אגרוף ולחימה משולבת :: GSP הביס את ביספינג

(bengi6666) #519

[QUOTE=BannedT;1702534]אני התכוונתי באופן ספציפי ללוחמי המיין קארד. לא סתם לוחמים עוברים לבלאטור. אני משוכנע שיש יותר כסף באגרוף, בטח כשב-UFC עושים עסקה עם ריבוק שרווחית מאוד לארגון ובכלל בכלל לא ללוחמים. דיינה ווייט הוא פרומוטור מעולה של קרבות, הוא מבין מאוד בענף עצמו שזה מאוד חשוב, הוא מופיע הרבה מול המצלמה ועוד כל מיני דברים שלמד מאלילו וינס מקמהון, אבל כשזה נוגע להתנהלות מול לוחמים הארגון שלו פשוט מדשדש. נדמה לי כאילו אף אחד ב-UFC לא מרוצה, מאלופים וקונטנדרים עד לשועלי קרבות ולוחמים ותיקים. תראו איך ארגון כמו בלאטור פותח את הכיס ללוחמים מסויימים כשב-UFC נותנים ללוחמים ללכת.[/QUOTE]

זו בדיוק הטענה שלי! דיינה מעולה במה שהוא עושה, שזה בעיקר למכור קרבות ולהכניס כסף לארגון. לא סתם הUFC הוא הארגון מספר אחד בעולם, אבל לדעתי הוא מגזים בחמדנות שלו וביחס ללוחמים.
אני לא חושב שבלאטור זו התשובה עבור הלוחמים, כי לבלאטור יש את אותו האינטרס כמו לדיינה ווייט, שזה להרוויח כמה שיותר כסף ולעזאזל האינטרס של הלוחם, רק שדיינה הרבה יותר מוצלח וטוב מהם.
אני חושב שהפתרון עבור הלוחמים זה הקמת גוף שמאגד אותם, גוף שידאג לשכר מינימום לקרב, וידרוש אחוזים מהרווחים של הארגונים כשכר ללוחמים(משהו שדומה לNBA והסכם השחקנים שם). לUFC/דיינה יש הרבה יותר מה להפסיד, יש ים של כסף בספורט הזה וכרגע הם משלמים פרוטות באופן יחסי ללוחמים שלהם, במקרה של שביתה, הUFC יפסיד הכי הרבה.

אגב, הלוויי נגד פטיס הפך לקרב רישמי על חגורת האינטרים, כשהמנצח יפגוש את אלדו בקרב על החגורה בFW.
יש שמועה חזקה(אולי כבר הפך לרישמי) שחביב נורמגומדוב יפגוש את פרגוסון בקרב על חגורת האינטרים בLW, עוד נטען שאם אלדו ינצח בקרב על הFW הוא יעלה משקל לLW כדי לקבל את הקרב החוזר שלו מול מקרגור.
בכלל זה מדהים איזה בלגאן מצליח לעשות קונור גם כשהוא בחופשה :slight_smile:

(BannedT) #520

תגיד מה שאתה רוצה על בלאטור אבל עד עכשיו הם מרוויחים פחות מה-UFC ויש לוחמים שמקבלים אצלם יותר. הרעיון של האיגוד הוא רעיון מעולה. בנוגע להולווי-פטיס ולזה שאלדו יקבל את החגורה, בינתיים השמועה הפכה לנכונה, כך שאני לא פוסל על הסף אף שמועה שרצה עכשיו חזק.

עריכה: קראתי (שוב) שמועות על כך שהבעלים החדשים של ה-UFC רוצים להחליף את צמד השדרנים האגדיים, רוגן את גולדברג, בגלל כמובן ענייני כסף. מה שבאמת מעניין זה שבאינטרנט המון אנשים כבר צופים ירידה של ה-UFC לעומת עלייה של בלאטור, בעיקר בגלל התנהלות לא טובה של הארגון הראשון והתנהלות יותר טובה של השני (ארגון בן 8 שנים!!!).

(BannedT) #521

bengi6666, הברקת על חודו של יום: http://entimports.com/2016/11/gsp-cerrone-kennedy-dillashaw-and-velasquez-launch-fighters-association-for-ufc-fighter-rights/.

אנחנו עדיין לא יודעים הכל, אבל הצעד הזה היה מתבקש והוא כנראה קורה.

(Paul Heyman) #522

נדבר מחר :slight_smile:

//youtu.be/jHWkh69O_FM

(BannedT) #523

קלווין גסטלום ממשיך להתקדם בצעדי ענק בקריירה שלו הערב לאחר נוקאאוט משכנע על לוחם מנוסה מאוד.

צ’וי נגד סוונסון היה קרב אדיר ויש שמדברים עליו כקרב השנה, לגמרי יכול להבין את זה. סוונסון היה נראה טוב בקטע פסיכי, הסופרבוי הקוריאני הוא אחד מהלוחמים החזקים והמדוייקים שראיתי בחיי אבל יש לו אפס הגנה ותנועת ראש ועם כמה שהסנטר שלו פסיכי הוא יצא פשוט פראייר. לא סתם הילד הזה שמדורג 11 קיבל קרב נגד סוונסון הרביעי, ה-UFC זיהו את הפוטנציאל של צ’וי ואולי חשבו שקרב עם קאב יעלה לו את המניות, אמנם זה קרה אבל המניות של סוונסון עלו הרבה יותר. סוונסון רחוק קרב אחד מטייטל שוט. אני חושב שצ’וי בנקודת מפנה גדולה מאוד בקריירה שלו, אם הילד הזה ילמד קצת הגנות יהיה קשה מאוד לעצור אותו, ראיתם היום את סוונסון חוטף ממנו הרבה ולא מן הנמנע שאם הוא היה חסר הגנות כמו הקוריאני הוא זה שהיה מפסיד את הקרב. צ’וי עמד בפעם הראשונה ב-UFC תחת לחץ של לוחם מגוון והפסיד רק בגלל שהוא חוסם כל מכה עם הראש, כולל בעיטות גלגלון. הסגנון הזה יכול להרוויח הרבה בונוסים של FIGHT OF THE NIGHT אבל בתואר הוא לא יזכה ככה, למרות שהוא אחד הלוחמים המלהיבים שראיתי מזה הרבה זמן.

הולוואי-פטיס. יש לוחם אחד שנמצא על גל מטורף ב-UFC ורואים עליו כמה שהוא רוצה את התואר. יש לוחם אחר שלא מפסיק ליפול גם באוקטגון וגם בחיים. אני לא יודע עד כמה התוצאה של הקרב היום הייתה צפויה אבל הכתובת כן הייתה על הקיר, במיוחד כשפטיס נראה שבור מנטלית מאז ההפסד ל-RDA.
הולוואי הוא האלוף הבא של קטגוריית ה-FW בעיניי.

(bengi6666) #524

צ’וי-סוונסון היה קרב השנה ללא ספק! כמות הפעמים שהם כמעט הצליחו לסיים אחד את השני החל מהסיבוב השני, פשוט מטורף. בכלל היה יפה לראות את ההבדל בסגנונות כשסוונסון עובד בעיקר עם “הוקים” ענקיים, ארוכים, ועוצמתיים, שנכנסים פעם אחר פעם בעיקר בגלל העדר ההגנה של צ’וי, ולעומת זאת הקוריאני עובד בעיקר עם הג’אב ועם ימנית ישרה קטלנית שבאה מאחוריו.
חבל לי על צ’וי, אני גם מרגיש שהוא יכל להוציא יותר מהקרב הזה, זה פשוט מדהים שההגנה היחידה שלו זה לסגור חזק שיניים, להוסיף הרבה לב, ולקוות שהסנטר יחזיק מעמד. אגב אני לא זוכר מפסיד שזוכה לכזה עידוד בסוף הקרב, בטח כשלא מדובר בלוחם מקומי, באמת שזה מגיע לו.
לגבי סוונסון עם כל ההופעה המדהימה, קשה לי לראות אותו מאיים על החגורה, לדעתי הוא נחות מול אלדו, הולוואי, כשגם את אדגר אני לא רואה אותו מנצח.

סרוני-בראון, סרוני עם הנוקאאוט של הMAIN CARD(הנוקאאוט של האירוע שייך ללא ספק לואנטה), בראון פשוט לא מצא תשובה במשך כל הקרב לHIGH KICK של סרוני, שבאה כל הזמן מהרגל הקידמית ולא האחורית, הוא ירצה מאוד לשכוח את 2016. לגבי סרוני אי אפשר שלא לאהוב אותו, אבל לצערי הWW כ"כ איכותי, וקשה לי לראות איך הוא עושה עוד קפיצת מדרגה.

הולוואי-פטיס, הקרב היחיד בMAIN CARD שלא התחיל ישר מ100(סה"כ היה אירוע מצויין).
פטיס עם סופ"ש זוועתי, לא רק שהוא לא עמד במשקל וקיבל קנס של 20%, מסתבר שהוא גם שבר את היד בסיבוב הראשון. הולוואי רק בן 25!!! פאק הוא כ"כ הרבה זמן בUFC שזה פשוט לא יאומן שהוא כ"כ צעיר, למרות זאת אני בניגוד לBANNEDT שם את הכסף שלי על אלדו בקרב שהולך להיות בניהם.

(Paul Heyman) #525

[U]מיי’ן נגד מאק[/U]: אומנם לא הקיצוניות שהייתה בהמשך הערב ב"הקרב" אבל, בהחלט צדקו הפרשנים כשאמרו בשידור שזה לא קרב, אלא תגרה. יופי של עבודה של מאק שספג פציעה כלשהי בצלעות בתחילת הקרב, אבל המשיך והצליח להחזיק את כל השלושה הסיבובים המלאים - מאוד הרשים אותי הבחור הנורווגי הזה בבכורה שלו. ניצחון על ג’רודן מיי’ן החוזר בקרב הראשון שלך ב-UFC זה אחלה באמת של מקפצה לדיוויזייה; קרב מאוד מהנה סה"כ - מאוד מעוניין לראות את הקרבות הבאים של מאק. מיי’ן נראה חלקית עדיין בפרישה - לא נראה שהוא ממש בתוך הקרב הזה.

[U]גאסטלום נגד קנדי[/U]: קרב של בניית ושינוי מומנטום. גאסטלום בא במטרה להמשיך את המומנטום שלו ולתת לעצמו סילון בכניסה לתוך הדיוויזיה(למרות שלכו תדעו באיזה דיוויזייה הוא באמת רוצה בכלל להילחם), וקנדי בא כדי להפוך את המומנטום השלילי שקרה לו עם הקרב מעורר הויכוח מול יואל רומרו. והקרב הלך לכיוון של גאסטלום, אבל השאלה שלו לעתיד זה האם תהיה לו מספיק משמעת כדי לדחוף את עצמו לטופ באמת; והוא כל כך צעיר עדיין - יש לו בהחלט עתיד מעניין.

[U]צ’ויי נגד סוואנסון[/U]: פאאאאאאאק. עוד הפעם? אוקיי, סוונסון לקח פה - הוא הלוחם המדורג יותר גבוהה כרגע ויש לו מומנטום לא רע, והוא בכושר נפלא; אבל צ’ויי, הבחור הזה עוד ידבר ווליום ב-UFC; אם רק הוא יתרכז כל כולו בלהכניס אלמנט של הגנה לתוכנית קרב שלו… הוא יכול להיות פנומינלי. נסכם את זה ככה: סוונסון זה ההווה, צ’ויי זה העתיד. בנוגע לניקוד השופטים: עם 29-28 אני יכול לחיות בשקט, אבל שני השופטים שניקדו את זה 30-27; מצטער, הם פשוט הלכו עם ההחלטה הקלה ולא ההוגנת.

[U]בראון נגד סירוני[/U]: בואנה; קשה להיות הקרב שאחרי הקרב הכי טוב של השנה, הא? הייתה אולי חצי דקה בסיום הסיבוב הראשון ואולי עוד כמה שניות כולל בסיבוב השני שבראון הרגיש בתוך הקרב - אבל תאכלס הקרב היה בשליטה של סירוני שקינח עם KO נפלא.

[U]הולווואי נגד פאטיס[/U]: בואנה; קשה להיות הקרב שאחרי הקרב שאחרי הקרב הכי טוב של השנה, הא? תראו, פאטיס פישל big time עם המשקל שלו ובגלל זה, זה נראה שהמקום האחרון שהוא רצה להיות באותו הערב זה בקרב הזה שהוא תאכלס לא יכול להרוויח ממנו את מה שהוא עבד עבורו כל הזמן הזה. זאת חתיכת משקולת פסיכולוגית להתמודד איתה, ופאטיס פשוט נראה לי זרק כבר זין עם הקרב הזה ורק רצה לסיים עם זה וללכת הביתה. הולוואי מצידו נראה כמו הלוחם שרוצה להשיג קרב לחגורה ופה היה תמון כל ההבדל. עכשיו במחשבה לעתיד בין הולוואי לאלדו - מאוד הרבה יהיה תלוי באיזה מצב פסיכולוגי אלדו יגיע לקרב הזה, זה לא סוד שהוא כבר התכוון לעזוב את המקצוע ועכשיו יש לו קרב הגנה\איחוד על החגורה אז יהיה מעניין; אני חושב שבכל זאת אני אלך כרגע עם אלדו.

היה בגדול אירוע מאוד מאוד מבדר. אבל UFC צריכים להיזהר - היו הרבה קרחות באולם זה נראה; צריך להשקיע הרבה גם בלמכור לקהל את הלוחמים שלא קוראים להם מק’גרגור וראוזי.

(BannedT) #526

[QUOTE=bengi6666;1703969] אני בניגוד לBANNEDT שם את הכסף שלי על אלדו בקרב שהולך להיות בניהם.[/QUOTE]

אני לא רואה פה איפה הניגוד, פשוט הצהרתי שהוא האלוף הבא של הקטגורייה. בין אם זה בקרב הבא, עוד שנה, או עוד שנתיים, הולוואי כל כך צעיר וכל כך נחוש שבסוף הוא יביא את החגורה הזו. בנוגע לקרב מול אלדו: אלדו בועט מצויין, הבעיטות שלו לרגל הן בדיוק מה שיכול לנטרל את התנועה הבלתי פוסקת של הולוואי פנימה ואם הוא ינצח זה יהיה דרך הכלי הזה, קשה לי לראות אותו מנצח את הולוואי בנוקאאוט ואפילו בהכנעה, אמנם הולוואי לא לוחם קרקע ענק אבל הוא בהחלט יודע לקום על הרגליים אם איכשהו מישהו הצליח להפיל אותו.

[QUOTE=Paul Heyman;1704049]
היה בגדול אירוע מאוד מאוד מבדר. אבל UFC צריכים להיזהר - היו הרבה קרחות באולם זה נראה; צריך להשקיע הרבה גם בלמכור לקהל את הלוחמים שלא קוראים להם מק’גרגור וראוזי.[/QUOTE][FONT=arial]

אתה צריך להבין שהאוהד הממוצע רק שונא/אוהב את ג’ון ג’ונס ושונא/אוהב את מקגרגור, ואם הוא שונא את קונור וראה את דיאז מנצח אותו הוא פתאום מעריץ מושבע של האחים דיאז כשלפני הקרב הוא לא ידע שניק בכלל קיים. אלו אותם סוג של אנשים שמסוגלים לחשוב שדיאז ניצח בקרב השני או שקונור הוא הגדול בכל הזמנים ושלסנר נלחם מכות בכאילו. זה שווה ערך לאנשים שרואים רק מונדיאל או אוהדים רק את מכבי בכדורסל ביורוליג או שהם אוהדים שרופים של בארסה מאז 2009.
[/FONT]

(Paul Heyman) #527

[QUOTE=BannedT;1704072][FONT=arial]אתה צריך להבין שהאוהד הממוצע רק שונא/אוהב את ג’ון ג’ונס ושונא/אוהב את מקגרגור, ואם הוא שונא את קונור וראה את דיאז מנצח אותו הוא פתאום מעריץ מושבע של האחים דיאז כשלפני הקרב הוא לא ידע שניק בכלל קיים. אלו אותם סוג של אנשים שמסוגלים לחשוב שדיאז ניצח בקרב השני או שקונור הוא הגדול בכל הזמנים ושלסנר נלחם מכות בכאילו. זה שווה ערך לאנשים שרואים רק מונדיאל או אוהדים רק את מכבי בכדורסל ביורוליג או שהם אוהדים שרופים של בארסה מאז 2009. [/FONT][/QUOTE]

מסכים לחלוטין, ההערה שלי לא הייתה כלפי האנשים בקהל אלא מופנת ישירות למערך המרקטינג של ה-UFC; כדי להפוך לוחם למיין איוונטר מוכר צריך לא רק כישרון מצד הלוחם(בצירוף כמובן ניצחונות למכביר) אלא גם “למכור” את הדמות שלו לקהל, והם באמת מגלמים דמויות בסופו של דבר, הלוחמים האלו שמים על עצמם מסכת קרב כמו דמות:קונור הוא דוגמא מוקצנת לזה אבל אפקטיבית לא פחות. יש עכשיו חצי שנה שבה מקגרגור בהפסקה - אני הייתי דוחף את צ’ויי ברגע שאני יכול לקרב מיין איוונט ומפרסם בטירוף את הקרב האחרון שלו מול סוונסון; זאת סתם דוגמא אחת. הם לא צריכים רק לחכות לכוכבים - הם צריכים ליצור אותם.

(bengi6666) #528

[QUOTE=BannedT;1702811]bengi6666, הברקת על חודו של יום: http://entimports.com/2016/11/gsp-cerrone-kennedy-dillashaw-and-velasquez-launch-fighters-association-for-ufc-fighter-rights/.

אנחנו עדיין לא יודעים הכל, אבל הצעד הזה היה מתבקש והוא כנראה קורה.[/QUOTE]

באיחור קצת גדול, פשוט ראיתי את ההודעה רק היום…

הטיימינג באמת יצא צירוף מקרים קצת הזוי :slight_smile: בכל אופן זה מתבקש וזה הפתרון הכי אידיאלי ללוחמי הUFC.
שמע אני ממש לא מזלזל בבלאטור אבל לדעתי הפתרון לא יבוא משם, זה ארגון עם אינטרסים זהים לאלה של הUFC, זה בערך כמו ששחקן יעבור מלשחק אצל אלי טביב ללוזונים, זה פשוט לעבור מ"רע מאוד" ל"רע", לא אידיאלי.
בכל אופן הדרך להקמת אירגון לוחמים כזה עם שיניים היא ארוכה מאוד, דיינה ווייט והאחים פרטיטה, יהפכו עולמות כדי לטרפד את זה.

(Paul Heyman) #529

ברוק לסנר מושעה לשנה וישלם קנס של 250 אלף דולר.

יצא בזול מהעניין הזה.

אה כן, תוצאת הקרב שלו מול האנט שונתה ל- No Contest.

(bengi6666) #530

[QUOTE=Paul Heyman;1704376]ברוק לסנר מושעה לשנה וישלם קנס של 250 אלף דולר.

יצא בזול מהעניין הזה.

אה כן, תוצאת הקרב שלו מול האנט שונתה ל- No Contest.[/QUOTE]

קנס מצחיק, 10% מהסכום שהרויח באותו ערב, הייתי מעביר את הכסף להאנט. לגבי ההשעיה היא לשנה מהקרב האחרון שלו, כלומר כבר ביולי הוא יכול להילחם.
הNC מתבקש פה, התחושה שלי שלמרות הכל זו לא היתה ההופעה האחרונה של לסנר באוקטגון.

(Paul Heyman) #531

[QUOTE=bengi6666;1704418]קנס מצחיק, 10% מהסכום שהרויח באותו ערב, הייתי מעביר את הכסף להאנט. לגבי ההשעיה היא לשנה מהקרב האחרון שלו, כלומר כבר ביולי הוא יכול להילחם.
הNC מתבקש פה, התחושה שלי שלמרות הכל זו לא היתה ההופעה האחרונה של לסנר באוקטגון.[/QUOTE]

כמה שזה נשמע ביזארי לחלוטין - אכן כן, אני מסכים. יש ממש סיכוי טוב לדעתי שברוק לסנר עוד ילחם באוקטגון עם העונש הזה.

השאלה היא איך הקהל של ה-UFC יגיב אליו. הקהל של ה-WWE למשל החליט בגדול שלא אכפת לו בכלל מכל הסיפור הזה; אבל יכול להיות שעם הקהל של ה-UFC תהיה תוצאה אחרת, נצטרך פשוט לראות איך זה מתפתח.

(BannedT) #532

עזבו הכל, פייבר פורש היום. עד שאני לא אראה אותו בפינות של החבר’ה מאלפא מייל יהיה לי מאוד קשה להשלים עם זה, למרות שכבר ברור שזה אמור להיגמר. אני לא חושב שיהיה פשוט לסכם במילים מה החשיבות של האיש הזה ל-MMA, ל-UFC, למשקלים הנמוכים, לדילשאו, מנדז, פייג’, גרבראנדט ועוד רבים וטובים שעברו תחת תמיכתו והדרכתו של הקליפורניה קיד. תמיד דמות למופת, אחד האנשים האהודים ביותר בתולדות הענף, ולמרות שלא זכה לשים סביב מותניו את חגורת ה-UFC (הוא ניצח את קרוז גם בקרב השני לא אכפת לי מה השופטים אמרו) הוא הול אוף פיימר רציני. רק ניצחון אחד אחרון מול פיקט, זה כל מה שאני מבקש.

(Paul Heyman) #533

קיין ולאסקז נגד פאבריציו וארדום בוטל מהקארד של UFC 207.

ולאסקז נאלץ לעבור ניתוח בגב שהוציא אותו מהקרב, וארדום ביקש יריב חלופי אבל בהתרעה כל כך קצרה ה-UFC לא הצליח למצוא מישהו.

(bengi6666) #535

הניתוח של ולאסקז נקבע מראש ל4 בינואר(בעית דיסק בגב), הוא נפסל ע"י ועדת הספורט של נבאדה, בטענה שבמצבו הרפואי הנוכחי נותן יתרון לוארדום, למרות שלטענת ולאסקז הטיפולים מאפשרים לו לעלות לקרב. הוא גם טוען שיש לו אישורים מהרופאים שלו, שזה אפשרי, ושהוא מאוד רוצה להילחם.
הקטע היותר מעניין הוא שדנה וואייט טוען שוארדום סירב לקרב חוזר עם גוניור דוס סנטוס, כשהוא מציב דרישה(הזויה) של 800K על הקרב+אחוזים מהPPV.
אם קונור לא קיבל עד היום אחוזים מהPPV, גם וארדום ידע שאין סיכוי שהוא יקבל את זה.
דבר נוסף כנראה שהשמועה הופכת לנכונה, והשדר מייק גולדברג(IT IS ALL OVER!!!) יסיים את דרכו אחרי UFC207

(BannedT) #536

סליחה באמת שוורדום מבקש משהו. יש דבר כזה שנקרא משא ומתן, דיינה מדבר על ההצעה הזאת כאילו שלא הייתה דרך להתמקח וכועס כאילו הוא לא זה שיצר את המצב שלוחמים חושבים שמגיע להם יותר עם ההתקפלות מול קונור. ורדום הוא אלוף לשעבר, הוא יכול לבקש סכום מסוים, לא אהבתי בכלל את הדרך שדיינה התנהג בתקשורת, גם אם הוא צודק הוא לא בדיוק הוכיח הכל אלא בעיקר הוציא עצבים מול המצלמות.

(bengi6666) #537

BANNEDT דיברנו על זה הרבה ואתה יודע מה דעתי על השכר של הלוחמים והחזירות של הUFC.
אבל הפעם אני ממש לא מסכים עם וארדום, אני לא אוהב את זה שלוחם מסרב לקרב כשהוא גם ככה היה אמור להילחם, והוא לא זה שצריך להחליף מישהו בדקה ה90.
הקרב הזה לא נפל על כסף, פשוט וארדום לא רצה להילחם בגוניור דוס סנטוס, אגב אחרי שדיינה וואייט דיבר על זה בתקשורת, וארדום נבהל וירד ל500K בלי PPV, אבל זה כבר היה מאוחר מדי.
אגב אם רונדה ראוזי מפסידה מחר, ההימור שלי שזאת תהיה ההופעה האחרונה שלה באוקטגון

(Paul Heyman) #538

נדבר מחר :slight_smile:

//youtu.be/YUw2nW7IbZk

(bianconeri89) #539

בתור אחד שאוהב WWE אבל בכללי מאוד מעריך ספורט של לחימה יצא לי פה ושם לעקוב אחריי קרבות חשובים (מייוות’ר פקיאו\הקרבות של רונדה ראוזי מאז שהיא קיבלה הייפ כזה גדול)

אני אמנם לא מבין גדול בתחום אבל …איך זה שרונדה התאמנה כל כך טוב ובאמת באה בפיט מטורף ועדיין הפסידה יחסית בקלות לאמנדה נונז?
אמנדה פשוט טרפה אותה ורונדה נראתה כאילו היא לא יודעת איך להתגונן בכלל