השיפוט בספרד ובאירופה: שופטי וידאו IN. שופטי רחבה? ׳עין הנץ׳?

ברצלונה

(Mádridistа) #4156

מדהים, עוד לפני שנגמר המשחק כבר הספקת להתבכיין פה (בלי קשר לזה שזאת אכן טעות נוראית, למרות שגם פנדל לא היה). תגיד תודה לשופט, לפחות נותן לך במה לפרוק את התסכול שלך. עלוב ביותר.

(Mr.Maestro) #4157

ידידי אתה ואובייקטיביות לא הולכים יד ביד. שים לב שאחרי כל טעות לטובת ריאל, אתה קופץ לנושא הזה. תהיה מספיק גבר גם לקפוץ לכאן אחרי טעויות לטובת בארסה.

(Paul Heyman) #4158

סדרה בהפקה בריטית בשם Fortitude.

הקאסט כולל את ריצ’ארד דורמר (בריק דונדריון ממשחקי הכס), סופי גראבול (השחקנית הראשית מ"The Killing" המקורי - מדנמרק), מייקל גמבון (דמבלדור מהארי פוטר) והסיבה העיקרית ששמעתי על הסדרה מלכתחילה - סטאנלי טוצ’י, שהוא אחד השחקנים שאני יותר אוהב.

כל הסדרה ממוקמת בעיירה סקאנדינבית, ז"א שכל הסביבה היא קפואה ומלאת שלג והחיות מתחילות להתנהג בצורה מוזרה (קניבליזם למשל) ובתוך כל זה שזורה עלילת מתח עם שילובים של מדע בדיוני ואימה.

יש שתי עונות בינתיים וראיתי את שניהם (הסדרה בבעלות של אמאזון כרגע ואין עדיין הכרזה על עונה שלישית, למרות שזה צפוי) - ושתי העונות משובחות. כתיבה מדהימה ובוגרת.

(Rock'N'Raul) #4159

אבל למה לחפש את הקטנוניות הזו כל הזמן? כאילו שאתה רץ לפה אחרי כל טעות שיפוט במשחק של ריאל, נו באמת, אתה ילד קטן? שוסאקו ידוע כאחד שמתגרה, אני בכלל לא מבין למה אוהדי ריאל טורחים להגיב לו. הוא מחרחר ריבים סדרתי ולטעמי רחוק שמיים וארץ מהמושג “אובייקטיביות”, ובכל זאת…

שיפוט מזעזע כרגיל, שום צלילה לא הייתה. אני לא חושב שהיה פנדל אבל יש שופטים שבהחלט היו שורקים על דבר כזה, קטונתי, ועדיין זה נוראי שבסופו של דבר איכשהו השופט גונב את ההצגה.

(moshe34) #4160

השופט לא הכריע שום דבר. לא היה פנדל בכל מקרה.
תודה דניאל!

(Shusaku) #4161

@Madridist1 אוי, כואב לך להבין שהקבוצה שלך אלופה רק כי השיפוט בליגה הספרדית זה המיץ של הזבל? כואב לך להבין שהקבוצה שלך אלופה בחסד שופטים ולא בזכות? שימשיך לכאוב לך. פתט.

@Mr.Maestro, אם באמת הייתי קופץ לפה אחרי כל טעות שיפוט לטובתכם, הייתי צריך לעזוב את הלימודים. אני קופץ לפה כשנמאס לי מהשיפוט המגעיל בליגה הספרדית. זה קורה לפעמים במשחקים שלנו, במשחקים שלכם ובמשחקים שאף אחת מהקבוצות לא משחקת.

@Rock_N_Raul1 לבוא ולהגיד שאני מתגרה ומחרחר ריבים אחרי שלא מעט מחברי הפורום שלכם לא מפסיקים לקלל אותי באופן אישי, נו באמת.

אתם נהנים העונה מכמות חסרת תקדים של טעויות שיפוט, ואתם לא מפסיקים להתחסד בנוגע לזה. אבל העיקר שאפשר לקלל אנשים, ולהעביר את הצביעות מתחת לראדר.

(suarez) #4162

הטעויות האלו מעצבנות קצת אבל ריאל מדריד כלכך טובה ופשוט האליפות הזאת מגיע לה.

(ganjo) #4165

חבריא יקרים (ואוהדי מדריד:stuck_out_tongue_winking_eye:) תרגיעו בבקשה עם הניים קולינג והתקיפות האד הומינמיות. אמנם המחק במנוחה אבל זה לא אומר שפתחנו כאן בורדל.

(bixente) #4169

השיפוט אכן מעצבן, אבל מי שטוען שזה רק השיפוט הספרדי טועה ומטעה
אז כן הדבר שכן ניתן לומר בגנות השופט הספרדי היא שהוא מתעסק יותר בשליפת כרטיסים על הדיבורים ופחות על המעשים.
לגבי מה שלא באמת קשור לשופטים אבל הם “אשמים” כי יקח מאה שנה עד שנראה טכנולוגיה במגרש :
גוידטי היה צריך לסיים את המשחק בדקה 35 , כשהגיעו לו כמה וכמה צהובים , היו עוד 5-6 צהובים שהגיעו לסלטה עד דקה 40 שלא נשלפו.
נבדל שלא היה של בנזמה שנשרק.
יד ברורה של וראן קרוב לרחבה שלא נשרקה ודווקא אז אספאס קיבל צהוב (שהגיע לו מספר פעמים עד אותו רגע על דברים אחרים ). בדקה ה60 (תקנו אותי אם אני טועה ) אספאס מקבל נגיעה שלא שווה פנדל מראמוס (שהוא טיפש שבכלל עשה תנועה שיכלה להטעות הרבה שופטים. כל שהיה צריך זה ללות את אספאס) ונופל. לא היה פנדל אבל בטח לא צהוב. ובטח ובטח שלא צהוב שני. מגעיל.
מכאן והלאה סלטה ניסו לשבור רגליים ויכלו לקבל עוד 2 אדומים בשקט אבל שוב הכל מקרי בשיפוט במשחק הזה.

פשוט תצוגת שיפוט נוראית

Shusako, באותה מידה אפשר לומר שברצלונה שלך הייתה אלופת אירופה 2009 בחסד השופט ולא בזכות. לא הוגן לומר את זה. ריאל מדריד אלופת ספרד בזכות וממש לא בחסד של אף אחד.

ריבים טיפשיים ומיותרים.

(bixente) #4171

ריאל מדריד לא אלופת ספרד עדיין. טנריפה עדיין מעבר לפינה

(Paul Heyman) #4173

מסי היה צריך בעצמו לבעוט את הפנדל הזה החוצה, ולא לקבל הצלה של השוער.
שער בנבדל ברוסלאדה - מאושר, בתוספת כמובן של צהוב על מחאות.

השופטים הספרדים ממשיכים בשיא הכוח.

(Uriah) #4174

וידאו וידאו ווידאו. חבל על המילים.

המאמן היחיד שמקבל את הלגיטימציה לבכות על אירועים כאלה מבחינתי הוא קרלו אנצ’לוטי, הוא היחיד לפי מיטב ידיעתי שדיבר על טכנולוגיה כפיתרון.

(bixente) #4175

אני עדיין לא משוכנע אם היה נבדל בגול של בנזמה (הראש של שחקן מלאגה לטעמי שובר את הנבדל) , דבר שכמובן לא שינה הרבה.
לגבי הפנדלים של בארסה - זה של ניימאר לטעמי לא היה , אבל זה משהו שאני יכול להבין איך ולמה השופט טועה בו.
מה לעזאזל היה בפנדל על אלבה? איך לעזאזל אפשר לשרוק על דבר כזה ?!?

ובלי קשר לפנדל ההזוי הזה ספציפית , כמו שאוריה אמר - וידאו וידאו וידאו ואכן המאמן היחיד שרשאי לבכות על שיפוט הוא קרלו שדיבר על הוידאו. הגיע הזמן להפסיק לפחד לומר את זה , הוידאו פשוט חייב להכנס כבר לכדורגל.

(hasanElmatador) #4176

לא בטוח שלא הזכירו, העונה לא נשרקה אף פנדל נגד ברצלונה, שיא ליגה!

(Paul Heyman) #4177

אז בהסכמה הכוללת מצד כל הכותבים שהשופטים הספרדים הם נוראים.

מה דעת הקהל על המסמך הבא (מצטט את הכדורגל הספרדי מהפייסבוק):

ההתאחדות הספרדית מסכמת את העונה של השופטים!
כפי שניתן לראות, מדובר בטבלת דירוג השיפוט הסופית של עונת 2016-17, כאשר הרננדס הרננדס הוכתר לשופט המצטיין של העונה.
קלוס גומס שפרש בסוף העונה, כמו גם אוקון אראיס ו-ויסנדי גארידו שסיימו את העונה בתור השופטים הגרועים בליגה, לא ישפטו בעונה הבאה בלה ליגה. השמות החדשים שיקפצו מליגת המשנה אל הליגה הבכירה הם גונסאלס פוארטס, מדיה חימנס ואלברולה רוחאס.

רק מבקש לא דיון בארסה מול ריאל פה. זאת לא הנקודה; דיון בוגר בנוגע לשיפוט הספרדי בבקשה :slight_smile:

• מה הסיבות לדעתכם לבעתיות הספציפית של השיפוט בספרד לעומט מדינות אחרות (לפחות להרגשתי)?

• מה דעתכם על ה"דירוג" של ההתאחדות לשופטיה?

• האם יש דרך אחרת מלבד כניסת טכנולוגיה למגרש?

(סארי) #4178

הדירוג פשוט זוועתי, לאף שופט העונה לא הייתי נותן יותר מ 7, אין שם שופט שלא עשה 3-4 פדיחות גדולות העונה, אם אני הייתי זה שנותן את הציונים אז רובם היו מקבלים ציון נכשל.
אני הייתי מוסיף עוד שופט ראשי ועוד קוון בכל צד אני חושב שככה אפשר להוריד את מספר הטעויות מבלי להשפיע על שטף המשחק.

(moshe34) #4179

בליגת האלופות הוסיפו שופט וזה לא עוזר בגרוש. כל עוד לא מוסיפים וידאו+ענישה לשופטים כושלים, הרמה תשאר אותו דבר.
.

(Paul Heyman) #4180
  • אני לא רואה מנוס משימוש בטכנולוגיה. את הקנאקים והבתוך של השימוש יהיה אפשר לשכלל עם הזמן, העניין חייב להיות הפסקה של טעויות חמורות של שיפוט.

• לא יודע כמה הוספה של שופטים תעזור כי זה קצת הוספת עוד זוגות של עיניים שרק מכפיל ומשלש את הסיכוי לראות משהו לא נכון. לדעתי: שופט ראשי, קוונים, שופט רביעי ושופט טלוויזיה. סא טו.

• אני כבר העלתי את הטענה הזאת בעבר, אבל יש עניין עם השופט הספרדי שקשור לדעתי למטען תרבותי. אצל הלטינים, במיוחד הגברים יש את עניין המאצ’יזמו - שלדעתי דופק את המערכת בספרד ביג טיים. אני תמיד אומר - לכו לבדוק את כל הצהובים שמוצאים בעונה בליגה הספרדית ואז תבדקו כמה מתוכם הם צהובים על “דיבורים”. מעולם לא בדקתי אבל אני חותם בעיניים עצומות שהאחוז יהיה גבוהה בצורה מגוחכת. זה עניין נטו של המאצ’יזמו, ששופט בספרד לא יכול לחיות עם עצמו אם הוא מרגיש ששחקן זילזל בו.

• ולבסוף הצעה מעוררת השראה וחסרת סיכוי לחלוטין. אולי זה ציון מתוך 100? :slight_smile:

(SantiagoBernabeu) #4181

בעיית השיפוט היא לא בעיה שקיימת רק בספרד, היא בעיה שקיימת בכל העולם. ספרד, כמו שאר הליגות הגדולות, נצפית יותר וטעויות בה מקבלות יותר במה מאשר בליגות אחרות. משחקים של בארסה וריאל נצפים יותר ולכן השיפוט במשחקיהן יותר ‘מורגש’. ראיתי גם ליגות אחרות, גם את הקטנות יותר בספרד, והשיפוט היה בעייתי בכל ליגה שבה צפיתי.

הבעיה העיקרית היא שהשופט הוא רק בנאדם, והוא לא יכול לראות את כל המגרש בכל רגע נתון. לפעמים הוא לא רואה משהו ובכל זאת צריך לקחת החלטה שמשנה את המשחק לחלוטין.

חובה להכניס וידאו למגרשים.