Giornata ^38:: LE6ENDS

יובנטוס

(Ofer g) #1

סוף סוף נפתחת לה עונת 2016/17 אחרי עוד קיץ מייגע מלא בשמועות וזעזועים. יובנטוס תארח את פיורנטינה שעברה קיץ נוראי בכל הקשור למשחקי ידידות, אך מגיעה עם הרבה נחישות ורצון לפתוח את העונה חזק.

יובנטוס מגיעה בסגל מלא מלבד מרקיזיו הפצוע כאשר פיאניץ’, אברה וחדירה שסבלו מפגיעות קלות, יחכו לרגע האחרון כדי לדעת אם הם פותחים בהרכב או לא.

מי שבטוח יפתחו בהרכב הם שלישיית הבלמים של יובנטוס כאשר דיבאלה ישחק בוודאות בחוד, ככל הנראה לצד מנדזוקיץ’ כאשר היגוואיןמיחכה חהיזדמנות על הספסל. בקישור אני מאמין שנראה את פיאניץ’ לצד למינה וחדירה כאשר בצד ימין ישחק ליכשטיינר ובשמאל אלכס סנדרו.

לא הספקתי לעשות סיקור פתיחת ליגה רציני עקב עיסוקים אישיים, אם צישהו מעוניין להרחיב זה יותר ממבורך, במהלך השבוע אעלה סיקור פתיחת עונה רציני כמו בכל עונה!

שיהיה לנו בהצלחה! פורצה יובה!


(קאלצ'יוהוליק) #2

עדכונים לקראת המשחק:

פיאניץ’ יפתח על הספסל. אסאמואה יפתח.
אלבס בהרכב.


(קאלצ'יוהוליק) #3


[B]
פתיחת עונה!
היגוואין מסדר ניצחון 2:1 ביתי ליובנטוס.
[/B][SIZE=2]
[/SIZE]כשהקיץ כבר מאחורינו עם מארקטו משוגע שלא זכור ביובנטוס כבר הרבה שנים, שחקנים חדשים שהצטרפו וכאלה שעזבו - מחזור פתיחת עונת 2016/7 זימן את פיורנטינה של פאולו סוזה.
אלגרי פתח עם 3:5:2 כשאלבס וסנדרו באגפים, למינה, ח’דירה ואסאמואה בקישור, דיבאלה ומנדז’ו בחוד.
יובנטוס פתחה את המשחק בצורה אינטנסיבית ביותר. בדקה ה-3 היתה צריכה לעלות ליתרון אך חדירה החמית מצב נוח. טענות מוצדקות לנגיעת יד של פיורנטינה ברחבה ללא שריקה של השופט.
לאחר רבע שעה הלחץ התמתן אך המשחק היה בשליטה מוחלטת של יובה.
בדקה ה-37 קייליני הגביה לרחבה, חדירה נגח לרשת את שערו השישי במדי יובנטוס וקבע את תוצאת המחצית.
המחצית השנייה נפתחה לאט יותר. יובנטוס הפסיקה ליזום והמשחק התאזן. בדקה ה-70 פיורנטינה מענישה על האדישות. קרן של איליצ’יץ’ מוצאת את הראש של קאליניץ’ שמכניע את בופון.
התקפה נהדרת של יובה, כעבור חמש דקות, מסתיימת במצב נהדר של חדירה ברחבה. הגרמני נבלם אך פיפיטה היגוואין היה שם לכבוש את הריבאונד ולהרים את האצטדיון.

אסאמואה היה מצויין היום. אם ימשיך ביכולת הזו, זו בשורה מאד טובה לקישור של יובה.
מריו למינה במשחק טוב. זה עדיין לא פירלו, או פוגבה, אך ככל שישחק יותר - נרוויח עוד קשר רג’יסטה מעולה.
דני אלבס מאד השקיע. לא תמיד עשה את הדבר החכם ביותר, לפעמים גם איבד, אך עשה הרבה הגנה וביחד עם דיבאלה גם ניסה לא מעט דברים יצירתיים בהתקפה.
וגונזאלו. בדיוק בשביל זה הוא פה. לשים כדור ברשת.


(humusman) #4

מחצית ראשונה טובה מאוד של יובה, שניה קצת פחות.
דיבאלה במשחק בינוני מאוד, דני אלבס מרענן מאוד בהתקפה, הוא ודיבאלה יתנו לנו המון רגעים מהנים, אני בטוח.
למינה, ילך וישתפר, הוא יצבור ניסיון והוא יהיה טוב מאוד, הוא עדיין לא מוכן אבל יש לו את כל הנתונים והאיכויות להפוך לשחקן קישור מעולה וזה יקרה.
פיפיטה פחות שמן ונתן גול חשוב מאוד(מישהו אמר לוזר?)אני בטוח שתוך חודש מהיום הוא יראה בדיוק כמו שאנחנו רוצים.
סנדרו מעולה, אני כל כך אוהב את השחקן הזה, כל כך איכותי, יש בו פשוט הכל.
והשחקן המצטיין במגרש בלי תחרות, אסמואה, אם הוא יראה כמו שהוא נראה היום, אני לא רוצה להוציא אותו מההרכב, אני חייב לומר שהייתי מאוד מוטרד
מהמשחק הזה כשראיתי שפיאניץ לא פותח, אסמואה פשוט היה מעולה היום, כל כך חשוב לנו במצב הקישור שנוצר שהוא יחזור לעצמו, ועושה רושם שאנחנו מרוויחים
את אסא שלנו בחזרה, רק שיהיה בריא וימשיך להיות טוב כמו היום.
ולמרות הוי הראשון, יש לנו בעיה רצינית בסגל, אנחנו חייבים לפחות קשר איכותי אחד ובתכלס אנחנו צריכים שניים כאלה, אסור להיות שאננים אנחנו כבר אחרי המחזור הראשון וזה גרוע מאוד שהחילוף הראשון שלנו בקישור זה הרננס, מאוד מאוד בעייתי.


(Ofer g) #5

אז העונה שלנו התחילה ואיתה גם התלונות לאלגרי, בתקווה שבסוף העונה נאכל עוד כובעים לגביו, אבל מישהו מוכן להסביר לי מה היו החילופים האלה? ב10 דקות האחרונות של המשחק יובנטוס שיחקה 5-4-1 בלי שום שחקן התקפי בקישור שיקשר בין שאר הקבוצה להיגוואין, מסוכן מאוד. אברה במקום דיבאלה והרנאנס(שדאג גם לאבד כדור מסוכן בטיפשיות ואז לעשות עבירה רעה כדי לנסות לכפר על זה) במקום חדירה. חילופים לא טובים ותגובות לא טובות של אלגרי, שהיה צריך להכניס את פיאצה למגרש כדי לנסות ולחפש את השלישי.

המשחק עצמו היה משחק טוב של יובנטוס, בעיקר במחצית הראשונה בה פיורנטינ בכלל לא בעטה לשער של בופון.
השער נבע מ2 טעויות של סנדרו, אחת לפני שהכדור יצא לקרן והשנייה בשמירה על קליניץ’. מעבר לזה הוא היה מעולה. אלבס מהצד השני היה במשחק טוב מאוד והוסיף גיוון להתקפה של יובה אבל לעיתים ניסה דברים מטופשים שלא יעבדו בליגה האיטלקית.
הקישור היה מעולה היום, למינה במשחק סולידי מאוד לצד חדירה ואסאמואה שהיו מעולים, לדעתי הילד לא צריך להיות רג’יסטה אלא לשחק בתפקיד יותר התקפי ואז התפוקה ממנו תהיה משמעותית יותר.

בחוד, דיבאלה פשוט קוסם, מנדזוקיץ’ יובנטיני אמיתי ושחקן שפשוט תענוג לראות את הלחימה שלו במגרש והיגוואין, בידיוק מה שהקבוצה הזו צריכה.

ניצחון ראשון וסופר חשוב לעונה הזו! מתחילים ברגל ימין לקראת לאציו ואינטר! מה שחשוב לציין זה שלא זו יובנטוס שאנחנו נראה העונה, אני בטוח שיובנטוס תהיה הרבה יותר טובה עם הכניסה של 3-4 השחקנים החדשים שהגיעו אליה העונה לעניינים ותהיה הרבה יותר מגוונת, מהנה והתקפית ממה שצפינו עד כה בעונות האחרונות. מצפה לנו עונה מיוחדת מאוד.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


(JuveNumber1) #6

מסכים עם עופר, אם כבר הוא עבר לשחק עם קיצונים למה להכניס את הרננס ולמה בכלל להוריד חלוץ כשמדקה 37 יובנטוס מובילה ופיורנטינה לא קרובה להכניס?
את הגול שיובנטוס ספגה אני שם על כל ההגנה ולא רק על סנדרו, איך אין חלוקה נורמלית? הרי לא הגיוני שהשחקן הכי מסוכן בכדורי גובה יהיה על סנדרו, הברזילאי קפץ אבל אין לו סיכוי מול קאליניץ’ בכדור גובה. ולמה אין אף אחד על הקורות?

יובנטוס נראתה מעולה במחצית הראשונה, היא הייתה חייבת לשים 2 ולסיים את המשחק עם כל המתנות מהשוער של פיורנטינה (בחיים לא ראיתי שוער עם בעיטות כל כך גרועות שכל כדור הולך החוצה או לשחקן יובנטוס). במחצית השנייה יובנטוס הייתה נרפת יותר וסתם החילופים של אלגרי גרמו לפיורנטינה לקבל ביטחון.
אסמואה היה מעולה ואני מקווה לאכול את הכובע ולראות את אסמואה כמו לפני שנתיים, עדיין יובנטוס חייבת לפחות עוד קשר.
הרבה רגעים יפים בין דיבאלה לאלבס, מנדוקיץ’ נלחם כמו תמיד, היגוואין במקום הנכון, חדירה נכנס הרבה לרחבה מקו שני כמו שקשר צריך, למינה היה מצוין והיה קרוב מאוד לגול.

עונה שעברה שדיבאלה היה צריך לנוח מוראטה החליף אותו כחלוץ נסוג, העונה הנסוג הוא היגוואין? פיאצ’ה? או שכל פעם שדיבאלה לא יהיה על המגרש נראה מערך הזוי? אם משחררים את זאזא למה ברארדי לא מגיע?


(Ofer g) #7

פיאצה הוא המחליף של דיבאלה, הוא ישחק כחלוץ שני/קשר מאחורי חלוצים והוא השחקן היצירתי שאלגרי סומך עליו. מה שכן, אלגרי ישתמש בו רק בהמשך בידיוק כמו שעשה עם דיבאלה, חשוב לו להכניס את השחקנים האלה בהדרגה ולא ישר להפוך אותם לכוכבים.

לגבי ברארדי, הוא לא רוצה לבוא ולכן הוא לא יבוא. הוא ביקש להישאר בסאסואלו עוד עונה. במקום זה נקווה שקוודראדו יגיע בהשאלה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


(JuveNumber1) #8

מעניין לראות את פיאצ’ה כחלוץ נסוג כי הוא בדרך כלל קיצון.
זאזא הוא חלוץ רביעי אבל ביובנטוס החלוץ הרביעי מקבל דקות. ברארדי לא הגיע כי הוא רצה לשחק ולא לשבת על הספסל כל הזמן, אם יובנטוס הייתה בונה עליו כחילוף הראשון של דיבאלה אולי הוא היה מגיע.


(AlexDP) #9

מה שאני לוקח מאתמול זה בעיקר היכולת של ח’דירה ואסאמואה. אני מאוד מאוד מקווה שאחרי הקיץ הזה הפציעות מאחוריהם. הגנאי פשוט היה יוצא מהכלל והזכיר את אסאמואה של תקופת קונטה - פשוט שחקן אדיר ולא מוערך מספיק שאני בטוח שללא הפציעה היה מתפתח אצלנו קשר מפלצתי. נקווה ששהשנה זו השנה שלו, והעזיבה של פוגבה יכולה רק לתרום לו מקצועית. כרגע אסאמואה ולמינה הם שחקני סגל יותר מרואיים.

הרננס, מצד שני, שהיה דיון קצר על התרומה שלו לקבוצה בדיון הפנטזיות, הוא פשוט לא משחק בתפקיד שלו וזה עולה ליובה בהרבה איבודי כדור. הוא בועט טוב שתי הרגליים ויש לו טכינקה טובה וטוב שיש שחקן כזה בקבוצה, אבל הוא לא מתאים לסטנדרטים ההגנתיים הגבוהים שיובה מציבה.


(קאלצ'יוהוליק) #10

[B]אמנם באיחור של מחזור אחד, אבל מגיע לכם סיקור תחילת עונה.
עונת 2016-7 בפתח. הליגה שאנחנו כל כך אוהבים, מנת המתח וההתרגשות השבועית. לראות שוב את הגברת שלנו עולה לדשא לעוד 90 דקות שרושמות עוד דף בהיסטוריה. אפרופו היסטוריה, ביובנטוס אוהבים לרשום אותה מחדש. בעונה שעברה רשמנו אליפות חמישית ברציפות ודאבל שני רצוף, משהו שלא קרה לפני כן, אבל מועדון כמו יובנטוס לא מסתפק בזה ושואף לנפץ עוד ועוד שיאים.
אמנם עברו רק חודשיים-שלשה מאז יובנטוס של 2016 הניפה גביע ואליפות אבל נדמה שחלף נצח. הרבה מאד השתנה מאז. זה התחיל עם שמועות על עזיבה של מוראטה, המשיך עם טורניר היורו שבו כל היבשת הפנימה את עוצמתו של ה BBBC (וגם חיזרה אחריו…) המשיך עם שמועות מארקטו. זה עוזב, ההוא יגיע.
הזירה האירופית השם של יובנטוס חוזר לאט לאט למקום הראוי לו והשאיפות של המועדון בהתאם. כבר לא מתביישים להצהיר שליגת האלופות היא אחת ממטרות העונה. ואם צריך - פותחים את הארנק ומוציאים הרבה מאד כסף על רכש. קונים את השחקנים הטובים ביותר בסריה א ומבססים עוד יותר את השליטה המקומית.
על הנייר, יובנטוס התחזקה. היריבות נחלשו. זו אמורה להיות עונה שבה יובנטוס תמשיך להתעלות מעל כולן.
מצד שני, כולנו זוכרים איך נפתחה העונה הקודמת. שינויים מסיביים בסגל גררו תוצאות רעות. הכי רעות שהמועדון הזה ידע.
גם השנה הסגל שינה צורה (ואולי סופסוף גם מערך). נחכה ונראה אם זה יתחבר.

[U]
[I]אז מה היה לנו?
[/I]
[/U]
[/B][SIZE=2]למרות שפתחה את העונה בצורה מזעזעת, בסוף עונת 2015-6 רשמו ביובנטוס עוד אליפות, בפער של 9 נק’ מנאפולי שבמקום השני. בנוסף, הקבוצה זכתה גם בגביע איטליה אחרי שער ניצחון דרמטי בהארכה של הגמר מול מילאן. בליגת האלופות יובנטוס פתחה טוב את שלב הבתים, ולמרות הגרלה לא קלה שזימנה לה את מנצ’סטר סיטי, סביליה ומנשנגלדבך - יובה הראתה עליונות על כולן. הפסד מיותר לסביליה במחזור האחרון שלח את יובנטוס לשמינית הגמר מהמקום השני בבית ולמפגש נוסף מול באיירן מינכן, הזכורה מלפני כמה שנים. יובה הודחה בסופו של מפגש כפול מרתק, אבל עם הרבה כבוד. ביובה כבר לא רק מאמינים, אלא גם יודעים שמבחינת כדורגל אנחנו ברמה אחת עם הגדולות באמת.
ביובנטוס נולד כוכב חדש וצעיר. פאולו דיבאלה שהגיע מאפלרמו בהרבה מאד כסף. לאט לאט הארגנטינאי נכנס לעניינים והפך להיות הכובש המוביל של יובנטוס כשהוא עוקף אפילו את המספרים של קרלוס טבס, בן ארצו, בעונתו הראשונה ביובנטוס. לחוד נוסף גם מריו מנדזו’קיץ’ שהוסיף הרבה מאד אנרגיה לחלק הקדמי של יובנטוס ודחק את מוראטה לספסל. למרות החוסר שהשאיר פירלו בתפקיד הרג’יסטה, הקישור של יובה, קיבל חיזוק בדמותם של חדירה שהגיע בהעברה חופשית וחואן קוואדראדו, שהושאל מצ’לסי, לצדם של פוגבה ומרקיסיו. ביחד עם שמות פחות נוצצים כמו למינה, הרננס וסטורארו זה הספיק.
אחת הבעיות שיובה סבלה מהן בעונה החולפת היתה מכת הפציעות. נדמה שבאף שלב של העונה כל השחקנים שבסגל עמדו כשירים לרשותו של אלגרי. קייליני, מרקיסיו, ח’דירה, פריירה ועוד, היו פצועים לחלקים גדולים ומכריעים של העונה.
כשיובנטוס מכוונת להתחרות עד הסוף בכל המפעלים, רצוי שיהיה לה סגל עמוק ואיכותי. שחקני ספסל שלא נופלים ברמתם מאלו של ההרכב הפותח. בנוסף, תקנות חדשות של ההתאחדות האיטלקית מגבילה את הקבוצות במספר השחקנים הזרים שרשומים בסגל, מחייבת יותר שחקני בית ושחקנים צעירים.
כל אלו הובילו לקיץ של מארקטו משוגע במיוחד.

[B][I][U]המארקטו

[/U][/I][/B][SIZE=2]שיקום מי שזוכר קיץ משוגע יותר מזה של 2016 בגזרת המארקטו של יובנטוס.
שב, טמבל! 2001 היה קיץ משוגע בהחלט. אגדות של המועדון (לימים) נחתו פה. כוכבים גדולים עזבו. אבל הסכומים של היום משוגעים לגמרי. אין מה להשוות.
[/SIZE]זה התחיל בעזיבה הצפויה של מוראטה בחזרה לקבוצת הבית שלו, ריאל מדריד. יובנטוס הפסידה חלוץ שהופיע בעיקר במשחקים מכריעים והכניסה לקופתה 30 מיליון יורו.
חואן קוואדראדו חזר לצ’לסי, קאסרס סיים חוזה. הלורד פדואין נפרד בצורה מרגשת מאד (בלי ציניות!). איסלה סופסוף מצא בית חדש ופריירה הולך להזכיר לעצמו ולכולם מה הוא שווה, הפעם בפריימיר ליג.
ככל הנראה, גם סימונה זאזא יעזוב הקיץ את יובנטוס לווסטהאם. החלוץ האיטלקי המצויין רוצה לקבל יותר דקות, ובצדק. יובנטוס צפוייה לקבל תמורתו כ28 מיליון יורו.
ה-סאגה של הקיץ היתה סביב פול פוגבה. כבר כמה שנים שאנחנו רגילים לשמועות על עזיבה של הקשר הצעיר והמצויין. פעם הוא חתם בברצלונה, אח"כ דווח על ריאל מדריד, פסז’, מנצ’סטר סיטי… ומי לא. תמיד היו דיבורים ותמיד אותה תשובה. פוגבה לא למכירה. לא למכירה, אלא אם כן יבקש לעזוב.
הקיץ לא היה שונה בהרבה מהבחינה הזו כשלרשימת המתעניינות נוספה שחקנית חדשה. מנצ’סטר יונייטד. כן, אותה יונייטד שבעטה את פוגבה לפני 4 שנים ובחינם. אותה יונייטד שפוגבה עצמו התבטא בעבר שלעולם לא יחזור לשם. הימים חלפו והשמועות הפכו לדיווחים. הכל היה סגור, דווח. עכשיו רק נשאר לסגור כמה הסוכן החמדן בעולם יקבל מהעסקה הזו ומי תהיה זו שתשלם לו את העמלה המטורפת (20% מהעסקה). הסאגה הסתיימה כפי שכולם כבר יודעים. יובנטוס עשתה עוד היסטוריה שקיבלה לידה סכום שיא בהעברה היקרה ביותר. בערך 110 מיליון יורו. מטורף.
עם או בלי קשר למכירה של פוגבה, יובנטוס הנחיתה בטורינו שחקנים מאד מאד משמעותיים העונה והוציאה לא מעט כסף עליהם.

[/SIZE]

[B]מיראלם פיאניץ’
[/B]הקשר הבוסני, שבילה והוביל את רומא בחמש העונות האחרונות חותם ביובנטוס ששילמה את סעיף השחרור שלו בסך 32 מיליון יורו. פיאניץ’ הינו שחקן פליימייקר שיכול לשחק גם כרג’יסטה. מוכשר ביותר, עם ראיית משחק טובה ובעל בעיטות חופשיות מצויינות. אחת מהן, כזכור, הכניע את בופון בתחילת העונה שעברה והובילה להפסד של יובה.
פיאניץ’ יקבל את החולצה מס’ 5 וינסה לפצות על עזיבתו של פוגבה. אלגרי בעיקר מייעד לקשר את תפקיד הרג’יסטה. החתמה מעולה של יובנטוס שמתחזקת בשחקן מצוין וצעיר וגם מחלישה משמעותית את אחת היריבות הישירות שלה באיטליה.
פיאניץ’ הצטרף לקדם העונה של יובנטוס כבר מההתחלה שכן לא לקח חלק בטורניר היורו אליו לא העפילה נבחרתו (ששיחקה עם ישראל ועם וויילס במוקדמות…).

[B]דני אלבס
[/B]במה שנראה כעוד “שיחוק” של יובנטוס, עוד שחקן ענק מגיע ליובנטוס בהעברה חופשית. הפעם מדובר בדני אלבס שמגיע מברצלונה. את האיכויות של אלבס כולנו מכירים. כל זב חוטם בארצנו מכיר את הקשר/מגן הימני של ברצלונה. שחקן מנוסה, שזכה בכל תואר אפשרי בכדורגל.
הברזילאי, שכנראה מיצה את עצמו בברצלונה חיפש פרוייקט חדש לקריירה. קבוצה עם מסורת ושאיפות להיות הטובה מכולן. עם סביבה שמשדרת שקט וכדורגל ותנאים מיטביים להצליח. יובנטוס.
אלבס יתופקד באגף ימין ברוטציה עם ליכשטיינר. כשדיברנו על סגל עמוק ואיכותי - זו הכוונה. מגן וורלד קלאס בנוסף לקטר השווייצרי המצויין. כבר במשחקי קדם העונה הראה אלבס את הכישרון שיש לו ברגליים וסיפק הצגות טובות. על אלבס יהיה מוטל לשפר את משחק ההגנה שלו ולהתאים את סגנונו ליובנטוס. באיטליה, שלא כמו בספרד, קבוצות קטנות עושות חיים קשים ועל הברזילאי להבין את השינוי.

[B]מרקו פיאצה
[/B]על תקן הפרוספקט, יובה החתימה את הקשר הקרואטי של דינאמו זאגרב תמורת 23 מיליון יורו. פיאצה, בן 21 בסך הכל, משחק לרוב כקיצוני במערך של 4-3-3. בשמאל אך יכול גם בימין. כבש 28 שערים ב-3 עונותיו בזאגרב ונתן הופעה טובה בנבחרת קרואטיה ביורו 2016. יהיה מעניין לראות כיצד ישתלב ביובנטוס. אלגרי, שמנסה כבר שנתיים לאמץ ליובה מערכים שונים מה3-5-2 המסורתי, פוזל לכיוון של מערך עם שלישייה קדמית בו לפיאצה שמורה המשבצת השמאלית.

[B]גונזאלו ‘פיפיטה’ היגוואין
[/B]90 מיליון יורו. בצעד מאד לא אופייני ליובנטוס שאנחנו מכירים, זהו הסכום המטורף עליו שיובנטוס שילמה לנאפולי תמורת החלוץ הארגנטינאי. שיא העברות איטלקי. אחד מהשחקנים היקרים ביותר בהיסטוריה של הכדורגל.
פיפיטה נתן ב2016 עונה חלומית בנאפולי כשהוא כובש 36 שערי ליגה. שיא איטלקי חדש שלא נשבר 60 וכמה שנים. החלוץ, שהגיע לריאל מדריד מארגנטינה, הרגיש שנדחק קצת הצידה בריאל ועבר לאיטליה לשיקום הקריירה. אם להסתכל על המספרים שלו. זה עבד. 91 שערים בשלוש עונות בנאפולי. אין הרבה חלוצים באירופה עם מספרים כאלו.
האם הוא שווה 90 מיליון יורו? לא בטוח. מצד שני, כשיובה מניחה ידיים על שחקן, בד"כ מדובר בכזה שנעשה עליו מעקב מקצועי של פרטאצ’י וחבריו וגם בשחקן עם יכולת מוכחת באיטליה. תוסיפו את זה שמדובר ברכישה אסטרטגית שמחלישה את נאפולי, עוד יריבה של יובה באיטליה, את זה שאין חלוצי טופ שזמינים בשוק ההעברות, את העובדה שנאפולי לא היתה משחררת את היגוואין במו"מ - יובה הכניסה יד עמוקה לכיס והצהירה שהיא תשים את ידיה על כל שחקן שתרצה ושיתאים לשאיפות שלה.
גונזאלו היגוואין הגיע לטורינו לקראת סיום הכנות קדם העונה ונראה שמנמן במעט. העיתונים התמלאו בביקורות כלפיו ותהיות לגבי שיקול הדעת יובנטוס.
במחזור הפתיחה פיפיטה כבר התחיל לפרוע שטרות שכבש שער ניצחון, דקות ספורות לאחר שעלה מהספסל. כולנו מקווים שנראה ממנו עוד הרבה שערים העונה.

[B]
מהדי בנעטייה
[/B]הבלם המרוקני של באיירן מינכן מגיע בהשאלה ליובנטוס. בנעטייה שסבל מפציעה בעונה שעברה ומיעט לשחק מקווה לקבל יותר דקות ביובנטוס, כשהוא יודע שהמלחמה על חולצת ההרכב הראשון בחוליה האחורית היא הקשה ביותר.
במשחקי קדם העונה הוא נתן הופעות טובות מאד בהרכב ואפילו כבש. השחקן התבטא בכך שהמנטליות באיטליה אהובה עליו הרבה יותר מזו שבגרמניה. העובדה שפיאניץ’, חברו מהימים ברומא, ישחק לצידו תתרום גם היא להרגשה הטובה שלו וליכולת טובה בהזדמנויות שיקבל. ביחד עם רוגאני הצעיר שזו כבר עונתו השנייה בקבוצה הבוגרת, יובנטוס תתהדר בחוליית הגנה איכותית ביותר. זו לא תהיה הגזמה לומר שהטובה באירופה, עם מחליפים ברמה גבוהה מאד.

המארקטו עוד לא הסתיים, נכון לכתיבת שורות אלו. השמות והשמועות מדברות על חזרתו של קוואדראדו (או בעצם לאי-עזיבתו) מצ’לסי. הקולומביאני הבהיר לקונטה שהוא רוצה רק יובנטוס. ההערכה היא שההשאלה תימשך ותיסגר בימים הקרובים.

שם נוסף וחם שמדובר הוא קשרה של פסז’ ונבחרת צרפת, בלייס מאטווידי. הקשר סירב להארכת חוזה בפריס ורוצה רק יובה! (נו, איך לא…?). יובנטוס מציעה 22 מיליון יורו עבורו, כשפריס דורשת 30.
ראיולה, הסוכן של פוגבה, הוא גם הסוכן של מאטווידי וכנראה שסייע להשלמת העסקה בימים הקרובים.
הצטרפות של מאטווידי ליובנטוס, ביחד עם שאר הרכש הנוצץ יכולה לחתום מארקטו חלומי. נכון שפוגבה משאיר חור מסויים ושאין באירופה שחקנים עם יכולות כמו של פוגבה, אבל למדנו כבר שיובה מסוגלת להתאים את עצמה ולא תלויה בשחקן אחד.

אם זה יתחבר - יובנטוס תהיה קבוצה מפחידה.

[B][I][U][SIZE=3]
היריבות העיקריות

[/U][/I][/B][SIZE=2]בעונות האחרונות ראינו את נאפולי ורומא שניסו לקרוא תיגר על ההגמוניה של יובנטוס. העונה, ככל הנראה שהן יישארו בתמונה ואליהן תצטרפנה המילאנזיות. אינטר שעברה קיץ עם רכש טוב (קאנדרבה, באנדה) ומילאן שנרכשה ע"י משקיעים מסין שעתידים לשפוך כסף על מנת להחזיר את הקבוצה המפוארת הזו לטופ.

[/SIZE]נאפולי -
כשהיא מאבדת את הסקורר שלה, ועוד ליובה, נדרשה הקבוצה מהדרום לחלוץ חדש. ארקדיוש מיליק, הפולני של אייאקס הגיע לנאפולי. כשהמשיק, אינסינייה ואחרים יספקו לו את הכדורים הנכונים, הפולני עוד יכבוש הרבה העונה. נאפולי תהיה הנציגה השנייה של איטליה בשלב הבתים של ליגת האלופות. במחזור הפתיחה, צמד מהיר של דריו מרטנס הציל את נאפולי מהפסד מביך לעולה החדשה, פסקארה.
רומא -
פיאניץ’ עובר ליובה, כאמור. רומא רוכשת את סאלח המושאל ואת אל שאראווי. ביחד עם הסגל הקיים היא תרוץ לצמרת. במחזור הפתיחה היא מביסה את אודינזה 4-0 ומתקמת במקום הראשון. בחלוף כמה ימים, רושמת את אחד הערבים השחורים בתולדותיה עם הדחה כואבת בפלייאוף שלב הבתים של ליגת האלופות, כשהיא מובסת 0-3 בבית לפורטו. רומא תשחק העונה בשלב הבתים של הליגה האירופית.

פיורנטינה, לאציו ואחרות יהיו שם בשביל להפריע.

פורצה יובנטוס!
שתהיה לנו עונה מוצלחת. החלום שלי הוא מאבק צמוד של 4 -5 קבוצות עד לסוף העונה, ואליפות שישית רצופה.

[/SIZE]


(Ofer g) #11

סיקור פשוט אדיר לקראת העונה החדשה! אני חושב שהמארקטו היה פשוט פנטסטי גם אם ישאר כך וגם אם יובנטוס תרכוש את השחקנים שמיועדים לה. יובנטוס עושה צעד של הצהרת כוונות ומוכנה ללכת בכל הכוח על כל התארים, אם בשנה שעברה המטרה הייתה דאבל, השנה המטרה היא ללא ספק טריפל. יובנטוס תלך בכל הכוח על ליגת האלופות בזמן שהיא תשקיע הכל בליגה ובגביע, העומק שנוצר בסגל מאפשר לה לעשות זאת ואולי גם סוף סוף ימנע את הפציעות הקשות שיובנטוס סובלת ממנה בשנים האחרונות.

מקווה שתהיה לנו עונה אפילו יותר מיוחדת מהקודמות! פורצה יובה!


(קאלצ'יוהוליק) #12

[B]מחזור שני בליגה.
לאציו מארחת את יובנטוס, שבת 19:00.

[/B][SIZE=2]יובנטוס פתחה את עונת 2016-7 עם ניצחון בית קשה על פיורנטינה. השבוע, שוב משוכה לא קלה. משחק חוץ ברומא מול לאציו הקשוחה.
בשבוע שחלף הספיקה יובנטוס להתאמן בסגל כמעט מלא, לצפות בהגרלת ליגת האלופות ולהיות עם אוזן אחת פקוחה לכיוון שמועות המרקאטו.
אלגרי צפוי לשחק בהרכב ומערך די דומים לזה ששיחק מול פיורנטינה מלבד פיאניץ’ שכשיר ויפתח במרכז השדה. כמו כן, היגוואין כנראה יועדף על פני מנדז’וקיץ בחוד.
ביובה מרוצים מהיכולת שהפגין אסאמואה מול פיורנטינה והוא יקבל את הקרדיט ויפתח בהרכב.

לאציו של סימונה אינזאגי ניצחה בשבוע שעבר את אטאלנטה 4-3 במשחק קצבי, צפויה להיות עם סגל מלא לקראת המפגש מול יובנטוס. הרכש החדש - צ’ירו אימובילה צפוי לפתוח בהרכב.

יובנטוס 3-5-2:
בופון, קייליני, בונוצ’י, ברצאלי, סנדרו, חדירה, פיאניץ’, אסאמואה, אלבס / ליכשטיינר, דיבאלה, היגוואין.
[/SIZE]


(Ofer g) #13

אני מאמין שליכשטיינר יהיה זה שיפתח בצד ימין של ההגנה. עם כל הכבוד לאלבס, השוויצרי הוא המגן הראשון של יובה והוא לא פחות טוב מהברזילאי. נגד לאציו ליכשטיינר כובש ומבשל יותר מנגד כל קבוצה אחרת, הוא חייב לפתוח.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


(AlexDP) #14

ממסיבת העיתונאים של אלגרי אתמול:

[B]מנז’וקיץ’[/B] הוא זה שיפתח היום לצד דיבאלה. [B]בונוצ’י[/B] לא זומן עקב אילוצים משפחתיים (נקווה שהכל בסדר עם הבן שלו), וכנראה [B]שבנעטיה[/B] כבר יקבל דקות ראשונות. [B]למינה[/B] כנראה ימשיך לאייש את עמדת הרג’סטה משום מה, ו[B]פיאניץ’[/B] יפתח על הספסל. סוגיית המגינים תשאר חידה מבחינתי עד לשריקת הפתיחה, מה שכן אני מאוד מקווה שאלגרי כבר יוותר על אברה בתור שחקן הרכב ראשון ולתת לאלכס סנדרו לפרוח העונה.

אחרי המחזור הזה יוצאים לפגרה של שבועיים ואז יש ליובה את סאסולו ואת סביליה באותו שבוע. להיגוואין אין שום חובה בינלאומית ואני מניח שאלגרי שומר אותו לאחרי הפגרה שינצל את השבועיים האלה לכנס לכושר. הוא מן הסתם יעלה מהספסל מתישהו היום.


(Ofer g) #15

ניצחון קשה וסופר חשוב על לאציו!

יובנטוס מנצחת את לאציו 1-0 קטן אך גדול היום באולימפיקו ומשלימה 6 נקודות מ2 משחקי הפתיחה של הסרייה א’. רצף המשחקים הקשה של יובנטוס שהתחיל בפיורנטינה ועבר דרך לאציו, יסתיים ב2 משחקים נגד סאסואלו ואינטר, בינתיים יובה מושלמת.

יובה פתחה את המשחק לא טוב כשלאציו לוחצת וחוסמת כל שטח פתוח שיובנטוס רק קיוותה לו, אבל לאט לאט יובה השתלטה על הקצב ובמחצית השנייה, עם שליטה מוחלטת, דיבאלה בכדור מסויים לחדירה והגרמני כובש את השני שלו ומראה לכולם כמה הוא חשוב כשהוא בריא.

בנעטיה רשם בכורה יוצאת מן הכלל עם פעולות גדולות שהשכיחו את חסרונו של בונוצ’י, היגוואין היה מצויין אך לא הצליח להתגבר על הפיזיות של באסטוס, פיאצה רשם גם הוא בכורה כשנכנס ל5 דקות ויצר לעצמו מצב מעולה שנעצר אצל מארקטי. ליכשטיינר גם זכה לדקות ראשונות העונה שהחליף את דני אלבס בדקה ה70.

בסך הכל משחק סולידי של יובה וניצחון מצויין. רואים שאלגרי נותן לשחקנים להיכנס לאט לאט ליובה, נותן לסגל להתחבר ורוצה לקחת את הכל לאט בלי לחץ. זה עבד בעונה שעברה עם 12 נקודות מ10 משחקים, זה יעבוד גם העונה עם 2 ניצחונות מ2 משחקים.

יוצאים לפגרת נבחרות ואחרי זה מחכה לנו משחק קשה נגד סאסואלו שבידיוק עלתה לשלב הבתים של הליגה האירופאית. אחריה יחכה ליובה רצף משחקים רצחני שיכלול 2 משחקי אלופות נגד זאגרב וסיביליה ועוד 4 משחקים נגד אינטר, פלארמו, אמפולי וקליארי.


(La leggenda Alex) #16

יובה לא נראת טוב מול לאציו.
שנה חלפה שנה באה ושוב המערך הגרוע והחסר מעוף שמסרס את השחקנים שלנו והיכולות שלהם.

מה לעשות ש3 הבלמים שלנו נכים התקפית.
במקרה הטוב זה 3 למלמים למשחק ההתקפה (להוציא מסירה טובה של בונוצי שלא משחק היום פעם במאה שנה) מקרה הרע הם מחריבים אותו.

אחד המאמנים האיטלקים אמר שהבלמים של יובה ממש לא טובים, פשוט יובה משחקת עם שלישייה ולכן הרבה יותר קל להם.
אני מתחיל להאמין לו, הרי אם היו כלכך טובים, 2 בלמים היו עושים את העבודה ולא היו זקוקים לעוד גיבוי לעומת קבוצות עם בלמים ״פחות״ טובים שמשחקים רק בצמד…

אולי בליגה הלא חזקה, השיטה והחסרונות שלה יעבדו, אם יובה תצליח זה לא בגלל השיטה, אלא על אף השיטה.
באירופה חייבים לשחק עם 2 בלמים ולשחרר שחקן נוסף שיתרום בהתקפה!


(Juve4Life) #17

קישור רך ומבשר רעות בעיניי, גם אני אוהב את אסמואה אבל ההופעה שלו היום הייתה פשוט גרועה ומדאיגה כאחד.
דני אלבס בהופעה מביכה וחסרת תכלית, אני מאוד מקווה שאלגרי מבין מי צריך להיות הבאנקר, הרבה מאוד חורים, שטויות וראש בקיר.
מנגד, בנעטייה במשחק פשוט מושלם - וואאאו !! כמה ביטחון, כמה אחריות וכמה שקט - אני ממש לא אופתע אם הוא יוריד את ברצאלי לספסל.

מרקאטו :
זה פשוט מדהים בעיניי איך כל עונה חוזר הסרט הזה של להגיע לדקה ה 90 כשאנחנו במחסור ובמרדף אחרי שחקנים, מתי כבר מארוטה ישכיל ללמוד ??
כולם יודעים שעכשיו אנחנו לחוצים על קשר, יש לנו הרבה כסף בבנק, ובנוסף כולם כבר החלו את העונה - כמה מטומטם זה להיקלע שוב לאותה הסיטואציה שבה הבאנו את הרנאנס, מאטרי ושות’ ??
לצערי כל ההשקעה והשידרוג בחלק מהעמדות לצד החילוש בעמדה הכי קריטית לא יובילו אותנו לימים ורודים בצ’מפיונס.


(Ofer g) #18

[QUOTE=Juve4Life;1692966] אני ממש לא אופתע אם הוא יוריד את ברצאלי לספסל.
[/QUOTE]
ברזאלי הוא הבלם מספר 1, 2, 3 ו8 של יובנטוס, הוא שחקן ההגנה הטוב בקבוצה, באיטליה ולטעמי גם בעולם בקלות, הוא לא טועה, הוא לא מאבד את הקצב גם מול רונאלדו או מסי, הוא מנוסה וטוב מכל שחקן הגנה אחר ששיחק ביובנטוס. בנעטיה יכול להתחרות על מקום בהרכב עם בונוצ’י וקייליני, אבל ברזאלי? אני אופתע מאוד אם אלגרי יהיה מטומטם מספיק כדי לספסל אותו.


(humusman) #19

בנעטיה לא יוריד אף אחד לספסל, הוא פשוט יקבל הרבה דקות ויגרום לרוטציה טובה ואיכותית, העונה של יובה ארוכה וברצאלי כבר לא ילד, ויש פציעות,
יש מקום לכולם, מי שיסבול מזה זה בעיקר רוגאני, למרות שאני מאמין שאלגרי ימצא את הדקות גם בשבילו.


(קאלצ'יוהוליק) #20

[B]האחות הקטנה והבעייתית.
יובנטוס מארחת את ססאולו, שבת 19:00.

[/B][SIZE=2]ןכולנו זוכרים את המפגש מול ססאולו, אי שם בתחילת העונה שעברה. הפסד ביתי שמזעזע את המערכת שדי צלעה באותה תקופה. שיחות בחדר ההלבשה. נאומים חוצבי לבבות של השחקנים הבכירים בקבוצה בשביל להבהיר את המסר: “ביובנטוס יש רק ניצחון!”. והמסר הזה חלחל. מאותו הפסד מפתיע, יובנטוס רשמה התאוששות וריצה מרשימה בדרך לסקודטו חמישי ברציפות. עם זאת, רגשי הכבוד ליריבה נשארו.
העונה, למרות זעזעועים בסגל, התחילה מצויין עם שני נצחונות לא קלים על פיורנטינה ולאציו. כעת, לאחר פגרת הנבחרות ושנייה לפני שמתחיל המסע בליגת האלופות, יובנטוס ניצבת מול עוד אתגר. אותה סאסאולו, שוב ב Jstadium.
לרשות אלגרי יעמוד כל הסגל מלבד סטורארו ומרקיזיו הפצועים.
שמועות במהלך השבוע מצביעות על כך שאלגרי ייתן מנוחה לקייליני בעקבות הופעותיו הרעות בנבחרת מול צרפת ומול ישראל. מהדי בנעטייה נמצא בכושר מצויין ויתכן שיועדף על פני האיטלקי הבכיר.
באגף ימין אלגרי צפוי לפתוח עם ליכשטיינר שכאמור, לא נכלל בסגל לליגת האלופות.
בקישור נראה את חדירה, שפתח את העונה מצויין עם שני שערים, את פיאניץ’ שלא קיבל דקות עד כה ואת אסאמואה/ למינה. בחוד נראה לראשונה את הצמד הארגנטינאי דיבאלה - היגוואין פותח מהדקה הראשונה.

[/SIZE]