חדשות, העברות, הנהלה ושמועות 2018/19: תקוות וספקולציות

ברצלונה

(chen10) #81

ארתורו וידאל…
האם זה חכם לקנות ב-30 מיליון יורו שחקן בן 31, שרק חזר מפציעה של כמה חודשים, וששיאו היה לפני כ-3 שנים?
יש לו המון דברים טובים לתת במגרש ואם הוא היה מגיע בשיאו הייתי מאוד מתפעל, אבל עכשיו?

דבר נוסף, יש בסגל המון צעירים וחסרי ניסיון ברמות גבוהות שמחפשים מודל לחיקוי. האם ראוי לתת להם את וידאל כאחד כזה? כמבוגר האחראי?

וידאל לא מגיע כמבוגר אחראי לקישור, בשביל זה יש לך שחקנים כמו בוסי וראקי.
מה שכן הוא יכול לתפוס את התפקיד של השחקן בעל הניסיון שנכנס לדקות מסויימות כדי לעבות את הקישור או כדי להגיע כגל שני במקרה שצריך גול, במחיר נמוך יחסית ובמטרה לבוא השחקן רוטציה הוא החתמה מעולה לדעתי.

(Eido Eliyahu) #83

החתמה מרתיחה, אמנם בשיא הוא קשר מעולה אבל הוא אחד שבילה יותר בכותרת על דברים שלא קשורים לכדורגל מאשר שכן, בגיל 31 אחרי פציעה קשה והכי חשוב, לא קשור בשום צורה לסגנון שלנו!
לי באופן אישי כאוהד נשבר כבר לראות את ההנהלה הפח הזאת הולכת על שחקנים שלא קרובים לDNA של בארסה כמו וידאל, ראביו, פאוליניו(וזה רק בשנה האחרונה, הרשימה עוד ארוכה)
ולא מסתכלים על שחקנים שבאמת מתאימים לנו.
השורשים של המועדון והאידיולגיה שהושתתה מאז קרויף הולכים ומתפוררים…

(aldrrian) #84

טוב יש פה שני נדבכים מבחינתי:

א. בהקשר למה שעידו פה מעליי כתב - מתקבלת תחושה שפאוליניו\רביו\אנזונזי\וידאל הם סוג מסויים של שחקנים שואלורדה מחפש ולא איזה קטע חד פעמי. כלומר, אולי הוא רוצה לשחק 4-2-3-1 ואולי פשוט שיהיה גרזן בשלישיה במרכז. כך או כך, מדובר על קישור פחות מניע, יותר לוחץ ומשחק מהר. וזה די מבאס סך הכל, בתור אוהדים של סגנון המשחק אליו התרגלנו.
צריך גם לסייג את זה ברכישה של ארתור, שדווקא כן נראה כמו מהנדס קלאסי. קשה לקרוא את ואלוורדה. עדיין. אולי בתסריט אופטימי כלשהו הוא גם יעדיף קישור חכם של ארתור-בוסקטס-קוטניו ושאר השחקנים יבואו ברוטציה.

ב. ברמה היותר ספציפית, אם משלימים אם זה שואלוורדה מחפש שחקנים כאלו וצורת משחק כזו, הרי שמדובר לטעמי ברכישה מצויינת. וידאל הוא עדיין קשר ברמה גבוהה (בטח יותר מפאוליניו) ומנוסה שיכול לתרום לנו טוב ברוטציה. בנוסף, הוא גם יכול אולי, במידה מסויימת, להוות מחליף לבוסקטס, כשזה פצוע.

רכישה לא רעה בכלל.
סגל טוב צריך להיות מורכב משחקנים מנוסים ושחקנים צעירים ורעבים לטווח הרחוק.
וידאל רכישה לטווח הקצר לא יחזיק פה מעבר ל3 שנים חוזה זה ברור ויכול לתת לפחות 2 עונות עם אגריסביות ואופי קצת שונה של קשר ולא נגר כמו פאוליניו, וב20 מליון זאת אחלה של רכישה.

רכישה של תיאגו לדוגמא לדעתי היתה פחות חכמה לדעתי, לקחת שחקן שהוא בשיא שלו אבל לא וורלד קלאס, וכביכול לתת לו להיות בעל הבית לכמה שנים בקישור שלנו, לדעתי מגיע לנו יותר ממנו.

ההחתמה של וידאל לא תחסום שחקנים צעירים שיוכלו להיות באמת הצאבי ואינייסטה של הדור הבא (ארתור,דה יונג,ועוד כמה אופציות מהבית) ואולי בדרך נס יגיעו לפה בשנה שנתייפ הקרובות אריקסן או kdb.

בקיצןר זאת לא רכישה שטורפת שום קלף, כל האופציות נשארות על השולחן ואני בטוח שתהיה ממנו תפוקה מיידית לטווח הקצר.
אולי אני אתבדה כי אי אפשר לדעת איך יתגלגלו באמת הדברים אבל על הנייר זה יכול להתברר כצעד מבריק יותר מאשר כשלון.

(chen10) #86

אם וידאל יצטרף זה די אומר שהחלון נסגר מבחינת בארסה. המאמן רוצה סגל של 22 שחקנים וזה אומר שצריך למכור עוד 6 שחקנים.

1. גומש: כשלא היה פצוע אף אחד לא רצה אותו, אז כשהוא פצוע, ועוד לחודשיים?
  2. סאמפר: אין לו מה לחפש בברצלונה, וזה שהוא לא קלט את זה עד עכשיו זה גרוע מבחינתו. מקווה בשבילו שילך, אפילו בחינם.
  3. אלייש: אני מבין שההעברה לסביליה סגורה.
  4. מינה: כבר הרבה זמן מדברים על מכירה בסכום נאה ואני לא מבין למה היא לא מתבצעת.
  5. מוניר: עם דמבלה, מלקום, מסי, סווארס ואלקאסר, אין לו מה לחפש פה.
  6. מרלון: חוליית ההגנה מאוישת ואין בו צורך.

יש לי תחושה שאם תגיע קבוצה שתציע סכום נאה על ראקיטיץ, תהיה נטייה למכור אותו. הוא בן 30, ועם וידאל לטווח הקצר וארתור לטווח הארוך, ייתנו לו לצאת להרפתקה חדשה.

זה מה שיישאר:
טר שטגן, סילסן.
סמדו, רוברטו, פיקה, אומטיטי, לנגלה, ורמאלן, אלבה.
בוסקטס, וידאל, ראקיטיץ, ארתור, קוטיניו, דניס, ראפיניה, אלניה.
מלקום, דמבלה, מסי, סווארס, אלקאסר.

(aldrrian) #87

הטירלול של הקיץ ממשיך עם החתמה של מגנה הימני של סנגל במונדיאל - מוסא וואגו, בן ה-19, מאופן הבלגית - https://www.barcablaugranes.com/fc-barcelona-transfer-rumors-news/2018/8/3/17648922/barcelona-confirm-they-have-agreed-moussa-wague-deal

אני חושב שמדובר בהעברה חופשית והוא מיועד לבארסה ב’.

(Eido Eliyahu) #88

העברה חופשית זה ממש לא, תכף נגלה עוד שעורורייה תוצרת רוסיי וחבריו…

(aldrrian) #89

זרמת עם האינטואיציה אני מבין,

(Oriabrbnel) #90

ווגה הוא לא זר? אם אני לא טועה בליגות הנמוכות בספרד (קרי הליגה בה בארסה ב תשחק) אין אישור לעלות עם זרים… אם זה נכון ואני מקווה שאני טועה ווגה לא יוכל לשחק בסגל הבוגר או בקבוצת המשנה.

לגבי ארתורו, יש מצב שיש חשיבה בקנייה הזו, כפי שכבר נאמר פה הוא בא לטווח הקצר ואולי מתכננים להביא את דה-יונג או את ראביו (מקווה שלא אבל נראה לי שהאחרון יותר סביר) שנה הבאה. בכל זאת עדיין לא ברור לי עניין השכר, הרי הוא כנראה העדיף לבוא לבארסה אז למה להציע לו יותר שכר ממה שהוא מרוויח בבאיירן?!? העניין היחיד שאני יכול לחשוב עליו הוא ענייני מיסים, אולי הסוכן/שחקן רוצה שכר נטו ובגלל שהמס בספרד גבוה יותר מאשר באיטליה יוצא שאנחנו משלמים יותר…

(dmitrys) #91

וידאל בא, וידאל הולך.

8.5 מיליון, לדעתי הוצאנו סכום לא רע עליו.

(dmitrys) #92

הנה לנו צרה חדשה - מכסת הזרים.
כידוע , בספרד מותר לרשום רק 3 שחקנים ללא אזרחות אירופית. יש לנו כרגע 6. שלושה שחקנים חדשים הגיעו ללא אזרחות אירופית - וידאל, ארתור ומלקום. גם לקוטיניו אין אזרחות. בנוסף גם מינה ומרלון ללא אזרחות, וזאת יכולה להיות אחת הסיבות למכירתם.
אז מינה ומרלון לא יהיו בבארסה בוודאות בשנה הבאה. מינה בדרך הבטוחה לאנגליה, עתידו של מרלון לא ברור.
כעת מנסים לסדר אזרחות פורטוגזית לקוטיניו. הוא נשוי לאזרחית פורטוגל, ומגיעה לו אזרחות, זה פשוט שאלה של זמן וביורוקרטיה. מנסים לאזרח אותו לפני הסופרקופה.
מישהו בהנהלה פישל, היו צריכים לעשות את זה מזמן.

למי שלא יודע, חלון ההעברות באנגליה נסגר היום. היות וזאת ליגה הכי עשירה, אחרי סגירת החלון שם מצב הסגל יהיה הרבה יותר ברור. אני מקווה שנוציא כסף טוב על מינה, נשאיל את מרלון, ושמישהו כבר יקח את גומש. וגם עונה נוספת בסאגה של פוגבה תגיע לסיומה.

(t-rix) #93

ההנהלה מצליחה לעשות הקיץ קופה מצויינת על שחקנים שחשבנו שלא שווים יותר מדיי.

פאוליניו 50
ווידאל 10
דין 20
מינה 30
גומש בהשאלה 2.5.
ביחד זה 110+ מליון ועוד ± 20 מליון משכורות…

מנגד, רכשנו את ;
מאלקום 40
לנגלה 35
ארתור 40(?)
ווידאל 20

המצב טוב מאוד, אולי טוב מדיי.
ישנו עומס רב בקישור כאשר גם ראפיניה דניס סאמפר ראויים להזדמנות כשגם פוץ’ דופק בדלת.

הסגל ארוך מדיי ולדעתי צריך להשאיל/למכור בספרד ואיטליה כדי להתייעל כנדרש.

(Oriabrbnel) #94

אני חייב לציין שזה אחד מחלנות העברות הכי טובים שהיו לבארסה… נפטרנו מכ״כ הרב שומן עודף וקיבלנו במקומם שחקנים הרבה יותר איכותיים.

כן חסר בלם (לדעתי שומרים את המקום לדה-ליחט בעונה הבאה), הקשר עושה משחק היחיד שלנו הוא ברזילאי צעיר שזו העונה הראשונה שלו במועדון ובאירופה בכלל, כן כנראה שגם השנה תיהיה תלות במסי אבל המצב נראה מאוד טוב ונראה שסוף סוף התחילו לחשוב בהנהלה על העידן שאחרי צ׳אבי,איינסטה ומסי (הבאסה שזה התחיל רק עכשיו אבל עדיף מאוחר מכלום).

ההרכב יהיה תלוי ביריבה ולדעתי וואלוורדה ישחק בין שני מערכים עיקריים 4-3-3 ו-4-4-2.

4-3-3 מול יריבות חלשות

טר-שטגן
אלבה - אומטיטי - פיקה - סמדו/רוברטו
קוטיניו - ראקטיץ - בוסקסט
סוארס - מסי -דמבלה

ו-4-4-2 מול יריבות חזקות יותר

טר-שטגן
אלבה - אומטיטי - פיקה - סמדו/רוברטו
קוטיניו - בוסקסט - ראקטיץ/וידאל - דמבלה
סוארס -מסי

ההרכב שלנו מאוד דומה לשנה שעברה (אוי איינסטה) אבל המחליפים שלנו השתדרג פלאים.
סילסן, קוקו/מרינדה, לנגלה, וורמלאן, רוברטו/סמדו, וידאל/ראקטיץ, ארתור,ראפייניה, דניס, אלנייה, מלקום, מוניר ואלקאסר.ויש עוד בדרך את ווגה, בוסקסט הקטן, פויץ׳ רואיז ואולי סאמפר.

החסרונות של ההרכב שלנו הוא מגן ימני דומיננטי (אלא אם כן וואלוורדה יאמין סוף סוף בסמדו). אין לנו מגן שמאלי מחליף מנוסה אבל זו הדרך לעלות ילדים מהלה-מאסיה. אין לנו בלם עם רגל ימין דומיננטית אבל זה לא מאוד קריטי, בעולם אידאלי היו מעיפים את וורמלאן ומביאים בלם מנוסה עד שדה-ליחט יצבור ניסיון. אין לנו קשר פליימקר עם ניסיון (קוטיניו הוא לא פליימקר, ראקטיץ וודאי שלא ולבוסקסט יהיו הרבה מטלות הגנתיות). וחסר לנו חלוץ מחליף עם ביטחון (ואת זה וואלוורדה יעל לשנות).

אני סה״כ מאוד מרוצה וממש מצפה כבר לתחילת העונה, אני מקווה שוואלוורדה למד לקחים משנה שעברה והוא יחלק את הדקות בחוכמה.

ויסקה בארסה!!!

(dmitrys) #95

כן, החלון הזה נראה טוב מאוד.
מוריניו לא שחרר את פוגבה, אז בכלל מצוין.

כמו שטי-רקס ציין, מינה נמכא וגומש הושאל. רק אציין שלמינה יש סעיף של מחיר החזרה, שלא ידוע. ולגומש אברטון תשלם את כל משכורתו.
לדעתי אנחנו חייבים למכור את אלקסר ולצערי גם את ראפיניה.

כמו כן, לא היה ברור לי מי יהיה המחליף של אלבה. לפי מארקה, בארסה לא תקנה מגן שמאלי נוסף, אלה מירנדה וקוקרלה מבארסה ב’ יהיה מגנים שמאליים מחליפים.

אולי אנחנו מבינים את המונח “עושה משחק” בצורה שונה. בבארסה עושה משחק הוא מסי, לא משנה איפה תשים אותו בתרשים של 4-4-2 או 4-3-3. הוא גם קשר, גם חלוץ, וגם קיצוני.זאת גדולתו. אני לא חושב שארתור יהפוך לצ’אבי כבר השנה ואני לא חושב שוולוורדה בונה על זה.

(Oriabrbnel) #96

קשר עושה משחק זה תרגום קלוקל ל-playmaker, אכן מסי הוא עושה המשחק של בארסה אבל על מנת לנצל את האיכויות שלו עוד יותר עדיף שיהיה מאחריו קשר יצרתי שיכול לשחרר אותו מלרדת לקישור ולבנות מהלכים.

(אוריין יפה) #97

בעיית הזרים מתחילה להיפתר, קוטיניו משיג באופן רשמי את האזרחות האירופאית שלו.
כרגע נותרנו עם מרלון, מלקום, וידאל וארתור.
הכיוון הוא כמובן לנסות להשאיל את מרלון ולרשום את כל השאר.

(dmitrys) #98

האמת שאני די סומך על קוטיניו וראקיטיץ’ בעניין הזה.
אני לא רואה את ארתור כשחקן הרכב ראשון העונה, כך שמשימת הפליימייקר כנראה לא תיפול עליו.

חלון ההעברות הזה מעולה בינתיים.
יש עדיין עודפים בסגל. אלקסר, מוניר, ראפיניה\דניס (או שניהם), מרלון (היות וורמאלן נשאר).

אחד מאלקסר ומוניר ישאר כמעט בוודאות, דניס וראפיניה כרגע מקבלים את הביטחון מהצוות המקצועי והיכולת שלהם לשחק בכמה עמדות בקישור ובהתקפה יכולה להבטיח להם דקות השנה בקונסטלציות שונות.

מרלון יעזוב בהשאלה כמעט בוודאות מכיוון שאי אפשר לרשום אותו לסגל בליגה.

(aldrrian) #100

אני מקווה שאלקסר ישאר כי הוא עשוי להיות חלוץ מחליף צעיר לגיטימי לטעמי. אני לא חושב שאפשר להגיד את זה על מוניר שקיבל המון הזדמניות בזמנו ואכזב שוב ושוב. אני מסכים עם דמיטירי שאי אפשר להשאיר את ראפיניה ודניס יחד כי יחד עם ארתור ווידאל כמחליפים ואולי רצון להכניס מדי פעם שחקן מהנוער, בקושי לאחד מהם יהיו דקות, וזה גם אם יתנו להם פירורים מההתקפה (כאשר למעשה מדובר על עמדה אחד בלבד עליה מתחרים דמבלה ומאלקום).