ליגת האלופות שמינית גמר: God save the king: צמד למסי ובישול לדמבלוש

ברצלונה

(dmitrys) #82

גומש הוא זה שחטף את הכדור שאיפשר את המתפרצת הזאת. בהחלט ראוי לציון.
אם כי איבד כמה כדורים בהמשך, אבל בסה"כ לא היה כזה גרוע כמו שהתרגלנו.

(aldrrian) #83

צ’לסי, אלופת אנגליה היוצאת, היא קבוצה חזקה מאוד. אבל היא קבוצה חזקה בעונה שדברים לא מתחברים לה עד הסוף. החוסר חיבור הזה, טעויות אישיות, החמצות, חוסר ריכוז, העדר מומנטום חיובי, הם אלו הדברים שאפשרו לנו לעלות. בדומה למפגש הראשון, התוצאה משקרת.

פרשנים אף פעם לא טובים בלחזות בתהליך, ואני אישית ממש לא מרגיש שאנחנו פייבוריטים לזכיה. לא מין הנמנע שבאיירן של היינקס טובה מאיתנו, ואני גם לא בטוח שיש לנו יתרון על ריאל במשפגש כפול אשר מנותק מנסיבות הליגה ההזויות. את סיטי שעושים לאותה צ’לסי בצפר בליגה אני בכלל לא מזכיר. רק מקווה שחוסר ניסיון\נאיביות תפיל אותם.

שלא תבינו לא נכון, אנחנו קבוצה עם המון יתרונות ועבודת מאמן יפה. עדיין, זו לא קבוצה חזקה כמו שהתרגלנו - לא בתקופת גווארדיולה, וגם לא בתקופת השיא של ניימאר ואנריקה.

(josepe) #84

אותו גומש של כל המשחקים האחרונים…

כשצופים כמוני אומרים שהוא לא היה כזה נורא אז אנחנו אוהדי ברטומיאו ועוכרי הלה-מאסיה.
כשמסי יוצא להגנתו ומוחאים לו כפיים בכניסה למגרש אז הוא בסדר.

בסוף היום הוא אותו קשר מחליף לגיטימי שכבר מזמן לא משחק כמו גיס חמישי, אבל גם לא ממש נותן איזה ערך מוסף.

(YUVAL) #85

מתי מזהים חוסר ביטחון של משתמש? שבמקום לעלות טענות עניניות כתוב הודעות מלאות בציניות ועקיצות.

זה המשפט היחיד שאני מסכים. זה אותו שחקן, ועם כל הכבוד לראיון שלו, הוא שנה הבאה צריך להיות בקבוצה חדשה.

אתמול בשלב הוא נכנס עשה תנועה טובה, ואז המשחק נהיה גארבז טיים מוחלט בגול השלישי. . הוא לא צריך להיות שחקן ברצלונה. היה לו שנה וחצי להאכיל אותי כובע. אני עדיין עם הכובע שלם.

לגבי המשחק, ואלורדה עלה בהרכב טוב ואמיץ. אבל בחלק ההתקפי ניצחנו בזכות שחקן אחד . אשרינו שזכינו. תודה לך מסי.

קרדיט לדמבלה על השער ובמיוחד על ההצלה של הבעיטה של אלונסו, דבר חשוב שהוא חייב לשפר זה את האיבודים באיזורים המסוכנים, אבל הוא ילמד.

אומטיטי ופיקה במשחק כמעט מושלם, לצערי רוברטו מוכיח שהוא לא מגן.

ואלורדה עושה עבודה גדולה בהגנה, עכשיו אני מצפה ממנו לשחרר את השדים ולתת לקבוצה לשחק כדורגל יפה יותר.

נ.ב אין לי כבר מילים לתאר כמה אני אוהב את המהנדס aka אינייסטה. אתמול הוא עלה בחצי כשירות ועשה עבודת הגנה נהדרת. אני מתפלל שלא יעזוב לסין.

(Aimarito) #86

החלטתי לאחרונה לנקוט בגישה אחרת בנוגע לסיכום משחקים. אני האמת נהנה לקרוא את התגובות בכל דיון ולראות איך הדעות מתפלגות. האם בארסה הייתה פשוט ברת מזל? האם הייתה עליונות מוחלטת של ברצלונה על פני צ’לסי? האם בלי מסי לא היה לנו מה למכור?

אומנם אני לא יכול לבטל את מה שמסי עשה, והשד יודע מה היינו עושים בלי הארגנטינאי, אבל על השאלות הראשונות אני בהחלט יכול לענות. בדרך כלל מזל הוא בהחלט חלק בלתי נפרד מכדורגל. אנחנו לרוב מנתחים את זה יחד עם אלמנטים אחרים שהם קצת פחות ברורים לעין כמו ביטחון, מומנטום של שחקן או קבוצה ועוד, אבל גם לטקטיקה יש פה חלק לא קטן. צ’לסי הגיעו לשתי קורות במשחק, ונראה שהם בעטו לא מעט. השאלה מה הייתה איכות המצבים של הקבוצה:

התמונה הזאת עושה קצת סדר לגבי איכות המצבים של הקבוצה. צ’לסי בעטו 6 פעמים יותר מברצלונה. האם זה אומר שהיה יותר סביר שהם יכבשו? לא בהכרח. הם נגררו ל4 בעיטות יותר מחוץ לרחבה, ו4 בעיטות שלהם נחסמו ע"י שחקני הגנה. אומנם אפשר לטעון שברצלונה חוותה יום יוצא דופן בכל הנוגע לעליונות בניצול מצבים, מצד שני ברצלונה לא התעקשה “לבזבז” התקפות על מצבים קשים שהתסכמו רק כעוד מספר בסטטיסטיקה של המשחק. משחק ההגנה של ברצלונה מנע מהבלוז להגיע למצבים טובים באמת מול השער, כשגם 4 מהניסיונות שלהם נחסמו. העליונות ההתקפית של צ’לסי כביכול במשחק הזאת היא סוג אחיזת עיניים, שכן יש קורלציה בין מספר הבעיטות למספר השערים, אך יש מובהקות גדולה יותר עבור איכות המצב לשער פוטנציאלי, וזה ההבדל שיוצר וואלוורדה בקבוצה שלו גם במשחקים בהם ברצלונה כביכול לא נראית במיטבה.

האם ברצלונה הייתה עליונה בדרך כלשהי, או שמא היה רק דיוק יוצא דופן?

ע"פ סטטיסטיקה זו התשובה היא שברצלונה כן הראתה עליונות. צ’לסי נשללה מיכולתה לברוח לקו ההגנה עם 6 נבדלים, בעוד היא לא החזיקה מספיק בכדור, ואפילו לא הראתה עליונות במשחק החטיפות שלה. כלומר, בשום פרמטר תכנית המשחק של קונטה לא התעלתה על ברצלונה. אם יוצאים מנקודת הנחה שקונטה תכנן לשחק על מתפרצות, הפרמטרים המודברים הם אלה שיכולים להציג עד כמה התכנית שלו יצאה לפועל. צ’לסי לא התעקשו על החזקת הכדור (הגיוני) השחקנים המהירים נתפסו 6 פעמים בנבדל ושחקני ברצלונה הצליחו לחטוף יותר מהם.

יש פה חריגות. מסי הוא שחקן שעושה את ההבדל לא משנה מה הסטטיסטיקה, יש שחקנים ש"תפסו יום" בצורה מפתיעה כמו דמבלה, ועל כן ניסיתי להפריד איכשהו את ההשפעה האינדגיבידואלית המשחק, אלא לנסות להראות פרמטרים מערכתיים יותר. אם מסתכלים על זה בצורה הזאת, מדובר על תצוגה שמזכירה במידת מה את המשחק של בארסה נגד יובה בבתים ללא מסי המסופסל, בו אומנם הם לא כבשו, אבל ללא ספק היו דומיננטיים יותר מהאיטלקים.

יאללה להגרלה.

(aldrrian) #87

אגב, אולי בהמשך למה שכתבי בפוסט הקודם - כל שלושת השערים הראשונים שלנו הגיעו מטעויות קולוסליות של שחקן מסויים בצ’לסי.

(aldrrian) #88

ריח קשה של שחיתות בהגרלת ליגת האלופות :smiley:

שגיאת כתיב מפדחת.

(Aimarito) #89

שחיתות? לא יודע, לא חייבים לקבל רק הגרלות רעות כל הזמן. כמובן שאי אפשר עדיין לזלזל ברומא שפירקה את צ’לסי בבתים, וסיימה במקום ראשון בבית המוות יחד עם הבלוז ואתלטיקו מדריד.

צריך לחקור עליהם טיפה יותר.