אגרוף ולחימה משולבת :: GSP הביס את ביספינג

(Paul Heyman) #561

אני שמתי את הסרטון הזה כדי להציג רק את העמדה שדיינה הוא לא פרומואטר מושלם- ושכל אחד יחליט אחרי זה באיזה מידה לדעתו.

שנייה אחת, לפני שאני חוזר לדיינה וואייט, רק לסדר על ההבדלים - ה-WWE הוא אכן יותר בידורי - אבל בנוגע לשאר התיאורים אני מוכן להעמיד עמדה נגדית: האטלטיות שנדרשת מהמתאבקים ב-WWE היא לא פחותה משל אלו ב-UFC, פשוט בדסיפלינה אחר. גם ברמת האלימות אני מוכן להתווכח איתך - רק כנס ליוטיוב ותכתוב “ECW” ואז נדבר מי פחות או יותר אלים :slight_smile:

זה היה רק מהצד, כי הויכוח הספציפי הזה הוא בזבוז זמן(אני חושב שאתה מסכים איתי על זה). אבל בנוגע לדיינה וואייט - האשמה הכי גדולה שאני יכול להניח בחיקו היא העובדה שהוא לא מצליח ליצור ולמכור כוכבים, וזה נדרש עבור פרומואטר של עסקי הלחימה. בעוד רוב העולם מכיר שמות כמו האלק הוגן, ריק פלייר, סטיב אוסטין, האנדרטייקר, אנדרה הענק וכו’ וכו’ וכו’ - מבחינת ה-UFC נוצרו רק שני כוכבי על שכל העולם מכיר: קונור מק’גרגור ורונדה ראוזי, וזה הרבה יותר (לדעתי האישית) הודות לכריזמה האישית של כל אחד מהם(ומק’גרור מבסס הרבה את ה"דמות" שלו על פלייר אגב) ופחות בגלל עבודת הפרומואטינג של דיינה. אפילו במקרה של ברוק לסנר - דוגמא מובהקת למישהו שבנה את השם שלו בהתאבקות אצל וינס מקמהאן והגיע עם סטטוס כוכב אוטומאטי אצל ה-UFC אחרי זה(או למשל גם CM פאנק לאותו הנושא, למרות שעם הרבה פחות הצלחה).

אז להחזיר את הדיון לאן שהתחלנו - כן, נונייז בהחלט יכולה לכעוס על וואייט על הדרך שבה הוא מכר את הקרב הזה, אבל אני פשוט לא הייתי מצפה ממנו אחרת(וברמה האישית כנראה שבמקרה הספציפי הזה, הייתי עושה עבודת פרומואטינג מאוד דומה) אבל בואנה, ברמה של הפנטזיה - זה היה יכול להיות פשוט מרתק לראות מה וינס מקמהאן היה מצליח ליצור מהכוכבים הענקיים שלא לחלוטין ממומשים ב-UFC.

(bengi6666) #562

אני חושב שההשוואה בין הWWE לUFC בקטע של בניית כוכבים היא קצת לא הוגנת.
בWWE אתה קובע את התוצאה של הקרב, המתאבקים יכולים להישאר במקצוע ברמה תחרותית גבוהה הרבה יותר שנים, ולהשתתף בהרבה יותר קרבות, כתוצאה מכך שהקרב מבויים. אתה גם יכול להנות מקרבות עם יותר משני לוחמים, ולעשות קרב של 2 על 1 וככה ליצור כוכב(תקן אותי אם אני טועה).
לעומת זאת בUFC אין לך כ"כ הרבה זמן, לוחם עושה מקסימום 3-4 קרבות בשנה, ואם הוא עושה בקריירה 30 קרבות בUFC זה המון!, תוסיף את זה שההשפעה של הגיל על היכולת היא יותר גדולה(אנדרסון סילבה), ושאתה לא יכול לשלוט על התוצאה.

ברור לך שהUFC רצה מאוד שרונדה תנצח את נונייז, אם היא היתה מנצחת היא היתה חוזרת למעמד של הסופרסטאר, אבל ברגע שהיא שוב הפסידה, פתאום היא הפכה לעוד לוחמת.
ברוק לסנר הגיע כפצצת שיווק לUFC, משום מקום הפסיד למיר, הUFC המשיך לפמפם אותו ואז ולאסקז פירק אותו, עכשיו לך תבנה כוכב עם מאזן 5-2.
קונור הוא דוגמא מעולה, אישית אני מאוד אוהב אותו כי הוא כ"כ שונה מהפרופיל של אלוף UFC, הוא סטרייקר עם יכולת קרקע סופר מוגבלת, אירופאי, עמידה שמאלית, הרבה יותר רקע מסורתי בהשוואה ללוחמים אחרים. האיש עשה דברים מטורפים בשנה האחרונה, אבל חייבים לציין שהUFC מאוד עזר לו. הוא ישר קיבל קרב אליפות בLW למרות שיש שם מלא איכות, הוא ישר קיבל רימא’צ מול דיאז(אלדו לא זכה לזה), עכשיו דמיין שהוא מפסיד את הקרב השני לדיאז(עניין של סיבוב זה הכל), כל מה שהUFC עשו עבורו נזרק לפח, והוא הופך מהפנים של האירגון לעוד לוחם עם חגורה(יש עוד 9 כמוהו במקרה כזה).

אני חושב שבמקרה של CM פאנק רואים את הטוב והרע בדיינה וואייט, מצד אחד יכולת שיווק מרשימה, מצד שני יחסי אנוש בריצפה.
דיינה לקח שני לוחמים לא מוכחים, האחד שם גדול בארצות הברית ויכולות לחימה מוגבלות(פאנק), השני “פרוספקט” שלא יותר מדי אנשים הכירו אז(מיקי גל), ולמרות שהם היו לא מוכחים הוא הצליח למכור את הקרב תוך כדי ניצול השם של פאנק. הוא גם דאג לעשות סידרה על פאנק(נחמד לא עפתי) כדי שאנשים כמוני שלא היה להם מושג מי זה CM פאנק, ירצו לצפות בקרב.
מצד שני דיינה משתמש באנשים כנייר טואלט, כשהוא צריך אותם הוא משתמש בהם, וכשהוא לא צריך הוא פשוט זורק אותם.
כבר באותו ערב צוטט “שקרב הMMA הבא של פאנק יהיה בארגון אחר”, הבן אדם פאקינג הקדיש לזה שנתיים, עבר ניתוחים בדרך רק כדי להיכנס לאוקטגון, אתה זורק אותו שעה אחרי?! לדעתי הגיע לו קרב נוסף אפילו לא בMAIN CARD, ראיתי כבר הופעות מביכות משלו, של לוחמים גדולים יותר.

נונייז יכולה לכעוס על הUFC וזה מובן, אבל דיינה לא סופר אותה, היא נטו כלי עבורו לעשיית רווחים, ככל שהיא תפנים את זה יותר מהר ככה היא תתאכזב פחות.
אגב paul heyman, לדעתי הראיון של לסנר נעשה כשהוא היה חתום בWWE והבוס שלו מקמהן, ככה שהוא לא הכי אובייקטיבי.[RIGHT][COLOR=darkgreen]

[/COLOR][/RIGHT]

(Paul Heyman) #563

אז דיינה ואייט הציע בלייב לפלויד מייות’ר קרב מול קונור מק’גרגור תחת הקורה של ה-UFC. הוא הציע 25 מיליון לפלויד, 25 מיליון למק’גרגור ופלוס אחוזים מהמכירות של האירוע.

פלויד מייות’ר צחק לו בפרצוץ בחזרה וקרא לו “fucking comedian”…

(bengi6666) #564

הדבר הזה ממש צובר תאוצה, זה עדיין רחוק כדי שזה יהיה סגור, אבל בכל זאת זה סוג של מו"מ.
אם אכן זה יתרחש אין לי ספק שזה יהיה בתנאים שמייוותר ירצה(חוקים/כסף/מי יעלה ראשון לזירה ועוד…), ובאמת שעם כל האהבה לקונור, אני לא נותן לו סיכוי מול מייוותר בקרב איגרוף.
בכל אופן אני מאמין שזה ייפול ושזה לא ייצא לפועל, יותר מדי אגו מעורב שם, פלוייד יסכים להילחם רק בתנאים שלו ובמקרה כזה לקונור יש רק מה להפסיד.

(Paul Heyman) #565

תראה, אם מייות’ר וקרב שלו מסתובב סביב הסכום של מאה מיליון…

אז אם אתה מציע לו הצעה של נגיד 80 מיליון, או 70 מיליון, אז אתה עדיין בתוך התחום שאפשר להגיד שאתה מתמקח על מיקסום רווחים עבור עצמך;

אבל אם אתה מציע לו 25 מיליון, זה פשוט נראה שאתה חשפת את העובדה שאתה לא בליגה שלו בכלל…

אבל נראה, דיינה וואייט אוהב לפעמים למשוך את הכיסוי מהעניים שלנו בהפתעה - אז אולי משהו מבעבע מתחת לפני השטח…

(Paul Heyman) #567
  • קרב מרתק נקבע בין כריס וואיידמן לג’רארד מוסאסי. יהיה קרב המומנטומים; השלילי של וואיידמן מול החיובי של מוסאסי.

• ואת האווירה לקראת UFC 209 התחילו לחמם עכשיו:

//youtu.be/gMf9jCUyG_k

(bengi6666) #569

[RIGHT]טיטו אורטיז מנצח את צ’אל סונן תוך שתי דקות בהכנעה, בבלאטור 170 ופורש. קרב עם המון דם רע וטראש שהפגיש שניים מהחלוצים של הספורט הזה, טיטו אלוף UFC לשעבר וחבר היכל התהילה, וצ’אל סונן אומנם לא אלוף אבל בכל זאת היה מאמן בultimate fighter, וזכה לנצח אלופים כמו שוגון רואה ומייקל ביספינג.
האמת ששניהם אף פעם לא היו אהודים עלי במיוחד, אבל אחרי שראיתי את הקרב אני חייב לומר ששניהם נראו רע(גם טיטו), חלודים, ורחוקים שנות אור מהשיא(אפשר להבין בכל זאת בני 40). אני לא רואה את בלאטור הופך לסוג של אלטרנטיבה לUFC בקרוב, ממש לא… הפער באיכות ובשכר הוא פשוט עצום. בלאטור יותר מזכיר לי כרגע את הליגה הסינית או הליגה בקטאר בכדורגל, לוחמים שגמרו את הסוס מגיעים לשם כדי לגרד עוד כמה לירות לפני שהקריירה נגמרת.
אני יודע שקצת חפרתי על כל הקטע של השכר, אבל נתון שבאמת הדהים אותי, טיטו לקח על הקרב 300 אלף (בן 41), סונן לקח 50 אלף(בן 39), לוחם אחר בCARD בשנות ה20 לחייו לקח 1500 דולר עלובים! לא רואה איך בלאטור מצמצם את הפערים מהUFC ככה…[/RIGHT]

(BannedT) #570

בלאטור פשוט משלמים יותר כסף לבנסון, פיל דייוויס ורורי מקדונלד ככה שלא נשאר לאחרים…

(Paul Heyman) #571

היה כיף אדיר לראות את אנדרסון סילבה שוב נלחם. זה באמת אין מספיק מילים כדי לתאר כמה זה מעורר השראה ומרשים, לראות בן אדם בגיל בכלל לא צעיר כמוהו - עדיין מגיע עם תשוקה וכזה רצון ענקי להמשיך לנצח; פשוט אגדה.

את קרב הנשים עוד לא הספקתי להשלים ואני אכתוב הודעה יותר מסודרת אחרי שאצליח לראות את האירוע במלואו. אבל ברכות לדה רנדמי על היותה האלופה.

(BannedT) #572

שום ברכות לדה רנדמי, מאחל לה רק כישלונות. פעמיים דפקה להולי מכות אחרי הפעמון (זה שלא הורדו נקודות זה ביזיון) וכשג’ו רוגן הזכיר את סייבורג בראיון בזירה התרוצים ישר התחילו. גם שופטי הצד וגם שופט הזירה בקרב הזה היו די גרועים, אני ממש שונא את ה-NYSAC. אחד האירועים החובבניים ביותר שראיתי מכל בחינה, מי ייתן ולא נראה עוד אירוע PPV כזה בארגון.

(bengi6666) #574

הCARD לא היה יותר מדי מבטיח והתוצאה בהתאם, סה"כ היה אירוע לא משהו בכלל.
פורייר נגד מילר היה הקרב הכי טוב של הערב. טקשיירה מלמד את קנונייר שגם תפילות יהודיות לא עוזרות באוקטגון(יסלחו לי הדתיים בינינו).
ג’קרי סוזה עושה את העבודה שלו. דיברנו הרבה על האיכות בMW, ביספינג מרגיש לי כמו איזו זברה בחצר של האריות בספארי, ואני לחלוטין לא מזלזל בו, אני פשוט מעריך את האחרים הרבה יותר.
אנדרסון סילבה הוא אגדה חיה, זה פשוט מדהים לראות את היכולת והתשוקה שלו כשהוא מעל גיל 40! אומנם לדעתי הוא הפסיד את הקרב שלו
29-28, אבל זה לא באמת משנה את העובדה שהוא עדיין תחרותי בגילו, ושהוא מסוגל להתמודד עם לוחם טופ 10 במשקל שלו, פשוט מדהים.
לגבי הקרב המרכזי, דה רנדמי פגעה הרבה יותר ועשתה יותר נזק, מנגד הולם אומנם שלטה בקלינץ, אבל היא לא הצליחה לייצר משם משהו משמעותי. אני ראיתי שם 48-47 לדה רנדמי(סיבובים 2,5 להולם), כשאני ממש לא אובייקטיבי ומשוחד לטובת הולם.
חבל מאוד שהקרב הושפע מהמכות של דה רנדמי אחרי הבאזר, זו שערוריית שיפוט שלא מביישת אפילו את סטיב מזגאטי, לדה רנדמי היו חייבים להוריד נקודה, היא עשתה את זה בכוונה.
כואב הלב על הולם שאומנם היתה הלוחמת הפחות טובה, אבל כאמור הפסידה בצורה הכי אכזרית שיש. זה הפסד שלישי רצוף שלה ולדעתי היא בנקודה סופר קריטית בקריירה שלה, לא רואה אותה ממשיכה להילחם אחרי הפסד נוסף, לא כשהיא כבר בת 35.

וזו אגב אמירה סופר מעניינת של דיינה על האירוע
UFC boss said his UFC 208 highlight was 'the plane ride home!

(bengi6666) #575

חביב נורמגומדוב הובהל לבית חולים, לאחר “בעיות” בחיתוך משקל(אני מניח שזו התייבשות), והקרב שלו מול פרגוסון בוטל.
ממש חיכיתי לקרב הזה, וזה ממש ממש ממש מבאס, פשוט קטע דפוק :frowning:
לא רואה את הקרב הזה קורה בעתיד הקרוב, ואני גם לא יודע מתי חביב יקבל צאנס נוסף לקרב אליפות(הוא גם לא יכול לבוא בתלונות).
הCARD של UFC 209 היה מדהים, וגם עכשיו הוא מרשים, אבל זה פשוט לא אותו דבר בלי הקרב הזה וחבל.

GSP חוזר לUFC אחרי 3 שנים, ומקבל ישר קרב אליפות מול ביספינג. לדעתי אחרי כ"כ הרבה זמן בחוץ היה עדיף לו ללכת על קרב רגיל של שלושה סיבובים, בעיקר כדי להסיר חלודה ולחוש שוב את האוקטגון. בכל אופן זו החלטה מאוד מוזרה של דיינה וואייט, סוג של אצבע משולשת כלפי הצמרת של הMW, לדעתי החטיבה הכי איכותית ועם הכי הרבה עומק בUFC.
אני מניח שGSP העדיף את הMW ע"פ הWW כדי להוסיף עוד שיא לקריירה האגדית שלו ולהיות אלוף בשני משקלים שונים. אני בכל אופן חושב שהוא עושה טעות בחזרה שלו, האיש פרש בשיא, עם רקורד מרשים בטירוף, כאלוף(למרות ששדד את הקרב האחרון), בחזרה שלו בגילו יש לו הרבה יותר מה להפסיד, הוא רק יכול לקלקל קריירה שהיתה הכי קרובה למושלמת.

אגב ההימור שלי לראשון בבוקר שתומפסון מנצח בהחלטת שופטים.

(Paul Heyman) #576

אז הלילה מגיע הקרב החוזר אחרי הקרב הראשון המדהים בין וודלי לתומפסון.

נדבר מחר :slight_smile:

(Paul Heyman) #577

צריך לראות את הקרבות המקדימים כי הזירה נראתה כמו שדה קרב עוד לפני שהאנט מול אוברין התחיל… והמצב לא “השתפר” בהמשך הערב. מראה ברוטאלי לחולטין - I love it…

מארק האנט מול אליסטר אוברין:
אהבתי את התנועה בגדול של אוברין, חוץ מהפעם שהוא פשוט הסתובב וברח מהאנט(WTF היה הדבר הזה?!). מארק האנט מרגישים את הגיל עליו, בעיקר בתנועה - אבל בואנה עדיין איזה כוח מתפרץ מטורף יש לו; באמת בין הסטרייקרים הטובים בעסק. בכלל, עבודת רגלים מעולה של אוברים - גם בתנועה, אבל גם בבעיטות והברכיות וכו’. השליטה הייתה של ההולנדי במהלך כמעט כל הקרב, מלבד יציאות מתפרצות נהדרות של האנט פה ושם. והתוצאה בהתאם.

סינטיה קאלביו נגד אמאנדה קופר:
עבודת קרקע יפיפייה של קאלביו, במיוחד המעברים מפוזיציה לפוזיציה; מאוד מרשים. עבורי כשמקור הרקע האישי שלי ב-MMA הוא מג’וג’יטסו ברזילאי, היה תענוג לראות את העבודה שלה.

ראשאד אוונס מול דן קלי:
ברוך הבא אוונס לדיוויזיית המידלווייט. לא יודע כמה המחשבה של לנסות ללכת להורדה של קלי, או בכלל להתמודד איתו על המזרן מצד אוונס - הייתה החלטה חכמה, מצטער, אבל לנסות לשחק את משחק ההורדות והקרקע עם ג’ודוקא אולימפי שלעבר? לא ההחלטה הכי חכמה לטעמי. חבל שבסופו של דבר אוונס לא תקף במשך כל הקרב כמו שהוא תקף ב-15 השניות האחרונות, ולצערו של אוונס - כך גם חשבו השופטים. עבודה טקטית ומאמץ מעולה של קלי במהלך הקרב - הוא היה בסופו של דבר היותר פעיל והנחית על אוונס יותר מאשר אוונס הנחית על קלי. אני בסדר עם החלטת השופטים.

לאנדו ונאטה נגד דיוויד טיימור:
קצת יש הרגשה שונאטה הגיע לקרב הזה במחשבה שהוא נלחם מול לוחם שמונה דרגות פחות טוב ממנו, כי הוא הרשה לעצמו “להשתעשע” בקרב וקיבל על זה בראש מטיימור שבא לתת עבודה כמו שצריך. ממש הרגשתי את עצמי רוצה יותר ויותר בניצחון של טיימור בגלל הגישה הסופר מעצבנת של ונאטה בקרב הזה. מה אתה מגיע ל-UFC ומתחיל לרקוד לי ריקודי רומבה ועושה לי הבעות פנים במהלך הקרב… תרים ידיים, ותעבוד - דיר באלאק. מבחינתי, ניצחון מוצדק לחלוטין של טיימור - שונאטה יחפש שעשועים ברחבת הריקודים, לא באוקטגון.

תומפסון נגד וודלי:
טוב, זה לא היה קרוב בכלל לקרב שלהם מנובמבר האחרון. אבל כמו שוודלי אמר אחרי הקרב, " זה לא חייב להיות תמיד הכי יפה". אני חושב שההחלטה הלכה לכיוון של וודלי בעיקר בגלל הסיבוב החמישי. ככה או ככה, הסיפור בין השניים האלו לא נגמר - אבל הם חייבים ללכת הצידה ולהילחם באנשים אחרים, ואז אולי בעוד שנה שנתיים שלוש…אפשר יהיה לעשות עוד קרב כדי שסוף סוף אחד מהם יצליח לצאת מקרב ביניהם עם ידו על העליונה באופן ברור.

(Colombian Cowboy) #578

אני לא מבין כלום בלוחמה על סוגיה, אבל עבודת קרקע לעניות דעתי לא מספיקה. לדוגמה, רונדה ראוזי הצליחה לא רע כשהיא לקחה את היריבות שלה לקרקע ושם היא פשוט אדירה (ג’ודקאית לשעבר אם איני טועה), לעומת זאת כשלמדו אותה והתחילו לדפוק לה אגרופים לפנים וכל העמידה הגרועה שלה התגלתה במערומיה.

לעומת זאת, קלאביו הזו רקדה גם בעמידה. תנועות מדויקות ומהירות, ושינויי מיקום טובים. ככה היה נראה לי מתקציר בפאקינג ספורט 5.

זהו, גם אני תרמתי משהו לת’רד שאיני מבין בו כלום.

(Paul Heyman) #579

יש כל מיני גישות ב-UFC. בגלל שזה כמובן MMA, אז כל לוחם מגיע מהרקע שלו.

אז קח לדוגמא את ברוק לסנר מול מארק האנט, ואם יצא לך לראות את הקרב הזה(בלי קשר לשערוריית הסמים שהתגלתה אחרי); בכל סיבוב ברוק לסנר פשוט לקח את האנט לקרקע, שיתק אותו במשך 3-4 דקות שם והכניס לו אגרופים בכל הזדמנות שהייתה לו.

אז פה זה נראה שתוכנית הקרב של קאלביו הייתה די ברורה, היא מגיעה מרקע של התאבקות - אז היא באה, עמדה מול קופר וחיפשה את ההזדמנות שלה להפלה ולהשתלט עלייה על הקרקע - היא מצאה את ההזדמנות ועשתה לדעתי עבודה נפלאה על הקרקע בלא לוותר לקופר ולתת לה לברוח. שלטה עליה, החליפה פוזיציות כשהיא הייתה צריכה וחיפשה את החניקה כל הזמן, עד שהיא מצאה אותה. הכנעה, נגמר הקרב.

יש לך לוחם כמו קרומייר למשל שיודע שהועצמה האדירה שלו היא בקרקע, והוא באופן אקטיבי מחפש להביא את היריב מולו כל הזמן לעמדה הזאת, כי שם נמצא היתרון שלו. זה לא שלוחם טוב בקרקע לא יודע גם להילחם בעמידה, אבל הוא יודע שאם הוא יצליח להביא את הקרב לאזור שבו הוא הכי חזק - יש סיכוי יותר טוב לניצחון.

כדוגמא אחרונה אני אביא את עצמי ברקע החובבני להחריד שלי, אבל לי אישית יש מסת גוף גדולה ואני יודע להשתמש בה בקרקע. כל פעם שהייתי צריך להילחם מול חברה באימוני MMA שידעתי שהם אולי חזקים יותר ממני, או מתאגרפים יותר טוב ממני וכו’, פשוט הייתי נכנס בהם ומפיל אותם לקרקע ומעביר את הקרב לשדה שבו השליטה היא שלי. לא תאמין כמה פשוט זה נשמע וכמה טוב זה עובד :slight_smile:

(bengi6666) #580

מאז הקרב מול מיוציץ זה הפך לסימן ההיכר שלו :slight_smile:

(bengi6666) #581

ונאטה נגד טיימור היה קרב נהדר שממש נהנתי ממנו, ללא ספק הקרב הכי טוב שהיה באירוע. יכולת סטרייקינג נהדרת של שני הלוחמים, קצב מאוד גבוה, ולמרות שנגמר 30-27, הקרב היה צמוד עם סיבובים מאוד צמודים. אני אגב לגמרי עם השופטים שנתנו גם את הסיבוב הראשון לטיימור, למרות הנוק-דאון.
סינטיה קלאביו נתנה באמת הופעה סופר מרשימה על הקרקע, לדעתי היא נתנה את ההופעה הכי מרשימה בMAIN CARD.
אליסטר אוברים למרות הניצחון לא מרשים אותי, אני לא רואה איך הוא מתקדם מפה ומצליח לדגדג את התותחים הכבדים של המשקל הכבד(ולאסקז, מיוציץ), הקרב האחרון שלו מול מיוציץ היה באמת מביך.
ראשד אוואנס יורד לMW כדי לסחוט עוד קצת את אדי הדלק האחרונים של הקריירה, זה כבר לא זה, ולדעתי הדרך לתליית הכפפות קצרה מתמיד.
תומפסון נגד וודלי היה קרב שונה לגמרי מהפעם הקודמת. אני חייב לציין שלדעתי זה לא היה עד כדי כך נורא, קרב מאוד טקטי שהזכיר לי מאוד את הקרב של וודלי נגד רורי מקדונלד. הסיבובים היו סופר צמודים וקשים לניקוד, להוציא הסיבוב האחרון, שלדעתי לא היה שווה 10-8. אני מבין אנשים שניקדו אחרת את הקרב, אני בכל אופן ראיתי 48-47 לתומפסון(סיבובים 1/2/4) ולדעתי הוא קצת נשדד היום. אם אני צריך לסכם את שני הקרבות שלהם, אז אני חושב שזה הכי צמוד שיש עם יתרון קל לוודלי. הוא יצר נוקדאונים(מול הסטרייקר הטוב בUFC), הוא ניצח סיבובים 10-8, הוא גם יצר יותר נזק על הפנים של תומפסון בשני הקרבות האלו, התואר הזה מגיע לו טיפה יותר. בכל אופן יש לי גם את התחושה שאנחנו נראה קרב שלישי ביניהם.

הניקוד של השופטים+חוות הדעת של העיתונאים, בהחלט קרב קשה לניקוד…
דיינה וואייט אגב גם ראה 3 סיבובים לתומפסון מול 2 של וודלי

(BannedT) #582

אוברים נגד האנט: אוברים הוא הסטרייקר הכי טוב בקטגוריית ההמשקל שלו, אולי הטוב ביותר שאי פעם היה במשקל הזה ב-MMA, אבל הסנטר שלו מפלסטיק והתוצאות בהתאם. כל מי שחושב שמיוצ’יץ’ שכל הקטע שלו זה עמידה הוא באמת לוחם טוב יותר מאוברים מבחינת טכניקה לא באמת מבין על מה הוא מדבר. האם לוחם שמתנפץ כשהוא חוטף אגרוף הוא מועמד אמיתי לתואר? לא יודע, אני כן יודע שאם אוברים (בלי הסטרואידים) נתן נוקאאוט לדוס סאנטוס הוא יכול לנצח גם את סטיפה, שלו יש דווקא לסת מברזל. האנט צריך לתת קרב פרישה יפה מול איזה לוחם בינוני וללכת הביתה עם רקורד של 13-12 ולא 12-12.

קאלביו נגד קופר: הלוחמת של אלפא מייל נתנה בראש על הקרקע. בניגוד לחלק מהאנשים פה העמידה שלה לא הרשימה אותי בכלל, בעיקר כי המכות שלה נראו נורא חלשות, גם הטכניקה לא הייתה כל כך במקום, בכל מקרה היא פרוספקטית מלהיבה בהחלט. בנוגע לקופר, היא לא שייכת למיין קארד של ה-UFC ברמה הזאת, אין לי ספק בכלל שזרקו לשם בשביל לבנות קצת את קאלביו עם לוחמת שיש לה ניסיון בארגון.

קלי נגד אוואנס: יכול בכיף לזכות בתואר המפוקפק ‘הקרב המיותר של השנה’. שני לוחמים מבוגרים ואיטיים, כשדווקא זה שיש לו שנות אור בניסיון וטכניקה מצליח להפסיד. רשאד יכול לפרוש בכיף, קלי דווקא יהנה מסכום גדול יותר בקרב הבא אבל גם לו אין יותר מידי מה לחפש ב-UFC.

ואנטה נגד טיימור: ואנטה הוא אחד הפרוספקטים המלהבים והמדוברים של 2016, הוא הגיע כפייבוריט ופשוט הפסיד לזה שנלחם טוב יותר. הלוחם שמגיע מהרקע של האגרוף התאילנדי-קיקבוקס האירופאי פשוט החטיף יותר והגן יותר מול לנדו שטכניקת הטייקוואנדו שלו מרשימה, אבל לאכול כל כך הרבה ברכיים לבטן, אם כמה שהוא נראה חזק, מנקד לטובת היריב. 28-29 גם היה הולם בשל הסיבוב הראשון, אבל דבר אחד באמת משנה, טיימור ניצח את הקרב. ואנטה הולך ללמוד ממה שהלך בקרב הזה, טיימור העלה את המניות שלו, שניהם הולכים לדבר חזק בקטגורייה הזו ואל תשללו רימאץ’ גדול שלהם בעוד כמה שנים.

תומפסון נגד וודלי: הקרב הזה היה חייב לקרות, מצד שני הוא היה קרב מאוד מאוד מאכזב. אם כמה שלא ננסה להפוך את זה, בשביל קרב כזה צריך לדעת גם קצת להסתכן, אפשר לטחון מים מפה ועד להודעה חדשה עם כמה ששניהם לוחמי קאונטר אבל לראות אותם רוקדים אחד מול השני במשך חצי דקה ובקושי מוציאים מכה יכול לבאס גם מי שנהנה מקרב טכני ומחושב כמוני. בנוגע לתוצאה, באמת שלא אכפת לי, אני לא יודע איך הייתי מרגיש אם וונדרבוי היה לוקח את החגורה הביתה, גם אם לדעת רבים הוא ניצח (שוב) שלושה סיבובים מול שניים של וודלי. אם לוודלי לא מגיעה החגורה הזו, אל דאגה, מישהו כבר ייקח אותה ממנו, מה שבטוח זה שהוא יצטרך לעשות יותר ממה שעשה וונדרבוי.
דבר אחד אני יכול להגיד, קרב שלישי לא אמור להיות פה ואף אחד בארגון לא היה רוצה כזה קרב חוץ מתומפסון וגם זה בשביל החגורה.

בנוגע לביטול של חאביב. בהתחלה דיברו על בעיות בריאותיות, חוסר באחריות ובפיקוח של ה-UFC בעצמם בנוגע לחיתוך המשקל, גם טוני איחל לחאביב שירגיש טוב. בסופו של יום, לוחם שמצולם אוכל טירמיסו במסעדה עם חברים במהלך ההכנה לקרב ולא מגיע למשקל, דמו בראשו. בסופו של דבר טוני בעצמו דיבר על זה אחר כך ובכמה שזה פגע בו כלוחם, כשהוא בעצמו אדם כבד יותר מחאביב. אני מעריך הרבה פחות את הדגאסטני עכשיו.
הקרב הבא של טוני אמור להיות קונור באופן חד וחלק וטוני הגדיר את זה הכי טוב שאפשר: “או שתילחם מולי, או שתפנה את החגורה”. אני חושב שפרגוסון הוא אחד המאצ’אפים הכי טובים שאפשר להעמיד מול קונור (בעיקר כי חאביב עומד עם יד ימין טיפה נמוך מידי כשהוא מגן על הלסת, והמבין יבין), אין לי ספק שזה מגיע לו והכל שאלה של מה רוצה הכוכב האירי.

הבאים בתור הם GSP וביספינג. כל מה שאני יכול לומר זה שאני מרגיש רע בשביל סוזה ורומרו, שני הלוחמים הכי טובים כיום בקטגוריית המשקל שלהם שקרובים כבר לגיל 40 והולכים לפספס את הסיכוי שלהם לא לטייטל שוט, אלא להגיע ביכולת טובה לקרב על החגורה. אני לא רוצה לפתוח את הפה על הקרב הזה עד שהוא באמת יסתיים כי אני לא יודע מה לחשוב על המאצ’אפ הזה, ואם כמה שאני לא מחבב את GSP, את ביספינג אני מחבב פחות.

(Paul Heyman) #583

אגב, אתם ראיתם את הדבר הזה?