טקטיקה 2018/19: לילה ראשון בלי אינייסטה

ברצלונה

(Paul Heyman) #61

מהדיון של ההעברות:

נדב צודק. יש דיון טקטיקה.

פה בואו ננסה לשמור על דיון מעט יותר אינפורמטיבי על העברות או חוזים, או דיון על העברות או חוזים ספציפים.

דיונים על מדיניות ודרך רכש, יש דיון טקטיקה משובח.

ההודעות האחרונות הועברו לשם :slight_smile:

(Aimarito) #62

רק מהראשון ביולי דברים יתחילו לזוז באמת הואיל וההנהלה צריכה להוציא הצהרה פיננסית לגבי המצב הכלכלי של המועדון ב30 לחודש.

דאולופאו, אם יקרה, יקרה ממש בקרוב וכנראה שלפני ההצהרה הכלכלית, לגביי דברים בסדר גודל של ביירין, ווראטי, ארדה וכ’ו נצטרך להמתין. הקיץ עוד לא באמת התחיל עבור ברצלונה.

(aldrrian) #63

חשוב לי להבהיר חברים, אם תלכו להודעות שלי במהלך העונה - ספרתי את הימים עד שלו’צו יעזוב. מה שהוא עשה היה מצויין והצליח בנק’ זמן מסויימת, אך הוא לא מצא את היצירתיות\חדשנות\גמישות להביא משהו שונה כאשר הדבר הראשון התחיל לחרוק.
פשוט לפעמים אני מקבל תחושה (ואולי פה לא מוצדקת לגביך ג’וספה) של ביטול ואקראיות מוחלטת לגבי ההישגים שלו, בזמן שבמחינתי השינוי שהוא עשה הביא באופן ישיר את התארים. כמובן שהעובדה שבארסה רצה הרבה שנים עם שחקני על מתואמים כמערכת תרמה.

(Shusaku) #64

אם להוסיף על מה שאלדריאן אמר, ברצלונה של לוצ’ו הייתה טובה כל עוד הMSN היו שלושתם בכושר שיא. כלומר בשנת 2015.

שנת 2014 הייתה מחורבנת, שנת 2016 הייתה מחורבנת וגם שנת 2017 הייתה מחורבנת. ב2016 ברצלונה באמת שיחקה טוב. כדורגל מהיר, שוטף וכיפי לצפייה. בשאר הזמן ברצלונה נראתה מעבר לעייפה ושבעה - חסרת יכולת. היה נראה שגם אם השחקנים מאוד רוצים, הם פשוט לא יודעים מה לעשות.

אסופה של 11 שחקנים שנמצאים על המגרש והמאמן אומר להם לנסות לנצח.

הרוח הלוחמנית של אנריקה הספיקה בדיוק לשנה אחת אחרי הפיצוץ עם מסי. כשזה נגמר, לבן אדם לא היו רעיונות טקטיים. כל קבוצה בליגה הרגישה שהיא יכולה לנצח אותנו, ולטעמי בלי מסי העונה גם לא היינו משיגים כרטיס לליגת האלופות.

זה שלא זכיתם בצ’פמיונס ב2016 לא הופך אותה למחורבנת, לדעתי. זכיתם באליפות וגביע. אחרי עונה שבה זכיתם בטרבל. לא הייתה ירידת מתח משמעותית וזה יאמר לזכות מי שקשור לברצלונה, מהמאמן, ההנהלה ועד אחרון השחקנים.

העונה הזאת הייתה פחות טובה אבל אי אפשר לזכות בכל כך הרבה תארים כמו שאתם עשיתם בלי שתיהיה ירידת מתח מסויימת. מדובר בבני אנוש בסך הכל.

(josepe) #66

מגניב לי את המוח הדיעה הזאת של “בלי מסי היינו נלחמים על המקום השישי” (או כל צורה אחרת שבה זה נאמר).
בלי להוריד מההערכה לתרומה של מסי, כשהוא היה פצוע ניימאר וסוארז ידעו היטב לקחת את המושכות ולתפקד. וכמו שבעונת 15-16 כשאינייסטה היה פצוע וסרג’י רוברטו שיחק ברצף הוא הראה התפתחות עצומה, כך אני מאמין שגם פאקו \ ראפיניה היו נכנסים לנעליים של מסי במידה מספקת בשביל שלא נילחם רק על המקום השישי. באמת כל הכבוד למסי על הקסמים שהוא עשה העונה, אבל צאו מהסרט שברצלונה העונה הייתה רק מסי. בהרבה חלקים העונה הייתה ביקורת בלתי פוסקת לניימאר שהוא הולך עם ראש בקיר ולוקה בקבלת ההחלטות אבל אני ראיתי משהו קצת שונה. ראיתי את ניימאר נלחם ומנסה לעשות משהו כששאר הקבוצה מגמגמת. במשחקים שלמים אגף ימין היה משותק והיה ברור שהכדור יגיע לניימאר שאולי יצליח לעשות נס ולעבור קדימה, אבל ברוב המקרים היה קל לסגור אותו כי ממילא לא היו לו אופציות מסירה. ב- 6:1 על פ.ס.ז. היה זה ניימאר שנתן את הטון. השחקן הזה לקח על עצמו הרבה העונה והיה מטרה עיקרית לקבוצות שבאו מולנו. לא היה קשה לעצור אותנו כשהכדור אצלו כי מצד אחד הוא היה מטרה עיקרית לכדורים אצלנו - כלומר היה ברור שהכדור הולך להגיע אליו כי ממילא לא הייתה לנו תוכנית משחק אחרת, ומצד שני לא היו לו יותר מדי אופציות למסירה. אח"כ אנשים באו בטענות עליו ודיברו על כך שהוא לא רואה את טובת הקבוצה. בעיני זה סרט רע וחוסר הערכה לאחד הגורמים היותר משמעותיים שהעונה שלנו לא התדרדרה יותר מאשר המקום השני.
לגבי מסי, בהרבה משחקים הוא נראה מטייל ולא מפוקס. ייתכן שהבין את גודל הטעות בטראבל שהציל את ההנהלה והחליט לא לחזור על הטעות הזו שוב השנה. אני לא יודע… מה שבטוח הוא שאני ראיתי ממנו הרבה פחות קסמים מכפי שהיו לו בעונות הקודמות. אפילו שהוא סיים את העונה עם נעל הזהב. היו משחקים שבהם הוא לא התעצבן, לא הרגיש צורך להוכיח (מישהו אמר ברנבאו?) וגם לא נכנס למשחק. והיו גם משחקים שבהם הוא עבר אחורה בשביל לנהל את המשחק והתרומה שלו נראתה קטנה יותר. אני לא שופט אותו לרעה כמו שבטח אשמע בקרוב ממשה, אבל אני חושב שהוא לא היחיד שתרם העונה גם לצד של ההצלחה וגם לבינוניות.

(omer1) #72

אני חושב שבעייה גדולה מאוד שהייתה לנו העונה, היא שלוצ’ו החליט להושיב את וידאל ביציע, וכשהוא החליט להחזיר אותו, וידאל נפצע. זה גרם לכך שאין לנו אגף ימין כי מסי מעדיף את האמצע. אבל הנזק הכי גדול הוא שסרג’י רוברטו יצא מרוטציית הקשרים, לזה נוספה הפציעה של ראפיינה והעובדה שדניס סוארז לא השתלב טוב בקבוצה, וקיבלנו מצב שאנחנו שוחקים את אינייסטה המזדקן וגם את ראקיטיץ’ הלא צעיר. וכך הגענו למשחקים מול יובנטוס מאוד עייפים. את היכולת בחצי הראשון של העונה אני תולה בעיקר בירידת מתח. בחצי השני של הליגה אני חושב שהיינו בסדר. (אני לא מתייחס לסגנון הישיר שגם לי קצת הפריע בבטן, אלא לתוצר הסופי, היכולת).

(Shusaku) #73

נתקלתי כעת בפוסט של בארסה מאניה מלפני יומיים. במרכז הפוסט עומדות שתי התמונות הבאות:

בכתום, חטיפות כדור במרכז המגרש. בכחול, חטיפות בחצי של היריב.

הזמן שעבר בין איבוד כדור של בארסה לחטיפה חזרה.

ניתן לשים לב בצורה מובהקת לירידה במשחק הלחץ מהשנייה שפפ עזב אותנו, ועד להתדרדרות תהומית אצל לואיס אנריקה. האם זו מקריות? לא ולא. ניתן לראות שככל שעבר יותר זמן מאז עזיבתו של פפ, התעצם חור עצום בעמדת המאמן. מאז מחלתו של וילאנובה, אין דמות שתעמוד מאחורי השחקנים ותסביר להם מה לעשות.

זה כמובן הגיע לשיא אצל אנריקה (כפי שניתן לראות בתמונות), כאשר השחקנים פשוט לא יודעים איפה להתמקם.

אחד הדברים הראשונים שואלורדה יצטרך לעשות הוא להראות לחדר ההלבשה שיש על מי לסמוך. לראשונה מזה שנים נוחת בקאמפ נואו מאמן ותיק, עם ניסיון, כזה שלדברי שחקנים שעברו אצלו הוא בעל יחסי אנוש מדהימים, והוא יצטרך לרכוש את אמון השחקנים ולהראות להם שהוא יודע מה הוא עושה, כי הם כבר למודי אכזבות ולא זוכרים כבר איך נראה מאמן שאפשר לצאת איתו לקרב ולכבוש את העולם.

הדבר השני יהיה להחזיר את משחק ההתקפה המסודר ומשחק הלחץ.

הפוסט, למי שמעוניין:

(aldrrian) #74

שוב העניין עם ה"אין מאמן" תחת אנריקה. על זה בדיוק אני מדבר כל הזמן. אפשר לצדד במשחק לחץ, אבל להגיד שירידה במשחק הלחץ אומרת שאין מאמן זה פשוט, וחד משמעית, לא נכון. יש קבוצות שבכוונה לוחצות פחות גבוה ולוחצות פחות בכללי, על מנת לאפשר ליריב לשלוח יותר שחקנים לחצי המגרש שלה וכך להשאיר מרווחים גדולים יותר עבור חלק קדמי מהיר וכשרוני. לא חסרות קבוצות מובילות באירופה שלא משחקות על משחק לחץ או משחק לחץ פחות קיצוני משל גווארדיולה.

אפשר להגיד שזה כלי טוב\רע, אבל להגיד שזה אומר שאין אימון - לא נכון. גם קשה להתווכח, לפחות עד כמה שאני רואה, עם הרעיון שהשינוי הזה במשחק ביחס לבארסה הרדומה של הנעת הכדור תחת טיטו וטאטה, הביא טרבל.

(Dr.Domination) #75

טוב, אחת העמדות הבעייתיות ביותר בעונה החולפת, אם לא הבעייתית ביותר שבהן הייתה עמדת המגן הימני. סרג’י “רוברטודו” אולץ לגלגל את הבלוף שלו כמגן ימיני עד לסיום העונה, מה שגרר אגף ימיני נכה התקפית (ולרוב גם הגנתית) וריכוז ההתקפה דרך האמצע או אגף שמאל של אלבה- אינייסטה- ניימאר.

הקיץ היו דיבורים משמעותיים בנוגע להחזרת “הבן האובד” הקטור ביירין. אז אנסה לתת כמה נתונים סטטיסטיים על ביירין, שחקן שהדעות לגביו חלוקות לאחר משחקי הנבחרת הצעירה ועונה פושרת ביותר בארסנל.

כמובן שזה בדיוק הפוסט לדיון פורה בנושא, תהנו ותחוו את דעתכם.

שם: הקטור ביירין מורנו.
מספר הופעות בארסנל: 123 בכל המפעלים.
בישולים: 14, 5 מתוכם בעונה החולפת.
שערים: 4, אחד מתוכם בעונה החולפת.
תארים: 2 זכיות בגביע האנגלי עם ארסנל (2015,2017).
כרטיסים צהובים: 15.

העונה (2016/17):
ביירין שיחק 33 משחקים, לאור העובדה שנפצע בקרסול בנובמבר במשחק מול טוטנהאם ונעדר מחמישה שבועות. במהלך המשחקים האלו הוא העמיד ממוצעים של: 85% דיוק במסירות, ייצר 29 הזדמנויות לשער, ניצח ב52% מהקרבות האוויריים.

בעונה שעברה (2015/16):
ביירין שיחק 36 משחקים, דייק ב86% במסירות, ייצר 22 הזדמנויות לשער וניצח ב54% מהקרבות האוויריים.

על פניו, אין הרבה הבדל בין השנתיים האחרונות. אז למה רבים מתארים את ביירין כמגן מעולה לפני 2 עונות וכבינוני בעונה האחרונה?

הגנה:

[נלקח מ-WhoScored]

זוהי טבלה מסכמת קצרה של הנתונים ההגנתיים של ביירין. למעלה זוהי עונת 2015/15 ולמטה העונה האחרונה. ניתן לראות בבירור שביירין הרחיק יותר כדורים, עשה פחות עבירות, חטף הרבה יותר בממוצע ותיקל כמעט תיקול אחד יותר בכל משחק.

[נלקח מ-squawka]

גם כאן, ניתן לראות ניקוד גבוה יותר על עבודתו ההגנתית, יותר חטיפות כדור, יותר הרחקות לצד פחות פאולים.
בשתי העונות האחרונות ביירין לא ביצע (סטטיסטית) טעות שהובילה לגול ישיר באשמתו.

התקפה:

[נלקח מ-squawka]

בפן ההתקפי התמונה הפוכה. ביירין הצליח ב-3 משחקים פחות, לסחוט יותר פאולים, לייצר יותר מצבי הבקעה, כמעט ולהכפיל את ממוצע מסירות המפתח שלו ובכלל לתרום יותר התקפית לקבוצה שלו.

על כן, האם ביירין הוא מגן המתאים בפרופיל שלו להיות מגן פותח בהרכב של בארסה?

על פניו הוא שחקן “ברסאי קלאסי”- מסירות קצרות, דריבל טוב למגן, מהיר מאוד ומתאים להצטרפות להתקפה, אבל- ביירין חלש בהרמות (לא שיש חלוץ עצום מימדים שיוכל לתרגם את זה לנגיחה לשער) הוא חלש מאוד בתיקולים ולא מרבה להתגלץ’ לו על הדשא בדרכו ל"התאבדות על כדור".

ביירין לא לבדו, והחמישייה ההגנתית של ארסנל היא חלק מהנתון המביש- ספיגת 3 שערים ומעלה בארבעה משחקי חוץ רצופים. רק כדי לסבר את האוזן- זו הפעם הראשונה שארסנל סובלת מתבוסה הגנתית שכזו מאז 1929 (!). הרבה אוהדי ארסנל הטיחו בפניו של ביירין שהוא לא ראוי ללבוש את החולצה של התותחנים ואפילו ארסן וונגר אמר שביירין לא חזר לעצמו מאז הפציעה ושהוא התרכז במניעה מפציעה חוזרת ופחות בהגנה.

(למעוניינים: הציטוט המלא של וונגר לקוח מהכתבה המלאה באנגלית כאן)

לסיכום:
ביירין הוא שחקן צעיר עם פוטנציאל עצום וזה לא סוד.הוא חווה עונה לא טובה מאז שנפצע ומי שראה אותו משחק במדי הנבחרת הצעירה ראה שחקן אפור וסוג של “פרווה”- לא מדהים בהתקפה או בהגנה. בנוסף, המסר של הקבוצה לנוער במקרה של רכישה של ביירין הוא בעייתי- בואו אלינו, תצמחו, תצאו לקבוצה אחרת כי אין מקום בבוגרת ואנחנו נחזיר אתכם במחיר מופקע במידה ותהיו כוכבים בקבוצה שהשכילה לרכוש אתכם (עיין ערך: פברגאס, פיקה ועוד).

לעניות דעתי, יש לו עוד המון מה ללמוד ולשפר. הוא יוכל בהחלט להצליח בקבוצה ועם אלייש וידאל (שתלוי מאוד איך יחזור לעצמו מהפציעה) העסק יכול להצליח. יש הרבה שמות טובים ששמעתי עליהם בחצי אוזן (סמדו למשל) ומי שיכול לכתוב עליהם בקצרה זה מעולה ויצור בסיס פורה לדיון. הבעיה היחידה היא תג המחיר ההזוי שכרגע, לפי השמועות, עומד על סביב ה-40 מיליון יורו.
אבל בהתחשב באיך שנראו הדברים בעונה האחרונה, אם בארסה באמת רוצה להתחרות בכל המסגרות חזק, היא צריכה להושיט יד עמוק לכיס ולחזק את העמדות הבעייתיות שלה, כשהבעייתית ביותר היא עמדת המגן הימני.

אז מה אתם חושבים? האם יש לביירין את היכולת לשחק בקבוצה? או שמא מדובר בשחקן מהיר בלבד?
אשמח לקרוא את דעתכם.

המשך דיון פורה.

(Aimarito) #76

אם להמשיך את הדיון אותו שי התחיל, חיפשתי עוד קצת נתונים על סמדו מהעונה החולפת:

בסה"כ הפערים לא כ"כ גדולים בין סמדו לביירין, ונראה שאולי יש אפילו עדיפות לפורטוגלי בלא מעט אספקטים, אבל עיניין שאני חושב שהוא דיי מהותי פה הוא דווקא דברים שמעבר לסטטיסטיקות:

כמה דברים לגביי הניתוח של הוידאו יחד עם הסטטיסטיקות:

1. מדובר פה על המיטב של שני השחקנים מהעונה החולפת.
  2. נלסון מראה יותר גיוון בפעולות שלו, והרבה יותר חשיבה, הוא יכול למסור, לכדרר, לבעוט, ונראה שהפעולות שלו הרבה יותר שקולות, בעוד שביירין נראה כמו אחד שרץ על אוטומט.
  3. בכל זאת, נלסון משחק בליגה דיי חלשה בדמות הליגה הפורטוגלית, בה אפילו דנילו כיכב, לעומת ביירין שדרגת הקושי בליגה האנגלית היא משמעותית גבוהה יותר.

בכנות אומר, שברגע שיגיע מגן ימני טבעי כלשהו לעמדה, אנחנו נרגיש מהר מאוד את ההבדל לעומת הסטנדרט שהוצב לנו עד כה עם סרג’י רוברטו. אז מי עדיף ולמה?

(borntorun) #77

סמדו אחד המגנים המבוקשים באירופה, בעונה שבה במקרה ברצלונה, באיירן, יונייטד, סיטי ועוד (צ’לסי ווינג בק ימני, יובנטוס אחרי עזיבת אלבס, וכו’) כולן מחפשות מגן ימני. הוא ילך ביוקר וזה מחיר מוצדק, אין הרבה פרוספקטים כאלו באירופה בעמדה הזו, בטח לא כאלו שילכו בזול.

ביירין היה מזעזע העונה, אבל אסור לשכוח שעונה קודם לכך הוא היה אחד המגנים הטובים באנגליה. בכלל קצת קשה לי לשפוט שחקן הגנתי בארסנל עם כל בית הבושת שהולך שם בהגנה. אני מאמין שתחת מאמן הגנתי טוב ביירין יכול להיות מגן טוב מאוד, הוא עדיין מאוד צעיר. השאלה אם ואלדרוה המאמן הזה.
הוא כן מעצבן כי הוא שחקן די רך, מאוד שחקן הגנה מהסוג החדש (דריבליסט\מהיר\טוב עם הכדור על הרגל) וממש לא מהשחקנים שיתאבדו על הדשא, מהמנהיגים הללו סטייל פויול שיקריבו את גופם כדי למנוע גול. קצת פרימדונה, בקיצור.

להביא את ביירין ולהצמיד אותו לחודש למסצ’ה בקיצור :wink:

חייב להגיע מגן ימני, מצידי ביירין (למרות שאני לא מחזיק ממנו יותר מידי) סמדו, שיעלו את פלנסיה מהנוער ויתנו לו ולוידאל את המקום. רק שיפסיקו לשגע את סרג’י שם.

(aldrrian) #79

אלא אם הפלנסיה הזה ממש עילוי, אני לא רואה איך מישהו לוקח ברצינות להעלות אותו כבר העונה לשיתוף פעולה עם וידאל(!). ספק גדול עד כמה זה עדיף מרוברטו. צריך לעשות קניות.

אגב, ראיתי שצויין פה שביירין פרימדונה\לא גולש הרבה. לפחות על בסיס הסרטון יוטיוב, אני לא זוכר שראיתי קליפ עם כלכך הרבה גלישות. משו נוסף לגבי מהירות, היא לדעתי אולי התכונה החשובה ביותר למגן, או לפחות אחד מהן. היכולת לרדוף אחרי שחקני כנף ומצד שני להגיע מהר לעמדות קידמיות היא גולדן. ויש עוד משהו לגבי מהירות - לא ניתן לפתח אותה יותר מדי, לעומת תכונות אחרות.

לגבי סמדו, הוא נראה בסהכ יותר מבריק על פי הוידאו. מצד שני, זה בפורטוגל. לא יודע.

אגב, אני היחיד שדאולו מזכיר לו מאוד(!) את רונאלדו של לפני כמה שנים בצורת המשחק?

(האחיין של קרלס) #80

חוץ מהעובדה שכריסטיאנו כובש פי 10 שערים בעונה בערך.

קניית מגן ימני היא חובה הקיץ ודיברנו על זה כבר במהלך העונה, אבל זה תמיד עדיף על סרג’י שעם כל האהבה אליו, בקישור הוא יתרום הרבה יותר ובעמדת המגן הימני הוא בעיקר הורס. מגן ימני טבעי (כן, גם מהנוער, ופלנסיה הוא בהחלט מגן ימני מעולה) יועיל יותר מסרג’י וזה כמעט לא משנה מה השם שלו, חוץ מדוגלס ישתבח שמו.

(aldrrian) #82

כמובן. לכן אמרתי שהוא משחק בצורה שמזכירה אותו ולא בהכרח ברמה שלו\כובש כמוהו.

(Mes-Que-Un-Club ) #83

איך השורה על ביירין מתכתבת עם הסרטונים האלו?

“הוא כן מעצבן כי הוא שחקן די רך, מאוד שחקן הגנה מהסוג החדש (דריבליסט\מהיר\טוב עם הכדור על הרגל) וממש לא מהשחקנים שיתאבדו על הדשא, מהמנהיגים הללו סטייל פויול שיקריבו את גופם כדי למנוע גול. קצת פרימדונה, בקיצור.”

לא אומר שהוא אופציה אידיאלית, אבל בוא נשתדל לנהל דיון מבלי להגיד דברים לא נכונים. ביירין מקריב המון וזו הבעיה האחרונה שלו.

(Aimarito) #84

@MES_QUE_UN_CLUB1, קיימת בעייתיות בהצגת סרטון כזה כעובדה. למרות שגם אני מנסה להשתמש בסרטונים כדי להציג דברים מעבר לסטטיסטיקה, אני תמיד יוצא מנקודת הנחה שאני רואה את המיטב של אותו שחקן בסרטון (אלא אם זה סרטון מכוון שמציג את הטעויות של השחקן).

הצגת שני סרטונים מאותו משחק בלבד כמשהו שיכול לשלול את הסטטיסטיקות ששי אסף ואת חוות דעתו של של @borntorun (יניב) שראה לא מעט ממשחקיה של ארסנל העונה בפועל לא מהווה טיעון טוב מספיק בשביל להגיד שביירין באמת עושה הגנה וגולש לתיקולים. זה כאילו נפלת על אחד ממשחקיו הבודדים שהוא הגנתית היה טוב ושאר העונה הוא נתן אולי תיקול אחד למשחק.

אם תצליח למצוא סטטיסטיקה, או פיסת מידע כלשהי שתתמוך בטענה שלך, מה טוב, אבל דה פקטו זה לא מציג שום דבר לגביי היכולת הגנתית ובעיקר העקביות של אותה יכולת אצל הקאטלוני.

(Mes-Que-Un-Club ) #85

קיבלתי על עצמי את המשימה. אני מסכים שזה אף פעם לא נכון לקבוע רק על פי סרטון\משחק יכולת של שחקן, אבל הטענה שלי לגבי ביירין לא הייתה נטו על סמך הסרטונים האלו בלבד.

בתמונה אפשר לראות השוואה הוגנת לדעתי בין שלושה שחקנים: ביירין של העונה הקודמת (האחרונה מלאת הפציעות ומיעוט המשחקים בעיניי היא לא אינדיקציה אמיתית ליכולת שלו), דני אלבס מעונת הטריפלט האחרונה, ומקייל ווקר (שהרבה רואים כאופציה טובה - ולא ריאלית - לעמדת המגן).

הנתונים מדברים בעד עצמם ומכאן שתי מסקנות -

1. ביירין יודע לעשות הגנה -“להקריב”. חטיפות, חסימות ותיקולים הם כנראה מדד הטוב ביותר.
  2. דני אלבס כשחקן הגנה לא היה עילוי. המון ביקורת הושמעה כלפיו (גם בפורום הזה) וכלפי ההגנה הלא מספיק טובה שהוא עושה. אז למה הוא אחד המגנים הטובים ביותר שהיו בבארסה בהיסטוריה? ככל הנראה שבשל שיטת המשחק של הקבוצה, כשזה מגיע למגן ההתקפה היכלות ההתקפית לא פחות חשובה מזו ההגנתית.

שוב אומר, ביירין בעיניי הוא לא בהרכרח האופציה האידאלית (למרות שהוא צעיר, אחד משלנו ושהוא הוכיח הרבה בליגה הקשה בעולם) אבל לתחושתי אנשים צולבים אותו בקלות דעת מבלי להסתכל באמת לעומק.