מחזור 32: ריאל חוזרת למקום השלישי אחרי 2-1 במלאגה, איסקו הצטיין

ריאל-מדריד

(momi) #1

המחזור ה -32 בלה ליגה, ריאל מדריד מגיעה למלאגה. (ראשון בשעה 21:45) למשחק נוח מול נועלת הטבלה, ורוצה לאסוף את שלושת הנקודות ולעלות מחדש על מסלול הניצחונות.

שבוע סוער עבר עלינו, שכלל תיקו בדרבי, והפסד בברנבאו 3-1 ליובנטוס. פנדל בזמן פציעות, אדום לאגדת איטליה ג’יג’י בופון והגרלת חצי גמר ליגת האלופות מול אלופת גרמניה ב -6 השנים האחרונות. מדריד לא יכלה לבקש משחק קל יותר כדי להשיג 3 נקודות תוך כדי רוטציה נרחבת והרגעת המערכת לקראת באיירן.

זידאן נותן מנוחה לשחקני מפתח כמו מודריץ’ שהוחלף מול יובנטוס עקב חוסר נוחות בשריר, וכריסטיאנו רונאלדו שכבש ב-2018 שערי ליגה כמו שכבשה מאלגה בכל העונה. כמו כן, גם בייל וואראן לא זומנו לסגל ויקבלו מנוחה. ומה יהיה עם בייל? הוולשי שמצליח לצרף כבר למעלה מחודש בלי פציעה, הוחלף במחצית מול יובה, ונראה מאוכזב. השחקן רוצה לקבל קרדיט ומעמד חשוב יותר, ונראה שאצל זידאן הוא הפך לשחקן רוטציה רגיל לכל דבר.
מי שצפוי לחזור הוא הקפטן סרחיו ראמוס, שנעדר מההפסד ליובנטוס עקב צהובים.
לזידאן סגל מלא וכשיר מלבד נאצ’ו שצפוי לחזור לקראת חצי הגמר.
בהגנה זידאן יוכל לתת עוד דקות יקרות לוייאחו (שהשלים 90 דק בהפסד ליובנטוס) מול קבוצה חלשה התקפית. גם בעמדות המגנים עומדים לרשות זידאן שחקנים צעירים ומצוינים, שיוכלו לאפשר מנוחה למרסלו ודני קארבחל. תיאו הרננדס בשמאל ואשרף חכימי בימין. זידאן יוכל לעשות רוטציה גם בקישור ובהתקפה, זאת בגלל היריבה החלשה, הוא יוכל לשלב בקישור את הספרדים הצעירים מרכוס יורנטה וכוכב נבחרת ספרד הצעירה דני סבאיוס, הצעירים הספרדים כמעט ולא רואים דשא, כאשר הפעם האחרונה בה סבאיוס שיחק הייתה לפני חודש וחצי, כשעלה מחליף ל-9 דק בהפסד לאספניול. כמו כן, איסקו שיחק 90 דק מול יובה ובדרבי, ולכן זידאן ימשיך עם צמד האסים שלו אסנסיו&ואסקס. בנזמה, שלא שיחק בגומלין מול יובנטוס צפוי לשחק, החלוץ גם הבקיע בשני המפגשים האחרונים בין הקבוצות. זידאן גם יוכל לשלב את בורחה מיוראל שזו עונה שנייה ברציפות שהוא במעמד של קצה הספסל.
הרכב משוער קאסיה, קארבחל, ראמוס, וייאחו, תיאו, קאסמירו, קובאציץ, סבאיוס, ואסקס, אסנסיו, בנזמה.

קצת על מאלגה

הקבוצה נמצאת משנת 2010 בבעלות של שייח קטארי בשם אל ת’אני. היא חוותה עונות שיא כשאל ת’אני הגיע והשקיע בה הרבה כסף, שחקנים טובים כמו רוד ואן ניסטלרוי קאסורלה חואקין דמיצ’יליס וכן נער אלמוני בגיל 19 בשם איסקו, נקנו והביאו אותה להישגי השיא של המועדון, מקום רביעי בליגה ורבע גמר ליגת האלופות בעונה העוקבת. אך מאז סגר אל ת’אני את ברז המזומנים, המועדון נקלע לקשיים ונאלץ למכור את שחקני המפתח במחירים נמוכים. וכך נמצאת מאלגה מאז בירידה מתמדת.

בסיבוב הראשון העונה ניצחה ריאל 3-2 משערים של בנזמה (אולי הוא יכבוש היום) קאסמירו ורונאלדו. ב-33 המפגשים האחרונים בין הקבוצות ניצחה מאלגה רק פעם אחת והיא בדצמבר 2012 וזאת באמצעות הופעה של כוכב מאלגה הכישרון העולה איסקו.

בפעם הקודמת בה הבלאנקוס הגיעו לשחק בלה רוסלדה, זה היה כדי לקחת אליפות. איסקו בישל לכריסטיאנו, בנז הוסיף ומדריד הייתה לאלופה.

709478
ככה זה היה נראה בביקור האחרון במאלגה.

מאלגה ניצחה משחק אחד משישה עשר משחקי הליגה האחרונים, ועם 19 שערי זכות בכל העונה, 48 שערים לחובתה, השיגה מאלגה 17 נקודות בלבד. היא נמצאת במקום האחרון ויכולה להבטיח השבוע ירידת ליגה לאחר עשור בלה ליגה. מהצד השני, שלוש נקודות יחזירו את ריאל מדריד למקום השלישי. וירגיעו קצת את המערכת לקראת חצי הגמר.

במסיבת העיתונאים לקראת מאלגה, התיחס זידאן לפנדל בתוספת הזמן מול יובנטוס:
“כשמדברים על הפנדל, כל אחד יכול לומר מה שהוא רוצה. אבל אני לא מבין אנשים שמדברים על ‘שוד’. כל אחד יכול לחשוב איך שהוא רוצה ולהגיד מה שהוא רוצה, אבל אל תדברו על ‘גניבה’. אני פשוט לא מאמין שאומרים דברים כאלה. זה מכעיס אותי." עוד הוסיף על משחק הבלאנקוס מול הביקנאורי “לא שיחקנו רע, אבל לא ניצלנו הזדמנויות. קצת נלחצנו. בסופו של דבר המשחק הסתיים כפי שהסתיים. אני נהניתי בסך הכל. זה היה מאוד מסעיר ומרגש, ובסוף עלינו לחצי הגמר”.

על מאלגה אמר זידאן “השקענו מאמץ גדול במשחק מול יובנטוס, אבל ניהלנו נכון את שלושת הימים שעברו מאז ואנחנו מוכנים למשחק הליגה. מלאגה היא האחרונה בטבלה, אבל אולי לא מגיע להם להיות שם”.

(Renen) #2

הסגל המלא למשחק, מתוכו ינופה כנראה גם השוער השלישי לוקה:

image

כאמור, רונאלדו יצטרך להמשיך לחכות להזדמנויות לזכות בתואר הפיצ’יצ’י, כשבעצם זידאן מעדיף לתת לו מנוחה ודי מחסל לו את הסיכויים לכך. בנוסף, בייל שהיה בסגל תקופה ארוכה, יקבל מנוחה גם הוא, כנראה כדי לעזור לו לא להגיע למצב התשה שיביא לפציעה, כפי שקרה לא פעם.
גם וראן ומודריץ’ יקבלו מנוחה מתבקשת, כאמור.
נאצ’ו כאמור עדיין פצוע.

יהיה מעניין לראות את המערך בו יעלה זידאן, ואם מול האחרונה בטבלה הוא סופסוף ייתן הזדמנות אמיתית לסבאיוס ויורנטה להראות את מה שהם שווים, ביחד.

(Renen) #3

זידאן מעלה הרכב רוטציוני שכולל את ואייחו לצד ראמוס, תאו באגף שמאל, קובא בקישור המרכזי עם קאסמירו, ואת איסקו, ואסקז ואסנסיו לצד בנזמה (כשכבר קשה לקבוע מי כאן נחשב רוטציה).
על הספסל יחכו להזדמנות, בפעם האלף, סבאיוס, יורנטה ומאיוראל.

image

(Renen) #4

ריאל מנצחת 2-1 במשחק מעט אפור (למרות שהגיעה להזדמנויות), משער נפלא של איסקו בבעיטה חופשית במחצית הראשונה, ומבישול שלו לקאסמירו במחצית השנייה. הקשר לא חגג מול האקסית והציג משחק מצוין והצית את הדמיון כמו שהוא יודע, הספרדי הבינלאומי נראה טוב.

רולאן המצוין צימק בדקה האחרונה של תוספת הזמן אחרי שגיאה של ואייחו שקיבל אשראי מזידאן והשלים 90 דקות משחק שני ברציפות.

מאיוראל וסבאיוס (במקום איסקו שקיבל כפיים מהקהל שאוהב אותו כל כך) עלו כמחליפים ולא עשו יותר מדי.

ראויה לציין גם הופעתו המחרידה של בנזמה, שעם זיק קטן של מהלך רגליים מהיר ויפה עזר למהלך של השער של קאסמירו. מעבר לכך, בן טיפוחיו של זידאן נראה עייף ואדיש.

ריאל חוזרת למקום השלישי.

(momi) #5

בהחלט משחק אפור, אם כי איסקו הראה שיש לו פוטנציאל לקחת משחקים. אבל זאת בדיוק הבעיה, הוא כבר בן 25 והוא עדיין בגדר פוטנציאל. אני באופן אישי, הגעתי למסקנה שאין לי מושג מה הסיפור איתו. כמה עונות רוטציה עם חאמס, ואז עונה שעברה מפציץ, משדרג את ריאל בצורה משמעותית ומהווה בורג מרכזי בדאבל. היכולת הזאת ממשיכה בתחילת העונה מול מנצסטר ובארסה, אבל אז במקום לשדרג, הוא משבית את המערכת והופך לשחקן לא תכליתי שקשה לצפיה.
אז הוא מסופסל, ואז פתאום מנהיג את הנבחרת הספרדית משופעת הקשרים(משחקים שם כדורגל נהדר יש לציין) ומשלים 100 אחוז מסירות מול יובה ואתלטי.
אז אני פשוט לא יודע, שחקן טופ או אוברייטד.

איסקו לא אוברייטד בשום צורה ועניין, שחקן טופ לכל דבר שפשוט נפגע מסגנון המשחק של ריאל ולא שומר על יציבות.
שים אותו בספרד (או בארסה) והבן אדם מראה יכולת גבוהה בכל משחק.

(momi) #7

למה איזה סגנון משחק יש בספרד ובארסה?! ריאל כיום מניעת כדור מהטובות שהיו, רוב הזמן היא לא עושה מתפרצות, אלא מניעה כדור ולוחצת קדימה.

סגנון המשחק של ספרד ובארסה (מן הסתם לא ממש בשנתיים האחרונות) הוא יותר שליטה בכדור דרך המרכז, בגלל זה מערך 4-5 הקשרים של ספרד עובד, הקישור שלה כל כך חזק שגם כשהוא נע במגרש השליטה שלו במרכז נשארת איתנה, ושם איסקו פורח, כדורגל מהיר מרגל לרגל במשולשים שבנויים על המרכז ומתפרש לשאר חלקי המגרש.

בריאל מדריד מחזיקים בכדור, שיטת המתפרצות הטשטשה עם הגעת אנצלוטי ונעלמה כליל עם זידאן.
בהחזקת הכדור של ריאל יש הבדל אחד מהותי, השליטה נעשית דרך האגפים כאשר קרוס ומודריץ (רק לאחרונה) בעיקר מווסתים את הכדור מצד לצד כדי להמשיך בשליטה בכדור, הדבר מובן מכיוון שרוב הכוח של ריאל הוא במגנים ובקיצוניים שלה.

(momi) #9

אז אתה מתכוון שאין לו עמדה בסגנון המשחק הזה, או שהוא לא מתאים לשחק בסגנון המשחק הזה.

גם וגם, לטעמי האישי.
אולי כשתהיה ירידה משמעותית (שכבר נראית בעין) בדומיננטיות של מרסלו ורונאלדו, אני מאמין שנראה את אסנסיו ואיסקו משתלטים על הקישור של ריאל ובונים קבוצה בצלמם. אבל תמיד ניתן לקוות שימאס לו לחכות והוא יעזוב לשחק תחת פפ :slight_smile:

(momi) #11

יש משהו במה שאתה אמר לגבי הנעת כדור במרכז, אבל פפ לא משחק ככה. בסיטי וגם בבאיירן הניעו כדור המון לאגפים. ולא לאופצית מסירה.

כבר עכשיו אפשר לראות משחקים שלמים בשליטתם. ואני חייב לציין שזה לא רע בכלל.