חדשות, העברות, הנהלה ושמועות 2018/19: תקוות וספקולציות

ברצלונה

(chen10) #1

אני פותח אשכול לשיחה בין אוהדי בארסה על העונה הבאה, מקווה שזה בסדר מבחינת המנהלים.
אני אנסה לכתוב את מה שהייתי חושב שנכון וצריך לעשות מבחינת הסגל בכל חוליה.

שוערים:
טר שטגן, סילסן.
שוער ראשון מהשורה הראשונה, שוער שני מהשורה הראשונה לתפקיד שוער שני.

בלמים:
פיקה, אומטיטי, ורמאלן, בלם.
לשחרר/להשאיל/למכור: מינה, מרלון.
פיקה באנקר, אומטיטי צריך להיות ילד טוב ולחתום, הפוזות שלו גרמו לירידה ביכולת שלו מאז שהחל סיפור השכר והארכת החוזה. כשוורמאלן משחק לצד בלם טוב ולא למשל לצד מינה הדפקט, הוא מציג יכולת טובה ואני חושב שהוא יכול להיות בלם רביעי שאפשר להשתמש בו כשהוא לא פצוע. מינה לא מתאים ולדעתי אין מה להשאיר אותו. מרלון חוזר מהשאלה מניס אם אני לא טועה, ונראה לי שהמועדון לא רואה בו את העתיד בעמדת הבלם. בעצם יש צורך להחתים בלם אחד לרוטציה וזה צריך להיות בלם ברמה גבוהה מאוד שיוקפץ להרכב במקרה שפיקה או אומטיטי לא יהיו זמינים. דה ליכט? לנגלה? בסוף נישאר עם מינה כמובן.

מגן ימני:
סמדו, סרג’י רובטו.
לשחרר/להשאיל/למכור: דוגלאס, וידאל.
סמדו צריך להיות מקודם להרכב וסרג’י רוברטו ישתלב כגיבוי שלו וכגיבוי לקישור המרכזי. את דוגלאס צריך להגלות לאי נידח. את וידאל לא צריך. אגב, מה עם פאלנסיה? הוא כבר לא ילד, הוא בן 22.

מגן שמאלי:
ג’ורדי אלבה, דין.
עושה רושם שאלבה עובד על בטריות ולא צריך מנוחה. דין לא מספק את הסחורה כמחליף, אבל אני לא רואה בשוק מישהו אחר. צריך לזכור שמארק קוקוריה מתדפק על הדלת וצריך להתחיל לחשוב איך לשלב אותו, אולי בהשאלה כדי לצבור דקות ברמות גבוהות.

קשר אחורי:
בוסקטס.
מאז טורה לא היו פה שני קשרים אחוריים נורמליים והעולם שותק. מסצ’ה ובארסה הבינו מהר מאוד שהוא לא מתאים לשם, סונג היה דפקט, ראקיטיץ בא לעזור, סאמפר הגיח והתאדה. אבל בוסקטס לבד שם מאז 2010. אולי הבא שיעזור לאייש את העמדה הזאת הוא גם בוסקטס – אוריול. לא בושה לנסות להחזיר את תיאגו מוטה או לבדוק מה קורה אצל לואיס גוסטבו במארסיי.

קשר מרכזי:
ראקיטיץ, ארתור, סרג’י רוברטו, פאוליניו.
לשחרר/למכור/להשאיל: סאמפר, גומש.
כל אוהד בארסה צריך לומר תודה על שחקן כמו ראקיטיץ, פועל חסר אגו שייתן את הנשמה למען הקבוצה ויעשה את העודה השחורה בלי אבק כוכבים. ארתור צריך להגיע, ואני שואל למה בינואר ולא בקיץ… סרג’י רוברטו צריך לקבל הזדמנויות גם בעמדה הטבעית שלו – קישור מרכזי, ו"האס" פאוליניו יכול להמשיך לחלטר שם. ארבעתם יכולים לשחק גם בקישור הקדמי, וזה יתרון לבארסה. לגבי סאמפר, הרחמים שלי עליו כל כך גדולים שאני יכול לאחל לו רק לברוח כבר מהמועדון הזה. לגבי גומש, מי שמציע את המחיר הכי גבוה, רק שייקח אותו מאיתנו.

קשר קדמי:
קוטיניו, אלניה, דניס, ראפיניה.
עוזב: אינייסטה.
קוטיניו צריך להיכנס בגבורה לנעליים של אינייסטה. אלניה אמור לקבל את ההזדמנות ואני מקווה שלא יעשה במכנסיים, כי כשהוא קיבל את ההזדמנויות המעטות בבוגרים הוא פישל לא מעט ולא היה מדויק. דניס צריך לצאת מהשוק ולהתחיל להיות יותר “רע”. ראפיניה יחזור כי אני לא מאמין שאינטר יממשו את סעיף הרכישה שלו וישלמו 35 מיליון יורו.

קיצוניים:
מסי, דמבלה, קוטיניו, דניס.
לשחרר/למכור/להשאיל: דאולופאו, מוניר.
דמבלה צריך להתבגר ולהוריד במינון הראש בקיר, קוטיניו יכול לעזור באגף שמאל (ולא ימין, מיסטר), גם דניס יכול לעזור באגף שמאל.

חלוצים:
סווארס, אלקאסר/רכש – גריזמן?
מבחינתי, אם גריזמן מגיע אז הוא צריך להיות החלוץ הפותח ולא סווארס. עד אמצע עונת 15/16 סווארס עסק בדבר אחד בלבד – חירור רשתות. מאז הוא אומנם נותן מספרים טובים אבל עסוק יותר בהצגות והכנסת לחץ בקבוצה עם תנועות גוף לחוצות ומלחיצות. אם גריזמן יגיע אז לאלקאסר אין מה לחפש פה. אם גריזמן לא יגיע, בארסה תצטרך חלוץ לרוטציה ואלקאסר כנראה יספיק.

זה סגל של 22 שחקנים, כמעט זהה לחלוטין למה שהמאמן רוצה (21).

בעונה הקודמת היה ניקוי אורוות נאה. מתייה וארדה עזבו, ועכשיו תורו של גומש, כדי לגמור עם השחקנים שעושים יותר נזק מתועלת.

בשורה התחתונה: להיפטר מהבינוניות והשחקנים החלשים, ולהתחמש בשחקנים שוברי שוויון שיבואו להביא תארים “כבדים” ולשחק כדורגל של ברצלונה.

הרכב אידיאלי:
טר שטגן (סילסן)
סמדו (רוברטו), פיקה (דה ליכט), אומטיטי (ורמאלן), אלבה (דין)
ראקיטיץ (ארתור), בוסקטס, קוטיניו (דניס)
מסי, גריזמן (סווארס), דמבלה

ברצלונה 2018/19: קדם עונה
(aldrrian) #2

אני חושב שזה קשור במתי שנגמרת העונה בברזיל ולכך שגרמיו לא מוכנים להתקע בלעדיו מאמצע העונה.

(Eido Eliyahu) #3

דה ליכט כבר כנראה לא יגיע.
למרלון יש עוד שנה להשאלה בניס ופה הבעיה כי כמה קבוצות אנגליות כבר הביעו עניין לשלם עליו באיזור ה20 מיליון.
אני לא מבין משהו אחד, אם המעמד של מינה פחות יציב מורמאלן, ואומטיטי מציג יכולת טובה יותר מפיקה,
למה ללכת על לנגלה שהוא גם שמאלי כמו ורמאלן ואומטיטי?
דין חייב להימכר ומהר, שווה לנסות לעשות רוטציות עם מירנדה וקוקו(שמתחיל לחפש הצעות מקבוצות בכירות ובצדק).
תיאגו מוטה(???!) פורש.
גוסטאבו ממש לא לרמות האלה, אף פעם לא היה, ולא מתאים לסגנון.
דווקא הייתי משאיר את סאמפר, מגיעה לו הזדמנות אמיתית אחת במדינו.
בינתיים שביעות הרצון הגבוהה מראפיניה באינטר לצד דיווחים על מכירה אפשרית של איקרדי, מעלה את הסיכוי שהם אכן יממשו את הסעיף/יכופפו את ברתומאו לפחות.

אגב, דיווח של סקיי בשעות האחרונות על כך שבארסה מביעה עניין בפיאניץ’, שהוא שחקן בעל פרופיל שמתאים לבארסה כמו כפפה ליד, וכרגע אין לנו שום דבר דומה לו.
גם דיבורים על אריקסן אבל זה מגיע ממונדו דפורטיבו, הדיבור הוא על גיבוי לגריזמן(רק מראה כמה ההנהלה הזאת לא יודעת מה היא עושה כשהגיבוי שלה לחלוץ צד הוא קשר אמצע).

(אוריין יפה) #4

החל מעונת 2019/2020 גביע המלך ישוחק במתכונת של משחק אחד (ללא גומלין) עד שלב רבע הגמר.

לאחר תקופה ארוכה של סימני שאלה, אומטיטי סגר את תנאיו לגבי הארכת חוזהו. סגירה לחמש עונות שתשריין אותו במועדון עד 2023.

(אוריין יפה) #6

דאולופאו שחקן ווטפורד. 13 מיליון יורו ועוד 4 מיליון בבונוסים.

(Aimarito) #7

אז גריזמן סיים את סאגת הסרטונים, וינסה לזכות מחדש באהדת הקהל של אתלטיקו, נותר עכשיו בברצלונה לראות איך ממשיכים מכאן הלאה. אז אפנה את השאלה אליכם מה צריך להיות בעדיפות ראשונה כרגע?

הנה משהו לעשות עד שהמשחקים יתחילו, או בזמן המשחק בין מרוקו לאיראן (סלחו לי שאני לא מתעניין במשחק הזה):

1. שחקן-על בהתקפה, מסי לא יכול לבד.
    1. שחקן-על בקישור, בוסקטס בודד מאיי פעם.
    1. שחקן- על בהגנה, אין על מי לסמוך חוץ מאומטיטי ופיקה.
    1. שחקני רוטציה- ההרכב הראשון טוב, רק צריך מחליפים.
    1. ברצלונה מושלמת כמו שהיא, לא צריך כלום.
    1. עזבו אותי מרכש, רק נוער!

0 מצביעים

ממליץ בנוסף מעבר להצבעה תגידו מה אתם חושבים, תנו איזה טיעון טוב למה כרגע מה שאתם בחרתם צריך להיות בעדיפות ראשונה.

עדיפות ראשונה לדעתי חייב להיות והיתה חייבת להיות כבר קודם זה קשר.
אם מסתכלים על האופציות הריאליות, עדיף את דה יונג וארתור. 2 קשרים צעירים עם פוטנציאל ענק שיוכלו במידית להכנס לרוטציות ומי מהם שירשים יקבל יותר דקות.
שאתה מביא קשר צעיר שעדייו לא בשל למלא את המקום של צאבי ואיינייסטה זה יכול להיות מלחיץ ולקחת זמן להכנס לעניינים אבל שזה 2 שחקנים אוטומטית יורד המון לחץ.

אם מדובר על קשר וורלד קלאס שיכנס ישר להרכב אני חושב שזאת אופציה לא פחות טובה אבל אם מדובר בתיאגו אז עדיפים ה2 על ה1. לא יודע לנהל משחק מספיק טוב, לא לוקח על עצמו ברגעים קריטים, עדיין לא בוגר לגמרי למרות שהוא בן 27, ובגדול הוא קשר בינוני ואוברייטד.
אם מדובר על קשר וורלד קלאס הייתי רוצה את פיאניץ (אבל ההנלה מטומטמת מדי בשביל להביא אותו) או אריקסן (יהיה מאוד יקר) וכמובן פטנזיה מספר 1 זה הגינגי מהסיטי שרק לדמיין שחקן כזה מאחורי מסי מה עובר לי בגוף.

בנוסף בלי לחפור יותר מדי חייב שחקן התקפה נוסף ובלם טוב. הייתי שמח במקרה הזה לדה ליכט וקלייברט (בסוף יגיע לבארסה מרומא לדעתי) אבל גם מרסיאל אחלה אופציה, בכל מקרה חייב עוד תחרות להתקפה (סוארז לא מה שהיה, קוטיניו אולי ישחק בקישור, דמבלה עדיין חא מספק מספיק מספרים), וחייב עוד מנוחה למסי.

(aldrrian) #9

אני דווקא חושב שמדובר בקשר הקרוב ביותר לצ’אבי מבחינת סגנון וגם לא רחוק באיכות. קשר על ששתי הסיבות היחידות שהוא לא מצליח לעמוד בשורה אחת עם ה2-3 הטובים ביותר הן פציעות וסגנון המשחק של באיירן שאף פעם לא ממש קידש מהנדסים. לא חושב שקיימת אופציה יותר טובה ומתאימה לנו. אבל זה בעיקר נראה לי כמו פנטזיה.

(אוריין יפה) #10

אחרי שמשך את ההחלטה שלו והצליח לעצבן אוהדי בארסה ואוהדי אתלטיקו במקביל, גריזמן מעלה בשידור חי סרט ‘ההחלטה’ שמראה את כל הימים שקדמו להחלטתו וההתלבטויות בנושא.

בסוף הסרט הוא מודיע רשמית שהחליט להישאר באתלטיקו מדריד.

יכול להיות שזה דווקא טוב לבארסה, ויכול להיות שזה הפסד, ימים יגידו.

חדשות, הנהלה ושמועות 2017/2018: האם גריזמן יועיל לבארסה?
(chen10) #11

מצד אחד שחקן שנותן מספרים גדולים, מחיר מטורף לשחקן ברמתו בימים האלה שכל סמרטוט עולה עשרות מיליונים, שחקן תכליתי בלי הצגות ופוזות וגם תחליף הולם לסווארס הדועך שכבר לא מה שהיה. הוא ממש יהלום שכל קבוצה הייתה רוצה וכל מאמן היה סומך עליו. הוא מוכיח את עצמו באתלטיקו באופן עקבי ומרשים.
מצד שני כל הסאגה והמשיכה הזאת כבר הוציאה את הנשמה ולא הייתה במקום משום בחינה. ה-100 מיליון יורו האלה יכולים וצריכים לשמש למה שבארסה חייבת לשנים הבאות - בלם קראק ופליימייקר קראק. רוצה לומר פויול וצ’אבי.

(Eido Eliyahu) #12

תאמר דה ליחט וטיאגו.
ברתומאו בתגובה: תאמר מינה וראביו

(t-rix) #13

ברוך שפטרנו… נשקיע בקישור והגנה ואולי תתגשם פנטזיה וננחית את מרסיאל פה.
יכול לשחק בכל העמדות ועם סט יכולות שיכול להתפתיח לטופ 5 בעולם. לא מגזים.

(אוריין יפה) #14

מה קורה מאחורי הקלעים של בארסה?

הרבה מאוד זעם נותר בחברי ההנהלה לאחר החלטתו של גריזמן להישאר באתלטיקו מדריד.

בתור התחלה, חברה של פיקה הפיקה את הסרט של גריזמן ופיקה שיתף אותו בטוויטר ביום ההחלטה הרשמית של גריזמן וקרא לקהל לצפות בו. גם אומטיטי שיתף את הסרטון ורשם ש’חסר לו רק פופקורן לצפייה’, הם בחרו להעלות את זה בעוד שלפחות פיקה, כבר ידע מה ההחלטה.

ההנהלה כעסה מאוד על כך שבדומה לסאגת ניימאר, שוב הדברים קורים בדרך מעוותת. קולות בהנהלה אפילו טענו ש-“זו הסיבה שפיקה לא קפטן, הוא לא מייצג אותנו”.

בנוסף, המון עיתונאים מחו נגד הנהלת ברצלונה בטענה שהיא גרמה לרכישה של גריזמן להיראות כסגורה ב-200% והותירו אותם כלא אמינים.

זה ממש לא הסוף…
לאחר ההחלטה הרשמית של גריזמן, פיקה שוב מצייץ בטוויטר “תזכרו דבר אחד. יהיו הרבה אנשים שיבקרו אותך, כי כל דבר חדש מעורר דחייה, אבל הדבר הכי חשוב שהסרט מביא איתו, הוא שלא כל מה שמוכרים לכם הוא נכון.”

כמובן שהתגובה של פיקה לנושא לא איחרה לבוא:

“מפתיעה אותי התגובה של אנשים מברצלונה, שמפקפקים במחויבות ובאהבה שלי למועדון הזה.
בסופו של דבר, זו אחת החברות שלי. הרעיון נוצר לפני כמה חודשים, דיברתי עם גריזמן והוא אמר לי שיש אפשרות שהוא יגיע לבארסה. הצעתי שנתעד את זה. חשבנו שזו הייתה הזדמנות טובה שאנשים יראו איך נראית מבפנים קבלת החלטה כזו חשובה. פשוט שמתי מצלמות ומרגע זה ניתקנו קשר. לא צילמתי את ההחלטה.”

“אנשים ראו. הוא התלבט עד היום האחרון. באותו יום בבוקר אמרו לי שהולכים לשדר את זה. שאלתי מה ההחלטה, אמרו לי שהוא נשאר, וכך היה. כשידעתי, דיברתי עם אנשי המועדון ויידעתי אותם .החל מאותו רגע, אני לא אחראי לכך שבמשך כמה חודשים מדברים על שחקן והוא בסוף לא מגיע.

“מי שאמר לכם שהוקלטו 2 עותקים להחלטה של גריזמן -להישאר או לעזוב, טעה. הוקלט עותק אחד והוא נחשף בחמישי.”

“אני חושב שבארסה הרבה יותר גדולה משחקן אחד. אם הוא לא יבוא, יבואו אחרים. אם הוא לקח את ההחלטה הזו, מסיבה ספורטיבית או כלכלית, בארסה הרבה יותר גדולה משחקן אחד.”

זאת הוא אומר כשבמקביל גורמים בברצלונה כועסים על כך שפעל בקידום אישי נגד האינטרסים של המועדון.

פיקה המשיך: “דיברתי עם הנשיא, הוא התקשר אליי והכל בסדר. כמובן שהוא היה קצת מעוצבן כי הוא חשב שהשחקן יבוא אבל זה הכל.”

“בבארסה הדלת פתוחה לשחקנים גדולים, אבל הם צריכים לרצות את זה. אם זה לא כך, יש הרבה שחקנים גדולים וחשובים שכן ירצו להגיע. בגלל זה המועדון מעל שחקן אחד.”

לדעתי האישית, קצת כמו בסאגת ניימאר, פיקה מעוניין להראות דרך חדשה שבה השחקנים מבטאים את עצמם ללא תקשורת שמעוותת את הדברים, הבעיה היא שזה לא משיג את המטרה. אוהדי ברצלונה התעצבנו גם מכל הסיפור הזה וזה אפילו משפיע עליו בנבחרת. יש פה עניין של שחקנים שמורדים בהנהלה וזה יוצא בצורה רעה, מאוד. ישנה מידה של ילדותיות ברצון להתערב בכל נושא ‘חם בתקשורת’ כחלק מ"מטרה טובה". ואם מדברים על קפטן, זו לא בדיוק התנהגות אידאלית.

(dmitrys) #15

נטפלים לפיקה סתם. אני מאמין לו שלא ידע איזו החלטה גריזמן יקבל.
אם ההחלטה של גריזמן הייתה לעבור, אף אחד לא היה יורד על פיקה שהחברה שלו צילמה את הסרט.
התקשורת כועסת על פיקה כי הוא לוקח להם את הפריוילגיה הבלעדית לייצר סנסציות. סתם צבועים.
הלוואי ויהיה נשיא יום אחד. ביצים כבר יש לו.

(moshe34) #16

מדהים, יש לנו נשיא מכהן שמואשם בפלילים, שרק אתמול ביקר בכלא את חברו היקר רוסל, אבל פיקה הוא זה “שמלכלך” את השם שלנו. זה ממש מעצבן לראות איך הספינים של ההנהלה עושים את המטרה שלהם. גריזמן עושה צחוק מאיתנו בסיוע אדיב של ברותומאו ופפ סגורה, אבל מי שאשם בזה זה פיקה. כך יוצרים שעיר לעזאזל.

דרך אגב,:

הוא גם אמר שהוא ידע על ההחלטה רק בצהריים, וברגע שהוא ידע הוא דיוח ישר להנהלה. נשאלת השאלה, אם הם ידעו בצהריים אז למה הם ישבו בשקט? היו צריכים לצאת בהודעה. ולהרוס לגריזמן את “ההצגה”.

(אוריין יפה) #17

לפי איך שזה נראה, פיקה אמר שברתומיאו האמין שגריזמן יגיע לבארסה. אולי הוא קיווה שפיקה טועה כמו בסיפור עם ניימאר.

לפי איך שזה נראה ההנהלה שלנו יודעת אחרונה מכל דבר ואז מאשימה את כל העולם ואחותו…

(aldrrian) #19

על פי מונדו דפורטיבו, ארתור אמור להגיע בשני לאחר שבארסה סגרה על העברתו כבר בקיץ -

(t-rix) #20

בנתתים מדווח שאינטר שהחתימה את ניינגולאן מוותרת על ראפיניה.
אמן אמן הוא חוזר. אני מת על השחקן נךהזה וחושב שהוא יכול להגיע לרמות הכי גבוהות.

קישור של בוסקי+רוברטו, ראפיניה+ראקי, ארתור+תיאגו… תחזירו לנו את ה dna שלנו ואני מבסוט לגג