נבחרת ישראל :: 3-0 נגד תשעה שחקנים אלבנים

(the - stretford end) #958

[QUOTE=mos34;1648240]
סטנפורד ואמיר:
לא שאני חולק עליכם יותר מידי, אבל בכנות אם היתם יודעים ששחקני יוניטד ישר אחרי ההפסד לארסנל, הלכו להמר וחגגו באיזה קזינו, זה לא היה מפריע לכם?[/QUOTE]

כשגרתי במנצ’סטר יצא לי לראות חלק משחקני יונייטד מבלים במועדונים/ברים גם לאחר הפסדים (תודה לאל, לא היו הרבה כאלה דאז)
בהתחלה זה הרתיח אותי, הייתי אומר לעצמי, איך זה שהם מרשים לעצמם לצאת לבלות, לצחוק וכשכמה שעות קודם לכן הפסידו על הדשא? אבל למדתי להבין שכמו שאני יצאתי לנקות את הראש לאחר שהתעצבנתי ביציע, הם עשו את אותו הדבר ואם הם היו נשארים תקועים בבית, זה היה הופך אותם לשחקנים טובים יותר או משנה את התוצאה?

אין פה זלזול של השחקנים של ישראל, זה לא שהם לא רצו או לא ניסו, אלו פערי היכולת ואין סיבה לחפש ו"להעניש" אותם ושיהיה להם משעמם במלון ורק בגלל שוואלה, לא הצליחו לנצח.

אם הם היו יוצאים לבלות ערב לפני, יומיים לפני, זה לא היה מתקבל כי אז, בימים שלפני משחק, הם צריכים להיות נטו בהכנה למשחק, גם מנטלית, אבל לאחריו, הכי נכון לכדורגלן זה להשתחרר מהמתחים ומאמץ, גם לתת לראש לנוח.

(אמיר) #959

ורק לחדד: שחקן, כמו הרבה אנשים, צריך לשנות אווירה, להתרענן, להשתחרר. הוא לא יכול לעשות את זה רוב הזמן, לפני משחק, אלא רק אחריו. לכן התוצאה לא צריכה להיות רלוונטית לשאלה אם הוא עושה את זה או לא, או איך.

(Yoavne) #960

כיוון שאני תלמיד טוב אבל ספורטאי קצת פחות, למה שלא נקביל את כל העניין הזה לאקדמיה? לפני מבחנים אנחנו ישנים טוב, אוכלים טוב, מתכוננים חודש לבחינה אחת שיכולה לחרוץ גורלות. אחרי הבחינה? גם אם היא הייתה פחות טובה אז יוצאים לבלות כדי לנקות את הראש, לפרוק מתח, לנוח מנטלית. בבוקר שאחרי צריך לקום, להסתכל ולהפיק לקחים (קרי לבדוק תשובות, טעויות) ולהתחיל לעבוד שוב לקראת הבחינה הבאה בידיעה שיהיה טוב יותר. למה? כי אנחנו מקצוענים גם על ספסל הלימודים.
התקשורת שלנו נטפלה לספור הזה כי על מה הם ידווחו? על זה שזהבי שבר את שיא מכבי ת"א בריצת 200 מ’? יעלו תמונה של ניר ביטון מחדר הכושר? מה ייתן להם יותר קליקים, תחושה של הרס ו"לדפוק" את האחר? רק דיווחים מסוג זה. עיתונאים שעושים כושר רק בלצפות במשחקים מעבירים ביקורת על ספורטאי נבחרת.

(דניאל.) #961

כן, כל זה טוב ויפה אבל לשחקן הישראלי אין את הפריבלגיה הזו לצאת לחגוג. סורי, אני נשמע קטנוני, אבל רונאלדיניו, שחקני מנצ’סטר וכ’‘ו הרוויחו את זה ביושר. מנגד, כששחקן ישראלי, ואתם צריכים להבין את הפוזה שמאחורי שחקני כדורגל, במיוחד במעמד הישראלי- הרבה פעמים הם רואים בזה ‘טיול’ : "יאללה, איזה כיף טסים לבלגיה ננסה להשקיע אבל אח’'כ קצת נחגוג". לא מדובר במקצוענים שמכבדים את המקצוע ואני בטוח שיש גם כאלה שנישארו במלון.

הראש של השחקן הישראלי, מנטלית, הוא לא מקצועי, זה לא משנה מה תגידו. זה מזכיר לי שעומרי בנהרוש, בן חיים, ערן זהבי ודור מיכה טסו לארה"ב אחרי ההפסד לבוסניה (בוסניה כן?) והרתיחו מלא אנשים. אז וואלה, הם קבעו את החופשה ככל הנראה לפני, אבל זה שהם העלו תמונה מחיוכים מפה ועד להודעה חדשה זה הקש ששבר את גב הגמל.

אני חוזר ואומר- אני יודע שזה הגיוני ואנושי לצאת להתפרק אחרי מפלות או סיום של משהו, לא כולם עושים את זה, אבל יש כאלה שכן עושים את זה ועדיין, התחושה היא ששחקני הנבחרת שייצאו, אלו אותם ערסים לא מחוייבים שבאמת ראו בזה טיול ומסתכלים בכלל על המקצוע כעל כיף, בילויים וכסף נטו. איך מישהו רשם פה? הייתי שולח אותם לכלא על גניבת כסף. קיצוני, אבל אני מסכים.

לאדע, יש את המצבים האלה שאתה מרגיש שזה לא אותו הדבר ולי אישית יש הרגשה שחלק מהשחקני נבחרת רואים בזה חוויה ובאים לטייל מסביב לעולם וחלק באמת באים מאמונה ועבודה קשה (ביטון, חמד, נאתכו אפילו שאני לא אוהב אותו, טיבי, טל בן חיים הבלם).

(Yoavne) #962

דניאל, להכניס את טל בן-חיים הבלם לרשימה עם שאר שחקני הנבחרת זה לעשות לו עוול. הוא הכנראה הכי מקצוען שגדל לנו פה- שיחק באירופה, השקיע בחדר כושר מהבוקר עד הלילה ולא רץ במעגלים אלא בריבועים. הוא לא התבכיין ואמר שחווה “קשיי התאקלמות” אלא נשאר וקרע את הישבן עד שקיבל הזדמנות. לצערי, רק הוא, בניון ודודו אוואט (לפחות מדור השחקנים האחרון) היו בנויים מספיק חזק מנטלית כדי להתמודד עם הקושי שבמעבר לארץ זרה.

ובעוד אני כותב את הפסקה למעלה, הנה טור שכתב אלון עידן ב"הארץ" על כל עניין הקזינו:

טוב, אז מה עושים עכשיו? משעמם קצת, אה? עוד שנה עד לקמפיין הבא, למי יש כוח לחכות. ודווקא היה כל כך כיף: ההפסדים ברגעים החשובים, הבעיטה בדלי, ההשפלה בבית. נו, כל מה שאנחנו אוהבים, כל מה שהתרגלנו אליו ב־45 השנים האחרונות. לאיפה ננתב עכשיו את הכעס, את העצבים, את הרצון לזרוק משהו על מישהו? מה נעשה בלי חבורת המיליונרים הצעירים עם הקעקועים והתספורות המוזרות, אלה שביישו אותנו נגד קפריסין? לעבר מי נפטיר את הקלישאות “איסלנד כן ואנחנו לא”; “צפון אירלנד כן ואנחנו לא”; “איך, איך זה קורה לנו שוב?”. דיכאון.
בקיצור, חייבים לשנס מותניים, להתעורר, להתקדם. צריך למלא את הוואקום הקיומי־כדורגלני: לחפש בפינות, לנקות את האבק, להציג אותו לראווה. בטח יש משהו, חייב להיות משהו, תמיד יש משהו. וגם אם אין — יהיה. אלו החוקים, אלו החיים. אז מה יש לנו על הפרק, קזינו אתה אומר? נשמע לא רע, לא רע בכלל. הימרו אחרי ההפסד לבלגיה? אחרי ההדחה מהקמפיין? זה כבר חזק מאוד, פוטנציאל לשערוריה. כמה שחקנים אתה אומר, 14? גדול, אפשר כבר לדבר על מחדל ארגוני…
טוב, בוא נתחיל לנסח כותרות, כי הציבור משתעמם ואף אחד לא באמת מתעניין בוועדה הזאת של מירי רגב. אז ככה, תכתוב: “שחקנים בנבחרת בילו בקזינו אחרי ההפסד בבלגיה”. תן לי את זה נקי, פשוט, בלי התחכמויות. אבל תעשה לי טובה, תגדיל קצת את הפונט, מה זאת הקמצנות הזאת… עוד קצת… שלא יראו כלום על העמוד, רק את הכותרת… ותן לי גם פסים אדומים מתחת, אדום זה חזק, אדום תופס את העין… רגע, לאן אתה הולך, לא גמרנו. צריך להעלות שאלות קשות, הציבור אוהב שאלות קשות.
תכתוב “איך הם מעזים”. ותגדיל את “מעזים”. כן, ככה, טוב מאוד. תשתמש גם ב"חצופים", חצופים תמיד עובד. וצריך גם לקשור בין הנהנתנות שלהם לביצועים על המגרש: תכתוב “פלא שככה אנחנו נראים על המגרש?”. כן, תכתוב “אנחנו”, הציבור אוהב להזדהות בכאילו. ובוא גם נסרוק את התקנון ונדפיס אותו, זה כבר יבעיר את המוח של כולם… ותעשה טובה, תדגיש את המלים “חל איסור”… בעצם לא, תצבע אותן בצהוב, שלא יישאר מקום לספק. קדימה, אסור לאבד מומנטום.
רגע, לא שמעתי, מה אמרת? שמבחינה מעשית זה לא שינה כלום? שכבר הסתיים הקמפיין? שהם בסך הכל בחורים צעירים שרוצים לבלות? שאף אחד לא ממש קורא תקנונים עם כל מיני סעיפים שנוסחו על ידי אנשים משועממים? שהתקנון עצמו מגוחך ובעיקר מעיד על היחס הלא פרופורציונלי שבו תופשים את הכדורגל?
טוב טוב, שמעתי אותך, אבל זה לא מעניין. למי בכלל אכפת מה שיש לך לומר. מה שמעניין כרגע זה שציבור לקוחות של מאות אלפים צריך להתמודד עם העובדה שאין לו לאן לנתב את הכעס, את הזעם, את העצבים. אסור לנו לתת ללקוחות שלנו ליפול, התפקיד שלנו הוא לתת להם את הנפט, ולהניח לידם את הגפרורים. הם כבר יעשו אחת ועוד אחת.
ובכל מקרה, גם ככה הציבור סולד מהמקועקעים האלה, עם התספורות המופרכות האלה, צריך לנצל את זה. אז יאללה, שים תמונה של מאור בוזגלו… לא, לא מעניין אותי שהוא לא היה בסגל… הם חייבים לשלם, הטמבלים האלה, לא ניתן להם ליהנות על חשבוננו, בטח לא בקזינו, בטח לא אחרי שהם ביישו אותנו מול כל אירופה. איך אמר צביקה רוזן, “חבורה של אימפוטנטים”. כן, תן לי את הציטוט של רוזן למעלה, שכולם יראו, זה יהיה טוב, זה יעשה את העבודה. אבל תעשה טובה, תגדיל את הפונט.

(moshe34) #963

יואב אם אני לא טועה דניאל כתב את טל בן חיים ברשימה נפרדת.אתה והוא באותה דעה.

(Alvarito) #964

לפי מה שקראתי שוקלים ברצינות להרחיק את אותם השחקנים, לפי הדיווחים 15 שחקנים, ממשחקים בליגה. אין גבול לטימטום של ההתאחדות הזאת.

(אמיר) #965

[QUOTE=דניאל.;1648337]כן, כל זה טוב ויפה אבל לשחקן הישראלי אין את הפריבלגיה הזו לצאת לחגוג. סורי, אני נשמע קטנוני, אבל רונאלדיניו, שחקני מנצ’סטר וכ’‘ו הרוויחו את זה ביושר. מנגד, כששחקן ישראלי, ואתם צריכים להבין את הפוזה שמאחורי שחקני כדורגל, במיוחד במעמד הישראלי- הרבה פעמים הם רואים בזה ‘טיול’ : "יאללה, איזה כיף טסים לבלגיה ננסה להשקיע אבל אח’'כ קצת נחגוג". לא מדובר במקצוענים שמכבדים את המקצוע ואני בטוח שיש גם כאלה שנישארו במלון.

הראש של השחקן הישראלי, מנטלית, הוא לא מקצועי, זה לא משנה מה תגידו. זה מזכיר לי שעומרי בנהרוש, בן חיים, ערן זהבי ודור מיכה טסו לארה"ב אחרי ההפסד לבוסניה (בוסניה כן?) והרתיחו מלא אנשים. אז וואלה, הם קבעו את החופשה ככל הנראה לפני, אבל זה שהם העלו תמונה מחיוכים מפה ועד להודעה חדשה זה הקש ששבר את גב הגמל.[/QUOTE]

אתה באמת קטנוני. זה שמישהו שחקן פחות טוב משחקן אחר - או מהווה חלק מקבוצה פחות טובה מקבוצה אחרת - לא נותן לו פחות חופש לצאת לבלות או ליהנות קצת. הזכות לעשות את זה לא צריכה להיות תלויה בתוצאה, ואני גם לא תומך במשחק העמדת הפנים הזה של “בסדר, הפסדתם בבוסניה, סעו לארצות הברית, תחייכו, תבלו - אבל שלא נדע מזה”.

בכלל, אני חושב שיש זלזול עצום בשחקן הישראלי, לפעמים מופרז. אני לא מאמין שמישהו שם ראה בנסיעה לבלגיה טיול, אני לא רואה שום קשר בין תכנון מוקדם לבילוי שאחרי (אם היה תכנון כזה) לבין ביצועים פחות טובים על המגרש. זו סתם איזו פנטזיה שיש לנו לגבי הכדורגלן המקצוען בעולם - זה שכביכול מגיע למגרש האימונים ב-8 בבוקר ולא יוצא עד 8 בערב, רץ כל הזמן בין מגרש האימונים לחדר הכושר, לא חושב על שום דבר חוץ מכדורגל. אין דבר כזה. גם רונאלדו יוצא לבלות, גם אחרי הפסדים (זוכרים את מסיבת יום ההולדת, המתוכננת מראש, אחרי הרביעייה שחטפו מאתלטיקו?). ואני לא יודע אם יש עוד כדורגלן שכל כך מחויב למקצוע וכל כך התקדם בזכות המחויבות האדירה הזו.

הבעיה היחידה עם הסיפור בבלגיה היא שהם עשו משהו שמנוגד לתקנון. אם זה לא היה כך, זה לא היה צריך להיות אישיו בכלל.

(moshe34) #966

פז חסדאי מבטא את מה שרובכם פה חושבים.

(Interista) #967

מהראיון של אלי גוטמן לידיעות:
“אז מה הסיבות לכשלון?”
"אתה יכול לומר בפה מלא ‘נכשלתי’?"
אחרי שגוטמן אומר שלא: “אז מה זה אם לא כישלון?”

איך אוהבים בישראל את המונח הזה “כישלון”, כאילו הנבחרות שהקדימו אותנו היו פחות טובות מאיתנו. גועל נפש של תקשורת, ובפרט - נדב צנציפר פשוט אפס. ופייר, אני מאוכזב מגוטמן על התשובות שהוא נותן לזה.

(bengi6666) #968

[RIGHT]ואני שואל את עצמי על מה?! ואיך למען השם ניר קלינגר רואה את עצמו מועמד לאימון הנבחרת?![/RIGHT]

[RIGHT]האיש מאז האליפות ב2003 עם מכבי ת"א והעליה לליגת האלופות הוא כישלון טוטאלי, יש לו ירידה מפוארת עם מ.ס אשדוד(קבוצה שהיתה שווה פלייאוף עליון) כישלונות בהפועל חיפה ובהפועל ב"ש, אין סוף כישלונות באי השכן (קפריסין), האיש לא במקרה מצא את עצמו העונה מנג’ר בליגה א דרום. וכל הנתונים האלה לא מפריעים לו לראות את עצמו מועמד לאימון הנבחרת, פשוט הזוי![/RIGHT]

[RIGHT]אבל האמת כשאני רואה את המועמדים האחרים אני אולי קצת מבין אותו. המועמד הראשון, אלי אוחנה, מאמן לא פחות כושל עם ירידות ליגה לא פחות מפוארות משל קלינגר הוא כרגע המועמד המוביל לתפקיד(האיש מקושר בטירוף! תוצאה של ליקוקי תחת לבכירי ההתאחדות במשך שנים). המועמד השני, גיא לוזון, הוא עוד מועמד מוביל(עם הקומבינה של המשפחה) ועוד מאמן כושל בפני עצמו עם יותר כישלונות מהצלחות לאורך הקריירה(תבדקו אותי). המועמד השלישי, רב"ש, מאמן עם אליפות היסטורית וכריזמה בשפע אבל רצף של כישלונות בשנים האחרונות ואפס הצלחה בקבוצות גדולות. המועמד הרביעי והאחרון, המוצלח מבין כולם הוא אלישע לוי, המאמן עם הכי הרבה תארים אבל כנראה שגם עם הכי פחות קשרים, בנינו בגלל המחסור בקשרים אין לו באמת סיכוי לזכות בגו’ב, מישהו רוצה להתערב???[/RIGHT]

[RIGHT]לסיכום, במחשבה נוספת עם איך שהכדורגל שלנו נראה ומתנהל… משפחת לוזון שמקדמת את בנה גיא, יו"ר שיושב באיצטדיון רואה כדור לבן על משטח ירוק וחושב שמדובר בכלל בסנוקר, שרת ספורט(אלוהים כמה שהיא טיפשה!) שחושבת שזה חוג ומי שלא בא לו לא יופיע לשחק בשבת, סוכן שחקנים שמייצג 80 אחוז מהליגה ומפרשן משחקים, וכו וכו וכו… (בחיי שזה ככה בשלוף על קצה המזלג).[/RIGHT]

[RIGHT]בסופו של יום קלינגר צודק, הוא מועמד סופר לגיטמי לאימון נבחרת ישראל, אני ההזוי פה, לא קלינגר, הרי בכל זאת מדובר בכדורגל ישראלי ואני ברוב תמימותי עוד מחפש היגיון בדבר הזה…[/RIGHT]

[RIGHT]ניר קלינגר סליחה ומחילה ממני ובהצלחה בקמפיין לאימון הנבחרת![/RIGHT]

(Dovi) #969

כל ועדת האיתור הזאת מתבררת כבדיחה גדולה.
מי ששם את קלינגר ואוחנה כמועמדים ועוד את אוחנה כבכיר מראה שההבנה שלו שואפת ל0 מלמטה.
מאמנים ישראלים שראויים זה אלישע לוי ואולי אולי רב״ש.

צריך פה צוות זר לחלוטין (כמו במכבי תל אביב) שלא יהיה מעורה בתקשורת (או שיהיה מעורה אבל שישים פס) ומצד שני לא יהיה מנותק כמו לואיס פרננדס.

אבל אני יודע שזה לא יקרה, בהצלחה לנו עם אוחנה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

(bengi6666) #970

DOVI מסכים איתך ועדת איתור זה ישראבלוף במיטבו, אבל אני לא חושב שגם צוות זר יביא אותנו לטורניר גדול, הבעיה היא בשחקנים שהם לא מספיק טובים, זה לא באמת משנה מי יהיה המאמן, ולמרות זאת אני מתנגד בתוקף למינוי של לקקן/חנפן/מקורב לצלחת/סתם מאמן כושל שלא מגיע לו.
לנבחרת בשלושה-ארבעה קמפיינים האחרונים היו הגרלות יחסית מאוד נוחות, אפילו הגדילו לנו את היורו, אם היינו מצליחים “לגנוב” העפלה לטורניר גדול האם זה היה מעיד על שינוי בכדורגל שלנו? על התקדמות? ממש לא הכל היה אותו הדבר, היינו שוב מחכים יובל שנים בשביל להעפיל לטורניר נוסף.
אני חושב שמפספסים פה את הבעיה ואת הפיתרון לבעיה, ההתאחדות לא מייצרת שחקנים אלא המועדונים, שחקן גדל ומתפתח במועדון שלו ולא בנבחרת, הנבחרת לא יכולה לשפר שחקנים ולתת להם בסיס טוב יותר(מעט מדי ימי אימון בשנה).
הבעיה שלנו שהשחקנים לא מספיק טובים, וזה בעיקר בגלל שהמאמנים במחלקות הנוער ברמה מקצועית ולפעמים גם אישית מאוד מאוד נמוכה, כנ"ל לגבי המתקנים של מחלקות הנוער השונות בארץ, מכבי חיפה ומכבי ת"א מעט יוצאות דופן בתחום אבל גם שם המצב לא מספיק טוב.
לדעתי ההתאחדות חייבת להעביר חוק/תקנה שמגדילה את תקציב מחלקות הנוער, ותקציב המאמנים במחלקת הנוער, לדוגמא ש25% מתקציב המועדון חייב ללכת רק לשימוש מחלקת הנוער.
שכר גבוה יותר=אנשים איכותיים יותר=מאמנים טובים יותר=שחקנים טובים יותר(בתקווה:))
לגבי שיפור המתקנים של מחלקות הנוער, זה כבר תהליך יותר מסובך עם תקצוב מגופים שונים ואין סוף בירוקרטיה, אבל האיצטדיונים החדשים שנפתחו פה בשנים האחרונות מוכיחים שכשבאמת רוצים גם פה ניתן להזיז דברים.

(Lukaku) #971

הסתכלתם מסביב? ברור שאנשים כמו קלינגר ואוחנה יכולים לראות עצמם מועמדים לנבחרת.
כשאני חושב איזה מאמן ישראלי היום “ראוי” בהגדרה, ועולה לי שם כמו חיים סילבס אז המצב לא משהו.

איזה מאמן ישראלי היום אתם חושבים שמוציא מהסגל שלו יותר ממה שהוא שווה? אין היום מאמן ישראלי שמתפקד כאיזשהו יתרון לקבוצתו.
בסוף זה משחק בין הבעלים ומי שפך את הכסף שלו (המעטים שיש להם) במקום הנכון. עושה את זה נכון- ברקת, אפס מאופס- שחר.
מי הולכת לאיזה פלייאוף אפשר כבר לדרג בתחילת העונה.

(Dovi) #972

אני לא לגמרי מסכים איתך.
לא חשוב שיש לנו פפ ישראלי אבל יש הבדל גדול בין קלינגר (שהצליח מלפני 2000 שנה וגם זה עם כוכבית) ואוחנה (שלא חושב שהמילה הצלחה פגשה אותו איפשהוא) למאמנים כמו אלישע לוי או אפילו רן בן שמעון.

(Dovi) #973

קרקס קרקס, אבל לפחות בחרו הכי נכון מבין האופציות.
אני הייתי בוחר באלישע גם בלי ועדת איתור ומשכורות והוצאות ובאלגן אבל לפחות בחרו אותו ולא את אוחנה או תאונה אחרת.
שיהיה לו בהצלחה למרות שאני לא באמת מאמין שהוא יצליח.

(napels) #974

אלישע…
עלוב פשוט.
לאן הדרדרנו…

(Dovi) #976

אני לא מסכים.
אן בן שמעון מצליח מאוד אבל בקבוצות מאוד מסויימות שהמשותף לכולן שאין בהם לחץ או ציפייה להצליח.
נבחרת ישראל דומה הרבה יותר למכבי תל אביב מבחינת ציפיות וחשיפה תקשורתית מאשר פ״ת וק״ש.
במכבי הוא נכשל כישלון חרוץ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

(moshe34) #977

אלישע לוי הוא הבחירה הכי פחות גרועה שיש.
רק במדינה הזויה מועמדים כמו:
קלינגר ואוחנה נחשבים בה מועמדים ריאלים.
דרך אגב למה מביאים את פרננדו היירו כמועמד מקצועי ובוחרים מאמן לנבחרת הישראלית בלי לשמוע אותו בכלל.
מה הטעם במינוי שלו?

(Merengue) #978

[QUOTE=mos34;1673348]אלישע לוי הוא הבחירה הכי פחות גרועה שיש.
רק במדינה הזויה מועמדים כמו:
קלינגר ואוחנה נחשבים בה מועמדים ריאלים.
דרך אגב למה מביאים את פרננדו היירו כמועמד מקצועי ובוחרים מאמן לנבחרת הישראלית בלי לשמוע אותו בכלל.
מה הטעם במינוי שלו?[/QUOTE]
כי הוא לא מאמן, המקסימום שלו היה בשנה שעברה על הספסל עם אנצ’לוטי בריאל.