השיפוט בספרד ובאירופה: שופטי וידאו IN. שופטי רחבה? ׳עין הנץ׳?

ברצלונה

מעט כדורגל, הרבה אלימות ולקינוח - המון טעויות שיפוט שהורידו המון מהמשחק הלא רע שהיה.
לא שזה ישנה להנהלה הליגה שתמשיך בשלה בפיגור הטכנולוגי…

(momi) #4371

חוץ מהפנדל var לא היה עוזר היום.

(Dovi) #4372

השאלה במה יעשו שימוש בvar.
היה ניתן לראות שאין נבדל של ראקיטיץ בגול של סוארס שנפסל.
היה ניתן לראות שלבייל מגיע כרטיס אדום או לפחות כרטיס כלשהוא והיה ניתן לראות את העבירה של סוארס על אנטוני (דש ליורם…) וארן.

(Mr.Maestro) #4373

דווקא ראקיטיץ כן היה בנבדל, אבל זה לא העניין. השאלה שלי היא שבמקרה הזה השופט שרק לנבדל כאשר הכדור הגיע לראקיטיץ’ הרבה לפני שסוארס כבש, מה עושים במצב כזה? נגיד ולא היה נבדל, אבל השופט שרק ושחקני ריאל נעצרו על אף הבעיטת המשך של סוארס. איך מערכת VAR תמנע מקרים כאלה?

עם הכניסה של var ממשיכים את המהלך אם יש ספק נבדל, ובסופו אם הובקע שער ניתן לערער.
ברגע המסירה אגב אין נבדל בשער של סוארס.

(Dovi) #4375

כמה קל לזרוק את זה כאקסיומה למרות שבטלוויזיה הראו אח״כ מהרבה זוויות שאין נבדל (לא מצליח להעלות תמונה, בבארסה מאניה העלו אחת כזאת)

אבל כמו שאמרת, זה לא העניין.
אני שוב אומר שזה תלוי איך משתמשים בVAR.
אם יחליטו שממשיכים ובנתיים בVAR יבדקו ויראו שהגול חוקי אז אפשר לתת הוראה.

(Mr.Maestro) #4376

בארסהמאניה? חח הדבר הראשון שהם עשו בסיום משחק זה להצתדק שבארסה לא נהנתה מטעויות שיפוט. אגב וזה הזווית האופטימלית לראות אם היה נבדל, מצחיק בבארסמניה העלו כל תמונה אפשרית חוץ מזאת שבה רואים בבירור נבדל. הכתף של ראקיטיץ מקבילה כמעט לקו ה-16

(Dovi) #4377

לא הבאתי אותם כצד אובייקטיבי בדיון אלא ככאלה שהעלו תמונות מהטלויזיה.
באמת שזה לא משנה.

(Mr.Maestro) #4378

לכן העלתי לפה תמונה שמוכיחה שהיה נבדל, ולא איזה אקסיומה לטענתכם!

(bixente) #4379

ושוב פעם צריך להתעסק בספקולציות מה היה קורה אם שיפוט טוב יותר במקום להתעסק בכדורגל. אם בייל היה מקבל אדום ? או מסי שבא כדי לכסח ? או סוארז שהיה ראוי ל3 כאלו ? או ראמוס שהיה מקבל צהוב שני ? ואיך היה מתפתח המשחק אם השופט היה שורק לעבירה הכי ברורה שיש של סוארז ? או פנדל ברור על מרסלו ?
פאק כמה “אם” אפשר לספוג? כמה קריטית כל שריקה או חוסר שריקה ? ובעיקר - כמה טיפשי זה להסתמך על שיפוט אנושי במקרים שכאלו ? והכי מעצבן שאופ"א הודיעה שגם בשנה הבאה לא יהיה VAR בליגת האלופות.

(dmitrys) #4380

יש לי תחושה שהשופטים היו יכולים להיות הרבה יותר טובים לו היו מרוויחים כמו שחקני כדורגל.
זה לא שאני מוותר על VAR, אבל זה די מגוחך ששופט שאפילו זה לא הפרנסה העיקרת שלו , קובע תוצאת משחק שתלוים בו מיליונים.
בן אדם שמתמקצע בשיפוט, רואה כל היום משחקים ומהלכים, וטעויות אשכרה עולות לו כסף, יכול להציג יכולת הרבה יותר טובה מכל שופט ספרדי . ולא צריך שם כפול בשביל זה.

(titi camara) #4381

אני אישית לא מאמין שהשופט לא ראה את העבירה ה ברורה של סווארז כשהוא עומד רק 3 מטר משם ולא מאמין שהוא לא ראה את הפנדל הברור על מרסלו כשהוא עומד 5 מטרים מהמקרה, הוא פשוט בחר לא לשרוק !
בעבירה של סווארז השופט אפילו הכניס את המשרוקית לפה וכמעט שרק, עד שראה שמסי לבד ברחבה…

(moshe34) #4382

תן לי להבין, השופט ששנה שעברה, התעלם משער רפאים ופנדל ברור לטובת ברצלונה השנה החליט ל"חזור בתשובה" התעלם מאדום לבייל נתן לרוברטו אדום על עבירה מאוד גבולית. ואז במחצית שניה גם פסל שער בנבדל מאוד אבל מאוד גבולי. ואז ראה את מסי לבד והחליט לעבור צד?

אני ראיתי את המשחק בשידור המצוין של צוות bein s , השדר קוים שלהם שעמד קרוב מאוד לרחבה. נתן טיעון מאוד פשוט לזה שהשופט לא ראה את הפנדל. (לא שאני מצדיק את הטעות של האי מתן פנדל) הוא אמר שהשופט עמד בנקודה שהשחקנים הסתירו לו. לפעמים טעויות של שיפוט, כמה שהם מתסכלות, ניתן מאוד בקלות להסביר אותם. בלי לרדת למחוזות לא רצויים.

תסתכלו, אני שנה שעברה טענתי פה שבניגוד לכל הבכי והנהי של אוהדי ברצלונה, הטעויות שיפוט לא הכריעו נגדנו שום דבר. ריאל היתה אלופה ראויה. וגם השנה יש אלופה ראויה. זה מאוד פשוט.

במשחק עצמו, שפט שופט שלא הייתי נותן לו לשפוט משחק ידידות בליגה שלישית בישראל. זה לא קשור לvar . הוא פשוט איום ונורא. לא בעד או נגד ריאל או ברצלונה , פשוט שופט גרוע. למה קשה לכם לקבל את זה?

בייל היה צריך לקבל אדום וגם ראמוס. לגבי האישור של קאסימרו לכסח בלי לקבל צהובים אני השלמתי עם זה. כנראה בספר החוקים. צהובים ואדומים לא חלים עליו.

רוברטו, זה גבולי אבל אני יכול לחיות עם זה.

הנבדל בגול של סוארז מאוד גבולי, אבל בעיני החלטה לגטימית כל עוד אין אמצעי עזר.

בשער השני של מסי מן הסתם היתה עבירה של סוארז והיה פנדל של אלבה.

בסופו של דבר bixente צודק, כל עוד לא יהיה var אנחנו נמשיך להתוכח ולהאשים אחד את השני בקונספרציות ואופאלונה ופלורנטינו עוזר מהצד. וכל עסקני פיפא יצחקו עלינו מהצד. כי הם יודעים שהאשמה האמיתית זה כח האדם באיכות נמוכה וחוסר של עזר טכנלוגי שיעזור לשופטים.

מה שעצוב, שבמקום שמועדונים כמו ריאל וברצלונה ישתמשו בכח שלהם לבצע שינוי בהתאחדות הספרדית. הם עסוקים בלריב אחד עם השני כל הזמן ומלחמות של אגו.

מזמן לא כתבתי פה.

נ.ב רק להדגים כמה ההתאחדות הספרדית, זה גוף חולה. הרנננדס הרננדס הידוע לשימצה, ישפוט גם במחזור הקרוב. הם אפילו לא מתבישים יותר.

(momi) #4383

וואלה אחי חבל שממזמן לא כתבת פה, אתה כותב מאד לעניין ואני מסכים ב100 אחוז עם כל מה שכתבת, ונהנתי גם מהגישה שלך.
לגבי קאסמירו, גם לי היה מוזר הקטע הזה שהוא מתקל ומתקל ושחקנים נופלים ואין כרטיסים, אז התחלתי לעבור אחרי משחקים של ריאל על סרטונים שמראים את כל הפעולות שלו במשחק, והפכתי למעריץ שלו! סטטיסטית יש לו ממוצע תיקולים+חטיפות+הפרעות הכי גבוה באירופה, והוא עושה את זה בצורה חוקית! ואני אומר לך את זה אחרי המון ריפלי על המון תיקולים שלו, קאסמירו אחד המתקלים הכי טובים שראיתי וכמעט הכל חוקי.(חוקי כמו כל שחקן, לפעמים עושה עברות) זה מפתיע מכיוון שבמבט ראשון כמעט כל התיקולים שלו נראים כמו פילוח.

(Oriabrbnel) #4384

כל הקונספירציות האלו פשוט הזויות!!! כל הבכי הזה על פנדל פה, עבירה שם פשוט מיותר, השיפוט בספרד גרוע (לכל הקבוצת) נקודה. אני חושב שזה נובע בעיקר מהתחושה הנוחה הזו ש״הפסדנו״ לא בגלל שהיינו חלשים אלא בגלל סיבה אחרת…

בנוסף לכך המשחק נהפך לכל כך מהיר, שחקנים הופכים את הגוף שלהם למכונה ומנסים לשפר כל פרמטר על מנת להשיג איזשהו יתרון על היריבים שלהם, לצוות שיפוט יש מקס׳ שלושה זוגות עיניים (במקרה שיש שופט רחבה) שאחד נמצא מאחורי הרחבה השני מחוץ לגבולות המגרש בזווית גרועה ורק השופט המרכזי קרוב לאזור ההתרחשות.

כולנו באים בטענות על ימין ועל שמאל כשאנחנו רואים את העבירה או כל דבר אחר אבל אנחנו שוכחים שאנחנו רואים מהזווית הכי נוחה במנוחה מוחלטת (תתפלאו כמה אחוז חמצן משפיע על קבלת ההחלטות) ובנוסף יש לנו שידורים חוזרים מכמה זוויות…

בעברי התאמנתי באומנות לחימה שנקראת טאקוונדו, בתחרויות ישנה זירה בגודל 8x8 מטר, ישנם שלושה שופטי פינה שמכסים כמעט את כל הזוויות ומצלמה שתופסת זווית נוספת, בנוסף יש שופט זירה שצמוד ללוחמים ובכל זאת היו אינספור עבירות שנעשו בכוונה ושלא בכוונה שהשופט לא ראה, לא מדובר בפיצוץ לפנים אלא על החזקת מגן דחיפות קטונת וכו׳, אלא שעשו את העברות בכוונה היו מודעים במהלך הקרב לכל השופטים ואמצעי העזר ובחרו לעשות את העבירה בדיוק בזווית שהם לא יתפסו בה, אני מניח שגם השחקנים בטופ האירופאי מודעים בכל זמן נתון לכל צוות השיפוט ובמקרים מסוימים מתזמנים את העבירות בדיוק באזור שבו הם לא יתפסו.

עד שלא יכניסו אמצעי טכנולוגיה נמשיך להתווכח ולהתבאס בלי סוף, אגב לחלק זה סוד הקסם של המשחק והם רוצים להמשיך לראות אותו בצורה הזו וזה שיא הלגיטימי, בכל מקרה כל מי שטוען שהשופטים עם בארסה/ריאל/כל קבוצה אחרת פשוט הזוי וילדותי.

חברים

אנחנו ממש לא בגישת מחיקות והגדרה של מה מותר ומה אסור. עם זאת, יש גבול ואנחנו כן רוצים עניין ולא דיוני סרק.
להתווכח שוב ושוב, ללא הרף או היגיון מכל הכיוונים על היה או לא היה - ומה אם היה או לא היה כבר חצה כל גבול.

בואו נתרכז בעיקר ולא בתפל.