נבחרת ישראל :: 3-0 נגד תשעה שחקנים אלבנים

(Blanco 7) #1

הקמפיין החולף:

את הקמפיין הקודם פתחה נבחרת ישראל עם אופטמיות קלה. הגרלה סבירה שוב את נבחרות יוון וקרואטיה, בתוספת לטביה, גאורגיה ומלטה. לצורך ההעפלה לאליפות אירופה הוחלט ללכת על מאמן זר, ומי שנבחר לתפקיד היה לואיס פרננדז הצרפתי שאימן לפני כ7 שנים את בית"ר ירושלים בעידן ארקדי גאיידמק. הכל היה נראה טוב, מאמן נהדר, סגל לא רע בכלל – אפשר לעלות. לא אם זה תלוי בנבחרת ישראל. על הנייר כל מה שישראל הייתה צריכה לעשות זה לנצח את כל הנבחרות החלשות ממנה (לטביה, גאורגיה ומלטה) בבית ובחוץ, ואולי להוציא 4 נק’ מ12 אפשריות במשחקים מול קרואטיה ויוון. ישראל עשתה כמעט את כל מה שנדרש ממנה, פרט לניצחונות על הנבחרות החזקות, ושוב עוד כישלון לאוסף. יש לציין שבתקופתו של פרננדז בנבחרת שיחקו בה קצת יותר מ50 שחקנים, אכן רכבת שחקנים לא נורמלית שלא מתאימה לנבחרת רצינית.
מאזנו של לואיס פרננדז בנבחרת: 15 משחקים, שישה ניצחונות, תיקו אחד ושמונה הפסדים (סה"כ: 40 אחוזי הצלחה).

שילם על אי ההעפלה - פרננדס.

הקמפיין הבא:

לאחר ההצלחה הכבירה שלו בהפועל תל אביב, ההתאחדות לכדורגל לא יכלה להתחמק מהבחירה ומינתה למאמן נבחרת ישראל את אלי גוטמן, בלי שום ספק המועמד הראוי לתפקיד. על תפקיד הסגן שלו התחרו מספר מועמדים, אך בסופו של דבר לקח גוטמן לצידו את עוזרו בהפועל יוסי אבוקסיס. השילוב בין השניים הניב פירות יפה לאדומים בארבע העונות האחרונות, ולאחר עזיבתם, היה ברור שיגיעו לאימון הנבחרת. בניגוד להגרלות הקודמות ההגרלה הפעם לא העירה לנו פנים וישראל הוגרלה לשחק מול נבחרות: פורטוגל, רוסיה, צפון אירלנד, אזרבייג’אן ולוקסמבורג. אמנם את שלושת הנבחרות האחרונות אפשר לנצח, אך מול פורטוגל ורוסיה יהיה הרבה יותר קשה להוציא ולו נקודה אחת. עד עתה הנבחרת בעידן גוטמן שיחקה שלושה משחקים ובשלושתם נחלה הפסדים: 3-2 מול אוקראינה, 2-1 מול צ’כיה ו2-0 מול נבחרת גרמניה.

השילוב הזה עבד נהדר בהפועל, יעבוד גם בנבחרת? גוטמן את אבוקסיס.

[SIZE=6]שחקני המפתח
[SIZE=2]

[SIZE=2]
[/SIZE][/SIZE][/SIZE]שם: דודו אוואט
תאריך לידה: 17/10/1977 (בן 34)
רקורד בנבחרת: 65 הופעות
הופעת בכורה בנבחרת: 10/10/1999 מול נבחרת ספרד

האיש שלנו בין הקורות, נאמבר וואן. השוער הנהדר של מאיורקה פותח עונה מספר 9 בליגה הטובה בעולם – הליגה הספרדית. אוואט עבר בספרד בקבוצות ראסינג סנטאנדר, דפורטיבו לה קורוניה וכמובן בשלוש העונות האחרונות במאיורקה. דודו אוואט הוא מניה בטוחה בהרכב הנבחרת, למרות שנפצע במחזור האחרון של הליגה ולא שיחק במשחק מול גרמניה. בקמפיין האחרון, מוקדמות יורו 2012 ספג אוואט אחד עשר שערים בעשרה משחקים, כמות גדולה מדי עבור שוער הנבחרת שלנו, שצריך לשמור על שערו נקי בהרבה משחקים על מנת שישראל תעפיל למונדיאל 2014.

שם: טל בן חיים
תאריך לידה: 31/3/1982 (בן 30)
רקורד בנבחרת: 67 הופעות, שער אחד
הופעת בכורה בנבחרת: 13/2/2002 מול נבחרת גרמניה

מעוז ההגנה שלנו, האיש שאמור להחזיק את הגנת הנבחרת שתגן על שערו של אוואט. בן חיים התחיל את הקריירה שלו במכבי תל אביב ומשם עבר לממלכה: זה התחיל בבולטון, עבר לצ’לסי, משם למנצ’סטר סיטי שהשאילה אותו לסנדרלנד וממנה עבר לפורסמות שכרגע מחזיקה בכרטיסו. באף אחת מהקבוצות באנגליה, פרט לבולטון בן חיים לא תפס מקום של קבע בהרכב, ואפילו ישב בספסל לתקופות ארוכות, אך הוא ממשיך להתאמן והוא יציב מאוד בהגנת הנבחרת.

שם: יוסי בניון
תאריך לידה: 5/5/1980 (בן 32)
רקורד בנבחרת: 88 הופעות, 24 שערים
הופעת בכורה בנבחרת: 18/11/1998 מול נבחרת פורטוגל

הקפטן שלנו, האיש הכי יציב בנבחרת, האיש שהנבחרת תלוייה בו ונשענת עליו כבר כמה קמפיינים ברציפות – זהו יוסי בניון. את העונה האחרונה העביר יוסי בניון במדי ארסנל, בהשאלה מצ’לסי וסיים עונה סבירה מבחינתו, לגיל 32. בניון הוא בן היחידים ששיחק בשלוש מתוך ארבע הגדולות בליגה האנגלית: צ’לסי, ארסנל וליברפול. כרגע מקומו אינו ברור, הוא מתאמן עם צ’לסי, אך לא בטוח שימשיך במועדון, ייתכן ויושאל למועדון קצת יותר קטן בו יוכל לקבל דקות משחק. בנבחרת אין ליוסי עוד מחליף, והקפטן שלנו צריך להוכיח אחת ולתמיד שהוא ראוי לכבוד שהוא מקבל.

שם: ביברס נאתכו
תאריך לידה: 18/2/1988 (בן 24)
רקורד בנבחרת: 16 הופעות
הופעת בכורה בנבחרת: 3/3/2010 מול נבחרת רומניה

אחד הליגיונרים היותר יציבים שלנו בשנה האחרונה הוא ללא ספק ביברס נאתכו. בנוסף בהפועל תל אביב נאתכו היה השחקן היצירתי של אלי גוטמן במרכז השדה, שידע לעשות עבודה הגנתית אבל ידע גם לתרום בבישולים ובשערים. גוטמן הצהיר כבר שביברס הוא שחקן מפתח בהרכב שלו. בקמפיין החולף, תחת הדרכתו של לואיס פרננדס נאתכו לא זכה לרשום הרבה דקות, כשהיו אלה אלמוג כהן ובירם כיאל שזכו לשחק על חשבונו של קשר רובין קאזאן. נאתכו גם אמר מיד לאחר שמונה גוטמן שהוא שמח על כך ומקווה לקבל יותר צ’אנסים תחת גוטמן שמכיר אותו ואימן אותו בהפועל.

לו"ז נבחרת ישראל:

15/8/2012 בבודפשט: הונגריה – ישראל (משחק אימון)
7/9/2012 בבאקו : אזרבייג’אן – ישראל (מחזור 1)
11/9/2012 ברמת גן: ישראל – רוסיה (מחזור 2)
12/10/2012 בלוקסמבורג: לוקסמבורג – ישראל (מחזור 3)
16/10/2012 ברמת גן: ישראל – לוקסמבורג (מחזור 4)
14/11/2012 ברמת גן: ישראל – בלארוס (משחק אימון)
6/2/2012 ברמת גן: ישראל – פינלנד (משחק אימון)
22/3/2013 ברמת גן: ישראל – פורטוגל (מחזור 5)
26/3/2013 בבלפסאט: צפון אירלנד – ישראל (מחזור 6)
6/9/2013 ברמת גן: ישראל – אזרבייג’אן (מחזור 7)
10/9/2013 במוסקבה: רוסיה – ישראל (מחזור 8)
11/10/2013 בליסבון: פורטוגל – ישראל (מחזור 9)
15/10/2013 ברמת גן: ישראל – צפון אירלנד (מחזור 10)

*יכול להיות שיהיו עוד משחקי אימון
** מקומות המשחקים עדיין לא בטוחים

(jordi alba) #2

כל הכבוד על ההשקעה,יצא מצויין.

אותי מאוד מעניין המערך שאלי גוטמן יפתח איתו,מצד אחד יש 3-4 שהם קשרי אמצע מאוד טובים שמשחקים באירופה,ומצד שני גם האגפים של ישראל טובים מאוד.

(Grish) #3

אתה ענק! כתבה מושקעת ומעניינת!.
עכשיו לגבי הנבחרת-בבית היא חייבת לשחק עם 2 חלוצים תמיד!חייבת לעלות במטרה לנצח.בחוץ מול הגדולות לגנוב.אני לא מאמין בנבחרת אבל מקווה שתעלה.

(שרון.) #4

קודם כל סיקור שלא היה מבייש שום אתר ספורט בארץ, דבר שני שימו את זה בנעוץ.

בנוגע לטקטיקה של הנבחרת, בגלל שאנחנו נבחרת ללא יכולות טכניות/פיזיות וכו’ כמו שאר אריות אירופה אנחנו חייבים לעלות עם 3 קשרים במרכז כדי לנסות לשלוט במגרש.

נאתכו וביטון(עוד לפני שפרננדס זימן אותו ראו איזה כישרון הוא) באנקרים מבחינתי, מפה אפשר לדון עד מחר, אני מאוד הייתי רוצה לראות את קובי מויאל בנבחרת הקשר הכי טוב ששיחק בליגת העל שנה שעברה, בכללי בית"ר של אלי כהן הייתה מצוינת.

אוואט שוער זה ללא ספק. באמת שבכל שאר ההרכב זה דיון עמוק שחייבים לפתוח אותו.

(VISCA) #5

נקווה שגוטמן יתחיל לעשות פלאים בנבחרת, כי הרושם שהותיר מר לואיס “מוצץ הסוכריות” פרננדז לא היה טוב, וזה לא היה רק הרושם, אלא התוצאות. את האמת שבגוטמן אני מאמין, מאמן ענק עם ניסיון רחב, ומעל הכל - ישראלי, שיכול לעשות בנבחרת שינוי גדול, ואולי להוציא אותנו מתפיסת הלוזריות המעצבנת הזאת. יש לנו המון כישרון בנבחרת, וכשאני אומר המון אז זה באמת המון, הבעיה היא הלוזריות המטורפת של ישראל, והבעיה השנייה היא שפשוט יש קבוצות טובות ממנו והרבה יותר נחושות להצליח מאשר אנחנו, וזה חבל מאוד כי שחקנים כמו נאתכו, אוואט, אלמוג כהן(שאני תופס ממנו המון, תתפלאו), ורמוט, שכטר ומעל כולם - יוסי בניון, ראויים להצלחה. אם גוטמן יצליח להרים את הנבחרת מהקרשים(מקום 82 בדירוג, מה קורה פה?!), למצוא מערך מתאים, שחקנים מתאימים ולא בלופים שאף אחד לא שמע עליהם(דוגמת שמואל שיימן ואיתן טיבי למשל), אני מאמין שלאט לאט נטפס אל ההצלחה, ונגיע בעזרת השם לטורניר גדול אחד. אגב, עוד משהו שאני דיי סומך עליו זה החיבור בין גוטמן לאבוקסיס, שלדעתי זה מהלך גאוני להביא אותו לנבחרת ביחד עם גוטמן.

בנוגע לבית שקיבלנו במוקדמות המונדיאל - לדעתי בשלב זה אין לנו סיכוי. בכל זאת, גוטמן רק הגיע ויקח זמן לחבר את הנבחרת ולהגיע למטרות אותם ציינתי כבר למעלה. פורטוגל גדולה עלינו בכמה רמות(ראה יורו 2012), כנ"ל לרוסיה שמשחקת עם מנטליות הפוכה משלנו, וכמובן הרבה יותר טובה משלנו. בסה"כ אלו היריבות בבית שמאיימות עלינו בעיקר, שאר הנבחרות בבית דיי חלשות אבל גם פה אני מאמין שנאבד נקודה-שתיים עם תיקו פה ושם, אולי גם הפסד במקרה הכי גרוע.

לדעתי המקסימום שהנבחרת יכולה להגיע פה זה מקום 3, אחרי פורטוגל ורוסיה(בהתאמה), ומגיע לה מיקום שכזה. המיקום הגרוע ביותר, שללא ספק ולצערנו הרב גם אופציונלי הוא מקום 4-5, כאשר לוקסנבורג וצפון אירלנד, אולי אפילו אזרבייג’ן, יכולות להפתיע. אבל לא, בוא לא ניקח את זה בחשבון כרגע לפחות, אין סיבה לדאגות כאלו, אני מאמין שנעשה את העבודה. ושיהיה בהצלחה כמובן.

(roi&barca) #6

שער:
העמדה היחידה שאין בה מחלוקת, אוואט שוער ראשון, הרוש שוער שני, שוער שלישי זה לא כזה משנה שיהיה דני עמוס.
מגן ימני:
שפונגין חייב לפתוח, אין כיום מגן ימני שמדגדג אותו.
המחליף היחידי שעוד איכשהו סביר זה דגני שכרגע פצוע ולא ברור איך יחזור אחרי הפציעה.
כרגע המחליף צריך להיות גבאי.
מגן שמאלי:
שמואל שיימן וריקן הם היחידים שברמה מספיק טובה, מי שיהיה בכושר יותר טוב צריך לפתוח.
בלם:
טב"ח הוא באנקר, רמי גרשון נראה שחקן טוב ולפחות עד שקינן יקבל דקות משחק משמעותיות הוא צריך לפתוח.
חוץ מזה יש את חיימוביץ שחתם בהפועל, דן מורי ועודד גביש שיתחרו על המקום בספסל, שיר צדק הוא גם אופציה למרות שאני לא מאמין שהוא ישחזר את היכולות שלו מהעונה.
מקווה מאוד שהזימון של טיבי היה חד פעמי.

קשר אחורי/50-50 :
העמדה הכי מגוונת, יש את אלמוג כהן, בירם כיאל, נאתכו, קובי מויאל, קובי דג’אני וניר ביטון שבהחלט ראויים למקום בנבחרת.
לפי העונה האחרונה אני חושב שאלמוג כהן ונאתכו צריכים להיות בהרכב אבל זה תלוי בכושר שלהם בזמן נתון.

קשרי צד/שחקן חופשי:
בניון הוא כרגע באנקר, חוץ ממנו יש את זהבי שלמרות שלא קיבל הרבה דקות העונה הוא ראוי למקום בסגל , רפאלוב שנתן עונה טובה בבלגיה, מליקסון שלמרות עונה בינונית שכללה פציעה קשה יכול בהחלט לקבל מקום בנבחרת,דור מלול שגם כן היה לא רע בבלגיה וכמובן הישראלים בארץ ימפולסקי/גולסה/ורד/אלרואי כהן/עזרא/טב"ח שאם יתנו עונה טובה בליגה ראויים למקום בנבחרת.

חלוצים:
חמד אחרי עונה טובה בספרד בהחלט ראוי למקום, גם בן בסט הוא אופציה מעניינת אחרי עונה מפתיעה בצרפת, שכטר ברמה של הנבחרת אך יצטרך למצוא קבוצה שתיתן לו דקות משחק משמעותיות, חוץ מזה יש את דודו ביטון אחרי העונה המצוינת בויסלה וכמובן אבוחצירה/ דמארי/עמאשה/עטר/ יצחקי ושאר החלוצים בארץ שיהיו ראויים לקבל זימון ביחס לכושר שלהם בליגה.
בן שהר אני לא מאמין שיקבל הרבה דקות משחק בהרטה ברלין ולכן אני לא רואה אותו בנבחרת השנה.

(Blanco 7) #7

[quote=roi&barca;1305918]שער:
העמדה היחידה שאין בה מחלוקת, אוואט שוער ראשון, הרוש שוער שני, שוער שלישי זה לא כזה משנה שיהיה דני עמוס.
[/quote]

מסכים איתך.

מגן ימני:
שפונגין חייב לפתוח, אין כיום מגן ימני שמדגדג אותו.
המחליף היחידי שעוד איכשהו סביר זה דגני שכרגע פצוע ולא ברור איך יחזור אחרי הפציעה.
כרגע המחליף צריך להיות גבאי.
לא בטוח, לא יודע עד כמה שפונגין משחק שם בקפריסין, אבל גוטמן לא יכול, ואני בטוח שהוא גם לא יתעלם מ[B]אלעד גבאי[/B]. מה שאני אוהב אצל גבאי שהוא חזק גם בהתקפה וגם בהגנה, והרי גוטמן אוהב ששני המגנים שלו תוקפים (קנדה/בונדר ובן דיין), שכגם [B]אוראל דגני [/B]בא בחשבון, למרות שכרגע הוא פצוע.

מגן שמאלי:
שמואל שיימן וריקן הם היחידים שברמה מספיק טובה, מי שיהיה בכושר יותר טוב צריך לפתוח.
בקשר לשיימן אני מסכים, אחת התגליות המרעישות של הנבחרת זה שיימן, אבל ריקן לא ברמה מספיק גבוהה כדי להגיע לנבחרת. שיימן ממה שראינו אותו הוא יותר מגן ופחות עולה לעזרת ההתקפה, אך לדעתי מקומו בהרכב הנבחרת. עוד שחקן שיכול לבוא בחשבון הוא [B]עמרי בן הרוש[/B], שגם הוא כעת פצוע אך ברגע שיחזור הוא יכול להילחם על המקום בהרכב.

בלם:
טב"ח הוא באנקר, רמי גרשון נראה שחקן טוב ולפחות עד שקינן יקבל דקות משחק משמעותיות הוא צריך לפתוח.
חוץ מזה יש את חיימוביץ שחתם בהפועל, דן מורי ועודד גביש שיתחרו על המקום בספסל, שיר צדק הוא גם אופציה למרות שאני לא מאמין שהוא ישחזר את היכולות שלו מהעונה.
מקווה מאוד שהזימון של טיבי היה חד פעמי.
כמו שאמרת טל בן חיים הוא באנקר ללא ספק, אחד מהעוגנים של הנבחרת בקמפיינים האחרונים וצריך להמשיך להיות כזה גם בקמפיין הזה. בדרך כלל מי שעמד לצידו במרכז ההגנה הוא רמי גרשון, אך גם לדעתי שדקל קינן יקבל דקות ויחזור לכושר משחק הוא זה שראוי לפתוח. זרקת פה גם שמות מאוד ראויים כמו דן מורי, עודד גביש ושיר צדק - שלושתם בלמים נהדרים ויכולים להיות חלק מהנבחרת. בקשר לטיבי, נכון לעכשיו גם הוא פצוע אך הוא בלם טוב וגוטמן לא התעלם מזה והחליט לזמן אותו, ואני מאמין שהוא ימשיך לזמן אותו כי יש לו את היכולות הדרושות לבלם. עוד שחקן שיכול להיות הבלם השלישי, למקרה של פציעה (טפו טפו טפו): [B]אושרי רואש[/B].

קשר אחורי/50-50 :
העמדה הכי מגוונת, יש את אלמוג כהן, בירם כיאל, נאתכו, קובי מויאל, קובי דג’אני וניר ביטון שבהחלט ראויים למקום בנבחרת.
לפי העונה האחרונה אני חושב שאלמוג כהן ונאתכו צריכים להיות בהרכב אבל זה תלוי בכושר שלהם בזמן נתון.
הרבה אופציות יש כאן לגוטמן, אך הכל תלוי בסגנון המשחק שלו - האם הוא פותח עם שלושה קשרים במרכז השדה (לדעתי הם אמורים להיות נאתכו, אלמוג כהן וניר ביטון/כיאל), שיקנו לו שליטה במרכז השדה, או עם קשר אחורי אחד וקשר 50/50 (נאתכו וידין לטעמי). כמו ששמתם לב בשני המקרים השחקן שפותח הוא נאתכו כמובן, הליגיונר המצטיין שלנו השנה, גוטמן כמובן כבר הצהיר שהוא אמור להיות בורג מרכזי בהרכבה של הנבחרת.

קשרי צד/שחקן חופשי:
בניון הוא כרגע באנקר, חוץ ממנו יש את זהבי שלמרות שלא קיבל הרבה דקות העונה הוא ראוי למקום בסגל , רפאלוב שנתן עונה טובה בבלגיה, מליקסון שלמרות עונה בינונית שכללה פציעה קשה יכול בהחלט לקבל מקום בנבחרת,דור מלול שגם כן היה לא רע בבלגיה וכמובן הישראלים בארץ ימפולסקי/גולסה/ורד/אלרואי כהן/עזרא/טב"ח שאם יתנו עונה טובה בליגה ראויים למקום בנבחרת.

שוב, גם כאן השאלה היא באיזה מערך יבחר גוטמן. יוסי בניון הוא סוג של באנקר, ועל העמדה הבודדת לצידו/שתי עמדות יש כל כך הרבה שחקנים שיתחרו: מאור מליקסון שהמעבר לפולין עשה לו רק טוב ופורח בויסלה, ערן זהבי שאמנם לא שיחק גם יתמודד על המקום, יש גם את [B]גילי ורמוט[/B] שעשה חצי עונה נחמדה בדה גראפשחאפ וכרגע מחפש קבוצה, ליאור רפאלוב שבאמת נתן עונה יפה בבלגיה והשמות שהזכרת פרט לימפולסקי לא מתאים למעמד הזה.

חלוצים:

חמד אחרי עונה טובה בספרד בהחלט ראוי למקום, גם בן בסט הוא אופציה מעניינת אחרי עונה מפתיעה בצרפת, שכטר ברמה של הנבחרת אך יצטרך למצוא קבוצה שתיתן לו דקות משחק משמעותיות, חוץ מזה יש את דודו ביטון אחרי העונה המצוינת בויסלה וכמובן אבוחצירה/ דמארי/עמאשה/עטר/ יצחקי ושאר החלוצים בארץ שיהיו ראויים לקבל זימון ביחס לכושר שלהם בליגה.
בן שהר אני לא מאמין שיקבל הרבה דקות משחק בהרטה ברלין ולכן אני לא רואה אותו בנבחרת השנה.

גם בעמדה הזאת יש לגוטמן בחירה רבה. יכולים להיות שיתופי פעולה רבים כגון דמארי-חמד, שכטר-ביטון, עמאשה-שהר ועוד שילובים בין השישיה הזאת. גם עטר ראוי להגיע לנבחרת, למרות שהוא סוג של ערס. לא מסכים איתך בקשר ליצחקי - השחקן הזה גידל מה שנקרא בימינו כרס בירה, לא מתאים לנבחרת ואני מקווה שגוטמן לא קרא את מה שכתבת לגביו. בימיו הגדולים בביתר אין ספק שהיה לו מקום בנבחרת ואפילו מקום בהרכב, אבל אחרי שתי עונות במכבי, אני לא רואה אותו מגיע לנבחרת. אוסקר וג’ורדי כבר זיהו את זה כנראה והחליטו לשחרר אותו מהקבוצה. עוד יכולים לבוא בחשבון: [B]טוטו תמוז [/B]שלא נספר למרות עונות טובות בהפועל, [B]שלומי ארבייטמן [/B]שחוזר השנה לקבוצתו גנט וצפוי לקבל דקות רבות, וגם תתפלאו לשמוע [B]רוברטו קולאוטי [/B].

(Saar_D) #8

אני אוהב מאוד את אלי גוטמן ואני חושב שהוא מאמן ענק,אבל ממה שראיתי במשחקי הידידות,אני חושב שהוא קצת מגזים עם זימון השחקנים של הפועל תל אביב.

(jordi alba) #9

[QUOTE=jose callejon21;1306645]אני אוהב מאוד את אלי גוטמן ואני חושב שהוא מאמן ענק,אבל ממה שראיתי במשחקי הידידות,אני חושב שהוא קצת מגזים עם זימון השחקנים של הפועל תל אביב.[/QUOTE]

אני גם חושב,הוא זימן לא מעט שחקנים של הפועל תל אביב,אבל יכול להיות שזה נכון,אבל מצד שני זה די ברור שזה מה שיקרה,הרי הוא מכיר אותם הרבה יותר טוב,הוא יודע שיש בין חלק מהשחקנים שיתוף פעולה טוב מאוד.
למשל שכטר וורמוט,הוא יודע את ההיתרנות שלהם ואת החסרונות שלהם.

(Grande Juve) #10

קודם כל, שאפו על ההשקעה!

כמו שג’ורדי אלבה (מה השם?) ציין, אלי גוטמן זימן את אותם שחקנים כי הוא מכיר אותם היטב מתקופתו בהפועל ת"א.
אין לו סיבה לזמן את הנ"ל רק מכיוון שהוא מכיר אותם שהרי הוא יירה לעצמו ברגל.
מה שנכון להגיד (לפחות לפי דעתי), היא שהוא מעריך יתר על המידה את אביחי ידין שאין לי מושג למה הוא לובש את המדים הלאומיים כשיש לך שחקנים כמו גל אלברמן.

בקשר לסיכויים, צר לי להיות משבית השמחות אבל אל תצפו מהנבחרת הזו לעשות משהו משמעותי.
בסה"כ הנבחרת די אפורה כאשר ללא ספק ישנן את שתי הפייבוריטיות רוסיה ופורטוגל שיודעות לשחק כדורגל אמיתי וחכם (לא כמונו, להעיף כדורים קדימה :D), וכבר הוכיחו זאת ביורו האחרון.

השיטה הכי טובה בה לנבחרת יש סיכוי להצליח היא השיטה של יוון, לא יפה לעין אך הכרחית.
הבעיה היא שליוון יש שחקנים עם אופי, וראינו זאת בצורה הבולטת ביותר נגד רוסיה בשלב הבתים של היורו, כאשר היא הסתגרה היטב אך ללא כל קשר ל"בונקר", השחקנים שלה היו ראשונים לכל כדור.

בישראל לצערי, השחקנים לא מתאבדים על המגרש ואופי הוא אחד האלמנטים החשובים בכדורגל.
ספרד לצורך העניין לא יורדת לגליצ’ים, לא משחקת פיזי ונלחמת יתר על המידה מכיוון שהיא נבחרת מפוצצת בכישרון ועל כל קבוצה שמשחקת מולה יש חובת התאמה למשחקה.

ישראל לצערי לא ניחנת בלחימה וגם לא באופי ומסיבה זו היא נכשלת פעם אחר פעם.
בטורניר הקרוב, זה לא הולך להיות שונה לצערי.

(jordi alba) #11

[QUOTE=Grande Juve;1309143]קודם כל, שאפו על ההשקעה!

כמו שג’ורדי אלבה (מה השם?) ציין, אלי גוטמן זימן את אותם שחקנים כי הוא מכיר אותם היטב מתקופתו בהפועל ת"א.
אין לו סיבה לזמן את הנ"ל רק מכיוון שהוא מכיר אותם שהרי הוא יירה לעצמו ברגל.
מה שנכון להגיד (לפחות לפי דעתי), היא שהוא מעריך יתר על המידה את אביחי ידין שאין לי מושג למה הוא לובש את המדים הלאומיים כשיש לך שחקנים כמו גל אלברמן.

בקשר לסיכויים, צר לי להיות משבית השמחות אבל אל תצפו מהנבחרת הזו לעשות משהו משמעותי.
בסה"כ הנבחרת די אפורה כאשר ללא ספק ישנן את שתי הפייבוריטיות רוסיה ופורטוגל שיודעות לשחק כדורגל אמיתי וחכם (לא כמונו, להעיף כדורים קדימה :D), וכבר הוכיחו זאת ביורו האחרון.

השיטה הכי טובה בה לנבחרת יש סיכוי להצליח היא השיטה של יוון, לא יפה לעין אך הכרחית.
הבעיה היא שליוון יש שחקנים עם אופי, וראינו זאת בצורה הבולטת ביותר נגד רוסיה בשלב הבתים של היורו, כאשר היא הסתגרה היטב אך ללא כל קשר ל"בונקר", השחקנים שלה היו ראשונים לכל כדור.

בישראל לצערי, השחקנים לא מתאבדים על המגרש ואופי הוא אחד האלמנטים החשובים בכדורגל.
ספרד לצורך העניין לא יורדת לגליצ’ים, לא משחקת פיזי ונלחמת יתר על המידה מכיוון שהיא נבחרת מפוצצת בכישרון ועל כל קבוצה שמשחקת מולה יש חובת התאמה למשחקה.

ישראל לצערי לא ניחנת בלחימה וגם לא באופי ומסיבה זו היא נכשלת פעם אחר פעם.
בטורניר הקרוב, זה לא הולך להיות שונה לצערי.[/QUOTE]

קוראים לי עידו,אני חושב שגם לשחקנים שהם לא המצטיינים בליגה ההישראלית או בליגה אחרת באירופה והם שיחקו איתו בהפועל הוא נותן יותר מדי קרדיט,כמו אביחי ידין ערן זהבי נכון שהם שחקני םמצוינם,אבל אני זוכר שהוא נתן לערן זהבי לשחק בתור קשר 50\50 שיש לך כל כך הרבה שחקנים מוכשרים בעמדה הזאת אתה בוחר לשחק דווקא איתו.

מסכים עם הכתבה הזאת.

(Grande Juve) #12

היום מדווח באתר “ספורט 5” שאלי גוטמן יגיע לדרבי התל אביבי שיתקיים ביום ראשון הקרוב על מנת לעקוב אחרי מהראן ראדי, קשרה החדש של מכבי תל אביב.
ראדי, נרכש הקיץ מבני סכנין כחלק מהפרוייקט החדש של ג’ורדי קרוייף וצוותו הספרדי.
באם ירשים, ראדי צפוי לקבל זימון בכורה לנבחרת כאשר היא תשחק בהונגריה ב15 לאוגוסט.

לינק לכתבה:
http://www.sport5.co.il/HTML/articles/Article.285.126682.html

(imblue) #13

הודעת פתיחה מרשימה. עדיין אין לנו “בשר” לכתוב עליו בהקשר הנבחרת. אני רק יכול לברך על המינוי ולהגיד שאלי גוטמן הוא המאמן הישראלי שאני הכי מעריך ומחזיק ממנו מאוד. בקבוצות הוא עושה ניסים בזכות קפדנות, טקטיקה ומקצועיות רבה. אני מקווה שהוא יצליח להביא קמצוץ מזה לאסופת שחקנים שמתאחדת 10-15 פעמים בשנה וקוראים לה נבחרת. עוד אני מקווה שנבחרת הזו לא תושפע מקומבינות כמו שראינו בעבר וקידום שחקנים מקורבים על מנת להגדיל את השווי שלהם ולאפשר מכירתם לאירופה בקלות יותר.

(קאמורה) #14

[QUOTE=imblue;1310023] עוד אני מקווה שנבחרת הזו לא תושפע מקומבינות כמו שראינו בעבר וקידום שחקנים מקורבים על מנת להגדיל את השווי שלהם ולאפשר מכירתם לאירופה בקלות יותר.[/QUOTE]
אי אפשר בלי קומבינות, פה זה לא אנגליה או ספרד. פה זה ישראל.
יהיה ניתן לראות שהנבחרת תבנה על שרידי הפועל ת"א שזוכה פעם ב 20 שנה באליפות, ואולי גם כמה לגיונרים שמשחקים בליגות פח שאיש מאיתנו לא שמע עליהם לפני “דודו דהאן”.

בכל מקרה, לגוטמן, מכל המאמנים שיש כיום יש הכי הרבה סיכוי להצליח לאו דווקא בגלל הקפדנות והטקטיקה אלא יותר בגלל הניסיון והחוצפה שיש לו. ואחד הגורמים שבאמת יכולים לעזור לגוטמן למנף את הנבחרת ולהגיע עמה להישגים היא לנסות ולהפוך את הנבחרת הזו לנבחרת ישראל ולא נבחרת יוסי בניון.

(Saar_D) #15

פורסם הסגל להונגריה.

הסגל המלא
שוערים: דודו אוואט, דני עמוס, אריאל הרוש.

הגנה: טל בן חיים, איתן טיבי, שיר צדק, דן מורי, רמי גרשון, שמואל שיימן, יובל שפונגין, אלעד גבאי.

קישור: יוסי בניון, גילי ורמוט, ביברס נאתכו, אביחי ידין, אלמוג כהן, מאור מליקסון, ליאור רפאלוב, בירם כיאל, חן עזרא.

התקפה: תומר חמד, איתי שכטר, עומר דמארי, בן שהר.

נבחרת ישראל תקיים ארבעה אימונים בהונגריה ואחרי המשחק תנחת בחזרה בישראל ביום חמישי בצהרים. “המטרות שלנו הן ברורות, אנחנו יוצאים לניסוי כלים אחרון לקראת המשימה שלנו בתחילת ספטמבר במשחקים נגד אזרבייג’אן ורוסיה”, הסביר אלי גוטמן.
“השחקנים יודעים ממחנה האימונים את הדרך שאנחנו מטווים”, המשיך המאמן הלאומי. “שיטת המשחק ברורה ואני מצפה לראות את הדברים באים לידי ביטוי על המגרש. בסגל הקיים הקפדנו לשמור על התלכיד ממחנה האימונים, אך כפי שאמרתי הדלת תמיד פתוחה בפני שחקנים חדשים שנראה לנכון שהם מתאימים וניתן לראות זאת בזימון של חן עזרא. כל השחקנים נמצאים תחת מעקב כל הזמן, הן אלה שמשחקים בארץ והן אלה שמשחקים בליגות השונות באירופה”.

חן עזרא מדבר:"אני מתרגש כמו ילד, חיכיתי לזה מהרגע שהתחלתי לשחק"והוסיף: “אני מודה לקדוש ברוך הוא”

(Grande Juve) #16

הקישור וההתקפה שלנו סבירים אבל לא מספיק פיזיים כדי להתמודד או להוות איזשהו איום על נבחרות כמו פורטוגל, רוסיה וכו’.
ההגנה שלנו ממש לא ברמה שיכולה להשתוות להגנה שלהן ואין לנו באמת מה למכור בטורניר הזה.
עצוב להגדיר את זה כך, אבל המצב לא טוב וגם לא הולך להשתפר כי זו בעיה שנמשכת כבר שנים על גבי שנים.
אם בדור של שחקנים כמו רביבו\ ברקוביץ’\ עטר לא העפלנו לאף טורניר, סביר להניח שעם דור השחקנים הנוכחי גם לא נצליח להעפיל.

(Santiago_Munez) #17

חוץ מעמדת השוער, והקישור שבהם יש לנו שחקנים טובים, ההתקפה חלשה, וההגנה חלש עוד יותר.
באמת כנראה שאין לנו מה למכור גם בטורניר הקרוב, במיוחד בבית כזה.

ואתם חושבים שהעדפה של גוטמן ואבוקסיס לשחקני הפועל, ואין זימון אף שחקן של מכבי ת"א, הוא דבר מקרי?

(Blanco 7) #18

יש למכבי היום שחקן ישראלי שיכול לשחק בנבחרת ? לדעתי זה מקצועי לגמרי אני לא רואה אף שחקן של מכבי ברמה לנבחרת

(jordi alba) #19

[QUOTE=Blanco 7;1312468]יש למכבי היום שחקן ישראלי שיכול לשחק בנבחרת ? לדעתי זה מקצועי לגמרי אני לא רואה אף שחקן של מכבי ברמה לנבחרת[/QUOTE]

אני חושב שגל אלברמן עדיף על אביחי ידין,שכרגע אין לו קבוצה.
גם בהגנה אני חושב ששירן ייני יכול להיכנס במקום טיבי
ובהתקפה אני לא חושב שעטר עדיף על מישהו מהחלוצים.

(Grande Juve) #20

[QUOTE=Blanco 7;1312468]יש למכבי היום שחקן ישראלי שיכול לשחק בנבחרת ? לדעתי זה מקצועי לגמרי אני לא רואה אף שחקן של מכבי ברמה לנבחרת[/QUOTE]

שני שחקנים:
הראשון- גל אלברמן: הרבה יותר טוב הן מבחינה הגנתית והן מבחינת חוכמת משחק מאביחי ידין.
אין לי מושג מה נגר כזה עושה בנבחרת, הוא גם לא הכי טוב מבחינה הגנתית כך שאין לו שום יתרון.

השני- אלירן עטר: יותר טוב מדמארי ומבן שהר שאין לי מושג מה הם עושים בנבחרת.
בן שהר חוץ מלעבור קבוצות כל הזמן ובקושי לקבל דקות בחו"ל לא מראה תצוגות גדולות ובאמת שהוא צריך לנשק לסוכן שלו את הרגליים והידיים על הקבוצות שהוא מוצא לו כל פעם מחדש.
עומר דמארי הוא דוגמא מצויינת לכמה הנבחרת שלנו בשפל המדרגה.
אם שחקן כמו זה נכנס לנבחרת זה מעיד על רמה ירודה ביותר.
אם כל הכבוד, הוא אולי כבש פה כמה שערים אבל הוא לא מצטיין בשום תחום וגוטמן בוחר בו בבירור את שחקני הפועל.
אלירן עטר גם מבשל וגם מבקיע ובנוסף לכל הוא טכני עם דריבל ומהירות דבר שחסר לנבחרת מאוד!
מי שרואה את הנבחרת משחקת יכול לשים לב בקלות לחוסר תנועה בחלק הקדמי כשכולם פשוט עומדים ואלירן עטר יכול לשפר את המצב הזה.