חדשות, העברות, הנהלה ושמועות 2018/19: תקוות וספקולציות

ברצלונה

(josepe) #109

מה גם שלדעתי זה לא תפקיד המאמן להחליט איזה שחקנים להביא, בשביל זה יש מחלקת סקאוטינג. כאמור, המאמן בונה תוכנית ומבקש שחקנים בפרופיל מסויים, מחליט מי לא בתוכניות שלו, אבל לא הוא מנהל מו"מ ולא הוא רוכש שחקנים.

ועוד דבר, אל תאמין לכל מילה שאתה קורא בראיונות של אנשי מקצוע שנמצאים בתפקיד. חצי מזה זה פוליטיקלי קורקטנס…
אם וואלוורדה מתחמק מתשובות ברורות באמירה שהוא רק בורג במערכת (מה שאגב נכון והגיוני), לא אומר שהוא לא יודע בדיוק מה קורה עם הקבוצה בחלון, את מי מנסים להחתים ומה מצב המגעים מול השחקנים \ קבוצות מהן הם מגיעים.

דווקא השושואיזם הזה שבו אתה “רודף” אחרי ראביו ו-וויליאן בעיתונות, בזמן שבמציאות אתה סוגר עיסקאות על שחקנים אחרים לגמרי כמו וידאל ומלקום היא תכונה מוצלחת הרבה יותר בעיני. ואם בשביל לשמור על שושו וואלוורדה מציג את עצמו כלמל"מ אז סחטיין עליו שהוא מנהל את האגו שלו יפה מאוד לטובת הקבוצה.

(aldrrian) #110

נוטה להסכים עם josepe ורק אוסיף - יש כל מיני גישות לבניה ותכנון של קבוצה, או למעשה כל פרוייקט בסדר גודל רציני. בפועל לא פעם נדרשת גמישות (התאמה של טקטיקה לשחקנים, הבאת שחקן שונה מהרצוי בהתחלה וכו’) ולא בהכרח התייחסות לתכנון ראשוני כתורה מסיני. אני חושב שלא מעט מאמנים, ביניהם, עבדנו הנאמן, הצליחו בעזרת גמישות כזאת.

(chen10) #111

ראפיניה, דניס, סאמפר ואלניה לא בסגל ללגאנס. שלא לדבר על מירנדה (חחחח). אני חושב שהחמישה האלה לא ממש חכמים שהם פה. צריך להיות ממש תמים כדי לראות איך מביאים להם את וידאל, ארתור, מלקום (ולפני כן גומש, ארדה, פאוליניו וכו’) ולחשוב שהם יראו דשא בברצלונה במודל של ואלוורדה. החזון של המאמן הזה בברצלונה מסתכל קדימה אולי ליומיים-שלושה. אם יש להם שכל שילכו אפילו לאיזו בטיס או לכל מקום שישחקו בו.

(aldrrian) #112

ברגע שהצעת שילכו ל"איזו בטיס", די הצדקת את תפיסת העולם של המאמן. אלניה עוד צעיר.

(aldrrian) #113

איך הגענו למצב שמוניר שוב בהרכב ? איך נפל עלינו הדה ז’ה יוסי הזה?
אני לא מבין איך הוא לא הפך שולחנות על מנת לעוף. הוא כבר מזמן בגיל שהוא חייב לרוץ עם קבוצה קבועה כדי לנסות להפוך למשהו בליגה. זה אפילו לא עניין של כישרון, זה עניין של ביטחון, מומנטום…זה די. סתם עצוב לראות אותו בבארסה.

(dmitrys) #114

יכול מאוד להיות שבתור שחקן ספסל שלנו הוא מרוויח יותר ממה שמרוויחים הכוכבים של לגאנס או בטיס.
הוא היה מושאל שנה שעברה ולא הרשים. חזר אלינו בלית ברירה.
אני די מסכים עם מה שחן כתב. במיוחד דניס וראפיניה שהיו די מבוקשים הקיץ.

(chen10) #115

הם צריכים לשחק, ולשחק ברמה נאותה, גם אם זה אומר ב"איזו בטיס".

(aldrrian) #116

אני לא אומר שהם לא - אני טוען שברגע שאתה טוען שהם ראויים לרמה של בטיס, הרי שהגיוני לגמרי שהם לא יראו דקות בבארסה. אני מסכים איתך שהיה הגיוני במחינתם לעזוב בקיץ, אבל לא שיש משהו מיוחד במודל של ואלוורדה שבגללו הם לא משחקים - פשוט לא טובים מספיק כנראה. עם סייג על אלניה.

(chen10) #117

ה-signature move של ארתור - פרייסלס.

בשנים האחרונות מסי מפציץ בשבלב הבתים ואז נעלם בנוק אאוט. בתחילת העונה הוא דיבר על כך שהשנה הוא לא יוותר על ליגת האלופות, אז אני מקווה לראות אותו בשלבים הבאים מפגין מנהיגות וסוחף אחריו את כולם לרמה שמתאימה למי שרוצה לזכות בליגת האלופות, ולא למחדלים של היעלמות של קבוצה שלמה כמו רומא, יובנטוס ואתלטיקו בשנים האחרונות.

אגב, טוטנהאם שיחקו כמעט בחצי הרכב, בלי ורטונגן, אוריה, דלה אלי ואריקסן. דווקא הייתי שמח להרכב מלא שלהם ולאתגר גדול יותר לברצלונה.

(chen10) #118

ראיתי איפשהו שכתבו שאי אפשר להאשים את המאמן בהכל, בטח שלא בשער מקרן בדקה ראשונה של משחק.
אבל יש כל כך הרבה דברים להאשים את המאמן הזה, בעיקרם חוסר מוכנות למשחקים וניהול סגל רע.
בעניין המוכנות: זו כבר פעם שנייה שחוטפים גול על תחילת המשחק (גם נגד ווסקה), ושלושה מתוך ארבעת ניצחונות הליגה הראשונים באו בזכות התעוררות מאוחרת (אלאבס - דקה 64, ויאדוליד - דקה 57, סוסיאדד - דקה 63).
בעניין הסגל: אם אתה מקבל סגל רחב ואיכותי שכמוהו עוד לא היה אפילו בברצלונה ואתה עדיין תלוי לחלוטין במסי, ויוצר מצורעים כמו וידאל, מלקום ודניס, ועדיין שוחט את ראקיטיץ עד דק, עדיין לא מצליח לחנך את דמבלה לממש את הפוטנציאל, כנראה שאתה לא מאמן מהטופ. ואני חושב שמועדון כמו ברצלונה ראוי למאמן מהטופ, לא נגר אפור.

(josepe) #119

מה בעצם אתה אומר? שצריך לעלות בכל משחק עם שלישיית קישור אחרת בשביל לא לטחון את ראקי ולא ליצור מצורעים?
או שבעצם אתה מתכוון שנעלה עם 13 או 14 שחקנים וכך ניתן דקות גם לדניס וגם לוידאל (שחס וחלילה לא יצטרך לשים פרצופים זועמים באינסטה) ואולי אף לדמבלה…

על רוב הפוסט שלך אני מסכים אגב, אבל ניהול הסגל כרגע נראה לי סביר. במיוחד שעוד אין לנו תפוקה מספקת מה- 11 הפותחים.

בכנות, אני רוצה לראות יותר המשכיות לארתור ולכן לא קשה לי לראות את ראקי לצידו כמבוגר האחראי. כשארתור יהיה שחקן הרכב מלא עם תיאום לשאר הקבוצה יהיה אפשר להתחיל להושיב את ראקי ולתת גם לו מנוחה.

בין ארתור לוידאל אין לי ספק במי אני בוחר.
וידאל בעיניי הוא גירסא משודרגת של גומש ופאוליניו. מאבד הרבה כדורים ולא תורם מאוד להשתחררות מלחץ. נכון, הוא בא עם רבאק בעיניים, אבל מה לעשות שצריך משהו מעבר ולא ראיתי את זה אצלו עדיין.

פאוליניו היה מכניס כמה גולים מדי פעם. אם כבר לבוא עם גישה אבל בלי יותר מדי כישרון, אז לפחות שיעזור להביא גם נקודות…

(chen10) #120

בטיס וקיקה סטיין:

גם אם בארסה תזכה העונה בטרבל (צריכה לומר תודה אם תגרד תואר אחד), היא צריכה להתחיל משא ומתן מעכשיו עם קיקה סטיין.
את הפילוסופיה הזאת פפ יישם בבארסה עם השחקנים הטובים בהיסטוריה לפני כ-9 שנים, והיום הוא עושה את זה במידה מסוימת בסיטי עם שחקנים שכל אחד מהם נבחר בפינצטה בעשרות מיליוני יורו. סטיין עושה את זה עם שחקנים בינוניים וזה פשוט מעורר הערצה. שאפו.

(titi camara) #121

עכשיו אני מאוד רוצה שהמאמן הזה יגיע לריאל מדריד ! אם זה מה שהוא עושה עם השאריות של ריאל וברצלונה מעניין מה הוא יכול לעשות משחקני הקישור שיש לריאל כרגע…
פשוט מדהים איך שבטיס משחקת ! אם הם לא היו מרגיעים את המשחק ומשחקים זהיר והיו ממשיכים לתקוף היו יכולים להשיג תוצאה היסטורית היום.

(aldrrian) #122

בטיס נתנו משחק גדול אתמול. כן כדאי לקחת בחשבון שלפני המשחק הם היו במקום ה-15 עם הכי מעט הבקעות בליגה. אבל אולי התהליך סופסוף מתחבר להם.
האופן בו ברצלונה מגיעה העונה למשחקים מול קבוצות קטנות יחסית הוא שערורייתי. אני כבר לא מדבר על עבודת ההגנה האיומה עם חסרונו של אומטיטי ורוברטו שלא מתפקד ולא על הקישור ממנו ארתור שקיבל מחמאות מימין למשאל פשוט נעלם לגמרי (בדומה למשחק מול ראיו, הוא מתחיל להראות חוסר יציבות שניתן לצפות משחקן בגילו שהגיע מברזיל), אלא על חוסר הדריכות, שלא לומר זלזול, הכלליים. מקווה שהסתירה הזאת תעיר את הקבוצה. מקווה שאנחנו לא בדרך לחזור ל4-4-2 “מאוזן”.

(Oriabrbnel) #123

כל עוד מסי משחק אנחנו לא יכולים באמת לשחק ב-4-3-3 קלאסי, אם נתקע את מסי באגף אנחנו פשוט נאבד את השחקן הכי טוב בעמדה שבה הוא יכול להשפיע הכי הרבה על המשחק.

הדבר היחיד שיכול לאזן זה מגן ימיני דומיננטי שישרוף את האגף (כמה אלבס צדק…), עם מגן כזה אנחנו נרוויח המון פעילות באגף ימין שתרווח את המשחק ותגרום למתיחה של הגנת היריב ויצירת שטחים נוספים אותם מסי סוארס ודמבלה/מלקום ינצלו.

אני לא רואה מקום לרוברטו בקבוצה, הוא אומנם שחקן שנותן הכל על המגרש ולעולם לא יכנע (בנוסף הוא נכנס להיסטוריה של בארסה עם הגול בפאריז) אבל הוא לא מגן (זה לא שהוא לא מגן טוב הוא פשוט לא מגן) והתפוקה ההתקפית שלו לא יכולה לסנוור אותנו. בנוסף לצערי הוא גם לא קשר ברמה שבארסה צריכה/רוצה.

לדעתי מה שוואלוורדה צריך לעשות זה להתחיל להשתמש בסמדו באופן קבוע ולהעביר את ארתור ימינה, קוטיניו יהיה הקשר השמאלי וכך יהיה לנו תיאום בקישור של קונטרול וקשר ישיר יותר. הבעיה היחידה שאני חושב עליה זה הרכות ההגנתית היחסית של הצמד הנ״ל והעומס שיווצר על בוסקסט, אבל זה אמור לגרום לעלייה בשליטה בכדור שלנו ובכך להקשות על היריבה.

אני חושב שהאבולוציה של ראקטיץ היא כמחליף של בוסקסט אין ספק שראקטיץ חכם ויש לו חוכמת משחק ויכולת מיקום טובים בנוסף יש לו טכניקה לא רעה בכלל ועם הכושר שלו הוא יכול לתפוס את עמדת הקשר האחורי בבארסה ולתת לבוסקסט מנוחה…

ההגנה שלנו פשוט בדיחה וכניסה של אומטיטי לא תעזור, גם כאשר הוא היה כשיר ספגנו לא מעט (סביר להניח שאנחנו סופגים ככה בעקבות המעבר למערך 4-3-3), אנחנו צריכים את אגף ימין (הן הגנתית והן התקפית) ולדעתי כאשר הוא יווצר אנחנו נספוג פחות. כיום כל קבוצה מעבירה את כובד המשקל לימין שם יש לנו את רוברטו הלמל״מ ופיקה שלא נהפך למהיר יותר (הוא עדיין בלם טוב אבל הוא מתחיל לדעוך) ובנוסף אין עזרה של הקיצוני כי מדובר במסי שלא מצופה ממנו בצדק לבזבז אנרגיה על הגנה…

(chen10) #124

החור שהיה בעמדת הבלמים נסתם העונה עם מורייו, אבל ברור שצריך בלם בקיץ שיתווסף לפיקה, אומטיטי ולנגלה. ורמאלן צריך להיפרד יפה. אם מורייו ירשים, יחתימו אותו ב-25 מיליון יורו. הבלם שיוחתם צריך להיות דמות כי הוא מחליף את פיקה וכי בלם בברצלונה חייב להיות בעל אופי ולא סתם מרחיק כדורים.
אפשרויות:

1. מתיאס דה ליכט: כישרון הולנדי בן 19 מאייאקס שזכה לא מזמן בפרס גולדן בוי (הצטרף לרשימה שנמצאים בה אמבפה, פוגבה, מסי, רוני ועוד). אני מבין שגם באיירן, יובה, פסז’, סיטי ובערך כל אריות אירופה במירוץ אחריו, מה שיפתח מכירה פומבית.
  2. מילאן שקריניאר: בלם סלובקי בן 23 מאינטר, חזק, גבוה ומהיר. אני מעריך שהאריות שלא יצליחו לטרוף את דה ליכט אז שקריניאר יהיה אצלם הטרף הבא ברשימה.

תוספת שלי:
ייראי אלבארס: בלם ספרדי בן 23 מבילבאו. אני אוהב לראות אותו משחק. יש לו אופי, הוא נלחם והוא שחקן מרגש וכישרוני. היתרון שלו שהוא בא מהליגה הספרדית, וכבר ראינו ששחקנים שבאים מבחוץ לא תמיד מתאקלמים.
אציין שלפני כשנתיים הוא חלה בסרטן האשכים והחלים מאז, והוא שחקן הרכב קבוע בבילבאו.

(chen10) #125

ההפסד לסביליה זו בשורה משמחת, אני מעדיף לעוף מהגביע ולחסוך טיסות ומשחקים מיותרים בגביע השוקו הזה. בארסה זכתה 4 פעמים רצוף ואני לא זוכר שהייתה איזו התפרצות שמחה מהזכייה בתואר הזה.
אפשר לומר שזו גישה תבוסתנית, אבל המאמן הזה לא כל כך יודע לנהל סגל בלשון המעטה והמפעל הזה הוא שולי ביותר.

(aldrrian) #126

אני חושב שזה לא גביע זניח בכלל. שום גביע בו מתחרים מול קבוצות צמרת מספרד בשלב זה או אחר אינו גביע שוקו, וחבל שואלורדה פשוט זורק אותו עם ההרכבים המוגזמים האלה. כמות הרוטציות הייתה חסרת כל מידתיות, אלא אם, כאמור, הוא זונח את המפעל במכוון. יהיה אירוני משהו אם זו אינה הכוונה שלו ובשביל לעלות הקבוצה תקרע את עצמה עם הרכב מלא במשחק הבא מולם. זה ההימור שלי =]

אז מה…פראנקי מגיע אה?

(chen10) #127

מתכננים לעשות קופה על ראקיטיץ…
השחקן שתמיד היה שם ברגעים הגדולים - בגמר הצ’מפיונס, בכל קלאסיקו, השחקן שתמיד עשה עבודה שחורה, תמיד שמר על יציבות, היה באנקר אצל שני מאמנים, שחקן בלי אגו, אישיות טובה, צנוע. מקצועית - יכול לשחק במגוון תפקידים, גם נותן מספרים וסטטיסטיקה מרשימה, בעל אחריות במשחק שלו, קר רוח, נלחם, טכני אבל גם חזק. הוא היה גניבת העשור ב-18 מיליון יורו כקפטן סביליה וכאחד השחקנים הטובים בליגה ב-2013-14. שחקן אינטליגנט שיכול בזכות החוכמה והיכולת שלו להחזיק עוד כמה שנים בטופ.
נכון שחושבים על קישור של דה יונג - ארתור - פוץ’/אלניה, אבל ראקיטיץ יכול לשחק בכל התפקידים האלה והוא יכול להשתלב ברוטציה.
הקישור יהיה בוסקטס, ראקיטיץ, דה יונג, ארתור, אלניה, וידאל (וגם קוטיניו אם המאמן הדפקט יקבל שכל וייתן לו לשחק בעמדה שמתאימה לו).
דניס עוזב, סאמפר גם כן, ראפיניה צריך גם לחפש מקום חדש. אוריול בוסקטס וריקי ייכנסו בהדרגה. ולהתפלל שאברטון יממשו את האופציה על גומש, אחרת תקועים איתו עוד שנתיים.
הייתי עושה הכל להשאיר את ראקיטיץ.

(chen10) #128

המשפט שהולך לסכם את העונה הזאת הכי טוב מבחינת ואלוורדה - תפסת מרובה לא תפסת.
החלטת שהגביע פחות חשוב ועלית בסביליה עם הרכב רוטציוני, קיבלת בראש ואחר כך עלית בהרכב הכי חזק ונתת בראש. עלית שלב, כל הכבוד.
אבל מה יצא? באת גמור לוולנסיה ושמטת 2 נקודות שיכלו לעזור לך לברוח מהמדרידאיות. יצרת לעצמך 2 קלאסיקוס נגד מדריד בכושר מעולה, ואם תודח גם תיתן למדריד דחיפה וגם תיתן לבארסה כאפה.
כמו שכתבתי כאן לפני כמה ימים, זה הטורניר הכי פחות חשוב והיה מקום להמשיך ברוטציה נגד סביליה בבית והדחה הייתה דווקא מועילה - פחות עומס ואפשרות לתצוגה טובה יותר נגד ולנסיה, מה שהיה בא לידי ביטוי בבריחה משמעותית בליגה.
בארסה זוכה בשנים האחרונות בגביע בסיטונות, ושום זכייה לא הייתה יותר מסימון וי ותו לא. תואר לא מרגש בעליל.
תפסת מרובה לא תפסת.