חדשות, העברות, הנהלה ושמועות 2018/19: תקוות וספקולציות

ברצלונה

בשנה האחרונה העמיד את אותו מספר של מסירות מפתח כמו מסי, כן ליגה צרפתית, ועדיין…
זה שחקן עם דריבל איכותי, מסירות לא רעות בכלל ובעיטה מצויינת מרחוק, מזכיר הרבה יותר את קוטיניו מניימאר ואני דווקא רואה אותו משתלב טוב באגף ימין (כרוטציה לדמבלה או כאשר דמבלה בשמאל).

מקווה שזאת תהיה קניה נכונה בדיעבד. הוא נראה שחקן מעולה השאלה אם הוא בשל למועדון בסדר גןדל כזה.
ושוב מגיעים למצב שמגיע ילד מוכשר וצריך לשלם עליו “שכר לימוד” ושפשוף. ואם גם הוא וגם דמבלה יאכזבו אנחנו נהיה בבעיה, אבל לפחות תהיה תחרות בריאה ודמבלה יצטרך להיות יותר מחויב.

(aldrrian) #63

במקרה של דמבלה דווקא עפו פה תלונות על כך שלא השכלנו לרכוש אותו מהליגה הצרפתית ולפתח אותו בעצמנו וחיכינו עד שהשווי שלו טפח פי 10 בערך בדורטמונד. זה בסדר לטעמי שמביאים שחקן שהוא לא כבר עכשיו מגה קראק.

כי במקרה של דמבלה אז היה לנו את ניימאר והוא היה מגיע בתור כשרון צעיר מאוד כרוטציה לניימאר בלי לחץ על הכתפיים ולא כתותח ראשי.
כאן יש לנו 2 שחקנים באותו פרופיל על אותה משבצת חסרי נסיון אמיתי ועם הרבה כשרון ברגליים.

אבל אם הוא ישתלב טוב זה יהיה בינגו בכל מקרה החתמה יותר חכמה מוויליאן.

(aldrrian) #65

הוא קצת סוג של דוגלאס קוסטה, אתם לא חושבים? הפריצה מימין עם בעיטה אדירה בשמאל וטכניקה. הוא אולי יותר מהיר ודריבלר.
אגב, על פי עמוד הפייסבוק של בארסה, זו עסקה סגורה.

(chen10) #66

הסיפור של מלקום על פי מונצ’י של רומא: כמה קבוצות התעניינו במלקום, כולל ברצלונה. רומא הציעה מחיר, בורדו הסכימה, אבל רצתה לשחרר הודעה לתקשורת על סיכום בין הקבוצות. כמובן לא הייתה עוד חתימה על כלום. נקבעה למלקום טיסה טיסה לרומא לבדיקות רפואיות וחתימה. בארסה ראתה את ההודעה על הסיכום ומיד הציעה סכום גדול יותר. רומא ראתה שזה הולך למכירה פומבית וירדה מהסיפור. השחקן עלה על טיסה לברצלונה במקום לרומא.

הטעות העיקרית של מונצ’י היא שהוא נתן לבורדו לפרסם הודעה לתקשורת. לפי מה שהוא אמר, היו כמה קבוצות שהיו מעוניינות במלקום, וברור שההודעה של בורדו לתקשורת נועדה למשוך אותן לשלם סכום גדול יותר, כפי שבאמת קרה.
אבל אולי בארסה עלתה על טריק חדש. הרי בסוף היא תמיד קונה שחקנים שמונצ’י גילה. אז עכשיו היא קונה אותם שנייה לפני שהוא שם עליהם את היד…

(Oriabrbnel) #67

הבעיה עם הקנייה הזו כפי שאני רואה אותה היא שאין לנו תוכנית רכש מסודרת. יש שחקן על המדף במחיר סביר או לא סביר קונים, זה קרה עם גומש וזה קורה עם מלקום.

הרי אם התכנון היה לקנות אותו לפני והמחיר כל כך אטרקטיבי היינו צריכים להנחית אותו בתחילת חלון העברות ולא לבצע סוג של מחטף אחרי שרדפנו כמה שבעות אחרי שחקן בן 29 שנתן כמה משחקים טובים ולא יותר.

אני כבר לא זוכר על איזה קבוצה (יש מצב אתלטיקו) כתבו שהם מחפשים שחקנים בכל העולם מתחילת העונה ובסביבות ינואר מסננים עד שיש 5 שחקנים על כל עמדה והם בוחרים איזה שחקן הכי מתאים לקנות באותה עונה בהתאם לסגל השחקנים הקיים, הלוואי עלינו.

הרי אנחנו חייבים מגן ימני ע״מ לשחרר את רוברטו לקישור, אנחנו חייבים בלם נוסף במקום וורמלאן הפציע (מה הסיכוי שהוא יהיה שוב כשיר כשנצטרך אותו) אלא אם מתכננים להשאיר את מרלון אבל לא נראה לי כי הוא תופס משבצת של זר. אנחנו גם צריכים למצוא שוער ומגן שמאלי במקרה שסילסון ודין יעזבו. אנחנו צריכים להיפטר מגומש, וידאל, מינה, ורמאלן, מוניר או פאקו וכנראה ראפייניה (אני לא הייתי רוצה להיפטר מאחד משלושת האחרונים אבל לצערי לאחד מהשניים הראשונים אין מקום ועל ראפייניה וואלוורדה לא סומך).

בקיצור ברצלונה חייבת להביא מנהל טכני אמיתי שמתכנן נכון את עתיד הקבוצה ולא קופץ על כל מבצע בסופר (עד עכשיו ההתנהלות עם סרי מעלה בי גיחוך, בגלל שהשם שלו עלה ברשתות החברתיות הוא הציב אותו כמטרת רכש, פשוט הזוי).

(chen10) #68

אם בארסה כל כך מתעקשת שדה יונג מתאים לה ואייאקס כל כל מתעקשת שהיא רוצה אותו לעוד שנה, אז למה לא לקנות אותו כבר עכשיו ופשוט להשאיל אותו לשנה לאייאקס בחינם? הרי ברור שאם הוא כזה טוב כמו שחושבים, הרי המחיר שלו בקיץ הבא יהיה הרבה יותר גבוה. וההשאלה בחינם תסייע להוריד קצת מהמחיר.
ככה בארסה תרוויח עוד שנה שהוא ישחק את כל המשחקים באייאקס ולא יהיה רק שחקן גיבוי בבארסה, וגם לא תיקח שחקן צעיר מדי שעוד לא שיחק מספיק.

(Eido Eliyahu) #69

כי למה שאייאקס תמכור אותו אם הם חושבים כמוך?

עם כמה שההנהלה שלנו גרועה אני די בטוח שהם חשבו על זה. שמארק אוברמארס אומר “דה יונג ישאר פה עוד שנה לפחות” הוא מתכוון להגיד “המחיר שלו עדיין לא מספיק גבוה כמו שאני חושב שהוא יכול להיות”.

וכמו שאתה יןדע שהמחיר שלו יעלה ככה גם באייקס יודעים ועל הדרך הם יחזיקו את השחקניפ שלהם עוד שנה ויוכלו לתת שנה טובה מבחינה מקצועית בסטנדרטים שלהם ובנוסף לדפוק עלינו קופה בקיץ, אז למה לו למכור??

(chen10) #71

אני מקדים קצת את הנושא של הפרהטמפורדה העונה.
מצורפת רשימה של המשחקים הראשונים העונה והפרטים שלהם. אעדכן את הרשימה כשיתפרסמו עוד פרטים.

image

(אוריין יפה) #72

במשחק של הבוקר ראינו את הילדים בעיקר מתנסים ומראים את יכולתיהם.

מוניר וארתור הבקיעו, ראפיניה בישל לשניהם. מלקום והילדים הבקיעו את הפנדלים.

אנדרה גומש נפצע וייעדר לחודשים, גם דניס סוארס ייעדר ל-2-3 שבועות.

(אוריין יפה) #73

דין עוזב את הקבוצה ועובר לאברטון (רשמית - 20 מיליון + 1.5 במשתנים), הילדים יתפסו את מקומו בסגל.

במקביל, טר שטגן מצטרף לקבוצה בדאלאס.

(Eido Eliyahu) #74

בשבילי קיץ חלומי שגם יסדר אותנו לשנים יהיה טיאגו, דה יונג, דה ליחט ושוער צעיר מבטיח(רק אם הוא יעלה פחות ממה שנמכור את סילסן)
למכור את פאקו, סילסן, גומש, מינה, ורמאלן, סאמפר, דניס.
וזה מה שישאר

טר שטגן/רכש

סרג’י/סמדו
פיקה/דה ליחט
אומטיטי/לנגלה
אלבה/קוקו/מירנדה

בוסי/ראקיטיץ/דה יונג
טיאגו/ארתור
קוטיניו/ראפיניה/אלניה

מסי/סוארז/דמבלה/מלקום/מוניר

(Oriabrbnel) #75

אין סיכוי שזה יקרה מכמה סיבות.

א. אין סיכוי שנביא את טיאגו ודה-יונג, זה יעלה לפחות 100m אם לא יותר. אין סיכוי שנביא שני קשרים נוספים לסגל שיש בו גם ככה את בוסקסט, ראקטיץ, קוטיניו, ארתור, סוארס, ראפייניה, סאמפר, אליינה, רוברטו וגומש. בנוסף המסר שזה יעביר לפוץ׳, בוסקסט הקטן ושאר קשרי הלה-מאסיה זה שאין להם מה לחפש בבארסה ואולי אם יפרחו במקום אחר נחזיר אותם בעשרות מליונים.

ב. להביא את דה ליחט בהחלט קורץ אבל אין לו שום סיבה לבוא עכשיו, אם הוא מגיע זה לעמדת הבלם הרביעי שלפניו בהירהרכיה יש את פיקה ואומטיטי שכנראה לא יזוזו מההרכב הראשון ולנגלה שיהיה המחליף שלהם. באייאקס הוא ישחק בהרכב שנה שלמה וימשיך להתפתח.

ג. שוער צעיר מבטיח לא יגיע לעמדת השוער השני כשיש את טר-שטגן לעוד עשור לפחות (אם לא יותר), המקס׳ זה שוער מבוגר בסוף הקריירה שמוכן לשבת על הספסל (אגב לדעתי עדיף שיבוא שוער ותיק שיש לו ניסיון לעמדת השוער השני ולא צעיר מבטיח שנצטרך לשלם עליו שכר לימוד).

ד. למכור את פאקו זה סבבה אבל כנראה שנפסיד עליו, אחרי עונה שבה הוא בקושי שיחק אין סיבה שאיזה קבוצה תציע עליו מעל 20-30 מליון.

ה.עזיבה של סילסן תיהיה נטו הפסד בשבילנו אבל זה תלוי ברצון השחקן והאם יש הצעות (לדעתי היו גישושים של ליברפול או משהו בסגנון והוא קיווה להתחרות קראיוס, מאז שהם קנו את אליסון כבר אין דיבורים על עזיבת סילסן).

ו.למה אתה רוצה למכור את דניס וסאמפר? הם לא באמת קיבלו הזדמנות להראות מה הם שווים. בפירורי הדק׳ של דניס ראינו ניצוצות וסאמפר יכול להיות יופי של מחליף לבוסקסט מול אוססנות וחטאפות למינהם.

ז. מכירה של גומש, וידאל, ורמאלן ומינה תיהיה מאוד בעייתית כיוון שכולם יודעים שבארסה מנסה להיפטר מהם ואין שום סיבה שהם יציעו יותר משקית במבה על השחקנים האלו (אולי חוץ ממינה שנתן מונדיאל כאילו טוב).

בכל מקרה עד עכשיו עשינו עבודה דיי טובה, בהחלט צריך להיפטר מהשומן העודף ואפילו במחיר של הפסד כספי ולו על מנת לפנות את המשכורות שלהם. אני הייתי מעדיף לחפש מגן ימני צעיר טוב ולא מוכר ע״מ לייצר תחרות לסמדו ולשחרר את רוברטו לקישור (אגב זאת אמורה להיות העבודה של סגורה לחפש שחקנים יחסית אלמוניים שיתאימו לבארסה, מאוד קל לראות את דה-יונג ודה-ליחט את זה אני עושה מהכורסא בבית).

(Eido Eliyahu) #76

א+ו.
דניס קיבל מספיק הזדמנויות, לצד משחקים בהם הראה את הכשרון שלו היו גם משחקים בהם הוא הצליח למסור מסירות של 2 מטר בסטייה של מטר הצידה, אפשר לעשות עליו 20-25.

רוברטו היה המגן הימני הטוב בליגה בעונה החולפת, נראה גם שהוא בעצמו השלים עם התפקיד ואני כבר לא רואה אותו מתפקד בקישור טוב כל כך, לדעתי צריך להשאר מגן.

סאמפר עם כמה שכואב להגיד את זה כבר כנראה לא יצליח ברמות הגבוהות אחרי מה שהוא עבר.

אני אהיה עדין עם גומש בגלל שיש לו היום יום הולדת וכי הוא נפצע, צריכים להפטר ממנו בכל דרך אפשרית.

בנוסף ראפיניה גם ישחק לפעמים כחלק מההתקפה.

ב. לא צריך להיות בלם שלישי ורביעי במצב הזה, יש בלם ימני שני ובלם שמאלי שני.
פיקה לצד משחקים מבריקים יכול להראות חלק לא מבוטל מהעונה כמו תרנגולת שערפו לה את הראש, נוסיף לזה שלא נשארו לו עוד הרבה שנים בהרכב בין כה וכה.

ג. הלוואי שטר שטגן ימשיך להיות הקיר שלנו למשך עוד עשור אבל לא כולם בופון, נויר מגיל 30 כבר לא מציג את אותה יכולת שהציג כל הקריירה שלו גם כשהיה כשיר(ואני יודע שמול ריאל הוא לא היה כשיר 100%)
לא רואה סיבה ששוער צעיר לא יבוא אם יבטיחו לו לשחק בכל משחקי הגביע, אפילו עד הרבע גמר.

ד. הנהלה טובה מוציאה על פאקו 30-35.
השיא עוד לפניו, והעונה בקצת שהוא שיחק הוא הפיק 1.1 גולים/בישולים ל90 דקות.

ה.ברור שהאידיאל הוא להשאיר את סילסן, אבל אם הוא רוצה לשחק יותר ואפשר להביא שוער צעיר מבטיח בפחות ממה שמוכרים אותו אז גם טוב. הוא עדיין יכול ללכת לצ’לסי במקום קורטואה או לאברטון אם פיקפורד יעבור.

ז. בוא נלך על תרחיש ריאליסטי:
גומש(15-20), וידאל(9), דין(20), ורמאלן(7), סאמפר(5), מינה(35), דניס(20), סילסן(35), פאקו(30)
במקרה הכי הכי גרוע, אפשר לעשות על כל השחקנים לפחות 150 מיליון, והנהלה טובה מוציאה 180.

לסיכום, עומס בקישור לא צריכה להיות הסיבה שבגללה טיאגו ודה יונג שניהם לא יגיעו, גם כסף לא.
סגורה צריך לחפש מקום אחר להרוס, מעדיף שלא יגיע שום שחקן אלמוני שהוא מצא עם ה"אני מאמין" של הבן אדם הזה.
האמת שאם יש הצעות של 50+ על ראקיטיץ גם הייתי שוקל למכור, הסברתי כבר כמה פעמים למה, שורה תחתונה אני מאוד מאוד מאוד אוהב אותו ומעריך אותו, אבל אם תגיעה הצעה טובה(ואמורה להגיע לפחות אחת כזאת אחרי המונדיאל שהיה לו) האידיאל יהיה למכור.

(aldrrian) #77

לוקה דין שחקן אברטון תמורת 22 מיליון יורו - http://www.soccernews.com/soccer-transfers/english-premier-league-transfers/

(Oriabrbnel) #78

אני מקווה שזה לא ישמע כמו פינג פונג שבו אתה כותב ואני מגיב אבל ישנם כמה וכמה דברים שאני לא מסכים איתם.

דניס לא קיבל הזדמנות, גומש למשל קיבל הזדמנות, הזדמנות זה לשחק כמה משחקים בעמדה שאתה חזק בה ולא לשמש כטלאי, הזדמנות זה להמשיך לקבל ביטחון מהמאמן גם אחרי משחק חלש שלך (בטח שלא להישלח ליציע/ספסל אחרי משחק טוב שלך).

רוברטו התחיל להשתלב כמגן סביר השנה (בתחילת השנה הוא פשוט מזעזע, הוא לא הבין מזה להיות מגן ופשוט תקע את כל צד ימין), הוא לא ברמה של מגן פותח בבארסה. אדרוסוליה, קונסלאו וקרבאחל לא נפלו ממנו ולדעתי היו אפילו טובים יותר.

על סאמפר אני מקווה שאתה טועה למרות שאני נוטה להסכים איתך, ע״מ לאשש את הטענה הזו הוא חייב לקבל דק׳ העונה כי הכשרון והשכל שם.

אני גם מקווה שגומד יעוף, לגבי ראפייניה הוא באמת מתאים לשחק בחלק הקידמי אבל יש לך שם את מסי, סוארס מלקום ודמבלה כאשר מסי וסוארס תופסים שני מקומות מה שמשאיר שלושה שחקנים על עמדה אחת.

תמיד יש הירהרכיה בעמדת הבלמים, בעמדה הזו צריך הכי הרבה תיאום ולכן אתה לא יכול לעלות כל משחק עם הרכב שונה של שחקנים בעמדה הזו. בלי קשר דה-ליחט יחשוב על העתיד שלו ויעדיף לשחק בקבוצה יחסית סבבה כהרכב ראשון במשך עונה שלמה מאשר להגיע לבארסה ע״מ לשחק מידי פעם במשחקים הפחות חשובים, הרי אם הוא יהיה מספיק טוב יקנו אותו גם בעונה הבאה או זו שאחריה ואז הוא כבר כנראה יכול לפתוח ולא להיות שחקן רוטציה/גיבוי.

טר-שטגן בן 26 יש לו לפחות עוד 6-8 שנים לשחק בטופ, אף שוער כישרוני לא יבוא לבארסה לפחות ב-4-5 שנים הקרובות.

לגבי פאקו אני מסכים בהחלט אבל ההנהלה שלנו פח ואם היא תמכור אותו זה יהיה בפחות מ-25.

אף אחד לא יסכים לקחת את ורמאלן וסאמפר, וכנראה שלא נקבל את הסכומים שאתה אומר על דניס ופאקו.

עומס בקישור ודאי שיגרום לכך שההנהלה לא תסכים להביא עוד שני קשרים במיוחד לא בסכומים המדוברים. בנוסף יש לנו לא מעט כישרונות צעירים בקישור והבאת שחקנים בעמדת הקישור תגרום לבריחה המונית (יותר מהמצב כרגע) מהלה-מאסיה וזה יהיה אסון.

דבר נוסף ואחרון שלא דיברנו עליו זה עניין התיאום, כל קבוצה גדולה ששלטה באירופה הייתה מורכבת משלד חזק של שחקנים עם שידרוגים מקומיים, העונה הזו אנחנו מקבלים את דמבלה (כמעט לא שיחק עונה שעברה), קוטיניו (הגיע בינואר), ארתור, מלקום ולנגלה להביא את טיאגו, דה-יונג ודה-ליחט זה כבר קבוצה חדשה לגמרי…

(dmitrys) #79

מדוע כל הפורום רוצה להיפתר מירי מינה?
שחקן צעיר שהגיע רק בינואר ולא קיבל את ההזדמנות שלו עדיין. היה יותר מבסדר במונדיאל, ואני לא מדבר על הגולים.
מדוע , על סמך הרוח בפורום, שחקן צעיר כזה מועמד למכירה, כאשר פאקו או דניס או רפיניה או סאמפר ראויים לקבל את ההזדמנות האמיתית שלהם?

(Eido Eliyahu) #80

התקרה שלו נמוכה, הוא איטי ומגושם וזה משהו שפשוט אי אפשר לשפר, פשוט לא רואים אותו נכנס להרכב בעתיד ואין טעם להשאיר אותו כשקבוצות מציעות עליו 30-40… מה גם שאנחנו אולי הקבוצה שהוא הכי פחות מתאים אליה…