Champions League 2017/2018 -גומלין רבע הגמר - יובנטוס רוצה רימונטה!

יובנטוס

(Sanxxsys) #22

יובנטוס של העונות האחרונות תמיד חסרה גרוש ללירה, מגיעים עד לבאר אבל לא שותים ממנה וזה בגלל כמה סיבות :

שחרור שחקנים משמעותיים באופן קבוע. מרשימת העוזבים אותנו ב 4 העונות האחרונות אפשר בקלוות להרכיב קבוצת חצי גמר צ’מפיונס.

פחדנות - אלגרי הוא גאון כדורגל, בזה אין ספק, אבל כשמגיע רגע האמת הוא פשוט לא יודע לתפקד ומאבד את זה.
בגמר הראשון מול בארסה כן הפסדנו כי פשוט לבארסה הגיע אבל בהדחה מול באיירן והגמר בשנה שעברה נבעו בעיקר מפחד שמתחיל באלגרי ומחלחל למטה אל השחקנים. זוה בדיוק מה שקרה גם הפעם מול בארסה.

חומר שחקנים - אתם יכולים לשבח את היגוואין עד מחר אבל בעיני הוא פשוט בלוף גדול. הסטטיסטיקה שלו מול הגדולות של אירופה היא פשוט מביכה. 14 משחקים מול באיירן, בארסה, ריאל, אתלטיקו והוא כבש רק 2 (זכר לימיו בריאל).
התפקוד של שלישיית הבלמים שלנו בגמר האחרון הייתה פשוט עלובה, ריאל חגגו כאילו היינו חטאפה.
ההתמקחויות של מארוטה על 5 מיליון לכאן או לכאן הם אלו שבסוף משאירות אותנו עם כל מיניסטורארוים והרננאסים כאלה.

מנטליות של מועדון - ההבדל הכי גדול בינינו לבין שאר הגדולות הוא בגישה, אצלם הניצחון הוא בגדר חובה ולכן מהרגע הראשון הם ינסו לכבוש כמה שיותר. ליובה שלנו אומנם יש את הקשקוש של “ניצחון הוא לא הדבר הכי חשוב, הוא הדבר היחיד שחשוב”… או משהו בסגנון כשבמגרש זה מתורגם ל “אנחנו מובילים ? בואו נאט את המשחק ונסגור אותו עד שיסתיים”.

(BannedT) #23

שמע, אני מסכים עם כל מה שרשמת והחלק הזה בהודעה סימל הכי נכון את תחילת העונה שעברה כשניצחנו איזה 10 משחקים ברצף אבל בקושי והיכולת הייתה איומה ונוראה. מה שכן, במשחק שעבר, מהרגע שדיבאלה נכנס יובה ניסתה לכבוש עוד שערים ולדחוף קדימה אבל אין ספק שמשהו בגישה של אלגרי בעייתי. אני באמת מקווה שמההרכב שהוא העלה מול בארסה, והניסיון לחסל את המשחק מול קייבו במקום להתבנקר, אנחנו רואים אלגרי חדש שמוכן להעז ולעשות שינויים. אני חושב שדווקא על זה אנחנו נצטרך לשפוט אותו העונה, אפילו יותר מאשר על תוצאות, כי אם עוד פעם נגיע גבוה אבל לא מספיק והוא יהיה אותו אלגרי שחוטף פיק ברכיים ברגע האמת אז אני באמת אעדיף שנחפש מאמן חדש, אבל אם הוא ינסה ליזום, ליצור ולחדש מצידי שנעוף בשמינית, כי אנחנו נדע שאלגרי הוא עדיין מאמן שכדאי להמשיך איתו קדימה מפני שהתוצאות יגיעו.

(humusman) #24

יובנטוס - אולימפיאקוס

יום רביעי 21:45, אליאנץ סטאדיום

לאחר הפתיחה הגרועה בקאמפ נואו בהפסד 3:0 לברצלונה, יובנטוס תארח את אולימפיאקוס
באליאנץ סטאדיום במסגרת המחזור השני של שלב הבתים בליגת האלופות.
אלגרי יעלה למשחק בהרכב החזק ביותר במטרה ברורה, להשיג 3 נקודות ראשונות, כל תוצאה אחרת
עלולה לסבך אותנו מאוד.
בראיון לפני המשחק אלגרי אמר שההתלבטות העיקרית שלו היא אם לפתוח עם ברצאלי כמגן ימני ובנעטיה בלם,
או אם לפתוח אם ברצאלי כבלם וסטורארו כמגן ימני, כך או כך ברצאלי יעלה בהרכב.
כל התסבוכת הזאת נוצרה כמובן בעקבות הפציעות של דה שיליו והובדס ואי הכללתו של
סטפן ליכשטיינר בסגל לשלב הבתים.
יובנטוס מגיעה למשחק אחרי תצוגה נהדרת בדרבי מול טורינו, באחד המשחקים היותר טובים של יובה בשנים האחרונות.
אולימפיאקוס לעומת זאת, מגיעה למשחק בתקופה פחות טובה, לאחר שבמשחק ההפסד האחרון של הקבוצה, פוטר מאמן הקבוצה
בסניק האסי ובמקומו מונה טאקיס למוניס, שאימן את הקבוצה בעבר.

הרכבים ומערכים משוערים:

(קאלצ'יוהוליק) #25

https://scontent.ftlv2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/22519495_1996564773704075_2354639930479755717_n.jpg?oh=c6e3de8c8bd39de010d3274e69752489&oe=5A3AFB8A

זו עדיין אותה הגברת

מחר תארח יובנטוס את ספורטינג ליסבון במסגרת שלב הבתים שליגת האלופות. תבוסה לברצלונה במחזור הראשון, נצחון קשה על אולימפיאקוס במחזור השני. אם יובנטוס רוצה להתמודד על ראשות הבית או לכל הפחות להבטיח עלייה לשלב הבא ללא תקלות - היא חייבת לנצח את המשחק הזה.
בליגה, יובנטוס מקרטעת. איבוד יתרון מול אטאלנטה, הפסד ביתי מרגיז מול לאציו וכבר יש דיבורים על כך שיובנטוס של השנה זה לא זה. שההיא מהדרום משחקת כדורגל יותר יפה.
הדרך הכי טובה להשתיק ביקורות היא על המגרש. ואני בטוח שכל אחד מ-11 השחקנים שיעלו מחר לדשא ומיסטר אלגרי מבינים את זה. זו עדיין אלופת איטליה, זו עדיין מחזיקת הגביע וזו עדיין סגנית אלופת אירופה.

אלגרי טען במסיבת העיתונאים שהאווירה ביובנטוס טובה, למרות ההפסד ללאציו. “לא צריך להיכנס לדיכאון בגלל הפסד או שוויון. אנחנו רק צריכים למצוא את האיזון שלנו כדי לעלות על המסלול הנכון”.
“צמד המשחקים מול ספורטינג חשובים ביותר. נצחון בשניהם עלול להבטיח את המקום השני בבית. ספורטינג קבוצה שעושה הגנה בצורה טובה וראו את זה בהתמודדות שלהם נגד ברצלונה”

(humusman) #26

הרכבים ומערכים משוערים:

(קאלצ'יוהוליק) #27

כמה מחשבות לגבי ההרכב:

• חזרתו של פיאניץ’ לצד מאטווידי מבורכת. בלעדיו זה לא אותו הדבר, עם כל ההערכה לבנטאקור.

• סטורארו כמגן ימני. ביג No-No או יוזמה מבורכת? אחרי פציעת דה שיליו והובדס נתקענו בלי מגן ימני טבעי בצ’מפיונס. נותרנו עם אופציית ברצאלי באגף שהוכיחה את עצמה כלא מספיק טובה. סטורארו, לעומת זאת מקבל הרבה קרדיט מאלגרי. אולי הוא רואה משהו שאנחנו לא. אולי זה יספיק עד לשלב הבא שבו ליצ’י, בתקווה יחזור לסגל הצ’מפיונס.

• בנעטייה בהרכב. מיסטר, תסתכל לי בלבן של העיניים. אם אתה באמת חושב שהוא טוב יותר מרוגאני - שיהיה בהצלחה.

(קאלצ'יוהוליק) #28

יש דיווחים שח’דירה מועדף בהרכב על פני מאטווידי.

(humusman) #29

אנחנו פשוט נראים רע, לא מדוייקים בעליל, אין שטף במשחק ובכנות זה לא דומה לכלום, אנחנו תלויים המון ביכולת
של דיבאלה וכשהוא ביום פחות טוב, כמו אתמול, יש לזה השפעה ישירה על המשחק שלנו.
היגוואין לדעתי היה מעולה אתמול, לא כבש, אבל עשה המון פעולות חיוביות, שמר על הכדור יפה, עשה לחץ יפה מאוד
והיה מאוד דומיננטי, פיאניץ גם היה טוב ובלעדיו אין טיפת יצירתיות באמצע שלנו, חדירה אפור מאוד ומאטווידי חייב לשחק
תמיד כל עוד אין שום בעיה פיזית שלא מאפשרת לו, אם הוא היה כשיר ב100% אתמול, הוא היה חייב לפתוח לדעתי במשחק חשוב כזה, הרבה מזל היה לנו עם הגול של מריו, גול קשה מאוד של חלוץ גדול, אם היינו מסיימים בתיקו היינו מסתבכים ממש לדעתי.
אלגרי אמר בראיון שאחרי פגרת הנבחרות הבאה(בנובמבר), העונה האמיתית שלנו תיפתח ושניראה הרבה יותר טוב,
אני מאוד מקווה שהוא צודק ושלא יגרם נזק גדול מדי עד אז.

(קאלצ'יוהוליק) #30

אכן לא קל לנו לאחרונה. כל משחק הופך להיות קשה וכבר הרבה זמן לא ראינו משחק שוטף ומהנה. לדעתי מאז הדרבי של טורינו.
נקודה חשובה שחייבים לתת עליה את הדעת היא ההגנה. יובה פשוט סופגת יותר מדי. ההגנה חייבת להתייצב ולשים את סיפור עזיבתו של בונוצ’י מאחור. כשנחזור להיות בלתי פגיעים, כבעבר - אני מאמין שגם משחק ההתקפה ישתפר.
דווקא מאטווידי לא הרשים אותי אתמול. אני לא בטוח שהכניסה שלו שינתה את המשחק של יובה שהיה אפור גם לפניו. ח’דירה בהחלט לא בפורמה, נכון לעכשיו אבל אי אפשר לשחוק את מאטווידי.
מסכים עם זה שהיגוואין היה מצויין אתמול. עשה הרבה עבודה שחורה. שיחק הרבה פעמים הגב לשער וניסה להזין את חבריו בכדורים לגול. הבעיה שלי היא שמשחק ההתקפה של יובה לא צריך להשתמש בהיגוואין למשימות האלה. פיפיטה צריך לקבל כדורים לגול ופחות לספק כאלו.
לגבי דברי אלגרי, אני חושב שפגרות הנבחרת פוגעות בהכנה של הקבוצה בגלל שכל פעם ששחקנים רבים נוסעים וחוזרים צריך להכניס אותם לכושר משחק מחדש והחיבור עם שאר השחקנים נפגע. מצד שני, לא שמעתי את מוריניו, פפ ושאר המאמנים מתלוננים על זה.

(קאלצ'יוהוליק) #31

ספורטינג ליסבון - יובנטוס
שלישי 21:45, אצטדיון ג’וזה אלבאלדה, ליסבון

‘הסיבוב השני’ של שלב הבתים בליגת האלופות יוצא לדרך ובו מצפים ליובנטוס שני משחקי חוץ. הראשון מביניהם, מול ספורטינג ליסבון שהקשתה על יובנטוס בטורינו במחזור הקודם אך נכנעה לבסוף והפסידה 2:1.
מאז אותו משחק, יובנטוס נמצאת במומנטום חיובי. נצחונות בליגה על אודינזה, ספאל ומילאן תוך הצגת משחק התקפי ורב שערים (12 שערים בסה"כ) יעניקו ליובנטוס הרבה ביטחון במשחק חוץ לא פשוט.
ביובנטוס מודעים לכך שניצחון במשחק הזה = העפלה לשלב שמינית הגמר כמעט בוודאות. מאידך, איבוד נקודות או הפסד מסבך את יובנטוס ומסכן את העלייה.
ניצחון של הפורטוגלים מציב אותם בעמדה נוחה מאד להתמודד על הכרטיס לשלב שמינית הגמר.
במשחק הליגה אחרון מול מילאן, אלגרי העניק מנוחה למספר שחקנים (סנדרו, בנעטייה, ברצאלי, סטורארו) על מנת שיוכל להשתמש בהם מול ספורטינג, שכן אלגרי כבר הראה שבמשחקים “חשובים” הוא מעדיף את בעלי הניסיון על פני הצעירם המוכשרים. כמו כן, חזרתו של דה שיליו לכשירות עשויה להקנות לו מקום בהרכב.

הרכב משוער:
בופון, דה שיליו, ברצאלי, קייליני, סנדרו, פיאניץ’, ח’דירה, קוואדראדו, דיבאלה, מנדז’וקיץ’, היגוואין.

(BannedT) #32

אלגרי חייב ללכת הביתה. מנדזוקיץ’ זה שחקן שרלוונטי לנו בערך ל-15% מהמשחקים, קוואדרדו לא צריך לפתוח ביובנטוס, הוא אחלה של שחקן לעזרה מהספסל אבל אני לא מבין את אלגרי. חדירה ופיאניץ’ לא מסוגלים להחזיק מרכז מגרש בעולם הכדורגל של היום וכבר אין את בונוצ’י שיוביל כדור מאחור, מה הפתרון של אלגרי? קייליני מוביל כדור מאחור חצי מהזמן. כשבונוצ’י עשה את זה היה היגיון בשיטת המשחק הזו כי היא תואמת את הכישורים שלו, ועם קייליני פשוט אין, אני לא מצליח להבין את זה. בנוסף, אם יובה משחקת עם שני קשרי אמצע, מן הסתם שהיא אינה בנויה להחזקת כדור אלא למתפרצות, במיוחד ברמות האינטנסיביות והלחץ של ליגת האלופות. בעונה שעברה שיחקנו עם דני אלבס כמגן ימין והמתפרצות היו מעולות, העונה איבדנו את אלבס והוספנו… אף אחד! קוסטה וברנרדסקי לא שווים הרכב מבחינת אלגרי ודיבאלה וקוואדרו הם השחקנים הדינאמיים היחידים בהתקפה, כשאלגרי מתעקש להמשיך לשחק עם מנדזוקיץ’ והיגוואין ביחד, וזה עוד דבר שמקשה על יצירת מצבים.
עכשיו אני רוצה להגיע לגולת הכותרת-ההגנה. הרכישה היחידה היא דה שיליו והמאמן פשוט לא משחק עם חוליית הגנה אחת. הוויתור על בונוצ’י לא היה כל כך קריטי אם אלגרי היה בוחר את חוליית ההגנה שלו ונותן לה לרוץ, אבל לא, הוא לוקח אותה במצב הקריטי שלה ומתעלל בה עם רוטציות יותר ממה שהוא עושה עם כל חולייה אחרת וכך הוא לא מאפשר להגנה להתאקלם למצב הקיים בלי בונוצ’י וזה משהו שגורם לריבוי טעויות.

לסיכום, אני יכול לכתוב עוד מגילות, אבל מאסתי באלגרי ובמארוטה. הדבר הכי גרוע הוא שאלגרי הוא בסך הכל טקטיקן מבריק אבל יותר מזה, הוא יס-מן של ההנהלה, הוא לוקח כל מה שנותנים לו והוא חסר תעוזה על המגרש ומול מארוטה (שהוא בכלל צריך ללכת אבל זה לא משהו שהולך לקרות). אניילי מחליט לתת את המושכות לאנשי הכדורגל אבל במוקדם או במאוחר הוא יצטרך להבין שמארוטה פשוט לא מספיק טוב ואלגרי לא עושה שום דבר בשביל להניע את ההנהלה לכיוון הנכון מבחינת רכישת והשארת שחקנים. אה, ויש איזה בחור אחד שקוראים לו דיבאלה והדבר שהוא צריך עכשיו יותר מהכל זו לא דחיפה ביקורתית שתעיר אותו, אלא קצת ביטחון, וזה משהו שחילוף מעליב בדקה ה-82 לא עושה, להיפך, הוא רק מראה חוסר אמונה בשחקן. אלגרי על הפנים במובן האנושי, הוא לא שולט בחדר ההלבשה ומצליח איכשהו להסתכסך פעם אחר פעם עם השחקנים שלו, הוא מסוגל להעמיד הכנות טקטיות מרשימות ולשנות דברים תוך כדי משחק (אחרי הדקה ה-65 בלבד כמובן), אבל אני לא סומך עליו, אפילו לא קצת.

(קאלצ'יוהוליק) #33

אני אנסה להיות הסניגור של אלגרי.
קודם כל, אתמול יובנטוס כולה הסריחה את המגרש. זה לא היה רק שחקן אחד או שניים אלא רמה נמוכה מאד של כולם. כמובן שסנדרו, מריו וקוואדראדו (למרות הבישול) בלטו לרעה אבל יובנטוס אתמול היתה מאד לא מדוייקת ועשתה הרבה טעויות טכניות. ועם כל זה, יצאה עם נק’ במגרש קשה וככל הנראה תבטיח עלייה לשלב הבא.
זו, אגב, אותה יובנטוס שניצחה לפני כמה ימים את מילאן בחוץ, שהביסה את אודינזה בחוץ וכו’. פשוט יום לא טוב.
ואלגרי? אני סומך על המיסטר. יש לו פילוסופיה כזו של לדאוג שכמה שיותר שחקנים יגיעו לשיא שלהם לקראת חודש מרץ שהוא המאני טיים בכל המפעלים. כל שחקן מתחיל את העונה בנקודת פתיחה אחרת וצריך כמות שונה של דקות משחק בשביל להיכנס לפורמה. בגלל זה אלגרי מרבה לעשות רוטציות ומצרף לכל שחקן דקה לדקה מתוך מטרה שנגיע למרץ עם קבוצה שרוב הסגל הרחב שלה נמצא בכושר משחק מקסימלי.
השיטה הזו הוכיחה עצמה ב-3 העונות הקודמות. 3 דאבלים, שני גמרים בצ’מפיונס.
אלגרי הוא לא ספרינטר, הוא רץ מרתון. הוא סופר את הכסף במדרגות.
תנו לו צ’אנס.

(humusman) #34

יש הרבה חומר למחשבה מהמשחק אתמול, הרבה נקודות רעות שחייבים לתקן.
קודם כל, נתחיל בזה שסנדרו שהיה השחקן הכי טוב שלנו בעונה שעברה, פשוט לא הגיע לעונה הזאת, היו לו יותר משחקים
רעים מאשר מטובים העונה, ואחרי עזיבת אלבס, מרגישים שמשחק האגפים שלנו נחלש משמעותית.
למריו אין לי תלונות באופן כללי אבל אתמול היה מקום להחליף אותו במחצית ואולי אפילו לפני כן, הוא פשוט היה גרוע
וגם לא היה חסר שיקבל עוד פעם צהוב שני ואני ממש לא מבין את ההתעקשות של אלגרי במקרה הזה.
לגבי חואן, היה לו כמה משחקים ממש טובים העונה, הבעיה העיקרית איתו זה קבלת ההחלטות הגרועה שלו לעיתים קרובות,
ולמרות שבדיעבד הוא זה שבישל את השער החשוב, היה מקום לתת לברנרדסקי דקות ולדעתי גם הוא וגם קוסטה היו אמורים
להיכנס למגרש הרבה יותר מוקדם.
מוזר שדווקא דיבאלה, שלמרות שהיה לו משחק לא הכי טוב, עדיין היה פחות גרוע ממריו וחואן, ועדיין שחקן שיכול להבריק ולהפתיע באיזה שמאלית, דווקא הוא היה בין החילופים.
לא אהבתי את ניהול המשחק של אלגרי אתמול והוא חייב לצאת מהקיבעון שלו לגבי חילופים מאוחרים.
גם קייליני מאבד המון כדורים, מוסר החוצה, עקום בעליל, בגול עצמו פירפרו אותו בלי הרבה מאמץ, עם כל האהבה אליו,
יש לו לא מעט חיסרונות שבאים לידי ביטוי, ובאופן כללי ההגנה שלנו מלאה בפאניקה.
נקודת האור במשחק היא ללא ספק היגוואין, שנראה פשוט מעולה לאחרונה, לדעתי גם במשחקים שלא כבש הוא
נתן כמה הופעות טובות, ברגע שסנדרו יחזור לעצמו ודיבאלה והיגוואין יהיו בתקופה טובה ביחד, ואלגרי יתן יותר דקות לקוסטה ובנרדסקי, אנחנו ניראה הרבה יותר טוב.

(קאלצ'יוהוליק) #35

אני חייב לפרוק מה שיש לי על הלב לגבי קוואדראדו.
זה שחקן שבימים שלו בפיורנטינה ייחלתי לראות אותו בשחור-לבן. לפני מונדיאל 2014 אמרתי לכל החברים שלי לשים עליו עין בנבחרת קולומביה, כי הוא חתיכת שחקן. הוא באמת כזה.
אז מה הבעיה איתו?
הבעיה איתו שמתחת לתלתלים ובין האוזניים אין הרבה. אצלו השכל נמצא ברגליים (כמו שאמר פעם הרב עובדיה).
יש לו דריבל ומהירות. יש ל לפעמים בעיטות אדירות מחוץ לרחבה אבל הוא שחקן “טיפש”. אולי קצת “ישראלי”.
הוא תמיד יעדיף לעשות עוד דריבל ממסירה חכמה. מסתמך יותר מדי על המהירות שלו במקום לעשות את הפעולה הנכונה. ראש בקיר.
כשהוא עם הכדור על סף הרחבה , אני יודע בדיוק מה יהיה הצעד הבא שלו. זה כמעט אף פעם לא יהיה מסירה למגן שביצע עקיפה מימין. בד"כ הוא יעשה פדאלדה וינסה לחדור לרחבה דרך ההגנה. למרבה ההפתעה, זה מצליח לו יותר מדי אבל כשזה לא מצליח - זה מתסכל.
תוסיפו לזה פאולים טיפשיים שהוא מבצע מדי פעם. תוסיפו משחק הגנה שמבוסס על מצב הרוח שלו. יום כן, יום לא.
בקיצור - שחקן שצריך לקבל בראש מהמאמן. הבעיה היא שעם כל החסרונות, לפעמים הוא השחקן שמציל את יובנטוס מפאדיחות.

(BannedT) #36

בגלל זה הוא חייב להיות חילוף ג’וקר. שלא תבינו לא נכון אגב, אין לי משהו ספציפי נגד אלגרי ואני לא יודע אם יש טקטיקן טוב ממנו בשוק, אבל כן יש לי משהו ספציפי נגד מארוטה, ואלגרי תחת מארוטה, בגלל האישיות של המיסטר ואיך שהוא בוחר לאמן את הקבוצה, זה פשוט לא עובד.

(קאלצ'יוהוליק) #37

זה פשוט לא עובד?!
יובנטוס מרוויחה כסף. כן, כן, מרוויחה. בזמן שהרבה קבוצות נסמכות על אוליגרכים / שייח’ים / סינים ששמים כסף מכיסם, יובנטוס מתנהלת כיישות כלכלית עצמאית ואף רווחית.
לא רק זה, גם מבחינת הישגים המועדון בטופ של אירופה.
אז אם היה לך עובד שודאג להכניס לך כסף עוד ועוד. היית מפטר אותו?

(BannedT) #38

הטיעון הזה חמוד וזה שיובה מתנהלת כלכלית בעצמה זה גם סבבה, הבעיה היא שבסופו של דבר אני מסתכל על העתיד ואני כבר לא רואה בו כ"כ הרבה אליפויות ובטח שלו גביע אלופות. יש עוד עסק כלכלי שנקרא ארסנל, פעם מועדון כדורגל מכובד והיום עסק שארסן ונגר לא מפוטר ממנו מסיבה אחת-כסף!
הכסף מגיע וימשיך להגיע בשל התכניות של האיצטדיון שלנו והמתחם שלו, אחלה של דבר. סלח לי שאני לא מאמין במארוטה אבל אני פשוט לא. כשזה נוגע להתנהלות של אלגרי תחת מארוטה אתה מקבל שני אנשי מקצוע מאוד פאסיביים בנוגע לרכש שמוכנים לשחרר כל שחקן שמבקש אבל לא לוחצים על הדוושה בשביל מחליף, אחד מהם (מארוטה) פשוט לא לרמה של יובה. מדיניות הרכש של יובה כשזה נוגע לרכישות מעל 30 מיליון בערך היא מגוחכת כי אין מוכנות להוציא סכומים גדולים על שחקנים, אולי אם הם מאיטליה (כאילו רק הליגה שלנו טובה ורק בה יש כישרונות), ומצד שני לא נעשה מאמץ לשמור על השחקנים החשובים שלנו, להיפך, מארוטה יוצא בהצהרות שאין יותר סמלים בכדורגל. הסאבטקסט של זה נורא פשוט: מספר 10 שלנו יימכר למרבה במחיר.

למה יובה צריכה להילחם ולהשאיר שחקנים בניגוד לרצונם ? גם אם מדובר על שחקני כדורגל ברמה גבוהה, כמו וידאל או פוגבה למשל .
יובה זה אחד המועדונים המפוארים בעולם, ולהשתייך אליו זו זכות גדולה . אף שחקן, לא משנה כמה גדול יהיה, לא נמצא מעל המועדון .

יובה עם 6 אליפויות איטליה ברציפות ו 2 גמרי ליגת האלופות ב 3 שנים . מוזר לי מאוד שיש אוהדים שבאים בטענות למאמן והמנהל המקצועי .
מעבר להצלחה המקצועית, ההתנהלות הכלכלית של יובה היא מהטובות בעולם . חוץ מהיגוואין, יובה לא רכשה בשנים האחרונות שחקנים בסכום של למעלה מ 40 מיליון יורו ( אם אני לא טועה) , ובעידן שבו יש מועדונים שרוכשים שחקנים בסכומים אסטרונומיים, ולא מצליחים אפילו להגיע מעבר לרבע גמר ליגת האלופות, אז אני מסתכל על ההתנהלות של יובה ויש לי רק שבחים להנהלה .

(Dnlshrem) #40

בתור מי שמאוד מעריך את אוריאל דסקל, ובטוח שיש פה רבים ששותפים לתחושה, אשמח אם המלינים על מארוטה ייתנו דעתם על הכתבה הזאת של דסקל מאפריל האחרון.

בין השבחים של דסקל על מארוטה:

• “גם ליובנטוס הגיע מארוטה כשהאוהדים מבקרים את מינויו הלא שאפתני והקמצני. ואולם, אחרי שנה במקום ה-7 בסריה A, מארוטה, ביחד עם פאראטיצ’י שהביא מסמפדוריה כסקאוט/מנהל ספורטיבי, בנה קבוצה שזוכה באליפות שנה אחר שנה וגם מרווויחה לא מעט בשוק העברות השחקנים.”

• “מארוטה הוא המנכ"ל הספורטיבי האולטימטיבי ביובנטוס כי הוא יודע לנצל את היתרון הכספי שיש לה בזכות עבודתו במועדונים קטנים יותר. הוא גם התאים לפרויקט השיקום של יובנטוס כמועדון, חברה ומותג”

• “פאראטיצ’י הוא המנהל הספורטיבי והאחראי גיוס טאלנטים. הוא ומארוטה יודעים לאזן כל סגל שהם עובדים איתו והם עושים זאת על ידי הכרה אינטימית של השחקנים שהם רוכשים”

(BannedT) #41

זה בלוף של ההנהלה כבר שנים כדי לשכנע אותנו שזה בסדר לשחרר כל קיץ את הכוכבים שלנו. יובה לא צריכה להשאיר שחקן בניגוד לרצונו, אבל כששחקן מביע רצון לעזוב אפילו לא מנסים להשאיר אותו, כל שמועה מבוססת בתקשורת על שחקן שרוצה לעזוב באמת מסתיימת בעזיבתו, לא בעלייה בשכר, לא בהבטחות של א’-ב’-ג’, אלא בעזיבה. לרוב העסקאות אפילו לא כאלה משתלמות והתחליף לא ראוי מספיק. לצאת בהצהרות על ימין ועל שמאל בתקשורת שכל שחקן שרוצה לעזוב מוזמן לעזוב, פעם אחר פעם, נראה לי כמו משהו שקצת מדרבן שחקנים לעזוב. לתת לדיבאלה את החולצה מספר 10 ואז להגיד שאין סמלים בכדורגל זה לקרוץ לו בקטנה ולהגיד לו שאם תבוא הצעה על השולחן ובא לו לעזוב הוא מוזמן, וזה מבחינתי קו אדום. מותר לשחרר שחקנים ובטח שלא צריך להיכנס איתם ראש בראש, אבל מתי בפעם האחרונה הייתה שמועה רצינית על שחקן שרוצה לעזוב את יובה ובסוף זה נגמר בזה שהוא נשאר כמו שקורה בהמון קבוצות באירופה? הסיפור היחיד שאני זוכר זה איזה משהו קטן עם ליכטשטיינר אבל הכוכבים הגדולים באמת עוברים קיץ אחרי קיץ למרבה במחיר. לריאל מדריד וגם לבארסה יש שלד של שחקנים שהולך איתם כבר תקופה וזה משהו שמאוד עוזר להם גם כשהקבוצה לא במצב הכי טוב, וזו אגב הדוגמא החיובית היחידה שאני מוכן לקחת מהקבוצות האלו כי אין ספק שההתנהלות הכלכלית והמקצועית של יובה יותר טובה.

בנוגע לבחור שהגיב מעליי. שים לב שבשתי נקודות שדסקל ציין יש לנו את פאראטיצ’י. זו לא חוכמה לדחוף את פאראטיצ’י כנקודת חוזקה של מארוטה בכל פעם. בעיניי פאראטיצ’י הוא האחד שעשה את המעבר המקצועי והמנטלי מסמפדוריה ליובה בצורה קצת יותר טובה, כשמארוטה לפעמים מבצע פעולות מוזרות ויוצא לתקשורת באמירות שפוגעות בכבוד המועדון.