השיפוט בספרד ובאירופה: שופטי וידאו IN. שופטי רחבה? ׳עין הנץ׳?

ברצלונה

(Paul Heyman) #4243

מה זאת הילדותיות הזאת?

אתה עושה רשימה של טעויות שיפוט לטובת ברצלונה בשנים האחרונות?
למה לעצור שם. אני בטוח שב-1997 היה לפחות 3 פנדלים שקיבלנו בליגה שלא היינו צריכים לקבל. אם להיות כנים כל המורשת של הדרים טים זה רק עזרה של שופטים.

אתה רוצה רשימה נגדית של טעויות שיפוט לטובת ריאל מדריד בשנים האחרונות?
אתה רוצה רשימה נגדית של טעויות שיפוט לטובת אתלטיקו מדריד בשנים האחרונות?
אתה רוצה רשימה נגדית של טעויות שיפוט לטובת “הכנס שם של קבוצה” בשנים האחרונות?

אתה רוצה רשימה נגדית של טעויות שיפוט נגד ברצלונה בשנים האחרונות?
אתה רוצה רשימה משלימה של טעויות שיפוט נגד ריאל מדריד בשנים האחרונות?
אתה רוצה רשימה נגדית של טעויות שיפוט נגד “הכנס שם של קבוצה” בשנים האחרונות?

או שתביא עכשיו מחקר שתומך ברעיון שיש שחיתות של שפוטים או הממונים עליהם שעוזרת לברצלונה, או שתביא עכשיו מחקר שתומך ברעיון שיש מחלה נפשית שייחודית לשופטים שגורמת להם לעזור לברצלונה כל כך הרבה, או שתביא מחקר אחד שמראה לפחות סטטיסטית שברצלונה נהנית מטעויות שופטים הרבה יותר מכל קבוצה אחרת בעולם.

בהיעדר כל אחד מאלו, מספיק עם ההודעות הילדותיות האלו.

שופטים טועים. נגד, בעד, לטובת, לחובת…

כולם מרוויחים וכולם מפסידים מהעובדה ששופטים הם בני אנוש.

הדיון המטופש הזה נפסק פה.

(Paul Heyman) #4244

תגובה אוחדה לנושא קיים: שיפוט, שופטים וחוקי הכדורגל למתקדמים

(moshe34) #4246

השופטים בספרד לא מכירים בחוק נבדל…
https://pbs.twimg.com/media/DJTglepXkAwXpob.jpg:large

(סארי) #4247

השופטים בספרד לא מכירים בשיפוט.

(Cholo) #4248

השיויון של מדריד לא היה חוקי, אז השופט בברסלונה איזן בשביל לא לחמם את חברי ספורטאנטר.
ולידיעת שחקני ברסלונה השופט פעמיים גונסלס עשה אתמול דווקא לוולנסיה ולא הוציא אף צהוב לאטלטיקו. כי שחקני ולנסיה, במיוחד פרחו, הרבה פעמים דרשו להוציא צהוב.

(סארי) #4249

42 משחקים, זה הרצף שלא שרקו בו פנדל נגר ברצלונה בליגה…

(moshe34) #4250

איזה פנדל ראית?

(סארי) #4251

נגיעת היד של פיקה.

(moshe34) #4252

נגיעת היד של פיקה? הכדור פגע בגוף שלו וניתז בידו. אם זה לא כדור ירוי אני לא יודע מה.

אני מניח שאתה תתעלם מהדחיפה על סוארז. בעיני היה שיפוט סביר לחלוטין.

(Paul Heyman) #4253

אם אנחנו משחקים ב"מה היה צריך להישרק" אז זה בכלל נבדל של שחקן חטאפה באותו המהלך, וכל הסיפור הזה הוא אחרי השריקה הדמיונית הזאתי…

הנה תמונה של רגע המסירה במהלך, לא יודע למה זה לא מעלה לי פשוט תמונה לאתר ורק לינק…

(moshe34) #4254

זה לא היה נבדל כי הכדור ניתז משחקן של ברצלונה. אבל הכדור פגע בברך של פיקה וניתז במקרה הטוב לידו (אני גם לא בטוח שהוא נגע ביד) אבל גם אם הוא נגע ביד בעיני זה כדור “ירוי” או שאיך שתקרעו לזה. אם השופט היה שורק זה היה שערוריה.

בעיני, זה הרבה יותר פנדל. בכל מקרה, שיפוט מבחינתי היה סביר לשתי הצדדים.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=11&v=ZoS1-oQCa0c

(Paul Heyman) #4255

תקן אותי אם אני טועה, אבל הכדור נשלח משחקן של חטאפה לשחקן של חטאפה שהראה נכונות מלאה להגיע אליו.

השריקה המדומה הייתה צריכה להישרק ברגע שהשחקן של חטאפה ניגש לכדור, ז"א בערך חצי שנייה אחרי שהמסירה יצאה.

קרי, לפני הנגיעה ביד של פיקה.

(bixente) #4256

לא נכון. ברגע ששחקן חטאפה מסר את הכדור זה נבדל , בלי קשר לכך שבדרך הוא פגע בשחקן בארסה. אם הכדור היה משוחק על ידי שחקן בארסה ואז מגיע לשחקן חטאפה זה משהו אחר.
אני לא ראיתי את המהלך עצמו אבל מההסבר שלכם אני מבין ששחקן חטאפה ניסה למסור לחברו (שבעמדת נבדל) ובדרך יש שחקן בארסה שנגע בכדור.
אשמח לקשיור , כי אם הבנתי נכון אז זה כן נבדל, לנגיעה של שחקן בארסה אין כל קשר

(Paul Heyman) #4257

יש לך תמונה של רגע המסירה במקרה הזה שלוש הודעות למעלה.

תדמיין שרק בדרך שפיקה מנסה לעצור את הכדור והכדור מקפץ לו בין הירך לבין היד בשיפשוף קל בדרך לשחקן חטאפה.

הנה מצאתי (בערך דקה 2:20):

(titi camara) #4258

זה לא נבדל, הנה חוק הנבדל מוויקיפידיה -

Offside offence
A player in an offside position at the moment the ball is touched or played by a teammate is only committing an offside offence if, in the opinion of the referee, he becomes actively involved in play by:

Interfering with play
"playing or touching the ball passed or touched by a team-mate"
Interfering with an opponent
"preventing an opponent from playing or being able to play the ball by clearly obstructing the opponent’s line of vision or challenging an opponent for the ball"
Gaining an advantage by being in an offside position
"playing a ball that rebounds or is deflected to him off the goalpost, crossbar or an opponent having been in an offside position; or that rebounds, is deflected or is played to him from a deliberate save by an opponent having been in an offside position

הנ"ל תואם את ההסבר מהאתר הרשמי של פיפ"א רק ששם זה קובץ PDF ולא הצלחתי לצטט ממנו.

בכל מקרה השחקן של חטאפה היה בעמדת נבדל(לפי מה שהחברים כאן מספרים, לא רואים בסרטון) אבל זאת לא עבירת נבדל.

האם היד זה פנדל ? אני בד"כ נגד לתת פנדל על כל נגיעת יד אבל במקרה הזה יתכן והייתי שורק אם אני השופט.

(moshe34) #4259

אתה בטוח תבין ולא תעלב אם אני יכתוב שזה לא מפתיע :wink:

(titi camara) #4260

אני אבין וגם לא אעלב, אבל תאמין לי שהיו הרבה מקרים של נגיעות יד ברחבה שהיו משרתות את הקבוצות שאני אוהד וקבעתי נחרצות שלא היה פנדל.

(moshe34) #4261

הכדור פגע בברך של פיקה וניתז לידו שהיתה צמודה. בעיני אם זה פנדל אז כל נגיעה ביד ברחבה זה פנדל.
השופט היה קרוב לארוע, ומכיון שהשופט הנוכחי ידוע כאחד שמאוד עוין אותנו אז אי אפשר ליחס לו מניעים זרים להחלטה שלו.

(titi camara) #4262

לא יחסתי מניעים זרים לא לשופט ולא לאף אחד אחר, רק ציינתי שאם אני השופט יתכן ואני הייתי שורק(דגש על היתכן).

נכון שהכדור ניתז מהברך של פיקה, אבל פיקה זרק את הגוף שלו כולל ידיים פרוסות לצד כדי לעצור את הכדור, יתכן ויהיו שופטים שיקבעו שהוא זה שיזם את המגע גם אם הכדור פגע בברך לפני היד.

(bixente) #4263

לא שויקיפדיה בעיניי זה מקור אמין לחוקה אבל איך מהציטוט שצירפת הבנת שאין נבדל?
המקרה הזה הוא נבדל