שמינית גמר #7 :: צרפת מראה אופי גדול, חזרה מ-1-0 ל-2-1 מול אירלנד והיא ברבע!


(chelsea777) #1שמינית גמר #7
צרפת
- אירלנד
[B]יום ראשון, 26.6.16, 16:00
סטאד דז’רלאן, ליון
שידור ישיר בספורט 1, HD

[/B]

ביום ראשון, צרפת המארחת, תפגוש בשלב שמינית הגמר את אירלנד למשחק מסקרן על הכרטיס לרבע גמר יורו 2016. צרפת לא יכולה לחשוב על אופצייה בה היא מודחת מהטורניר כבר בשלב השמינית, בטח שהיא מגיעה כפייבוריטית מוחלטת למשחק. אירלנד מבחינתה, אפשר לומר שעשתה את שלב עצם ההעפלה לנוקאווט, אך הם עדיין מחפשים נקמה בצרפת על ההדחה השערורייתית בפלייאוף מונדיאל 2010. המנצחת תשחק ברבע מול המנצחת בין אנגליה לאיסלנד.

צרפת מגיעה בתור המנצחת של בית A. הנבחרת של דשאן סיימה ראשונה עם 7 נקודות אחרי ניצחונות לא קלים, כשהיא משיגה 4 נקודות בדקות האחרונות של שני המשחקים הראשונים. במשחק הפתיחה של הטורניר, פגשה צרפת את רומניה. למרות פתיחה חזקה של הרומנים, הם לא השכילו לעלות ליתרון, וזה היה אוליבייה ז’ירו שכבש את השער הראשון של יורו 2016, והעלה את הטריקולור ל- 1:0 במחצית השנייה. רומניה הספיקה לחזור עם פנדל מדוייק של סטאנקו, אך פאייה כבש שער ניצחון בדקה ה- 88, ונתן 3 נק’ ראשונות למארחת.

במשחק השני, פגשה צרפת את אלבניה. האלבנים הגיעו אחרי הפסד לשוויץ במחזור הפתיחה, וידעו שהפסד נוסף ירחיק אותם משמעותית בשמינית הגמר. האלבנים הצליחו להתעלות על עצמם והציגו משחק לחימה והקרבה אל מול הצרפתים האדישים. אך כמו הרומנים, גם האלבנים לא השכילו לעלות ליתרון, ובדקה ה- 90 אנטואן גריזמן שעלה מהספסל, נגח שער יתרון צרפתי. עמוק בתוספת הזמן פאייה כבש את השני שלו ושל צרפת במשחק, ונתן ניצחון 2:0 שהבטיח בעצם עלייה לשמינית הגמר.

המשחק השלישי של צרפת כבר היה חסר חשיבות מבחינת העלייה לשמינית, שכן צרפת פגשה את שוויץ שהגיעה עם 4 נק’ והבטיחה עלייה גם היא. המשחק היה קריטי רק לגבי המקום בבית. השוויצרים פתחו חזק אך צרפת השתפרה והציגה לפרקים את הדקות הטובות ביותר שלה בטורניר. למרות זאת, המשחק הסתיים בתיקו 0:0 שהיה נוח לשתי הנבחרות. צרפת עלתה מהמקום הראשון, שוויץ עם 5 נק’ מהמקום השני.

אירלנד מגיעה לשמינית כמסיימת במקום השלישי של בית E. סיימה מתחת לאיטליה ובלגיה, ומעל שבדיה. 4 נקודות הספיקו לה בשביל לסיים כנבחרת השנייה בטיבה מתוך השש שדורגו במקום השלישי בבית שלהם בסיום שלב הבתים. במחזור הפתיחה של הטורניר, פגשה אירלנד את נבחרת שבדיה. כבר בפתיחה, זה סומן כמשחק שיכול להכריע את זהות הנבחרת שתסיים שלישית בבית, אך הוא הסתיים בתיקו 1:1 והמאבק בין האירים לשבדים נשאר פתוח. הולהאן כבש שער יתרון עם פתיחת המחצית השנייה, אך לחץ שבדי גרם לשער עצמי של קלארק וחלוקת נקודות.

במשחק השני בבית, אירלנד פגשה את בלגיה. הבלגים הגיעו אחרי הפסד מתפיע בקלות שלו לאיטליה, אך זה לא מנע מהם לתת הצגה מול אירלנד. צמד של לוקאקו ושער נוסף של ויטסל קבעו 3:0 קליל לוילמוטס, וחיסל את הסיכויים של אירלנד לעלייה אוטומטית מאחד משני המקומות הראשונים.

במחזור השלישי, פגשה אירלנד את איטליה, ושמה גם שיחק לה המזל. האיטלקים הגיעו אחרי שהבטיחו את המקום הראשון בבית, וקונטה פתח עם כמה שינויים בהרכב. האירים ניצלו את המצב, והצליחו לצאת עם 1:0 קטן-ענק שנתן להם 3 נק’ ועלייה לשמינית הגמר. בראיידי כבש את שער הניצחון בדקה ה- 85 של המשחק.

נחזור לצרפת. מבחינת ההרכב, אי אפשר באמת לדעת מה דשאן יחליט לעשות. במשחק השני מול אלבניה, הוא השאיר את גריזמן ופוגבה על הספסל בצעד מפתיע, והחליט לפתוח עם קומאן ומרסיאל. בהמשך שניהם נכנסו והאיש מאתלטיקו אפילו הבקיע את שער הניצחון. נראה שבחוד דשאן יחזיר את ז’ירו להרכב, ובאמצע גם מאטווידי וקאנטה יפתחו, אחרי שכבר פתח עם קבאי מול השוויצרים. בהגנה לא צפויים להיות שינויים. ראמי כנראה ימשיך לשמור על מקומו ב- 11, יחד עם קוסיילני, אברה וסאנייה.

אצל האירים, גם לא צפויים להיות שינויים קריטים. הירוקים פתחו עם קולמן, אושה, קלארק ו- בראיידי בהגנה במשחק הראשון. ווארד נכנס לפעולה בשני המשחקים האחרונים, אך הוא בספק למחר עקב פציעה, כמו גם ג’ונתאן וולטרס. בהתקפה שיין לונג צפוי לפתוח גם הוא בתור החלוץ המוביל. יכול להיות שגם ווס הולהאן ימצא את מקומו בהרכב, למרות שרק עלה כמחליף במשחק הקריטי והאחרון מול איטליה. ווילהאן ומקארטי צפויים לפתוח בקישור.

הרכבים צפויים:
צרפת: לוריס, אברה, ראמי, קוסיילני, סאנייה, קאנטה, מאטווידי, פוגבה, גריזמן, פאייה וז’ירו.
אירלנד: ראנדולף, קולמן, אושה, דאפי, בראיידי, מקליין, ווילהאן, מקארטי, הנדריק, מארפי, לונג.

במשחקי העבר, מספיק לדבר רק על משחק אחד. או יותר נכון שניים. לפני שבע שנים, במסגרת פלייאוף העלייה למונדיאל 2010, שתי הנבחרות נפגשו בקרב על הכרטיס לדרום אפריקה. המשחק הראשון באירלנד הסתיים עם 1:0 של צרפת, והיה נראה שהטריקולור יצליחו לסיים את המשימה בצורה קלה ולעלות לאליפות, אך לא כך היה.

רובי קין העלה את האירים ליתרון מפתיע, והשדים הירוקים ניצחו 0:1 בתום 90 הדקות וקבעו הארכה. בדקה ה- 103, קרתה אחת טעויות השיפוט הגדולות של העשורים האחרונים. תיירי הנרי מסר עם נגיעת יד מכוונת לגלאס בתוך הרחבה, והבלם דחק 1:1 שקבע לבסוף עלייה של צרפת (לאחד הטורנירים הגרועים שלה, אבל זה כבר סיפור אחר). אירלנד התחננה למשחק חוזר או לעלייה כנבחרת ה- 33, אך שום דבר מזה לא קרה. אירלנד הודחה, ושמרה על יצר נקמה בצרפת, שהם וודאי ינסו לממש מחר.

אחלה משחק וviva la France!


(Peter Pan) #3
  1. הפנדל האירי המוקדם (שכנראה לא היה צריך להישרק) היה אמור לעשות רק טוב למשחק, ולהכריח את צרפת לצאת קדימה בשיא הכוח. בינתיים זה קורה במינונים נמוכים, אבל צרפת בהחלט מצליחה להגיע להזדמנויות או חצאי הזדמנויות מדי כמה דקות (רנדולף בינתיים עושה עבודה מצוינת), ומצד שני השאירה את ההגנה חשופה לפחות פעם אחת כדי שהאירים יצליחו להתגנב וכמעט לכבוש שער נוסף.

  2. האירים הצליחו להרגיע את המשחק לחלוטין וכבר רבע שעה שצרפת לא מצליחה לפתח משחק מסירות טוב ולפרוץ את המכשול האירי (דווקא אירלנד היא זאת שמגיעה בצורה חכמה יותר לחצי הצרפתי). לחץ, צפיפות, [STRIKE]שוויון מוחלט בכל הנוגע להחזקת הכדור[/STRIKE] ([B]הפך ללא רלוונטי ככל שהמחצית התקדמה; צרפת מחזיקה בכדור באופן מובהק אבל זה לא בדיוק עוזר לה עד עכשיו[/B]), יציאה מהירה קדימה, ובזבוז מוגבל של זמן (יגבר ככל שהמשחק יתקדם), הם כרגע הפתרון אירי לנסיונות הצרפתים. השאלה אם זה יחזיק לאורך זמן, ובמיוחד בעשרים הדקות האחרונות של המשחק, לאור האינטנסיביות הנדרשת לכך.

  3. “ההישג” הצרפתי היחיד עד כה הוא שנגולו קנאטה ייעדר משלב רבע הגמר, במידה וצרפת תעפיל עליו, עקב כרטיס צהוב (גם אדיל ראמי מחוץ לרבע הגמר עקב צהוב; זה באמת הישג צרפתי). יחד עם זאת, בינתיים כל שאר הסגל ייעדר מרבע הגמר.

  4. ההגנה האירית מתאבדת על כל כדור לקראת סוף המחצית כדי למנוע שוויון צרפתי שיוציא את הרוח מהמפרשים. בינתיים זה מצליח.

  5. צרפת לא ראויה לרדת בפיגור מהמחצית הזאת, אבל אם היא תמשיך לצאת קדימה באופן בו היא עשתה עד כה, אני לא רואה אותה מייצרת יותר מדי הזדמנויות כיבוש. מרכז השדה לא מצליח להכתיב קצב, ולהעביר את הכדור קדימה בצורה מהירה ומדויקת, ופוגבה נותר לעבוד לבד מול החיילים האירים. ג’ירו איטי וגמלוני, פאייה וגריזמן לא מצליחים לשמור על הכדור. בקיצור, צרפת צריכה לעלות למחצית השנייה במוד אחר.


(סארי) #4

השער הראשון הוא התגלמות הקריירה של קוסיילני , החלקה או פגיעת זבוב בו שגורמת לו לפשל בכל משחק חשוב.
הקישור של צרפת הוא אחד האפורים שאני זוכר, קאנטה ומטיודי לא תורמים כלום ושום דבר למשחק, אין שם יצירתיות, אין שינויי כיוון אין שם שום דבר.


(Peter Pan) #5

הקישור של צרפת אכן לא בא לידי ביטוי היום, ומשאיר את פוגבה לבד במערכה.

בעיה מרכזית נוספת היא העובדה שהמגנים כמעט ולא קיימים, וזה לא מפתיע כי זאת מגמה די בולטת של הנבחרת ביורו הזה עד עכשיו. פטריס אברה במיוחד חלש ולא תורם דבר מבחינה התקפית.

גם ההגנה גורמת להרבה בעיות - איטיות וחוסר תיאום, והאירים כמעט וניצלו זאת כדי לרדת מכר הדשא עם יתרון של שני שערים.

בינתיים מדובר באחד המשחקים היותר מהנים ביורו הזה, אך המציאות הזאת נוצרה לא מכיוון ששתי הקבוצות מתעלות על עצמן (האירים, עם שחקני מרכז טבלה בפרמיירליג/צמרת הצ’מפיונשיפ, כן), אלא בעיקר מכיוון שצרפת לא מצליחה לממש את הפוטנציאל ההתקפי הגלום בה. את הבעיות בהגנה (בין אם במרכז ההגנה או אצל שני המגנים) כולם הכירו, אך בינתיים ביורו הזה החלק ההתקפי של צרפת (שלא מוזן בצורה מספקת ממרכז השדה ומהמגנים בצדדים) פשוט מפגין חוסר תיאום ושבלוניות, לצד ניצוצות של כדורגל טוב מדי כמה דקות.

המחצית השנייה נפתחה. קינגסלי קומאן נכנס על מנת להפיח מעט יצירתיות, נגולו קנאטה בחוץ. IT’S MONEY TIME.

[QUOTE=סארי;1685179]השער הראשון הוא התגלמות הקריירה של קוסיילני , החלקה או פגיעת זבוב בו שגורמת לו לפשל בכל משחק חשוב.[/QUOTE]
והוא איכשהו מחמיץ הזדמנות פז בצד השני.


(סארי) #6

קשה לתקוף כשיש לך רק 4 שחקנים שעושים התקפה, ושום מילה על עמוד החשמל בשם גירו שלא עושה שום דבר.


(Peter Pan) #7

אני דווקא מאלו המחבבים את ג’ירו, גם כשהוא לובש את מדיה של ארסנל, ורואה בו חלוץ טוב (שזקוק להפעלה נכונה), אבל הוא בהחלט מזיק למשחקה של צרפת היום ובטורניר הזה בכלל.

בכל אופן, מספר דקות לאחר שהוגו לוריס הציל את צרפת מפיגור של שני שערים, הסכר האירי נשבר. באקרי סנייה עם פעולה מצוינת (ויוצאת דופן), מרים את הכדור בצורה מדויקת לרחבה, וגריזמן דואג לשוויון עם נגיחה לשערו של רנדולף. מניח שצרפת תצליח לנצח את זה בסופו של דבר.

עדכון: ובעודי כותב את זה, אוליבייה ז’ירו עם פעולה חיובית נדירה היום (והוא מצטרף לסנייה), מתרומם לגובה המתאים, נוגח בצורה מדויקת לרווח שנוצר בין המגנים האירים, ומניח כדור מושלם, כמו חלוץ פיבוט אמיתי, לצמד של גריזמן. מצב הרוח הצרפתי השתנה לטובה תוך מספר דקות. צרפת נראית שונה לחלוטין במחצית הזאת.


(SantiagoBernabeu) #8

תוך כדי שאני חושב על כמה הולכים לקטול את פוגבה וגרייזמן בצרפת, בא הממזר הקטן והופך את הקערה.


(Peter Pan) #9

[QUOTE=SantiagoBernabeu;1685183]תוך כדי שאני חושב על כמה הולכים לקטול את פוגבה וגרייזמן בצרפת, בא הממזר הקטן והופך את הקערה.[/QUOTE]
הממזר הקטן אכן הגיע והפך את הקערה, אך הוא יכל לעשות את זה רק בגלל שהוא הסתייע בדיוק בשחקנים שנעלמים מהמשחק של צרפת - מגן תוקף, שמסוגל להעביר כדורים מהצד לכיוון הרחבה, וחלוץ גבוה וחזק שלוקח את שחקני ההגנה אליו ויודע להוריד כדור מדויק בעדינות ונחישות.

האירים יורדים לעשרה שחקנים, ריצולי עם שריקה מצוינת לבעיטה חופשית ולא לפנדל. המשחק כנראה גמור. ושוב רואים עד כמה שיתוף פעולה בין שני שחקני התקפה שונים בתכלית, ז’ירו את גריזמן, יכול להוליד דברים טובים. אולי זאת המחצית שתחיה את היורו של ז’ירו (ושל צרפת).


(סארי) #10

[QUOTE=סארי;1685181]קשה לתקוף כשיש לך רק 4 שחקנים שעושים התקפה, ושום מילה על עמוד החשמל בשם גירו שלא עושה שום דבר.[/QUOTE]
ידעתי ידעתי שגירו יתעורר וייתן את התפוקה שלו:grin:


(SantiagoBernabeu) #11

[QUOTE=סארי;1685185]ידעתי ידעתי שגירו יתעורר וייתן את התפוקה שלו:grin:[/QUOTE]

חח הוא פשוט קרא את ההערה שלך והחליט להתעורר על עצמו…


(Peter Pan) #12

צרפת השלימה את הקאמבק שלה במחצית השנייה בזכות שתי דקות וחצי מושלמות. המחצית השנייה הייתה הרבה יותר טובה, וצרפת יכלה להבקיע לפחות עוד צמד שערים, כדי להכריע את המשחק. האירים, גם אחרי שירדו לעשרה שחקנים, ניסו להגיע למצבים אך בסופו של דבר הכישרון של צרפת ניצח את הנחישות של אירלנד.

מה ניקח מהמשחק הזה?

  1. המגנים של צרפת לא מתפקדים מבחינה התקפית; במידה והם היו מתפקדים אז גריזמן וז’ירו היו מקבלים הרבה יותר מכדור או שניים איכותיים לאורך כל המשחק.
  2. ז’ירו יש פוטנציאל ענק להיות שחקן מועיל בחלק ההתקפי של צרפת, וליצור עם גריזמן צמד התקפי משובח ומסוכן. למרבה צערם של הצרפתים זה לא עובד במרבית דקות המשחק, אבל אין לו באמת תחליף בסגל, וכשהוא נמצא ב-ZONE הוא בהחלט מסוגל לעשות את שלו וליצור מצבי הבקעה מושלמים. היום הספיקו פעמיים כאלו כדי להוביל לשער היתרון ולהזדמנות שנגדעה עם עבירה אירית וכרטיס אדום.
  3. צרפת הפגינה חוסן מנטאלי במחצית השנייה וזאת לעומת התגובה האפתית שלה במחצית הראשונה. אירלנד לא ניצלה זאת בצורה מספקת במחצית הראשונה, והשחקנים שלה לא הצליחו להתמודד עם הלחץ הצרפתי בתחילת המחצית השנייה.
  4. צרפת כמעט ולא מופיעה במחצית הראשונה באליפות הזאת. לא בטוח שמול נבחרות מעט יותר איכותיות מהנבחרת האירית זה יספיק (אני מניח שבשלב הבא זה כן יספיק, בין אם היריבה תהיה איסלנד הנחותה, שתבוא על תקן אירלנד משונמכת, או אנגליה, שתבוא על תקן שבר הכלי המנטלי שהיא בשלבים האלה. יחד עם זאת, עד כמה שזה יישמע מפתיע, לאנגליה יתרון 8-17 בנצחונות על צרפת והמפגש האחרון ביניהם בנובמבר הסתיים עם 0-2 אנגלי).

(ManutdFan) #13

[RIGHT]טעות פשוט מיותרת של דאפי בשער השני של גריזמן. לא היה צריך לרוץ אחרי ז’ירו ולהשאיר ככה את האמצע פתוח. הבלם השני היה שם בשביל להתמודד עם כדור הגובה, ודאפי היה חייב להישאר באמצע בדיוק למקרה הזה. אם דאפי לא היה מתפתה לרוץ אחריו זה היה הופך לסתם עוד כדור ארוך מיותר.
טעות פשוט מיותרת של דאפי בשער השני של גריזמן. לא היה צריך לרוץ אחרי ז’ירו ולהשאיר ככה את האמצע פתוח. הבלם השני היה שם בשביל להתמודד עם כדור הגובה, ודאפי היה חייב להישאר באמצע בדיוק למקרה הזה. אם דאפי לא היה מתפתה לרוץ אחריו זה היה הופך לסתם עוד כדור ארוך מיותר.[/RIGHT]


(Peter Pan) #15

[QUOTE=ManutdFan;1685190][RIGHT]טעות פשוט מיותרת של דאפי בשער השני של גריזמן. לא היה צריך לרוץ אחרי ז’ירו ולהשאיר ככה את האמצע פתוח. הבלם השני היה שם בשביל להתמודד עם כדור הגובה, ודאפי היה חייב להישאר באמצע בדיוק למקרה הזה. אם דאפי לא היה מתפתה לרוץ אחריו זה היה הופך לסתם עוד כדור ארוך מיותר.
[/RIGHT]
[/QUOTE]
דאפי הוא לא שחקן הגנה ברמה גבוהה במיוחד, והמטרה של חלוץ כמו ז’ירו היא בדיוק יצירת התנאים לטעות כזאת מצד הגנת היריבה - הסטת המאמץ מהאיום העיקרי לאיום המשני. ז’ירו משך את שני הבלמים אליו, נטרל את יכולתה של ההגנה האירית למנוע את הגיחה המהירה מאחור של גריזמן, ובזכות הורדת כדור איכותית יצר את מצב ההבקעה. רבים הבלמים שנפלו בטעות הזאת - דאפי הוא לא הראשון ולא האחרון - ועל כן לא מדובר “בכדור ארוך מיותר” אלא במהלך עם רציונאל די ברור מאחוריו, בטח ובטח כשממול ניצבים שחקני הגנה שמסתמכים בעיקר על “התאבדות על הכדור” ולא על חוכמת משחק מיוחדת.


(ManutdFan) #16

אני לא חושב שבלם צריך להיות ברמה כל-כך גבוהה בשביל לדעת שאת האמצע לא משאירים פרוץ בכזו צורה כשיש שחקן של הקבוצה שנמצא שם להתמודד עם כדור הגובה. הוא נתן ללחץ להשפיע עליו במקום לשמור על קור רוח ולעשות את הפעולה הנכונה. לא סתם גם רואים מיד אחרי השער את התלונות לעברו מצד חבר לקבוצה.
ואגב, אני לא מנקה מאשמה גם את הקישור האחורי. היה שם שחקן שפשוט הסתכל על מעוף הכדור במקום לרוץ אחרי גריזמן. בכלל משחק ההגנה בהתקפה הזאת היה לא טוב.
אמנם פעולת ההתקפה התבררה כטובה, אבל אני חושב שזה משהו שהאירים היו יכולים למנוע אם היו שומרים על קור רוח אחרי השער הראשון שספגו.


(Peter Pan) #18

[QUOTE=ManutdFan;1685199]אני לא חושב שבלם צריך להיות ברמה כל-כך גבוהה בשביל לדעת שאת האמצע לא משאירים פרוץ בכזו צורה כשיש שחקן של הקבוצה שנמצא שם להתמודד עם כדור הגובה. הוא נתן ללחץ להשפיע עליו במקום לשמור על קור רוח ולעשות את הפעולה הנכונה. לא סתם גם רואים מיד אחרי השער את התלונות לעברו מצד חבר לקבוצה.
ואגב, אני לא מנקה מאשמה גם את הקישור האחורי. היה שם שחקן שפשוט הסתכל על מעוף הכדור במקום לרוץ אחרי גריזמן. בכלל משחק ההגנה בהתקפה הזאת היה לא טוב.
אמנם פעולת ההתקפה התבררה כטובה, אבל אני חושב שזה משהו שהאירים היו יכולים למנוע אם היו שומרים על קור רוח אחרי השער הראשון שספגו.[/QUOTE]

Easier said than done. שחקני הגנה שהם לא ברמה הגבוהה ביותר לרוב מבצעים טעויות מיסקלקולציה במצבי לחץ, ותופשית את האיום המשני כאיום עיקרי. ג’ירו נראה כשחקן מאיים יותר, בין אם הוא כזה או לא (והוא לא), ואלא אם כן אתה מאומן מספיק בראש ובגוף, האינסטינקט הראשוני שלך יהיה לחסל את האיום הזה. כתוצאה מכך, האיום העיקרי (שנתפש כמשני או כלא קיים, כי לעיתים אותם שחקני הגנה אפילו לא מודעים למה שקורה מסביבם למעט מה שנראה מאיים באותו רגע) מגיח לו מאחור. הצרפתים לא המציאו את זה; זה פשוט קורה יותר מדי פעמים - ומספיק שזה יקרה פעם אחת - אלא אם כן יש לך בלם ברמה של פאביו קנאברו, שמרווח הטעות שלו גם במצבי לחץ נשאר קרוב לאפס.

אוריה - קצת עצוב שצרפת מקווה שקבאיי יהיה זה שיושיע את מרכז השדה האנמי שלה וקצת עצוב שלא תבכה אם תראה את ג’ניאק בהרכב; לדעתי הוא יחרב את המשחק של צרפת הרבה יותר מג’ירו (וגם לא יידע לתרום גם את מה שג’ירו תורם), אבל אני מניח שנצטרך לבחון את זה. אין לי בעיה שצרפת תיקח את ההימור הזה מול אנגליה (אם וכאשר; בסוף איסלנד תבוא ותעיף את האנגלים).

פוגבה טרם הגיע לטורניר, אבל ברגעים המעטים שהוא מראה נוכחות, צרפת נראית כמו נבחרת הרבה יותר מאיימת. אני לא חושב שהוא יכול לעשות הכל לבד, הוא זקוק לשחקני קישור שיתמכו בו וכרגע אין לצרפת כאלה. אולי זה ישתפר בשלבים הבאים.

לגבי גריזמן, כמובן, שאין מילים. שחקן פשוט חכם וערמומי. אלו המאפיינים הראשיים להם זקוק שחקן התקפה ויש לו אותם.


(chelsea777) #19

רבע הגמר ככל הנראה יביא עלינו את אנגליה, ושמה יגמרו כל המשחקים הנחמדים נגד הרומניות, שוויצריות ואירלנדיות למינהן. צרפת עדיין לא נותנת תפוקה. לפחות מבחינתי. גם היום, רק בליץ של 5 דקות נתן לנו ניצחון מול נבחרת של מקום שלישי. למרות זאת הגענו לרבע בלי קושי גדול, אבל כאן כאמור זה נגמר. עכשיו אלה נבחרות גדולות עד הסוף, וחייבים להראות עליונות כדי לנצח. אקח באור חיובי את העובדה שלא ספגנו עדיין שער שדה. עם זאת, אי אפשר לדעת איך תתנהל ההגנה מול התקפה איכותית יותר. אם נחטוף פעמיים ונעוף, שום נתון לא יעזור לנו.


(Peter Pan) #20

[QUOTE=chelsea777;1685225]רבע הגמר ככל הנראה יביא עלינו את אנגליה, ושמה יגמרו כל המשחקים הנחמדים נגד הרומניות, שוויצריות ואירלנדיות למינהן. צרפת עדיין לא נותנת תפוקה. לפחות מבחינתי. גם היום, רק בליץ של 5 דקות נתן לנו ניצחון מול נבחרת של מקום שלישי. למרות זאת הגענו לרבע בלי קושי גדול, אבל כאן כאמור זה נגמר. עכשיו אלה נבחרות גדולות עד הסוף, וחייבים להראות עליונות כדי לנצח. אקח באור חיובי את העובדה שלא ספגנו עדיין שער שדה. עם זאת, אי אפשר לדעת איך תתנהל ההגנה מול התקפה איכותית יותר. אם נחטוף פעמיים ונעוף, שום נתון לא יעזור לנו.[/QUOTE]

אני לא רואה את אנגליה כמשוכה כל כך גבוהה עבור נבחרת צרפת. נכון, ההתקפה האנגלית הרבה יותר מסוכנת כביכול, על הנייר, אך גם הפגינה אימפוטנטיות מרשימה עד עכשיו בטורניר הזה מול נבחרות לא מרשימות, בלשון המעטה. צרפת אומנם לא מרשימה, אך עד עכשיו הפגינה יכולת מרשימה להפגין אימפוטנטיות לאורך מרבית דקות הטורניר, לצד קטלניות שרוב הנבחרות בטורניר הזה יכולות רק לקנא בה בדקות החשובות ביותר.

בקיצור, צרפת תיאלץ לחכות לחצי הגמר על מנת להתמודד מול נבחרת גדולה באמת. אבל מי יודע, אולי לשם שינוי האריות ישאגו ברגע האמת.


(ManutdFan) #21

לדעתי זה מעבר לאנגליה משוכה גבוהה—לא גבוהה. פסיכולוגית, הצרפתים לבטח יבואו יותר זהירים ועירניים נגד האנגלים בגלל השם שלהם. אני לא אומר שאנגליה נבחרת מרשימה, כי היא לא. אבל פסיכולוגית השם אנגליה מדליק כמה נורות ויכול להשפיע על הצרפתים ועל סגנון המשחק שלהם. לכן אני רואה באנגלים כמבחן אמיתי עבור הצרפתים.
אולי ברמות האלה הדברים שציינתי פחות באים לידי ביטוי, אבל צרפת לבטח תבוא יותר מוכנה נגד האנגלים מאשר נגד האירים, למשל.