מונדיאל 2018: מודחים אחרי 4-3 משוגע נגד צרפת

ארגנטינה

(חגי דניאל אמסלם) #1

בואו נשים את הדברים על השולחן, ארגנטינה לא נספרת כבר תקופה כפייבורטית אמיתית לזכייה במונדיאל לעומת נבחרות כמו גרמניה ברזיל ספרד ואפילו צרפת.

זה לא בעיקר בגלל שאין נבחרת טובה אלא בגלל אולי התחושה שאם הם לא הצליחו עד עכשיו עם שמות כאלה גדולים אין שום סיבה שדווקא עכשיו הם כן יצליחו דווקא עכשיו עם היכולת הגרועה במוקדמות.
מי שמתעמק יותר טוען שאין להם קישור טוב בחלק ההתקפי ולכן שחקנים גדולים ככל שיהיו כמו מסי דיבאלה די מאריה אגוארו שכמות השערים והבישולים שלהם העונה ביחד היא בלתי נתפסת (159 שערים ו33 בישולים בכ190 משחקים) אלה קבוע נעלמים במשחקי הנבחרת.

לא מגשימים את עצמם בנבחרת

בשנה האחרונה אנחנו רואים את מסי יורד לקישור (ובהצלחה אדירה) הרבה יותר מאשר בעונות אצל לואיס אנריקה כחלק מהשלישיה ההתקפית הכי טובה בעולם, אז הסיבה הייתה ברורה למה מסי היה שחקן כנף, עם שחקן כמו ניימאר משמאל ושחקן כמו מסי בימין שחקנים כל כך ורסטילים ההגנות היו מתמוטטות מהר מאוד כי ביחד עם קישור טוב האפשרות לשמור על כל אחד מהם בנפרד מצריכה יכולת כל כך גבוהה שפשוט זה לא היה אפשרי.

בזמנו לא היה צריך את מסי בתור קשר בגלל שהמגרש היה כל כך מרווח שלקשרים ההתקפיים של בארסה העבודה הייתה הרבה יותר קלה להתקפות מעבר וליצריתיות התקפית, מה גם שלא היה חסר יצירתיות בקישור של בארסה דאז.

ניימאר הלך וברצלונה רודפת אחרי קוטיניו דמבלה וגריזמן ומחזירה את ג’רארד דאולופאו, כל אלה למעט דאולופאו (שנבעט) שחקנים יצירתיים שאמורים לא רק לכסות על היעדרו של ניימאר אלא גם על היעדרו של מסי בכנף שאצל ולאורדה עבר לקישור פר אקסלנס, ואין מה לומר, העונה יותר מכל עונה הקבוצה נשענת התקפית רק על האליל הגדול שלה אבל רק עליו, והתוצאות של מסי הקשר הם מטורפות בכל אספקט כדורגל כלשהוא.

למה מסי חזק כל כך בקישור, אני חושב שהגעתי למסקנה היום כשראיתי שדיבאלה הוכנס להרכב של ארגנטינה לרוסיה.

האיכויות ההגנתיות של ארגנטינה סבירות בהחלט הקישור האחורי עובד טוב עם אבר באנגה ומסצ’ארנו המזדקן אבל הקישור ההתקפי שלהם לוקה בחסר וזה באופן קבוע החוליה הכי חלשה שלהם
ופה מסי נכנס, עם שחקנים כמו דיבאלה אגוארו ודי מאריה מסי אמור להיות מאחוריהם ולהתניע את הנבחרת הכל כך התקפית על הנייר.

אני כמעט בטוח שמסי רוצה בזה ובשביל זה הוא מתכונן כל העונה, בשונה ממונדיאלים קודמים, עמדת החלוץ עם מספרים ובלי תוצאות לא יעזרו לו בהכרח לזכות ולכן לרדת לקישור ולגרום לקבוצה להגשים את הפוטנציאל שלה הוא מחויב המציאות מבחינתו וכולם יוצאים מורווחים גם ברצלונה שקיבלה מספרים חלומיים ממסי הקשר וגם הנבחרת שלא יכלה להכניס את דיבאלה בכנף על חשבון מסי.

נ.ב. מסי בקישור זה חוסר בהגנה ומעניין אם לפי התאוריה הזאת ארגנטינה לא תהיה מחוררת הגנתית, בארסה הצליחה עם זה ולקראת סוף העונה היא חוטפת המון…

מסי יעבור לקישור כדי לנסות להניע את הנבחרת שלו, אבל להצביע על כמות הבישולים והגולים של השחקנים בקבוצות שלהם הוא תיאור סטטיסטי לא מדוייק, נאמר כל הזמן כמה הנבחרת הארגנטינאית טובה התקפית, ואיזה קאדר התקפי מעולה יש להם, אז הינה קצת נתונים כדי לסבר את האוזן :
מאז 2016 במשחקים רשמיים לדיאבלה יש 0 גולים, לאגווארו 0 גולים (2 במשחקי ידידות), להיגוואין 1 ולדי מאריה 2 (ב17 משחקים!).
למסי יש 6 גולים ב10 משחקים, כפול מכולם ביחד.

ועדיין, הסיכויים נגדו, אבל אם יש שחקן אחד שמסוגל לנצח קבוצה שלמה זה מסי, אין לי מושג איך הוא יתמודד עם העומס העצום אחרי עונה שלמה שבה גם כמעט ולא נח, כולי תקווה שמישהו שם בארנגטינה יתעורר ויעזור לו.

מצחיקים אותי אוהדי ומעריצי מסי .
הכי מצחיק אותי זו האימרה ההזוייה הזאת ש " מסי לא מסוגל לסחוב נבחרת שלמה לזכייה במונדיאל " .
במקרה זה, יש 2 אפשרויות :
1 . גם מעריצי מסי הגדולים ביותר, יודעים שהוא לא מנהיג וברמת הנבחרת הוא כישלון מוחלט .

2 . הם חושבים שכל אוהדי הכדורגל מטומטמים ולא מבינים כלום מהחיים שלהם…

הרי מדובר בנבחרת ארגנטינה - אולי הנבחרת הכי כישרונית שיש , בטח התקפית .

כל התירוצים וההנחות המטורפות שעושים למסי בנבחרת ארגנטינה, רק מראה שאותם אוהדים לא מאמינים בכלל במסי וביכולת שלו לשתף פעולה כמו שצריך עם שחקנים מצויינים כמו דיבאלה, היגוואין, אגוארו, די מאריה ואיקארדי .

מסי לא הוליך את נבחרת ארגנטינה אפילו לזכייה אחת בטורניר גדול .
במונדיאל 2014 הוא היה בינוני ביותר, בטח ביחס למעמד שאליו הוא הגיע, ולעובדה שרבים רואים בו כשחקן הגדול בכל הזמנים .

מסי בנבחרת ארגנטינה הוא כישלון מוחלט . כדאי שהמעריצים שלו יתחילו לצפות ממנו להרבה יותר ברמת הנבחרת .

(חגי דניאל אמסלם) #4

מסי בארגנטינה זה נושא מורכב, אבל בכדורגל מודרני, בלי קישור טוב גם מארדונה ופלה ביחד בהתקפה לא יוציאו כלום.

הבנתי…עכשיו בגלל הקישור, מסי נכשל בנבחרת .

ואני שואל : איפה האחריות של " השחקן הגדול בכל הזמנים" ?? או שהוא רק אחראי להצלחות…

(חגי דניאל אמסלם) #6

זכותו של כל אחד לחשוב מה שהוא רוצה והדברים שמסי עשה ועושה הם דברים ששום שחקן לא עשה וכנראה גם לא יעשה, ומי שחושב שהוא הטוב בכל הזמנים יש לו מספיק על מה להסתמך גם בלי גביע העולם, לעומת זאת אם הוא יקח השנה את הגביע אז כבר לא יהיה איך ללכלך עליו? לא… יאמרו שבגלל השחקנים ששיחקו איתו או שבגלל שבנו קבוצה מסביבו או וואט אבר, לסיכום אף אחד לא כופה עליך לחשוב ככה, ומי שחושב שהוא שחקן ליגה ג זכותו,

תסתכל הודעה מעלייך, עניתי לך יפה מאוד איפה הכישרון ההתקפי העצום שאתה מדבר עליו.

אתה יודע למה ארגנטינה הגיעה למשחק האחרון במוקדמות המונדיאל כאשר רק ניצחון מעלה אותם? כי מסי היה מושהה מכמה משחקים, מה ארגנטינה עשתה בלעדיו? ניצחון אחד, הפסד אחד, 4 תוצאות תיקו.
ממש נבחרת על.
מסי במשך יותר מעשור מסתדר עם פרטנרים שונים להתקפה, עם כולם הוא הסתדר ואת רובם המוחלט הוא גם שיפר, כמות הבישולים שלו לסוארס, ניימאר, וייה, פדרו ורבים ואחרים מראה את זה.
לשחקנים האחרים קשה להסתדר עם מסי, לא להפך.

כל אוהדי נבחרת ארגנטינה לא יסכימו איתך, אבל תמשיך בדעה שלך.

(t-rix) #8

בנתיים מסי בראיון מתיחס לנבחרת וטוען שמבחינת חומר מונדיאל מעולה מבחינתם זה הגעה לחצי גמר.
נוקב בשמות של גרמניה צרפת ספרד וברזיל כפיבוריטיות, וטוען שגם אם לא יזכו במונדיאל הוא ימשיך בנבחרת.

רשמנו.

(Hinorabi1) #9

להחליף את שם הנבחרת ל"נבחרת החברים של מסי".

איזה סגל מביך מביא סמפאולי למונדיאל. בלי אף קשר שיכול לקרוא משחק ולעצור התקפות של היריבות. בזמן שכל הכדורגל העולמי מתבסס על קישור, אדון סמפאולי לא חושב שנחוץ שיהיו לו שחקנים קשוחים במרכז המגרש, וכאן, הכל קם ונופל, ואני סופר עוד טורניר שזורקים לפח בגלל פוליטיקה מגעילה וחסרת תקנה.
מסי רוצה את רוחו ומסצ’ראנו הגמורים לידו? אז קיבל.
מסי רוצה את איקרדי בחוץ? הוא מקבל את היגואין במקום. היגואין האפס שרועד בכל פעם שצריכים אותו. אני לא רוצה שיכבוש נגד איסלנד וקרוטונה, אלא נגד גרמניה וברזיל. למסי יש זיכרון קצר כמו לדג, הוא שכח שהיגואין חירבן במכנסיים בכל הטורנירים האחרונים בנבחרת וביובה.
בי(ג)ליה הוא האיש היחיד בסגל שמסוגל לקרוא משחק מאחורה ולעצור התקפות של היריבות, אבל הרופאים אמרו לסמפאולי שלא כדאי להסתכן בזימונו, כי פציעתו בעייתית ותחזור בכל רגע, אבל זה סמפאולי האטום, מעדיף אותו על פני שני הקשרים האחוריים הכי טובים שיש לנו כיום, אנזו פרז וליאנדרו פארדס, שאם תשאלו אותי, שניהם צריכים להיות ב- 11 ולא רק בסגל.
איך דייגו פרוטי לא מוזמן כגיבוי לדי מריה השברירי? איך שחקן לגיטימי בקבוצה לגיטימית בליגת האלופות לא מוזמן וילד מהליגה הארגנטינאית שמעולם לא שיחק משחק בנבחרת, מוזמן במקומו?
בקיצור, אני אחסוך לכם. רק אסכם שזהו סגל עלוב שלא נותן סיכוי שום לארגנטינה.
בגלל הפציעות של ביליה ואגוארו, בסוף נמצא את עצמנו עם שני העלובים מסצ’ראנו (לא מעניין אותי כמה הוא היה ענק בעבר- כיום הוא סמרטוט) והיגואין בהרכב ! ביזיון ממש.
במקום רוחו -מסצראנו -ביליה- מירקאדו -פאבון -היגואין היה צריך להביא (בהתאמה) את גאראי - אנזו פרס- פארדס- בוסטוס- פרוטי- איקרדי.
אתמול מבחינתי מסי ומסצ’ראנו איבדו את כל הלגיטימיות, כל השנים אמרו לי שמסי הוא דיקטטור ואני לא ראיתי זאת, כי אני מעריץ שלו, כמה אני מעריץ אותו? לבני הבכור ואור עיניי בן ה- 4 קראתי ליונל. אבל לא עוד, לא מתכוון להגן עליו יותר. הוא -בגלל הביזיון של אמש, איבד את כל הקרדיט שלו אצלי.
אני בן 35, בן למשפחה שכולה אוהדי נבחרת ארגנטינה, אוהד של הנבחרת מאז הקופה של באטיסטוטה ב 1993, ואני ממתין כבר ליום שאחרי מסי, אולי נקבל נבחרת בריאה בהנהגת דיבאלה.
אל תבכי ארגנטינה, הפעם יותר מתמיד, שמסי יבכה לבד, כי הוא צריך לאכול את הדייסה שבישל. רק הוא.

(OfirMarco) #10

סגל חלש, זה לא חדש.
אם מנתחים אם הסגל רואים כמה נקודות עיקריות שמהוות בעיה.
מבחינתי זה מרכז קישור ומגנים.

אין מגנים ברמה גבוהה מבחינה התקפית שיכולים לסכן מהאגף, הם לא מספיק מהירים וטכניים.
רוחו ומרקאדו הם לא בדיוק אלבה וקרבחאל שעושים עבודה ב2 הצדדים, לא מרסלו ואפילו לא ווקר, בלי לזלזל…
בקישור אין לארגנטינה קשרים מרכזיים טכניים שיודעים להניע כדור, לשחק מסודר, ליצור מצבים.
בנגה עוד יודע לשמור על הכדור ולהתמודד מול לחץ, יש לו מסירה לא רעה והצטרפות מאחורה, אבל אין ציוות של קשרים שידעו לעבוד יפה ביחד כמו בספרד למשל (לא חסר כאלה) או גרמניה וגם לא שחקן על כמו דה בריינה בבלגיה.

לכן, הייתי עולה במערך 3 בלמים ללא מגנים, גם אם הבלמים לא בדיוק וורלד קלאס, עדיין יש ביניהם כאלה שמתמודדים ברמות הגבוהות כמו אוטמאנדי ורוחו שיודע לשחק כבלם.
אפשר להוסיף לידם בלם נוסף שיעבוד קשה וישלים אותם.
בקישור והתקפה אפשר לשחק בין 2 מערכים.

הראשונה, 3-5-2 עם 3 קשרים מרכזיים / אחוריים שיעשו יותר עבוגה הגנתית וישלחו את שחקני הכנף והחלוצים (כולל מסי כחלוץ שני) להתקפות מעבר מהירות.

האפשרות השנייה והמועדפת עליי. בעיקר כי קשה לי למצוא שלישיית קישור שאהיה בסדר איתה (לא חסיד של ביגיליה) היא 3-4-3 או 3-4-1-2 עם מסי כמספר 10 / חלוץ מזויף חופשי.

במערך כזה אפשר לשחק עם מסצ’ראנו ובנגה כשמסצ’ה יהיה סטופר שמעביר כדורים קדימה ומנהיג את הקישור ובנגה שיעשה הרבה לחץ ויעזור בחלק ההתקפי כ 50:50 שעוזר בניהול המשחק.
באגפים אפשר לשחק עם די מריה וסלביו או כל אפשרות אחרת שיכולה להפתיע.

ואז מגיעים להתקפה שלמרות שהיא מצומצמת מבחינת עומק (איך אפשר להסמין רק 4 שחקני התקפה?) אבל מאוד עוצמתית ויצירתית.
צריך להתמקד בחלק החזק הזה ולהעביר כדורים מהר קדימה כי לצערי אין בנבחרת הזאת בשביל מה להתעכב בליזום דרך הקישור.
בטח אם ההגנות יצופפו מול מסי.

אישית אני מעדיף בשלישייה הקדמית את אגווארו, דיבאלה והיגוואין… סתאאאם.
מסי, דיבאלה ואגווארו.
למרות הדיבורים על זה שדיבאלה ומסי זה אותו סוג של שחקן וקשה להם לשחק ביחד אני חושב שבמקרה של נבחרת ארגנטינה זה לא בהכרח נכון.
קודם כל, גם על אינייסטה וצ’אבי אמרו שלא יוכלו לשחק יחד בקישור, ראינו שזה הפוך מלהיות נכון ורק בגלל ההבדלים הקטנים בסגנון והיכולת לשחק ביחד.
חבל לי שסמפאולי לא ניסה להריץ את מסי ודיבאלה ולחזק את שיתוף הפעולה ביניהם כהכנה למונדיאל.

היגוואין חלוץ טוב מאוד וסקורר טוב (למרות החמצות לא מעטות), הוא חלוץ רחבה ברמה גבוהה, אבל יש לו כמה בעיות.
א. הוא צ’וקר (נחנק ברגעים החשובים).
ב. הוא יחסית סטטי . נכון שהוא כן עושה תנועה למקומות הנכונים ברחבה, אבל סוג השחקן שהוא יגרום לכך שאם רחבת היריב תהיה עמוס הוא יסתבך, ייחסם, ויאבד כדורים או יבעט בעיטות קשות החוצה.
ג. אין לו דריבל פורץ הגנות כמו שלושת האחרים. אגווארו חלוץ רחבה עפ מיקום טוב ויכולת כיבוש כמוהו אבל הוא גם יודע לקחת כדור ולנסות לעבור שחקן.
ד. היגוואין לא שחקן שיודע לפנות שטחים כמו שבנזמה עושה בשביל רונאלדו בריאל או סוארס עושה עבור מסי.
אגווארו ודיבאלה יכולים לעשות את זה ולהיות ניידים, להחליף מקומות, לבלבל את היריב ובעיקר לנוע בין המרווחים ולשלב התקפות מהאגף וכניסות לאמצע שמסי יוכל לנצל בכדורי עומק חכמים.

לדעתי הם גם יכולים לשתף פעולה טוב יותר עם מסי, לקחת את הכדור ואת ההגנה קצת עליהם מחוץ לרחבה (על היגוואין אף אחד לא יצא לשמור באגפים כי אין סיבה) וכך מסי ייקח פחות על עצמו ואולי גם יקבל כדורי עומק ל הסתננויות שהוא אוהב.

כל זה לא מבטיח כלום כי אנחנו לא יודעים כיצד יעבוד שיתוף פעולה כזה וכמה יעבדו בשביל מסי במקום שהוא יעבוד בשביל כל הנבחרת ואנחנו לא יודעים אם לא יהיו פציעוץ שישנו את התמונה.
מקווה שמשהו יעבוד וסמפאולי ימצא את התשובה כדי לתת למסי את מה שמגיע לו כל כך…

(Dovi) #11

יש לך איזה סימוכין לכל הביב שאתה שופך כאן?
מסי מחליט על הסגל? מסי מחליט מי מגיע ומי לא?

אל תבכי ארגנטינה, הוא עוד מעט פורש ואז תצטרכי הרבה יותר את הדמעות כי תשארי עם הדרעק שיש לך בלעדיו.
כפויי טובה.

(Hinorabi1) #12

אם אתה לא חושב שמסי משפיע על בחירת הסגל (לפחות) הפעם אז דרשני.
מסי הוא השחקן הכי טוב בהיסטוריה, אבל העובדה שהחברים (הגמורים) שלו מגיעים למונדיאל במקום שחקנים הרבה יותר ראויים, פוגעת במעמד של אל שהיה לו בעיניי. זו דעתי. אתה תחשוב מה שבא לך

ולא למשל טיעון יותר הגיוני שהמאמן החליט לזמן שחקנים לא מתאימים מטעמים שלו?

אני מצטער אבל מסי הראה מספיק פעמים כמה ארגנטינה חשובה לו, הוא מעולם לא העדיף חברים על פני שחקנים טובים מהם, ושיתף פעולה עם עשרות שחקנים על גבי ההיסטוריה ואפילו הצליח לעשות משהו שאני לא חושב שקרה באמת בהיסטוריה - לשחק עם זלאטן ולקבל ממנו כבוד, ואף לעזור לו בתקופות פחות טובות שלו(הפנדל המשמעותי במשחק נגד סארגוסה במשחק עצום שלו, הוא דוגמא טובה) כאשר הוא אינו חבר שלו.

אני לא מאמין אגב שמסי ודי מאריה או היגוואין חברים כל כך קרובים, שניהם שיחקו בריאל ולא עשו עבורו מספיק בנבחרת, אני בטוח שהיחסים ביניהם חמים עד רמה מסויימת אבל אגווארו למשל נחשב לחבר הרבה יותר טוב של מסי משניהם, הוא גם מגבה את זה ביכולת בקבוצה שלו, גם אם בנבחרת הוא לא מספיק מורגש.

לסיכום רק אגיד, שאני מבין את הרצון שארגנטינה תיקח מונדיאל, אבל קודם כל מגיע למסי לקחת אחד, בעיקר בגלל שבלעדיו הנבחרת לא הייתה מגיעה אפילו לרבע ממה שהגיעה, וכל אוהדי ארגנטינה שחיים במולדתם הבינו את זה כבר, רק פה בארץ אנשים עוד מאמינים שמסי חייב משהו לארגנטינה, אפילו שחקני הנבחרת והמאמן דיברו על הנושא - ארגנטינה חייבת למסי.

(איגנסיו) #14

צריך להבין משהו… נבחרת ארגנטינה היא הנבחרת עם הלחץ אוליי הגדול ביותר שיש במונדיאל. מדינת ארגנטינה, היא מדינה שחיה כדורגל ולא רק בתור קלישאה. האזרחים במדינה מעדיפים למות מרעב ולראות את הנבחרת לוקחת תואר (במיוחד מונדיאל).

לא ניתן להסביר את הלחץ העצום שחווה כל שחקן ברגע שהוא לובש את המדים הלאומיים, שחקנים שרגילים להיות במעמדים מכריעים צריכים להתעלות על עצמם וברגע האמת נעלמים. מסי, כמו בבארסה, הוא לא מנהיג, אבל לא תהיה לו ברירה והוא יהיה חייב לשים את הב… שלו ולסחוב על הגב כמה שהוא יוכל כמו שעשה אחד בשם מראדונה.

אחרי שהדור הנוכחי (והמפוספס) יצטרכו גם לנתח באופן פסיכולוגי איך לכל הרוחות, נבחרת ארגנטינה עם דור זהב, קרסה פעם אחר פעם ברגעי ההכרעה.

(iTvi) #16

סרחיו רומרו נפצע ולא צפוי לקחת חלק במונדיאל הקרוב.

שני השוערים הנוספים שזומנו לסגל הם:

• ווילפרדו קבאיירו (שוער שני בצ’לסי, 13 הופעות העונה - 10 בגביעים ו-3 ליגה)

• פרנקו ארמאני (החל מפברואר - פותח באופן קבוע בריבר פלייט, 19 הופעות העונה - 14 בליגה, 5 בקופה ליברטדורס).

(Hinorabi1) #17

חוסר מזל !

עושה רושם שארמני יהיה השוער הראשון.
אני מודה שמעולם לא ראיתי אותו משחק, ולכן אשמח שתשפכו אור באשר ליכולת שלו.

(t-rix) #18

אולי דווקא האין ציפייה שיש לכולנו מהנבחרת תביא בסופו של דבר לשחרור מהעומס הכבד על כתפיהם ואולי, רק אולי, להשיג איזה משו במונדיאל הזה.

הסגל אגב, חסר איזון שאני לא בטוח שניתן להוציא ממנו אפילו כדורגל חיובי.

(aldrrian) #19

אם שלושה גמרים רצופים בטורנירים בהם הוא בערך המבשל והמבקיע היחיד הם כישלון, מה כבר אפשר להגיד?

אולי צריך לקוות שיבקיע איזה שער אחד כל הטורניר, יפצע בגמר ושחברים שלו יזכו כדי שיחשב להצלחה.

(suarez) #20

“מסי רוצה את איקארדי בחוץ”
אתה באמת מאמין שמסי “לא רוצה אותו” ובגלל זה הוא בחוץ? אולי תפעיל קצת היגיון, לי אין ספק שמקסי לופז ביקש מהשחקנים וכל הצוות להחרים אותו והנבחרת עושה את המעשה הנכון והראוי ביותר למקרה הזה.

תקרא מה הוא עשה, תאמין לי שבשבילהם על הזין המונדיאל לעומת החיים האישיים ולהחרים אותו זה המינימום, מקסי לופז כנראה רצה לרצוח אותו אז מה זה לגרום לכך שהוא לא ישחק בנבחרת…

(aldrrian) #21

קל להסתכל על סיפורים כאלה מהצד ולהכריז מה ה"מעשה הנכון". אני אישית פחות מאמין ב"טוב" חד משמעי ובכל מקרה סבור שבחירת סגל לא צריכה להיות תלויה בעניינים כאלה. אני כן מאמין אבל, שאם חברתית איקארדי לא מסתדר עם שאר השחקנים, בין אם זה בגלל המקרה המתואר או לא, זו סיבה סבירה לא לזמן.