Champions League 2016/17 :: הגמר הגדול מול ריאל מדריד! (הלילה, 21:45)

יובנטוס

(BannedT) #466

שמע, לא כתבתי שגאוניות אבל הבנאדם למד מטעויות. כל חלוקת התפקידים של הקישור של ריאל מול יובה בגמר היה מעולה.

(whykds) #467

תהליך למידה לא מהיר במיוחד.
שוב, אתה מסתכל על ריאל כקבוצה ומה שמרשים בה הוא לא איזו שיטה מהפכנית בהגנה או בהתקפה. זו יותר קבוצה בשלה, מגוונת, בעלת ספסל עמוק, חדר הלבשה בריא (לא פחות חשוב), כולם מכירים אחד את השני… חידוש טקטי גדול אין פה (אסתכן ואומר שלדעתי החידוש הוא ברמת אימון הכושר וההגעה במצב פיזי מעולה לשלבים החשובים. דומה למה שפאקו עשה במכבי בזמנו, וגם אז היא לקחה את כל המשחקים החשובים במאני טיים).
אני מסתכל על רמת האימון של קונטה ואלגרי ובאמת שהיא יותר מתוחכמת ומרשימה. לא סתם התלמידים של סאקי וליפי מצליחים בכל העולם, מקרה זה לא. המאמנים האיטלקים, גם בגלל הנחיתות בשנים האחרונות וגם בגלל המסורת מוציאים יותר מהסגלים העומדים לרשותם. ככה זה גם ביובה.
אפשר בקלות לטעון שאלגרי הוא מאמן כל כך טוב עד כדי כך שחצי עולם חשב לפני המשחק שהסיכוי הוא 50 50 מול קבוצה שעל הנייר ברור שהיא חזקה יותר.

(titi camara) #468

אני לא מבין את הזילזול הזה בזידאן, זידאן הוא גאון כדורגל לא פחות ולא יותר !
לקח קבוצה שבורה ומפורקת ותוך שנה וחצי 2 צ’מפיונס ואליפות !

להגיד שזידאן לא לקח יותר מדי החלטות טקטיות זה ממש לשחק אותה עיוור ! (ואני מנסה כמה שאני יכול לא לחרוג ממנהגי לא להשתמש במילים שיכולות לפגוע)

זידאן שיחק העונה 352, 4231, 433 ו 442 ושילוב של 433 ו-442, כאשר הוא מתאים את המערך לשחקנים שעמדו לרשותו, ריאל מדריד עברה עונה משוגעת מבחינת פציעות, אין שחקן משמעותי שלא נפצע לפחות פעמיים וזה לא השפיע כמעט על צבירת הנקודות של מדריד למרות ששיחקנו בכ"כ הרבה חזיותות כולל גביע העולם לקבוצות המיותר ביפן, הקבוצה של אנצ’לוטי איבדה אליפויות בתקופות שהיו פציעות, זידאן עם עונה שלמה של פציעות לקח אליפות.

בסוף העונה כאשר היה לחץ משחקים הוא ניהל באופן מופתי את הסגל, עשה רוטציות החליף הרכבים ולמעשה בנה 2 קבוצות אחת לליגה ואלת לצ’מפיונס מה שהביא את הקבוצה בשיא הכושר לתקופה הכי חשובה בעונה וזה לקראת סיום העונה.

בשבועות האחרונים שינה גם את העמידה על המגרש של שחקני הקישור כאשר אנחנו עם הכדור הוא הזיז את קאסמירו קצת יותר קדימה והוריד את קרוס(בצד שמאל) ואת מודריץ’(בצד ימין) כדי לנהל ולהתחיל את המשחק משם מה שדחף את המגינים(בעיקר את מרסלו) עוד יותר קדימה כדי לקבל את הכדור בעמדות הרבה יותר מסוכנות.
במשחקים האחרונים הגנתית שיחקנו 433 והתקפית 442 כאשר איסקו עובר לשחק מתחת לחלוצים.

ועכשיו לבוא ולטעון שזידאן לא קיבל החלטות טקטיות ושהוא נאלץ לקחת את ההחלטה היחידה שהוא לקח ?

תנו כבוד ! תשתחוו ! תנו כבוד !

(bixente) #469

טיטי בוא לא ניתמם.
איסקו צריך להיות במקום בייל בהרכב החל מאוגוסט ולא החל מאפריל (וגם זה רק אחרי שבייל נפצע לחודש וחצי בקלאסיקו האחרון בדקה 20 ואילץ אותנו לעשות חילוף).
הפציעה של בייל עזרה לזידאן בעל כורחו ולא הזיקה לו.
אחרת הוא היה ממשיך להרכיב את בייל למרות שזו ההחלטה הפחות נכונה וריאל הייתה נפגעת.
וזו לא ההחלטה היחידה הרעה שלו. בנזמה מקבל קרדיט אינסופי על עונה שלמה שבה הוא מסריח את הדשא, בזמן שמוראטה בפירורים שמקבל כובש יותר ומשחק טוב יותר.
אז כן יש דברים שהם לטובת זידאן אבל עיוורון זה להגיד שהוא עשה הכל מושלם.
אתה לא יכול לקרוא לאנשים עיוורים ואז לעצום עיניים.

(Ofer g) #470

אני חייב להגיד שממש לא הבנת אותי נכון, אני לא רציתי את זידאן בגלל שזידאן הוא עילוי וטוב מאלגרי, אני רוצה מאמן עם ביצים ביובנטוס, לא משנה לי אם קוראים לו זידאן, גווארדיולה סמפאולי, סוזה או לוזון(לשמות כמובן אין שום חשיבות ואני ממש לא טוען שלוזון, סוזה או סמפאולי מאמנים עם ביצים, רק דוגמא לזה שהשם לא רלוונטי בכלל).

יובנטוס לחצה את ריאל מדריד בחצי הראשון של משחק הגמר בצורה מדהימה, היא נראתה מעולה ולמרות השער של ריאל היא הייתה טובה יותר וגם קרובה לכבוש שער נוסף. זידאן ראה את המשחק, ראה את החולשות של יובה והגיב במהלך המשחק בשינוי טקטי מעולה שהוביל לניצחון של ריאל ולתבוסה של יובה.

אני רואה מאמן שיהיה לו אומץ לשנות הכל תוך כדי משחק. שלא יתן כבוד לריאל מדריד, ברצלונה או באיירן מינכן אלא יעלה את השחקנים בטירוף במטרה לטרוף כל קבוצה שתעמוד מולו. אני רוצה מאמן שלא יחזור אחורה בדקה 70 במצב של 1-0, אלא ינסה לכבוש את השער העשירי אחרי שדינמו זאגרב ספגה מיובנטוס תשיעייה.
אני לא רוצה את זה כדי להתלהב מהשערים או ממשחק כדורגל התקפי מטורף, כל מה שאני רוצה זה שהקבוצה שלי תתכוון באמת כשהיא אומרת שהיא תעשה הכל בישביל לנצח. במצב של 3-1 לריאל מדריד אני מצפה לראות 9 שחקני שדה של ריאל ברחבה ורונאלדו מנסה לנצל כדורים שעפים בגלל שיובה לא מפסיקה לתקוף. במקום זה, ראיתי את בונוצ’י מעיף כדורים לקוודראדו והיגוואין ואת יובה נלחצת אחורה מרגע לרגע עד שקיבלה את הרביעי.

לא כאב לי להפסיד לריאל מדריד, לא כאב לי להפסיד גמר 7 מתוך 9, לא כאב לי לאבד את גביע האלופות שכל כך ציפיתי לו וטסתי בישבילו עד קרדיף, כאב לי שיובנטוס איבדה את הזהות שלה, כאב לי הפאניקה ששידרו השחקנים והעובדה שבמשך 30 דקות, זמן בו ליברפול חזרה מ3-0 נגד מילאן בצורה הירואית, יובנטוס שלי כבר ויתרה על המשחק. הסיבה לכך? אלגרי שויתר על המשחק גם הוא ולרגע לא ניסה לשנות משהו/להטריף את השחקנים בשום שלב של המשחק אלא בנה על ההארכה ולכן חיכה עם החילופים עד שהיה מאוחר מידי.
אני רוצה מאמן עם ביצים, אני רוצה מאמן מטורף, אני רוצה יובה רעבה, דורסת שלא עוצרת עד שהשופט לא שורק לסיום, גם אם התוצאה היא 1-0 ויובה בעטה 49 בעיטות למסגרת וגם אם התוצאה 10-1 ויובה בעטה 10 בעיטות למסגרת.

לגבי עומק הספסל, ברור לכולנו שיש בעיה בעומק הספסל של יובנטוס. הבעיה נובעת מ2 סיבות עיקריות:
התרכזות בהתקפה בחלון ההעברות הקודם. יובנטוס התרכזה בעיקר בהתקפה כאשר רכשה שחקנים כי לא ציפה למכור את פול פוגבה. פול עזב בשלב מאוד מאוחר ויובה רצתה להביא אלטרנטיבה איכותית אבל חיכה יותר מידי זמן, יובה לא התכוננה נכון ולכן הקישור היה מורכב מחדירה, מרקיזיו ופיאניץ’. הפציעה של מרקיזיו טרפה את הקלפים והשאירה את יובה עם קישור רך מאוד.
הסיבה השנייה היא שיובה שינתה מערך באמצע העונה. יובה בנתה את עצמה ל2 מערכים, 3-5-2 ו4-3-1-2, בשני המערכים יובנטוס משחקת עם 2 שחקני התקפה ויש לה 3 מחליפים על הספסל.
באמצע העונה אלגרי עבר לשחק במערך 4-2-3-1 שגרם לו לשחק עם 4 שחקני התקפה והשאיר את יובה עם פיאצה כמחליף יחיד.

יובנטוס תעבוד חזק העונה בחלון ההעברות, היא צריכה לרכוש שחקני הרכב ולהדיח חלק משחקני ההרכב הקיימים לספסל והיא גם תצטרך לרכוש שחקני שיעמיקו את הסגל, נקווה שאלה יהיו השחקנים הנכונים.

(bixente) #471

אוקיי הבנתי את הבעייתיות. השינוי מערך שינה את שחקני הספסל לכאלו בהרכב והשאיר אתכם עם כלום על הספסל (במיוחד אחרי הפציעה של פיאצה).
אני חושב שיובנטוס מפספסת משהו ענק בחלון הקרוב. אני חושב שאם יובה הייתה מעט דוחפת לכיוון וראטי הוא כבר היה חותם אצלכם. הבעיה שנראה שיובה מדברת על טוליסו ואנזונזי (סגור כבר לא?) בזמן שהיא יכלה לעשות קפיצת מדרגה משמעותית עם וראטי (כמו שנראה לי הוא בדרך לבארסה).
מה האידיאל שלך לגבי הקישור ? ומה הוא לגבי ההתקפה ?
המעט שלי : בקישור כמו שכבר טענתי לדעתי וראטי היה עושה לכם טוב, על אנזונזי אני לא יודע לחוות דעה חד משמעית. בליגה הספרדית ראיתי ממנו משחקים טובים ומשחקים בינוניים ומטה. אולי יובה תעשה לו טוב אבל אני חושב שזו לא מניה בטוחה.
את טוליסו לא ראיתי.

לגבי ההתקפה - אני אישית הייתי עושה שם מהפכה אבל זה בעייתי אחרי שרכשתם את פיפיטה ב90 מיליון. אני חושב שלהיגוואין אין מקום ביובה השואפת לתארים , לפחות לא באירופה.
מריו מנדז’וקיץ’ הוא שחקן רעב ואחד שכיף להתחבר אליו וההקרבה שלו עצומה. עם זאת אני חושב שהוא לא צריך להיות שחקן הרכב, אלא מישהו שיעלה מהספסל ויכניס אנרגיות חדשות בקבוצה כשצריך אותן. אני חושב שהוא יכול להיות אחלה סופר סאב עבורכם. כרגע יש לכם מקדימה את מריו והיגוואין, אני חושב שמדד האיכות דרוש שיפור לא קטן מקדימה.

(Ofer g) #472

בכל מה שקשור לקישור אני רואה שיובה הולכת לכיוון לא נכון בכלל אבל מהצד השני אני מקווה שיובנטוס עושה מהלכים שקטים.
וראטי שולח ליובה רמזים והיא חייבת לקחת אותם. קראתי כתבה מעניינת על זה שיובה חייבת להביא כוכבים אמיתיים ולבזבז כסף אמיתי כדי שתוכל סוף סוף לשבור את תקרת הזכוכית שתוביל לזכייה בצ’מפיונס.

אני מסכים. אנזונזי יכול להיות אחלה של רכש במידה והוא יגיע ביחד עם וראטי ולא במקומו, גם פאביניו וגם טוליסו(שכנראה יעבור לבאיירן בסוף). וראטי צריך להיות המטרה של יובה בגלל שהוא קשר ענק ובגלל שהוא איטלקי. הקישור של יובנטוס צריך להיות מורכב ממרקיזיו, חדירה ופיאניץ’ ביחד עם 2 קשרים חדשים שאחד מהם הוא וראטי. בנוסף להם יצטרפו בנטקור ומנדאגורה, 2 צעירים מעולים שצריכים להוכיח את עצמם ומי שיעזבו יהיו למינה רינקון וסטורארו. זה האידיאל. מה שיקרה בפועל? כנראה שיובה תביא את אנזונזי ותסתפק בזה, אולי את אנזונזי ופאביניו ביחד, אני מקווה מאוד שלא.

לגבי ההתקפה, יובה מאוד מאמינה בהיגוואין ולא מוותרת עליו. החיזוק ההתקפי יגיע גם בשלישייה שמאחוריו ובשחקנים צעירים שיכולים לשחק גם בעמדה שלו. יובה רכשה כבר את אורסוליני, כישרון יוצא דופן, איטלקי שכבש במונדיאליטו 5 שערים מ6 משחקים והוא קיצוני ענק, יחד איתו יובה עומדת לרכוש את פטריק צ’יק, היהלום הצכ’י החם של הקיץ שמגיע מסמפדוריה ויש לו יכולות התקפיות הזויות. הבעיה היחידה עם 2 הרכישות הללו זה שיובה עוד לא החליטה אם תצרף אותם לסגל או שתשאיל אותם לעונה אחת. לדעתי? הם צריכים להיות בסגל בידיוק כמו שאסנסניו בסגל של ריאל מדריד או קאנה בסגל של סיטי, יובה יכולה להסתמך על צעירים לצד המבוגרים הקיימים.
יחד עם הצעירים, יובה מאוד רוצה את דגלאס קוסטה ומתכוונת לרכוש אותו. מעבר אליו, כל השאר שמועות לא מבוססות על אינייסטה, די מריה, חאמס רודריגז, אלכסיס סאנצ’ז ושחקנים נוספים שמקושרים לכל הקבוצות הגדולות בעולם. אני מניח שדגלאס קוסטה יהיה שחקן ההתקפה היחיד שיגיע למרות שלדעתי יובנטוס חייבת חלוץ יצירתי נוסף לצד דיבאלה.

בשורה התחתונה קשה מאוד להבין מה הולך לקרות ביובנטוס הקיץ. הבסיס הקיים הולך להישאר ולא ימכרו אף אחד משחקני המפתח אלא רק מהמחליפים החלשים. יובנטוס אוהבת את הבסיס שלה ורוצה להמשיך איתו ולחזק אותו גם בעומק וגם ב2-3 שחקני על חזקים. אני מקווה שהמועדון רואה את החולשות שלו כמו שאנחנו רואים ולא יעשה טעויות כדי לא לפגוע ברגשות של שחקנים, יובה צריכה 2 שחקנים יצירתיים להתקפה, 2 שחקני על לקישור ומגן ימני, אחרי זה שיעשו מה שהם רוצים.

(BannedT) #473

הלוואי שיש בחוץ מאמן שהוא מעולה טקטית, כריזמטי ומוטיבטור עם ביצים ויגיע ליובה. אני לא יודע מי באמת כזה ואני לא יודע אם שווה לזרוק את אלגרי בלי לדעת קודם לאיזה מאמן מכוונים.

פה אתה יודע שאני בצד שלך, בעיקר כי העלתי את הנקודות האלו כבר בתחילת העונה. ה-0-0 מול סביליה הפריע לי מאוד, כמו גם ניצחונות דחוקים על פאלרמו וסמפדוריה שסימנו בעייתיות בגישה של אלגרי, שאגב, ה-3-0 נגד ברצלונה די העלימו לתקופת זמן מסויימת.

אני רוצה שנייה שתבין משהו. היה לך בקבוצה את קונטה, המאמן הכי פסיכופט שיש ומוטיבטור ענק, הכי רחוק שהגענו איתו בצ’מפיונס זה רבע גמר. הוא לא היו עושה שינויים טקטיים עצומים, זה נכון, וגם אלגרי לא כזה, אבל אתה יכול להשוות את זה לסגל של ריאל מדריד? אתה יכול לקחת ברצינות את הסיטואציה שיש בריאל על הספסל מחליפים שנרכשו ב-80-100 מיליון יורו ולחשוב שמאמן התקפי עם ביצים מספיק לך ביובה?
יש נקודה אחת שאני באמת באמת מסכים איתה כי אני העלתי אותה כבר לפני המון זמן. להוביל 1-0 מול ליון או קייבו ולשחק בונקר מחצית שלמה זו גישה גרועה שגורמת לך לצאת אפס בסוף, מצד שני אני מסתכל בצורה ריאליסטית על המצב ויובה תצטרך להביא מאמן באמת טוב, שיכול לתת פתרונות טקטיים כי הקבוצה שלו מכירה את עצמה מצויין גם אם הסגל שלה לא מפוצץ בטאלנטים. אגב, יעזור לנו להביא גם כמה טאלנטים.

(Ofer g) #474

יש בחוץ מאמנים אדירים, הם לא מושלמים, יש להם חסרונות ויתרונות ויש לאלגרי הרבה עליהם ולהם הרבה על אלגרי. יובה צריכה לחשוב על היום שאחרי אלגרי כי אלגרי לא ישתנה, אין לו ביצים וזה לא יעזור כמה שהוא טקטיקן עצום כי בשורה התחתונה, בלי אומץ ויכולת להודות בטעויות שלך אתה לעולם לא תשבור את תקרת הזכוכית שחוסמת את יובנטוס מלזכות סוף סוף בליגת האלופות.

לגבי קונטה, אנשים מדברים על קונטה באירופה אבל הם מדברים שטויות. חוץ מתוצאות התיקו נגד נורדישאיילנד וקופנהאגן שנבעו מזלזול שלא אופייני לקונטה בכלל, קונטה עשה דברים ענקיים באירופה. עם סגל חלש משל אלגרי בהרבה הוא הדיח את צ’לסי כבר בשלב הבתים וניצח את שחטאר דונייצק שהם עוד היו מפלצות עם מחטריאן, ויליאן, טשיירה ודגלאס קוסטה באוקראינה, הביס בקלות את צ’לסי ונכנע רק לבאיירן מינכן המפלצתית של היינקס, שהיא עד היום הקבוצה הטובה ביותר שראיתי בעיניי משחקת והבדלי הרמות היו עצומים, בעיקר אם נתחשב בעובדה שבחוד של יובנטוס שיחקו ווצ’יניץ’, קווליארלה, מאטרי וג’יובינקו. זה היה קמפיין סופר מוצלח בישביל קבוצה עם סגל חלש וחסר ניסיון בעונה הראשונה שלה באלופות אחרי הרבה זמן.

עונה לאחר מכן יובה הייתה צריכה לעלות בשלב הבתים אבל לקונטה לא הייתה שום שליטה על מזג האוויר והמשחק של יובנטוס מול גלטסראיי בסיום שלב הבתים היה אחד המשחקים ההכי לא ספורטיביים בתולדות הכדורגל כשהטורקים מגלחים את הדשא בצורה בוטה ומכוערת שאיפשרה להם לתקוף במשך 45 דקות על דשא ולהגן על חלקת בוץ שאי אפשר לשחק עליה כדורגל.
נכון, הוא פישל ב2-2 נגד גלטסראיי בבית ועוד יותר בתיקו מול קופנהאגן, אבל זה לא שיובנטוס לא תקפה וניסתה, היא פשוט לא הצליחה לכבוש וזה בעיקר בגלל ההתקפה העקרה שלה. אחרי זה הוא המשיך עד חצי גמר הליגה האירופאית בקלות אבל גם שם השחקנים של יובה פשוט לא הצליחו לכבוש.

ההבדל בין הקבוצה של אלגרי לבין הקבוצה של קונטה זה שאלגרי קיבל מהנהלת יובנטוס את כל מה שקונטה לא קיבל. טבז, מוראטה ויורנטה, דיבאלה ומנדזוקיץ’, גונזאלו היגוואין וקוודראדו, קונטה היה צריך להסתפק במאטרי, ג’יובינקו, קווליארלה, ווצ’יניץ’, אנלקה, בנדטנר, טבז ויורנטה, שחקנים שלא הייתי מושיב על הספסל של יובה היום(כמובן שמלבד טבז ואולי מלבד קווליארלה שהוא לדעתי סופרסאב ענק)
קונטה לרוב עשה את הדברים נכון אבל לא היה לו את הכלים להמשיך מעבר, מגוחך לחשוב שמאמן שלקח 3 אליפויות איטליה, הביא את אחת הנבחרות החלשות בהיסטוריה של האיטלקים לצעד מעלייה לחצי מול גרמניה החזקה ואפילו ביכולת טובה יותר וזכה באליפות מטורפת עם צ’לסי שרק עונה לפני זה סיימה מקום 7, לא טוב בישביל הזירה האירופאית. זו סטיגמה שנתפסה לקונטה בגלל הנסיבות העצובות וממש לא בגלל ההופעות שלו כמאמן.

אני מאמין שאם ההנהלה הייתה נותנת לקונטה את הרכש שהוא דרש ומוציאה את הסכומים שהוציאה על השחקנים שנחתו במועדון בתקופת אלגרי, גם קונטה היה מצליח להגיע לגמר ליגת האלופות ואולי אפילו צעד אחד מעבר.

(humusman) #475

אני לא חושב שיש אוהד יובנטוס שלא מתפלל שוראטי יגיע, לפי איך שזה נראה הוא מאוד רוצה להגיע ליובה, אבל כנראה שנצטרך להגיש הצעה שקרובה ל100 מיליון כדי לקחת אותו, וגם פסז’ שונאים את יובה אז כנראה גם יעדיפו למכור לקבוצה אחרת, אבל חלום, וראטי תפור עלינו.
לגבי השאר, אנזונזי ופאביניו קשרים סבבה אבל אני מעדיף את טוליסו עליהם ובהרבה, טוליסי לדעתי הולך להיות אחד הקשרים הטובים בעולם
והוא צריך להיות היעד הראשון במידה ווראטי יורד מהפרק, למרות שזה נראה שהוא הולך לבאיירן.

(SantiagoBernabeu) #476

שורש הדיון הזה לא נכון בעיניי. לא כל מאמן שמצליח בקבוצה אחד הוא מאמן שפחות מצליח בקבוצה אחרת. בעיניי לפחות זה סוג של התאמה למערכת, לשחקנים ולDNA של המועדון.

מוריניו למשל עשה עבודה נהדרת עד שהגיע אלינו. פפ גווארדיולה התאים בצורה מצויינת לברצלונה. לא חסרות דןגמאות. זידאן חסר הניסיון אולי לא המאמן הכי טוב בעולם, אבל הוא מתאים לריאל מדריד, כי הוא מקנה שקט בחדר ההלבשה. לריאל מדריד לא צריך את הטקטיקן הגדול, אלא את הכריזמה הכי גדולה.
לא בטוח בכלל שזידאן היה מגיע לגמר האלופות עם יובטוס, או שהספסל של ריאל מדריד לא היה טורף את אלגרי כבר באמצע העונה ושולח אותו הביתה.

ליובנטוס אין את הסגל שיש לריאל מדריד ברצלונה או באיירן מינכן, ובכל זאת אתם עומדים בלבל הזה. אני יודע שאתם לא תסכימו איתי, כבר לא הסכמתם בעבר, ובכל זאת. עם סגל פחות טוב ריסקתם את ברצלונה ועמדתם מצויין מול ריאל מדריד עד שהעלינו הילוך.

ההאשמות נגד אלגרי הן בעיניי לפחות מגוחכות. הוא המאמן אולי הכי טוב בעולם ליובה, להוציא אולי את קונטה, שבעצמו לא הגיע ליותר ממה שאלגרי הגיע עם קבוצה יותר טובה. לקונטה היה את וידאל פוגבה ופירלו, לאלגרי יש את חדירה ופיאניץ’. אני מצטער אבל אני לא יודע כמה אתם צודקים בכל הנוגע לאלגרי.

כשאני ראיתי את יובה העונה תמיד התרשמתי מהיכולת הטקטית של הקבוצה. כולם ממושמעים טקטית. לכל שחקן יש תפקיד בכל רגע נתון. יעילות של 100%. בינינו, הלוואי עלינו יעילות כזאת. הקרדיט הזה מגיע למאמן. טענות שהוא לא אמיץ מספיק לא נכונות בעיניי. הוא צריך לשמור על סדר במגרש כי במשחק התקפי מדיי ולא מסודר הוא מאבד את כל היתרון מול ריאל מדריד, כמו שהוכח אחרי שהוא הוציא בלם והכניס שחקן התקפה.

(האחיין של קרלס) #477

זה נכון שפ.ס.ז’ לא מתים על יובנטוס, אבל את בארסה הם שונאים הרבה יותר ואני חושב שאם כבר הם יעדיפו את יובה. היחסים של בארסה איתם גרועים, בעיקר אחרי הניסיונות של בארסה לדבר עם שחקנים כמו תיאגו סילבה ומרקיניוס מאחורי גבם. גם ה6-1 לא ממש תרם לזה.

(titi camara) #478

אני מציע פשרה, שפסז’ לא ימכרו אותו לא ליובנטוס ולא לברצלונה שימכרו את וראטי לריאל מדריד ! :joy:

(האחיין של קרלס) #479

טוב, להחזיק בטוני קרוס, וראטי, מודריץ’ ואיסקו ביחד זה להכריז רשמית על שליטה של ריאל מדריד בכדורגל. :slight_smile:

(titi camara) #480

וראטי זה שחקן שאני רוצה כבר המון זמן, לא יודע לאיזה קבוצה הוא ילך בסוף אם יובנטוס או ברצלונה אבל הקבוצה הזאת תהפוך לעוד יותר פיבוריטית לזכות בתארים.
אני רציתי אותו בריאל כדי לשנות לו תפקוד לקשר אחורי כדי שישחק עם קרוס מודריץ’ ואיסקו, אבל בעונה האחרונה קסמירו הפך לשחקן כ"כ טוב שאני כבר לא בטוח אם שווה להשקיע כ"כ הרבה כסף בווראטי, אבל…פרז זה פרז…

(SantiagoBernabeu) #481

לא תודה, לא רוצה את וראטי בריאל מדריד. יש לנו מספיק שחקנים שפצועים 13 חודשים בעונה.
שלא יהיה לא בברצלונה ולא בריאל.

(האחיין של קרלס) #482

וראטי מביא את יכולותיו לידי ביטוי הרבה יותר טוב כ-50/50. לא חושב שיש קבוצה גדולה שצריכה לבנות עליו בתור קשר אחורי נטו. הוא אמנם מתקל מצוין (שזו עוד נקודה שתורמת לו כקשר מרכזי) וכמובן מוסר מדהים אבל שחקן די רך באופן כללי. הוא משחרר לחץ כמו שצריך, יש לו שליטה נהדרת בכדור, וראיית משחק אדירה שפחות רלוונטים לקישור האחורי. זה ייצור מצב די דומה לטוני קרוס שלא נוצל כראוי רק קצת יותר טוב, שוב בגלל יכולת התיקול והחטיפות.

(titi camara) #483

וראטי מתקל הרבה יותר טוב מקרוס ובאופן כללי שחקן הגנתי יותר טוב, ויתרון נוסף שלו זה יכולת מאוד חשובה לקשר אחורי בכדורגל המודרני וזה כפי שכבר ציינת יכולת להשחרר מלחץ, קרוס מצויין בלשחרר לחץ תוך כדי מקסימום 2 נגיעות לוראטי כמו למודריץ’(גם בוסקטס כמובן) יש את היכולת לכדרר אל מחוץ ללחץ, כלומר לקבל את הכדור תחת לחץ ולכדרר החוצה וכך לשבור את הלחץ ובעצם לייצר מצב של יתרון לקבוצה שלו ממצב שרוב הקשרים האחוריים מאבדים כדור או מעיפים אותו קדימה(אני מאוד אוהב שחקנים כאלה), ואם יגיע לריאל אז הוא יהיה חלק מקישור המורכב מקרוס, איסקו ומודריץ’, כלומר מנהל משחק גרמני שלא טועה ו-3 קוסמים שרק מחכים שתלחץ אותם כדי לשבור את הלחץ ולהשאיר אותך חשוף מאחורה.

אבל כבר ציינתי שהיתרון ההתפקי שוראטי יביא על קסמירו לא שווה את הסכום שפסז’ ידרשו עליו(שמעתי 120 מיליון יורו !), את הכסף הזה אפשר להשקיע במקומות אחרים, זאת גם בדיוק הייתה דעתי בתחילת העונה שעברה כשדיברו על פוגבה כמועמד לריאל.

בכל מקרה וראטי קשר אחורי זה רק פנטזיה שלי שאני די בטוח שלא תתממש.

(bixente) #484

BANNED (שם? סליחה) ועופר דיברו הרבה על אלגרי ועל דרכה של יובנטוס והכל.
דווקא כאן אני חושב שאמירת ה10 יורו של קונטה הופכת להכי רלוונטית, היום ומחר.
וראטי עכשיו בשוק , וכן הוא יקר , אבל האם 100 מיליון הם באמת הרבה כסף למישהו שיכול לשנות את פני הקבוצה לשנים הקרובות ?
לפני 8 שנים ריאל רכשה ב94 מיליון יורו (בימים שזה היה הרבה יותר כסף ממה שזה היום) את כריסטיאנו רונאלדו. העולם קצת היה בהלם ואמרו שריאל השתגעה ושאין אף שחקן ששווה את זה. אני אגיד שוב ושוב את מה שאני אומר מאז אותו היום “רונאלדו גורם לי לחשוב שהבאנו אותו במחיר מציאה ומנצ’סטר היא הפראיירית ולא ריאל”.
עכשיו כשיש לך בקבוצה את חדירה ומרקיזיו הפצוע תמידית (כשהוא בכושר הוא חיה רעה ואני מת עליו אבל אי אפשר לבנות עליו היום) ופיאניץ’ בעיניי נשאר בודד במערכה בפועל אתה רוצה עוד מפלצת לצדו , אחד כמו וראטי שיעזור המון ליובה.
והכי גרוע - זה יהיה מאוד מביך אם יובה הייתה מוכנה לשלם 90 מיליון על היגוואין ולא תהיה מוכנה לשים 100 מיליון על וראטי.
הגישה הזו היא שהופכת קבוצה לגדולה באמת, לא רק על המגרש .

(humusman) #485

מסכים עם זה שמעליי, אם אני אניילי אני נותן אור ירוק למארוטה להנחית את וראטי גם ב100 מיליון, וראטי ישנה לנו את כל הקבוצה.
דרך אגב, שאלה לאלה שמכירים יותר את אנזונזי, איך הוא?