חדשות, העברות, הנהלה ושמועות 2018/19: תקוות וספקולציות

ברצלונה

(t-rix) #101

אני חושב שריבוי הקשרים מצביע על כיוון ברור ל442, כאשר יש כאלה שמיועדים לקישור מרכזי, ויש כאלה שמיועדים לקישור באגפים.
ראפיניה דניס קוטיניו ודמבלה נראים כאלה שמיועדים לצדדים, ובוסקי ראקי ווידאל וארתור מיועדים למרכזי.

שטף המשחק עצמו לא חייב להתנהל כ442 טיפוסי, אלא תמיד צד אחד יכול להוות צלע שלישית בהתקפה ולקבל 3 בהתקפה.
ראפיניה/דמבלה עולים להתקפה ומהווים צלע התקפים ומנגד קוטיניו/דניס נכנסים קרוב יותר למרכז ומתפקדין בקישור ההתקפי…

אותה פעולה מצד שני. אחד מרווח את המשחק והשני נכנס לעומק ובכך פותח את הקו למגן.

המון דינמיקה מסתמנת באופק, אבל חשוב לא פחות זה להביא את השחקנים בכושר משחק ליישורת האחרונה.
שנה שעברה נפלנו מעייפות, צריך לשמור שהשנה לא יקרה אותו הדבר רק ההפך, ריבוי רוטציות מפחית את התיאום בן השחקנים.

עבודה סופר קשה מצפה לוולוורדה.

(aldrrian) #102

יש משהו מאוד משמח בחוצפה של מאלקום ובנטיה שלו לחפש את הבעיטה כל הזמן בלי יותר מדי הסברים.
יש משהו מבאס (ברור שעוד מוקדם ועדיין) בלראות את וידאל מתנהל כמו קשר ואלוורדאי קלאסי - חוטף כדורים, עולה, יורד ומחכה למסי שיבוא לקחת ממנו את הכדור כל פעם כשהוא אצלו.
מוניר אגב נראה כמו אותו מוניר. נזכרים שהוא משחק רק כשרמי וייץ מזכיר אותו.

(אוריין יפה) #103

מרלון עוזב לסאסולו תמורת 12 מיליון יורו מחולקים.

(Oriabrbnel) #104

לא יודע מה איתכם אבל האמירות האחרונות של וואלוורדה (אני מסתמך על תרגומים של בארסהמאניה) מאוד מפחידות אותי…

כבר בכמה הזדמנויות וואלוורדה אומר שהוא לא יודע אם שחקן X יגיע, האם שחקן Y יעזוב והאם התחלנו או סיימנו עם חלון העברות. המצב הזה כל-כך לא נכון בכ״כ הרבה מובנים.

בעולם אידאלי יש מאמן שיושב עם המנהל הספורטיבי והם מתכננים את הרכישות בהתאם לרוח המועדון ולטקטיקה של המאמן ולצרכים שלו. במקרה שלנו זה נראה כאילו המאמן לא קשור לבחירת השחקנים והוא צריך להתמודד עם מה שמונחת עליו מלמעלה. במצב כזה למאמן אין כמעט כוח ואנחנו יכולים רק לחלום על ליצור שושלת והמשכיות, הסיבה היחידה שנמשיך לזכות בתארים כאשר המאמן כל כל לא משמעותי היא מסי.

וואלוורדה אמר שהוא בורג במערכת, אני לא חושב שמנחיתים עליו הכל מלמעלה והוא רק מתמודד על הקווים, אני בטוח שיש לו אמירה בבחירת השחקנים שמגיעים ועוזבים, נותנים לו כמה שמות שמסוגלים להחתים ואומרים לו לבחור מתוכם, חוץ מזה עזיבה של דין, גומש ואלקסר בטוח קשורים למאמן שלא נותן להם דקות, ואילו הישארותו של דניס למשל קשורה לאמון החדש שרכש אליו וואלוורדה בסוף העונה.

לא נראה לי שמישהו חשב שוואלוורדה הוא אוטוריטה בבחירת הרכישות, ועם ההנהלה הזאת לא נראה לי שיהיה מאמן שיהיה כזה. צריך לחכות ל2021 ולקוות שההנהלה הקיימת לומדת מטעויות, גם אם לא מכולן…

(aldrrian) #106

הוא לא יודע מי יגיע כי אף אחד לא יודע מי יגיע בוודאות. אם מישהו היה יודע, העולם היה מקום הרבה פחות מורכב.

(Oriabrbnel) #107

זה לא זה, כשעד סוף מועד העברות הוא לא יודע האם ראפייניה עוזב או נשאר ובעקבות כך צריך לבנות את סרגל המאמצים בצורה כזו או אחרת, כשהוא לא יודע מי זה מלקום (שחקן שנקנה ב-41 מליון), כשהוא לא יודע מי יגיע כי אולי יהיו הפתעות בחלון העברות, כל זה זה מצב לא תקין.

לדעתי מאמן צריך לבנות את הטקטיקה העיקרית שבה הוא הולך לשחק במהלך השנה כבר בסוף השנה שעברה כשהוא יודע מהי תוכנית הרכש ואיזה פרופיל של שחקנים המועדון (ועוד יותר מועדון כמו ברצלונה) הולך להביא.

כן, אין ספק שיכולות לבוא הפתעות אבל הם צריכות להיות במסגרת התכנון של המאמן והמועדון, לדוג׳ נפילה של אייאקס מליגת האלופות ורכישה של דה-יונג/דה-ליכט במחיר טוב, יש מצב שמלקום הוא כזה אבל את זה נוכל לדעת רק בדיעבד כי המאמן אפילו לא הכיר אותו לפני.

• אני זוכר במעומם איזה ראיון עם וואלוורדה על כך שהוא לא יודע מי זה מלקום, חיפשתי סימוכין ולא מצאתי כך שיש מצב שאני טועה בקשר לזה. בכל מקרה המאמן חייב להיות המילה הראשונה והאחרונה בכל רכישה ולא להגיד אני רק בורג קטן במערכת. הוא פאקינג המאמן, כולם צריכים להתיישר לפי המתודולוגיה והטקטיקה שלו.

ושוב אני מסביר, זה לא יקרה עם ההנהלה הנוכחית ואני לא חושב שזה קורה גם במועדונים אחרים למעט מספר מצומצם מאוד (ברצלונה צריכה להיות ביניהם אבל כמו שאמרתי, לא יקרה).

וואלוורדה מבקש שחקן בתפקיד מסויים, ההנהלה מנסה להביא שחקן בקריטריונים שהצוות המקצועי מבקש, היא לא בהכרח מחתימה כל שחקן שהמאמן מבקש, מאלקום הגיע כאלטרנטיבה צעירה וזולה לוויליאן (סוג השחקן המבוקש - קיצוני טכני שמסוגל לכבוש), וידאל הגיע לתפקיד הbox to box כאלטרנטיבה לראביו אחרי עזיבה של פאוליניו בתפקיד הזה, במקרה הזה שתי החתמות טובות. יש גם מקרים כמו בקשה של מארטינז וקבלה של “מלך הבישולים בליגה האנגלית” לטיטו שהיה איך נאמר… לא ברמה.

פפ עזב כי נכנסו לו בהחלטות וחיכוחים עם ההנהלה, יש מאמנים שמקבלים את זה ויש מאמנים שלא, זאת המציאות כרגע והיא לא תשתנה עד 2021 כמו שאמרתי, התקווה היא שההנהלה הזאת כן תלמד מטעויות מסויימות ותעמיד סגל תחרותי ואיכותי לעזור למסי להוביל אותנו הכי רחוק שניתן בתנאים הקיימים

(josepe) #109

מה גם שלדעתי זה לא תפקיד המאמן להחליט איזה שחקנים להביא, בשביל זה יש מחלקת סקאוטינג. כאמור, המאמן בונה תוכנית ומבקש שחקנים בפרופיל מסויים, מחליט מי לא בתוכניות שלו, אבל לא הוא מנהל מו"מ ולא הוא רוכש שחקנים.

ועוד דבר, אל תאמין לכל מילה שאתה קורא בראיונות של אנשי מקצוע שנמצאים בתפקיד. חצי מזה זה פוליטיקלי קורקטנס…
אם וואלוורדה מתחמק מתשובות ברורות באמירה שהוא רק בורג במערכת (מה שאגב נכון והגיוני), לא אומר שהוא לא יודע בדיוק מה קורה עם הקבוצה בחלון, את מי מנסים להחתים ומה מצב המגעים מול השחקנים \ קבוצות מהן הם מגיעים.

דווקא השושואיזם הזה שבו אתה “רודף” אחרי ראביו ו-וויליאן בעיתונות, בזמן שבמציאות אתה סוגר עיסקאות על שחקנים אחרים לגמרי כמו וידאל ומלקום היא תכונה מוצלחת הרבה יותר בעיני. ואם בשביל לשמור על שושו וואלוורדה מציג את עצמו כלמל"מ אז סחטיין עליו שהוא מנהל את האגו שלו יפה מאוד לטובת הקבוצה.

(aldrrian) #110

נוטה להסכים עם josepe ורק אוסיף - יש כל מיני גישות לבניה ותכנון של קבוצה, או למעשה כל פרוייקט בסדר גודל רציני. בפועל לא פעם נדרשת גמישות (התאמה של טקטיקה לשחקנים, הבאת שחקן שונה מהרצוי בהתחלה וכו’) ולא בהכרח התייחסות לתכנון ראשוני כתורה מסיני. אני חושב שלא מעט מאמנים, ביניהם, עבדנו הנאמן, הצליחו בעזרת גמישות כזאת.

(chen10) #111

ראפיניה, דניס, סאמפר ואלניה לא בסגל ללגאנס. שלא לדבר על מירנדה (חחחח). אני חושב שהחמישה האלה לא ממש חכמים שהם פה. צריך להיות ממש תמים כדי לראות איך מביאים להם את וידאל, ארתור, מלקום (ולפני כן גומש, ארדה, פאוליניו וכו’) ולחשוב שהם יראו דשא בברצלונה במודל של ואלוורדה. החזון של המאמן הזה בברצלונה מסתכל קדימה אולי ליומיים-שלושה. אם יש להם שכל שילכו אפילו לאיזו בטיס או לכל מקום שישחקו בו.

(aldrrian) #112

ברגע שהצעת שילכו ל"איזו בטיס", די הצדקת את תפיסת העולם של המאמן. אלניה עוד צעיר.

(aldrrian) #113

איך הגענו למצב שמוניר שוב בהרכב ? איך נפל עלינו הדה ז’ה יוסי הזה?
אני לא מבין איך הוא לא הפך שולחנות על מנת לעוף. הוא כבר מזמן בגיל שהוא חייב לרוץ עם קבוצה קבועה כדי לנסות להפוך למשהו בליגה. זה אפילו לא עניין של כישרון, זה עניין של ביטחון, מומנטום…זה די. סתם עצוב לראות אותו בבארסה.

(dmitrys) #114

יכול מאוד להיות שבתור שחקן ספסל שלנו הוא מרוויח יותר ממה שמרוויחים הכוכבים של לגאנס או בטיס.
הוא היה מושאל שנה שעברה ולא הרשים. חזר אלינו בלית ברירה.
אני די מסכים עם מה שחן כתב. במיוחד דניס וראפיניה שהיו די מבוקשים הקיץ.

(chen10) #115

הם צריכים לשחק, ולשחק ברמה נאותה, גם אם זה אומר ב"איזו בטיס".

(aldrrian) #116

אני לא אומר שהם לא - אני טוען שברגע שאתה טוען שהם ראויים לרמה של בטיס, הרי שהגיוני לגמרי שהם לא יראו דקות בבארסה. אני מסכים איתך שהיה הגיוני במחינתם לעזוב בקיץ, אבל לא שיש משהו מיוחד במודל של ואלוורדה שבגללו הם לא משחקים - פשוט לא טובים מספיק כנראה. עם סייג על אלניה.

(chen10) #117

ה-signature move של ארתור - פרייסלס.

בשנים האחרונות מסי מפציץ בשבלב הבתים ואז נעלם בנוק אאוט. בתחילת העונה הוא דיבר על כך שהשנה הוא לא יוותר על ליגת האלופות, אז אני מקווה לראות אותו בשלבים הבאים מפגין מנהיגות וסוחף אחריו את כולם לרמה שמתאימה למי שרוצה לזכות בליגת האלופות, ולא למחדלים של היעלמות של קבוצה שלמה כמו רומא, יובנטוס ואתלטיקו בשנים האחרונות.

אגב, טוטנהאם שיחקו כמעט בחצי הרכב, בלי ורטונגן, אוריה, דלה אלי ואריקסן. דווקא הייתי שמח להרכב מלא שלהם ולאתגר גדול יותר לברצלונה.

(chen10) #118

ראיתי איפשהו שכתבו שאי אפשר להאשים את המאמן בהכל, בטח שלא בשער מקרן בדקה ראשונה של משחק.
אבל יש כל כך הרבה דברים להאשים את המאמן הזה, בעיקרם חוסר מוכנות למשחקים וניהול סגל רע.
בעניין המוכנות: זו כבר פעם שנייה שחוטפים גול על תחילת המשחק (גם נגד ווסקה), ושלושה מתוך ארבעת ניצחונות הליגה הראשונים באו בזכות התעוררות מאוחרת (אלאבס - דקה 64, ויאדוליד - דקה 57, סוסיאדד - דקה 63).
בעניין הסגל: אם אתה מקבל סגל רחב ואיכותי שכמוהו עוד לא היה אפילו בברצלונה ואתה עדיין תלוי לחלוטין במסי, ויוצר מצורעים כמו וידאל, מלקום ודניס, ועדיין שוחט את ראקיטיץ עד דק, עדיין לא מצליח לחנך את דמבלה לממש את הפוטנציאל, כנראה שאתה לא מאמן מהטופ. ואני חושב שמועדון כמו ברצלונה ראוי למאמן מהטופ, לא נגר אפור.

(josepe) #119

מה בעצם אתה אומר? שצריך לעלות בכל משחק עם שלישיית קישור אחרת בשביל לא לטחון את ראקי ולא ליצור מצורעים?
או שבעצם אתה מתכוון שנעלה עם 13 או 14 שחקנים וכך ניתן דקות גם לדניס וגם לוידאל (שחס וחלילה לא יצטרך לשים פרצופים זועמים באינסטה) ואולי אף לדמבלה…

על רוב הפוסט שלך אני מסכים אגב, אבל ניהול הסגל כרגע נראה לי סביר. במיוחד שעוד אין לנו תפוקה מספקת מה- 11 הפותחים.

בכנות, אני רוצה לראות יותר המשכיות לארתור ולכן לא קשה לי לראות את ראקי לצידו כמבוגר האחראי. כשארתור יהיה שחקן הרכב מלא עם תיאום לשאר הקבוצה יהיה אפשר להתחיל להושיב את ראקי ולתת גם לו מנוחה.

בין ארתור לוידאל אין לי ספק במי אני בוחר.
וידאל בעיניי הוא גירסא משודרגת של גומש ופאוליניו. מאבד הרבה כדורים ולא תורם מאוד להשתחררות מלחץ. נכון, הוא בא עם רבאק בעיניים, אבל מה לעשות שצריך משהו מעבר ולא ראיתי את זה אצלו עדיין.

פאוליניו היה מכניס כמה גולים מדי פעם. אם כבר לבוא עם גישה אבל בלי יותר מדי כישרון, אז לפחות שיעזור להביא גם נקודות…

(chen10) #120

בטיס וקיקה סטיין:

גם אם בארסה תזכה העונה בטרבל (צריכה לומר תודה אם תגרד תואר אחד), היא צריכה להתחיל משא ומתן מעכשיו עם קיקה סטיין.
את הפילוסופיה הזאת פפ יישם בבארסה עם השחקנים הטובים בהיסטוריה לפני כ-9 שנים, והיום הוא עושה את זה במידה מסוימת בסיטי עם שחקנים שכל אחד מהם נבחר בפינצטה בעשרות מיליוני יורו. סטיין עושה את זה עם שחקנים בינוניים וזה פשוט מעורר הערצה. שאפו.