גמר ליגת האלופות 2017:: Back-to-Back לראשונה בהיסטוריה, אלופי אירופה לאחר תצוגת על מול יובה!

ריאל-מדריד

(Raulito-7) #121

איך זה מרגיש להיות אלוף אירופה? מרגיש נפלא. אנחנו ריאל מדריד. הקבוצה הטובה בהיסטוריה וזו שהערב ניצחה את ההיסטוריה. איך אמרו במארקה? ‘האגדה של ליגת האלופות’, וזה ממש ככה. תמיד אני איש של מילים, והרבה, אינסוף מילים. הפעם אני כל-כך שמח, כל-כך עייף, כל-כך גמור, מחכה לצפות במשחק בשידור החוזר ופשוט ליהנות. ניסיתי להוציא משהו מהמקלדת ולהשתלט על הידיים הרועדות ולא כל-כך הצלחתי.

והנה כריסטיאנו עוקף את מסי בסיבוב וגביע אירופה חתום על שמו. הראשון שכבש בשלושה גמרים. בעבר הוא היה טוחן בליגה את כל האוססונות והאלבסיות והעונה קצת פחות, אבל העיקר שכבש בזמן. אבל זה תואר של קבוצה שלמה, כמה שזה קלישאתי. מהמאמן זידאן, עם המגנים הטובים בעולם, עם ראמוס שהיום היה נקי מטעויות ושיחק רק בהגנה(ונאצ’ו שהיה נהדר כל העונה!) קאסמירו, איסקו, הכוכבים. זה מטורף לנצח את יובה 4:1 בגמר, זו תוצאה פסיכית, עשינו להם בית-ספר במחצית השנייה, מחצית של חשמל. הגמר הכי קשה הפך לגמר הכי קל בדיעבד, 25 דק’ של גארבץ’-טיים כשיובה נראתה אומללה. לא צריך נס של ראמוס בדקה ה-90. עשינו עונה פנומנלית, עשינו עונה בלתי-נשכחת.

דאבל ראשון מאז 1958. ובשנה הבאה נחזור שוב, עם אותן המטרות. הגביע ה-12 שלנו, ורוצים את הגביע ה-13. רוצים את הטרבל. הטירוף שהיה פה בליאו-בלומס, באמת, אין לי מילים כבר. מתרגש, מתלהב כמו ילד. דור הוא ריאל מדריד וריאל מדריד היא דור. תמיד הייתי מסקר כל פיפס, ציטוט, תמונה וכתבה סביב החגיגות היום אין לי כוחות ורק רוצה ליהנות וללכת מחר לכל מקום עם החולצה של ריאל מדריד. ויתרתי על שעות שינה לזמן הקרוב. יאללה לסיבלס!
Somos El Real Madrid. Somos Campeons de Europa

(smer2008) #122

זה היה מנטלי, מה שמעיד יותר מכל על הגדולה של זידאן. השחקנים הגיבו באופן מושלם. אלגרי לא ידע מאיפה זה הגיע.

קשה לעכל את היכולת של רונאלדו בחודשים האחרונים. לא אנושי!

(hasanElmatador) #123

כמו שאומר פרס: “כל זכייה בתואר היא רק ההתחלה לזכייה הבאה”.

שני המשחקים הרשמיים הבאים:
8/8 סופר קופה אירופית נגד יונייטד של מוריניו.
14/8 סופר קופה ספרדית נגד ברצלונה.

שתי הקבוצות עוברות מיני מהפכות, ולעומתם אנחנו נשארים עם אותה קבוצה פחות או יותר ומי יודע אולי נגיע למשחקים האלה גם עם חיזוקים משמעותיים.

(Rock'N'Raul) #124

את האמת שאני חושב שמבחינה טקטית יובה עשו נכון, אבל לא משנה מה עושים - מול רביעיית הקשרים הזו קשה מאוד לשחק. איסקו, מודריץ’ וקרוס עושים בית ספר לכדורגל ובכלל כל המערך הזה במרכז יוצר יתרון כמעט תמיד במרכז השדה. קרוס נכנס הרבה יותר לעומק במערך הזה ופשוט נראה טוב יותר, מודריץ’ בכללי אדיר אבל הציוות שלו עם קרוס ואיסקו מטורף, איסקו עם הדריבל בשטח הקטן ואיך שהוא מוצא את הפרצות הקטנות… זה מה שעשה את ההבדל בסופו של דבר. אין ספק שזה המערך הטוב ביותר שלנו, עם יתרון שני השחקנים במרכז השדה היום נראינו פשוט גדולים על יובה.

סיום אדיר לעונה מתישה, באמת שגרף השיפור העונה היה ניכר לעין ולמרות משחקים רעים מאוד ראינו היטב שהקבוצה לומדת וגם שזידאן לומד. אם שנה שעברה אמרנו עליו שהוא מכיר את המגבלות של השחקנים שלו טוב מאוד, השנה אפשר לומר שהוא מכיר גם את האיכויות שלהם. ככל שיקבל יותר קרדיט אני מאמין שהקבוצה תראה יותר בצלמו, אגרסיבית ולא מתפשרת אך טכנית, שולטת והתקפית בו זמנית.

(F.Redondo) #125

ניצחון ענק!

אין מילים.

(Kawa) #126

פשוט וואו.

אחרי כל המרור שאכלנו עם ההדחות בשמינית, עם העליה של ברצלונה… והנה אנחנו אלופי אירופה פעם שלישית ב4 שנים!!
ולחשוב שב2014 חוויתי לראשונה זכיה באלופות (ב-2002 הייתי חובב לא אוהד קיצוני כמו היום חחח)…

אין מילים באמת. מודה שחשבתי שיובה יקחו, באתי מוכן להפסד… בקושי קראתי פה בפורום בימים של לפני המשחק.
כמה כיף לטעות ככה!!

האללה מדריד!!

(whykds) #127

אמור מעתה
A Por La Decimotercera

(madridista25) #128

אמרו קבוצה נכה התקפית, אמרו סגל של יובה טוב יותר, אמרו למכור את רונאלדו.

DKARO אני שמח בשבילך ומקנא בך. עכשיו תגיד שאתה שאתה רוצה למכור אותו

(matanel1) #129

ואוו איזה אושר!

מחצית שניה מדהימה שלנו. יובה לא הייתה קיימת.

מספר נקודות:

• קרוס ספג כאן הרבה ביקורות (ובצדק) על הזרקנות שלו. לא יודע מה קרה איתו בתקופה האחרונה אבל זה לא אותו שחקן. וכתוצאה מכך - ריאל נראית הרבה יותר טוב. משחק מעולה של הבחור.
  • מישהו אמר לא מזמן שההבדל בין בארסה לריאל העונה זה שני המגנים שלנו. והיום שוב הוכיחו קרבאחל ומרסלו למה ריאל סיימה את העונה עם אליפות וגביע האלופות. שני תותחים!
  • רונאלדו עם עשרה שערים בחמשת המשחקים האחרונים. נגד אתלטיקו, באיירן ויובה. גדול הסקוררים מאז ומקדם.

ומילה אחרונה על השחקן האהוב עלי ביותר אי פעם - לוקה מודריץ’.
העונה התחלנו להרגיש את הירידה ביכולת שלו. הגיל כבר עושה את שלו ככל הנראה. אך בדיוק במאני טיים, כשריאל מדריד עומדת מול האתגרים המורכבים והגדולים של העונה הגאון הקרואטי לקח פיקוד על הקבוצה והוביל אותנו לאליפות ואלופות.
יש כ"כ הרבה סיבות לאהוב אותו, אבל לדעתי יותר מכולם זה הרוגע והשלווה שלו. אני לא חושב שראיתי שחקן שמקבל החלטות כ"כ נכון.
אני חושב ששחקן כדורגל גדול נמדד בארבעה פרמטרים. יכולת מקצועית, ראיית משחק, חוסן מנטלי ויכולת לעבוד קשה.
תנסו לחשוב על שחקנים שמצליחים לענות על ארבעת הפרמטרים הללו. תמצאו מעטים מאוד. לוקה מודריץ’ מצטיין בכל אחד מהפרמטרים הללו.

לראות את אחד מגדולי הקשרים שידע המשחק, זה שנאלץ לברוח בגיל 6 מביתו בשל המלחמה ביוגוסלביה ולאבד את סבו שנרצח במהלך הקרבות, מרים את גביע האלופות באטרף כזה עם החיוך המדהים שלו ריגש אותי בטירוף.

יבוא יום והבחור הזה יפרוש מכדורגל. והלב שלי יישבר. יותר מכל שחקן אחר.

מניח שתסלחו לי שאין לי שום דבר מקצועי להגיד.

וואו. פשוט וואו. יכול להיות שזו אופוריה של הרגע, אבל זה מרגיש כמו הרגע הכי גדול שלי מאז התאהבתי במועדון הקסום הזה עם הוולה של אל הכדורגל שיושב לנו על הקווים ב-2002.

כל תקופת אהדתי רצה מול עיני בדקות שלפני הסיום, בעיקר הרגעים הרעים (in no particular order) - התרסקות הגלקטיקוס, רצף השמינית המזעזע, התפרקות מול ליברפול והפסד ביתי מגול של יוסי בניון (!) בנגיחה (!!), צפייה בעלייתה של בארסה של רונאלדיניו כולל תבוסות קשות בבית ובחוץ, ההרגשה שיוצאים מזה ומיד - בארסה של גווארדיולה, 6-2 בברנבאו, 5-0 בקאמפ, 4-0 בברנבאו, סדרת כשלונות בליגה, צפייה בטרבל שני לבארסה…

הכל, אבל הכל, היה שווה את העונה הזאת. קבוצה מדהימה, מחצית שניה עצומה מבחינה מקצועית ברמות שאני מתקשה לזכור. אבל מעל הכל: תחושה של רגע הכתרה ששמור רק לרגעי השיא הגדולים באמת של הענף. ריאל מדריד, מלכת הכדורגל. נקודה.

תודה לך ריאל, אין לי עוד דבר לבקש.

(בלאנקוס) #131

וואו, וואו ועוד פעם וואו.
בכל שנותי כאוהד תמיד משהו היה חסר, מאז האליפות של 2003 לא לקחנו אליפות באמת נוצצת, 2014 הייתה אדירה אבל פיספסנו בסוף את האליפות בשלומיאליות וידענו שיכולנו לעשות את זה מושלם וגם בצ’מפיונס בשנה שעברה ההגרלות עשו רושם שאנחנו חיייבים התנצלות למישהו (לא באמת).
למה אני מספר את כל זה? כי השנה הזו היא הגדולה ביותר שאני זוכר מיותר מ20 שנות אהדה של הקבוצה האדירה הזו, אליפות שבאמת כל כך הגיעה לנו וגביע אירופה שני ברצף ושלישי ב4 שנים, ספק אם קבוצה תוכל לחזור על ההישג הבלתי נתפס הזה ב20 השנים הבאות.
כל זה מגיע תוך כדי שעברנו את באיירן, אתלטיקו והיום עם מחצית שנייה פשוט לפנתאון שהראתה למי שעוד היה ספק מי הקבוצה הטובה והראויה לזכות השנה.
ולראשונה עכשיו חוזרת אלי התחושה הכל כך טובה של להיות הפייבוריט, מאז תחילת המילניום וסוף עידן הגלאקטיקוס לא באמת היינו כאלה, גם כשלקחנו פה ושם אליפות או משחק גדול, עברנו תהליך מדהים בתור קבוצה עם הפרחחים ראמוס, מרסלו, פפה וכריסטיאנו שלא היו מגיעים למשחקים גדולים והיו משקשקים מול כל קבוצה גדולה, לראות את ארון הגביעים של החבורה הזו עכשיו זה באמת משהו לא יאומן וגורם שוב לתחושה הכל כך כייפית של להיות באמת הכי טוב, הכי חזק הכי ראוי, בקיצור הכי ריאל מדריד…
והיופי הוא שלא מדובר על סוף כלשהו או על שובע בתור קבוצה וסוף שמתקרב, כריסטיאנו,מודריץ וראמוס אולי מתבגרים לאט לאט אבל בניגוד לשנים אחרות התחושה היא שיש המון על מי לסמוך ואף שחקן גדול ככל שיהיה לא יפרק את הקבוצה אם יחסר, לראות את איסקו ואסנסיו מלהטטים היום ביחד עם קאסמירו, קרוס, קרבחאל האלוהי ומרסלו נותן תחושה טובה שהעתיד כמו ההווה יכול להיות ורוד עוד יותר, יש לנו עדיין לאן להשתפר כקבוצה ואנחנו עדיין אל הגענו לקצה גבולה היכולת של מה שהקבוצה הזו מסוגלת.

לילה מדהים איך הולכים לישון עכשיו, האללה מדריד!

(bixente) #132

וואו ! פשוט פאקינג וואו !
אוקיי אז נתחיל במה שעבר עליי בימים האחרונים לקראת המשחק : כלום. כן אתם קוראים נכון. פשוט כלום.
אני שמילאתי את הפורום כאן בהודעות מפוחדות לפני מלאגה בחוץ ששם היינו צריכים רק תיקו והייתי בפאניקה מאיבוד נוסף של אליפות, פשוט הייתי אדיש איכשהו למשחק הזה.
שלא תטעו זה לא שברחתי מזה או משהו כזה , להיפך, כל היום ישבתי וקראתי ראיונות של כולם. אלבס, בופון, ראמוס, רונאלדו, אפילו מיאטוביץ’ וקצת ראול או איקר. וכן חיכיתי שהמשחק יגיע.
אבל לא התרגשתי כמו שהיה בגמרים הקודמים. פאק, אפילו לפני הגומלין מול נאפולי הייתי יותר לחוץ. בטח ובטח שבמפגשים נגד באיירן ואתלטי ברבע ובחצי.

ואז הבוקר אמרתי לעצמי “טוב בטח זה יתחיל להגיע אליי עוד כמה שעות”.
הגיעה השעה 20:00 בערב ועדיין שום דבר. זה היה לי מוזר ולשם שינוי גם הייתי אופטימי לגבי הסיכויים שלנו תוך כדי שאני נותן את כל הכבוד האפשרי ליובה שאני מעריץ יחד עם ליברפול אחרי ריאל.

השעה 21:35 והנה זה מתחיל להגיע. רק מתחיל? 10 דקות לפני המשחק? מה קורה כאן ? טוב נו…
הדקות הראשונות הנוראיות גרמו לי לפחד אבל עדיין אמרתי לעצמי “זה טוב מדי עבור יובה , אנחנו נצא תוך כמה דקות מההלם ונשתלט קצת”. וכך קרה. ואז הגיע הגול של רונאלדו , שמחה ענקית, משהו מטורף לגמרי. יובה מחדשת את המשחק ואז זה מגיע בבום, כל הרגש שהיה כלוא שם , כל הטירוף, כל ההתרגשות , פתאום עכשיו הכל מתפרץ ביחד ואני פתאום הופך לפקעת עצבים בדקה ה20 של המשחק. ומשם כמובן שזה לא נרגע עד הסיום… בעצם על מי אני עובד. עד עכשיו.

לגבי המשחק עצמו -
נבאס - אני אוהב אותו , והוא אוהב את ריאל מדריד. אבל אחרי שנעשה את הרכישות שאנחנו כן צריכים (לא נכנס לזה כאן כרגע כי זה לדיון אחר) אני חושב שהגיע הזמן להביא שוער. הוא עצר כדור ענק של פיאניץ’ אבל השער היפהפה של מנדז’וקיץ’ הוא 90 אחוז באשמתו לטעמי. לא הייתה שום סיבה עבורו לעשות את 2 הצעדים קדימה שעשה , וסגרנו מספיק טוב את מנדז’וקיץ’ כדי שהאופציה היחידה שנשארה לו זה לעשות מספרת, קשתית, לא חזקה וכזו שלא אמורה לאיים במיוחד. המיקום של נבאס היה גרוע וגם עם המיקום הזה אני חושב שהיה צריך לעצור את הכדור.

דני ומרסלו - וואו, פשוט וואו. החבר’ה לא מפסיקים לרוץ ולעשות עבודה מטורפת.
מרסלו משוגע, חולה נפש אמיתי , אבל דווקא בגלל זה הוא כל כך מיוחד , כי אתה לא יודע מה הוא יעשה , המגן של יובה לא יודע מה הוא יעשה ואני חושב שאפילו הוא לא יודע מה הוא יעשה. זו הסיבה שהוא יכול לעבור את המגן כמו שעשה בדקה ה90 וזו הסיבה שהוא כ"כ ייחודי. פאק כמה שאני אתגעגע אליו בעתיד. המגן השמאלי הטוב בעולם , ולטעמי גם בין הטובים בהיסטוריה.
דני שחקן חכם אבל היום הייתה קצת חלודה במסירות מסויימות. ועדיין פשוט המגן הימני הכי טוב בעולם בעיניי.
ראמוס - לא אהבתי את ההתחזות (למרות שאני עדיין רוצה צילום מלא של כף הרגל שלו בזמן המקרה ) ואת הדיבור המיותר עם הקוון והשטויות שהוא לפעמים נגרר אליהם. אבל איזה קאפי ענק ! פשוט שיחק מעולה הערב, פשוט קפטן ענק.

קאסמירו - הקללה שהוצאתי לעבור בזמן שבעט את הכדור נשמעה בכל השכונה לדעתי ואז מצאתי את עצמי חוגג.
זה אגב אחד השינויים שאנחנו צריכים בסגל. הוא מנקה מצויין מאחור (ולפעמים ממהר מדי עם זה ועושה עבירות מפגרות ) אבל האיבודים שלו וחוסר היכולת שלו לשחק קדימה בצורה נכונה לדעתי פוגעים בנו. במיוחד שמוסיפים לכך את חוסר האחריות שלו.משחק מעולה הערב גם בלי קשר לשער.
איסקו - הוא היום כביכול לא עשה משהו מיוחד , לא בישל, לא כבש. אבל בעיניי הערך שלו על המגרש הוא מדהים. הוא פשוט מגיע לקבל כדורים , מפנה לנו המון שטחים, אי אפשר לשמור אותו כי הוא שחקן חופשי ועושה את זה מצויין. אני חושב שהוא פשוט שחקן מיוחד, וכמה שיהיה יותר בהרכב אנחנו נרוויח יותר.
קרוס - מאז שעברנו ל4-4-2 קרוס השתפר גם הגנתית וגם בעיקר בפן ההתקפי. אני עדיין חושב שיש לו הרבה דקות שהוא משחק לא נכון ולא תורם מספיק להתקפה אבל אני מסתפק בזה כרגע , אני כ"כ נהנה לראות את הקרוס הזה לעומת הקרוס של שנתיים וחצי שראינו בריאל. הערב חילץ כדורים , נע קדימה בצורה טובה ואפילו מסר כמה כדורים לא רעים בכלל.
בנזמה - מצטער אבל פרט למהלך וחצי טובים אני חושב שהוא לא תרם מספיק. המסנגרים שלו יגידו שהוא עושה תנועה דמיונית כלשהי עבור רונאלדו ושהוא האיש שעוזר לרונאלדו הכי הרבה. אני פשוט חושב שהוא לא טוב. גם הערב היה לו סתם עוד משחק.
לוקה - פאק, מדהים. לוקה של החודשיים האחרונים, זה הלוקה שאני נהנה ומתחנן לראות. פשוט תאווה לעיניים והניהול משחק והחוכמת משחק שלו היא מדהימה. התזמון של מתי ללחוץ קדימה (ראו את ה3:1 ) ומתי להכנס לעומק ואיך למסור כדור למקום היחיד הנכון עבור רונאלדו למשל זו פשוט גאונות.
לוקה העונה לא שיחק קרוב אפילו לרמתו ברוב העונה אבל כשלוקה כן משחק - זה פשוט הנאה צרופה

כריסטיאנו - כבר רשמתי את זה במקום אחר אבל ארשום גם כאן :

תביאוו את הכובע הכי גדול שתמצאו. תביאו בעצם 2.
אחד שאוריד בפני כריסטיאנו ואחד שאני צריך לאכול כי אני לגמרי אוכל את הכובע.
רוב העונה ירדתי עליו על היכולת (זה שזה היה בצדק זה לא משנה היום) אבל מאז הרבע גמר נגד באיירן זה פשוט משהו אחר. זה לא פחות ממפלצת. ההגעה של בחור הזה למאני טיים היא מפחידה.
5 נגד באיירן ברבע , 3 נגד אתלטיקו בחצי ועוד צמד נגד ההגנה הכי טובה בגמר. פאקינג וואו
ועוד נתון או 2 :
אחרי השמינית גמר נגד נאפולי רונאלדו היה עם 2 שערים בליגת האלופות העונה (שאותם כבש בתחילת שלב הבתים) ובצורת של 5 או 6 משחקים ללא כיבוש.
האם מישהו העז לחשוב בשלב הזה שהוא יסיים את העונה כמלך השערים של הצ’מפיונס? עם 10 שערים נגד יובה באיירן ואתלטיקו ?
וכן על הדרך הוא גם השחקן היחיד שכובש ב3 גמרים שונים.
מפלצת, אמרתי כבר?

(Michael.M) #133

אין מילים לתאר את האושר!! המחצית השנייה זאת כנראה המחצית הטובה ביותר שראיתי מריאל כל חיי. תזכרו את הרגעים האלה ותהנו כי אנחנו חווים היסטוריה.

מילה לגבי דון פלורנטינו. לא יאמן איזה שינוי עבר המועדון הזה ב8 השנים האחרונות. מקבוצה שמודחת ומתבזה פעם אחר פעם בשמינית הגמר, חזרנו להיות מלכי אירופה הרבה בזכותו. נכון, הוא מגלומן ויש לו חיבה עזה לסופרסטארים עזים אבל גם סנטיאגו ברנבאו היה כזה. החזון שלו סוף סוף מתגשם, והעתיד לא נראה טוב יותר.

(JRM) #134

אני פשוט לא מבין את הקבוצה הזאת.
מחצית ראשונה אנחנו נראים רמה מתחת ליובה, מחצית שנייה “הקבוצה הטקטית הכי טובה בעולם” לא נוגעת בכדור ולא מצליחה להעביר מסירה אחת מדויקת. 3 זכיות ב-4 שנים, כן 3 זכיות ב-4 שנים. זה פשוט נתון מטורף! נכון שיש לנו סגל עמוק אבל יש לנו הרבה חסרונות מבחינה טקטית(במיוחד לפני כניסת איסקו להרכב), הגנה שסופגת כמעט כל משחק, התקפה לא מספיק טובה (במיוחד לפני התעוררות המפלצת הפורטוגזית ועם בייל ובנזמה הבינוניים פלוס) ובכל זאת הצלחנו לזכות בליגת האלופות שנתיים ברציפות. הקבוצה של זידאן לא המציאה את הכדורגל מחדש, רונאלדו כבר לא בשיאו(50+ שערים בעונה), היו לנו הרבה פציעות בסגל אבל איכשהו הצלחנו לעשות את מה שבארסה ההיסטורית של פפ לא הצליחה לעשות.

למרות צמד גדול של רונאלדו, איש המשחק בשבילי הוא קאסימירו. הבן אדם היה בלתי עביר, ניווט את המשחק כשהיה צריך,השתחרר מלחץ, חטף כדורים וקינח בשער אדיר. שאפו לשחקנים הענקיים האלה שנתנו משחק מדהים ועונה חלומית.

*אני מקווה שהחברים פה יפוצצו את דיון המולטימדיה בתמונות וסרטונים מהמשחק
**הקטע בחגיגות שבו מרסלו שם את בנו הקטן בגביע האלופות בצילום המשפחה כשבנו השני עושה dabbing לידם היה קורע :laughing: חבל שלא הצלחתי למצוא את זה באינטרנט

HALA MADRID

(titi camara) #135

חברים, אני אומר זאת מתחילת העונה, ריאל מדריד היא הקבוצה הכי טובה בעולם ! נראה עכשיו מי יתנגד לקביעה הזאת… :slight_smile:

המגן הימני והמגן השמאלי מבשלים שערים בגמר ליגת האלופות, עד כדי כך הצמד הזה מדהים ! ועכשיו יש לנו לעונה הבאה גם מגן שמאלי מחליף מעולה שיתן דקות מנוחה לגאון הברזילאי הקטן, לדעתי הברזילאי הכי טוב בעולם.

מודריץ’ שירד בכושר אחרי הפציעה חזר לכושר המופלא שלו בדיוק בזמן, קסמירו מצויין כהרגלו(עם 2 הטעויות הופשיות התורניות כל משחק) וממשיך לספק מספרים מדהימים לקשר אחורי.
קרוס שמספרים שהשתפר לאחרונה ואני ממש לא מסכים, הוא היה מצויין מתחילת העונה, רק שבחודשים האחרונים ריאל משחק במערך ושיטה ועם שחקנים שיודעים לנצל הרבה יותר טוב את מה שהשחקן המדהים הזה תורם לקבוצה.

מכרו אותו, קברו אותו, הוא היה ליותר נזק מתועלת, אני כל העונה מנסה להרגיע את הביקורות, אבל רונאלדו עשה זאת הרבה יותר טוב ממני, סיים את שלב הבתים עם 2 שערים בלבד, עכשיו הוא מלך השערים של הטורניר :slight_smile: גם בליגה הבקיע בכל המשחקים האחרונים, היה פה אחד שאכל את הקובע בשמחה, יש עוד הרבה אחרים שלדעתי גם מאוד שמחים שהם אכלו את הקובע :slight_smile:

עכשיו, מי זוכר שרק לפני שנה וחצי ברצלונה פירקה אותנו בבית ? נראינו כמו קבוצה גמורה שאי אפשר להוציא ממנה כבר כלום ! נראה היה שפנינו לעוד הרבה שנים במדבר ואז הגיע האיש והקרחת, זידאן הוא גאון כדורגל, מאמן על וגלגל הצלה ענקי למורשת של פרז.

ההרכב שפתח היום חייב להמשיך ברובו גם לעונה הבאה, אסור להשתגע ולעשות שינויים לא נחוצים, אני מבין שכבר החתמנו מגן שמאלי מחליף תותח, חאמס, מוראטה וכנראה שגם בייל עוזבים, יכניס מספיק כסף לאמבפה שפרז כ"כ רוצה(גם אני מאוד רוצה את הילד הזה, מזכיר לי מאוד את רונאלדו הברזילאי הצעיר) ואת הזארד שמספרים שזידאן כ"כ רוצה.

עוד משהו לגבי המשחק עצמו, אני הייתי בטוח שיובנטוס עולים למחצית השנייה כפי שעלו לראשונה עם לחץ גבוה ב-10 הדקות הראשונות כדי לעקוץ ולהתבנקר אח"כ, מאוד הופתעתי כשהם לא עשו זאת, לדעתי טעות של המאמן שלהם שנתן לנו להשתלט על המשחק כבר בתחילת המחצית.

(Merengue) #136

עדיין לא מעכל את המשחק המדהים שראינו הערב. מדהים, פשוט חוויה ולא מתח של הארכה או פנדלים.

(LIOROM12) #137

ביקרתי את זידאן בשלב מסוים במהלך העונה, אבל בחודשים האחרונים, בגמישות הטקטית שראינו מריאל במשחקים השונים, הוא הוכיח לי שהוא יותר בשל ממה שחשבתי שהוא יהיה בשלב המוקדם הזה של קריירת האימון שלו. ההחלטה שלו ללכת היום בכל הכוח על מרכז השדה ורונאלדו במרכז, ולא לפתוח עם אסנסיו/לוקאס באגף הימני(בהנחה שבייל לא היה כשיר לפתוח) - פשוט הייתה בינגו. וכשהשלישייה המרכזית שלנו+איסקו משחקים ככה - אנחנו רק צריכים שרונאלדו והשחקן שלידו ישימו את הכדור ברשת מדי פעם.

ראו לגמרי את ההבדל של הגישה של השחקנים בין שתי המחציות. זידאן בחר לשלוח פחות שחקנים קדימה במחצית הראשונה, והמגנים שלנו(שהם חלק כל כך חשוב במשחק ההתקפה, וגם הפעם תרמו בצד הזה עם שני בישולים ואינספור התקפות בהן הם לקחו חלק משמעותי) בקושי תקפו. במחצית השנייה הסיפור היה שונה לגמרי, ויובה לא ידעה איך להתמודד עם זה.

הקרדיט מגיע לכל ה-11 שפתחו במשחק הזה. החל מקיילור שנעל את השער(למעט הגולאסו הפסיכי של מנדז’וקיץ’) במחצית הראשונה, שני הבלמים שסיפקו משחק שקט ונקי מטעויות, המגנים שכבר דיברתי עליהם ואי אפשר להדגיש כמה יתרון הם מספקים לנו על כל יריבה, קאסמירו שעשה בדיוק מה שמצפים ממנו וגם קינח בגול(לפחות חצי עצמי של חדירה), קרוס ומודריץ’ שסיפקו את הסחורה ושיחקו לעומק סוף סוף. השניים האלה הם חלק גדול מהשינוי שראינו ביכולת של ריאל בחודשיים האחרונים. איסקו שהגיע למשחק ותרם הרבה בהנעת הכדור ובשליטה במגרש. בנזמה היה חלש האמת, אז אולי לו פחות מגיע קרדיט…וכמובן - רונאלדו. ההתעלות שלו בחודשיים האלה היא משהו שקשה מאוד להסביר. ווינר הוא תמיד היה, אבל מה שהוא עשה העונה - יירשם בספרי ההיסטוריה. ובצדק.

עכשיו נשאר רק לראות מה ישתנה מהסגל המדהים הזה לקראת העונה הבאה, אבל בזה נעסוק כבר בזמן אחר. עכשיו חוגגים דאבל! :slight_smile:

(whykds) #138

זה היה קל מדי וכנראה לא אמיתי. אני מפחד להתעורר

(amos12) #139

כמה לקאסמיירו אוברייטד פה. הוא השחקן הכי חשוב שלכם בסגל, בלעדיו ריאל לא אלופה ולא מחזיקת ליגת האלופות. העבודה שהוא עושה באמצע היא מטורפת.

(harozim) #140

*אנדרייטד