מחזור 30: ברצלונה מסיימת בתיקו 2-2 דרמטי בדקות הסיום!

ברצלונה

(אוריין יפה) #1

בחזרה מפגרת הנבחרות, עם לא מעט פציעות ועומס על שחקנינו, בארסה יוצאת למשחק חוץ לא פשוט בכלל מול סביליה. הקטאלונים ייצאו לפיחואן כשהם במקום הראשון בליגה הספרדית עם 75 נקודות וללא הפסד (טפו טפו).
הראש של שתי הקבוצות כבר חושב על רבע גמר ליגת אלופות, אך שתיהן צריכות להתרכז במשחק הקרוב ולנסות להוציא ממנו ניצחון.

במשחק האחרון לפני הפגרה ב—18 במרץ, ברצלונה ניצחה את אתלטיק בילבאו 2-0 משערים של פאקו אלקאסר ומסי.
קודם לכן, ב-14 למרץ, עלתה לחצי הגמר כשהציגה כדורגל נפלא מול צ’לסי וניצחה 3-0. מסי כיכב עם צמד ודמבלה הוסיף שער בכורה.

מה חדש בסגל?
טר שטגן, פיקה ומסי שסבלו מאי נוחות קלה בפגרת הנבחרות נכללים בכל זאת בסגל, כמו כן גם סמדו ודניס חוזרים. ירי מינה ממשיך לא לקבל הזדמנויות ומנופה מהסגל. בוסקטס עדיין פצוע.

קצת על סביליה
מועדון הכדורגל סביליה נוצר ב-14 באוקטובר 1905, הקבוצה עורכת את משחקיה הביתיים באצטדיון רמון סאנצ’ס פיחואן אשר מכיל 42,714 מקומות ישיבה. בשנת 1935 זכתה לראשונה הקבוצה בגביע המלך הספרדי. ב-1945/1946 זכה המועדון בפעם הראשונה והיחידה בתולדותיו באליפות הליגה הספרדית.
סביליה נמצאת כרגע במקום השישי בליגה הספרדית עם 45 נקודות. הקבוצה מחזיקה במאזן של 14 ניצחונות, 3 תוצאות תיקו ו-12 הפסדים.
במשחק האחרון לפני הפגרה, סביליה ספגה הפסד מפתיע מול לגאנס (2-1), כשלזכות סביליה הבקיע מיגל לאיון בסוף המשחק. למרות זאת, אי אפשר לשכוח את הסנסציה הענקית של סביליה בליגת האלופות כשהדיחה את מנצ’סטר יונייטד ב-13 במרץ. סביליה מתאפיינת בכדורגל התקפי, תקיפה מצד שמאל ושליטה מרובה בכדור.
נקודות חוזקה: הגנה חזקה – קרבות אווירים וחטיפות כדור מהיריבים.
נקודות חולשה: התגוננות במצבים נייחים והימנעות מנבדלים, הימנעות מטעויות אינדיבידואליות.

מפגשים אחרונים:

במפגש האחרון בנובמבר 2017 ברצלונה ניצחה 2-1 את סביליה בקאמפ נואו, מצמד של פאקו אלאקסר. לזכות סביליה הבקיע גידו פיסארו.
תקציר המשחק:
https://www.youtube.com/watch?v=Ob0U93Ygb4M

באפריל 2017, ניצחה ברצלונה את סביליה 3-0, מצמד של מסי ועוד שער של סוארס.

תקציר המשחק:
https://www.youtube.com/watch?v=AzkaOXhc-Bo

ברצלונה לעיתים מתקשה בפיחואן ובהחלט מצפה לה משחק לא פשוט שאין לזלזל בו. סביליה תילחם כדי להגיע כמה שיותר גבוה בטבלה ולהגיע במומנטום טוב לרבע גמר ליגת אלופות.

הערב, 21:45, אצטידיון רמון סאנצ’ס פיחואן.

(t-rix) #2

אני מסתכל על מדריד ורואה ניפויים מהותיים בסגל, רונאלדו איסקו ועוד לא מוזמנים למשחק. זאת כדי לשמורמאותם כמה שיותר רעננים לקראת מה שבאמת נותר להילחם למענו.

אנחנו בפור מצויין בליגה ועם סגל שקיבל תוספת אדירה בדמות קוטיניו ודמבלה.
כך שעוד שטרם פורסם הרכב רשמי, לא רואה שום סיבה לשיתוף מסי אינייסטה טרשטגן בוסקטס פיקה ואפילו סוארז -שגם נטחן עד דק- בדק’ משחק אחת.
אני רוצה לראות רוברטו מקבל חצי מנוחה וסמדו מחליף אותו דק’ 60±, את וורמאלן פותח על חשבון פיקה ואסור בתכלית האיסור לשתף את אינייסטה או רחמנא ליצלן את מסי.
ניתן לשלב את דניס גומש ומה שבא ליד במידת הצורך. יש לציין שגם ראקי נטחן לגמרי וצריך מנוחה…

הרכב שלי;
טרשטגן/סליסן
אלבה וורמאלן אומטיטי רוברטו(סמדו)
קוטיניו פאוליניו ראקי(גומש) דמבלה
פאקו דניס

(t-rix) #3

הרכב רשמי ;
מאטס
אלבה אומטיטי פיקה רוברטו
אינייסטה פאוליניו ראקי דמבלה
סוארז קוטיניו

אפשר להגיד שההרכב הכי חזק שיכל להעמיד.
עדיין אומר שצריך חילופים במידת האפשר לספוארז פיקה ואינייסטה.

(אוריין יפה) #4

אוקיי, ואו. הייתי מוכנה כבר להפסד ואז הגיע מסי.

ללא קשר לתוצאה, משחק לא טוב של ההגנה ותשישות רצינית נראית אצל השחקנים. יכולנו להרגיש בחסרונו העצום של בוקסטס במשחק הזה, אוי כמה שהוא חשוב.

37 משחקי ליגה ספרדית ללא הפסד :boom:

(agalma) #5

איזו מאניטת שקר!! העניין שאין כאן שום שקר, הכל ידוע מראש עם התוספות של פגרת נבחרות, היעדר התמנון, היעדר מתח אמיתי בליגה וכמובן, היעדר הפרעוש.
מסתבר שהמאמן שלנו תלוי בשחקנים למימוש שיטת הלחץ שלו בכל המגרש, בלי בוסי הכדור כמעט לא ברגליים שלנו, שאר השחקנים בהגנה פשוט במשחק חלש. לצד זה מאד אהבתי את הכניסה של דניס סוארס, שאפו למאמן שעוד נותן לו צ’אנס, שאפו לדניס שמתנהג כמו מקצוען ויוצא מהמקפיא ישר לקינוח. פאוליניו מבחינתי יכול לחזור לסין, הוא ממש מאט את משחק המסירות שלנו, ובארסה ללא משחק מהיר זו בארסה ללא פואנטה.

מדהים הערך המוסף של מסי, שמצליח בכל נגיעה שלו (בכל נגיעה) להמציא צורה חדשה של התקפה, אני לא חושב שיש לזה תקדים באף ענף ספורט, הוא פאקינג דון דרייפר בעונה הראשונה של מדמדן- גאון.

אגב
הגול של סוארס יפהפה והיה תופס יותר כותרות אילולא היה ברור שזה רק הנדבך הראשון ברמונטדה של מסי.

אגב 2
מסי הצליח לעבור אפילו את המכשול של דניס שכמעט והפריע לו לבעוט, אבל כמעט לא נחשב בממלכת הפרעוש.

(t-rix) #6

התשישות נותנת אותותיה…
ראקי סחוט כמו פירמור, פאוליניו שמלבד הנכות הטכנית שלו סוחב כבר שנה וחצי ללא מנוחה אמתית, אינייסטה כבר לא יכול לסיים 90 דק’ ושלא נדבר על מסי וסוארז שנטחנים…
מנגד, דניס ופאקו מראים כמה כדורגל יש להם ברגליים והייבוש שלהם לא ברור לי.

אנחנו יוצאים מעודדים מהאי הפסד, וזה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות.

(Aimarito) #7

יצאתי מהמשחק הזה מאוד חלוק בדעתי. רציתי לתת למשחק לשקוע אחרי הלילה ולהחליט מה באמת אפשר להגיד על המשחק ההזוי הזה.

מצד אחד, זה היה זוועתון. אני חושב ששני המאמנים יכולים לתפוס את הראש מהתצוגה של השחקנים היום, מין הסתם מונטלה יותר מוואלוורדה. התסכול בלראות שתכננת הכל בצורה הטובה ביותר, אל מול לקיחת החלטות שערורייתית מצד שחקני ההתקפה שלך הוא קשה לצפייה. מהצד של וואלוורדה, עולה קו ההגנה הרגיל שלו רק בשביל לראות איך השחקנים קורסים לו מול העיניים. אומטיטי לא מרוכז באופן מאוד חריג, כשפיקה היה באולי אחד המשחקים הכי רעים שלו בקבוצה. כל פעולה שלו כמעט שיחקה לטובת סביליה. אפשר לטעון שהכל נובע מחוסר היכולת של ראקי להשתלט על היציאות קדימה של סביליה, ושחקני הקבוצה המקומית מצאו את עצמם בקלות מידי בין הקווים עם מצ’אפים דמיוניים של 3 שחקנים על שחקן הגנה אחד או שניים מצד בארסה, ובנוסף, למרות הבעייתיות, מסי שיחק.

מצד שני, קשה לשמור על סטנדרט גבוה. כמובן שזו הייתה חריגה קיצונית שנבעה מהפגרה, היעדר בוסקטס ומסי חצי בריא. כל קבוצה שלקחה אליפות בשנים האחרונות הצליחה להוציא נקודות גם במשחקים הכי רעים שלה, והמשחק הזה הוא לא יוצא מין הכלל. ברצלונה הוציאה נקודות בדקות האחרונות כמו אלופה אמיתית, בתקווה שזו הייתה מכה בכנף ולא ירידה משמעותית במומנטום.

נקודה והבייתה, מפה כל הדרכים מובילות לרומא.

(Shusaku) #8

המשחק אתמול הוא עוד הוכחה לדברים שכתובים על הקיר במשך כל העונה. דברים שברורים לכולם חוץ מלאיש שמסתמך על מסי בצורה עיוורת, עד כדי כך שהוא כבר לא שם לב למציאות שעוברת מולו.

פאוליניו חייב לעזוב יחד עם גומש. כמה גולים עיוורו פה אנשים, אבל יש לו 0 תרומה למשחק של בארסה חוץ מזה. הוא קשר מחריד, ואני מאוד אוהב את התיאור של התרנגול בלי ראש, כי הוא מאוד מרגיש ככה. פשוט מתרוצץ במגרש בלי שום יכולת טקטית. הוא לא יודע לבנות משחק, הוא רך בטירוף והפיזיות שלו שווה כקליפת השום ואם לא היה לו תג מחיר של 40 מליון, הוא היה מצורע כמו דוגלאס.

אם אנדרס עוזב, דניס חייב לקבל את העמדה של המחליף הבכיר בקישור. בכל סיטואציה אחרת, הוא חייב להיות מושאל ולחזור ביום שאנדרס עוזב. גם אחרי חודשיים בפריזר, הוא הראה שהוא יכול לתרום לקישור שלנו יותר מכל הבררה שהולכת שם.

סאמפר חייב להישאר ולהתחיל לקבל דקות כמחליף של בוסקטס. חכמת המשחק של סאמפר נמצאת בראש. אם הוא ישחק בברצלונה, אני מאמין שהוא יוכל להתגבר על הפציעה ולתת לנו שקט בעמדה הזאת. אם לא נחשוב על היום שאחרי בוסקטס, נישאר עם חור שחור באמצע המגרש, שכל הקבוצה תישאב אליו.

מסי, כיאה לשחקן הכי טוב בהיסטוריה, יכול לסחוב 10 בולי עץ עד הבאר, לשאוב ממנה מים, למלא דלי, לחזור את כל הדרך חזרה ולהניח את הדלי במקום שממנו כולם יכולים לשתות. בלי קישור נורמלי, אנחנו נמשיך לבעוט לו בדלי פעם אחר פעם אחר פעם. באיירן, סיטי ומדריד היו משפילות אותנו אתמול. זה לא יספיק באלופות.

(Aimarito) #9

אני מסכים לגביי רוב התגובה בכנות, אבל יש לי בעיה לגביי הטעות של המאמן לגביי מסי, והעובדה שהוא נכנס. אני באמת חשבתי לפני המשחק שארסנל התקפי הכולל את אינייסטה, קוטיניו, סוארז ודמבלה אמורים להספיק גם ללא מסי כדי להתמודד עם סביליה, שהיא היחידה עם הפרש שערים שלילי מכל הקבוצות שצפויות להעפיל לאירופה, או לחילופין, עם מספר שערי חובה של 46 שערים (שנכון לעכשיו לאחר המחזור המדובר קבוצות כמו מאלאגה, סלטה ויגו, אייבאר, אלאבס, לבאנטה וג’ירונה ספגו פחות ממנה).

סביליה עלתה עם משחק הגנה הירואי ברוב חלקי המשחק, אבל זה עדיין לא מצדיק את חוסר האונים והיעדר המצבים המסוכנים מצד התקפת ברצלונה. למרות הבעיות בקישור (איתן אני מסכים במאה אחוז בעיקר על היעדר מחליף לבוסקטס), חלק גדול מהאשמה נופלת על שחקני ההתקפה כאינדיבידואלים.