נבחרת ישראל :: 3-0 נגד תשעה שחקנים אלבנים

(acmilan3) #937

אני לא אשכח את השאלה של מירי נבו לג’ורדי קרויף אחרי שמכבי הדיחה את באזל
"אם תגיע הצעה מברצלונה על זהבי אתה תמכור?"
וזהבי שבעצמו הצהיר “אני אעבור רק לקבוצה גדולה באירופה” כשבעצם גם פאלרמו הייתה גדולה עליו.

דיבורים כמו חול והכדורגל ימשיך לשקוע

(Dovi) #938

אלכסנר חלב כשחקן ברצלונה הפסיד לאימפריה מישראל עם בלארוס.
ראיין גיגס ועוד גדולים וטובים לא הגיעו עם ויילס לשום מקום.
וגם אצלנו, בניון שהיה שחקן לגיטימי על גבול הבכיר בליברפול לא הגיע עם הנבחרת לכלום.

לא חושב שזהבי הוא הגדול מכולם, אבל זה באמת מגוכך להפיל עליו את התיק.

הגארדיאן היום בחר אותו ברשימת 10 שחקנים שהוא ממליץ לקבוצות האנגליות להביא בינואר, זה לא סתם בלון.

(m.p.w) #939

אני מוכן להתערב שאף אחד לא מהגרדיאן לא ראה את זהבי משחק חוץ משני המשחקים האחרונים בליגת האלופות, הוא שם כי הוא כבש הרבה במוקדמות והם התלהבו מזה. לזהבי אין מקום בסגל של קבוצות תחתית בפרמיירליג, ואף אחד לא ישכנע אותי אחרת. סיכם את זה מצוין המאמן של דינמו קייב שכן ראה את זהבי שאין לו מקום בסגל(!) של דינמו קייב.

(moshe34) #940

דובי, פה בארץ מחפשים תמיד למצוא שעיר לעזאזל ולשחוט אותו.
כמו שזה היה מגוחך להפוך את זהבי לשחקן העלאק הישראלי הכי טוב בכל הזמנים ([יותר גדול ממסי אה?])
זה מגוחך להפיל עליו את התיק על הכישלון.
כדורגל זה ספורט קבוצתי,כישלון כמו הצלחה בעידן שלנו לא נופל על כתפיים של שחקן אחד.

(Yoavne) #941

תקשורת הספורט בכל מקום מנפחת ומעצבת קבוצות בדמותה. ה"גארדיאן" הוא עיתון לגיטימי שאני ממליץ לכל מי שיודע אנגלית ורוצה להעשיר את השפה שלו לקרוא. אבל גם ESPN, שמשום מה מקבל מקום של כבוד בתקשורת הספורט העולמית בכלל והישראלית בפרט, נחשב לצהובון ומעצב דעת קהל כפי שהוא רוצה. את לברון ג’יימס הם בנו, על יורגן קלינסמן הם יורדים בלי אבחנה (מפיו של המוביל הראשי והשחקן הדגול אלקסי לאלאס) ואת קווין דוראנט הם מחסלים לאט כי הוא לא “חבר של עיתונאים”. אפשר להגיד מה שרוצים על ערן זהבי, אבל היום אין שחקן ישראלי אחד שיכול לצאת לאירופה ואשכרה לעשות משהו. מספיק להסתכל על כמות השחקנים שחזרו לארץ כי הם לא התאקלמו/התחלף מאמן/המאמן אנטישמי/הסבתא שלהם התגעגעה כדי להבין שהכדורגל הישראלי, כפי שאומר רון קופמן, הוא פיקציה. ספורטאים הם לא, אתלטים הם לא, מקצוענים הם לא. מה הם כן? הם מומחים בגניבת דעת יחד עם התקשורת הישראלית. את כולם הייתי מושיב בכלא על גניבת מיליונים מהמעסיקים שלהם.

(m.p.w) #942

לא מסכים איתך. לנאתכו וביטון יש מקום באירופה.

(borntorun) #943

ניר ביטון מספיק טוב כדי להצליח באירופה, הוא כבר נראה גדול על סלטיק. שמעתי אוהדי סלטיק שמשווים אותו לוואניימה ובגישה של ‘נהנה ממנו לפני שילך לפרמייר ליג’. אבל הוא לא מבקיע שערים נגד רעננה ופתח תקווה כמו זהבי אז הוא לא מעניין את התקשורת בארץ.

(the - stretford end) #944

דינמיקה של קבוצה שונה לגמרי מזו של נבחרת והשפעה של שחקן בקבוצה, לא תמיד יכולה או מצליחה לבוא לידי ביטוי בנבחרת ובישראל מעטים היו השחקנים שהצליחו לתרגם את היכולת שלהם גם בקבוצה וגם בנבחרת.
זה לא הופך את זהבי לשחקן פחות טוב, את הסופרלטיבים שהוא הרוויח בשנים האחרונות הוא הרוויח בזכות, לדעתי הוא אחד הגדולים שידע הכדורגל הישראלי.
אני לא חושב שהוא קיבל את המעמד ואמונה מצד גוטמן בנבחרת, כמו למשל שגוטמן האמין, קידם וליטף את וורמוט למשל, ושחקנים, כולם, צריכים את היד המלטפת הזו לאגו, יחד עם זה ואולי אפילו באופן טבעי, לאחר השיאים שהוא הגיע אליהם עם מכבי ת"א בתחילת העונה, טבעי שתהיה ירידה מסויימת וזה נפל בדיוק על המשחקים האחרונים של הנבחרת.
זהבי הוא לא הבעיה של נבחרת ישראל, יכול מאוד להיות שהוא לא המנהיג שיסחוף אותה וגם לא בטוח שצריך לחפש את זהבי של מכבי ת"א ולנסות להביא את זה בכוח לנבחרת ובכדי שהוא יתרום את שלו.

מצחיק אותי לקרוא פתאום שניר ביטון הוא המלך/גבר החדש של הנבחרת, ככה זה פה בישראל, כבשת שער, אתה מלך, כמה הופעות חדשות ואתה סמרטוט.
ביטון משחק בליגה חלשה ביותר, במקום שאין בו אתגר קבוצתי באמת וכשסלטיק שיחקה נגד רק לפני מספר שבועות נגד מאלמו בסך הכל במוקדמות ליגת האלופות, ראינו איך היא (סלטיק) שוב נשארה מאחור.
תשאלו את עצמכם מדוע לא היתה אף קבוצה אנגלית שחיפשה לקחת אותו לניסיון אפילו וכשהוא שיחק במילואים של מנצ’סטר סיטי.
שחקן עם בעיטה טובה ויש לו כישרון ועדיין, הוא משחק באירופה בעיקר תודות לסוכן ממולח ומקושר במקומות מסויימים, לא ראיתי שביטון עשה משהו שאפשר להגדיר אותו כאיזו חותמת בישראל ולפני שיצא לאירופה ובסלטיק התלהבו גם מכיאל בזמנו, הקשקושים בתקשורת הישראלית דיברו על זה שאולי אפילו יונייטד מעוניינת ועוקבת אחריו (ספין של סוכן) ובמציאות רואים את כיאל כשחקן לטעמי מאוד אגרסיבי ואפילו מלוכלך אבל מבחינת כדורגל, לא משהו מיוחד.

יכול להיות שביטון ימצא קבוצה בפריימיר ליג, זה יהיה בעיקר תודות לעבודה של סוכן כי גם באנגליה מודעים לחולשה של הליגה הסקוטית, זו ממזמן לא קנה מידה של איכות, עובדה היא שגם כיאל מצא מקום רק בליגה הראשונה ולאחר שהיה מה"כוכבים" של סלטיק.

(Raulito-7) #945

[RIGHT]בדיוק בתאריך הזה לפני 22 שנה התרחש הנס הגדול בפריס. זה מה שגרם לכמה אופטימיסטים חסרי תקנה להאמין שאולי הנבחרת תעשה היום משהו ‘כשאין עליה לחץ’. אני לא האמנתי לרגע שזה אפשרי, משום שגם אם הנבחרת לא הייתה שבורה מנטאלית ועושה הכל נכון - זה לא היה מספיק נגד נבחרת כמו בלגיה. בכל-מקרה, גם אם היינו מנצחים - זה לא היה עוזר, ואת הכבוד שלה שנרמס הנבחרת לא הייתה יכולה להחזיר בשום תוצאה. המשחק הזה היה כמו עצם בגרון, כמו קוץ בתחת מצד השחקנים והם רק חיכו שייגמר. גוטמן נכשל בענק, אוי ואבוי אם נתדרדר עד למקום החמישי. מה שכן, גם השחקנים צריכים לעשות חשבון נפש, זו דעתי. נתראה ב-2020…

בוואלה ספורט כמובן בחרו בגוטמן למאמן הכי גרוע בנבחרת ישראל או משהו כזה. גרנט קיבל שתי קדנציות בנבחרת והקמפיין השני שלו היה מצוין, בניגוד לתיקו 2:2 עם מלטה למשל או הפסד כפול לסלובניה שהיא לא איזה אימפריה(כל זה בקמפיין הראשון). גרנט בעצמו היה זה שבחר לעזוב, כנראה משום שהתעכבו לגבי חידוש החוזה שלו והוא לא הבין למה. כנראה שלחבר’ה הליצנים קסם לראות את דרור קשטן על הקווים, ואצלו הקמפיין הראשון היה טוב והקמפיין השני היה מזעזע. רק המאמנים הזרים לא קיבלו ארבע שנים ולא חשוב מי יהיה המאמן כרגע - צריך לכוון לתהליך מעט יותר ארוך טווח.

לא שזה משנה משהו, גם אם גוטמן היה מדורג ‘באמצע הטבלה’ זה ממש לא היה מנחם אותו, אבל אני לא מסכים שגוטמן קיבל את הסגל הכי טוב מאז ימי שלמה שרף. גרם לריצ’רד נילסן היה סגל טוב, השאריות של רביבו וברקוביץ’ ואבוקסיס זה עדיין יותר טוב ממה שיש היום. מה יש היום בנבחרת? על חצי מההרכב אפשר לומר שזה אלתור. איתן טיבי בלם טוב כל-כך? ובן-הרוש או ריקן? לנבחרת יש צי חלוצים מטורף וגם עומס בקישור ההתקפי, אבל זהו. אגב, גם הטענות על הבחירה בחלוץ מצחיקה אותי. דמארי התחיל נפלא וכבש חמישה שערים, הוא שחקן יותר רב-גוני מתומר חמד, אז לא הגיע לו קרדיט? התקשורת מסכמת את הקמפיין, כל עיתון או אתר מנק’ מבטו כמובן.

ממשיכים לדבר כאן(תקשורת, פורומים, לא יודע מה) שוב ושוב על מאמנים ואני שואל מתי ימתחו ביקורת על השחקנים? והאמת לא רק על ערן זהבי אם כי ברור שהשחקנים הכי טובים מושכים את כל האש. מה עם טב"ח החלוץ שנראה כמו סמרטוט ריצפה, למשל? או איתן טיבי שמוותר על שמירה במצבים הנייחים? גם במכבי של יוקאנוביץ’ או סוזה הוא היה עושה את זה?[/RIGHT]

(Shearer) #946

[QUOTE=the - stretford end;1648117]דינמיקה של קבוצה שונה לגמרי מזו של נבחרת והשפעה של שחקן בקבוצה, לא תמיד יכולה או מצליחה לבוא לידי ביטוי בנבחרת ובישראל מעטים היו השחקנים שהצליחו לתרגם את היכולת שלהם גם בקבוצה וגם בנבחרת.
זה לא הופך את זהבי לשחקן פחות טוב, את הסופרלטיבים שהוא הרוויח בשנים האחרונות הוא הרוויח בזכות, לדעתי הוא אחד הגדולים שידע הכדורגל הישראלי.
אני לא חושב שהוא קיבל את המעמד ואמונה מצד גוטמן בנבחרת, כמו למשל שגוטמן האמין, קידם וליטף את וורמוט למשל, ושחקנים, כולם, צריכים את היד המלטפת הזו לאגו, יחד עם זה ואולי אפילו באופן טבעי, לאחר השיאים שהוא הגיע אליהם עם מכבי ת"א בתחילת העונה, טבעי שתהיה ירידה מסויימת וזה נפל בדיוק על המשחקים האחרונים של הנבחרת.
זהבי הוא לא הבעיה של נבחרת ישראל, יכול מאוד להיות שהוא לא המנהיג שיסחוף אותה וגם לא בטוח שצריך לחפש את זהבי של מכבי ת"א ולנסות להביא את זה בכוח לנבחרת ובכדי שהוא יתרום את שלו.

מצחיק אותי לקרוא פתאום שניר ביטון הוא המלך/גבר החדש של הנבחרת, ככה זה פה בישראל, כבשת שער, אתה מלך, כמה הופעות חדשות ואתה סמרטוט.
ביטון משחק בליגה חלשה ביותר, במקום שאין בו אתגר קבוצתי באמת וכשסלטיק שיחקה נגד רק לפני מספר שבועות נגד מאלמו בסך הכל במוקדמות ליגת האלופות, ראינו איך היא (סלטיק) שוב נשארה מאחור.
תשאלו את עצמכם מדוע לא היתה אף קבוצה אנגלית שחיפשה לקחת אותו לניסיון אפילו וכשהוא שיחק במילואים של מנצ’סטר סיטי.
שחקן עם בעיטה טובה ויש לו כישרון ועדיין, הוא משחק באירופה בעיקר תודות לסוכן ממולח ומקושר במקומות מסויימים, לא ראיתי שביטון עשה משהו שאפשר להגדיר אותו כאיזו חותמת בישראל ולפני שיצא לאירופה ובסלטיק התלהבו גם מכיאל בזמנו, הקשקושים בתקשורת הישראלית דיברו על זה שאולי אפילו יונייטד מעוניינת ועוקבת אחריו (ספין של סוכן) ובמציאות רואים את כיאל כשחקן לטעמי מאוד אגרסיבי ואפילו מלוכלך אבל מבחינת כדורגל, לא משהו מיוחד.

יכול להיות שביטון ימצא קבוצה בפריימיר ליג, זה יהיה בעיקר תודות לעבודה של סוכן כי גם באנגליה מודעים לחולשה של הליגה הסקוטית, זו ממזמן לא קנה מידה של איכות, עובדה היא שגם כיאל מצא מקום רק בליגה הראשונה ולאחר שהיה מה"כוכבים" של סלטיק.[/QUOTE]
לא מבין על מה אתה מדבר, בתור אחד שרואה משחקים של סלטיק לא מעט בשנתיים האחרונות ביטון הוא לא רק השחקן הכי טוב בערך בקבוצה הוא גם במגמת השתפרות ענקית בכל הנוגע למשחק שלו. אם יש ישראלי אחד שלדעתי יכול עוד להגיע באמת רחוק וצריך לבנות עליו כעל עמוד התווך של הנבחרת בשנים הבאות זה ניר ביטון. היחיד מכולם שבאמת מרשים והיחיד מכולם שלא אתפלא אם ימצא את עצמו שחקן הרכב חשוב בקבוצת פרמיירליג לגיטימית בשנה הקרובה. תקרא לי עיוור ולסוכנים שלו ספינרים ממולחים - את המחמאות שלו הוא מקבל מפרשנים ושחקנים בכירים בכל רחבי הממלכה, אם העין שלי לא רואה טוב אני מאמין שהעין שלהם קצת יותר אמינה.

(the - stretford end) #947

Shearer

הוא משחק בליגה חלשה ביותר, בליגה שבה הדגש הוא על כדורגל מיושן של כדורים ארוכים.
הוא משחק בליגה חלשה ובקבוצה הכי טובה ביי פאר שם, ללא תחרות.
אני לא חושב שהיה שחקן ישראלי שהגיע לסקוטלנד ולא היה נחשב לשחקן מוביל או שהראה עליונות, החל מימי ז’אן טלסניקוב
ולכן, את העליונות שלו שם אני לוקח בערבון מוגבל.

כתבתי, אני לא פוסל התקדמות שלו לפרמייר ליג, זה כן יצריך עבודה טובה של הסוכן שלו כי באנגליה כבר לא מתרגשים ממי שמראה יכולת גבוהה בסקוטלנד.
אם יגיע לפרמייר ליג, אני לא פוסל אפשרות שיצליח (יותר או פחות) אבל כרגע, אני ממש לא מתרגש ממחמאות מפרשנים ולא קראתי אף שחקן בכיר בפרמייר ליג שחילק לו מחמאות וגם, כאילו שזה אומר משהו או זה מבטיח הצלחה במקום אחר.

(Dovi) #948

גוטמן התפטר (כנראה לקראת המינוי הצפוי בהפועל).
עיני אומר שלא ימנה מאמן לפני שהוא יגבש תוכנית להבראת הכדורגל. הלוואי, נראה אותו.

(acmilan3) #950

הדרך של עייני להעלות את ישראל לטורניר גדול זה לשכנע את קברניטי פיפא שאנחנו בכלל חלק מאסיה ולא מאירופה. באסיה כשחצי מהמדינות יסרבו לעלות לשחק מולנו נוכל להעפיל למונדיאל.

(moshe34) #951

אוי לבושה.
לפני צנציפר חלק משחקני הנבחרת יצאו להמר בקזינו אחרי ההפסד לבלגיה, דבר המנוגד לתקנון נבחרת ישראל.

(the - stretford end) #952

אני יכול להבין את הפגיעה בתקנון ושזה חמור, יחד עם זה אני חושב שמדובר בתקנון מטומטם.
נגמר הקמפיין, שחקנים מתוסכלים, להושיב אותם בכוח משועממים במלון ובשביל מה?
אז יצאו לעשות סיבוב וגם זרקו כמה ז’יטונים, נו, להגיד לכם מה שחקני אנגליה עושים לאחר משחקים וסיום קמפיין?

האזיקים על הידיים או חוקים נוקשים במיוחד, אלה לא יהפכו את השחקנים לטובים יותר או לאקסטרה מקצועניים, אי אפשר להתייחס אליהם כמו ילדים קטנים.
אחד יכול לבחור לצאת להתסובב בחנויות בגדים, שני יישאר בחדר לקרוא ספר או לשחק פלייסטיישן, אחר יילך לבלאק ג’ק, הכל בסדר.

מי שבושה הוא נדב צנציפר, ה"עיתונאי" העולה של תקשורת הספורט העלובה בישראל, הכל צהוב.

(Yoavne) #953

תמיד נדמה לי שאנחנו נוקשים איפה שאנחנו לא צריכים- לילה לפני משחק מול דנמרק, כשהשחקנים צריכים לנוח ו"להתכונן מנטלית" למשחק עלייה לפלייאוף, הם מבלים עם נערות ליווי במלון. הייתה מהומה אבל לא מעבר לזה. הפסד במשחק חסר חשיבות (כן, ניצחון על בלגיה לא יקרה כמו עוד 50 שנים) אחרי שנגמר הקמפיין ופתאום עכשיו נשלפו האזיקים? איפה הייתם כשהם רצו 2000 מטר ב-10 דקות? איפה הייתם כשהם ברחו מאימון מתיחות או חדר כושר כדי לעשות צחוקים ולהוכיח לגוטמן שיש “אווירה שלא הייתה כמותה בנבחרת”?
ערוץ הספורט הוא אתר נחות, אפילו יותר מוואן. ממליץ לכולם לקרוא רק כותב אחד- אורי קופר.

(Ehud) #954

בתקשורת הישראלית לפני המשחק ירו פה על זלזול של בלגיה שהביאו DJ כדי לחגוג העפלה ,סיכום קמפיין ועלייה למקום הראשון בעולם, אוי ווואיייי
ועכשיו עושים אמבוש על השחקנים שלנו שהלכו לקזינו =-O=-O

אחד הדברים שלא הבינו פה בארץ זה שתרבות ספורט זה גם מהסביב, זה חגיגות צנועות, זה אווירה טובה, מה עדיף להשאיר אותם לילה שלם בחדר בדיכאון ובכי? זה מה שאתם רוצים שהם ישבו בדיכאון ובכי כי אז זה יראה יותר “מחוייבות לאומית” .
כל עוד הם לא השתכרו למוות, זיי…בלגיות ללא בושה ועשו ונדליזם ברחובות בריסל שיהנו.
למי אכפת מה השחקנים עושים אחרי ה-90 דקות שלהם כל עוד על המגרש בזמן המחייב הם מקצוענים שנותנים הכל ( זה כבר וויכוח אחר )

(Shusaku) #955

רונאלדיניו סיפר שהסוד שלו היה לעשות סקס לפני משחקים. לאף אחד לא אכפת מה קורה לפני המשחק כל עוד אתה מביא את היכולת. כשאתה נבחרת ישראל, אז אנשים מתעסקים מה קרה לפני ומה קרה אחרי, כי ב90 דקות עצמן של המשחק אתה יודע שיהיה על הפנים.

(אמיר) #956

הסיפור עם הקזינו מצוין לכולם ובעיקר לתקשורת. ככה היא לא צריכה לעסוק בדברים עמוקים. קזינו, להחליף מאמן - אלה הדברים שבהם היא טובה. אלה שמגרדים את פני השטח.

אם יש תקנון אז השחקנים צריכים לעמוד בו, אבל אני מסכים עם מה שנכתב כאן - התקנון מטומטם. לא צריכה להיות שום בעיה עם כך שהשחקנים יבלו אחרי משחק. ולגבי אלה שתוהים איך מעז בן אדם לעבור על תקנון - אתם לא נוהגים במהירות שעולה על המותר מדי פעם?

(moshe34) #957

אני מקבל את מה שאתם אומרים.אבל מה שמפריע לי זה לא רק החגיגה שלהם מול הרולטה.
זה פשוט התחושה שהם מזלזלים בנו ואחרי זה יוצאים לחגוג.
אהוד היתי מסכים איתך 100 אחוז אם הם היו משקיעים במגרש,
ונלחמים, הבעיה שהם לא משקיעים במגרש (ראית איך מליקסון ירד בהליכה בגול השני בקפריסין? איך טיבי חיפף?) ואז יוצאים לחגוג.

הם אמורים להבין שהם איכזבו את האוהדים.
וגם אם זה רק מבחינה חיצונית, להיות בפרופיל יותר נמוך ולהראות שגם הם מאוכזבים מהתוצאה.

לא מצפה מהם להיות בעוצר בחדרים ולהיות באבל עם פרצוף של תשעה באב.
שיעשו קניות ושיקחו אויר. אבל לצאת לקזינו ישר אחרי שסימו קמפיין של זילזול זה פשוט מריח לי רע.
סטנפורד ואמיר:
לא שאני חולק עליכם יותר מידי, אבל בכנות אם היתם יודעים ששחקני יוניטד ישר אחרי ההפסד לארסנל, הלכו להמר וחגגו באיזה קזינו, זה לא היה מפריע לכם?

פשוט צורם לי כל העסק הזה.
אבל בעיקרון, אתם צודקים יש דברים הרבה יותר גרועים בספורט הישראלי ביי פאר מזה.

Shusaku
אופטופיק:
דוגמה רעה רונאלדיניו, הסיבה היחידה שלפי דעתי מנעה ממנו מלהפוך להיות גדול השחקנים בכל הזמנים לפי דעתי
זה ההתנהלות שלו מחוץ למגרש.
הוא נגע בטופ, ואז קרס לרוב בגלל ניהול קלוקל של הקרירה שלו ואותו אורך חיים שאתה מתאר בהודעה שלך.