שמינית גמר #4 :: בלגיה מתפוצצת על הונגריה עם 0-4 ובדרך לרבע מול ווילס

(Sasha) #1

שמינית גמר יורו 2016
הונגריה VS בלגיה
איצטדיון “סטאד מוניסיפל”, טולוז
ישפוט: מלורד מאג’יץ’ (סרביה)
ערוץ 2 וספורט 1 HD
26.6.2016, 22:00 שעון ישראל

(Sasha) #2

את היום השני של משחקי שמינית הגמר ינעל המפגש בין בלגיה להונגריה. שווי הסגל של בלגיה הוא היקר ביותר בטורניר - 393 מיליון יורו, הבלגים מגיעים מוכנים ללכת עד הסוף הפעם. שווי הסגל של הונגריה - 15 מיליון יורו, ההונגרים לא ציפו להגיע עד לשמינית וממשיכים במסע הקסום שלהם. מפגש קצוות? ניצחון קליל לבלגים? ביורו הזה שום דבר לא בטוח, הפערים האיכותיים והכלכליים מצטמצים, אבל אין ספק שניצחון של הונגריה יהיה סנסציה כבירה.

בנוסף לכך, זה הולך להיות מעמד מרגש לשתי הנבחרות, שכן הונגריה עברה את שלב הבתים של היורו בפעם האחרונה ב-1986, בעוד הבלגים העפילו לשלב הנוקאאוט בפעם האחרונה ב-1980. מעניין אם תהיה השפעה לכך ונראה משחק זהיר יותר של הבלגים.

לאחר שהציגה לעולם את הכישרון הטמון בה ב-2014, [B]בלגיה[/B] הגיעה ליורו הזה עם סגל כוכבים נוצץ והמון ציפיות. אבל אז היא פגשה את איטליה במחזור הראשון והפסידה 2-0 במשחק מאכזב שבו לא הצליחה להתעלות לרמה הנדרשת. הביקורות כלפי וילמוטס כבר הספיקו לצוץ, אבל אז ניצחון 0-3 קליל על אילנד ו0-1 בלי הרבה מאמץ על שבדיה, העניקו לבלגים את המקום השני בבית בשוויון נקודות עם איטליה.

קשה לומר באיזו יכולת מגיעה בלגיה לשלבי הנוקאאוט המכריעים. מול היריבה הכי איכותית, בלגיה נכשלה אבל מה שעומד לטובתה הוא עץ המשחקים - הונגריה בשמינית, ווילס ברבע, פורטוגל/פולין בחצי. בלגיה לא צריכה משחקים יוצאי דופן כדי להגיע עד הגמר ככה שכל הדחה מוקדמת אחרת תהיה כישלון ותישלח את הבלגים לעשות שוב חושבים לגבי ניהול הסגל מפוצץ הפוטנציאל הזה.

ההרכב של הבלגים נראה סגור לקראת המשחק. תומאס מנייה האלמוני ממשיך להרשים בעמדת המגן הימני וכך גם שאר ההגנה שהתייצבה ולא ספגה בשני המשחקים האחרונים. קווין דה בריינה הוא השחקן שיצר הכי הרבה מצבים לחבריו מבין כל שאר השחקנים ביורו ותהיה לו חשיבות גדולה מול ההגנה הצפופה שתעמיד הונגריה. אדן הזאר אמנם לא כבש ביורו הזה אבל סיפק כבר שני בישולים ובאופן כללי משחק משוחרר ועושה המון עבודה במהלך המשחק. החלוץ שייפתח יהיה רומלו לוקאקו שמלבד הצמד מול אירלנד, סובל מהרבה החמצות וחוסר חדות מול השער. במידת הצורך ייכנס אוריגי מהספסל וישנה קצת את צורת המשחק של הבלגים.

[U]הרכב משוער[/U]: קורטואה; מנייה, אלדרווירלד, ורמאלן, ורטונגן; ויטסל, נאיינגולן; קראסקו, דה ברויינה, הזאר; לוקאקו.

הקשר [B]מוסא דמבלה[/B] הוא היחיד שבספק למשחק, לאחר שנפצע והוחלף בדקה ה-57 מול אירלנד. כשירותו הסופית תיקבע רק סמוך לשריקת הפתיחה. עוד משהו שכדאי לשים לב הוא ששניים מחוליית ההגנה של בלגיה - ורמאלן ו-ורטונגן, בסכנת השעייה מרבע הגמר, כמו גם ויטסל ותומאס מנייה.

[B]דבר המאמן, מארק וילמוטס:[/B] “המטרה שלנו היא להגיע הכי רחוק שאפשר. אין לי בעיה עם זה שאנחנו נחשבים הפייבוריטים. אנחנו צריכים להחזיק כמה שיותר בכדור ולשלוט בקצב. אנחנו צריכים ללחוץ אותם ולבודד את השחקנים שלנו בשליש האחרון של המגרש. אבל הם מצופפים טוב מאוד בהגנה, לכן אנחנו חייבים להיות סבלניים ולשחק רגוע. הונגריה תילחם עד הרגע האחרון. קווין דה ברויינה הוא המפתח שלנו. הוא לא שיחק טוב מול איטליה אבל מאז הוא במגמת שיפור - הוא מבקש הרבה את הכדור ולוקח אחריות. קווין שוב מחייך, עברה עליו עונה לא פשוטה אבל כעת הוא שוב נהנה מהכדורגל.”

[B]הונגריה [/B]היא ללא ספק אחד מסיפורי הסינדרלה הנפלאים של היורו. אחד הסגלים הכי חלשים בטורניר ונבחרת שהפרשנים העניקו לה בלי להסס את המקום האחרון בבית, מצליחה לסיים במקום הראשון ללא אף הפסד, עם ניצחון מפתיע בפתיחה 0-2 על אוסטריה, תיקו 1-1 עם איסלנד ובסיום 3-3 מטורף עם פורטוגל, במשחק שבו הונגריה הראתה שאננות בהגנה אבל היתה מסוכנת מאוד התקפית ויכולה לשאוב מכך אופטימיות.

אי אפשר שלא להזכיר את השוער והמכנסיים - גאבור קיראלי בן ה-40 הוא השחקן המבוגר ביותר אי פעם באליפות אירופה והמכנסיים הארוכים שהוא לובש, הופכים אותו לסבא החביב של היורו, שלא מפחד לעשות גם כמה תעלולים (1, 2). ואם כבר במבוגרים עסקינן, השער של זולטן גרה מול פורטוגל הפך אותו למבקיע השני הכי מבוגר בתודלות היורו - בגיל 37 ו-61 ימים.

להונגריה למעשה אין מה להפסיד והיעדר הלחץ יכול לגרום לכך שהפליימייקר הצעיר לאסלו קליינהייסלר ישחק יותר חופשי ויראה את היכולות שלו. גם לו, כמו לבלאז’ דז’וז’ק (כמו שראינו מול פורטוגל) יש בעיטות אדירות מרחוק וזה יכול להיות כלי מסוכן שיעבוד לטובת ההונגרים. פציעתו של המגן הימני [B]אטילה פיולה[/B] תגרום לכך שנמשיך לראות שם את אדם לאנג, שלמען האמת לא ממש הסתדר עם ההתקפות של הפורטוגלים דרך האגף שלו. מצ’ אפ מעניין יהיה בין הבלם רולאנד יוהאס שהראה יכולת טובה בשני המשחקים האחרונים וייאלץ להסתדר עם הפיזיות של רומלו לוקאקו הבלגי.

[U]הרכב מושער[/U]: קיראלי; קאדאר, גוסמיץ’, יוהאס, לאנג; נאי, גרה; לוברנצ’יץ’, קליינהייסלר, דז’וז’ק, סלאי.

[B]דבר המאמן, ברנד שטורק[/B]: “אנחנו שמחים מאוד להיות בשמינית הגמר, אני חושב שזה הגיע לנו בצדק. שיחקנו כדורגל טוב וכל הזמן השתפרנו. אבל עכשיו אנחנו משחקים מול אחת הנבחרות הטובות בעולם, אנחנו חייבים להתמקד בחוזקות שלנו, להיות חזקים בהגנה ולהיות מדויקים בהזדמנויות שיהיהו לנו בהתקפה. לבלגיה הייתה פתיחה קשה מול איטליה אבל מאז הם השתפרו וזה הולך להיות אתגר גדול בשבילנו.”

עוד הוסיף: “אני די רגוע לפני משחקים. אני יודע מה אני צריך לומר לשחקנים ובדקות הראשונות של המשחק אני יכול לראות אם הם מיישמים את מה שביקשתי מהם. כשזה קורה אני נרגע.”

[U][B]במפגשי העבר:[/B][/U]

• בלגיה והונגריה נפגשו 12 פעמים לאורך ההיסטוריה; יתרון ברור לבלגים עם 8 ניצחונות, 2 תוצאות תיקו והנגריה ניצחה פעמיים בלבד.

• השתיים נפגשו במסגרת רשמית רק פעמיים. הפעם הראשונה היתה במשחק על המקום השלישי ביורו 1972, אז בלגיה גברה 1-2 על הונגריה. הפעם השנייה היתה דרמטית הרבה יותר: המחזור האחרון של שלב הבתים במונדיאל 1982, בלגיה כבשה בדקה ה-72 וקבעה תיקו 1-1, שהעלה אותה על חשבון הונגריה לשלב הבא. מוזמנים לצפות בתקציר:

//youtu.be/25y4od3L8OU

• אם נחפש את הניצחון האחרון של הונגריה, נצטרך ללכת עד 1958 (!), אז במשחק ידידות היא גברה 1-3 על בלגיה.

• בעשרים השנים האחרונות, שתי הנבחרות נפגשו פעם אחת בלבד. זה קרה לפני קצת פחות מ-7 שנים, בנובמבר 2009, כאשר בלגיה אירחה את הונגריה למשחק ידידות והביסה אותה עם 0-3 חלק, משערים של פלאיני, ורמאלן וקווין מיראלס.

//youtu.be/dZ7JQRkaIho

(Sasha) #3

בתקווה למשחק מהנה ורב שערים (לשם שינוי)!

(רוני) #4

בהתעלם מתוצאת הסיום של המשחק ככל שתהיה, נבחרת הונגריה קנתה אותי בגדול. שאפו אדיר לכל שחקן ושחקן שלה!

(Peter Pan) #5

הייתי מחליף את נבחרות הונגריה ובלגיה עם נבחרת פורטוגל בכל יום. הונגריה נמצאת בדרך להפסד, אולי אף ללא שער ניחומים, אך בשום שלב במשחק הזה לא הראיתה רגשי נחיתות, גם כאשר נאלצה להתמודד עם ההפצצות הבלגיות.

נבחרת הונגריה מדגימה בטורניר הזה כיצד נבחרת ללא כישרון (כביכול), ללא כוכב/ים, ללא רקורד שיצדיק את הימצאותה באליפות הזאת, משלבת שחקנים מבוגרים עם שחקנים צעירים ולא מנוסים ברמות האלו (ובאופן כללי בכדורגל נבחרות; ממוצע של 18 הופעות בינלאומיות לשחקן בנבחרת הזאת), ומצליחה להפגין בכל משחק רמה גבוהה, בעיקר בהתקפה, אך למעט המשחק מול פורטוגל גם בהגנה. אנחנו כנראה אומרים להונגריה שלום, ואני בכלל לא בטוח אם נראה אותה שוב בטורניר גדול בשנים הקרובות, אבל היא בהחלט הייתה תוספת מרעננת לטורניר הזה.

הזארד עם המשחק הטוב ביותר שלו בטורניר. למעשה המשחק הטוב היחיד שלו. ואיזה שער ענק בזמן שאני כותב את זה…

(chelsea777) #6

אני מקווה שקונטה צופה במשחק של הזארד. שידע למה לצפות בעונה הבאה. שער קלאסי שלו, נתן כמה כאלה בצ’לסי…

(Peter Pan) #7

בלגיה עם משחק של ללקק את האצבעות. אתמול לא טרחתי לראות את ההארכה; היום אני שמח שבחרת להישאר ער למרות שבעוד כמה שעות צריך לקום בשביל הגמר הכי חשוב של השנה (הפינאלה של משחקי הכס).

המשחק הזה נותן גושפנקא לשאיפות הבלגיות ואמור להעניק לשחקנים שלהם את הביטחון מול ווילס ברבע הגמר. כמעט הכ עבד היום לבלגים, אבל הונגריה לא הייתה רחוקה מלהבקיע שער ניחומים (אבל קורטואה היה שם בכל הזדמנות). הזארד עם משחק מופתי ועם אחד השערים היפים של הטורניר. אפשר להוריד לו את הכובע על כך שהוא הופיע בדיוק מתי שבלגיה הזדקקה לו.

הדרך לחצי הגמר נראית סלולה כביכול, אבל גארת’ בייל ועוד עשרה לוחמים ווילשים יוכלו להפריע ולהפוך את החלום לסיוט.

מרואן פלאייני עם עבירה מיותרת בדקה האחרונה. הוא זכה לכרטיס צהוב בצדק. חמום מוח ללא שום סיבה אמיתית.

(Cholo) #8

אני לא יודע מה לעשות עם מוריניו, מאסר בפועל או עבודות שירות, אבל העיקר להרחיק אותו מכדורגל. או לפחות צו הרחקה מעדן האזאר.
ועם מישהו מאוד לא מעודכן חשב שכל ההבדל בין מוריניו לסימאונה זה הסיגנון המתחצף של המיוחד במסיבות עיתונאים, שימו לב לגריזמאן וקראסקו. שניהם היו קיצוניים שמאליים נטו.

(Ehud) #9

באיזור הדקה ה-75 שהיה עדיין 0-1 לבלגיה כבר תכננתי לכתוב בסיום שהנה דוגמא למשחק לא מרובה שערים אבל מהנה בטירוף ואז בלגיה התפוצצו והפכו את המשחק הזה להצגה אמיתית כנבחרת הראשונה שכובשת רבעייה בטורניר.

אבל מי שצפה במשחק הזה מין הפתיחה ראה שזהו לא התפוצצות של חולשה הונגרית בסיום, שתי הנבחרות סיפקו כדורגל נהדר ובלגיה החמיצו בכמויות, יכלו להיות עם 3 שערים לפחות כבר במחצית.
מנגד הונגריה לשנייה אחת לא הראתה או ראתה בעצמה כנחותה מהבלגים, לא נסגרה לאחור, לא סגרה את המשחק במרכז המגרש, היה לנו קצב שוטף וטוב.

אולי זה בגלל המשחק החלש והעצוב שהיה אתמול אבל לאור המשחקים הטובים שהיו לנו היום, בעיקר מצד גרמניה ובלגיה אפשר אולי לשאול, אולי אולי היום היה היום שהיורו הזה סוף סוף התעורר? נחכה להמשך…

(דניאל.) #11

פייר- להונגרים לא הגיע להפסיד 4-0. אמנם אני לא יכול לקחת את הקרדיט מבלגיה שהיו מדהימים, אבל הונגריה הייתה שווה כמה שערים לפחות. אחלה של נבחרת, לא הראתה שום, אבל שום רגשי נחיתות, גם כשהייתה בפיגור השכילה לתקוף, ליזום, אמנם לא להבקיע, אבל היא בהחלט אחת ההפתעות של הטורניר ואני חושב שהם אפילו בעצמם לא ציפו לעשות את מה שהם עשו.

יש שם אחלה שלד, אני לא בקיא בגילאים שלהם אם כי אחקור את הנושא יותר מאוחר, אבל וואלה- הופתעתי ושמחתי לראות אותם משחקים.

ובלגיה, עם כמה שאני עוד לא מחזיק ממנה- כן מתחילה להתחבר ולהראות את הכישרון שלה, כנראה שזה היה צריך לקחת זמן, אפילו עוד מלפני הטורניר וכנראה שאנחנו עכשיו מתחילים לראות את זה. שאפו.

(ManutdFan) #12

הזאר לא רק עם המשחק הכי טוב שלו בטורניר, אלא המשחק הכי טוב שלו השנה. האמת שהבלגים נתנו לו לא מעט שטחים, אבל עדיין הוא ניצל את זה יפה מאוד. בכלל, בלגיה מתחילה להראות כמו שמצפים ממנה עם כל השחקנים האלה. סוף—סוף.
וכבוד להונגרים שיוצאים עם מחמאות מהמשחק הזה. הם באו לשחק כדורגל. חבל לי על השער השני שספגו, היה מתאים לי עוד רבע שעה של מתח ודרמה.

נ.ב — שמישהו יהרוג את פלאיני. תודה.
שחקן מטומטם.