FA Cup - רגעי ההכרעה, חצי הגמר


(Zichelior) #1

מקום של כבוד

בדרך כלל, הגביע האנגלי נחשב לתואר פחות במעמדו מהצ’מפיונס או מהאליפות, וחשוב יותר רק מגביע הליגה. העונה, מסיבה אותה אפרט, הגביע תופס לו חשיבות רבה יותר. מקום של כבוד.

אמש העפילו מנצ’סטר יונייטד וטוטנהאם לחצי הגמר, והערב עשתה זאת צ’לסי בהארכה. סאות’המפטון, גם כן היום, משלימה את רביעיית הפיינליסטיות של המפעל.

מנצ’סטר סיטי עושה עונה מופלאה, אך הנמסיס שלה בגביע, וויגאן, מנעה ממנה טרבל מקומי. לאחר שביצעה את תפקידה בהדחת הסיטיזנס, הודחה גם היא. כעת, הקבוצות שנותרו בתמונת הגביע כוללות 3 קבוצות מהטופ-5 באנגליה: טוטנהאם, צ’לסי ויונייטד.

לשלושתן מכנה משותף אחד - הגביע האנגלי הוא התואר הרציני היחיד עליו הן עדיין נאבקות. שלושתן הגיעו לשמינית הגמר בצ’מפיונס והודחו, ולשלושתן אין כאמור מה למכור העונה במירוץ האליפות נגד קבוצתו של פפ.

עובדה זו, הופכת את הסיפור למעניין.

לצ’לסי שהודחה נגד בארסה בשמינית ונמצאת בעונה פושרת בליגה, יש צ’אנס לזכות בתואר ולהביא קצת שקט למערכת. לא בטוח שהגביע יספיק כדי להשאיר את קונטה בתפקיד, זאת כיוון שהשמועות מספרות על ריב בינו לבין הבעלים רומן אברמוביץ’. גם אם יעזוב, תהיה זו נחמה מעטה וטעם טוב בסיום הקדנציה אצל הבלוז. לצ’לסי יש סגל לא רע בכלל, ושתי תצוגות יוכלו להביא אליה תואר.

מנצ’סטר יונייטד של ז’וזה מוריניו עוברת טלטלה רצינית מאז ההדחה מהאלופות נגד סביליה בהפסד צורם באולד טראפורד 2:1. לאחר רצף של מסיבות עיתונאים פרובוקטיביות כמו שהפורטוגלי אוהב, אוהדי יונייטד חלוקים בדעתם לגבי הישארותו של מוריניו בתפקיד המאמן. יונייטד זקוקה לתואר הזה כמו מים במדבר. מוריניו זקוק לו. המקום השני בליגה לא יספיק כדי לרצות ולכפר על ההדחה המבישה, לא בטוח שזכייה בגביע תספיק גם כן, אך ודאי שהטעם יהיה מריר פחות.

לטוטנהאם יש סגל נפלא, והיא מעדה והודחה מהשמינית אחרי ששכנעה מאוד (‘הגברת הזקנה’). היא כבר מספר שנים מציגה כדורגל ששווה לה מירוץ אליפות אך בכל זאת ידה אינה משגת את הדבר האמיתי. בנוסף, הרעב של הלונדונים גדול מאוד לא רק בגלל שזהו התואר היחיד שנשאר להם העונה. אם יזכו, יהיה זה התואר הראשון שלהם מאז גביע הליגה בו זכו ב-2007/8. תמריץ רציני ביותר. הכדורגל של פוצ’טינו ראוי לבוא לידי ביטוי בתואר, ולשם בדיוק חותר הארגנטינאי המצויין.

לשלושת הענקיות הללו יש סגל טוב, לשלושתן זהו תואר קריטי, והן כולן ירצו אותו מאוד. הרעב קיים, האיכות נמצאת, ונותר רק לחכות ל-21 באפריל, בו ייקבעו שתי הפיינליסטיות, ובו אחת לפחות מהשלוש הנהדרות תמצא עצמה ללא תואר.


(iTvi) #2

כמו שכתבת, העונה הגביע הזה מקבל משמעות אפילו יותר גדולה לאור הנסיבות וביחד עם הקסם שגם ככה כבר קיים בו, אני חושב שגמר הגביע האנגלי אמור לספק לנו משחק נהדר.

הימור שלי - צ’לסי תניף את הגביע. עם כל הכבוד, יונייטד עם כדורגל יעיל אבל לא כזה שצריך להיות מגובה בגביע ולטוטנהאם עדייו חסר הגרוש ללירה. צ’לסי? היא כבר יודעת מה זה תארים בשנים האחרונות ועל אף עונה קצת פחות טובה, אני עדיין מאוד מעריך את השיטה של קונטה ומאמין שהוא יסיים את העונה עם התואר הזה.