טקטיקה 2018/19: לילה ראשון בלי אינייסטה

ברצלונה

(Aimarito) #107

@khen1 @SER @t-rix, תודה שעניתם, אבל מעבר לעובדה שהגבתם בשורה אחת, כל מה שקיבלתי מההודעות של כולכם ביחד זו המילה “פוטנציאל”. מה זה אומר? מי אמר שהוא פוטנציאל? האם זה מספיק לברצלונה?

אתם לא חייבים לאכול את הראש כמוני, אבל תבנו טיעונים, תראו לי את נקודת המבט שלכם. אני באמת רוצה לראות אם אני מפספס משהו בסרי.

(khen10) #108

ההודעה שלי הייתה צינית :slight_smile:
מוזמן לקרוא אותה שוב…

(Aimarito) #109

כן כן ברור, אבל גם היא מתייחסת לעובדה שהוא so called פוטנציאל, רק באספקט שלילי לגביו. אם אתה לא מסכים, תסביר לי למה. לצורך העיניין אני יודע שרצו הרבה שמועות שמקשרות אותו לרומא.

(Ender) #110

זו לא תשובה מאוד טובה, אבל אני מוכרח לציין שזה קצת מעודד אותי (בתור מישהו ששותף לחששות שלך של “מה זה הסרי הזה שהמציאו הקיץ ולא מפסיקים לשפשף עליו”):

צ’אבי על סרי: “סיפרו לי על צ’אבי האפריקאי ורציתי לראות במה מדובר. ראיתי עשרות משחקים שלו והייתי מהופנט. לא ראיתי הרבה זמן כזה כישרון במרכז השדה, מסירות ארוכות, מסירות קצרות, הוא מתאים מאוד לבארסה, יש לו את הדי אן איי של המועדון”.
"שמעתי שהוא רואה משחקים שלי וזה גורם לי להסמיק. בארסה צריכה להחתים אותו עכשיו לפני שהוא יעלה כפול ".

כאמור, קצת מעודד. וזה כבר משהו בקיץ המעייף הזה.

לצורך השוואה: צ’אבי על פאוליניו: “הוא שחקן מאוד פיזי, אני לא יודע מה איתו היום. משחק בסין או משהו כזה”.

(בהנחה שהראיון אמיתי)

(Shusaku) #111

מחר באתר הרשמי של ברצלונה - פאוליניו חתם ל5 שנים. צ’אבי: “הוא שחקן מאוד פיזי”.

(t-rix) #112

קודם כל האמירה של צ’אבי דיי סוגרת את הפינה.

אבל גם בלי זה, מהמעט שראיתי אותו עשה עליי הרושם שהוא מאוד וורסטילי בקישור. יש לו פרופיל מושלם של 50/50 שיכול לשחק קצר וארוך במסירות, לשמור על הכדור בצורה מעולה וטאץ’ שנוטף טכניקה עילאית… כל זה עושה אותו לבעל פוטנציאל ויכולת להיות מחליף אידיאלי לאנדרס המזדקן.

עריכה : ראיתי ממנו מעט מאוד אפילו, פשוט הוא מסוג השחקנים שמייד עושה עליך רושם כזה שאתה אומר לעצמך שאסור לפספס.

(Aimarito) #113

אומנם אני לעולם לא אתיימר לל נגד אמירה של צ’אבי, אבל החלטתי בכל זאת לנסות לחפש טיפה יתר עליו, ואפילו בהשוואה לשחקנים שמבחינת רבים מהווים מועמדים בכירים “לרשת” את העמדה של צ’אבי:

כמה נקודות בנוגע להשוואה:

1. מבחינת ליגות, ראקיטיץ’ נמצא בליגה תחרותית יותר מהאחרים שנמצאים בליגות הצרפתית והגרמנית.

2. אומנם נראה שסרי בליגה עומד ביותר עומסים, אבל כל השחקנים נמצאים בקבוצות שהקבוצות שלהם העפילו עד ללפחות שלב שמינית גמר ליגת האלופות, ניס מנגד נפלה אם אני לא טועה בשלב הבתים של הליגה האירופאית.

3. נתון נוסף אותו לא הכנסתי לצילום הוא חטיפות (interceptions), רק בגלל שזה לא נכנס לי כמו שצריך בעריכת הצילום מסך. בנתון הזה (חטיפות פר משחק) תיאגו מוביל בפער גדול עם 4.78 חטיפות, ראיקטיץ’ שני עם 1.09 חטיפות, סרי עם 0.82 חטיפות ו-וראטי עם 0.79.

על פניו, סרי מרשים סטטסיטית. אומנם אפשר שוב לתהות לגבי הליגה והרמה בה הוא משחק, אבל מצד שני היה קונצנזוס דיי גדול לגביי וראטי שמשחק באותה הליגה של סרי, כך שאי אפשר להמעיט מהערך של הטטיסטיקה שלו.

נותר לנו לדבר על הסגנון של סרי והאיכויות שלו מעבר לסטטיסטיקה. כרגיל אומר שסרטונים מציגים רק את המיטב שלו, ואין תחליף למעקב למשך עונה שלמה, אבל זה מה שקיים עבורינו כרגע (אלא אם כן יש פה אוהדי ניס או ליגה צרפתית בין הקוראים):

מה אפשר להסיק מהסרטונים?

1. שלא יהיה ספק, הוא המנוע של ניס. הוא זה שמנווט את המשחק, הוא זה שמוציא אותם קדימה, והוא זה שאחראי על פתרונות יצירתיים ומחליט על הקצב של הקבוצה.

2. הוא טכני, הוא יודע לנווט את המשחק, הוא כן מנסה להשתחרר, לחפש וליצור שטחים.

3. הוא יודע גם להצטרף כקו התקפה שני.

מה בכל זאת הבעיה הבעיה? הקצב שלו. ולקיחת ההחלטות שלו. אומנם אחוזי הדיוק שלו גבוהים, והוא סך הכל זריז וחזק דיוכדי להתמודד עם לחץ, אבל בדומה להרבה קשרים טובים שהגיעו לפה, לוקח לו לא מעט זמן לסקור את כל האופציות, ונראה שלא מעט פעמים הוא לוקח סיכונים במסירות שלו שיכולות להביא לדפיקות לב. בנוסף, נותר לשאול אם הוא יצליח להתמודד עם קבוצות לוחצות ומרגיזות כמו בליגה הספרדית, הואיל ובארסה וריאל מקבלות “טיפול מיוחד” מקבוצות הלה ליגה לעומת אחרות.

הקצב בברצלונה כמובן הוא אחר. בניס לא נראה שכל השחקנים נמצאים בתנועהתמדת בלי כדור ונותנים לו אופציות מסירה מהירות, בברצלונה זה קורה לא מעט, ובשביל להצליח “לתפוס” את הרגע או האופציה הטובה ביותר אתה חייב לחשוב ולהגיב מהר אחרת השטף של הקבוצה נפגע ואז אנחנו נידונים להנעהללא תכלית במקרה הטוב, ובמקרה הרע קורסים מול הלחץ מצד היריבה.

דעה אישית: העובדה שהוא בן 25 או 26 לא מרתיעה אותי. לקשרים לוקח זמן להגיע לרמות הגבוהות ביותר כי זה בעיקר פונקציה של ניסיון. מעם השחקנים כמו ווראטי או תיאגו שסומנו בגיל צעיר וקיבלו את המפתחות בגיל מוקדם יחסית לקישור. אני עדיין עם לא מעט ספקות לגביו, אבל כמו שטענתם, בדברים האלה מה שצ’אבי אומר לא בהכרח ניתן לעירעור, ובטח לא ע"י מישהו בפורום ישראלי שמתיימר להבין משהו בטקטיקה. אם הוא באמת מעריץ של צ’אבי, ויש לו את המוכנות להשתפר וללמוד הוא יכול להיות תוספת מעניינת לקישור של בארסה, שרק מחכה שיגיע מישהו צעיר וחדש שיניע אותה קדימה מהקישור.

תעיפו את ארדה, תתפללו שפאוליניו לא יבוא, ותסמכו על צ’אבי.

(האחיין של קרלס) #114

יש המון דברים שלא רואים בסטטיסטיקה (שגם היא מעולה במקרה של סרי), במיוחד במקרה של קשר. חכמת משחק היא אחת מהם, ויש לו ממנה בשפע. השתחררות מלחץ, מודעות טקטית, שליטה בכדור ובמשחק, קבלת החלטות (הוא כמעט תמיד בוחר את ההחלטה הנכונה במסירה, בטיימינג הנכון, מרים את הראש), הכתבת קצב… מספיק זוג עיניים בשביל לראות אם הוא מתאים לשחק בבארסה.

(Paul Heyman) #115

אז הנה הסגל שלנו לעונה הקרובה.

אני מנתק את עצמי לחלוטין מסיפור ההנהלה שלנו, משתי סיבות. תחילה, אין שום הבדל דעות אני חושב בין אף אחד שפוי פה שבנוגע למה צריך לקוות שיקרה איתה - לכן חזרה אין סופית על זה היא לא רלוונטית מבחינת ההודעה הזאת. ושנית, בלי קשר להנהלה שהסיפור שלה יתקדם בתקווה אדירה לאן שכולנו מקווים שזה יתקדם, יש לנו קבוצת כדורגל ומאמן ומשחקים לשחק; ושם ישחקו הסגל בתמונה מעליכם והגיע הזמן להתחיל לדבר עליו.

שוערים

מארק אנדרה טר שטגן - שוער ראשון
יאספר סילסן - שוער שני

בין העמדות היחידות שאנחנו לא רק סגורים עליהם אלא גם יכולים להיחשב בין היותר מבוססים בכל אירופה. שני שוערים ברמה מאוד גבוהה ואין הרבה מה להרחיב על העמדה הזאת: מאטס יהיה השוער הראשון וסילסן נמצא פה כדי למלא את החסר כשצריך (ובגביע).

הגנה

מגנים ימניים: נלסון סמדו, אלייש וידאל.
מגניים שמאליים: ג’ורדי אלבה, לוקה דין.
בלמים: פיקה, אומטיטי, מסצ’ארנו וורמאלן.

מבחינת עמדת המגן הימני אנחנו נראה במצב סביר לחלוטין. סמדו נראה כמו פרוספקט מעולה ובהחלט מסוגל להשטלת על העמדה, ביחד עם מאמן שדיבר כבר שהוא מעוניין להכניס אותו לתפקיד יותר ויותר עם ההיכרות שלו עם המערכת הברצלונאית (בגלל זה למשל הוא לא פתח מול אלאבס) אני חושב שעם החודשים סמדו יתבסס יותר ויותר בעמדה ויהיה המגן הימני הפותח שלנו. אלייש וידאל הוא חור הגנתי, אבל יש לו מוטיבציה לתרום הרבה בהתקפה - כשלפעמים זה עובד ולפעמים זה עובד פחות (בהתאם למצב הרוח ובעיקר הביטחון שלו). העונה הזאת תהיה ללא ספק עונת מבחן אחרונה עבורו (העונה השלישית שלו במועדון) ונקווה לתפוקה טובה ממנו; צריך גם להתחשב שוואלוורדה כבר הראה שהוא יכול להשתמש בוידאל לא רק בעמד המגן הימני, אלא כשחקן אגף ימין יותר גבוהה במגרש.

בעמדת המגן השמאלי הסיפור מאוד פשוט, אלבה פותח ודין מחליף. הבעיה פה היא שאלבה נמצא בירידה חדה ביכולת שלו עוד מהעונה שעברה. הוא עדיין מסוגל להיות מגן שמאלי אדיר אבל זה קורה פחות ופחות, אז רק נשאר לקוות שהוא יצליח ביחד עם כל הקבוצה להיכנס למומנטום חיובי ולהראות יכולת יותר טובה.

ופה אנחנו מגיעים לבעיה הגדולה הראשונה שלנו בסגל: הבלמים. ואלוורדה התחנן לבלם שכמובן ההנהלה לא החתימה לו, ובמקום זה השאילה החוצה את הבלם הצעיר הכי מבטיח שלנו: מרלון. פיקה בלם טוב לפרקים, וכרגע הוא בתקופה מזעזעת. צהובים שטותיים, איטיות מוגזמת ממש (לא חושב שהיה שחקן שלא עקף אותו בריצה בחודשים האחרונים) ופשוט עבודת הגנה לא מהמובחרות. לואיס אנריקה הצליח להוציא מפיקה את הבלם הטוב שבו לפני כמה שנים אחרי תקופה דומה, ואנחנו נהיה חייבים להוציא את הבלם הזה שוב אם אנחנו רוצים איזה תקווה לעונה יציבה השנה. אומטיטי זה הסלע שבהגנה, כנראה בין ההחתמות הבאמת טובות היחידות של ההנהלה הזאת; אחד על אחד מעולה, מיקום טוב לרוב, אגרסיביות, עוצמה - הוא פשוט תמיד שם.

ואז מתחילות הבעיות באמת. מסצ’ארנו עדיין בין הבלמים האינטליגנטים ביותר שיש, וכנראה התאקלר בין הטובים ביותר באירופה. הבעיה שלו זה הגיל, המהירות והעובדה שהוא עדיין (ומעולם לא היה) בלם טבעי במחשבה שלו והוא יוצר יותר ויותר חורים מאשר לסגור אותם בשנים האחרונות. ולצידו הפצוע הבלגי הקבוע, הביזיון הכי גדול שהוא נחשב בתור בלם רוטציה ליגיטימי עבורנו השנה - ורמאלן. מה יש להגיד עליו… הוא יכול להיות בלם סבבה (לא יודע בנוגע לטוב, הוא מעולם לא שיחק יותר משבועיים ברצף) אבל כאמור, הוא כל הזמן פצוע, אי אפשר לסמוך עליו ואיך אנחנו נצליח להסתדר עם 3 בלמים (מסצ’ארנו נחשב 3/4 בלם וורמאלן רק 1/4) זה תהיה הבעיה הגדולה הראשונה של ואלוורדה.

קישור

או בשמו השני: המקום שאנחנו הולכים כנראה לבכות עליו הכי הרבה העונה.

הנה הסיפור בקצרה: יש לנו את בוסקטס ויש לנו את אינייסטה. אחריהם יש את ראקיטיץ’ וסרג’י רוברטו ששניהם שחקנים דומים מבחינת האורינטצייה ההרבה יותר לוחמנית והגנתית מאשר החוכמה בונת המשחק של אינייסטה למשל. ומלבד זה אנחנו נשארים עם פאוליניו, אנדרה גומש, ראפיניה (עם טונות של כשרון אבל פצוע כרוני) ולמקרה הצורך גם דניס סוארז.

זה פשוט לא מספיק, פאוליניו נראה די טוב במסגרת נבחרת ברזיל השבוע אבל זה לא משנה איזה תצוגות טובות הוא יראה שם, הוא עד שיוכח אחרת - פשוט לא מתקרב בכלל לסגנון שיעבוד במה שנדרש בברצלונה. אנדרה גומש שניסו להיפטר ממנו ברגע האחרון (אחרי שקיץ שלם ביזבזו בלהצהיר שהוא לא למכירה, ולסרב להצעות של עד ל-50 מיליון עליו) נשאר בסופו של דבר, אבל לא מראה שום שינוי גישה או יכולת מהעונה שעברה, וכולנו יודעים איזה עונה הייתה לו שנה שעברה. וראפיניה הראה לכמה משחקים פה ושם שנה שעברה שהוא פוטנציאל די טוב עם גם כשרון ברגליים וגם מוסר עבודה שחורה גבוהה על המגרש - אבל הבן אדם כרונית פצוע כל הזמן; זה אומנם לא גרוע כמו ורמאלן אבל זה בהחלט מציב אותו בתור שחקן בעייתי שקשה לסמוך עליו.

דניס סוארז הוא התקווה הכי גדולה שלי לעונה הזאת. עכשיו פה אנחנו מדברים על שחקן לחלוטין ב-DNA של ברצלונה והוא אפילו נמצא בכושר מעולה מתחילת העונה הזאת. הוא נע מעולה על המגרש, הוא מאוד פעלתן והכי חשוב - יש לו קשר מעולה עם מסי על המגרש מתחילת העונה הזאת.

אנחנו הולכים מאוד מאוד להתקשות עם הקישור שלנו השנה, והתקווה הגדולה שלי היא שואלוורדה ייתן את המושכות לדניס סוארז כי אני חושב שיש פה שחקן שבהחלט שווה להשקיע בו ואולי נצליח להרוויח מפה סוף סוף כוכב חדש לקבוצה (מתוך הקבוצה ולא מבחוץ).

התקפה

אז זה בעצם השלישייה הפותחת שתהיה: מסי, סוארז ודמבלה; ובנוסף אליהם יש חיזוק של אלקאסר ודאולופאו (טוראן לא נחשב לשחקן כדורגל בכלל מבחינתי - ואני מקווה שהוא יעזוב בקרוב עד לסיום מועד ההעברות בטורקיה).

על הנייר, השלישייה של MSD אמורה להיות חתיכת נשק התקפי אדיר.
אבל עדיין צריך לראות איך דמבלה מצליח להשתלב בקבוצה ואיזה יכולת אנחנו מקבלים ממנו בשלב הזה, ומצד שני סוארז כבר לא פוגע עוד מכמה חודשים בסיום העונה הקודמת, ומסי נמצא בדיכאון מההנהלה (לא שזה מפריע לו לתת תצוגות מדהימות עדיין, אבל זה בהחלט משפיע). דאולפאו מראה שיש לו כישרון אבל הוא מהסס יותר מדי, כנראה מפחד, בתחילת העונה הזאת וכבר כתבתי שאני מקווה שהוא פשוט יצליח להשתחרר ולשחק בצורה יותר טבעית. ואלקאסר זה עצם ההגדרה ל"היסוס" במילון. כמו שכבר כתבתי - אני לא יודע אם יש כבר בכלל דרך בחזרה עבורו, כי הוא משחק בלי שביב של ביטחון מאחוריו וזה ברור בכל פעולה שלו.

ככה או ככה, משימה כבדה נופלת על ואלוורדה בהתקפה שלנו, להצליח לא רק לשלב את דמבלה בקבוצה, אלא גם להוציא את סוארז מהתרדמת שבה הוא נמצא; ובנוסף לכל זה, לנסות להוציא תפוקה מקסימלית מדאולפאו ואלקאסר.

(התמונה למעלה לקוחה מה-MD, והם בזדון כתבו שמסי חתום עד 2021 - מה שכמובן שהוא עדיין לא חתם על החוזה. רק למען הסדר הטוב שאנשים לא יתבלבלו.)

אז לסיכום, הבעיות הן כדקלמן:

• עמדת הבלמים לא מספקת.
  • בעיית קשרים יצירתיים חמורה.
  • שחקנים טובים בתקופות ממש רעות (פיקה, אלבה, סוארז כו’)

הדבר שמנחם אותי בכניסה לעונה הזאת, זאת העובדה שואלוורדה מראה נכונות למחשבה בתיפקוד שלו מתחילת העונה. זה כבר לא לואיס אנריקה והתוכנית היחידה שלו (שום דבר חוץ מתוכנית A). ואלוורדה מראה נכונות לשנות מערכים, דרכי פעולה ותיפקודים ולהתאים את הקבוצה ליריבה בצורה שלא ראינו ממאמן בברצלונה מזה הרבה זמן (פפ היה מכין הפתעות והתאמות לקבוצות במשחקים גדולים מיוחדים למשל).

מכירים את השיר “Do not go gentle into that good night” של דילן תומאס? אז ואלוורדה בהחלט מראה שאין לו שם כוונה להפסיד בלי מאבק ואת זה אני בהחלט אוהב.

אז הנה הרמת כוסית, לעונה שבה דברים אולי יצליחו איכשהו להסתדר. שההנהלה תעוף מפה על טיל ושהקבוצה תצליח למצוא את החיוביות ואת המומנטום כדי לספק עונה טובה.

בהצלחה לנו!

(agalma) #116

דווקא בגלל האפשרות לשחק עם לא מעט בוגרי מסטאיה (בדרך כזו או אחרת), מתחבאת פה בתוך ערמת הטלאים הזו חבורה שיכולה אולי (!) במומנטום של קסם להפוך ולהיות לקבוצה לוחמת, אנדרדוג אומנם, אבל לוחמת. קצת בסגנון המשפט הרומני/צועני: דחוף חתול אל הקיר והוא יהפוך לנמר!
אז יש לנו מאמן, שאומנם יש לו פרצוף והבעה קבועים של אדם שלא כלכך מרוצה מהתספורת שזה עתה קיבל במספרה, אבל פראייר הוא לא, ומי יודע אולי החיבה שלו לצילום מחביאה איזו יכולת אסתטית לדמיין משהו גדול יותר מסך כל החלקים שיש לו ביד.

אה כן, ומסי.

(t-rix) #117

אני חושב שלפני שחושבים על המערך (ואני יודע שכבר הצעתי מערך מסויים, אבל אני חוזר בי קצת…) צריך לחשוב על הסגל שבאמת רלוונטי.

מהתמונה של הסגל בשתי הודעות מעליי, אפשר לנפות לחלוטין את וורמאלן טוראן ואפילו גומש. מבחינתי הם לא בסגל וישמשו רק לאין ברירה.
אוסיף על זה את פאקו שבסימן שאלה בשל אי התאמה ואת ראפינה בשל בעיית כשירות.
את דניס אני מחזיר לקישור ואת פאוליניו מחשיב לגטימי לסגל עד שיוכח אחרת.

כך שכרגע בעמדת המגנים והשןער אנחנו מכוסים, בעמדת הבלמים אנחנו בבעיה חמורה. הבעיה היא שאפילו מגבילה אותך לחלוטין למערך 2 בלמים + מגנים בלי שום אופציה אמתית ל352/343. כך שאנחנו מבחינת סגל מאוד מוגבלים מבחינת גמישות.

ממשיכים לקישור, בעמדה האחורית אנחנו דיי בסדר עם בוסקטס ורוברטו שמאוד מתאים לעמדה האחורית לדעתי וצריך לקבל שם יותר הזדמנויות. גם פאוליניו כרגע מהווה אופציה. שוב, עד שיוכח אחרת.

בקישור היצירתי -לכאורה- אנחנו עם אינייסטה ודניס מצד אחד וראקי ורוברטו/פאוליניו מצד שני.
זוהי העמדה הכי בעייתי שכן סובלת מקישור זקן ועייף או בוסר מדיי.

בהתקפה 4 שחקנים על 3 עמדות + פאקו. ךדעתי בסדר גמור.

הסגל בקישור מאוד מאוד לא מאוזן שבמובן מסויים כופה את עצמו (ביחד עם 3 הבלמים) על צורות ומערכים שניתן לבחור ויוצר לוולוורדה מגרנות שספק אם יצא מהם.
במצב הנוכחי יהיה תסריט סביר לחלוטין שוולוורדה לא יגמור את העונה וברתמאו יפיל עליו את תיק הכישלון וימצא עצמו מפוטר.

שמסי יעזור לנו.

(X@vi) #118

אייי אגלמה הרומנטיקן הנצחי…

אני מסכים עם הסיכום כמעט לחלוטין חוץ מהחיזוק שנאלצת (פול) לתת שוב לסרג’י רוברטו. הוא אמנם שחקן בית ושחקן נשמה אבל אני נחרץ בדעה שאסור לתת לו להיות שחקן פותח במשחקים גדולים כי הוא לא כזה טוב, למרות שהמשחקים הגדולים היחידים שלו היו במשחקים גדולים אז אני כבר לא יודע מה להגיד על זה.

קשה לי להחליט איזו חוליה יותר חלשה ההגנה או הקישור אבל אני חושב שבאוברול ההגנה יותר חלשה רק מפני שהשמיכה שם ממש קצרה, על פני השטח חוליית ההגנה כשירה (במידה ופיקה ירים קצת את הרמה שלו) היא חוליית הגנה טובה מאוד. לא כמו של ריאל או באיירן אבל אולי הבאה בתור בעוד שבקישור אני לא רואה נקודות אור, גם בוסי ואינייסטה בתקופות לא טובות הראשון מתופקד גבוה מדי והשני פשוט מבוגר מדי עבור עצמו…

ההתקפה - אותה בעיה של ההגנה אם מישהו לא כשיר אז כל אחד שיחליף את אותו שחקן מהווה ירידה חדה ביכולת, לא שאני בטוח שדמבלה יהיה כזה טוב אבל הרצון והאהבה שלו למסי והמועדון מבשרים על דברים טובים.

בכל אופן אם אני אשים את המשקפיים הוורודים שלי אז אפשר להגיד שעם סגל יחסית כשיר אפשר לשרוד בכל החזיתות עד ינואר, את רוב הקבוצות בליגה אפשר וצריך לנצח עם הסגל הזה ובאלופות צריך רק לעלות שלב. אם בינואר תהיה כבר הנהלה חדשה ויגיע בלם וקשר ברמה הגבוהה ביותר (גם אם זה פרוספקט) אז אפשר להיות אופטימיים.

אבל וזה אבל גדול… רוב הסיכויים שההרכב לא יהיה כשיר רוב הזמן ועל זה אנחנו נשלם בריבית דריבית…

(Aimarito) #119

השנקל שלי לדיון, בשילוב עם מספר מהאמירות פה בנוגע לקישור ספציפית, אני כן חושב שזה עיניין של פרספקטיבה. אחת הביקורות על לוצ’ו היא שהראייה שלו הייתה ממש צרה. היו לו מעט פתרונות ושיטות, ומעט סבלנות ויכולת מיצוי של הסגל שהיה ברשותו.

אני עוד לא יודע לשים את האצבע על וואלוורדה, אבל אני כן מאמין שאולי יש לו הסתכלות טיפה יותר יצירתית בכל הנוגע לקישור ובניית המשחק שלנו. שחקנים שלא הצליחו לבוא לידי ביטוי, כי יש בהם מעבר לחילוצי כדור במרכז השדה (דניס, אולי ראפיניה או בתקווה רבה אלנייה) אולי כן יצליחו להביא את עצמם יותר לידי ביטוי, ואולי אפילו שחקני 50/50 ימצו את עצמם יותר (פאוליניו וגומש). צריך לנסות לראות את התמונה הגדולה יותר.

בכנות, היחיד שלא מצליח להשתלב במה קשורה מסביבו הוא דווקא ראקיטיץ’ שפשוט לא עומד בקצב.

(Oriabrbnel) #120

אני רוצה לפתוח בכך שאי אפשר לראות את איכות השחקנים אך ורק מסטטיסטיקות אך הן בהחלט יכולות לתת תמונת מצב כללית.
בנוסף עלות פה ובהרבה מקומות אחרים טענות שהסגל שלנו חלש משמעותית מאריות היבשת ורציתי לבדוק את זה, לכן השתדלתי להשוות את ההרכב הראשון שלנו לשחקנים הכי טובים באותה עמדה, כאשר התלבטתי השוואתי לשחקנים של ריאל, באיירן, יובנטוס וצ’לסי.

שוערים

מארק
מארק אנדרה טר-שטגן בן 25, חתום על חוזה עד 2022.

סילסון
יאספר סילסן בן 28, חתום על חוזה עד 2021.

כפי שרואים מהסטטיסטיקות טר-שטגן הוא בין השוערים הטובים בעולם.
כמו כן ניתן לראות מכמות ההצלות שההגנה שלנו משאירים אותו הרבה פעמים לבד והוא לרוב מצליח להתמודד.

שורה תחתונה בעמדת השוער אנחנו הכי מסודרים לשנים הבאות, טר-שטגן מתאים בדיוק לשיטה ולמועדון ויש לנו עוד 7-8 שנים ליהנות ממנו.

מגן ימני

סמדו
נלסון סמדו בן 23, חתום על חוזה עד 2022.

וידאל
אלייש וידאל בן 28, חתום על חוזה עד 2020

כפי שניתן לראות מהסטטיסטיקות סמדו לא נופל מהמגנים המובילים בקבוצות הטובות בעולם, נכון הנתונים שלו מבנפיקה שמשחקת בליגה חלשה יותר אך יחד עם זאת השחקנים שאיתם הוא שיחק היו חלשים יותר וסביר להניח שהוא ישתפר כאשר הוא ישחק יחד עם שחקנים טובים יותר.

בחרתי להסתכל על המסירות שלו כי זה לטעמי אחד התכונות החשובות למגן בברצלונה, לקחתי את סך המסירות וכמה מתוכם קדימה, כלומר כמה הוא דוחף את המשחק קדימה.
בדקתי גם את כמות המצבים שהוא יוצר, הנתונים הללו מתייחסים לפן ההתקפי שלו.
בפן ההגנתי בדקתי את כמות היירוטים שלו וההרחקות שלו, נתונים אלו מעידים על “חוכמת המשחק” שלו ועמידה נכונה ובנוסף בדקתי את מספר התיקולים ואחוז ההצלחה בהם, נתונים המעידים על התגובות והאינסטינקטים שלו.

בשורה התחתונה יש לסמדו בהחלט איפה להשתפר אך נקודת הפתיחה שלו מאוד מבטיחה.
גם בעמדה הזו בתקווה שאכן וולארדה יפתח עם סמדו אנחנו במצב טוב, אולי כדאי למועדון לקדם את פלאנסיה על חשבון וידאל ע"מ שנהיה מסודרים בעמדה הזו לעשור הקרוב.

בלם

פיקה
ג׳ראד פיקה בן 30, חתום על חוזה עד 2019.

אומטיטי
סמואל אומטיטי בן 23, חתום על חוזה עד 2021

מסצ'ארנו
חוויאר מס׳צארנו בן 33, חתום על חוזה עד 2019.

וארמלאן
תומאס וארמלן בן 31, חתום על חוזה עד 2019.

אז הגענו לאחת העמדות הבעייתיות אצלנו, אומטיטי רכש חדש נהפך לשחקן הכי טוב בהגנה, זה מעיד על המצב הקיים…

ניתן לראות שההגנה שלנו איפשהו בסוף (צריך להתייחס לכך שיובנטוס וצ’לסי שיחקו במערך של שלושה בלמים כך שלכול שחקן שלהם יש פחות עבודה…), ישנם נתונים שלא כול כך ברורים כמו זה שפיקה מנצח יותר קרבות אוויר מראמוס אבל נזרום.

שוב בדקתי כמה הבלמים שלנו מניעים את המשחק קדימה, ניתן לראות שבהנעת הכדור קדימה הם באופן יחסי פחות טובים כ-70% לעומת כ-80% של שאר הבלמים, סביר להניח שזה בגלל שלא היה להם למי למסור קדימה שנה שעברה בעקבות המערך של לוצ’ו שהשמיד את הקישור שלנו והלחץ שהוזמן ע"י הנעת הכדור של טר-שטגן. בעמידה נכונה קרי יירוטים, חסימות והרחקות הם קצת פחות טובים מהאחרים באופן כללי ובתקלים וקרבות אוויר הם היו סבירים.

גם אם נניח שההרכב הראשון שלנו מספיק לעונה הקרובה המחליפים לא קרובים להספיק.
מסצ’ארנו שחקן מדהים אבל הוא כבר זקן ומתאים אולי להיות בלם רביעי, וורמאלן יכול להיות שחקן טוב אבל מדובר בפצוע כרוני שאני לא מצליח להבין איך הקבוצה ממשיכה להחזיק אותו (ברצינות אין איזה סעיף בחוזה שמגן על הקבוצה ממצב שהשחקן לא מסוגל לשחק שני משחקים ברצף?!?)

בשורה התחתונה מצב הבלמים שלנו גרוע ועוד יותר גרוע זה שאין מישהו בנוער שיכול לעשות את הקפיצה, היה טוב אם לא היו משאילים את מרלון ונפטרים מוורמאלן, בעקבות כך מרלון היה בלם שלישי ומסצ’ארנו היה נכנס נגד אוססונות למיניהם.
כיוון שיש לנו שני שחקנים בקנה: מרלון ומינה, רציתי לבצע השוואה בין כישרונות צעירים בעלי פוטנציאל כדי לראות איפה הם ממוקמים, לצערי על מרלון לא היו נתונים של שנה שעברה (רק לפני שנתיים בליגה הברזילאית) ועל מינה אין בכלל לא נתונים…

מגן שמאלי

אלבה
ג׳ורדי אלבה בן 28, חתום על חוזה עד 2020.

דין
לוקא דין בן 24, חתום על חוזה עד 2021.

ניתן לראות שעברה עונה לא הכי טובה בלשון המעטה על אלבה, ניתן לראות ע"פ כמות המסירות ביחס לשחקנים האחרים שהוא משתתף רבות במשחק ואף עושה זאת בדיוק רב, אבל כמות יצירת המצבים שלו יחסית נמוכה. מבחינה הגנתית הוא סביר ולא יותר מזה.

אז כן אלבה הוא לא המגן הכי טוב בעולם והמחליף שלו לא באמת מהווה לו איזושהי תחרות שתדחוף אותו קדימה אבל הוא עדיין מאוד פעיל באגף שמאל (מעניין איך יהיה שיתוף הפעולה עם דמבלה), לפעמים יכולת קבלת ההחלטות שלו לא מדהימה אבל המהירות שלו והחיבור עם אינייסטה ושאר הקבוצה מחפים על התכונות השליליות שלו וגורמים לכך שהוא עדיף על רוב המגנים האחרים (חוץ מאלבה של באיירן שהוא באמת עילוי…)

בשורה התחתונה זוהי אחת העמדות הבעייתיות שלנו כיוון שנראה שאלבה קצת איבד את החשק אע"פ שהאגף שלו היה הכי פעיל שנה שעברה יחד עם איינסטה וניימאר, בנוסף דין לא באמת ברמה של הרכב ראשון ואין לנו צעיר שיכול להיכנס לנעלים של אלבה, קוקריה לדעתי עדיין צעיר ולא בשל (איפה גרימלאדו איפה?!?).

קשר אחורי

בוסקסט
סרחיו בוסקסט בן 29, חתום על חוזה עד 2021.

פואליניו
פאוליניו בן 29, חתום על חוזה עד 2021.

אז הגענו לעמדה שבה באמת לסטטיסטיקה יש פחות משמעות וצריך להתמקד בבוסקסט משחק שלם כדי להבין עד כמה הוא מדהים… למרות שהעונה האחרונה שלו הייתה הכי גרועה מאז שהוא עלה לבוגרים (שוב בגלל היעדר הקישור) הוא הציל אותנו בהרבה משחקים.
ניתן לראות שהנתונים שלו מאוד קרובים לקנטה שהיה מדהים שנה שעברה.

בוסקסט משתתף רבות במשחק המסירות של ברצלונה, הוא מניע את הכדור קדימה ובדיוק רב, בצד ההגנתי הוא לא מפחד להשתתף בקרבות, נוסיף לזה את ראיית המשחק ושחרור הלחץ שלא ניתן לראות בסטטיסטיקה ונקבל את הקשר האחורי האולטימטיבי.

בשורה התחתונה מדובר בשחקן המושלם לברצלונה, למרבה הצער הוא מתבגר והמועדון שלנו בוחר להביא שחקן שמשחק איפה שהוא בסין במקום לנסות לקדם את סאמפר מהלה מאסיה.
אז מבחינת העתיד בוסקסט פה לעוד 3 -4 שנים ועדיין אפשר לתקן ולצרף אליו שנה הבאה את סאמפר. אני רק מקווה שלא ימאס לסאמפר לחכות לברצלונה ושלא יברח לנו כמו טיאגו.

קשר מרכזי

אינייסטה
אנדרס איינסטה בן 33, חתום על חוזה עד 2018.

ראקטיץ
איוון רקיטיץ בן 29, חתום על חוזה עד 2021.

רוברטו
סרג׳יו רוברטו בן 25, חתום על חוזה עד 2019.

גומש
אנדראה גומש בן 24, חתום על חוזה עד 2021.

ראפינה
ראפינה אלקנטרה בן 24, חתום על חוזה עד 2020.

אז הגענו לעמדה הכי בעיית אצלנו ללא ספק, איינסטה מזדקן, ראקטיץ לא מוצא את עצמו, מנסים לגנוב כשרון לריאל ומקבלים פלופ, הצעירים שמראים ניצוצות מיובשים על הספסל או נפצעים. פשוט כואב לראות את טיאגו בבאיירן ופשוט לא יאומן שברתמאו הביא את טוראן במקום פוגבה (בלי קשר אם היה מתאים או לא).

לדעתי הקישור שלנו סורס ע"י אנריקה והיה יכול להיות הרבה יותר טוב, עצם העובדה ששני הקשרים שלנו מסרו פחות מהבלמים שלנו מעיד על המערך של אנריקה.
אז בדקתי את ההשפעה שלהם על החזקת הכדור וההתקפה, כמה הם דוחפים את הקבוצה קדימה וכמה מצבים הם מייצרים, את כמות הבעיטות והגולים שלהם.

אם מסתכלים באופן יחסי אינייסטה מניע את הכדור קדימה כמו שאר הקשרים (בסיבות ה-65% מהמסירות הן קדימה), לעומת זאת ראקטיץ לא כול כך (רק 53% מהמסירות שלו הן קדימה). שניהם מתקלים פחות אבל נמצאים במקום טוב בקרבות על הכדור. מבחינת יצירת מצבים שניהם יחד יצרו כ-60% מהמצבים שקרוס יצר, מבחינת איומים על השער אז ראקטיץ סביר ואינייסטה פחות אבל זה הגיוני כיוון שהם לא היו צריכים כול כך לאיים על השער כשהיה להם את MSN מקדימה.

השוואתי גם בין כול הקשרים שלנו, ניתן לראות שהיחיד שהניע את המשחק קדימה זה אינייסטה. למרות שהוא שיחק רק כמחצית מהמשחקים של שאר הקשרים ראפיניה בולט לטובה הן מבחינה הגנתית ועבודה שחורה והן מבחינת יצירת מצבים ואיומים על השער.

בשורה התחתונה אנחנו חייבים ריענון רציני בעמדה זו, היה ניסיון עם הבאת פוגבה ווראטי אבל הוא לא צלח, לדעתי אנחנו חייבים להביא קשר ווארלד קלס (הפנטזיה שלי היא החזרת טיאגו), תוך כדי קידום אליינה שחתם עכשיו על הארכת חוזה, נקווה שוואלרדה יתחיל לקדם אותו כבר השנה. אם זה לא יקרה נמשיך לראות את מסי יורד לקישור על מנת להניע את המשחק, בדומה למה שהוא עושה בארגנטינה.

כנף ימין

מסי
לאונל מסי בן 30, חתום על חוזה עד 2018.

דולופאו
ג׳ראד דולפאו בן 23, חתום על חוזה עד 2019.

האמת קצת הרגשתי רע להשוות שחקנים למסי ואפילו התלבטתי האם להשוות אותו לרונאלדו, ניימאר והאזרד אבל החלטתי לדבוק בעמדות.

הסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה מסי טוב משמעותית משאר השחקנים אם זה בהחזקת כדור, יצירת מצבים, סיום מצבים בתוך ומחוץ לרחבה, דיוק הבעיטות וכמעט בכול אספקט במשחק…

בשורה התחתונה העמדה הכי טובה שלנו אבל הוא כבר בן 30 והמועדון צריך להתחיל לחשוב על היום שאחרי, הוא כאן לעוד לפחות 3-4 שנים טובות אבל צריך להתחיל לחפש את המחליף שלו.

כנף שמאל

דמבלה
עוסמאן דמבלה בן 20, חתום על חוזה עד 2022.

דניס
דניס סוארס בן 23, חתום על חוזה עד 2020.

ארדה
ארדה טוראן בן 30, חתום על חוזה עד 2020.

הגענו לעמדה שעברה את השינוי הגדול ביותר בקיץ, השחקן השלישי בעולם הלך והגיע פוטנציאל צעיר, השוואה שלו לשחקנים הטובים בעמדה שלו קצת לא הוגנת אבל ננסה בכול זאת.

ניתן לראות שאע"פ שהוא צעיר הוא חילק הכי הרבה אסיסיטים, הוא כמעט ולא מאיים על השאר (ברחבה ומחוץ לה) ובעקבות כך הוא ממעט להבקיע… הוא חייב לשנות את זה השנה.

אם וכאשר טוראן יעזוב המחליפים לעמדה זו הם דולפאו, סוארס ואולי אינייסטה למרות שזה לא העמדה הטבעית שלהם, לגבי דולפאו אולי הוא יוכל לקבל שם דקות למרות שזו לא העמדה המועדפת עליו ולגבי אינייסטה ברור שעדיף שהוא יהיה במרכז המגרש, נקווה שהמועדון ישכיל להביא שחקן התקפה מחליף לעמדה הזו כיוון שדמבלה לא יכול לשחק כול משחק במשך עונה שלמה.

בשורה התחתונה ספגנו את המכה הכי קשה בעמדה הזו אבל המועדון הצליח להביא פוטנציאל שאם הוא יתממש אנחנו מסודרים בעמדה הזו לעשור הקרוב.

חלוץ

סוארס
לואיס סוארס בן 30, חתום על חוזה עד 2021.

אלקאסר
פאקו אלקאסר בן 24, חתום על חוזה עד 2021.

בעמדת החלוץ לדעתי יש לנו את החלוץ הכי טוב בעולם, אני לא מדבר רק על הסטטיסטיקה שרואים שהוא טוב יותר משאר החלוצים, אלא אני מדבר על הווינריות שלו, על התשוקה שלו, על כך שהוא לא יוותר על כדור גם בדקה ה-90 כשאנחנו מובילים 3-0.

אז מבחינה סטטיסטית הוא יוצר המצבים הטוב ביותר, מבקיע לא מעט שערים ומאיים על השער בתוך ומחוץ לרחבה.

בשורה התחתונה אנחנו מסודרים לשנתיים שלוש הקרובות אבל גם סוארס בן 30 והמועדון צריך להביא לו מחליף. הניסיון עם אלקאסר לא מעודד, זה מרגיש שהוא לא מתחבר לקבוצה כמו שהיה עם זלאטן אבל אולי בכול זאת השנה משהו ישתנה והוא יכנס לעניינים.

לסיכום ההגנה שלנו זקנה אבל אם שני הכשרונות (מרלון ומינה) יממשו את הפוטנציאל שלהם ויחד עם אומטיטי אנחנו נהיה מסודרים לשנים הקרובות, לגבי הקישור האחורי נראה שהמועדון סומך על סאמפר אחרת היו מנסים לקבל עליו כמה שקלים ולא משאילים אותו, לגבי הקישור כולי תקווה שאלנייה יקודם השנה ונביא עוד קשר ברמה עולמית, לגבי ההתקפה צריך להתחיל תהליך של חילוף משמרות בכנף ימין ובעמדת החלוץ.
העתיד שלנו אולי בעייתי אבל לגבי העונה הקרובה יש לנו סגל טוב מספיק כדי לרוץ על כול התארים.

(tom01) #121

Oriabrbnel,
אחלה של השקעה אבל חשוב שתלמד משהו בהשוואות שלך להבא כשאתה משתמש במטריצת ההשוואה של כל אתר כלשהו למעשה, חייב להשוות בממוצע לפי משחק, כי הנתונים מזייפים, לדוגמא סמדושיחק 700 דק’ יותר מכל מגן לדעתי שהשוות שם איתו ולכן מן הסתם שיהיה לו יתרון בהרבה מהקריטריונים. לשם הדוגמא- מסי ורונאלדו באלופות. רונאלדו כבש יותר אך עשה זאת ביותר משחקים לכן אם תשווה בטוטאל זה יראה כאילו רונאלדו כובש יותר, אך אם תרצה לבדוק מי יותר יעיל ותבדוק ממוצע פר משחק, תראה שהממוצע של מסי טוב יותר. מאמין שחלק מההשוואות שעשית למעלה ייתנו תמונה שונה אם תשתמש באופציה של הממוצע למשחק. חוץ מזה אחלה של השקעה.

(Paul Heyman) #122

2 תגובות אוחדו לנושא קיים: מחזור 1 באלופות :: יובנטוס בסגל מאוד חסר מגיעה לקאמפ נואו (שלישי, 21:45)

(RDT) #123

עכשיו שדמבלה בחוץ לשלושה חודשים במינימום לפחות נקבל תשובה - דאולופאו הולך לקבל את הצ’אנס של החיים שלו להוכיח שהוא לא רק פוטנציאל אלא יכול להיות שחקן הרכב בברצלונה. ניפגש כאמור עוד שלושה חודשים ונראה איפה אנחנו עומדים.

(Paul Heyman) #124

הסגל הקצר, הלך והפך להיות אפילו יותר קצר…

דמבלה בעצם יחזור רק בחצי השני של העונה, וזה טוב שיש שני שחקנים קרובים אליו מהסגל הצרפתי (אומטיטי ודין) שיהיו שם כדי לעזור לו להתמודד עכשיו עם הפציעה הכל כך מתסכלת הזאת - ועוד בפאקינג שנת מונדיאל…

אז הנה מחצית עונה שלמה בשביל בעיקר דאולפאו, אבל גם בשביל אלקאסאר. Take it or leave it, תרתי משמע.

העיקר שוואלוורדה לא יתבלבל וינסה לפזול לכיוונו של אוכל שוארמות מסויים…

רק דאולופאו, אלקאסאר, דניס סוארז אם צריך ואלנייה אם רוצים להיות הרפתקנים.

(ganjo) #125

אם שואלים את פפ גם אינייסטה הוא אופציה.

(האחיין של קרלס) #126

קצת פחות בגיל 33.