השיפוט בספרד ובאירופה: שופטי וידאו IN. שופטי רחבה? ׳עין הנץ׳?

ברצלונה

(Gpep) #1

תסלחו לי מראש על ההתפרצות, אבל אני רותח.

3 שחקנים בנבדל ברור בברנבאו, והקוון לא מרים את הדגל. אפשר לסגור את הליגה וללכת הביתה. אולי כדאי גם להוסיף אופציה של נבדלים שלא נשרקים ל-ווינר הספרדי. המציאות עולה על כל דמיון בחיי.

ובעוד אני מדבר, מישהו בספרד שיחק אותה בגדול. זה שהימר על פנדל לחובת ריאל בדקה ה-61. שלא יישרק כמובן, אלא מה? מיצ’ל סלגאדו, חוץ מלדרוך לוייה על הענבים כמאמר הגשש, עשה הכל.

אני מציע למנהלי הפורום לחשוב על פתיחת טופיק שיעסוק בשיפוט הגרוע בספרד בכלל, ובפרו-מדרידיסטיות בפרט.

(igas) #2

השיפוט בליגה הספרדית גרוע - אך אני לא מקבל את הטענות שריאל נהנת ממנו באופן בולט יותר משאר הקבוצות, בממוצע. אם כי אני מבין למה נחמד יותר לזכור דווקא את הטעויות הללו.

הנבדל היום היה טעות ללא ספק - אבל זה היה מקרה מוזר. נראה היה כאילו הכדור פגע בשחקן היריב, שגלש סנטימטרים ממנו, ואני לא בטוח שהקוון, פיזית, מסוגל לראות דבר כזה מהעמדה שלו. שוב אני מזכיר לכם - החוקה אומרת כי במקרה של ספק היתרון להתקפה. חבל שלא מישמים זאת לעיתים קרובות יותר.

(Gpep) #3

ספק?

בכזה מקרה אין שום ספק. יש ריאל, יש ברנבאו, יש לבן בעיניים, ויש דגל שנשאר למטה. זה עד כדי כך פשוט.

(avinet) #4

ספק?

בכזה מקרה אין שום ספק. יש ריאל, יש ברנבאו, יש לבן בעיניים, ויש דגל שנשאר למטה. זה עד כדי כך פשוט.

הגזמת, זה היה מצב מאוד מבלבל בשביל הקוון, זידאן בקושי נגע בכדור.

(igas) #5

קראת את דברי?

היה נבדל. בכך אין ספק. הספק הוא בקביעה שהקוון ראה את הנבדל אך בכל מקרה בחר לאשר אותו, שזה בעצם מה שאתה אומר.

כפי שאמרתי - במקרה הזה הדבר אינו ברור ככ כי שחקן סרגוסה גלש סנטימטרים מהכדור. מעמדתו, הקוון לא יכול להיות בטוח בכך. הוא יכול לאשר ויכול לא, ובשני המקרים יתכן שטעה. היום ראינו מקרה עצוב בו טעה, אני בטוח שאתם זוכרים מקרה עצוב יותר, כאשר קוון לא אישר מקרה הפוך, וטעה (אם לא - דרורה תזכיר לכם).

השופטים הם בני אדם. מקרה הנבדל הוא כנראה המקרה הקשה ביותר לשיפוט בגלל מגבלות העין האנושית. יכול להיות שהקוון פשוט אחד בינוני - אך מכאן ועד להאשים בהטייה מכוונת הדרך ארוכה.

(שי) #6

>:frowning:

גם השופר של מדריד לא מתיימר להיות סובייקטיבי:

El Madrid gana con
la ayuda de Losantos

מדריד מנצחת בעזרתו של לוסנטוס עומאר.

(Gpep) #7

קראת את דברי?

היה נבדל. בכך אין ספק. הספק הוא בקביעה שהקוון ראה את הנבדל אך בכל מקרה בחר לאשר אותו, שזה בעצם מה שאתה אומר.

כפי שאמרתי - במקרה הזה הדבר אינו ברור ככ כי שחקן סרגוסה גלש סנטימטרים מהכדור. מעמדתו, הקוון לא יכול להיות בטוח בכך. הוא יכול לאשר ויכול לא, ובשני המקרים יתכן שטעה. היום ראינו מקרה עצוב בו טעה, אני בטוח שאתם זוכרים מקרה עצוב יותר, כאשר קוון לא אישר מקרה הפוך, וטעה (אם לא - דרורה תזכיר לכם).

השופטים הם בני אדם. מקרה הנבדל הוא כנראה המקרה הקשה ביותר לשיפוט בגלל מגבלות העין האנושית. יכול להיות שהקוון פשוט אחד בינוני - אך מכאן ועד להאשים בהטייה מכוונת הדרך ארוכה.

קראתי, הבנתי, ולי אין שום ספק. ואני דווקא זוכר מקרים עצובים מאוד, שנטו בדיוק לאותו הכיוון. אפילו מקרה מהשנה שעברה שיכל בקלות לעלות לולנסיה באליפות. ועוד לא הגענו לפנדל שלא נשרק. הסיכוי שאין הטייה מכוונת קטן לדעתי בהרבה מזה שיש. אני לא אומר שהמשחקים מכורים ושהשופטים קנויים, הם סתם אוהדי מדריד.

עזוב, זה ויכוח סרק שלא יוביל לשום מקום.

(avinet) #8

שי זה לא קשור גם אם פיגו היה בשתי מטר מאחורי ההגנה. המצב היה מאוד מבלבל, הקוון לא יכול לראות משם שזידאן נגע בכדור. כי אם שחקן הגנה נגע אז שער חוקי לחלוטין.

(Max) #9

אני לא מערער על זה שהיה נבדל בשער, אבל התמונה ששי פירסם מטעה בעליל, הכדור שנשלח הגיע לזידאן, זא שבמהלך הזה לא היה נבדל, אחכ פיגו, ראול ורונאלדו חזרו קצת אחורה וזה פחות בולט ממה שמוצג בתמונה.

(שי) #10

סזאר חימנז, האיש שפיגו נכנס בו עם הסטופקס בברוטאליות מכוערת ולא יצא בשום אדום, גמר את העונה, פיגו פשוט ריסק לו את כל הברך השמאלית.

>:frowning:

תודה לך לוסנטוס.

(Max) #11

סזאר חימנס עצמו אמר שפיגו לא התכוון לזה וביקש אישית שלא ישעו אותו כי זו לא אשמתו.
כמו כן זו באמת לא הייתה כניסה מכוונת, פיגו הלך לכדור וסזאר גלש לעבר הכדור לפני כן, לעומת זאת לבקהאם היה אפשר להוציא צהוב על הגליץ' שלו עם הרגל קדימה מול השוער של סראגוסה במחצית השניה.

בכל מקרה, חבל על השחקן הזה, הופעת הבכורה שלו ואחרי 20 דקות הוא מסיים את העונה, עצוב ביותר.

(ERREALA) #12

כוולפ יודעים שיש לי חשבון אישי עם לוסנטו עומר, אבל לא נראה לי שזה אותו מקרה חמור מאז

בכלל, אני קוראת לאוהדי ברצלונה להתכל השנה קצת יותר קרוב, למשל על ההרחקה הבלתי מוצדקת אתמול במשחק בין ברצלונה וריאל סוסיאדד, אמנם הלינק היה מקרטע אבל הספקתי לראות חלק.

מה שראיתי היה בעיקר שלברסה יש את המקבילה שלה לאיקר הקדוש, לפחות במשחק הזה הוא שיגע את ניהט כמו שאיקר שיגע את פרננדו טורס במשחק הקודם.

גם רייסגו , השוער של סוסיאדד היה טוב, כל אחד מהם הציל חמש הצלות ממצבים של שער

לברצלונה יש קצת בעיה בכדורי גובה , ולכם אין הרבה שערים מקרן. טוב שיש אטו, הוא המושיע של ברצלונה לאחרונה, ולא אף אחחד אחר (זאת אומרת הוא ווסאן ויקטור במקרה הזה) ברוך השם , כעת אני מדברת כאוהדת ברסה שאטו סוף סוף ממלא את החור שנוצר בכדורי גובה מאז שעזבו אותתנו ריבלדו, לואיס אנריקה ופטריק, שהיו היחידים ש ידעו לנתר ולנגוח (בעצם, גם אבלרדו ידע)

וכמובן שאם כבר גול מקורנר, הרי זו של שאבי.

עם מאמן מתאים שאבי היה יכול אולי להגיע לסטטיסטיקות של אלקס.

ונחזור לשופטים

השופטים בליגה הספרדית הם שופטים גרועים בדרך כלל, הולכים בדרך הקלה וזאת אומרת במקרה של ספק ללכת עם הקבוצה החזקה יותר, ולרוב הביתית. היות וברצלונה חזקה השנה, גם היא נהנית משגיאות של שופטים לטובתה, כנל גם ולנסיה ושלא יתחילו לבכות לי, ראיתי גם את המשחק שלהם נגד אוססונה. חלקית מממש בנס וחלקית בגלל קניזארס הם לא נצחו, הם בעטו הרבה יותר לשער והם צריכים להצטער על שתי הנקודות האבודות וולנסיה לשמוח על הנקודה.

ואין להם גם מה לבכות על הפנדל שרונלדיניו מכר לשופט, כי לפני זה היה משהו הרבה יותר חמור - סלחו לנאבארו על כרטיס אדום ברור על עברה מאוד מסוכנת.

כללית, בנוסף לקבוצות החזקות
ביחוד שכהן בבית, השופטים האלו נותנים יתרון לקבוצות אלימות כי הם לא שורקים, וכך יוצאות מקופחות הקבוצות עם השחקנים של הג'וגו בוניטו לטובת אלה של הז'וגו כאסחיניו

חבל. ממש חבל

ועל המשחק בברנבאו אגיב כאשר אראה את השידור החוזר כי ראיתי רק חלק קטן ממנו

(ERREALA) #13

אני מתוודה שכתבתיאת ההודעה שלי לפני שקאראתי את כל ההודעות הקודמות

שי, אם למרות כל מה שדיברנו אתה ממשיך לקבל את מה שספורט כותב כתורה מסיני, הרי אתה ממש לא אובייקטיבי כמו אוהדי מדריד שכאן.

ולדעתי עדיף השנה לא לדבר על זה בכלל סצורה כזו כי גם ברצלונה נהנית מזה, לצערי כי בסופו של דבר שיפוט גרוע סתם מביא למורחקים ולצרות צרורות לשתי הקבוצות.

אני תומכת בהצעה לעשות טופיק על השיפוט , אבל בכדורגל העולמי כי גם באיטלקית קורים דברים נוראים. השיפוט ברג'ינה - אינטר האחרון למשל. בעלי התרגז במיוחד על השופט הזה, והוא לא מכיר ממש את הקבוצות והשחקנים, כך שהוא אובייקטיבי, אבל אמר שלשופט כזה אסור לשפוט בסריה A ושהוא קיפח את רג'ינה

לא ראיתי ,אבל בטח אראה בשידור החוזר חוזר.

(שי) #14

מי דיבר על ספורט, מספיק לקרוא במארקה את כל השברים בברך שיש לסזאר חימנז כדי לקבל זעזוע, אגב, לא רק שהוא גמר את העונה, הוא גם בספק לפתיחת הליגה באוגוסט.

Sufre una rotura del ligamento cruzado anterior de la rodilla izquierda, rotura de fibras profundas, menisco-tibiales, menisco-femorales a nivel de ligamento colateral externo. Ademas se le aprecian alteraciones que sugieren rotura del cuerno posterior del menisco interno.

ודרורה, הסתכלי בתקציר של המחצית השנייה, על איזה הרחקה לא מוצדקת את מדברת?

http://strefatechno.host.sk/bar-soc/skrot2.avi

(ERREALA) #15

לא יקראתי במרקה, אבל הכותרת שציטטת נראתה לי כמו אחת של ספורט

אוי ואבוי, לא ראיתי את זה ולא ידעתי ששחקן נפצע כה קשה. כפי שכתבתי כבר, אראה את השידור החוזר, כתבתי כללית

אבל אם שמת לב כתבתי שהשיפוט הגרוע באופן כללי מזיק לכולם והוא מקדם את הז'ודו כסחיניו על חשבון הג'וגו בוניטו

אלברו מסרגוסה בודאי הורחק בצדק, ראיתי איך הוא שיחק בחלק המשחק שראיתי

אני אבדוק עוד פעם את התקציר שהעלית כאן בקישור.

ובודאי גם לך ברור שברסה לא היתה טובה יותר במשחק הזה, ורק אטו הציל אותה בשער של חיית רחבה אמיתית, משהו שכל קבוצה צריכה. תחשוב איפה היתה היום ברצלונה לולא אטו.. תבדוק את הסטטיסטיקה

כל הז'וגו בוניטו והמסירות הנפלאות של דקו ושאבי לא עוזרות כלום אם אין חיית רחבה, וראיתי כבר כמה קבוצות שכשלו בגלל זה.

מזל שכל הרכישות החכמות האלה נעשו לפני שסנדרו נבעט החוצה.

נדמה לי שיש רק שתי קבוצות שלא התחזקו במועד ההעברות הזה - ברסה ואולימפיאקוס

???

טוב, ברור שאולי לא תוכל לרכוש אפילו זנב של שחקן אחרי הקנס העצום שקבלה , (גם ארבעה משחקים בלי קהל בנוסף לזה וזה בערך עוד מיליון וחצי יורוס לפחות בהכנסה) אבל לברסה אין שום תרוץ. ממש לא. אפילו פנר בחצ'ה כנראה רוכשת את אנלקה.

ומה יהיה אם אטו יפצע חס וחלילה (חמסה חמסה טפו טפו) הרי השופטים המעפנים של הליגה הזו ירשו משחק אלים עליו, שילך ויגבר היות וכולם חכמים לא פחות ממני ויראו כמה הוא מכריע משחקים

אז מה יהיה? וסליחה על האוף טופיק.

(שי) #16

כל התקשורת המדרידיסטית מבקשת חמלה בשמו של פיגו כלפי סזאר חימנז. הנהלת סארגוסה הרכרוכית לא תבקש להשעות את הפורטוגזי.

(avinet) #17

שי, לא יתכן שמנהל פה בפורום, יתן לשינאה שבו להשפיע על שיקול הדעת.
שני השחקנים רצו אל הכדור במהירות, חימנז גלש ופיגו פשוט ניתקע לו ברגליים, מרוב מהירות הוא לא יכול לבלום את עצמו. זה ללא ספק היה תיקול בלי כוונה, תהיה אובייקטיבי שי.

(בר ביטון) #18

שי, לא יתכן שמנהל פה בפורום, יתן לשינאה שבו להשפיע על שיקול הדעת.
שני השחקנים רצו אל הכדור במהירות, חימנז גלש ופיגו פשוט ניתקע לו ברגליים, מרוב מהירות הוא לא יכול לבלום את עצמו. זה ללא ספק היה תיקול בלי כוונה, תהיה אובייקטיבי שי.

נו באמת,זה לא הפעם הראשונה שפיגו מתנהג בברוטליות שכזאת.
שלא ישחק אותה תמים עכשיו.
נ.ב.
(ככה לא גולשים לכדור ידידי.)

(avinet) #19

נו באמת,זה לא הפעם הראשונה שפיגו מתנהג בברוטליות שכזאת.
שלא ישחק אותה תמים עכשיו.
נ.ב.
(ככה לא גולשים לכדור ידידי.)

הנה עוד אחד שמסמל את המילה אוביקטיביות...

(ERREALA) #20

פיגו לא מקבל אדומים בדרך כלל, רק תשווה את זה למה שקרהלנסטה שעל תיקול הרבה יותר עדין ובודאי לא מכוון קבל אדום ושני משחקים השעייה נדמה לי (אני לא בטוחה לגבי שני המשחקים)

אולי הגיע לנסטה האדום הזה, כי טענו שהשחקן שתיקל היה האחרון בדרך לשער זה היהכשלושים מטר מהשער, אבל מלדיני הפסיק לרוץ ברגע שראה שנסטה הולך לדאוג לשחקן הזה, לו הוא היה ממשיך לרוף אז לא היה נקרא השחקן האחרון, אבל זה היה מקרה די גבולי

למה הזכרתי את זה, כדי להראות כמה לשופטים יש יותר מדי שיקול דעת והקריטריונים כל כך לא אחידים, אני רק מדגישה שבאותו שבוע היה גם המשחק הנורא של לאמציו ורומא (מבחינת עברות) ועל עברות הרבה יותר גרועות אף אחד לא קבל אדום.

האם השופט מפחד מהאוהדים?? משחקנים מסוימים?? האם הם יודעים שנסטה מקבל עונש בכבוד ולא עושה שערורויות, אבל פיגו ואחרים כן??

העניין מאוד מוזר

יכול בהחלט להיות שפיגו לא התכוון לשבור לחימנס המסכן את הרגל בצורה כזו, אבל גם על תיקולים לא בכוונה מקבלים אדום לעתים.

בעלי שכפי שאמרתי לכם מאוד אובייקטיבי ומסתכל על משחקים מנקודת מבט של שופט בלי דעת לפעמים מיהן הקבוצות. הוא כל כך כעס אחרי המשחק הזה, שאת השידור החוזר שלו ראה אתמול, הוא טלפן אלי מהעבודה שלו ואמר שזה ממש בלתי נסבל מה שקרה שם, והוא דיבר על הנבדל וגם על מישצ'ל סלגדו בעיקר, הוא אמר שהשחקן הזה עושה דברים נוראים ממש ולא נענש על כך. (בוקר טוב אליהו) באופן כללי אמר שזו בושה, וריאל מדריד רוצה לזכות באליפות בכל דרך

היות והוא אדם פסימי מטבעו הוא אמר : תראי שברסה תגמור במקום השלישי

אולי הוא הגזים, בקשר לברסה, אבל כל העניין עצוב ביותר, וביחוד הפציעה של הבחור שרק החל את הקריירה בסרגוסה
בקשר לשער של רונלדו הוא אמר שאולי למישהו אחר היו פוסלים אותו היות וגם הוא היה מנבדל, והוא טוען שהשופט השפיע ישירות על התוצאה

נזכרתי במשחק ההוא, ואיך גוארדיולה וריבלדו קבלו קנסות על מה שדברו אחרי המשחק. ריבלד היה מאוד מרוגז ואמר שיש מי שרוצה שריאל מדריד תזכה באליפות אחרי שהרבה שנים היא לא זכתה ועל זה נשפט וקבל עונש , אבל השופט שהודה אחר כך שטעה והיהנדמה לו שהכדור נגע בקלייברט אבל הוא נגע בהלגרה , לא קבל שום השעייה, שום דבר. הדבר הזה גם נתן לראול את הפיצ'יצ'י באותה שנה

בקיצור, לוסנטוס עושה שם רע לבסקים, אבל הוא לא היחיד. ובעלי התרגז כל כך שאמר שיותר הוא לא יראה משחקים של ריאל מדריד כי אחר כך הוא לא יכול לישון.. (והיות והוא סובל מהלב ולוקח תרופות לא רצוי מן הסתם)

דרך אגב, לושה נראה רץ במשך המשחק ודי מתרגז, אולי גם הוא לא אהב את מה שהוא ראה.

חבל שזה קורה כמובן, הייתי רוצה לשמוע מה רונלדו למשל אומר על זה בחדרי חדרים