ליגת האלופות 2018/19: בארסה מבטיחה את מקומה בשמינית הגמר

ברצלונה

(aldrrian) #1

אז בארסה מוגרלת לבית שלמען האמת לא בלתי אפשרי שלא נעבור - דעתכם?

בית קשה זה טוב להמשך, יש לנו בעיה קשה מאוד במשחקי החוץ בליגת האלופות ואני מניח שהגורמים הרלוונטים מודעים לעניין הזה.
בית כזה יעורר את השחקנים יכניס אותם למוד מלחמה ולא עוד טיול לשמינית כמו כל שנה וככה יגיעו מוכנים יותר לשלבים המכריעים.
אם לא נעבור את הבית הזה כנראה שלא היינו הולכים רחוק גם ככה…

(aldrrian) #3

אני נוטה להסכים עם השורה האחרונה. השאלה, האם שורת המשחקים האינטנסיבים שמצפים לנו לא יפגעו בביצועים בליגה?

בשביל זה יש סגל רחב השנה שאמור לקבל דקות בליגה ובגביע.
ארתור, וידאל, מלקום, סמדו, לנגלה ועוד שחקן או שניים שיכולים להשתלב ברוטציה אמורים לפתוח לדעתי בכל משחק שני-שלישי בליגה, בטח בשבועות שיש ליגת אלופות.

רק ככה נוכל לתת לבוסי, ראקי, פיקה, מסי וסוארס המבוגרים יותר להראות את הקסמים שלהם בצורה המיטבית.

(agalma) #5

3 הערות קצרות

1. לדמבלה יש נמסיס חדש, מלקום פוגע בכל המסמרים שדמבלה מתקשה בהם, קרי, ישירות, החלטה מהירה ותשוקה גלויה. (ועדיין דמבלה אוצר).

2. משחק הרגל של הגרמני אמש הוא החלום הרטוב של פפ.

3. בוסקטס (מלבד הטעות בשער) נתן קונצרט של חטיפות וקיצור התקפת היריבה, וכל זה עם 2 רגליים.

אגב
נהנתי מהמשחק במשך 90 דקות, וזה בלי מסי, בלי ניצחון ובלי פפ

(Oriabrbnel) #6

דווקא אתמול לפרקים במשחק זה היה נראה שדמבלה ניסה/רצה לקחת על עצמו יותר.

אומנם אי אפשר להשוות אותו למסי אבל בתחילת דרכו זה היה מוזר לכולנו שמסי היה מתהלך על המגרש ולא דופק ספרינטים מיותרים ובכלל כשצ׳אבי ואיינסטה היו בשיאם הוא לקח פחות חלק בניהול המשחק. גם אצל דמבלה אני חושב שיש משהו דומה אבל הוא נובע ממקום אחר של חוסר ביטחון.

לגבי המשחק פשוט לא היה לנו מזל, עם קצת יותר מזל וסיומת היינו גומרים את המשחק עם 3 או 4 גולים.

לגבי רוברטו, אני באמת לא יודע איך לאכול אותו הוא מאוד ממושמע, דוחף קדימה, פעיל התקפית ויש לו מספרים אבל הוא לדעתי פשוט לא מתאים להיות מגן בבארסה, כל שחקן כנף באירופה באחד על אחד יכול לקחת אותו לטיול ואין לו יותר מידי מענה (הוא מאוד עוזר בלחץ אבל כשהוא מתמודד 1 על 1 אין לו כמעט כלים). יותר מזה לצערי אני לא רואה עמדה אחרת שבה הוא שווה ערך לשחקן הרכב בבארסה ולצערי אני גם לא רואה עד כמה הוא יכול להתפתח.

לגבי קוטיניו כפי שכבר אמרו בכמה מקומות הוא לקח הרבה יותר מידי בעיטות מרחוק (קרה לו לא מעט בליברפול שהוא כפה את עצמו על המשחק) יש בזה יתרון וחסרון, היתרון הוא שהבעיטות שלו פותחות את ההגנות ומחייבות ההגנה היריבה לצאת לסגור אותו רחוק מהשער. החיסרון הוא שלרוב בעיטות כאלה לא נכנסות, חסרון נוסף נובע מכך שהוא לא השתמש ביתרון ולא ניסה להכניס כדורי עומק כשסגרו אותו שחקן או 2 מחוץ לרחבה…

יש לנו בעיה נוספת מבחינת עמדות, מאז שארתור תפס את עמדת הקשר קוטיניו חייב לקחת את עמדת הקיצוני ושם הוא פחות אפקטיבי, קוטיניו וארתור בעצם משחקים על אותה עמדת קשר שמאלי ושניהם יחסית רכים ופחות עוזרים בהיבט ההגנתי. ללא הגנה חזקה (כדוגמת פיקה ופויול) קשה לי לראות אותם משחקים יחד בקישור וזה חבל כי זה פוטנציאל לצ׳אביינסטה ברזילאיים (ברור שלא באותה רמה אבל יש להם לא מעט פוטנציאל).

נ.ב.
אני ממש מקווה שהפורום יתעורר לחיים, הדיונים פה מאוד חסרים לי…

(aldrrian) #7

דווקא לא זכור לי שמסי התהלך על המגרש בתחילת דרכו. זו תכונה שהוא סיגל לעצמו, עד כמה שידוע לי, בשנים האחרונות.
לגבי קוטיניו, אני מסכים שנראה שהוא נחלש מאז שהועבר לשלישיה הקידמית, וזה מפתיע מאוד - הרי זה היה תפקידו בליברפול ודווקא ההתאמה שלו לתפקיד הקשר הוטלה בספק רב. אתמול הרגשתי שהוא השתפר והתחיל יותר לבלוט ולקחת על עצמו אחרי כמה משחקים בהם, למרות הכיבושים, מאוד לא הרשים. הוא גם התחיל ובישל, אם אני זוכר נכון, למאלקום. ואיזה כיף שמאלקום משחק סופסוף! כמה שיערות תלשתי מאי השילוב שלו ושל דמבלה (עם כל הכבוד להברקה בתפקוד של ראפיניה במשחקים הקשים מול אינטר וריאל בלי מסי). באופן כללי נראה שתמונת הסגל השמיש מתבהרת וזה טוב.
לגבי ארתור, אני לא מסכים שהוא חלש הגנתית. הוא שונה בתכלית מקוטיניו ומתאים בדיוק לתפקיד שלו במרגש - הן הגנתית והן התקפית. כך הצליח להזיז את קוטיניו קדימה (תוך כדי שזה תופס את מקומו של דמבלה) ולהקדים כל קשר פוטנציאלי אחר בתפקיד. לא ציפיתי שואלוורדה יעריך וישלב אותו כל כך מהר ויקפיא את וידאל (ושאר הקשרים) כך. אני סופר מופתע ושמח ושזה קרה. באופן כללי, העונה מתפתחת לי באופן דומה לעונת הטרבל האחרון. טפו טפו טפו…