חדשות, העברות, הנהלה ושמועות 2018/19: לופטגי פוטר, סולארי מחליפו

ריאל-מדריד

לאחר שזכה בפעם השלישית ברציפות בליגת האלופות, מאמן הבלאנקוס הודיע על התפטרותו!

ריאל תחת הדרכתו זכתה בשלושה גביעי צ’מפיונס רצופים ובאליפות אחת בליגה הספרדית.

(t-rix) #2

אפילו אותי תפס לא מוכן. מאיפה זה הגיע…?

עוד מוקדם לדעת ומלא צף ברשת כרגע.

הבנתי שבגלל הכישלון בליגה ובגביע, ההנהלה הכריחה אותו לעזוב בנועם. הבינו שהוא לא מסוגל לקחת את הקבוצה הזו לטראבל. שאם הוא לא עושה את זה עם הסגל שהיה לו, זה כנראה לא יקרה איתו לעולם.

הניצחון באלופות קצת השכיח את המצב העגום שריאל נקלעה אליו בתחילת העונה.

(saharsacc) #4

נשמע דווקא שזה ביוזמתו וזה מה שזידאן חשב ולא ההנהלה.
אני מרגיש שמצד אחד, חוץ מבליגת האלופות, זידאן לא סיפק את הסחורה. האליפות שנה שעברה הגיעה בשיניים בעונה כנראה הכי גרועה של בארסה בשנים האחרונות, ב15-16 הוא עשה עבודה טובה אבל לא היה לו סיכוי והעונה הוא עשה עבודה מזעזעת ואיבוד התואר הוא קודם כל עליו ועל פרז שחשבו שיש לסגל הנוכחי מה למכור ב3 מסגרות.
מצד שני, ההצלחה שלו גם בלי הליגה מטורפת, הוא עשה בית ספר ללא מעט מאמנים גדולים, פיתח שחקנים(קרוס ומודריץ לאחריו שחקנים פי כמה וכמה יותר טובים משהיו, גם וראן השתפר משמעותית ושחקנים כמו ואקסקס ואסנסיו עשו את הפריצה), שיפר את התפקוד לטווח הארוך של אחרים(עם אנצלוטי רונאלדו כנראה היה היום בארהב או בסין), השחקנים אהבו אותו ובניגוד למאמנים אהובים אחרים הייתה לו מילה טקטית(אהמ אנצלוטי).
בסופו של יום אין ספק שזו אבידה משמעותית, מקווה שלא נחזור לשטויות של מאמנים שנכשלו בטווח הקצר. סארי הוא האופציה מספר אחת מבחינתי(והכי נוחה). אמנם קשה לי לראות אותו מגיע (יש לו בעיות יחסי אנוש למיטב זכרוני, מאמין שאחרי ההצלחה של זידאן וההצלחה היחסית של אנצלוטי ילכו על מישהו באותו הפרופיל), אבל הוא מהמאמנים היחידים שיכולים לקחת את הקבוצה קדימה. גם פוטצ הוא אופציה מעניינת(ולדעתי מי שיחתום בסופו של דבר). מקווה מאוד שלא נראה את קונטה או איכשהו את וונגר, או עוד הימור סטייל גוטי. זה יגרור כמה צעדים אחורה.
אבל אולי הכי חשוב- כנראה שזו העונה האחרונה של בנזמה כשחקן הרכב בריאל. תודה לאל

(titi camara) #5

מישהו יכול לתת קצת מידע על לופטגי ? אני לא עקבתי אחרי נבחרת ספרד ומאוד מעניין אותי איזה סוג של מאמן הוא ואיזה כדורגל הקבוצות שלו משחקות.

זינדין זידאן: מסיבת עיתונאים בהולה - זידאן עוזב בשיא
(Renen) #7

ההגעה של לופטגי לריאל והעזיבה המדוברת של רונאלדו ליובנטוס יכולות להביא לתחילתה של תגובת שרשרת מהסוג של “מוראטה לצ’לסי”, אלה שעושות את חלון ההעברות מעניין.
יכול להיות שהיגואין יצטרך לעזוב את יובה בגלל הפייר פליי (גם אם אדידס תשלם), ובכל מקרה, זה יהיה אות נוסף (יחד עם עזיבתו של הסנדק זידאן) לכך שאין עוד צורך אמיתי בבנזמה, “השף” של רונאלדו. כל הכסף הזה יהיה חייב לצאת איכשהו ולהביא סוף סוף שחקן תוקף לריאל.

וכאן מתחילה עוד בעיה. האהבה לקנות את הכוכב של המונדיאל כנראה תנחית את הזאר, אבל זה לא מה שריאל של איסקו, קרוס ומודריץ’ צריכה. היא צריכה חלוץ. גם ניימאר (הלוואי שלא) או אמבפה (הלוואי שכן) לא בדיוק עונים על הצורך, אבל הם עדיפים מבחינה תפקודית למערך. נקווה שלופטגי שאוהב לטפח צעירים וכמובן מעריך בטירוף את איסקו, יתן לו להוביל, יוותר על שחקן כמו הזאר (שדרך אגב היה ההעדפה של זידאן) ויביא צעיר אחר שיגדל לעשות היסטוריה - אמבפה, שיכול לצמוח לתוך מפלצת אגף-חוד, בדיוק כמו שרונאלדו הפך להיות כי שוב, לריאל היה חסר חלוץ.

והערה אחרונה, מי שיישארו כנראה בסופו של דבר, וטוב שככה, הם שני שחקני האגף העיקריים הנוכחיים של ריאל בהיעדרו של רונאלדו - בייל ואסנסיו. כל קבוצה אחרת הייתה שמחה לבנות את ההתקפה שלה עם הצמד הזה כשמאחוריהם איסקו. אני מקווה שזה גם יעזור לשרטט את איך שהסגל של ריאל יראה בשנה הבאה.

(saharsacc) #8

איך אתה רוצה להביא בדיוק את אמבפה? להזכירך לפריז יש אופציה עליו של 180 מיליון וזה לא שהוא חוזר למועדון עכשיו, כנראה שהם כבר מימשו אותה. שנה שעברה היה חלון ההזדמנויות להביא אותו, לא השנה.
בהצלחה לנו עם התקפה של איסקו-בנזמה-בייל. לופטגי גם את אוקטובר לא עובר ככה.

(titi camara) #9

לא מבין מה הבעיה עם הזארד ? אני רוצה אותו בצד אחד ואסנסיו בצד השני מעל השלישייה של קסמירו קרוס ומודריץ’, מקווה שרונאלדו יהיה החלוץ, אם לא אז שיביאו חלוץ חדש במקום בנזמה(אמפבה חלום).

(אוריין יפה) #10

וראן התראיין לל’אקיפ לאחרונה וסיפק את הציטוטים הבאים:

“לפעמים אומרים לי לשחק כמו ראמוס, להיות יותר אגרסיבי, לשחק בדרך כזו או אחרת. יש לי את הסגנון שלי ועד כה הוא עבד לי מצוין. ניסו לשנות אותי הרבה פעמים.”

“מעצבן אותי כשמבקשים ממני להיות כמו ראמוס. האם מבקשים ממנו להיות כמו שחקן אחר? הם מקבלים אותו בדיוק כמו שהוא, כי זה ראמוס.”

“מאז שאני בן 7 אומרים עליי שאני ילד טוב. אבל תמיד יש אישיות מאחורי. כן, אני חברותי, אבל זה לא רק זה. אתה לא יכול לעשות את מה שעשיתי בריאל מדריד במשך 7 שנים בלי אופי.”

כשנשאל על אמבפה:
“הכרתי הרבה חייזרים לפני, אבל זו הפעם הראשונה שאני רואה אחד כל כך צעיר! כשאני מדבר איתו על טקטיקות הוא לא נותן לי לסיים את המשפט, הוא מבין הוכל כל כך מהר.”

"כשצריך מישהו שידבר, אני שם. בזמנים קשים, אני שם. במחצית גמר המונדיאל היה הרבה לחץ על כך שאנחנו נבחרת כל כך צעירה. אמרתי להם “חברים, בואו נהיה אופטימים, אנחנו מנצחים 2-1 והכל בסדר, המחצית הראשונה מאחורינו.”

כשנשאל על כדור הזהב:
“אני רואה את הכדורגל כספורט קבוצתי, אני לא מחפש זרקורים. אבל אם יש סיכוי לזכות בכדור הזהב, אני לא אגיד לא… זה תלוי בקריטריונים. אם הפרס מוענק על סמך הישגים, אז אני בעמדה טובה, אבל זה מאוד קשה עבור בלם.”

(momi) #11

לופטגי ידוע כאדם כריזמטי (ראמוס התבטה עליו פעם שיש לו ביצים) ומעולם לא היו לו בעיות בחדר ההלבשה.
הקבוצות שלו משחקות כמעט רק על מסירות קצרות עם המון תנועה של כל השחקנים. לופטגי אוהב לשחק עם לפחות ארבעה קשרים, בשיטה הזאת איסקו פרח ופתח בונקרים. לשיטה הזאת מתאים הזאר כמו כפפה ליד, או כמו שבנז לא מתאים.

הכוכבית הגדולה היא שכל ההצלחה של האיש הגיעה באימון נבחרות, ועד כמה שפורטו שיחקה כדורגל יפה, לופטגי פוטר עקב חוסר בתארים.

(titi camara) #12

אני שמח לשמוע, זה סיגנון המשחק שאני אוהב, אני מקווה שהוא באמת יבנה על איסקו אבל מקווה יותר שיבנה יותר על אסנסיו שהוא איסקו אבל עם תכלס.

נראה שהזאר שוב לא יגיע אבל אני מאמין שהסגל הקיים מספיק טוב כדי לזכות בכל התארים גם בלי רכש נוצץ, רק צריך לנצל אותו נכון וחייבים להוסיף עוד חלוץ מבקיע שערים. הכל כמובן בהנחה שקורטואה חותם, כי הוא לבד יביא איזה 7-9 נקודות בעונה.

(Eido Eliyahu) #13

מעניין אותי למה אתה חושב שדווקא בשיטה הזאת בנזמה לא יצליח? אני באמת חושב שעבר זמנו אבל אם מדברים על שיטה, הוא בול! דינמי מאוד, מוסר מעולה יחסית לחלוץ 9 ותומך הרבה בהנעת כדור, על הנייר בדיוק מה שלופטגי היה רוצה בשביל השיטה שלו.

(titi camara) #14

הנה מה אני חושב על זה, זה תלוי איזה בנזמה…לפני 2 העונות האחרונות אני תמיד טענתי שבנזמה הוא אחד מ-5 החלוצים הטובים בעולם ושהוא מתאים בול לשחק ליד רונאלדו, בנזמה גם אחד החלוצים שהכי מתאימים לשיטה שלופטגי רוצה לשחק, הבעיה שבנזמה של 2 העונות האחרונות הוא חלוד איטי ומסורבל ולא מזכיר את בזנמה ההוא, והוא גם לא מבקיע מספיק, אם יצליח לשחזר את יכולתו הישנה הוא יהיה מושלם, אבל אני מאוד בספק וחייבים חלוץ ששם כדורים ברשת כי רונאלדו כבר לא כאן.

(momi) #15

שלא יהיו שום אי הבנות, אני אוחז שבנז שחקן גדול שיש לו חלק בכל הדברים הגדולים שהקבוצות שלו עשו.
לעצם העניין, כשיש לך חמישה קשרים שזזים הרבה, פלוס שני מגנים אדירים כמו דני ומרסלו אתה לא צריך חלוץ כמו בנז של השנים האחרונות, זה רק יצור עומס במרכז וחוסר בנוכחות ברחבה, עדיף בחור חזק או מהיר שיטריד את הבלמים. לדוגמה: הכיכוב של קוסטה אצל לופטגי בנבחרת וכמובן וייה וטורס בספרד.

כמובן בנז יכול לעבור שינוי סגנון ולהצליח,(אפשרי אבל לא פשוט בגילו) שהרי חוץ ממהירות יש לו כל מה שחלוץ צריך- חוש ברחבה, רגל מסימת נחמדה, גוף לא קטן, משחק ראש מהטובים ביותר וכמובן המון ניסיון.

(saharsacc) #16

לא יודע איך עדיין אפשר להגיד שיש לו רגל מסיימת נחמדה. לפני 3 שנים הוא באמת היה מסיים דברים פה ושם ואז דופק החטאה רצינית, אבל ראו שיש לו את היכולת לסיים. כבר 2 עונות כל כדור שנותנים לו בתוך הרחבה הוא מעיף מחוץ למסגרת. בדרך כלל זה גם עולה בנקודות.
לגבי משחק הראש אתה ממש מגזים, יש לו גובה ופיזיות אבל הוא לא משחק עליהם, אפשר לספור על 2 ידיים את כמות השערים בראש שלו בריאל. אין לו מה למכור כ9 רגיל, הדבר היחידי שעוד יש לו זה טכניקה(למרות שהוא נורא מגושם) והבנת משחק. שחקן גמור

(momi) #17

אני חושב שהסיפור עם בנז זה שאלה של הוראות מהמאמן, ולכן נצטרך לחכות חודשיים שלוש ולדבר אז.

(saharsacc) #18

להחטיא אלו הוראות מהמאמן? דיברנו כאן על יכולת הסיום שלו וה"חוש" ברחבה. המציאות מספרת שאין לו את שניהם. מה הקשר הוראות מהמאמן?

(titi camara) #20

עד עכשיו ריאל מדריד של לופטגי נראית פשוט נפלא בהרבה מאוד דקות, הנעת הכדור היצירתיות והרבגוניות ההתקפית אלה דברים שלא ראינו בריאל כבר הרבה מאוד זמן.
ריאל של לופטגי משחקת את הכדורגל שאני אוהב לראות, משחק המתבסס על הנעת כדור, יצירתיות, חילופי מקומות והוצאת הקבוצה השנייה מאיזון, אבל גם מספיק משחקת לעומק ולוקחת סיכונים וסוחפת.
סיגנון המשחק הזה מאפשר ליכולות האישיות המאוד(מאוד מאוד) גבוהות של השחקנים שלנו לבוא לידי ביטוי מבלי שזה יפגע ביכולות הקבוצתיות, שזה דבר שמאוד קשה לעשות.
העזיבה של רונאלדו הותירה חלל ענק שאליו במקום להעניס שחקן אחד(ניימאר) לופטגי בחר לחלק את החלל הזה בין השחקנים, וליריאל מדריד יש שחקני וורלד קלאס בכמויות, דבר זה מאפשר ליותר שחקנים לקחת אחריות מה שמאפשר התקפה הרבה יותר רבגונית שקשה מאוד לסגור, השחקנים שפתאום קיבלו יותר אחריות ורואים יותר כדור ומרגישים הרבה יותר חשובים מחזירים בינתיים בריבית, והרבה יותר קל לשחק כדורגל מבוסס על הנעה ומשחק קבוצתי כשאין מטרה אחת ויחידה שאמורה לקבל את הכדור כל פעם, עכשיו אפשר להניע את הכדור הרבה יותר מהר למקומות הנכונים.

אבל לא הכל ורוד כמובן…מחסור המטרה ברורה ומיידית ברחבה גורם לפעמים ליותר מדי מסירות והתחכמויות ברחבה ואז מצבים שהיו יכולים להסתיים בשער של רונאלדו מתבזבזים סתם.
המאמן צריך להסביר לשחקנים שכשקרובים לרחבה קודם לחפש את השער ! כמו המצב של בנזמה בדקה ה-90 נגד בילבאו.
בעיה נוספת היא ההגנה שנראית לא כ"כ מסודרת ודי פרוצה, אבל אני מאמין שעם הזמן וההסתגלות של השחקנים לשיטה החדשה הבעיה הזאת תיפתר.

מודריץ’ התחיל את העונה די חלש והיה נראה לא מחובר בדקות שהוא שיחק, אבל פתאום במשחק האחרון יחד עם קרוס נתנו תצוגת כדורגל מבריקה והראו למה מדובר בקישור הכי טוב בעולם.

לסיכום, אני מאוד נהנה מהריאל הנוכחית שמשחקת לדעתי האישית את הכדורגל המהנה ביותר בליגות הבכירות.

(saharsacc) #21

הכדורגל באמת מצוין ולפחות רמה מעל הכדורגל שהצגנו תחת זידאן עם השיטה של להעיף את הכדור למרסלו או קרבאחל ושיקרה משהו(אירוני ששגיא כהן אמר שריאל משחקת את הכדורגל של זידאן). אבל המחסור ברגל מסיימת או בכללי ברגל שרוצה לבעוט הוא כל כך ניכר ומעצבן. כל התקפה כמעט השחקנים מגיעים לרחבה ואז מתחילים עם השטויות של המסירות מצד לצד. אסנסיו תמיד במקום לפרוץ לרחבה משאיר למרסלו או מרים, איסקו תמיד משאיר לדאבל פס ובנזמה גם בעד שלום לא בועט. הצורך ב9 כזה ברור, גם חלוץ שהוא לא בהכרח שחקן מהטופ של הטופ כמו איקרדי יכול להתאים בצורה כזו מושלמת. נקווה שמריאנו שמביא לשולחן יכולות שונות לגמרי מאלו של שחקני ההתקפה האחרים ימלא את החסר. איזה גול הוא דפק

(titi camara) #22

בייל ואסנסיו צריכים להיות הרגל המסיימת, בייל היה כזה בטוטנהאם ויכול להיות אחד כזה, אסנסיו חייב ללמוד לקחת על עצמו יותר ולנצל את היכולות שלו להבקעת שערים, אם שני אלה יקחו על עצמם יותר מבחינת הבקעת שערים בנזמה שהתחיל את העונה טוב יכול להשלים אותם מצויין.