק בזמן לוואקום שנוצר בעקבות העזיבה של קסיאס והכמיהה של ריאל ואוהדיה לסמל כלשהו, לא משנה אם הוא מחרבן להם משחקים.
אוהדי ספרד בטוחים שפיקה עם האף למעלה ויכול להיות שהם צודקים, ראמוס בדיוק כמוהו, ההבדל הוא שכשפיקה עולה על כר הדשא הוא שוכח מהזחיחות הזו, אצל ראמוס זה רק מתעצם.

(hasanElmatador) #77

אתה יכול להגיד עליו מה שאתה רוצה ואני אפילו מסכים איתך בכמה נקודות, למרות שאתה מתעלם ממספר דברים בשביל להמחיש את הנקודה שלך. אבל להתנצל על החטאת פנדל? נו בחייאת.

(moshe34) #78

אותי מעצבן הניצול הציני של ראמוס את הגנטלמניות של אייניסטה.
שיבוא אוהד ריאל אחד בפורום פה ויכתוב לי בכנות שראמוס היה מעיז לבוא לרונאלדו בחצי גמר אלופות למשל ואפילו רק מעיז לחשוב על לבקש ממנו לבעוט פנדל מכריע.
הוא פשוט ידע שאייניסטה לא יסרב לו.
אין לאיניסטה טיפה של אגו בדברים האלו.
אבל אני לא כועס על ראמוס הוא לא אשם.
דל בוסקה הוא האשם המירבי ומי שאיפשר לו אחרי הכישלון במונדיאל להמשיך ולהיות מאמן ולהיות אחראי על הסגל הסופר מוכשר הזה הוא הכי אשם בסיפור פה.
המקביל הספרדי של טאטה מרטינו.
בכל מקרה, אם ספרד תזכה או תגיע לגמר היא תהיה הקבוצה שהכי ראויה לתואר זה בטוח.

בכנות, אתם לא חושבים שכל סוגיית הפנדל התנפחה מעבר לפרופורציות? ראמוס הוא לא הראשון שמחטיא פנדל גורלי וגם לא האחרון, וברור שעדיף לקבל יריבה פחות חזקה מאיטליה בשמינית הגמר, אבל נבחרת שרוצה ללכת עד הסוף צריכה להתמודד עם ההגרלות שהיא מקבלת ולנצח את היריבות שלה, חזקות ככל שיהיו.

(moshe34) #80

שאל את אוהדי ריאל מה עדיף לקבל בהגרלות:
רומא וולסבורג או סיטי או את באיירן בארסה ואתלטיקו .
תבדוק מה בעץ השני ותבדוק את היריבות הפוטנציליות תבין לבד.
איטליה בעיני הקבוצה שתזכה בתואר.
הגול השני של קרואטיה זה בדיוק העקב האכילס של ספרד שהאיטלקים ינצלו.

(Cholo) #81

[QUOTE=il Diavolo;1684888]בכנות, אתם לא חושבים שכל סוגיית הפנדל התנפחה מעבר לפרופורציות? ראמוס הוא לא הראשון שמחטיא פנדל גורלי וגם לא האחרון, וברור שעדיף לקבל יריבה פחות חזקה מאיטליה בשמינית הגמר, אבל נבחרת שרוצה ללכת עד הסוף צריכה להתמודד עם ההגרלות שהיא מקבלת ולנצח את היריבות שלה, חזקות ככל שיהיו.[/QUOTE]
מדובר עבירת משמעת מצד הקפטן והמאמן לא עושה מזה עניין בכלל.
ולמה אינייסטה לא קפטן?

(t.a.l4) #82

אתם עושים לעצמכם בושות,הבעיה שאתם רוב אז אין מישהו שיגיד לכם איך אתם נראים.
להתנצל על החמצת פנדל? ניצול ציני של הלב הטוב והרחום של אינייסטה? למה אינייסטה (ספורטאי ענק אבל בעל כריזמה של צנון) לא קפטן??
תעשו טובה,אם מישהו צריך להתנצל זה הילד האובססיבי שעושה אצבע משולשת בהימנון…
ראמוס רחוק מלהיות שחקן מושלם,בטח בעונה האחרונה(במיוחד בתחילתה),אבל הוא הרבה יותר מתאים לתפקיד הקפטן מאינייסטה,ומכל אחד אחר האמת,ולמי ששואל למה הוא קפטן? כי הוא הכי ותיק ככה זה בספרד,לא כי אנחנו כמהים למנהיג.

Sent from my iPhone using Tapatalk

(Dovi) #83

[QUOTE=il Diavolo;1684888]בכנות, אתם לא חושבים שכל סוגיית הפנדל התנפחה מעבר לפרופורציות? ראמוס הוא לא הראשון שמחטיא פנדל גורלי וגם לא האחרון[/QUOTE]

הוא לא הראשון שמחמיץ פנדל מכריע, מסי למשל החמיץ פנדל קריטי מול צ’לסי בחצי גמר מלפני כמה שנים שגרם לבארסה לעוף ומין הסתם יש עוד אלפי דוגמאות.
המקרה פה קצת שונה כי ראמוס הוא לא הפנדליסט של ספרד (ובלי קשר הוא פנדליסט די גרוע) ועדיין הוא החליט לבעוט במצב קריטי למרות שיש בועטים הרבה יותר טובים ממנו על המגרש.
לא נכנס לזה אם הוא צריך להתנצל או לא ואם הוא ניצל את ה’תמימות’ של אינייסטה אם היא קיימת או לא אבל בטוח שהוא לא היה צריך לבעוט את הפנדל הזה.

(Mendieta) #92

בחייאת, תרגעו. אתם הופכים את הסיפור למוגזם לגמריי. ראמוס ביקש מאיניסטה לבעוט, כחבר, במצב של 1-1 שספרד כבר עלתה לשלב הבא. איניסטה כחבר נתן לו. לגיטימי לגמריי. זה שהוא החטיא זה קורה, מפה ועד להתנצל וחוסר אחריות ובלה בלה בלה…נו דחילק.

(BannedT) #97

[QUOTE=Mendieta;1684937]בחייאת, תרגעו. אתם הופכים את הסיפור למוגזם לגמריי. ראמוס ביקש מאיניסטה לבעוט, כחבר, במצב של 1-1 שספרד כבר עלתה לשלב הבא. איניסטה כחבר נתן לו. לגיטימי לגמריי.[/QUOTE]

זה דווקא הופך את זה להרבה יותר גרוע בעיניי. “היי אנדרס אנחנו מול קרואטיה ואין להם סיכוי מולנו אנחנו פשוט הרבה יותר טובים, תן לי לבעוט אן הפנדל חסר החשיבות הזה”. “בכיף סרחיו יאללה מה כבר יקרה, 1-1, משחק גמור”. אולי זה לא בדיוק ככה אבל הבנת את הפואנטה.

(Cholo) #98

האיש עם מילייארד עוקבים באינסטגרם הצטיין מול קרואטיה גם ביורו הקודם. אז הוא פצע את מנג’וקיץ’.

(Mendieta) #99

[QUOTE=BannedT;1685014]זה דווקא הופך את זה להרבה יותר גרוע בעיניי. “היי אנדרס אנחנו מול קרואטיה ואין להם סיכוי מולנו אנחנו פשוט הרבה יותר טובים, תן לי לבעוט אן הפנדל חסר החשיבות הזה”. “בכיף סרחיו יאללה מה כבר יקרה, 1-1, משחק גמור”. אולי זה לא בדיוק ככה אבל הבנת את הפואנטה.[/QUOTE]

לא, לא הבנתי את הפואנטה. לא ראמוס ולא איניסטה זלזלו בפנדל הזה-סרחיו ראמוס פשוט מאוד מאוד רצה לכבוש, ולאיניסטה לא הייתה שום בעיה עם זה. לנסות להוציא מזה מהלך מזלזל או חסר אחריות של ראמוס או איניסטה הוא מגוחך. ההיסטוריה מפוצצת בפנדלים שהבועט ביקש לבעוט במיוחד.

(BannedT) #100

[QUOTE=Mendieta;1685021]לא, לא הבנתי את הפואנטה. לא ראמוס ולא איניסטה זלזלו בפנדל הזה-סרחיו ראמוס פשוט מאוד מאוד רצה לכבוש, ולאיניסטה לא הייתה שום בעיה עם זה. לנסות להוציא מזה מהלך מזלזל או חסר אחריות של ראמוס או איניסטה הוא מגוחך. ההיסטוריה מפוצצת בפנדלים שהבועט ביקש לבעוט במיוחד.[/QUOTE]
אתה פשוט הפכת את הפנדל הזה לחסר חשיבות.
בוא ואתן לך תרחיש, משחק סיום עונת 2011/2012 של הליגה האיטלקית, יובה מול אטאלנטה ומשחק הפרידה של דל פיירו מהליגה האיטלקית. יובה מובילה 2-1 בדקה ה-90 והיא עומדת לסיים כאלופה לראשונה מאז הקאלצ’יופולי ולסיים את העונה כשהיא בלתי מנוצחת. פנדל נשרק לזכות יובה. כל הקהל מתחיל לצעוק בשמו של ברצאלי שהיה שחקן השדה היחיד של יובה באותה עונה שלא כבש. ברצאלי רץ מההגנה למעלה ומבקש לבעוט את הפנדל, שם אותו בחיבורים, הרחק מהישג ידו של השוער וזוכה לתשואות הקהל, יופי טופי כולם שמחים ומאושרים. זה סתם פנדל, זה פנדל שלא באמת חשוב חוץ מלסטטיסטיקה המרשימה של המועדון ולשחקן עצמו.

לפנדל של ספרד הייתה חשיבות, אני מאמין שספרד היא הטובה בטורניר אבל עוד אני מאמין שאיטליה היא מאצ’אפ יותר קשה בעבורה מאשר פורטוגל, לא שזה משנה משהו, כל נבחרת צריכה לשאוף לסיים במקום הראשון בבית שלה. אני לא חושב שזה מה שתיארת, כי זה יהיה זלזול של הספרדים, ראמוס באמת האמין שיכבוש, אחרת לא היה לוקח את הפנדל, זה לא היה צריך לקרות וזהו זה, הספונטניות הזאת לא הכי בריאה שיש ויש סיבה שלקבוצה יש בועט קבוע. למרות שאינייסטה לא הוכיח את עצמו כבועט מדהים, ראמוס החמיץ כבר שני פנדלים בקריירה (לפחות) ולא הבקיע מספיק כדי לבעוט ברגעים בעלי חשיבות כשיש אלטרנטיבה. אנדרס הוא אכן אלטרנטיבה. ראמוס לא צריך להתנצל, הוא פשוט צריך להפסיק לבעוט פנדלים מחוץ לדו קרבים כי הוא פשוט לא יודע לעשות את זה כמו שצריך.

(Raulito-7) #101

[B]ססק פברגאס[/B] לשער המארקה:
[B]“אל תשכחו שאנחנו האלופים”[/B] - לקראת המשחק נגד איטליה.
“הנבחרת תוציא מעצמה את המיטב נגד יריבה גדולה”.
[B]איך אתה מנצח את ההפסד לקרואטיה?[/B]

• “זה היה משחק מוזר. התחלנו טוב מאוד ובשלב מסוים המשחק התאזן. תיקו היה טוב לנו והם התחילו לתקוף. יצרנו מצבים כי היה פחות עומס בקישור אבל עשינו טעות בהגנה והפסדנו. לא היינו טובים בדקות האחרונות אבל הגענו למצב מצוין אפילו אחרי השער שלהם”. ססק המשיך לפרט - “המאמן החליף את נוליטו, את מוראטה וגם אותי. ברונו עלה כדי לחזק את האמצע אבל החברים היו עייפים ולא שלטנו בכדור כמו בדרך-כלל”.
    [B]האם אתה חושב שהנבחרת מסוגלת לשחק היטב כמו בשני המשחקים הראשונים?[/B]
  • “לא ציפינו להפסיד אבל אנחנו לא מורידים את הראש. אי-אפשר לפקפק ברמת המחוייבות שלנו וגם לא ברמת הכדורגל שלנו. ספרד היא האלופה הנוכחית, אל תשכחו שאנחנו האלופים. אנשים מדברים הרבה על המשחק השני שהיה קל - הנבחרת עשתה אותו קל. נגיע למשחק נגד איטליה עם ביטחון רב”.
    [B]דבר על המשחק הקרוב נגד איטליה.[/B]
  • “ספרד צריכה להיות במיטבה כדי לנצח. תהיה לנו מלחמה קשה על הכדור. גם אם נשלוט - יהיה קשה לייצר הזדמנויות. נצטרך לתקוף כמו שצריך מהדקה הראשונה ועם מהירות ורעיונות. איטליה היא ההגרלה הכי מסובכת שיכולנו לקבל, אין ספק שמדובר בנבחרת טקטית גדולה שחזקה גם מנטאלית אבל לא נבכה על חלב שנשפך”.
    [B]ססק פברגאס משחק טוב ביורו?[/B]
  • “המשחק הראשון נגד צ’כיה היה משעמם, בעיקר במחצית הראשונה. אחר-כך הנבחרת השתפרה וכך גם אני. לפני המשחק נגד תורכיה הרגשתי הרבה יותר טוב וראו את זה על המגרש. ברור שאני רוצה להיות יותר מסוכן ליד השער ומשוכנע שאני וחבריי יכולים לתת יותר. זה כיף גדול לשחק עם הנבחרת הזו והשחקנים האלה”.
    [B]אתה עשר שנים בנבחרת. מה אתה אומר על דבריו של פדרו?[/B]
  • “פדרו דיבר מהלב ואנחנו מעריכים כנות. דבריו קצת יצאו מהקשרם ויצאו מפרופורציה. הוא לא התכוון לפגוע באף-אחד. נכון שהופתענו אבל הבנו שהוא רוצה לשחק וזה בסדר”.
    [B]היית חלק מהנבחרת שזכתה ביורו 2008, במונדיאל 2010, וגם ביורו 2012. ספרד באמת עדיין חזקה כל-כך?[/B]
  • “הכדורגל מתקדם מכל מיני זוויות, שחקנים גדולים תרמו את שלהם לנבחרת והמשיכו הלאה לישורת האחרונה של הקריירה. אסור להסתכל לאחור אלא אולי רק בערגה על הרגעים והזכרונות היפים וגם זה לפרק זמן מאוד קצר, בטח לא עכשיו. אסור להשוות. כל נבחרת מיוחדת בדרך שלה. זו אותה התבנית, השיטה והתשוקה של ספרד אבל ברור שהנבחרת שונה. אנחנו מנסים להשתפר כל הזמן ולהציג דברים חדשים”.
    [B]מה דעתך על איקר שהוא לא משחק?[/B]
  • “הוא הקפטן שלנו ולא עוד שחקן. המצב חדש לו אבל אנחנו רואים אותו שמח באימונים, עובד קשה, מדרבן ומכוון. הכי חשוב עבורינו שהוא יניף את הגביע ב-10 ביולי”.
    [B]תעשה לנו סדר עם נושא הפנדלים. לא כדאי שיהיה בועט קבוע?[/B]
  • “ברוב הקבוצות בקריירה שלי היו בועטים קבועים. גם בצ’לסי. אבל העונה האזרד החמיץ כמה פעמים לרוע מזלו. בנבחרת היו את דויד ויאה ואחר-כך צ’אבי אלונסו ובהמשך אני ניסיתי ולא הצלחתי לכבוש(מהרהר). אני לא באמת יודע מה עדיף. הכי חשוב שהפנדל הבא ייכנס”.

-[B] אלבארו מוראטה[/B] מתכונן לגירסה האחרת של ה-B-B-C - בופון, ברצאלי וקייליני, חבריו ליובנטוס עד לא מזמן.
“כאשר הם משחקים יחד כמעט בלתי-אפשרי לתת להם גדול”, אומר מוראטה.
“אני מדמיין אחד על אחד מול בופון - הוא עושה את זה טוב כמו איקר - לא פשוט. הוא אגדה לא רק באיטליה אלא בכל רחבי העולם”.
“הנבחרת כמו הליגה היא מאוד תחרותית. בספרד הייתי מגיע ל-7 הזדמנויות במשחק וכאן לא. קשה מאוד לכבוש”.
קייליני מפרגן גם - “הבמבינו גדל הרבה בתקופה ביובה. לריאל מדריד יש חלוץ ענק לעשר שנים”. קייליני הוסיף שביום שני מוראטה יהיה ביום לא טוב ושהוא לא חושב שספרד נחלשה או משהו כזה בהשוואה לשנים עברו.

• [B]שוערי העבר סנטיאגו קניזארס וראול מולינה מגינים על דויד דה-חאה לקראת המשחק[/B]. מבחינתם אין שאלה שהוא צריך להיות האיש בין הקורות. קניזארס, שפיספס את מונדיאל 2002 בגלל פציעת האפטרשייב ההזויה, אומר - “למה לא לשפוט באותה התקיפות והחומרה את שחקני השדה? הם לא טעו בהפסד של ספרד?”. מולינה שקיבל כתף קרה מחוסה אנטוניו קמאצ’ו מאמן הנבחרת ביורו 2000, אמר אז - “טעות אחת ולא בוטחים בך יותר והביטחון יורד”. התקשורת חתכה את השחקן אחרי ההפסד של ספרד לנורבגיה ביורו 2000 והוא לא הצליח להתאושש.

(Raulito-7) #102

[B]החמישייה שיודעת את איטליה ומוכנה לקרב[/B]. במארקה בדקו ומצאו מיהם חמשת השחקנים של ספרד שהיו שותפים במשחקי המפנה בתולדות הנבחרת נגד איטליה - הניצחון בפנדלים ברבע גמר יורו 2008 כשספרד שברה את הקללה בדרך לתואר הראשון מבין שלושה, וכן בגמר ב-2012 עם הניצחון 4:0 שהיה רגע השיא כנראה של הנבחרת הזו. מדובר כמובן בשוער איקר קסיאס, בבלם סרחיו ראמוס ובשלושת הקשרים - ה-MVP אנדרס אינייסטה, ססק פברגאס וכן דויד סילבה. אגב, מאותו גמר יש שרידים נוספים שיפתחו בהרכב מחר - סרחיו בוסקטס, ג’ורדי אלבה וג’רארד פיקה. לעומת זאת, ארבלואה כבר לא חלק מהנבחרת ממזמן, דאבל צ’אבי פרשו ואיקר קסיאס יפתח על הספסל.

[B]איקר קסיאס[/B] היה הכוכב הבלתי-מעורער של הנבחרת של לואיס ארגוניס. ביורו 2008 הוא הדף שני פנדלים של נבחרת איטליה - את אלה של דה-רוסי ודי-נטאלה ושלח את הנבחרת לחגוג. בגמר היורו כעבור ארבע שנים הוא היה מחוסר עבודה וזכור בעיקר האקט הג’נטלמני שלו כלפי השופט כשביקש ממנו לוותר על תוספת הזמן ולשרוק לסיום כדי לתת קצת ריספקט לאיטלקים.
[B]סרחיו ראמוס[/B] החל את צעדיו בנבחרת ספרד במונדיאל 2006. הוא שיחק כמגן גם ביורו 2008 ופתח בהרכב נגד איטליה. הוא לא היה חלק מהבועטים בדו-קרב ומעמדו היה פחות משמעותי מהיום. גם במונדיאל הוא שיחק כמגן אם כי ביורו 2012 שיתך פעולה עם פיקה במרכז ההגנה.
[B]ססק פברגאס[/B] מציג היסטוריה ארוכה נגד איטליה. הוא היה זה שכבש את הפנדל המכריע בדו-קרב ברבע גמר היורו ב-2008 כשעלה כמחליף במקומו של צ’אבי. במשחק הפתיחה נגד איטליה בשלב הבתים כעבור ארבע שנים הוא הוצב כ-9’ מזויף והצליח לכבוש את שער השיוויון של ספרד והוחלף בדקה ה-75 ע"י פרננדו טורס שממש לא היה טוב ממנו. בגמר היורו ב-2012 הוא פתח בהרכב ובישל את השער הראשון לדויד סילבה, והוחלף בדקה ה-75 כשטורס שעולה במקומו מספיק לכבוש.
[B]אנדרס אינייסטה[/B] פתח בהרכב ספרד נגד איטליה ברבע גמר יורו 2008 אך לא בלט במיוחד והוחלף בדקה ה-59 בסאנטי קאסורלה(וספג כרטיס צהוב קודם לכן). בשני המשחקים הבאים נגד איטליה ביורו 2012 הוא היה השחקן המצטיין ונבחר ל-MVP. בגמר הוא הוחלף בדקה ה-87 לטובת סטנדינג אוביישן וחואן מאטה המחליף שלו הספיק לכבוש.
[B]דויד סילבה[/B] היה זה שפתח את החגיגה נגד איטליה בגמר יורו 2012 עם שער בנגיחה, כמה מפתיע, אחרי 14 דקות. באותו משחק הוחלף במחצית השנייה ובמקומו נכנס פדרו. ברבע הגמר ב-2008 הוא שיחק את כל 120 הדקות אך לא השתתף בדו-קרב הפנדלים. במשחק בשלב הבתים ביורו 2012 פתח בהרכב והוחלף בדקה ה-64 ע"י חסוס נאבאס, מייד אחרי שבישל בכדור עומק אדיר את שער השיוויון.

(moshe34) #103

אסף לירן בכתבה על השחקן שכולם אוהבים:
http://www.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1196097&sid=160