השיפוט בספרד ובאירופה: שופטי וידאו IN. שופטי רחבה? ׳עין הנץ׳?

ברצלונה

(titi camara) #4286

השחקן נמצא בעמדת נבדל עוד לפני שהכדור פגע בידו של פיקה, אבל זאת לא עדיין לא עבירה, אם הכדור לא הגיע לשחקן שנמצא בעמדה או שהוא לא הפריע לשחקן הגנה להרחיק את הכדור לא שורקים לנבדל, עצם זה ששחקן נמצא בעמדת נבדל ומוסרים לו את הכדור עדיין לא מחייב שריקה(כך לפי החוק), אני כבר נגעתי בנקודה הזאת באריכות כמה הודעות למעלה, לא רוצה לחזור על עצמי, אתה מוזמן לקרוא.

כאן אני מסכים 100% עם התגובה של ganjo, אין מקום לשרוק.
השחקן חייב לגעת בכדור במכוון לפי החוק כדי שהשופט ישרוק עבירת יד, יש פרשנויות למה זה לגעת במתכוון, לדעתי הנגיעה של פיקה זה כן במתכוון, במקרה שתיארת זה לא במתכוון גם אם הידיים לא צמודות לגוף, אלא אם כן השחקן נעמד עם ידיים פרוסות לצדדים בכוונה כדי להגדיל נפח גוף.

(ganjo) #4287

טיטי לא שכחתי אותך. אני עוד אביא את ההסברים למה זה נבדל אבל אין לי זמן כרגע לנבור בחוקה.

(dmitrys) #4288

מחזק:
Handling the ball
Handling the ball involves a deliberate act of a player making contact with the
ball with the hand or arm.
The following must be considered:
• the movement of the hand towards the ball (not the ball towards the hand)
• the distance between the opponent and the ball (unexpected ball)
• the position of the hand does not necessarily mean that there is an offence

נראה לי שהסעיף האחרון בדיוק מסביר את עניין יד צמודה או לא.
הציטוט מחוקי פיפא 2017-2018. בדקתי גם בחוקים של 2016-17, שם כתוב אותו דבר אבל בניסוח קצת שונה.

(ganjo) #4289

אוקיי טיטי חפרתי וכשאני טועה אני טועה! מסתבר שהוסיפו תיקון חדש לחוקה של 17-18 שאומר כך:

• a player in an offside position is moving towards the ball with the intention of
playing the ball and is fouled before playing or attempting to play the ball, or
challenging an opponent for the ball, the foul is penalised as it has occurred
before the offside offence

אמנם הדוגמה היא לא אחת לאחת המקרה עליו אנחנו מדברים אבל העיקרון ברור ואני מניח שחל גם על זה. אם העבירה (במקרה שלנו יד) הייתה מתרחשת לפני שהשחק שבעמדת נבדל נגע בכדור שורקים פנדל ולא נבדל. רק מזכיר לעצמי (ולאוהדי מדריד שבעוד חודש יקראו כאן וישנו את ההיסטוריה) שממילא פיקה לא עשה עבירת יד כך שהדיון תיאורטי בלבד

(titi camara) #4290

את הדיון על היד נמשיך כבר בנגיעת היד הבאה של פיקה :wink:

(סארי) #4291

הנגיעת יד של סאביץ נחשבת לפנדל או לא?הכדור פגע לו ברגל ואז הוא עף ופגע לו ביד למרות שהוא ניסה להימנע מזה, זאת לא נחשבת לעבירת יד לא?

(ganjo) #4292

לדעתי ולדעת החוקה זה לא פנדל.

(dmitrys) #4293

יבש פה. כנראה השיפוט בספרד מעולה בחודש האחרון. או שהתיאשנו.

הנה משהו חדש

(Dnlshrem) #4294

״אין טכנולוגיה פה״

כך סיים השדר האנגלי ב-SkySports את המשחק של ולנסיה מול ברצלונה הערב. במחצית, המשיכו בשידור האנגלי להתנשא על הלה-ליגה בחוסר הבנה: ״לא ברור איך אחרי הגול שנמנע מברצלונה בבטיס בשנה שעברה, לא הוטמעה בספרד טכנולוגית קו השער״.

רק החודש הוחלט בלה-ליגה שבעונה הבאה יתווספו שופטי וידאו (VAR) לצוות השיפוט, אך על פי הדיווחים טכנולוגיית קו השער לא תגיע לספרד עקב סירוב לשלם סכום נוסף לפיפא.

מדובר בסכום של 250 אלף פאונד(!) שכל קבוצה צריכה לשלם עבור הטמעת הטכנולוגיה בת 7 המצלמות, שהוכנסה לפרימייר ליג עוד ב-2013.

*מדובר בתזכורת נוספת להבדלים הכלכליים העצומים בין הכדורגל הספרדי לאנגלי.

אז טכנולוגיה חדשנית זה יקר. מובן לגמרי. אבל בני אדם יש בשפע. מה עם שופט רחבה? בישראל הוחלט להכניס שופטי רחבה עוד ב-2012. על פי כתבה בגלובס מ-2013, שכר שופט רחבה בליגת העל בזמנו היה 1080 ש״ח.

רגע אבל בספרד משלמים הרבה יותר לא? ובכן, כן ולא. מבדיקה מ-2011 של Goal.com, שופטי ספרד משתכרים הכי הרבה מבין הליגות הבכירות, אבל עדיין לא מדובר בסכומים שלא ניתן לעמוד בהם כדי להוסיף שופט רחבה (שאמור להשתכר כמו עוזר שופט):

מדינה - שכר שופט - שכר עוזר שופט (ביורו)
ספרד - 6000 - 2000
גרמניה - 3600 - 1800
איטליה - 3400 - 1700
צרפת - 2750
פורטוגל - 1188 - 594
אנגליה - 1170 - 375

אז מה עושים? מחלטרים את הקוון, שאמור מהמקום שלו מעבר לקו החוץ להבחין בדברים הקטנים שקורים בתוך הרחבה, תוך כדי שהוא כל זמן מודע למיקום השחקנים כדי לוודא שיש/אין נבדל.

שימו לב לרגע הבעיטה של מסי בגול שלא נחשב עבור ברצלונה הערב - הקוון צריך לשים עין גם על סמדו, שעומד מעבר לקו ההגנה (ועלול לגעת בכדור לאחר הבעיטה), וגם על ראקיטיץ׳, כדי לוודא שאיננו בנבדל. בשידור בסקיי ספורטס הצביעו על התמונה הזאת כסיבה שמנעה מהקוון לראות שהכדור עבר את קו השער.

לפחות קיבלנו תשובה על טכנולוגית קו השער. הבדלים כלכליים הם נימוק יחסית לגיטימי (בייחוד בספרד), אבל מה התירוץ לאי הכנסת זוג עיניים נוספות לרחבת ה-16?

https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-0/p280x280/24099033_1951117384905940_116052865_n.png?_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&oh=1287c5304d3a96f01c64b19b76d7e04e&oe=5A1DD33E

(t-rix) #4295

בהיסטוריה האינושית טרם הומצא -או בוצע- רעיון גרוע, מיותר וחסר השפעה כמו שופט רחבה.

טכנולוגיה כאן ועכשיו.

(Dnlshrem) #4296

נמק את דעתך בבקשה.

(t-rix) #4297

מאז שהוצב קונוס הרחבה, שוחקו אלפי משחקים ומשרקו מליוני שריקות כאלה ואחרות…
תן לי מס’ דוגמאות שקונוס הרחבה התערב ושינה החלטה לטובה.

(bixente) #4298

דווקא אתה מצופה לנמק את דעתך אם אתה חושב אחרת על קונוס הרחבה

נ.ב
טכנולוגיית קו השער עולה 250 אלף פאונד למה? למשחק? לעונה?

(Dnlshrem) #4299

לעונה.

לא הבנתי את ההיגיון שלך. אני מספק טענה, מגובה בטור שלם. מישהו מגיב בחוסר הסכמה, ללא שום סימוכין, ואז אני צריך לנמק את דעתי, אחרי שעשיתי זאת במשך 10 פסקאות?

כך או כך, אינני צופה במספיק כדורגל מחוץ לליגה הספרדית (בה כאמור אין שופטי רחבה), כדי לספק דוגמאות מחוצה לה.
אני לא מתיימר לא להסכים איתכם לפני שאשמע את דעתכם המבוססת. היות ועד כה לא ביססתם אותה בדבר, אין לי למה להתייחס.

(dmitrys) #4300

אם יהיה VAR, בשביל מה צריך את טכנולוגית קו השער? או שופט רחבה?

נ.ב.
אולי צריך מינימום גובה לקוונים. הקוון הזה לא רואה את קו השער כי הדשא מסתיר לו.

(Shusaku) #4301

אם הכדור עבר ב99% את הקו? ואם ב99.9%? עם הטכנולוגיה אין חילוקי דעות. או שעבר במלוא היקפו או שלא.

(t-rix) #4302

בחיזוק לשוסאקו, אני זוכר כמה מקרים בשנתיים האחרונות באנגליה שטכנולוגיית קו השער הראתה שזה עבר ממש במלימטרים בודדים את הקו. דבר ששופט לא יכול לראות גם ממרחק של מטר…

Var זה כבר צעד טוב מאוד, אבל צריך להשלים גם לעין הנץ.

המחיר שדובר אגב סביב 250 אלף םאנד למגרש זה באמת גרושים במושגים של היום.

(Dnlshrem) #4303

באנגליה. בספרד לא בטוח שיחשבו כמוך, ולראיה סירובם לשלם על הטכנולוגיה לפיפא.
(בפריימר ליג הטכנולוגיה הוטמעה עוד ב-2013)

(t-rix) #4304

ל20 מגרשים זה 20 מליון פאונד.
בהתחשב שההתאחדות מקבלת על זכויות השידור 1.6 מליארד יורו, אזי ה 20 מליון האלה הם גרושים באמת.
אפשר לעשות זאת ממכסת החלוקה המיועדת לקבוצות, ואז לחלק שוב לאחר ניקוי ה 20 מליון ±…

ההתנגדות זה לחלוטין עניין קיבעון מפגר ותו לא.

(Aimarito) #4305

השאלה היא לגביי ההשתתפות של הקבוצות. יש קבוצות בליגה הספרדית שה 250 אלף זה נתח גדול בעוגה התקציבית כך שאפילו מדובר בהשקעה חד פעמית היא גדולה. אם מדובר על השקעה של ההתאחדות, אין ספק שזה רק קיבעון.