השיפוט בספרד ובאירופה: שופטי וידאו IN. שופטי רחבה? ׳עין הנץ׳?

ברצלונה

(Dovi) #4327

אני איתך בזה.
רק אמרתי שעין הנץ מיותרת בהינתן VAR.

אם אפשר בלעדיה?! כן.

(Dnlshrem) #4328

מודה לך על התוספת. מעניין מאוד.
עם זאת לצערי זאת עדיין רק הערכה. הערכה מבוססת עם הסתמכות על רקע מקצועי, אבל רק הערכה.
מה שאתה אומר בעצם הוא שחברה שהמציאה טכנולוגיה כזאת או אחרת נכנסה ל-17 ענפי ספורט, שעושים שימוש בטכנולוגיה שלה ב-3600 משחקים בשנה, ב-400 אצטדיונים, ב-50 מדינות, וכל זאת בכך שהם עבדו על כולם שהטכנולוגיה שלהם שווה מאות אלפים/מליונים, למרות שהיא לא.

זה קצת קשה להאמין שכולם נפלו בפח.

(Shusaku) #4329

אני ממש לא בסדר עם זה. שער בכדורגל זה לא כמו נקודה בכדורסל. במשחקים רבים יובקע שער אחד במשך 90 דקות. אם קבוצה X העבירה את הכדור אל מעבר לקו השער, היא צריכה לקבל את הפרס שלה על זה.

(Dovi) #4330

נכון, אבל כמה פעמים נתקלת במצב שהסתפקו אם הכדור עבר את הקו?
2 המקרים של בארסה גם שופט עיוור אמור לראות ובטח עם VAR.

(Aimarito) #4331

זה טיפה מזכיר לי את הגישה של פלאטיני דאז של “יסוד האנושיות” שצריך להתקיים במשחק כדורגל, כך שכן צריך להיות מקום לטעויות.

אני לא חושב שטעויות שיפוט או פסיקה לכאן או לכאן צריכות להיות מנת חלקן של הענף. אומנם נעשו רגילים לקונספט, כך שאולי בעתיד יחסר לנו להאשים את השופט, או כרגע שבמשחקים שכן קיימת הטכנולוגיה, מצחיק לראות איך שחקנים “נזכרים” שאין להם שום טעם בלהתווכח עם השופט. בכל זאת, צריך למזער את המרווח לטעויות כמה שניתן, זה לטעמי המעשה הספורטיבי ביותר שניתן לעשות בנידון.

(Dnlshrem) #4332

ב-Sky Sports ממשיכים להתנשא על הליגה הספרדית ואומרים במהלך השידור של ברצלונה - סלטה ויגו שהסכום שנדרש עבור הטמעת טכנולוגיית קו-השער (“עין-הנץ”) הוא לא כזה משמעותי, והטילו ספק בהחלטה של ההתאחדות הספרדית שלא לשלם את הסכום לאופ״א (כ-250 אלף פאונד לכל קבוצה).

“מחכה ליום שאבין את מקבלי ההחלטות הספרדיים בענייני כדורגל”, נאמר ע"י אחד השדרים.

(מסי 10 ) #4333

השופטים בספרד כ"כ גרועים שגם לשבת מול טלוויזעיה עם הילוכים חוזרים אני לא סומך עליהם.
לגבי טכנולוגית קו השער, לא ברור מה הבעיה שזל הליגה הספרדית להשקיע באופן חד פעמי 5 מיליון פאונד + 750 אלף כל שנה (לשלוששת העולות החדשות). זה סכום זעום לעומת ההכנסות שלהם כל שנה.
השבוע נשיא ההתאחדות טבס אמר שבארסה עוד תאבד נקודות רבות, אמר וצדק.

(dmitrys) #4334

קשה להאמין שחולצה של בארסה בחנות עולה 100 יורו, כאשר עלות הייצור שלה הוא 1 יורו. או אולי 2. עניין של שיווק.
אני לא יודע מה בדיוק קנו ב 17 ענפי ספורט אחרים. קו השער זה מאוד פשוט - עבר או לא עבר. ולא צריך מצלמות סופר יקרות בשביל לקבוע את זה.
הבריטים קנו את הדבר הזה במחיר מטורף, ועכשיו צוחקים על הספרדים שלא רוצים לקנות. בהצלחה לבריטים, ואני מקווה שתביא לנו סטטיסטיקה של מספר מקרים בהם באמת היה צורך בטכנולוגיה הזאת מאז 2013 בפרמייר ליג.

דיברנו על מקרים בהם גם VAR אחרי הילוכים חוזרים לא יכול לקבוע אם הכדור עבר או לא עבר את קו השער. כמה אתה מוכן לשלם בשביל מקרים נדירים שכאלה?

(Talsho) #4335

אנקדוטה לגבי הדיון.

השבוע היה מקרה בליגה האיטלקית שהיה שימוש בוידאו.

אני גם חשבתי שיושב עוד שופט מול טלוויזיה ומעדכן את השופט הראשי בהחלטה, אבל מה שקרה במשחק של רומא מול ספאל:
השופט שרק לעבירה ונתן כרטיס צהוב. אחר כן סימן שהוא הולך לבדוק את ההחלטה במסך טלויזיה שנמצא על המגרש.
אפשר לראות בסרטון שהוא צופה במסך על המגרש, חוזר ומשנה את ההחלטה כך שהשחקן קיבל כרטיס אדום לאחר מכן.

אז אפילו אין צורך בשופט נוסף - לא מבין בכלל איזה תוספת עלות אמורה להיות - בסה"כ לתת מסך על המגרש והבמאי כבר ייתן את כל ההילוכים החוזרים שצריך.

(Dnlshrem) #4336

לא מדויק.

ראשית, הדוגמא שסיפקת מתקיימת עוד מהפעם הראשונה שנעשה שימוש בוידאו, אך היא לא היחידה (כפי שיתואר בהמשך):

שנית, ישנו שופט וידאו (תוספת העלות היא המשכורת שלו), אך הוא לא מקבל את ההחלטות בסופו של דבר, אלא השופט הראשי. ההבדל המרכזי בין מה שאמרת ומה שמתרחש בפועל, הוא שהשופט הראשי לא מחליט על דעת עצמו ללכת לבדוק את המקרה בוידאו, וגם לא בכל מקרה. שופט הוידאו יכול לבצע ״בדיקה שקטה״ של אירוע כזה או אחר, כך שהשופט לא צריך ללכת לבדוק כל דבר בוידאו.

בויקיפדיה יש הסבר מפורט לתהליך שמתרחש, באלו מקרים על שופט הוידאו לדווח לשופט הראשי על טעות כזאת או אחרת, ובאלו דרכים. מעניין מאוד (לצערי אין דף בעברית)

על פי הפיסקה האחרונה, שופט הוידאו אפילו לא חייב להיות נוכח באצטדיון, אבל הוא אכן צופה במשחק כשופט פעיל:
״The VAR may be located in the stadium where the match is being played or at another location.״

(Shusaku) #4337

כדורגל זה לא ספורט אם כבר בשנה אחת קבוצה כובשת 3 שערים והשופטים לא מאשרים אותם. לא ספורט, לא ספורטיבי ולא שום דבר.

העיקר שלא מכניסים את טכנולוגיית קו השער…

(EricTonyTrunks) #4338

תסלח לי, אבל אני לא מאמין שהשקעת מזמנך להכנת סרטון לדבר הזה. תכין סרטון גם לעלייה של ריאל מדריד לגמר על חשבון באיירן ואז נדבר על הגניבה של ברצלונה.

(אוריין יפה) #4340

השיפוט בליגה הזו פשוט מביך, מוריד מהרמה של כל הליגה עצמה, מושחתת מהיסוד.

(Zichelior) #4341

מרגיש לי כאילו מתאו לאוס שופט 82 אחוז ממשחקי הליגה. והוא לא כזה להיט. ממש לא כזה להיט.

(dmitrys) #4342

מי שפט את ה 18 אחוז הנותרים?

(Ffwe1940) #4343

הלה ליגה משקיעה מיליונים בשביל השטות הזאת של אינטל שמצלמת ב360, ולא בטכנולוגית עין הנץ. מביך.

(Zichelior) #4344

לא יודע, אבל כל הזמן אני רואה את מתאו לאוס. מביא לי קריזה הפרצוף שלו.

(YUVAL) #4345

ספיציפית למשחק היום, טכנולגיה הזאת לא היה עוזרת. עין הנץ זה קשור לכדורים שעוברים את הקו.

(אוריין יפה) #4346

בנתיים לפי מונדו דפורטיבו, טכנולוגיית הVAR תיכנס באופן רשמי לליגה הספרדית בעונה הבאה. אולי זה יעזור במשהו.