נבחרת ישראל :: 3-0 נגד תשעה שחקנים אלבנים

(moshe34) #917

כתבה של אוריאל דסקל מלפני 3 שנים מסבירה למה לא נעלה ליורו.
לא חוכמה בדיעבד.

(chelsea777) #918

בסופו של יום זאת אכזבה גדולה. עם איך שהטורניר התחיל, אם איך שזה המשיך. גם אם היינו מנצחים את קפריסין, הניצחון של בוסניה היה מביא אותנו גם ככה כאנדרדוג לעלייה למחזור האחרון, אבל לפחות אז היינו יכולים לומר שעשינו את מה שיכולנו בבית עם שלוש נבחרות עדיפות עלינו. אבל לא. בפעם המי יודע כמה ישראל מפשלת ברגע האמת מול נבחרת נחותה שאין לה על מה להילחם מול אצטדיון ביתי מלא. זה מביך, זה רע, זה בזיוני וזה בעיקר מגיע לנו. עם ההגרלה של המונדיאל אפשר רק למכור כרטיסים יקרים, וסביר להניח שבמוקדמות יורו 2020 המצב לא יהיה טוב יותר.

(FútbolEs) #919

אני רוצה להסתכל קדימה לעבר המינוי של המאמן הבא.
אני לא אוהב שמחליפים מאמן נבחרת באמצע עונה, אני חושב שזה פוגע ביכולת למצוא מאמן ראוי, במיוחד בנבחרת כמו ישראל שהמאמנים המקומיים הטובים נמצאים בדרך כלל בארץ, קרוב לוודאי גם בקבוצות הצמרת ואולי גם יסרבו לעזוב בעיתוי כזה את הקבוצה שלהם.
לכן זה מעלה בי תהייה, האם כדאי למנות מאמן ישראלי פנוי (אלישע לוי?) אך ורק לקמפיין הנוכחי, שיהיה קמפיין ‘פרווה’ בלבד, או לחפש מאמן זר או באמת לנסות להביא את טובי המאמנים הישראלים (רן בן שמעון, שהגישה שלו טובה לנבחרת אך ביכולת אני לא בטוח; רוני לוי, שאת הכישלון הנוכחי בחיפה אני מייחס לכישלון הכללי של חיפה כקבוצה בשנים האחרונות) שינסה לבנות דרך, כמו שאוהבים לקרוא לזה בתקשורת, וימונה בחוזה לפחות לשני הקמפיינים הקרובים שהפוקוס כמובן על טורניר מוקדמות היורו הבא.

למנות מאמן נבחרת לטורניר הקרוב בלבד, תהיה מעין ‘ברירת מחדל’, כלומר, אין באמת אופציה ראלית בשוק המאמנים אך בגלל שחייב למנות מאמן, אז נמנה אחד כזה לטורניר הקרוב ואחר כך נראה.
אני באמת חושב שאין אף מאמן פנוי שכרגע ראוי לאמן את הנבחרת. הטוב ביותר שאני מצליח לחשוב עליו הוא אלישע לוי אבל אני בכלל לא בטוח ברמתו לאמן את הנבחרת.
לכן, למנות את אלישע לוי, או כל מאמן פנוי אחר כרגע (ערוץ הספורט יגיד בתשובה: קלינגר), יהיה סיכון לטווח ארוך וכשמסתכלים על הקשיים באיתור מאמן בחודש-חודשיים הקרובים לנבחרת הכי נוח יהיה למנות מאמן כזה לקמפיין הנוכחי וכשהוא יסתיים בחורף 2017, לבדוק את האופציות העומדות בפני ראשי ההתאחדות.

למנות מאמן נבחרת לטווח ארוך, קרי שני קמפיינים, יהיה הדבר הטוב ביותר שאפשר לעשות. השאלה מי? השניים שציינתי את שמם למעלה כנראה לא יסכימו לעזוב את המועדונים שלהם ולהתמנות, רן נמצא בתקופה מצוינת עם פתח תקווה ורוני לוי לא ירים ידיים בחיפה. עוד אופציה הוא אולי ברק בכר, אבל הוא רק התמנה לבאר שבע. אז נשארנו עם מאמנים זרים, רק שראינו מה קרה פעם אחרונה כשנשארנו רק עם סוכרייה בפה, תודה על ההשתתפות.

ומפה אמשיך את מה שאמרתי בהתחלה - לפטר מאמן נבחרת באמצע עונה, זה רעיון רע. האם זה יזיק שהוא ישאר עוד חצי שנה ויאמן רק עוד 1-2 משחקי ידידות? הרי בסוף העונה, שוק המאמנים יהיה הרבה יותר פתוח. מכאן עופר עיני, ההחלטה שלך.
אשמח לדעת גם מה אתם חושבים בעניין.

(דניאל.) #920

אל תעלב, אבל קראתי רק את הפסקה הראשונה ואת השאלה שלך בסוף. למה? כי זה לא רלוונטי, המצב תמיד יהיה אותו דבר, פלוס לשם, מינוס לפה, זה עדיין יהיה אותו הדבר.

(moshe34) #921

אני באמת חושב שאתם לא מבינים את הבעיה האמיתית של נבחרת ישראל.
זה לא באמת עניין של מאמן זה או מאמן אחר.
וזה לא ישנה כלום, אם תביא מאמן ב במקום מאמן א.
בקמפינים האחרונים הביאו את כל המאמנים הכי טובים שיש בארץ פלוס שתי מאמנים זרים (נילסן ופרננדס) כולם ניכשלו.
ותמיד בסוף היה את אותו דיון הזה על הכישלון.
אפשר לשנות את השמות בכתבות וזה תמיד אותם דברים.
אתה רוצה לדעת מה צריך לשנות?
תתחיל בזה שתקרא את הכתבה של דסקל שהבאתי למעלה.
הערת אגב:
נילסן היה המאמן הכי טוב שהיה פה מאז שהצטרפנו לארופה, הפשע הכי גדול של גברי לוי היה הפיטורים שלו.

(acmilan3) #922

אני באמת ובתמים לא חושב שזה ישנה משהו להחליף מאמן.
העיתונים הישראלים לא מבינים איך איסלנד, סלובקיה, אלבניה עולות וישראל לא. מילת הקסם שתסכם הכל היא מקצוענות. אין פה רמת מקצוענות בשיט החל מרמת אימונים , מתקנים והאופי של השחקן ההישראלי המחורבן.
להחליף את המאמן זה כמו לתת אקמול לחולה לב. ככה לא נגיע לכלום.

(Tronas) #923

תמצית הכדורגל הישראלי, זה שעוצר באמצע חימום ועושה צחוקים כשהמאמן לא מסתכל, זה שמעגל פינות והלא מקצוען ב2 מילים, מסתכמת בטעות של מליקסון בגול השני. “אבל אני לא מגן”, בזריקת *** הזאת, בהרמת האף שמסתיימת בהפסד ביתי לקפריסין, שפשוט רצתה יותר.

(FútbolEs) #924

[QUOTE=mos34;1647944]אני באמת חושב שאתם לא מבינים את הבעיה האמיתית של נבחרת ישראל.
זה לא באמת עניין של מאמן זה או מאמן אחר.
וזה לא ישנה כלום, אם תביא מאמן ב במקום מאמן א.
בקמפינים האחרונים הביאו את כל המאמנים הכי טובים שיש בארץ פלוס שתי מאמנים זרים (נילסן ופרננדס) כולם ניכשלו.
ותמיד בסוף היה את אותו דיון הזה על הכישלון.
אפשר לשנות את השמות בכתבות וזה תמיד אותם דברים.
אתה רוצה לדעת מה צריך לשנות?
תתחיל בזה שתקרא את הכתבה של דסקל שהבאתי למעלה.
הערת אגב:
נילסן היה המאמן הכי טוב שהיה פה מאז שהצטרפנו לארופה, הפשע הכי גדול של גברי לוי היה הפיטורים שלו.[/QUOTE]
אתה יכול להתחיל לבנות משהו, אבל עם החלפת מאמן כל שנתיים אתה לא תתקדם.
הבעיה של נבחרת ישראל היא לא המאמן, אני מסכים איתך. אך מבחינת המאמן, השאלה שלי כוונה לכך שהאם צריך למנות מאמן שכבר מעכשיו יוביל איזשהו התחלה של פרויקט חדש בכדורגל הישראלי (שאני יוצא מנקודת הנחה שראשי ההתאחדות יועילו לעשות משהו עם התפקיד שלהם), או למנות מאמן רק לקמפיין הקרוב שהוא בוודאות יהיה עוד קמפיין רגיל בהיסטוריה של נבחרת ישראל ואחר כך לראות מה קורה.

(moshe34) #925

הבעיה בכדורגל הישראלי שהוא רקוב מהיסוד.
מהילדים עד הבוגרים.
אתה רוצה לשפר את הרמה וליצור נבחרת תחרותית?
זה לא יעזור החלפה רק של מאמן וזהו.
צריך ללמוד ממדינות שעשו שידרוג בספורט בעצמם.
דוגמה מצוינת זה איסלנד.
צריך להקים צוות אימון זר (בדומה למכבי ת"א) על כל מערך אימון נבחרות ישראל מהנערים עד הבוגרים.
להעיף את כל האלי אוחנות שמאמנים שם.
ליצור בידוד מלא מהעיתונאים והתקשורת מהנבחרת וצות האימון.
צריך להחיל חוקי אימון נוקשים שיחולו גם על המועדונים הפרטים בקשר לגידול נוער ובעיקר בקשר לאימון גופני ודיאטת תזונה.
לאסור מצב שמאמן של קבוצת כדורגל מקצונית (לא משנה אם זה בוגרת או נוער) יהיה ללא תעודת אימון מתאימה.
(תראו לי באיזה קבוצה בארופה נותנים למאמן ללא תעודת אימון לאמן קבוצה מקצוענית ).
לצמצם מספר קבוצות בליגה העל.
לאסור זרים בליגה לאומית.
[B]למנות מנהל מקצועי לנבחרת ישראל שהיה אחרי על כל מערך הנבחרת מהנוער ועד הבוגרת כמו גורדי קרויף במכבי ת"א[/B].
אני היתי מקים ועדה שתלמד מה עשו במדינות כמו איסלנד על מנת לישם את זה פה בארץ.

זהות המאמן הבא הוא רק נקודה אחת בתהליך שלם שצריך לקרות על מנת ליצור שיפור ברמת הנבחרת.
וברור שצריך לתת למאמן הבא חוזה לטווח ארוך (בלתי אפשרי להשיג משהו בקמפיין הבא).
חשוב מאוד, למנוע מכל מיני יועצי אחיטופל לתת עצות ולהפיל לחץ פסול, ולכן פה החשיבות שלהעסיק זרים כתור מאמנים ויועצים.

(ערן א.) #926

משה כל זה טוב ויפה, אבל גם זה לא יעזור, כי יש דבר אחד ששום מאמן, ועדה, קבוצת חשיבה, אנשי מקצוע מהטובים ביותר, או השד יודע מה לא יוכלו לתקן: המנטליות הרקובה של השחקן הישראלי.

(FútbolEs) #927

שוב, אני מסכים עם כל מה שאתם אומרים והשאלה הייתה בהתאם למצב המאמנים הנוכחי וכוונה כלפי מה שאמרתי למעלה. אני לא רואה מאמן זר מגיע וקשה לי לראות את בן שמעון או רוני לוי עוזבים את הקבוצות, אז זה העלה בי תהייה כלפי אורך החוזה של המאמן הבא.
אבל, אני גם רוצה להצטרף למה שאתם אומרים. הדור הנוכחי של הכדורגלנים הישראלים וגם הצעירים שביניהם, יהיו כישלון. כי הם לא עברו תהליך מקצועי מספיק. הרמה של הנבחרת והכדורגל הישראלי תעלה כשישפרו את תשתיות הילדים והנוער, שבאמת יתחילו להשקיע.
אני יכול להעיד שהייתי בכמה וכמה משחקי ילדים בשנה האחרונה. חלק לא קטן מהמגרשים - בושה. חוסר מקצוענות והתנהלות גרועה. למרות שאני לא יודע איך הולכים האימונים, אני יכול לתאר לעצמי.

ערן א. , המנטליות של השחקן הישראלי העצלן תשתפר כשינחילו בהם ערכים מקבוצות הילדים. לפי דעתי, עד גיל 13 לא צריכה להיות תחרותיות בקבוצות. שיהיו משחקים סוג של ידידות. כיום, לילדים אכפת אם הם הבקיעו או לא. הנאה מהמשחק? תלוי אם אבא מרוצה או לא. למידה מטעויות - מה זה בכלל? לרוץ במגרש - טוב, כשהייתי קטן זה היה נחמד, אבל מה אני צריך עכשיו לרוץ, אני אעמוד למעלה ואחכה לכדורים!
כשינחילו בילדים ערכי השקעה, התמדה ומקצוענות, מנטליות השחקן הישראלי תשתפר.

אז אין טעם לדבר על שיפור הדור הנוכחי או להוציא מהם יותר, כי זה מה שהם מסוגלים. אבל, מינוי מאמן נבחרת לטווח ארוך (יחד עם מאמן מקצועי, כמו שצוין) בנוסף להתחלת פרויקט נכון למען עתיד הכדורגל הישראלי, יהיה צעד ראשון ונכון בדרך הלאה.

(moshe34) #928

לכתוב הכל נורא כאן והמנטליות שלנו דפוקה זה לא מועיל לכלום וזה מזכיר לי את קופמן.
רן בן שמעון? מה הוא עדיף על גוטמן? רוני לוי? מה הוא לא מסתדר עם בניון אז עם זהבי הוא יסתדר?
אין מאמן ישראלי שמסוגל להוציא את העגלה מהבוץ (לצורך העניין אין גם מאמן זר שלבדו יכול לעזור)
אבל [B]אני לא מקבל את[/B] הגישה הפופליסטית הזו, שהכל רקוב פה ואי אפשר להשתפר וזה שהכדורגל הישראלי הוא עצלן זה גזירת גורל…
תסתכלו על הקבוצות שהעפילו ליורו או לפליאוף, לא מעט מהם דיברו לפני כמה שנים כמוכם באותה יאוש והופ עם למידה והשקעה עכשיו הם ביורו ואנחנו אוכלים את הלב.
עם למידה נכונה השקעה אורך רוח וסבלנות, אפשר לשפר דברים.
עצלנות וחובבנות זה משהו נלמד זה לא בא בDNA.
תשאלו את בלגיה, לפני לא מעט שנים הם היו במשבר אמיתי הכדורגל שלהם לא הגיע לכלום, הם עשו חושבים עבדו קשה השקיעו בנוער ובתשתיות.
ועכשיו הם קוצרים את הפירות של העבודה הקשה שלהם עם אחת הנבחרות הטובות בעולם.
שהיה ברור, גם עם תהיה מהפכה אמיתית פה והיה שינוי, אנחנו נראה את הפרות לא מחר ולא מחרתיים, אלא בעוד הרבה מאוד שנים.
זה עניין של השקעה שמתלוה לזה סובלנות.

(דניאל.) #929

[QUOTE=Tronas;1647967] “אבל אני לא מגן”, בזריקת *** הזאת, בהרמת האף שמסתיימת בהפסד ביתי לקפריסין, שפשוט רצתה יותר.[/QUOTE]

מליקסון אמר את זה?

בתור שחקן בעבר, עם תקופות קצרצרות בילדים במכבי חיפה ובנערים בטוברוק, אני יכול לשפוך קצת אור, כי על הנושא הזה דיברתי עם חברים ואבא שלי מגיל 8-9(!!!). אני לא צוחק, מגיל 8-9 הייתי מודע ומאז קראתי וחקרתי וחוויתי בעצמי ויש לי מה להגיד:

שינוי צריך לבוא מהכי הכי למטה, להכי הכי למעלה. קרי- מילדים, לבוגרים. יש מספר בעיות בכדורגל שלנו שהייתי רוצה להציג (אני מיואש מלהסביר ולפרט, תכלס כולם כבר זורקים אחד גדול על הכדורגל פה אז למי אכפת?).

בילדים, מרגילים אותך לנצח, זה הכי חשוב. כן, עובדים איתך על יסודות במקומות טובים, אבל על הדרך הכי חשוב זה לנצח לא משנה מה. אני לא אשכח שהגעתי לליגה במכבי, הייתי חלוץ שמבקיע מכל מצב (חבל שהרסו אותי) ובאיזה אימון הבקעתי גול וכמה שחקנים צרחו עליי “למה אתה לא מוסר לי!?!?!?!?” והתחילו להוריד לי את הבטחון. הם צעקו כי הם רצו להבקיע בעצמם, כי הם רצו להיות אלה שהביאו את הניצחון, אפילו אם זה באימון, כי זה מה שהם יודעים- אני אבקיע, אנחנו ננצח, אני אהיה הכי טוב וזה הכי חשוב. -> כמובן שלא.

אתה כל כך לחוץ על לנצח, שאתה מפחד לעשות טעות. מה זה לטעות? זה לגיטימי, חובה חובה לטעות כדי ללמוד מזה. וככה גדל לך שחקן שהוא מפוחד, שהוא לחוץ, שהוא אפילו לא יודע לטעות כי הוא מפחד וכן, כשהוא טועה, כי זה תמיד ייקרה לכל אחד- הוא לא יודע איך להתמודד עם זה ואיך לתעל את זה, כי הרגילו אותו לנצח ואם הקבוצה מפסידה אז הוא אשם והוא אפס ויעיפו אותו מהקבוצה. - [B]זאת אחת הסיבות למה שחקנים יישראלים נופלים במעמדים גדולים, הם לחוצים כי זה מושרש בהם עוד כשהם ילדים.

[/B]בנוסף, יש את עניין המאמן בקבוצת כדורגל לאורך כל הגילאיים, לא רק בוגרים: מאמן לא מרוויח הרבה מאימון ילדים, זו בשבילו השלמת הכנסה וכשהוא מאמן קבוצה, הוא גם לחוץ להצליח איתה כי הוא מקבל על זה כסף ואם הוא לא מביא תוצאות הוא מפוטר. ולמה זה גורם? להזניח הטמעת יסודות בילדים, איך לשחק, איך לעמוד נכון כי זה בכלל לא מעניין אותו וגם ליצור לחץ, רק לנצח, המון צעקות מצד המאמן כלפיי ילד, אווירה לא נעימה וזאת עוד סיבה. ולא, זה לא 100% ככה. שוב, בקבוצות הגדולות האימונים באמת ברמה, אבל עדיין המאמנים צורחים על ילדים ועדיין המוטו זה רק לנצח כי הפרנסה שלו עומדת על הפרק וזה יוצר סביבה לא טובה לילד להתפתח בה, כי גם אם שאב יסודות טובים, הוא ייצא מפוחד ולחוץ בעתיד. ו…אם המאמן היה מרוויח משכורת מלאה מאימון קבוצה, הוא היה משקיע את כולו בילדים, בעבודה נכונה, בדגשים והם היו משתפרים עוד יותר.

לא שכחתי להנ’‘ל את עניין הליגות. בישראל, ילדים מטרום ב’ (שזה ילדים בבית ספר יסודי ומטה) יש ליגה תחרותית וגם גביע. ילד, עד גיל 15-16 בגג, לא צריך להיות בליגה. מהות הכדורגל באותן שנים היא הקניית ערכים ומשמעת, לימוד יסודות, עבודה על כושר גופני ברמה גבוה ביותר (לא מה שקורה כאן) ושאר דברים. אבל לא ליגה. בשאר המקומות בעולם, אני לא יודע מדינה מדינה, אבל אני כן יודע שלא בכל המדינות יש ליגות אלא סתם משחקים לכיף, בעיקר בגילאים הקטנים, כי מה שחשוב זה לשחק את המשחק וללמוד ולא לנצח בכל מחיר על חשבון דברים אחרים.
בנוסף, אם יש משחק ליגה, ילד יכול לשבת על הספסל כל המשחק, או לעלות לאיזה 20 דקות וזה מוחק אותו והכדורגל מאבד אולי עוד כישרון בפוטנציה. (בגילאים האלה משחקים שביעיות, שמיניות…).

ליגה צריכה להתחיל בגיל 15-16, להכניס את השחקן טיפה יותר לרצינות, אחרי שהוא למד וספג הרבה יסודות, הוא יודע איך לשחק את המשחק, הוא כבר יחסית גדול כדי טיפה להכניס אותו לתחרותיות, הוא לא בא מגיל 8-9 לחוץ ומפוחד והוא יותר בשל לעלות לשלב יותר רציני, אבל בנוסף הוא גם יודע יותר טוב את המשחק ויש לו יסודות הרבה יותר טובים.

יש את עניין הכושר. הייתי צריך להתחיל בו, אבל אם הגעתם עד לפה בהודעה (אחרי כל החפירה) אז הכל בסדר. לכדורגלן הישראלי, אין כושר גופני מספיק גבוה. בלי כושר, אתה לא תהיה שחקן טוב, לא משנה כמה כישרון יהיה לך ברגלים, כמה מראדונה תהיה כמה אתלט תהיה, בלי כושר- אתה לא יכול לעשות כלום! השחקן הישראלי לא בכושר מספיק טוב ונכניס לתוך הכושר את העניין הפיזי- אין פה עבודה מספיק רחבה על הפן הזה, כשהוא למעשה הכי חשוב. אתם יכולים להסתכל על מלא שחקנים בעולם שהם לא כישרוניים והם שחקנים מעולים, אבל בעיקר בזכות זה שיש להם כושר, הם מסוגלים לרוץ כל כך הרבה, החשיבה שלהם מהירה והפעולות שלהם רגילות לחלוטין. כושר זה אלמנט הכי הכי הכי חשוב בכל ספורט שהוא, כי כשאין לך אוויר, הגוף לא מתפקד ויותר מזה- המוח לא מסוגל לחשוב.

האימוני כושר בקבוצות הם בסדר, לא מדהימים, לא כאלה גרועים (שוב, רק בהשוואה לקבוצות הגדולות כי בקבוצות הקטנות זה אסון) אבל דרוש שיפור.

עוד נקודה והיא חוסר תיאום עם הבתי ספר. ברוב המקומות באירופה, יש תיאום עם בתי הספר, או שהילד הולך לפנימייה ושם יש בית ספר ככה שיש אינטרקצייה. בארץ, הרבה ילדים מפסידים או מפה, או משם ולא יוצאים אפילו שחקנים כי לא היה את התיאום הזה, או כי לא הייתה אופציה לפנימיה בשבילם. רק בקבוצות הגדולות יש פנימייה ואז החיים יותר פשוטים וקלים, אבל יש עוד קבוצות בכדורגל ויש עוד שחקנים שאלמלא א’ ב’ ג’, יכלו לצאת שחקנים ולממש פוטנציאל.

מתקנים. אני לא מסכים שהמתקנים לא טובים. שוב, רק בקבוצות הלא טובות לפעמים אין מתקנים, לפעמים המגרש תפוס, או שהוא בכלל מגרש חול ולא דשא, האימון קצרים מדיי, אין תנאים מתאימים וכיוצא בזה. אבל בקבוצות הגדולות המתקנים יחסית טובים מאוד, אני לא חושב שעל זה קם ונופל השחקן הישראלי, אם כי שוב- שחקן שיש לו פוטנציאל אבל לא מוצא את עצמו בגלל חוסר בטחון, היעדר כושר ובנוסף הוא נמצא בקבוצה ללא מתקנים…סוג של הלך עליו. ולא, זה לא שאם הוא היה שחקן מספיק טוב הוא בכלל לא היה בקבוצה כזו אלא בקבוצה טובה עם מתקנים, כי לפעמים אלו אותם ילדים שנופלים בין השורות עוד קודם לכן ואז זה גלגל אחד גדול.

יש גם את עניין הצבא, תרצו או לא תרצו כולם מחוייבים להתגייס ובדרך הזו הרבה מאוד מהנערים לא ימשיכו להיות שחקנים. אז נכון, בגילאיים האלה יש נבחרות ויש כבר איזשהי תבנית, איזשהו מבנה, של שחקנים שימשיכו להתאמן בתקופת הצבא. אבל עדיין, יש שחקנים שהם לא בנבחרת, לא ספורטאים מצטיינים או פעילים, שיכולים לעשות את הפריצה עוד שנה, עוד שנתיים וזה לא קורה בגלל הצבא והכדורגל גם ייאבד אותם. זו נקודה שקשה להתעלם ממנה, אבל אפשר להסתדר גם בלעדייה, כי היא יותר בגדר תירוץ.

אין לי כוח יותר לרשום, אבל צריכים להבין כמה דברים נקודתיים מההודעה: כושר גופני, עבודה נכונה עם שחקן, פחות לחץ, משכורת למאמן שיבוא לאמן ולא רק לנצח כדי להחזיק במשרה וביטול ליגות לילדים עד גיל 15-16.

כשילד ייגדל בצורה כזו שעובדים איתו על כושר גופני מילדות, ועובדים איתו נכון על יסודות, ולא מלחיצים אותו או משרישים בו פחד, כשיהיה לו מאמן שזאת העבודה שלו והוא ישקיע רק בילדים כי זאת העבודה שלו בלבד, אזזזז אותו ילד יעלה לקבוצת נערים יותר מוכן, אז אותו ילד יתחיל להכנס לשיטת הליגה כשהוא בכושר מצויין, אז הוא יתחיל להבשיל כשיש לו יסודות, כשהוא לא לחוץ, כשהוא יודע שלעשות טעות זה לא סוף העולם ואז הכל ייראה יותר טוב.

(Tronas) #930

דניאל, בעניין הצבא, היום כל שחקן שנמצא במסגרת כדורגל (או ספורט בכללי) מקנה לו תעודת שחקן פעיל (לא מצטיין, שאלה הספורטאים הגדולים בגילאים האלה) והוא מקבל תנאים מקלים מאוד מהצבא, אם זה תפקיד ממש קטן ושעות מאוד מצומצמות, רק כדי להגיד שעשה צבא.

(Yoavne) #931

למרות שמדובר על פורום כדורגל, אכניס חוויות אישיות מהתקופה שלי כשחקן כדורסל במכבי ראשון (ובהמשך למה שדניאל סיפר):
החובה לנצח עולה מעל הכל- במכבי ראשון לציון של תחילת שנות האלפיים, זאת הייתה הדרך היחידה של המאמנים להתקדם. קידום ילדים? לימוד יסודות? שטויות. תנצח ובכל מחיר ותעלה מדרגה.
גרג קורנליוס היה המאמן היחיד שהיה לי שעבד איתנו על יסודות: “לא מעניין אותי מהניצחונות, אני רוצה שתלמדו כדורסל מהבסיס” הוא היה אומר. היום, כמה מפתיע, הוא לא מאמן למרות שהבן שלו הוא בעל פוטנציאל. לעומת זאת, נדב זילברשטיין, מאמן עירוני נס-ציונה, הוא בהמת אדם שלא ראוי לאמן בשום מסגרת. הוא קילל, צעק, בעט בכיסאות, ספסלים, שחקנים, זרק בקבוקי מים והורחק אינספור פעמים על-ידי שופטים. הוא לעג בשחקנים משל היה בובי נייט. ביציע ישב אחד, מוטי ארואסטי, שהבן שלו שיחק איתי בקבוצה. “אני לא יכול לצפות במשך כשהוא צועק ככה” היה אומר, קם ויוצא החוצה. נדב זילברשטיין, מיותר לציין, מאמן היום קבוצת בוגרים לאחר שעבר מסלול שלם במחלקות ילדים, נערים, נוער, גימנסיה ריאלית. לזה אנחנו מחנכים וככה אנחנו נראים.

(דניאל.) #932

[QUOTE=Tronas;1648031]דניאל, בעניין הצבא, היום כל שחקן שנמצא במסגרת כדורגל (או ספורט בכללי) מקנה לו תעודת שחקן פעיל (לא מצטיין, שאלה הספורטאים הגדולים בגילאים האלה) והוא מקבל תנאים מקלים מאוד מהצבא, אם זה תפקיד ממש קטן ושעות מאוד מצומצמות, רק כדי להגיד שעשה צבא.[/QUOTE]

זה בפירוש לא נכון.

(Tronas) #933

מכיר המון מקרים כאלה ממקור ראשון.

(moshe34) #934

בשביל הרקורד הפסדנו 3-1 חמד צימק (בוסניה ניצחה את קפריסין בכל מקרה, כך שזה היה לפרוטקול בלבד)
סימנו מקום 4.
[TW]654032110110535680[/TW]

מי אתם מהמרים המאמן הבא?

(Yoavne) #935

[QUOTE=mos34;1648058]בשביל הרקורד הפסדנו 3-1 חמד צימק (בוסניה ניצחה את קפריסין בכל מקרה, כך שזה היה לפרוטקול בלבד)
סימנו מקום 4.
[TW]654032110110535680[/TW]

מי אתם מהמרים המאמן הבא?[/QUOTE]

יש לי שני רעיונות למאמן הבא: שאול אייזנברג (כי לא יהיה לו מה להרוס, אז לפחות שנקבל סיפורים הזויים), או עופר קוטלר (מנכ"ל סולל-בונה- כי גם הוא מאמין בלהביא בולדוזרים שיהרסו ויבנו מחדש). אגב, הייתי ממליץ על קוטלר גם לראשות הממשלה, כי לפעמים נדמה לי שלזה מדינת ישראל זקוקה.

(Dovi) #936

סליחה שאני נגרר לזוטות אחרי סיום קמפיין כושל אבל בירם כיאל.

אף פעם לא הבנתי מה מחזיקים ממנו ולא הבנתי מה מצאו בו בסלטיק, ההגנה שלו היום היתה סבירה וזה פחות מזיז לי אבל ההתקפה, חירב לנו אחת אחת, וזה לא המשחק הראשון ולא הקמפיין הראשון שהוא עושה את זה.
שום מסירה לא ליעד או בחוזק הנכון.
מקווה שלא ייראה יותר נבחרת, כמובן שאני נותן לו צאנס להשתפר אבל זה כבר ככה יותר מדי שנים ולא נראה שזז משהו מילימטר.