נבחרת ישראל :: 3-0 נגד תשעה שחקנים אלבנים

(Shusaku) #897

יכול להיות שמי שיזכה בהרכב מחודש הוא דווקא גילי ורמוט. גוטמן מאוד מאוד מקובע, וקשה לי לחשוב שאחד מהשניים שציינת הוא זה שיקבל הרכב.

(עידן.) #898

[QUOTE=Shusaku;1646969]יכול להיות שמי שיזכה בהרכב מחודש הוא דווקא גילי ורמוט. גוטמן מאוד מאוד מקובע, וקשה לי לחשוב שאחד מהשניים שציינת הוא זה שיקבל הרכב.[/QUOTE]

ורמוט יפתח בעמדה קדמית יותר. במערך של גוטמן תמיד היו 2 קשרים אחוריים וככה גם יהיה נגד קפריסין

ההרכב המסתמן: מרציאנו;דסה-בן חיים-טיבי-ריקן; ביטון-כיאל; בן חיים-זהבי-ורמוט; חמד

(Raulito-7) #899

[RIGHT]מתרגש לקראת המשחק של הנבחרת, מקווה שלא נחרבן את זה במאני-טיים כמו נגד אוסטריה ב-2001. קראתי טור של רון עמיקם במעריב על המשחק, הוא כתב שהמצב המתוח במדינה גזל הרבה כוחות מהנבחרת ‘שהתמוטטה’ כבר בדקה ה-70 באותו ערב והוא מקווה שהשחקנים ישימו בצד את גל הטרור הנוכחי בצד. ונחזור לכדורגל: זה רגע האמת, אם לא ננצח, ולא חשוב איך - גול בפנדל, גול באופסייד, כדורגל יפה - קונצרט, כדורגל מכוער - אז לא מגיע לנו, גם אם נשכב על השער שלהם ונהיה ‘חסרי מזל’. אין דבר כזה, מחר יום הדין. קפריסין נבחרת פחות טובה מישראל והמשחק אצלנו בבית. עוד נקודה שהועלתה, בישראל היום למשל - השחקנים דיברו על הייאוש של הקהל ב-3:0 נגד ווילס. נכתב אגב שגוטמן רצה להיפגש עם ראשי ארגון האוהדים כדי לשפר את העידוד ואכן הייתה פגישה כזו אבל עדיין לא קרה כלום. גם אם סמי עופר לא דוחף את ישראל כמו שוומבלי דוחף את אנגליה(כנראה שאוהדי הפועל ובית"ר לא יכולים להיות יחד) - זה עדיין לא תירוץ.
אני מצפה מהנבחרת לנצח מחר בכל הרכב. לא מזלזל בקפריסין, לא מדבר על הצגה, אבל זו הזדמנות שלא תחזור זמן רב. בכל-מקרה, לא אוהב את הקרדיט לדור פרץ, הוא משחק טוב כולה בחצי שנה במכבי, קבוצה שגדולה על הליגה, בירם כיאל הרבה יותר מנוסה ממנו וזה חשוב. ניר ביטון יצטרך לתת את האקסטרה במרכז השדה. מעבר לכך שהנבחרת, רצוי שלא תחלק מתנות ותעשה שטויות בהגנה(בהחלט הייתי עולה עם ריקן ולא בן-הרוש וציינתי מדובר) - החלק ההתקפי שלה מטורף. כן, זורם לי גול של דאבור שיעלה אותנו לפלייאוף ויוכיח שבכדורגל כן יש דו-קיום. השלישייה מאחוריו בכלל קטלנית: ורמוט - הטכניקה| טב"ח - המהירות המסחררת| זהבי - הגולים. שיהיה בהצלחה.[/RIGHT][B] אל-אל ישראל![/B]

(FútbolEs) #900

אני לא יודע באיזה מצב כיאל נמצא, אבל לדעתי זה משחק שבו דור פרץ חייב לשחק. הוא נראה שחקן כל כך שקט במשחק שלו, עם המון ביטחון ויחד עם ביטון הם יכולים להוות איום לבעיטות מרחוק.

התסריט המתאים ביותר ללוזריות של הנבחרת היא שבוסניה תהיה בפיגור מול ווילס ובן חיים הבלם יכשיל איזשהו שחקן קפריסאי ברחבה והנבחרת תפסיד. יש לי גם תחושה שזה מה שהולך לקרות. הבעיה היא שמבחינת הסגל שגוטמן זימן אין בלם שיכול להחליף אותו ליד טיבי ודעתי היא שהיה צריך לזמן את עומר דנינו.
מלבד היכולת הטובה שלו, זה היה יכול להיות משחק טוב לקדם את הדור הבא של הכדורגל הישראלי.
ואני לא מוצא שום סיבה למה מרציאנו צריך לפתוח היום.

שיהיה בהצלחה ושהלוזריות תפסח עלינו היום.

(ipxp) #901

[QUOTE=FútbolEs;1647632]
שיהיה בהצלחה ושהלוזריות תפסח עלינו היום.[/QUOTE]

או, עכשיו ההפסד בכיס שלנו. הבוסנים מוסרים תודה.

נ.ב. יש במשחק הזה הרבה לחץ להצלחה על גוטמן, הסיכויים לראות יותר מדי שינויים ברגע כזה פשוט אפסיים.

(chen10) #902

פשוט בדיחה עצובה

(HJKL) #903

לא חשבתי שנעלה, אבל הנחתי שניפול בפלייאוף איפשהו. בתמימותי הנחתי שלפחות עברנו את השלב שבו אנחנו מפסידים לקפריסין והם דופקים לנו את הסיכויים.

יש בלאגן ביטחוני, ביבי ראש ממשלה, והנבחרת מפסידה לקפריסין ברגע קריטי. אולי באמת הזמן הוא מעגל. :lipsrsealed:

(Yoavne) #904

אני מוכרח להודות שאהבתי ואפילו קיוויתי להפסד של הנבחרת היום.
רק במחוזותינו יש אמונה שאפשר להעפיל לטורניר גדול בלי בסיס, בלי סדר וארגון ובלי תוכנית מסודרת ל-20 השנים הבאות. לדידי, הסיבה שנבחרת ישראל לא עולה לטורניר גדול היא לא כשרון, אלא העובדה שמחלקות הילדים מתאמנות ומשחקות על מגרש תפוחי אדמה, שהמתקנים מוזנחים, אין תוכנית עבודה מסודרת ומשמעת (מישהו פעם עבר במגרש כדורגל וראה שחקני כדורגל רצים מחוץ לקווים ולא מעגלים פינות כשהמאמן מסובב את הגב?), “עבודה בחדר כושר” היא מילת גנאי ושווארמה זאת הדיאטה שלהם. כשההורים שלי מבקרים אותי פה, אני תמיד דואג להראות להם איך נראים מגרשים של קבוצות חטיבות ביניים(!)- מגרש דשא מטופח, ילדים רצים ומשקיעים, עבודה על סיבולת, פאסים, הוצאות כדורי חוץ ודריבלים מצאת החמה ועד צאת הנשמה. אצלנו? מגרש של קבוצת בוגרים לא נראה כ"כ מושקע. הילדים פה לא נוגעים בכדור בחודש הראשון של העונה ורק רצים ולומדים את המשחק. אצלנו, לעומת זאת, חושבים שהמציאו את המשחק ושמי שמשקיע “מבזבז את הזמן”. האמריקאים, מאז אירוח המונדיאל ב-94’, בנו תוכנית לטווח ארוך לכדורגל שלהם ומלבד העובדה שהם עוברים סיבוב נוסף בכל פעם שהם מגיעים למונדיאל, הם מגדלים ומייצאים כשרונות לאירופה (כן, אני מודע לכך שהם משחקים מול נבחרות חלשות בהרבה מהם במוקדמות).
אם מאמן נבחרת ישראל, שכל קשר בינה לבין ספורט מקצועני שהוא לא שייט, כדורסל, התעמלות אומנותית או ג’ודו הוא מקרי בהחלט, מרשה לעצמו לחייך כשהוא נופל על “בית קל” עם ווילס, בוסניה ובלגיה, זה אומר דרשני.
הייתי מתאכזב מהפסד הנבחרת אם היא הייתה נבחרת טובה, סטייל ווילס, שפשוט נפלה על מזל רע ולא הצליחה להביא את עצמה לידי ביטוי. אבל הנבחרת שלנו לא שווה מעל 13 נקודות בכדורגל האירופאי של היום. בסה"כ נבחרת ישראל עשתה את מה שציפו ממנה כל אלו שבאמת מבינים איפה אנחנו נמצאים. הגיע הזמן שהתקשורת תפסיק לשקר לעצמה ולנו ונגיד את האמת- אנחנו נבחרת בינונית במקרה הטוב וזה בסדר! אנחנו גם כך טובים יותר בלהמציא טפטפות ואינטרנט לאפריקה דרך לווין.

(chen10) #905

יש פה תקשורת ספורט רקובה שמתפרנסת מההייפ שהיא יוצרת סביב המוצר הפיקטיבי שנקרא הכדורגל הישראלי. מי שמספיק טיפש לשמוע את הבלי ההבלים שמקיאים עלינו ברדיו ובטלויזיה, שיבושם לו. אדם עם עיניים ושכל יודע שכדורגל ישראלי הוא בועה עצובה. והיוצא מן הכלל אינו מעיד על הכלל - מכבי חיפה (שום) והפועל תל אביב (קשטן) היו קבוצות אדירות אבל כאמור הן יוצאות מן הכלל. מנבחרת ישראל אני לא זוכר משחק ברמה אירופית חוץ מאוסטריה. גם המשחק הזה היה יוצא מן הכלל. וזהו.

(acmilan3) #906

טל בן חיים החלוץ הוא מבחינתי תמצית של הכדורגלן הישראלי, הכדורגלן ההישראלי שכל הגאוני כדורגל בארץ מכנים אותו “טכני” כי פה הרי כל ילד שיודע לעשות 2 פדלאדות אבל לא יודע להגביה כדור כמו שצריך נקרא “טכני”. וזה כנראה בעצם שורש הבעיה, אנשי המקצוע (לא המאמן הלאומי שהוא כבר חסר אונים)בליגות ובקבוצות הנוער שבשבילם כמו שאמרתי 2 פדלאדות זה טכניקה. מרמז על רמת ההבנה הלקויה פה בכדורגל, במקום לעבוד על כושר גופני ואטלטיות שזה הבסיס , וכשרואים בבירור הפרש אדיר בפן הזה בינינו לאירופאים מתעסקים בקקה. וקקה הכוונה לפרשנים כמו ברקו ושרף שמבחינתם הבעיה שלא עלינו עם 10 חלוצים ולא שיחק שחקן X במקום Y והרי המאמן הוא “פחדן” לטענתם. עם ניתוח כזה מעמיק של מי שהיה מאמן של הנבחרת ועוד אחד שמתיימר להיות כזה וכל העם מצדד בו אז מה הפלא שלא מגיעים פה לכלום.

(Interista) #907

הופעה מאכזבת מאוד, בעיקר התאכזבתי מזהבי שלמעט מסירה אחת החריב לנו את המשחק. לא אומר שהפסד לקפריסין זה כישלון, אבל בהחלט במעמד כזה מול יריבה שאפשר לנצח ציפיתי שהנבחרת תדע להתעלות על עצמה כי זה היה בהחלט אפשרי.

מה שכן היה ביזיוני זה הקהל שלנו. מקובל עליי שלא מעודדים (הרי גם אני הייתי ולא יזמתי עידוד) אבל השריקות בוז אחרי השער הראשון היו מבישות והרסו לי את חווית המשחק. גם את השריקות לאחר המשחק לאחר שמספר שחקנים נופפו לעבר הקהל לא אהבתי, אבל זה מילא.

(Yoavne) #908

[QUOTE=Interista;1647711]הופעה מאכזבת מאוד, בעיקר התאכזבתי מזהבי שלמעט מסירה אחת החריב לנו את המשחק. לא אומר שהפסד לקפריסין זה כישלון, אבל בהחלט במעמד כזה מול יריבה שאפשר לנצח ציפיתי שהנבחרת תדע להתעלות על עצמה כי זה היה בהחלט אפשרי.

מה שכן היה ביזיוני זה הקהל שלנו. מקובל עליי שלא מעודדים (הרי גם אני הייתי ולא יזמתי עידוד) אבל השריקות בוז אחרי השער הראשון היו מבישות והרסו לי את חווית המשחק. גם את השריקות לאחר המשחק לאחר שמספר שחקנים נופפו לעבר הקהל לא אהבתי, אבל זה מילא.[/QUOTE]

אבל אתה מבין, זה לא מילא! שריקות בוז לקבוצה שלך זה מבייש. שריקות בוז לנבחרת שמייצגת את העם זה מראה על אפס הבנה בספורט וחשוב מכך- בתרבות ספורט. רק במוח המעוות של אוהד הכדורגל הישראלי צריך לשרוק בוז לקבוצה אחרי שער או אחרי הפסד. רק באותו המוח אפשר להאמין שבלגיה היא “הזארד ועוד 10” ובוסניה היא “נבחרת חלשה”. בלגיה, בסה"כ, בנויה על כשרונות מנבחרת הנערים ועד הבוגרים. בוסניה עשתה חיים קשים לארגנטינה במונדיאל. מי הן בכלל?! לנו יש את ערן זהבי (שהוא, כזכור, מבקיע בין הרגליים יותר ממסי,כריסטיאנו ורון ג’רמי גם יחד:) ).
הקהל הישראלי צריך לשרוק בוז לעצמו, לא לSo called שחקנים שלו.

(acmilan3) #909

שריקות בוז אחרי הפסדים מבזים זו לא המצאה ישראלית. זה בכל אירופה, חוץ מאנגליה אולי.

(Interista) #910

[QUOTE=acmilan3;1647714]שריקות בוז אחרי הפסדים מבזים זו לא המצאה ישראלית. זה בכל אירופה, חוץ מאנגליה אולי.[/QUOTE]
לא טענתי שאין את זה במקומות אחרים, כמובן שיש. אני פשוט לא אהבתי את זה.

(acmilan3) #911

לא הייתה מכוונת אליך התגובה, אני הגבתי ל yoavne שטען שרק במוח המעוות של האוהד ההישראלי שורקים בוז לקבוצות אחרי הפסד.

(Dovi) #912

אני לא מסכים.

נכון שהעידוד היה מחפיר במהלך המשחק (וזו באמת מחלה ישראלית, מכבי נגד דינמו בסמי עופר ונגד באזל בבלומפילד הקהל לא נשמע כמעט ברגעים קשים), אבל בסיום המשחק אחרי משחק וקמפיין מבישים כ"כ, הנבחרת הזו ראויה לבוז שלה.
זה לא שהשחקנים התאבדו על המגרש, להפך, אף אחד מהם למעט ניר ביטון, לא הגיע למשחק ולא נתן שמינית מהיכולת הרגילה שלו ושיחקנו נגד נבחרת ברמה שלנו.
אני חושב שגם ביוון היו שריקות בוץ אחרי ההפסד או התיקו לאיי פארו ובצדק, יש להפסיד ויש להפסיד.

(אסף-בארסה) #913

הבוז לנבחרת צודק. 30,000 איש באו אתמול לירושלים עם כל המצב הרגיש במדינה ובעיר הזו בפרט, אני אישית פחדתי להסתובב ברחובות בירושלים אבל החלטתי כן לבוא ולתמוך בנבחרת, וציפיתי לפחות שיראו לחימה ורצון בבית לאור המצב, ובלי קשר לאור כך שזה היה משחק שהיינו חייבים לנצח שהיה שומר על סיכויינו להגיע לפלייאוף. ומה קיבלנו? חבורת מפונקים שלא זזים, לא לוחצים, לא עושים תנועה, לא לוקחים אחריות, ונראים חסרי חשק מול קפריסין. וזו האכזבה הגדולה.

אם הנבחרת הייתה מתאבדת על המגרש ופשוט סובלת מחוסר מזל אף אחד לא היה שורק בוז.

ומה לגבי ערן זהבי? הפרה הקדושה של הכדורגל הישראלי. השחקן הזה מחרבן כל משחק של הנבחרת בקמפיין הזה, משחק בצורה כל כך מביכה ואף אחד בתקשורת לא נכנס בו. אני זוכר את בניון שהיה שחקן הרבה יותר גדול ממנו ומצטיין ממנו בנבחרת בפרט, אחרי כל משחק שלא היה בא לידי ביטוי התקשורת הייתה שוחטת לו את הצורה. לא נורא, עוד מעט הוא יחזור לשבור שיאי שקר של שערים ברציפות נגד הפועל עכו וכפר סבא ומצעד האוננות על ״השחקן הישראלי הגדול בהיסטוריה״ יחזור במלוא הדרו.

נקודת האור היחידה הייתה ניר ביטון שממשיך להיות השחקן המצטיין של הנבחרת בקמפיין מאז קיבל את המפתחות. פשוט תענוג, דוגמא קלאסית לשחקן צנוע שעובד קשה, נטול פוזה ויחסי ציבור, ואתם יודעים מה? גם שחקן כדורגל נהדר. איזה קטע, זה באמת יכול ללכת ביחד.

(DoctorGonzo) #914

רבע שעה אחרונה, בדיוק אחרי השיוויון של ביטון והיאללה של חמד, וזה נראה כל כך קרוב. אבל המנטליות, העצלנות המובנית הזאת בכדורגלן הישראלי השתלטה, והשני של קפריסין. איפה הירידה להגנה באותה פסאודו-מתפרצת? שלושה בלמים פלוס מליקסון אומלל, משאירים את דימטריו חופשי חודשי מול מרציאנו. כל השאר? עוד נרגעו בחצי של קפריסין מהגול של ביטון. ומנגד, נבחרת ששיחקה בחוץ, ושיחקה נהדר, השתלטה על המשחק אחרי 12 דקות, ולא שחררה את הלחץ, עד הסוף. וכל המחמאות מגיעות להם, על המשחק הנייד, על הכושר והמחויבות.
להוציא את הפצצה של ביטון, נבחרת ישראל לא עשתה כלום אתמול. ורמוט את כיאל הורידו הילוך לראשון, זהבי ובן חיים חירבנו את השאר. דסה ובן הרוש בכלל לא היו קיימים בהתקפה. בכל חצי מצב עלוב בועטים, מכל מקום, כאשר אופציית המסירה בכלל לא נשקלת. בן חיים וזהבי, משוכנעים כל אחד שהם אלו שיצילו את המולדת, מכדררים בלי סוף ובועטים לשומקום.

וגוטמן? לאיודע, לא משוכנע בכלל שעם קלופ ישראלי על הקווים זה היה נראה אחרת. יכול להיות כן, שבאותה רבע שעה היינו רואים נבחרת אחרת, כזאת שלא נגמר לה האוויר, ולו מפחד בלבד ממה שיחכה להם לאחר מכן, אבל אולי העצלנות הזאת מושרשת כל כך עמוק שזה תמיד יהיה ככה. וצריך גם לתהות, האם נבחרת שלא מצליחה לגרד נקודות בבית מול בלגיה ו-וויילס, ראויה בכלל להגיע למעמד היורו? האם לא היינו מתבזים שם, ורק מסמנים איזשהו V לא רלוונטי על “היינו”?

(Shearer) #915

ניר ביטון כמה רמות מעל הנבחרת הזאת. אני עוקב אחריו כבר שנתיים והוא במגמת שיפור פראית גם בסלטיק וגם הפך לא רק לשחקן הכי טוב בנבחרת ישראל אלא לדעתי לישראלי הטוב ביותר בעולם. אני באמת אתפלא אם הוא לא יגיע רחוק כבר בזמן הקרוב.
כל השאר לא שווים שאבזבז עליהם זמן. רק אציין שהתפוח רקוב מהיסוד וכל מי שלא מודה בזה פשוט מתעלם מהמציאות. הרבה צריך להשתנות כדי שישראל תוכל להגיע אפילו לפלייאוף.

Sent from my LG-D803 using Tapatalk

(Raulito-7) #916

אני לא זוכר את עצמי לוקח בצורה כזו כישלון של הנבחרת, והפעם זה קרה. ולמרות שאני אחד האוהדים הכי גדולים של אלי גוטמן בפורום וחושב שהוא עשה עבודה טובה רוב הזמן בקמפיין הנוכחי, ואי-אפשר תמיד להאשים את המאמן(ההרכב היה טוב, הוא הלך על כל הקופה בסיום וגם לשחקנים יש אחריות) אבל [B]אי-אפשר לברוח: כישלון ענק, גוטמן חייב ללכת[/B]. אם מקום חמישי והיה מעפיל ליורו - היינו מסיימים במקום השישי. שוב קרסנו ברגע האמת, הפעם זה היה בידיים שלנו. האופי הישראלי המחורבן והמגרעות הידועות כמו הגול במצב נייח והנאיביות - שום היו שם ושמו לנו רגליים. מרגיש לי מגוחך לדבר על חילוף כזה או אחר, רגע כזה או אחר או שחקן כזה או אחר. ובכל-זאת, עוד כמה דברים:

• ערן זהבי: מהשחקן הכי גדול בכדורגל הישראלי היום - הציפיות גבוהות, וגם ביום רע של יתר חבריו - הוא חייב לשחק טוב יותר. משחק עלוב שלו.
  • טב"ח החלוץ: הלך יותר מדי עם הראש בקיר, משחק גרוע מאוד שלו, אולי בדקות האלה מול בונקר היה עדיף שורמוט היה נשאר על כר הדשא.
  • ניר ביטון: איזה שחקן, איזה גול מרגש. מנהל משחק, מתקל, עושה הכל. יש לנבחרת בעל בית, גם אם ביבראס ימשיך לשחק רע בנבחרת כמו תמיד.
  • כל ביקורת שתהיה כרגע - תגיע בצדק. אבל כשזה מגיע משלמה שרף אז זה מגוחך. וגם איווניר מפרשן יפה אבל היה מאמן כושל, קצת מוזר…

כל המגרעות של הכדורגל הישראלי ידועות: הכושר הגופני, המאמנים, המתקנים, החלטורה והשכונה, ההתאחדות. אני לא שואל מתי יהיה פה שינוי גדול, אני בספק אם זה יקרה איי-פעם. אני שואל מתי תגיע ההבלחה החד-פעמית הזו: יורו או מונדיאל, אפילו פלייאוף. נבחרות קטנות מאיתנו עשו זאת. שינוי השיטה של פלאטיני גורם לנו רק לקנא בנבחרות קטנות אחרות ומוציא אותנו באור שולי. עוד לא אבדה תקוותנו? הספירה נמשכת…