רבע גמר #3 :: אחרי 1-1 ודו קרב פנדלים מרתק, גרמניה בחצי הגמר, איטליה הולכת הביתה!


#1


#2

יורו 2016 מספק לנו הרבה הפתעות וסינדרלות, אבל גם משחקים גדולים שיכלו להיות בקלות משחקי גמר. ביום שבת ייפגשו איטליה של קונטה וגרמניה של לאב, שתי יריבות היסטוריות, למשחק על כל הקופה בדרך לתואר הנכסף.

[B]איטליה:[/B]

החניכים של קונטה לא יכלו לחלום על דרך טובה יותר להגיע לרבע הגמר. אמנם המזל לא הולך איתם, אבל את מסלול המכשולים הם עברו בהצלחה וכעת יש להם עוד משוכה קטנה בדרך, אלופת העולם. רק לפני מספר ימים הסקוואדרה אזורה הדיחה את ספרד באחת מתצוגות הכדורגל הכי טובות שלה בשנים האחרונות ובוודאי הטובה ביותר שלה בעידן אנטוניו קונטה. משחק ההגנה האיטלקי ביטל את ההתקפה הספרדית, הלחץ האיטלקי חנק את הקישור וקייליני יחד עם התקפה מתפרצת נהדרת הכניעו את דה חאה, בדרך ל-2-0 גדול שסימן את סופו של דור הזהב הספרדי.

[B]BBC? לא, BBBC![/B]

אחד החסרונות הבולטים של כדורגל הנבחרות הוא חוסר התיאום בין השחקנים, שנוצר כתוצאה מכמות נמוכה של דקות בהן הם משחקים יחד. איטליה, לעומת זאת, נהנית מחוליית הגנה שלמה שרצה יחד כבר 5 שנים ומתואמת ברמות הגבוהות ביותר. השילוב של בופון עם בונוצ’י, ברזאלי וקייליני תמיד עבד נהדר ביובה אך במדים הלאומיים היה חסר לו הגרוש ללירה. בטורניר הנוכחי, בזכות השיטה של קונטה והגרינטה שהוא החדיר בנבחרת, הרביעייה הזאת מציגה משחק הגנה שגובל בשלמות. באיטליה יש ביטוי שאומר שהתקפה מביאה ניצחונות, אך הגנה מביאה תארים. קונטה אימץ את האג’נדה הזאת ושכלל אותה. האזורי רצים, לוחצים, משחקים כיחידה אחת וברגע שהיריבה שלהם לא יכולה להתגונן - הם עוקצים. קונטה, מסתבר, היה התרופה שאיטליה החולה הייתה זקוקה לה אחרי הקריסה שלה במונדיאל 2014 ועל כך הוא ראוי לכל מחמאה אפשרית.

בארבעת המשחקים של איטליה בטורניר, היא שמרה על רשת נקייה שלוש פעמים וספגה שער אחד בלבד. אותו שער הגיע מראשו של בריידי במשחק האחרון וחסר החשיבות של האיטלקים בשלב הבתים, ללא בופון ובהרכב שני. ההגנה היא החולייה החזקה ביותר של האזורי בטורניר, אבל גם התרומה ההתקפית שלה נאה (שער של קייליני ובישול של בונוצ’י) וקונטה יכול לסמוך בעיניים עצומות על כיפת הברזל שלו לקראת המשחק מול גרמניה.

מבחינת מצב הפצועים והמורחקים, טיאגו מוטה היה אובר-אגרסיבי במעט הדקות שקונטה נתן לו ביורו והוא לא ישחק מול גרמניה עקב צבירת כרטיסים צהובים. אנטוניו קאנדרבה לא הספיק להתאושש מהפציעה שלו וגם דה רוסי, ככל הנראה, לא יצליח להחלים בזמן. בנוסף לשלושה הנ"ל, יש רשימה ארוכה של שחקנים שיחמיצו את חצי הגמר אם הם יקבלו כרטיסים צהובים - ברזאלי, בונוצ’י, בופון, קייליני, דה שיליו, אדר, אינסינייה, זאזה, פלה וסיריגו.

פלורנצי נשמע דרוך לפני המשחק: “אני לא מקנא בגרמניה. העובדות מדברות בעד עצמן, מדובר באלופת העולם. אבל אנחנו עובדים כדי להתקדם ביורו. מי שמחפש אליבי הוא לוזר, אנחנו צריכים לשאוב כוח מהקשיים שלנו ולעבור אותם יחד. כולם מאוד מחוברים לנבחרת, מהשחקנים ועד לצוות. אפשר להגיד שאנחנו שחקנים-אוהדים”.

ההרכב המשוער (3-5-2):

בופון;
ברזאלי, בונוצ’י, קייליני;
פלורנצי, סטורארו, פארולו, ג’יאקריני, דה שיליו;
פלה, אדר.

[B]מה שלום גרמניה?[/B]

בואו נודה באמת, גרמניה לא דורסנית כמו בטורנירים עברו. את שלב הבתים המאנשאפט עברו מהמקום הראשון אבל היכולת לא הייתה בשמיים. ההגנה בראשות נוייר סיפקה קבלות, אבל שחקני ההתקפה ובייחוד מולר לא היו חדים מספיק. בשמינית הגמר קיבלנו טעימה מהיכולת של אלופת העולם, כשהיא דרסה את סלובקיה 3-0 ואותתה לכולם שהיא עדיין רעבה לתארים. אבל אם תשאלו את לאב או כל אוהד גרמני ממוצע, כנראה שהוא יעדיף להימנע ממפגש מול איטליה. אלופת העולם מגיעה לשלבים המאוחרים בכל טורניר גדול כבר שנים, אבל כשבדרך שלה עומדת הסקוואדרה אזורה - היא תמיד נאלצת לארוז מזוודות ולחזור הביתה מאוכזבת. אז לגרמניה יש חששות לקראת המשחק הזה, אין מה לעשות - ההיסטוריה והמספרים עושים את שלהם, אבל עבור המאנשאפט מדובר גם בהזדמנות מצוינת לנקמה ובצ’אנס להוריד את הקוף מהגב. ולמרות כל ההספדים, החניכים של לאב מגיעים למשחק הזה כפייבוריטים.

לרשותו של לאב יעמוד סגל מלא ביום שבת, אבל בואטנג, הומלס, חדירה, קימיש ואוזיל נמצאים בסכנת הרחקה.

[B]גו(ל)מז חזר ובגדול![/B]

מי שבעבר היה אחד החלוצים הטובים בעולם וחורר רשתות במדי באיירן מינכן, נכנע לפציעות, לא מצא את עצמו בפיורנטינה, החמיץ את המונדיאל והתדרדר עד לליגה הטורקית. אבל עונה אישית מוצלחת במדי בשיקטאש סידרה לו מקום בסגל של לאב, אחד שמעריך חלוצי מטרה מהסוג הישן. תשאלו את קלוזה. גומז פתח את הטורניר על הספסל, אבל ההצבה של גצה כ-false 9 לא הייתה מוצלחת וגם מולר לא מצא את הרשת, אז לאב נאלץ לבצע שינוי. התוצאות? גומז עם שני שערים בשני משחקים ומקום של קבע בהרכב הגרמני. כן, מסתבר שגם גיבורים לאומיים יכולים לרדת לספסל. חלוצה של בשיקטאש רחוק רק שער אחד מהשוואת הכמות שהוא סיפק ביורו 2012, אמנם מול הגנת הברזל האיטלקית יהיה לו קשה מאוד להגשים את המטרה הזאת, אבל גומז יכול לספר שהוא עבר דברים קשים יותר.

תומאס מולר, אחד השחקנים המאכזבים ביורו הנוכחי, בטוח שהפעם איטליה לא תהיה התחנה האחרונה של נבחרתו: “אפשר לנצח כל נבחרת ואפשר להכניע כל הגנה. נכון שגם אפשר להפסיד, כפי שקרה לנו בעבר מול איטליה, אבל אני בטוח שהפעם נעלה לשלב הבא. שתי קבוצות שוות ברמתן ייפגשו לערב כדורגל גדול. אנחנו לא צריכים לפחד, יש לנו את מה שצריך כדי לנצח. אני אוהב את המפגשים מול האיטלקים, אפשר לצחוק ולדבר איתם לפני המשחק אבל במהלך 90 הדקות, מבחינתם זאת מלחמה”.

ההרכב המשוער (4-2-3-1):

נוייר;
קימיש, בואטנג, הומלס, הובדס;
קרוס, חדירה;
מולר, אוזיל, דראקסלר;
גומז.

[B]מפגשי עבר:[/B]

נתחיל עם קצת פיקנטריה. גרמניה רשמה 8 ניצחונות על איטליה במהלך ההיסטוריה, אף אחד מהם לא היה במשחק רשמי. האזורי ניצחו את המאנשאפט 4 פעמים בטורניר רשמי, הניצחון האחרון היה בחצי גמר יורו 2012. ועכשיו לדבר האמיתי.

  • חצי גמר מונדיאל 1970, איטליה מול מערב גרמניה באצטדיון האצטקה. בונינסנייה העלה את האזורי ליתרון כבר אחרי 8 דקות. גרמניה, שביצעה את שני החילופים שלה, הייתה בפיגור 1-0 וב-10 שחקנים וחצי מאחר שבקנבאוואר פרק את הכתף אבל נשאר על המגרש בעל כורחו. כשהכל נראה אבוד, שנלינגר כבש בתוספת הזמן וכפה הארכה. מולר הבקיע והפך את התוצאה, אלא שהיתרון הגרמני החזיק מעמד 4 דקות בלבד, לאחר שבורגניץ’ כבש, ובהמשך ריבה החזיר את היתרון לאיטליה. חושבים שזה נגמר? למולר היו תוכניות אחרות והוא השווה את התוצאה. אבל בזמן שכולם היו עסוקים בצפייה בשידור החוזר של השער, ריברה תרגם כדור מעולה של בונינסנייה לשער ניצחון. 4-3 בסיום, איטליה עלתה לגמר, המשחק הזה נבחר למשחק המאה.

[YT]i8t1AQZgPgk[/YT]

  • ה-11 ביולי 1982, גמר המונדיאל. אחרי מחצית ללא שערים, רוסי, טארדלי ואלטובלי כבשו שער אחד כ"א בדרך ל-3-0 מוחץ. ברייטנר כבש לזכות גרמניה בדקה ה-83 אך זה לא הספיק. האזורי חגגו אליפות עולם אחרי 44 שנות בצורת.

[YT]aUYD4joNuvs[/YT]

  • יורו 1996, שלב הבתים. הגרמנים כבר הבטיחו את מקומם בשלב הבא, איטליה הייתה חייבת ניצחון. זולה פספס הזדמנות לכבוש מהנקודה הלבנה כבר אחרי 9 דקות. סטרונץ הורחק במחצית השנייה, אבל יתרון מספרי ושליטה מוחלטת במשחק לא הספיקו לאיטלקים, שנפרדו מהטורניר בשלב הבתים. גרמניה סיימה בתור הזוכה הגדולה.

[YT]T_I4pLF6SQw[/YT]

  • 65,000 אוהדים הגיעו לווסטפאלן שטדיון ב-4 ביולי 2006 כדי לצפות בחצי גמר המונדיאל בין איטליה לגרמניה. עד אותו ערב, האצטדיון הנ"ל היה המבצר של המאנשאפט, שכן הם לא הפסידו בו מעולם. גרמניה רצתה לפצות על ההפסד לברזיל בגמר מונדיאל 2002, אלא שלאזורי היו תוכניות אחרות. אחרי 90 דקות נטולות שערים, גרוסו ודל פיירו סידרו לנבחרת של ליפי מקום בגמר. אותו גרוסו כבש את הפנדל המכריע בדו קרב הפנדלים מול צרפת.

[YT]pNf4Dx3elb4[/YT]

  • המפגש הרשמי האחרון בין השתיים היה בחצי גמר יורו 2012. גרמניה קבעה שיא של 15 ניצחונות רשמיים רצופים, אך גם בפעם ההיא - איטליה הייתה התחנה האחרונה שלה. מריו באלוטלי, אולי במשחק חייו, כבש פעמיים במחצית הראשונה. אוזיל צימק בדקות הסיום אך זה לא הספיק. איטליה עלתה לגמר, רק כדי להפסיד 4-0 לספרד.

[YT]Uvuuc0fVZFg[/YT]

  • ב-29 במרץ, האזורי פגשו את גרמניה למשחק ידידות. הפערים היו ברורים והמשחק הסתיים בתוצאה חד צדדית של 4-1 לטובת החניכים של לאב. עם זאת, ההיסטוריה מלמדת אותנו שלאיטליה יש את גרסת משחקי הידידות וגרסת המאני טיים, ושהמפגשים בין הנבחרות הנ"ל בטורנירים רציניים הם סימפוניה אחרת לגמרי.

[YT]-A-VW8amhVw[/YT]


#3

ובנימה אישית:

איטליה עשתה דרך יפה מאוד בטורניר ומכאן והלאה אפשר רק לחלום. גם אם האזורי יודחו בשבת, מבחינתי הם לוקחים את תואר הנבחרת המרגשת של היורו ואחרי מה שקרה לפני שנתיים, זה לא מובן מאליו וזה שווה המון.

גרמניה חזקה מאוד, גם אם היא לא מפרקת את היריבות שלה לחתיכות. היא פייבוריטית אבל אני בטוח שזה יהיה משחק שקול. וחוץ מזה, זאת לא בושה להפסיד לאיטליה. פעם היא הייתה אלופת העולם…

פורצה אזורי!


#5

ההרכבים המשוערים של הגאזטה דלו ספורט:


(cruzurry) #7

החיסרון של מוטה ודה רוסי משמעותי היום כמו החיסרון של הבלמים בבלגיה,קשה מאוד ליראות היום קישור איטלקי ששולט ומיתמודד כמו במישחק האחרון מול ספרד וגם בצד ההגנתי זה יהיה הרבה יותר קשה להיתגונן מול מולר ודראקסלר במיוחד במצבים הנייחים.

הגרמנים עדיין לא ספגו שער בטורניר הזה וזה באמת מריח כמו תסריט שהולך להיות קרוב למישחק הידידות האחרון.


(nirsh) #8

בנוסף לחיסרון הקריטי של דה רוסי, כל נבחרת איטליה בערך בבעיית צהובים.
אמנם העלייה לחצי הגמר היה המטרה החשובה, אך אין ספק שהפחד מהשעיה בשלב הבא מחלחל לשחקנים המוצהבים…מה שמשפיע על המשחק.
בדר"כ אני מאוד אופטימי כשמדובר בנבחרת איטליה, אבל הסקוואדרה אזורה תצטרך להציג משחק מושלם מצידה ולקוות שהגרמנים יעלו למשחק כשעננת ה"קללה האיטלקית" מרחפת מעליהם.
קונטה עומד היום במבחן הכי קשה שלו בקריירה לטעמי, ואם יש מישהו שאני מאמין שיכול לצלוח מצב כזה זה רק הוא.
מקווה שיהיה בסדר, מה שבטוח שתהיה מלחמה חורמה היום.


#9

מצטרף לתחושת הפסימיות של אוהדי האזורי; זה נדמה שבכל משחק אנחנו מתמודדים עם מבחן קשה יותר בדמות עוד ועוד פציעות. זה החל עם וארטי ומרקיזיו, המשיך עם קנדרבה ועכשיו ללא מוטה ודה רוסי - זה מרגיש לי יותר מדי.
אם איטליה תנצח את המשחק הזה, או לכל הפחות תיראה כפי שנראתה נגד ספרד - שאפו ענק לקונטה (שכבר מגיע לו).


#10

[B]איטליה[/B]: בופון, ברצאלי, בונוצ’י, קייליני, פלורנצי, די צ’יליו, סטורארו, פארולו, ג’יאקריני, אדר ופלה.

[B]גרמניה: [/B]נוייר, הקטור, הוובדס, בואטנג, קימיץ’, הומלס, חדיירה, קרוס, מולר, אוזיל וגומז.


(titi camara) #11

לא יודע מה איתכם, לי יש הרגשה שאנחנו עוד מעט עומדים לחזות במשחק היסטורי.


#12

אם דה רוסי כשיר הוא חייב לעלות במחצית השנייה. אם הוא לא כשיר, שיעלה עם משככי כאבים. אף אחד משחקני הקישור לא יכול לעשות סדר במשחק של הנבחרת, ניכר לעין שחסר לאזורי בעל בית. סטורארו מביא רוח לחימה אבל אין לו את האלמנטים של DDR או מוטה. אני לא מאשים אותו, במקרה הזה התלונות הן כלפי קונטה שטעה בבחירת הסגל.


(sh4rky) #13

איזה קשר אמצע קונטה כבר יכל לזמן ולא עשה זאת?


(nirsh) #14

קונטה חייב להגיב ומהר.
איטליה שקופה ואנמית מדי מבחינה התקפית ובלי שינוי יצירתי היא לא תצליח ליצור מצבי הבקעה.
אינסינייה או אל שראווי חייבים לראות פה דקות אם לא שניהם.


#15

[QUOTE=sh4rky;1686124]איזה קשר אמצע קונטה כבר יכל לזמן ולא עשה זאת?[/QUOTE]

ז’ורז’יניו, למשל.

אדר ופלה בינוניים היום, הגיע הזמן שלפחות אחד מהם ייצא. היתרון של איטליה עכשיו הוא שיש לה חילוף אחד יותר, הגרמנים עלולים ליפול מהרגליים בהארכה.


(רוני) #16

גרמניה נבחרת עדיפה, איטליה נבחרת שכל כך קשה להכניע אותה… יש בתוכי הרגשה כל כך חזקה שהאיטלקים עולים בפנדלים… לצערי.


(SantiagoBernabeu) #17

הגענו עד לפה לפחות שנראה פנדלים… ושאיטליה יעלו…


(Forza Lazio) #18

חבורת לוזרים מסריחים, וה פאנקולו.


(ארז) #19

מסכן בופון. פשוט לא יאמן כמה פעמים הוא זינק נכון ובכל זאת לא הצליח להגיע.


(gadi800) #20

איזה פנדלים יאללה, היה מותח ומעניין.


(רוני) #21

גרמניה מסמנת V על הדבר היחיד שהיא לא השיגה בכדורגל ומורידה קוף אדיר מהכתפיים… ניצחון ראשון בהיסטוריה על איטליה בשלב נוקאאוט בטורניר גדול. איזה כיף!
יאללה תביא למכונה הגרמנית את הצפרדעים המאוסים.

בופון… אין מילים- גדול מהחיים.


(Bob Sacamano) #22

לא אוהב את איטליה, לא אוהב את הסגנון, את השחקנים, ואפילו את המדים. אבל בפנדלים הייתי בעד איטליה רק בשביל בופון. אישיות מדהימה. מהזן הנדיר שמשאיר רומנטיקה ורגש בכדורגל.

נ.ב זאזא ליצן… לרקוד ולדפוק כזו פוזה לפני הבעיטה כאשר הסיבה היחידה שאתה על המגרש היא שתבעט את הפנדל פנימה ולבסוף לעשות מעצמך צחוק עם בעיטה איומה. תמיד מפתיע אותי לראות שמוק שלא עשה כלום בקריירה עם אף בשמיים.