ארסנל 2018/19: עידן חדש

ארסנל

(Brave Dave) #84

דווקא אמרי עשה עבודה מצויינת עם צעירים בסביליה ו-ולנסיה ובניגוד לונגר הוא מאמן שיודע להעמיד הגנה.
בפן המנטלי היו לו נפילות רציניות ובראשן כמובן ה6-1 מול בארסה ופה באמת יהיה מעניין לראות אם הוא יצליח לייצר משהו שונה מהבחינה הזו עכשיו בארסנל.
לדעתי הוא הולך להיות שיפור על פני ונגר שכולם יודעים מה הגבול העליון שלו וגם הגבול הזה בירידה חדה בשנתיים האחרונות, בהתחשב באופציות האחרות בשוק הוא בחירה סבירה לגמרי (בטח על פני ארטטה חסר הניסיון לחלוטין).
לא חושב שארסנל תתמודד שנה הבאה על אליפות (ואני בספק אם הם היו מצליחים אפילו אם פרגוסון היה מאמן אותם) אבל הם יוכלו בהחלט לחזור להיות פקטור במאבק על הטופ 4 ולבנות סגל שיהיה רלוונטי לאליפות עוד 3-4 עונות.

החתמה מצויינת של ארסנל, בטח ביחס לשאר האופציות שקיימות בשוק המאמנים .
אמרי הוא מאמן מוכח: החייה מחדש את סביליה וזכה איתה ברציפות ב 3 תארי הליגה האירופאית…בשביל מועדון כמו סביליה זה הישג ענק .
בליגת האלופות הוא הפסיד בשמינית הגמר לשני מועדוני פאר…לשם השוואה : פפ גווארדיולה “הגדול” הודח שנתיים ברציפות ע"י ליברפול ומונאקו…

אז הדחה בשמינית הגמר ע"י ברצלונה ומדריד היא ממש לא אסון או כישלון, רחוק מכך .

אמרי הוא מאמן התקפי ומאוד מתאים לסגל של ארסנל נכון להיום . יש כמה שחקנים סופר מוכשרים, ואמרי בהחלט יכול לשדרג אותם .

מקום בטופ 4 בעונה האה ייחשב כהישג, ולטעמי אמרי ישיג את זה וגם יזכה בגביע האנגלי או הליגה האירופאית .

מה שבטוח : אוהדי ארסנל יכולים סוף סוף להיות אופטימיים, לאחר שהצרפתי הטיפש והלוזר עזב .

(moshe34) #86

אם זוהי השאיפה של אוהדי ארסנל בשנים הקרובות, אז אני איתך. בשביל לזכות במקום הרביעי או באיזה גביע מיקרי אז אמרי הוא בחירה סבירה בשביל זה. אבל זה היה הישג השיא בשבילם.

יש מאמן חדש ופנוי בשוק, קוראים לו מאוריציו סארי . בשנתיים האחרונות ראיתי אותו בנאפולי. כדורגל סופר התקפי ואטרקטיבי. כדורגל שמזכיר את הפפ טים. ואם זה היה תלוי בי, הוא היה אחד משלושת מאמנים שאני הייתי רוצה לראות בברצלונה היום. (חוץ מפפ …)

אני לא יודע מה היה המעמד של טוכל שארסנל חיפשו מאמן, אבל גם הוא היה מועמד ראוי לתפקיד .

בכלל יש שלושה מאמנים שאני אישית עוקב אחריהם בעניין:

קיקה סטיין מאמן בטיס , סרי (כנראה המאמן הבא של צלסי לפי השמועות) וטוכל המאמן החדש של פ.ס.ז (עשה טעות איומה שהצטרף לשם). כל המאמנים האלו בעיני זה המאמנים הבאים בכדורגל העולמי לפחות מבחינת כדורגל התקפי.

וונגר בשנים האחרונות ללא ספק הביך את עצמו, אבל את המהפכה שהוא עשה בארסנל ובכלל בכדורגל האנגלי בשנים הראשונות שלו שם אף אחד לא יכול לקחת ממנו את זה.

לא דיברתי על השנים הבאות, אלא ספציפית על העונה הבאה .
בשנתיים האחרונות ארסנל מחוץ לטופ 4 בליגה האנגלית, ולכן המטרה הראשונה של אמרי היא להחזיר את ארסנל לליגת האלופות .
ארסנל לא צריכה מאמן התקפי מדיי ונאיבי כמו שהיה וונגר, אלא מאמן שיודע לזכות בתארים, ומהבחינה הזאת אמרי עדיף על סארי ובטח על טוכל .
עקבתי אחרי דורטמונד של טוכל, וממש לא התלהבתי .
טוכל אימן שנתיים בדורטמונד, ולא הצליח לשחזר בכלום את ההצלחה האדירה של קלופ .
מה בדיוק הופך את טוכל לעדיף על אמרי ?

(aldrrian) #88

סארי באמת אופציה נפלאה והלוואי שהיה מגיע אלינו. הוא בדרך לצ’לסי להבנתי.
לגבי טוכל, לא ברור לי העניין. אני מבין שהוא נחשב מאמן חדשני עם אג’נדה התקפית סקסית ובכל זאת - שנה שניה רצוף שהוא מסיים 4\3 שלישי בליגה הגרמנית, בלי שום הישג משמעותי באירופה. כל זה עם סגל שחזק בכמה רמות מכל קבוצה שם חוץ מבאיירן. איך לקחו אותו לפסז’?

(moshe34) #89

בשנה האחרונה הוא היה בשבתון, אז אני לא מבין איך אתה “מפיל עליו” את זה שדורטמונד סיימה מקום 3 או רביעי השנה (לא עקבתי אחריהם, אז אין לי מושג מה המיקום שלהם).

אני לא שופט מאמן רק על סמך תארים, אלא גם על הנאה וצורת משחק שאותה קבוצה משחקת… טוכל הוא גאון בזה.
הבעיה העיקרית איתו, שהוא לא מתפשר ויש לו בעיה להסתדר עם הממונים עליו.
לא פ.ס.ז עשו טעות. אלא הוא עשה טעות, שהגיע לקבוצה שמתנהלת על פי השגעונות של הבוס הקטארי והפרימדונה הברזילאית (ראה ערך מה שאמרי אמר בראיון האחרון).

(aldrrian) #90

אתה צודק. בשנתיים לפני כן הוא סיים שני ושלישי. ללא הצלחה אירופאית בולטת. אני לא שופט רק על תארים אבל כן נותן להם את המשקל מובהק.

(iTvi) #91

הקטור ביירין ומארק נבארו - מהגינה של סבתא לאיצטדיון האמירויות.

נבארו עבר בקיץ האחרון לווטפורד ויצא לראשונה בקריירה מספרד. הוא ערך את הופעת הבכורה שלו בפרמיירליג ביום שבת האחרון, דווקא מול חבר הילדות שלו, ביירין. השניים גדלו יחד באקדמיה של ברצלונה בין השנים 2003-2011 ובנוסף חולקים את אותה עמדה, מגן ימני.

לאחר המפגש, ביירין שיתף ברשתות החברתיות את הסיפור הבא: “שיחקנו ביחד מאז שהיינו בני 8. היינו משחקים אחד על אחד בגינה של סבתא שלו במשך שעות. אתמול עלינו ביחד על אותו מגרש בפרמיירליג. החיים מדהימים”.