מחזור 6:: 2-0 קליל על ספורטינג במשחק לפרוטוקול

ברצלונה

(אוריין יפה) #1

התחנה האחרונה לעבר המקום הראשון!

במפגש מסקרן, יובנטוס תנסה לנקום בברצלונה שניצחה אותה במחזור הראשון של שלב הבתים 3-0.
במשחקו הראשון של בופון מאז הדחתו מהמונדיאל ופרישתו מהנבחרת, אלופת איטליה מחפשת ניצחון שיחזיר לה את הביטחון, ומה יותר טוב מלנצח את מוליכת הליגה הספרדית? ברצלונה, שנמצאת במומנטום חיובי מאוד בצמרת הליגה הספרדית, יכולה להבטיח את המקום הראשון בבית ואת המקום בשמינית הגמר גם אם המפגש יסתיים בתוצאת תיקו.

יובנטוס
בליגה יובנטוס נמצאת במאזן בליגה של 10 ניצחונות, 2 הפסדים ותיקו בחוץ בלבד.
בליגת האלופות הקבוצה של אלגרי נמצאת במאזן של 2 ניצחונות, הפסד ותיקו כאשר היא השנייה בבית, ומפגשה האחרון מול ספורטינג ליסבון הסתיים בתיקו מאכזב.

האיטלקים מגיעים לאחר הפסד 3-2 לסמפדוריה ומציגים יכולת שבהחלט פחות מרשימה מהעונה קודמת, כשהם סופגים בממוצע 1.07 שערים למשחק. לעומת זאת, יובנטוס כובשת 37 שערים ב-13 משחקים, משמע 2.84 שערים בממוצע למשחק! (הכי גבוה בליגה).

הקבוצה נמצאת במקום השלישי בטבלה, כשמעליה אינטר בעלת המקום השני בהפרש של 2 נקודות, ונאפולי במקום הראשון בהפרש של 4 נקודות.
הגברת הזקנה רוצה להגיע למקום הראשון בבית בליגת האלופות ובעיקר להחזיר אליה את הביטחון. לשם כך, היא תיאלץ לתת משחק יוצא מן הכלל ולהילחם על מקומה מול קבוצה שנמצאת במומנטום חיובי מאוד.

סגל יובנטוס כולו כשיר למשחק.

ברצלונה
פתיחת עונה פנטסטית לברצלונה בליגה הספרדית, כאשר מאזנה עומד על 11 ניצחונות ותיקו אחד בחוץ. (ההפך הגמור מפתיחת העונה שבה איבדה את תואר הסופר קאפ לריאל מדריד).
בליגת האלופות בארסה נמצאת במקום הראשון בבית עם 3 ניצחונות ותיקו אחד.

הקבוצה של ואלוורדה מגיעה לאחר ניצחון 3-0 חלק יחסית על לגאנס, כשלואיס סוארס חוזר מהבצורת ומבקיע צמד שמשלים לברצלונה 4 ניצחונות רצופים בליגה. היא כובשת 33 שערים ב-12 משחקים, משמע 2.75 שערים למשחק! (הכי הרבה בליגה) וסופגת רק 4 שערים! (הכי מעט בליגה).

הקטלונים נמצאים במקום הראשון בטבלה כאשר הם בפער של 4 נקודות מולנסיה, שנמצאת במקום השני, ובפער של 10 נקודות מריאל מדריד ואתלטיקו מדריד, שנמצאות במקום השלישי והרביעי בהתאמה.

בארסה תרצה לשמור על מאזן חיובי, להגדיל את הביטחון ולסגור עניין במשחק הקרוב. היא תאלץ להגיע ברצינות ולא לזלזל ביריבתה על מנת להבטיח את מקומה בשמינית הגמר ובמקום הראשון בבית.
שחקנים שייעדרו בסגל ברצלונה: מסצ’ראנו, ראפיניה, דמבלה, סרג’י רוברטו, אנדרה גומש, ארדה טוראן.

מפגשים אחרונים
במחזור הראשון של ליגת האלופות ברצלונה מביסה 3-0 את יובנטוס בקאמפ נואו כאשר לזכותה כבשו מסי (צמד) וראקטיץ’. באותו המשחק, בעטה בארסה פחות למסגרת אך החזיקה בממוצע החזקת כדור של 64%.

המפגשים בין השתיים תמיד מסקרנים, האם דיבאלה(12 שערים ו-2 בישולים בליגה), היהלום הארגנטינאי שרץ בצל הארגנטינאי המיתולוגי ויובנטוס יילחמו בכל הכוח ויצליחו להגיע למקום הראשון בבית או שסוארס יחזור לעצמו גם בליגת האלופות ויעזור לברצלונה לסגור סיפור?

רביעי, 21:45, אליאנץ – טורינו.

image

(agalma) #2

השנה אנו עדים לתופעה מעניינת (שימו בצד את שאלות הטקטיקה לרגע), מעטים המשחקים בהם השחקנים עולים עייפים, חסרי מוטיבציה או חס ושלום שאננים. את זה ניתן לומר לזכות המאמן. במובן זה הלב של השחקנים במקום הנכון ואתם יודעים מה? גם המטרות לעונה הקרובה.
לכן, אל תתפלאו אם המטרה של השחקנים במשחק תיהיה להשיג נקודה, נראה כי מה שחשוב העונה יותר מכל הוא להתאים את רמת היכולת אל הציפיות, שכן הציפיות נבנות אט אט, בהתאם למה שיש ולא בהתאם למה שהורגלנו על האוויר הדליל של האולימפוס.

אז בארסה, קחי נקודה, שחקי כאילו את יכולה להתאים את הקצב שלך להשגת נקודה. כזו שסוללת את הדרך, אל התחנה הבאה. השמינית.

אגב
קדימה גרמני, תראה לנו ממה אתה עשוי.

(Oriabrbnel) #3

אני חושב שכול עוד מסי פה בארסה לא תסתפק בתיקו. מסי כול כך תחרותי שגם אחרי עשור וקצת שבו הוא זכה בכול תואר אישי וקבוצתי אפשרי ברמת המועדונים הוא עדיין עולה לכול משחק רעב כאילו הוא עכשיו עלה מהנוער, נכון המשחק שלו השתכלל ורמת האינטנסיביות שלו ירדה עד כדי השגת יעילות אופטימלית במינ׳ מאמץ אבל רמת התשוקה והרצון לנצח לא ירדה כהוא זה.

המשחק הזה פחות חשוב מהמשחק בשבת, הרי כול עוד לא נחטוף רביעייה ומעלה סביר להניח שנסיים במקום הראשון בבית, לכן הייתי מייעץ לוולווראדה לעלות עם קצת רוטציות.

בעמדת המגן הימני לוולווראדה אין כול כך ברירה אבל גם אם רבורטו היה כשיר הייתי רוצה שהוא יתן המשכיות לסמדו להראות לו שהוא מאמין בו, הייתי נותן לאלבה מנוחה ונותן לדין לשחק. בלמים זה פיקה ואומטיטי כאשר אפשר להחליף את אומטיטי במחצית בווארמלן והיה והתוצאה תאפשר.

בקישור בוסקסט הוא מאסט והייתי רוצה לראות את ראקטיץ ואיינסטה/סוארס עם עדיפות לאחרון (לדעתי זה משחק ברמה גבוהה שיכול להעיד על הרמה של סוארס, בזמן האחרון יותר ויותר מתגברת בי התחושה שהוא לא מתאים לרמות האלו ואני ממש מקווה שאתבדה).

בהתקפה אני רוצה לראות את מסי סוארס ואלקאסר כאשר דולפאו יכנס במחצית ע״מ לתת מנוחה למסי או סוארס לקראת ולנסיה.

הרכב רצוי
————טר-שטגן————
דין—פיקה—אומטיטי—סמדו
————בוסקסט————
——סוארס———ראקטיץ—
—————מסי—————
——סוארס——אלקאסר——

מה שהכי חשוב זה שוואלוורדה יעשה חילופים מוקדמים ע״מ לאפשר מנוחה לשחקני המפתח לקראת המשחק בשבת.

עריכה
לפי ההרכב וואלוורדה חושב כמוני ולקח את זה עוד יותר לקצה, מקווה שיהיה כיף לראות את המשחק גם בלי מסי אבל בראיה כללית זה מהלך נבון מאוד.

(Dnlshrem) #4

ברצלונה עד כניסתו של מסי בדקה ה-56:
6 דריבלים מוצלחים (2 סמדו, 2, בוסקטס, 1 דין, 1 דאולופאו)

ברצלונה במשחק הקודם מול יובנטוס בדקה ה-56:
12 דריבלים מוצלחים (4 מסי, 3 דמבלה, 3 אינייסטה, 1 אלבה, 1 סמדו)

המשחק היום מדגיש בפעם המי יודע כמה את התלות של בארסה במסי, שנמצא בבצורת הכי ארוכה שלו מאז לפני 15 חודשים - 4 משחקים בלי שער.

#מסי_דפנדסיה

(agalma) #5

משחק מענג באופן שונה מהרגיל. בארסה מייצבת את השורות, רואים כאן נגיעות מכחול של המאמן, עם ביצועיסטים מופלאים כמו אומטיטי, פיקה ובוסקטס. שאפו גם לפאוליני שמתגלה כמעין גטוסו נחוש.

מצטיין המשחק: אינייסטה. עמוד שדרה וחוט השני של כל מהלך.
כושר שיא: הגרמני שמחזיק ממוצע הצלות של חסיד אומות עולם.

(Oriabrbnel) #6

חטפתי מיני התקף לב כשאומטיטי היה על הדשא.

טר-שטגן פשוט כספת, הוא לא מאפשר לכדורים לעבור אותו והוא רק בן 25!! דין איבד כמה נק׳ בהססנות שלו וחבל כי הוא יכול להיות יופי של שחקן רוטציה, סמדו היה טוב מאוד בניגוד למשחק הקודם (עם כמה שהוא טוב אלבס כול כך צדק, אני כול כך מתגעגע אליו). פיקה ואומטיטי היו מעולים. בוסקסט הוא המסי של הקישור, ראקטיץ היה סבבה ואיינסטה היה איינסטה.

בהתקפה סוארס היה על הפנים, וואלוורדה חייב למצוא את הנוסחה להוציא ממנו את המקס׳, לדעתי הכושר של סוארס יכול לאפשר לבארסה לרוץ על כול התארים. פאולינו לא שחקן ברסאי טיפוסי בלשון המעטה אבל הוא יוצר בלאגן חיובי יחד עם זאת לדעתי הוא מתאים יותר כחילוף ראשון מהספסל מאשר שחקן פותח. ממש כואב לי על דולפאו הוא קיבל במשחק תפקיד חופשי ופשוט עשה כלום, חבל עליו לדעתי הוא יצליח יותר בקבוצות דרג ב׳ כאשר הוא הכוכב של הקבוצה.

מילה על משחק ההגנה, וואלוורדה בא מבילבאו שהיא לא קבוצה חלשה בספרד אבל גם לא מאוד חזקה שמבוססת על מאגר שחקנים מאוד מוגבל ובגלל זה היא הייתה צריכה הגנה קבוצתית חזקה, את העקרונות מבילבאו וואלוורדה מיישם בבארסה וזה מעולה, אבל הגענו לשלב שהוא גם חייב להציג תוכנית התקפית ראויה שתנצל את הכלים של בארסה ולא תתבסס על הברקות של כשרונות אינדיווידואלים.

אני מאוד מרוצה מוולוורדה וניהול המשחק שלו (הדבר היחיד שהייתי משנה זה שהייתי מחליף את איינסטה במסי ונותן לאלקאסר לעלות במקום דולפאו), השגנו את המטרה בלי פציעות מיותרות והלאה למשחק העונה בשבת :wink:

(amos12) #7

אם הייתה מכיר, קצת את בילבאו של ואלוורדה. אתה יודע שהיא הייתה הרבה יותר קבוצת התקפה, מאשר הגנה. בילבאו של ואלוורדה הייתה קבוצת הגנה בינוניית, על גבול החלשה.

השוני בבארסה, שיש לו שחקני על כמו אומטיטי ופיקה שעלבונות עליו כבאנקר בקבוצה שספגה 4 שערים ב12 מחזורים היא הזוייה.

(Oriabrbnel) #8

אני חושב שהובנתי שלא כהלכה, לא התכוונתי להגיד שבילבאו היא קבוצת הגנה משובחת, התכוונתי שבעקבות כך שהיא קבוצה דרג ב׳/ג׳ בספרד שלא מושכת שחקני על ובנוסף יש לה את ההגבלה לשחקנים באסקים בלבד, חומר השחקנים בקבוצה מחייב אותה להגן בצורה קבוצתית ולא מאפשר לה להגן רק ע״י חוליית ההגנה (סטייל בארסה שנה שעברה).

המילה חזקה מכוונת יותר לקבוצתית מאשר להגנה.

אגב היא גם הייתה קבוצת הגנה לא רעה כול כך…

(aldrrian) #9

עם כל זה שהתלות במסי ברורה, לא הייתי משתמש בסטטיסטיקה הזו. מדובר היה במשחק בית עם מערך התקפי יותר ודמבלה. כל הגישה במשחק הזה הייתה שונה ובוצעה בצורה ראויה להערכה לטעמי.

(dmitrys) #10

אני חטפתי את ההתקף שלי כשראיתי שמסי לא עלה בהרכב.

לא הבנתי מה המערך של בארסה, לא הבנתי מדוע כשאין קיצוני שמאלי אלבה לא עלה, ולא הבנתי עד הסוף מדוע מסי נכנס בכל זאת למשחק, ובמקום דאולופאו ולא במקום אחד הקשרים.

(Aimarito) #11

אומנם נכתב באיחור, שעות ספורות לפני משחק הצמרת במסטאייה, אבל אני חושב שהתפספסה פה החשיבות המוראלית של המשחק הזה.

לפני המשחק היה שיח שלם על ההכנה של יובה למשחק הזה. אלגרי עשה רוטציות שעלו לו בנקודות בליגה, כל זה רק בשביל להמר על נקמה בטורינו על מה שקרה בקאמפ נואו איי שם בספטמבר, תוספת משמעותית לכך הייתה היעדרותו של מסי מהמשחק, כאילו וואלוורדה במבט ראשון “הזמין” את אלגרי להחזיר לגברת הזקנה את המומנטום. או לפחות כך זה נראה.

קיבלנו תצוגה מדהימה לטעמי. אחת כזאת שלראשונה אנחנו מקבלים משהו מהקבוצה שהיה מעט יותר מסכום חלקיו. זה לא רק שלא ספגנו וסיימנו ללא מסי בתיקו בטורינו, אלא הדומיננטיות המפתיעה של הקבוצה במהלך המשחק, החוסר אונים של הקשרים במרכז השדה של יובה, יחד עם התקפה אובדת עצות בשחור לבן היו מחזה מפתיע. וולאוורדה הצליח לקחת את השלט הזה, שנראה כמעט תמיד על סף התמוטטות ונשען על הגב של מסי בוסקטס ואומטיטי, והביא להופעה קבוצתית טובה מאוד מול אותה קבוצה שהשפילה אותנו לפני פחות משנה.

אינייסטה חזר לנצוץ והזכיר את הופעת היחיד שלו מול סבליה ללא מסי איי שם בעונת 08/09, אומטיטי ופיקה הראו שהגנה היא ל מנת חלק של הליגה האיטלקית בלבד, וטר שטגן דאג לייבש את דיבאלה שכבר רץ לחגוג עוד גול אופייני של הארגנטינאי הקטן.

אני נהניתי.

(אוריין יפה) #12

מחר ספורטינג תתארח בקאמפ נואו למשחק לפרוטוקול אחרי שבארסה הבטיחה עלייה. בארסה מאבדת נקודות בליגה משחק שני ברציפות ורוצה משחק שיחזיר לה את הביטחון.

ואלוורדה מאכזב ולא מכניס לסגל אף אחד משחקני בארסה ב’. סמדו ודאולופאו חוזרים לסגל.

מה אתם אומרים? הוא ייתן לדאולופאו עוד הזדמנות להוכיח את עצמו? ולמי לדעתכם ממש חשוב לתת מנוחה?

(Oriabrbnel) #13

רוטציות רוטציות רוטציות.

המשחק הזה בערך הכי פחות חשוב, הדבר היחיד שהוא יכול לתת זה שיפור הסטטיסטיקה של מסי (לא שהוא צריך ולא שהיא מעניינת אותו) ולהוסיף בטחון לסוארס.

מבחינת ההרכב עדיף לתת מנוחה לכמה שיותר שחקנים, טר-שטגן, סמדו אלבה, בוסקסט, ראקטיץ, ומסי צריכים לפתוח על הספסל. זה טוב שפיקה ווארמלן יפתחו ככה הם יחזקו את התיאום בינהם, עם איך שזה נראה אלו הבלמים שיפתחו בקלאסיקו. סוארס גם צריך לפתוח, נכון שזה לא יראה אותו דבר בלי שחקני ההרכב הראשון שיזינו אותו אבל הוא כנראה יגיע להזדמנות שתיים ואם הוא יצליח לכבוש נראה לי שהוא ישאיר את המשבר מאחור. חבל שוואלוורדה לא הביא כמה שחקנים מבארסה ב׳ שיקבלו קצת ניסיון.

ההרכב שאני רוצה לראות:

סילסן
דין ווארמלן פיקה וידאל
רוברטו
דניס גומש*
פואליניו
סוארס אלקאסר

*מחוסר ברירה, ראקטיץ צריך לנוח ואני חושב שכדאי שדולפאו יתחיל על הספסל, דולפאו במשחק מול יובנטוס בהיעדר מסי היה השחקן היצרתי בהתקפה וזה לא ממש הלך לו, גם במשחק מול מורסיה. אולי הוא יכול להיות יופי של משנה משחק כשהוא עולה מהספסל ושווה לבדוק את זה.

(אוריין יפה) #14

ההרכב הרשמי של ברצלונה מאופיין בהמון רוטציות!

סילסן.
סמדו, פיקה, ורמאלן, דין.
ראקטיץ’, גומש, דניס.
וידאל, סוארס, אלקאסר.

מסי שוב נח, בעיניי החלטה מצוינת.

(אוריין יפה) #15

במשחק משמים, יכולנו להבחין בפוטנציאל של דניס סוארס ופאקו אלקאסר. פאקו עם שער חמישי בכל המסגרות, במעט דקות שקיבל. בעיניי מגיעות לו עוד הזדמנויות.

סמדו במשחק לא טוב, קצת מאכזב בזמן האחרון, נקווה שהמצב ישתנה.

לטעמי לא היה צורך להעלות את מסי ובוסקטס בכלל, משחק חסר חשיבות שבו השחקנים הבכירים יכלו לנוח לגמרי.

(Dnlshrem) #16

ראקיטיץ׳ היה השחקן הבולט במגרש:
112 מסירות ו-131 נגיעות בכדור (הכי הרבה במגרש)
7 יירוטי כדור (הכי הרבה במגרש)