בונדסליגה II - מותחן לסיום העונה


(Alon Fman) #1

אם יש משהו שמעט מבאס בעונה הזו באירופה, הוא שמרבית הליגות כבר פחות-או-יותר סגורות משלב מוקדם יחסית של העונה: בספרדית, הגרמנית, האנגלית, הסקוטית והצרפתית אפשר לומר שסיפור האליפות סגור כבר חודשים, בעוד במרבית הליגות הללו ניתן גם לאפיין כבר עכשיו מי בדיוק המועמדות לירידה, מתוך רשימה של גג 4-5 קבוצות.
עם זאת, יש ליגה אחת שבה הכל יכול לקרות. אמנם גם בה קרבות הצמרת כבר די סגורים, אבל כאשר מגיעים לתחתית הטבלה הדברים מתחילים להסתבך-ככה זה כשבליגה של 18 קבוצות, הקבוצה שבמקום השביעי נמצאת רק 3 נקודות מעל הקו האדום.
ברוכים הבאים לבונדסליגה II - הליגה השנייה בגרמניה.

לפי השיטה בגרמניה, שתי הקבוצות הראשונות בכל ליגה עולות אוטומטית, בעוד השתיים האחרונות יורדות אוטומטית. הקבוצה במקום השלישי בכל ליגה משחקת מפגש כפול מול הקבוצה במקום ה-16 מהליגה שמעליה, שבסופו ייקבע האם הן “יתחלפו” בליגה או שכל אחת תישאר לעונה נוספת בליגה בה שיחקה בעונה הנוכחית.
מבחינת החלק העליון של הטבלה, המצב בליגה השנייה בגרמניה די ברור כבר היום-לפי מצב העניינים, פורטונה דיסלדורף תסיים כמעט בוודאות במקום הראשון, כשעל המקום השני מתחרות שתי קבוצות (שנמצאות בפער יחסי למקום הרביעי בו נמצאת אינגולשטאדט של אלמוג כהן) - נירנברג וקיל.

המצב נהיה מעניין כשמגיעים למאבקי התחתית-לא פחות מ-10 קבוצות מועמדות לפלייאוף הירידה!
במקומות האחרון והלפני אחרון (17 ו-18) נמצאות כרגע קייזרסלאוטרן ודרמשטאדט בהתאמה, כאשר במקום ה-16 המוביל לפלייאוף, 3 נקודות מעל דרמשטאדט, נמצאת היידנהיים עם 34 נקודות.
שימו לב: עם שתי נקודות בלבד מעל היידנהיים נמצאות 5 קבוצות (36 נקודות-יוניון ברלין, בראונשוויג, דינמו דרזדן, גרויטר פירת’ ו-אוה), ונקודה אחת בלבד מעליהן ישנן 4 קבוצות נוספות (37 נקודות-סאנדהאוזן, דואיסבורג, בוכום, סט. פאולי).
זה המצב נכון להיום, טרם פתיחת המחזור ה-29 מתוך 34.
מתוך 54 משחקי ליגה סה"כ שנותרו עד לסוף העונה, 18 משחקים יהיו משחקים ישירים בין 10 הקבוצות הנ"ל, כאשר אסור לבטל גם את דרמשטאדט שנמצאת רק 3 נקודות מאחורי דואיסבורג.
אם להסתכל בפרספקטיבה מעט רחבה יותר וחא רק בהקשר למאבקי התחתית (עד כמה שאפשר לקרוא להם כך, בהתחשב בעובדה שהם מערבים מעל לחצי מקבוצות הליגה) , שימו לב לנתון הבא-בין המקום הרביעי בטבלה למקום ה-16 בטבלה מפרידות בסך הכל 9 נקודות.
אמנם זה לא מעט כאשר נותרו 18 נקודות בלבד בקופה, אבל זה נתון שיכול להמחיש עד כמה הליגה הזו צמודה.
כדי להמחיש עד כמה הליגה צמודה, החלטתי לבדוק את הפערים בליגות מקבילות (משנה) נוספות באירופה, כדי לקבל תמונת מצב כללית של עד כמה באמת הליגה קרובה.
שימו לב לנתונים המקבילים בליגות דומות:
ספרדית שניה: קאדיס במקום הרביעי בהפרש של 17 נקודות מחימנסטיק מהמקום ה-16.
אנגלית שניה: אסטון וילה במקום הרביעי בהפרש של 26 נקודות משפילד וונסדיי מהמקום ה-16.
צרפתית שניה: קלרמונט במקום הרביעי בהפרש של 21 נקודות מגאזלק אז’קסיו מהמקום ה-16.
איטלקית שניה: פרוג’יה במקום הרביעי עם 16 נקודות יותר מפסקארה שבמקום ה-16.
בונדסליגה: לייפציג במקום הרביעי עם 20 נקודות יותר ממיינץ 05 שבמקום ה-16.

אם כן, במידה ואתם מעוניינים בקצת אקשן לקראת סוף העונה, אמליץ לכם בחום להתחיל לעקוב אחרי הליגה השנייה בגרמניה.
ההנאה מובטחת. :blush:


(Shirlivneh) #2

אכן מותח! מאחר שמשחקי הליגה אינם משודרים בארץ (תקן אותי אם אני טועה), ידוע לך היכן ניתן לצפות בהם? (באופן חוקי, למען הסר ספק)

אני חושבת שגם בתחתית הפריימרליג יש מידה לא מבוטלת של מתח. סטוק סיטי נמצאת במקום ה- 19 עם 27 נקודות כשבמקום ה- 18 ניצבת סאות’המפטון עם נקודה אחת יותר. במקום ה- 17, בחוף מבטחים לכאורה, ניצבת קריסטל פאלאס עם 3 נקודות יותר (31), כאשר לשתי הקבוצות שניצבות במקומות ה- 16 וה- 15 יש נקודה אחת יותר גם כן (32). לטעמי, גם ווסטהאם שניצבת במקום ה- 14 (34 נקודות) וברייטון שניצבת במקום ה- 13 (35 נקודות) טרם הבטיחו את הישארותן.

לסטוק יש שני משחקים עם חברותיה לתחתית והיא תתמודד, בין היתר, מול קריסטל פאלאס מחזור אחד לפני תום העונה, מה שיכול להוריד את הפער בין השתיים לנקודה אחת בלבד, ולסדר לנו מחזור סוף עונה מותח במיוחד. מצבה של סאות’המפטון נראה מזהיר פחות, זאת מהסיבה הפשוטה שכל המשחקים שנותרו לה עד לתום העונה (5 במספר) הם מול קבוצות מהחלק העליון של הטבלה, ובשניים מהם היא עתידה לפגוש את צ’לסי ומנצ’סטר סיטי.

לא מותח באותה המידה - אך בהחלט מעורר עניין.


(Alon Fman) #3

קודם כל-משחקי הליגה השנייה בגרמניה משודרים בארץ בערוצי צ’רלטון השונים בשידורים ישירים.
מוזמנת לצפות ולהנות! :blush:
אני מסכים שקרבות התחתית השנה בפרמייר ליג מעניינים מאוד, ולדעתי הקבוצה שנמצאת במצב הבעייתי ביותר מבחינת צפי משחקים היא ברייטון, שמלבד שני מפגשים נוחים יותר עם קריסטל פאלאס וברנלי עתידה לפגוש את טוטנהאם ומנצ’סטר יונייטד בבית ואת סיטי וליברפול בחוץ בשני המחזורים האחרונים של העונה.