השיפוט בספרד ובאירופה: שופטי וידאו IN. שופטי רחבה? ׳עין הנץ׳?

ברצלונה

(SantiagoBernabeu) #4202

דיי חלאס לאף אחד אין אישור להגיב בדיון הזה חוץ משוסאקו. אם הוא יאשר לכם, מילא.
כן היו לו היום כמה החלטות אומללות, אבל לא החלטות שלא מתקבלות על הדעת.
כן אנחנו מקבלים אדומים אבסורדיים בכמעט כל מפגש מול בארסה אבל הפעם זו לא אשמתם של השופטים שרונאלדו עשה שטויות.
סוארז עשה מה שהואניודע לעשות וסחט פנדל, אפשר להאשים רק את אופא שלא נותנים לשופטים לראות הילוכים חוזרים.

(סארי) #4203

לא צריך הילוך חוזר בשביל לראות שלא היה פנדל…
אם השופט רוצה להחמיר עם רונאלדו אז שייחמיר עם כולם, אני לא צבין איך בוסקטס סיים את המשחק.

(orelh94) #4204

לפחות שהיה מתאמץ קצת להראות שהוא לא לקח צד פה. פשוט בושה. ליצנות לשמה.

(dkaro) #4205

לא צריך וידאו במגרש כדי למגר את התופעה הזו, מספיק להרחיק שחקנים בדיעבד והיא תעלם לחלוטין. סוארז לא יעשה דברים כאלה אם הוא יידע שבאופן וודאי הוא לא יראה מגרש חודש לאחר מכן (גם לא רונאלדו, רק כדי לנטרל מראש).

(Shusaku) #4206

ישבתי עם חבר אוהד מילאן. היינו צריכים שני הילוכם חוזרים כדי להיות בטוחים שאין פנדל.

בנוגע לרונאלדו. הוא החליט לקבל צהוב ראשון על הורדת חולצה, ואז צלל בידיעה שהחוק הוא צהוב על המעשה. זה שאין הרבה שופטים עם ביצים שהיו מוציאים לו צהוב שני, זה לא אומר שהיה פה משהו שהוא לא היצמדות לחוק.

(marcelo.12) #4207

השופט לא היה גרוע הוא היה בינוני בסך הכל חוץ ממקרה של סוארז הוא לא טעה אף טעות חוקתית.
אבל מצד שני הוא החמיר עם רונאלדו, לא מוצאים על דבר כזה צהוב שני בשום אופן . ורונאלדו ברגע של טיפשות יאריך את חופשת הקיץ שלו בעוד שבועיים לפחות.
ובחיים שלי לא ראיתי כל כך הרבה מקרים במשחק אחד ששחקנים אשכרא רבים והמשחק לא נעצר פשוט הזיה מרסלו/דני רבים עם בוסקטס ברחבה של בארסה והמשחק רץ לו והכדור מגיע למסי באזור מסוכן !!!

(bixente) #4208

אז לכם לא היה עוזר גם ה/שופט וידאו כנראה . תחפשו לברדור במחיר טוב.
כבר בהילוך הראשון ראו שסוארז מתחזה ובענק. חוץ ממי שלא ממש רצה לראות.
לגבי האדום של רונאלדו - מי שמצדיק אדום כזה הוא כנראה ממש שונא כדורגל. בתור אוהד כדורגל אני תמיד ארצה שיהיה 11 נגד 11 כי כל מצב אחר הוא כבר לא ספורט. אבל בהינתן המצב שכן יש נחיתות מספרית בספורט אני רוצה שלפחות לא ימהרו לשלוף על שטויות. מילא על כניסה חמורה , מילא על מניעת מצב לשער ודאי, מילא על אגרוף בלי כדור. אבל על התחזות ?
האם הרחקה בדיעבד אחרי המשחק ל5-6 משחקים לא תהיה מועילה יותר? האם הקהל לא יקבל שואו טוב יותר?
המשחק הזה נועד עבור הקהל והוא זה שהכי סובל מכרטיס אדום ונחיתות מספרית.

והייתי חושב אותו דבר גם אם הצוללן סוארז היה מקבל צהוב שני על התחזות, בדיוק כמו שלא אהבתי את הצהוב השני של וידאל בעונה הקודמת.

(Shusaku) #4209

אתם פשוט החלטתם מראש שאין פנדל. בהילוך החוזר הראשון רואים את נאבס גולש לעבר סוארז, ואז את סוארז נופל. סוארז עשה את זה מושלם.

התחזות לא פחות גרועה מכניסה חמורה. התחזות היא נסיון לרמות. לרמות זה הכי גרוע. זה לא כדורגל. גם סוארז היה צריך לקבל צהוב על שלו, הוא פשוט עשה את זה בצורה יותר אמינה מרונאלדו.

(moshe34) #4210

עד שלא היו מצלמות שיעזרו לשופטים, אנחנו נמשיך לקטר.
סוארז היה צריך לקבל אדום. חד וחלק. ובהמשך רונאלדו יחד איתו. אין יותר מידי על מה להתוכח על זה פה.

bixente

חבר אם כל הכבוד, גם אם אתה חושב להרחיק שחקן על התחזות או לא, זה לא ספורטיבי.
מה שקובע זה החוקה ולא הדעה שלך. בחוקה התחזות שווה צהוב ורונאלדו קיבל צהוב שני מוצדק.
ואני ידגיש לצורך ההגינות, שסוארז היה צריך לחטוף גם.

(Mádridistа) #4211

רונאלדו ממש לא התחזה, גם לא היה שם פנדל כמובן, הוא פשוט איבד שיווי משקל. השופט היה צריך לתת למשחק לרוץ. אבל כשזה רונאלדו קל לשלוף צהוב על התחזות גם אם יש ספק הכי קטן, כמה חבל.

באופן כללי שיפוט מזעזע ואין צורך להרחיב, חבל שגם כשהאופציה מונחת על השולחן בספרד בוחרים להמשיך לסמוך על השופטים הנוראיים שלהם. האמת, אולי עדיף שייטעו ככה, מאשר שייראו הילוכים חוזרים ועדיין ייטעו…

(Shusaku) #4212

אם רונאלדו איבד שיווי משקל, אז מדוע הוא הרים את היד והסתכל אל השופט? הוא היה אמור לקום ולהמשיך לשחק. ברגע שהוא דרש פנדל, כשהוא יודע שלא היתה הכשלה, הוא מנסה להטות את דעתך השופט. כלומר התחזות.

ד"א כל מי שיוצא פה נגד צלילות, ובו זמנית מלין על הצהוב השני לבחור שהחליט להוריד חולצה (שחקן חכם בסך הכל) הוא צבוע.

(Mádridistа) #4213

על מבט כועס לשופט לא נותנים כרטיס צהוב (זה קורה בלי סוף כל משחק). או שיש התחזות או שאין, ואם אין צריך לתת למשחק לרוץ. אתה בעצמך יודע את זה, אבל אובייקטיביות זה ממך והלאה.

(Shusaku) #4214

[quote=“Madridist1, post:4213, topic:8617, full:true”]או שיש התחזות או שאין, ואם אין צריך לתת למשחק לרוץ.[/quote]אבל יש, וזה מה שהסברתי. שחקן שנופל מאיבוד שיווי משקל לא מסתכל לשופט ומרים ידיים בטענה לקבל פנדל. שחקן שצולל כן עושה את זה. אני חושב שרונאלדו שחקן יותר פיזי מליפול אחרי מאבקון קטן עם אומטיטי.

(סארי) #4215

עדיין זאת לא התחזות, היה מגע בין אומטיטי לרונאלדו,זה קורה הרבה ועדיין תא שולפים על זה אדום.
בסוארז למשל אך אחד לא נגע,זאת התחזות.
אני באמת לא חושב שהייתה שם התחזות.

(Shusaku) #4216

[quote=“sari.23.11, post:4215, topic:8617, full:true”]אני באמת לא חושב שהייתה שם התחזות.[/quote]מקבל, ועדיין אני חושב שכן הייתה.

ההתחזות של סוארז אמנם נעשתה בצורה מושלמת, אבל זו התחזות לא חכמה. רוב השחקנים המתחזים בצורה חכמה מחפשים מגע כלשהו, ואז נופלים בצורה לא תארטלית על מנת לגרום לזה להיראות ריאליסטי.

(barakpxp) #4217

אני חושב שלא היה פנדל וגם לא הגיע לרונאלדו צהוב. היה מאבק שהתחיל מחוץ לרחבה ובסופו של דבר אחרי מאמץ רב בין השחקנים הוא נפל. פשוט היה צריך להמשיך הלאה ולא לשרוק על כלום שם.
בנוגע לפנדל… אל תהיו עוורים. נאבאס נגע בסוארז אבל לדעתי לא מספיק בשביל פנדל. בנוסף על זה סוארס עשה את ההצגה המגעילה, אז בכלל.

(whykds) #4218

(Cholo) #4219

לא הגיע הזמן לעצומה בעניין הצהובים על הורדת חולצה? זה צהוב לא סתל מיותר, אלא לא מוסרי.

(dmitrys) #4220

לא הגיע הזמן לעצומה בעניין הצהובים על הורדת חולצה? זה צהוב לא סתל מיותר, אלא לא מוסרי.

אחד החוקים המטומטמים בכדורגל. פיפא לא נתנו הסבר כשהכניסו את זה ב 2003.
מטומטם כמו לא להעניש את השחקנים בדיעבד על סמך וידאו. זה היה יכול למגר תופעות מכוערות כמו צלילות, יריקות, דריכות, ולא פוגע בשתף של המשחק.

אני חושב שלרונאלדו לא הגיע צהוב על התחזות. אני חושב שהוא איבד שיווי משקל מהנגיעה של אומטיטי. וזה לא משנה אם הוא הרים ידיים או לא אחר כך, כמו ששוסאקו חושב.

בתור אוהד ברצלונה, אני לא רוצה לנצח בעזרת השופטים, ולא רוצה שהשחקנים שלי יתחזו או לא יענשו כשמגיע להם. אני רוצה לראות ספורט, לא מלחמה עם נצחון בכל מחיר.

(Sir Ryan) #4221

יותר מצהוב בחולצה… לא הגיע הזמן לעצור את ההתחזויות האלה כמו זו של סוארז אתמול?